29 III - 02 IV

max1224 / 2010-03-27 14:14
u nas tydzień krótszy ale świat pracuje w piątek stąd data w tytule a skoro poprzedni tydzień był w miarę udany choć nerwowy to postaram się o podtrzymanie dobrej passy i otworzę kolejny w którym liczę na poważne wiosenne czyszczenie okienek;-))
Wyświetlaj:
max1224 / 2010-03-30 18:46 / Tysiącznik na forum
też nie moiżecie wejść do multiportfela w skandii??
privy / 2010-03-30 19:01 / Tysiącznik na forum
No niestety, enigma im padła.
max1224 / 2010-03-30 19:07 / Tysiącznik na forum
już jest OK
Zeus52 / 2010-03-30 20:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
A czy coś kombinujesz? Bo ja tak pisałem tylko dla przemyślenia,ale tak osobiście to z ML6 i miśkami tak trochę mi się nie chce wychodzić...
max1224 / 2010-03-30 20:41 / Tysiącznik na forum
nie tylko chciałem zerknąć po jakiej cenie i ile jednostek mi weszło choć ml5 wymaga cierpliwości
Zeus52 / 2010-03-31 01:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz max,ale dwie rzeczy ucieszyły mnie niezmiernie. Jedna,to poniedziałkowy wynik ML5,a druga to wynik ML6 z wtorku...to jak z szamponem i odżywką. Dwa w jednym.
akordent / 2010-03-30 20:46
Ja dalej nie mogę wejść w Skandi do multi czy wy też macie ten problem?
max1224 / 2010-03-30 20:53 / Tysiącznik na forum
niestety tak było przez chwilę a teraz znowu nie i w ten sposób problemy rozwiązane na szczęście janki się dźwigają
tomasz_skandia / 194.17.229.* / 2010-03-30 21:17
W tej chwili działa.
Zeus52 / 2010-03-30 17:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurka wodna. Wszystkich gdzieś wywiało. Max też się nie odzywa. Nie chce mi się tak samemu ze sobą gadać. Pozdro All. A...trzeba przemyśleć sprawę z pozostawaniem w akcjach w czasie,gdy Janki będą miały w poniedziałek normalną sesję. Tymczasem 2 kwietnia,w piątek mają spłynąć wyniki z rynku pracy. Te ogólne i te ważniejsze o miejscach pracy w sektorach poza rolnictwem. Analitycy stworzyli dość wysoki,optymistyczny konsensus rynkowy. Spodziewają się dużego wzrostu miejsc pracy....można mieć co do tego poważne wątpliwości.
Gucioo / 2010-03-30 17:26 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Nie denerwuj sie Zeusie wszyscy zapewne czytają , a nie piszą pewnie dlatego ze nie maja co pisać :P, sytuacja jest dziwna wiec chyba czas spierniczać pozdro :)
Zeus52 / 2010-03-30 18:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja tylko przypominam,nic więcej. Tak,dla informacji. To bez sugestii,bo nikt właściwie nie wie,jakie te dane będą i jaka na nie reakcja. Nie chodzi o cotygodniowe dane o nowych bezrobotnych,podawane w czwartek,te mogą i powinny być dobre. Chodzi o te miesięczne,te z dziwnym terminem zbierania. Bo teraz dane za marzec,ale w rzeczywistości obejmą okres od 13 lutego, DO 12 MARCA. A w drugiej połowie lutego źle się działo,oj źle. Był nalot bezrobotnych po zasiłki. Dochodziło do 500tys.tygodniowo. To całkiem inne dane,nie mają bezpośredniego związku ze sobą,ale to musi jednak,choć w pewnym stopniu odbić się na tych miesięcznych. Tymczasem analitycy są tak pełni optymizmu...właściwie nie wiem dlaczego. Pewnie dlatego,że to po prostu konsensus rynkowy,średnia oczekiwań,a nie przewidywań na podstawie