29 XI - 3 XII

privy / 2010-11-28 19:46
Matko jedyna, to już grudzień. Ależ ten czas leci, znowu będzie impreza urodzinowa....prawda.....Max?

A teraz zejdźmy na ziemię. Waluty wskazują na chwilowe przynajmniej osłabienie zielonego, ale wiadomo, nieuwzględnione są weekendowe zabawy u Bratanków i sąsiadów Brytów. BDI spadł i zobaczymy co dalej, no i wspomniany w poprzednim tygodniu spread bull/bears 34% czyli stan przedzawałowy. Wniosek: może spadać i to szybko a na koniec tygodnia pośmiejemy się z tych moich andrzejkowych wróżb. A właśnie, taki spokój to pewnie wszyscy dochodzą do siebie bo zapewne z lanego wosku wyszedł wizerunek dużego misia :)))
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2010-12-05 18:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Przydał by się nowy wątek,a Kinia gdzieś wsiąkła. I tak na razie nic się nie dzieje,więc....zaczekamy?
max1224 / 2010-12-03 13:45 / Tysiącznik na forum
polecam na stooq artykuł gorączka złota "po pekińsku"
Zeus52 / 2010-12-03 23:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zamelduję,że tymczasem,dzisiaj, ML5:+2,02%. Srebro ma nowy rekord wszechczasów. Złotko tymczasem nie,ale właśnie zamknęło się wynikiem 1414,5$/ozt,co jednak oznacza najwyższą cenę wszechczasów na zamknięciu...i to wyraźnie najwyższą,to jest przebicie. Pamiętasz,na początku listopada? "Będzie teraz dążyło do ataku na ten górny pik i przebicie go. To cel i kwestia niedługiego czasu.".
salamander / 78.9.0.* / 2010-12-04 09:39
jaki byłby dogodny moment na wejście w RCGLDAOPEN ?
Zeus52 / 2010-12-04 11:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dużo na temat gold i metali szlachetnych, sugeruje srebro...jest bardzo silne. Wcześniej utworzyło i wyłamało trójkąt symetryczny-prowzrostowy proporzec. Nawet w momencie,gdy można się było spodziewać jakiegoś ruchu powrotnego...choć brak tam czarnych świec,to była formacja odwrócenia. Oparta na białych korpusach"narada"....która jednak została przełamana,anulowana. To świadczy o sile srebra. A srebro,jako wskaźnik...o reszcie.
salamander / 78.9.3.* / 2010-12-04 21:04
dlaczego uważasz że to własnie srebro jest wskaźnikiem innych metali szlachetnych?
Zeus52 / 2010-12-05 00:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wygląda na to,że złoto i srebro idą,tak ogólnie, podobnie. Trudno to oddzielić. A czasem na złocie jakiś rysunek jest niewyraźny,niejasny...bo jest bardziej"na świeczniku"i ktoś robi jakieś tajemnicze,niezrozumiałe zagrywki,zadymę. I nie wiadomo czasem....np: Było już wybicie,czy też nie? Czy to trójkąt,czy jakiś przypadkowy twór? Czy to jakaś groźna świeczka,czy tylko chcą nas zbajerować? Wtedy rzut oka na wykres srebra...Acha! Już dawno wybiło się z trójkąta,a teraz wybiło się ponad dotychczasowy szczyt wszechczasów! W tym sensie wskaźnik...w sensie przejrzystości. Tak samo w drugą stronę...jeśli na jednym wykresie coś trudno rozstrzygnąć,to drugi może podpowie.
Zeus52 / 2010-12-04 11:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jednak jedną sprawę muszę poruszyć od razu. Ryzyko kursowe USD/PLN...złoto,a więc także RCGLDAOPEN...w tym wypadku za duże mogą być straty na dolarze. Fund,czyli akcje spółek...oczywiście mówię to żartem...to działa jak dźwignia...przyrosty większe,nieraz dużo większe,od samego złota. A to podczas ruchu w górę, często silnie przebija wzrost złotówki.
Zeus52 / 2010-12-04 10:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
Po korekcie....albo po potwierdzonym wybiciu szczytu i wykonaniu(ewentualnie) ruchu powrotnego...tak,czy inaczej,po korekcie. Poczekałbym teraz na rozwój wypadków. Aczkolwiek liczę na nadbicie szczytu o całą wysokość tej RGR,która się szykowała,a nie doszła do skutku(mówimy na to"Pies Baskervilla")czyli jeśli była zwycięska bitwa pod Grunwaldem(1410),to jej efektem powinien być "Hołd pruski"....ale do tego potrzebne jest wygodne usadowienie się ponad szczytem. Teraz mamy naruszenie szczytem korpusu...o 4$ z ułamkiem. Mamy trzecią podfallę jakiejś większej struktury,impulsu wzrostowego....lub jakiś rodzaj złożonej korekty płaskiej...równie dobrze,w razie gdybyśmy mieli tylko naruszenie szczytu po korpusach, możemy się poruszać nadal w bok,pomiędzy 1360-1410...ten zakres ruchów i tak powinien się właśnie tak zawężać...blokady od dołu są co raz,to wyższe...więc ostatecznie,w razie cofnięcia teraz,mamy dalszy ruch w trójkącie. Pamiętamy o cieniu na 1427. Jak wrócę do domu,sprawdzę,co się święci na RSI..jeśli nastąpiło już,jak przewidywałem,przebicie linii dywergencji,to może być"odważniejsza" opinia. Ale i tak trzeba poczekać. Bo to jest tak,że jest albo za późno,albo za wcześnie. Najlepsze momenty na decyzję wejścia już były.jeden nawet na moje urodziny(16.XI). Ale na ra.