jakichś wyliczeń. A czytając niektórych anali można niejednokrotnie dojść do wniosku,że nie wszyscy kumają o co chodzi z danymi. Poprzednio było tyle,a tyle...to teraz właściwie stawiają w ciemno,że będzie albo tak samo,albo lepiej. To prognozy niepoparte żadnymi wyliczeniami. Ot w/g średniej z wykresu strzelają...jeden tak,drugi siak. I wychodzi tzw konsensus rynkowy. A jeżeli Kiepas się nie myli,bo to on zwrócił uwagę na sposób zbierania danych....to zawód może być srogi. Ale każdy musi sam zdecydować. Bo jest druga strona medalu. Nie możemy niedoceniać reszty inwestorów. Być może oni to,co teraz piszemy,dobrze znają. I wcale nie muszą na gorsze dane,jeśli takowe będą,zareagować. Może oleją "prognozy"anali. Tak,że tylko przypominam o tym...ale nie jestem w stanie nic radzić. Sam jeszcze nie wiem,co zrobię. A może zostanę i wezmę ewentualną korektę,na przeczekanie. Bo z drugiej strony i tak nie spodziewam się dużych zjazdów. To tu nie pasuje. Nie bardzo jest dokąd zjeżdżać. To tyle na razie.
privy / 2010-03-30 18:56 / Tysiącznik na forum
Zatrudnili armię ankieterów do spisu ludności, dane będą zafałszowane. To dobry moment do realizacji zysków bo eforyja być może.
Zeus52 / 2010-03-31 12:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
To daje jednorazowy plus w zatrudnieniu...ale czy konsensus rynkowy(prognozy)nie jest zbyt optymistyczny? Pewnie dowiemy się po fakcie. Jeszcze raz:te dane w rzeczywistości będą zbierane za okres do połowy marca. Fakt,zamieszania sporo. Dane mogą być zafałszowane z powodu,jak podałeś...wszystko zależy od tego,jak analitycy wytłumaczą ewentualne odstępstwa od prognoz.
Zeus52 / 2010-03-30 19:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zobacz,tam jest dokładny opis,także za jaki okres są rzeczywiście te dane. Przed chwilą Kiepas z forexu(XTB) w odpowiedzi właśnie mi to podesłał. Zwróć uwagę nie na termin publikacji i za jaki miesiąc,ale na termin zbierania danych. http:/pl.macronext.com/strona.php?p=6&w=266
max1224 / 2010-03-30 18:35 / Tysiącznik na forum
no witam wszystkich wreszcie mogę coś napisać miałem koszmarny dzień i teraz jakbym narodził się na nowo ale co Wam będę truł sugerujesz Zeusie ewakuacyjkę jakąś???
Zeus52 / 2010-03-30 20:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
Bo zobacz,każdy kij ma dwa końce. Jeśli będzie zonk,to po świętach obudzimy się z ręką w nocniku,a na zlecenia wyjścia będzie za późno,bo wypadną w czwartek. Natomiast tak samo w drugą stronę. Jeśli teraz wyjdziemy,a okaże się,że mamy jazdę up...to wychodząc wcześniej,też zostaniemy z ręką w nocniku,a na wejście będzie trochę późno,bo wypadnie w czwartek. To jest właśnie ZONK!
Zeus52 / 2010-03-30 20:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
Niczego nie sugeruję,to tylko informacja. I nie bardzo wiem nawet,czy przydatna,jeśli i tak nic nie wiadomo.A jeśli już sugestia,to rozejrzyjmy się raczej za ewentualnym poziomem spadku,gdyby jednak doszło do najgorszego. I wtedy każdy się zastanowi,czy lepiej uciekać przed niewiadomym,czy może nie warto,bo da się po przełknąć,a po wszystkim będziemy na właściwym miejscu. A więc...poziomy! Przyjmijmy wersję,że spadamy(tylko tak tymczasowo). Pytanie:jak nisko?
max1224 / 2010-03-30 20:43 / Tysiącznik na forum
wg tego co PK wczoraj zapodał w tvncnbc to jeszcze nie czas jeszcze kwiecień powinien być OK i w zależności od tego ew. maj
Zeus52 / 2010-03-30 21:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
No bo właśnie trudno znaleźć jakiś punkt zaczepienia dla niedźwiedzi...może styczniowy szczyt na Staśku? Też nie za bardzo dla nich pewne,po drodze czekają pułapki. Wiesz,nie mówię o bykach sprzedających akcje,bo to nadal byki,ale w trakcie realizującji zysków. Mówię o typowych niedźwiedziach...czy zastosowałbyś teraz krótką sprzedaż? I na jakim poziomie chciałbyś odkupić tańsze akcje? Tak,żeby zyskać,a nie stracić. Takie pytanie sobie zadajmy...Postawiłeś się więc w sytuacji właściwego niedźwiedzia? Niełatwa odpowiedź,prawda? Pamiętaj,że miśki sprzedają pożyczone akcje. Muszą je odkupić i oddać,a więc zyskają,gdy te wyraźnie stanieją(bo prowizje)... A jeśli nie? Wtedy,żeby oddać będą musiały odkupić drożej,nawet PKC jeśli nie będzie chętnych do sprzedaży...a wtedy niedźwiadki pomogłyby w windowaniu ceny. Niełatwa jest dola niedźwiedzi.
akordent / 2010-03-30 17:25
Ja profilaktycznie w obawie przed tymi danymi w środę albo w czwartek bo nie pamiętam kiedy konwersja zmiatam do pieniążków, czy dobrze? tego nie wie nikt-bach
pozdrówka Ania
Zeus52 / 2010-03-30 23:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zgadza się,tego nie wie nikt. Można też liczyć na to,że w razie czego,spadek będzie niewielki,albo ruch boczny...to też rodzaj korekty,podczas której wskaźniki się chłodzą. Mówię tylko o takiej ewentualności,bo nie wiemy jakie dane. Po drugie,nie znamy reakcji inwestorów na dane.
Zeus52 / 2010-03-30 13:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max,zrób coś żeby coś się działo. Myślę,że jedyna pomoc na jaką możemy liczyć,to pomoc niedźwiedzi. Tylko one mogą nam pomóc w wystrzale. Ale jak namówić je do krótkiej sprzedaży,jeśli wiedzą,co im grozi...?
privy / 2010-03-30 14:36 / Tysiącznik na forum
Straszna bryndza, ale miedź małymi krokami w kierunku 8.200 - 8.400, aż wierzyć mi się nie chce. Możliwe też perturbacje w okolicach 7.900$. Ciekawie to wygląda na tle BDI. Czyżby kolejny balon na miedzi?
Zeus52 / 2010-03-30 16:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeszcze o miedzi. Ta ostatnia konsolidacja,klin zniżkujący po oknie hossy,a jednocześnie była to konsolidacja pod oknem bessy z 2008r.,tym górnym na wykresie tygodniowym. Teraz okno bessy mamy zamknięte,więc czas na zwiedzanie szczytu wszechczasów z 2008r....to jest ten wstępny zakres pompowania wynikający z A.T. i chyba dopiero jakiś rozsądny opór.
Zeus52 / 2010-03-30 16:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
To zejscie na ED wyglądałoby groźnie,ale z powodu jednoczesnego wyskoku na EU/JPY wygłąda tylko zabawnie. Ale Cnnference Board,dane. Być może grubasy coś wiedzą wcześniej...tak było z Portugalią...a to już zabawne może nie być. Za chwilę się dowiemy.
Zeus52 / 2010-03-30 15:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale jaja...widziałeś to? Właśnie jeszcze raz się potwierdza,że wahania na złocie potrafią wyprzedzić ruch na walutach(ED). Tymczasem EU/JPY bada maxima...gdy EU/USD minima. Coś musi odpuścić! Tylko co?