G77 / 2010-12-04 13:35
Gold na RSi przebił w górę tą linie o której kiedyś pisałeś od której poprzedni szczyt (grunwald ) odbił się w dół ;)Te dwie świece z górnymi cieniami troszkę walczyły no i trzecia już przebiła . To tak dla informacji terz czas na "odważniejszą " opinię :)pozdr
salamander / 78.9.3.* / 2010-12-04 21:41
czy chodzi o Gold spot czy o gold pln spot?
Zeus52 / 2010-12-05 00:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
Gold spot...w USD. Wrzuć na google: stockcharts.com...wejdź w link: "market summary",znajdź w tabeli,na dole, dział"commodities",a w nim"gold"...ticker:$GOLD. "Gold"w tabeli"industries",nieco wyżej,to indeks spółek wydobywczych,ticker:$XAU. Korzystamy z tej strony i zwykle te wykresy omawiamy. Bo wykresy czasem się różnią. Niejednokrotnie są poważne różnice np względem stooq.pl ,ale ważne jest to,co widzą Amerykanie,bo to oni rozdają karty...dlatego ta strona.
salamander / 78.9.3.* / 2010-12-05 17:04
to znaczy chodzi mi o te kreski tam czerwone i czarne czy to śerdnie kroczące MA200 -czy to 200tu dniowa itp? Ale co to EMA(60) czy PPO na samej górze?
salamander / 78.9.3.* / 2010-12-05 16:36
czy gdzieś mogę więcej poczytać o tym portalu ? najlepiej po polsku
Zeus52 / 2010-12-05 17:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
O tym nie ma co czytać. Z tego się korzysta. Tam język jest zbędny...wszystko bardzo intuicyjnie działa. Ustawienia rodzaju wykresu,wskaźników,średnich,parametrów...tylko,gdy już wszedłeś w konkretny walor,to w dolnym,lewym rogu jest link"other charts for..." kliknij w to....i resztę skumasz bez problemu. Miłej i owocnej zabawy. P.S.: Zgadza się,MA50,MA200,to średnie kroczące....i na większości walorów(indeksy,surowce) przecięcie"Złoty krzyż":długoterminowy sygnał zakupu. Ale muszę zerknąć,o co Ci chodzi. Bo oni mają MA50 na niebiesko,a MA200 na czerwono....tak się standardowo otwiera(kolory można sobie zmienić). Co tu tłumaczyć na Polski....chyba,że jakikolwiek podręcznik A.T.byłby przydatny? Wtedy tłumaczenie strony staje się zbędne...
Zeus52 / 2010-12-03 23:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Uprzedziłeś mnie...tam jest dziś parę ciekawych rzeczy. Także o odrzuceniu projektu cięć przez komisję parlamentarną w Stanach...
domin85 / 89.231.217.* / 2010-12-03 00:17
witam, moze ktos przypomninec jaki jest czas konwersji czesci funduszy w skandii? zmienilo sie cos? o ile pamietam dajac zlecenie np w poniedzialek, w czwartek juz powinno byc widoczne, ja natomiast zlecilem zmiane czesci portfela w poniedzialek przed 15, i dalej to samo...
pzdr
tedchom / 2010-12-03 14:30 / Tysiącznik na forum
w poniedziałek zlecenie do 21.30 to konwersja jest po cenie z środy a widoczne w czwartek wieczorem pozdr.
London / 2010-12-01 17:35 / Bywalec forum
To co... jedziemy na podwójny szczyt ? Przynajmniej Ci co zapakowani ;)
Zeus52 / 2010-12-02 18:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
Eee...tam,czemu ten pesymizm?Niech będzie i podwójny...byle był wyższy od poprzedniego...hi,hi :))
London / 2010-12-03 22:35 / Bywalec forum
To nie pesymizm tylko pierwszy target ;) (dziś osiągniety -S&P)
Zeus52 / 2010-12-03 23:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale to jest u szczytu białego korpusu...a więc To be continous...
London / 2010-12-03 23:18 / Bywalec forum
I hope so... ;)
tim999 / 2010-12-02 22:18
Zeusie, a jakie zdanie na temat wzrostów Staśka ma Kuczyn?
Zeus52 / 2010-12-03 01:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
W sumie zachowuje się,jak obserwator....jakoś tak niezdecydowanie pisze. Niby,że fundusze ze świeżą kasą będą chciały zamknąć rok większą jazdą. Ale z drugiej,że jeśli przypomną o sobie kraje PIIGS,to rajd Mikołaja zakończy się tak szybko,jak się zaczął...Wybrzydza na dane,na Trichetta,że nie spełnił oczekiwań rynku...itp. Ale zauważa,że o prospadkowej fladze na S&P500 można już na pewno zapomnieć. Krótko mówiąc,jakoś tak niezdecydowanie.
privy / 2010-12-03 10:32 / Tysiącznik na forum
To tak jak ja od dziś rana. Edek dojeżdża do 38% tam był też szczyt jakiś czas temu. Mimo że już chyba z 5 razy od rana mam sygnał zakupu na ed on stoi jak zaczarowany. Na wigwamie opada LOP a obroty jak na tę godzinę wręcz komiczne. Kuczyn może mieć rację, jak szybko się rajd zaczął tak szybko może się skończyć. Szkoda tylko, że moje kreski jeszcze tego nie potwierdzają, ach te dylematy.
Zeus52 / 2010-12-03 12:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
Hi,hi,hi....JPMorgan USTALIŁ już ceny ropy. Na początku 2011r. ma być po 100$,a w 2012r po 120$...kurna...na temat cen w 2025r. kryształowa kula na razie milczy...jaka szkoda.
pchelek / 2010-12-03 20:28 / Tysiącznik na forum
najwazniejsze ze twoje prognozy apropo kierunku zlota sie sprawdzily w 100