Zeus52 / 2010-03-30 15:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeszcze jest taka sprawa,że surowce stają się hitem także tego roku i powinny nim nadal pozostać. Dlatego fundusze chcą mieć spółki surowcowe w portfelu na koniec kwartału.
Zeus52 / 2010-03-30 15:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,biorąc pod uwagę specyfikę giełdy,to balon mamy na wszystkim. Ważne jest tylko pytanie:jak długo i do jakich rozmiarów będzie dmuchany. I tu górą pozostaje technika. Tymczasem dane CS dla 10 metropolii...zarąbiste"0". Zarąbiste,bo poprzednio były głębokie minusy,dla 20 metropolii jeszcze głębsze,bo około minus 3,5. Teraz dla 20 jest:-0,7,a to oznacza duży postęp i w miarę zgodny wynik z prognozami na:-0,6.
Zeus52 / 2010-03-30 15:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Rekomendacje Goldmanna dla miedzi i ropy. A i technicznie to idzie poprawnie. Konsolidacja w formie zniżkującego klina,wybicie górą ponad lokalny szczyt,wierzchołek klina. Możliwy byłby nawet ruch powrotny,choć niekonieczny. Jednak raczej tak,bo ĘD coś nieładne rzeczy rysuje. Biorąc pod uwagę,że złoto lubi wyprzedzać waluty...sytuacja robi się niepewna. Jednak np BHP Billiton(ML6) wygląda przecudnie,gdy natomiast Newmont Mining(ML5 w pigułce)...zachęca do krótkiej sprzedaży.
Zeus52 / 2010-03-29 23:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max. Faktycznie z największego wątku,zrobiliśmy się jakimś mikro-wątkiem. Wiesz,nie odzywałem się ostatnio z dwóch powodów. Pierwszy,to wiele innych zajęć. A drugi...nie było nic nowego. Wig20 po tym oknie hossy,próbował pokotłować się w okolicach parapetu,a w gruncie rzeczy poszedł w bok. W następnym tygodniu walka z górnym cieniem...kurna,nudno jak idzie tak zgodnie z rozkładem jazdy. A na dodatek nadal nie bardzo jest o czym pisać. Znowu gwiazdka,ale na takich obrotach...sorki,ale to właśnie te niskie obroty spowodowały ten górny cień...do pominięcia. Remis,ze wskazaniem na byki. Euro/dolar próbuje jednak nam udowodnić,że to nie był tylko ruch powrotny,ale faktycznie mamy wzrostową korektę. Co dalej? Rekomendacje Goldmana skutkują. Miedź i ropa,gdy tylko mają okazję,pokazują rogi(bycze). Z resztą miedź po tak długiej konsolidacji powinna coś pokazać. Na razie nadbiła dotychczasowy styczniowy szczyt tylko intraday,ale dobrze. W jednym ruchu nie wymagajmy za wiele,bo to mogłoby się źle skończyć. Jest dobrze,jak jest.
u2mart / 2010-03-29 23:40 / Tysiącznik na forum
Zeusie ty od jutra w MISS tak?
Ja zwiększyłem w nich zaangażowanie z dniem dzisiejszym, a i złoto wskoczyło mi z wyceną czwartkową a nie piątkową , a że DWS GOLD z tego co kojarzę ma czasem jakby dziwne opoznione wyceny to mam nadzieje ze za dzisiejszy dzien będzie duży plus z piątku. Jutro się to zweryfikuje.
No i dopinguje mocno MISS bo potencjał mają
Zeus52 / 2010-03-30 02:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurna,tak trochę z pamięci pisałem. Wig20 zrobił nie tyle gwiazdkę,ale mały,czarny korpusik z górnym cieniem...tak to się na końcu zrobiło. Ale to i tak remis. Górnego cienia nie biorę pod uwagę. Wygląda to gorzej niż 2 tygodnie temu. Ale obroty znikome...dlatego remis. A wskazanie na byki? Bo powinny z tego wybrnąć. Niekoniecznie na najbliższej sesji. Możliwy jest minimalny spadek,lub ruch w bok...dlatego mówię o plusie dla byków. Bo choć układ tym razem źle wygląda,to nie ma gdzie spadać. Niedźwiadki mogą zrobić powtórne sprawdzanie okna i tyle. Schłodzą jeszcze bardziej wskaźniki,a byki tymczasem odpoczną. A im dłuższa konsolidacja,tym odpał później większy.
Zeus52 / 2010-03-29 23:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja mam dzisiaj przejście z gold. Zwiększa mi się też udział ML6...właśnie miedź,inne metale techn.,ropa,ale również złoto,platyna,srebro. To tylko przemeblowanie. Ale owszem,cieszy mnie,że ML5 dał dziś większy wynik od ML6. Jest pewne opóźnienie,chodzi o miejsce i czas notowań. ML6 to zdaje się w/g HSBC.
tedchom / 2010-03-29 23:39 / Tysiącznik na forum
widzisz Zeus jest dobrze ale jakoś nie widzę wyraźnych oznak ruchów w żadnym kierunku oj wkurza mnie taka stagnacja. Cieszy tylko jeno że takie wielkie głowy jak wy też nie za wiele kumacie z tego (nie czuję się osamotniony) a że nie za wiele rozumiem to wyszedłem po trochu z wszystkiego i zobaczymy co czas pokaże:(
Zeus52 / 2010-03-29 19:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jest jeden problem...święta. W piątek giełdy nie pracują. Także w poniedziałek w Eurolandzie. Za to Janki w poniedziałek jadą całą parą. Na dodatek w piątek,mimo postoju giełd mają być ogłoszone dane z rynku pracy. Jeśli coś będzie nie tak,to Euroland obudzi się z ręką w nocnym naczyniu dopiero we wtorek. A my? Zlecenia też nie działają. Ostatnie w tym tygodniu można dać w czwartek do 21.30...będzie zrealizowane w/g cen z poświątecznej środy. Następny termin zleceń to wtorek i wszystkie zlecenia wystawione w międzyczasie i tak będą z tą datą,a zostaną zrealizowane dopiero w cenach z poświątecznego czwartku. A jeśli wypadnie jakiś zonk? Nie mam rozwiązania...tak tylko przypominam.
privy / 2010-03-29 19:29 / Tysiącznik na forum
Można odnieść wrażenie, że do końca kwartału będzie taka kaszana. Strasznie apatyczne te ameropejsy.
Zeus52 / 2010-03-29 13:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
Maxsu. Ja tak z innej beczki. Zobacz http://tfi.pl/2647,nowy-zarządzający-w-copernicus-capital-tfi.html To nasz znajomy od"nasłuchu" nastrojów za Odrą i co na forach u Janków słychać...
privy / 2010-03-27 16:56 / Tysiącznik na forum
W taką pogodę czyszczenie okienek? Nie ma szans. Wszystko spłynie.
tedchom / 2010-03-27 20:25 / Tysiącznik na forum
jak dla mnie to może trochę płynąć ale od środy:)
privy / 2010-03-28 19:14 / Tysiącznik na forum
Tak na szybko to wigwam wyskoczył ponad wysokoobrotowe świece i wlazł z powrotem do klina zwyżkującego. Podłoga i sygnał sprzedaży po ponownym przebiciu 2485 - 2500. Dopóki jesteśmy ponad tym poziomem to ci co mają FA od jakiegoś czasu mogą spać spokojnie.
u2mart / 2010-03-29 00:15 / Tysiącznik na forum
No i Edek zaczął od korekty co powinno dać powera złocie co bardzo mnie cieszy. No i od jutra zwiększam nieznacznie posiadanie MISS , czy dobrze się okaże
Zeus52 / 2010-03-29 19:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
EDek ma jeszcze czas,żeby pokazać,czy zaczęła się poważniejsza korekta wzrostowa,czy też trochę zapędził się w ruchu powrotnym. Musi przynajmniej tak w pobliżu obecnego poziomu się utrzymać,a będzie dobrze.
1 2
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy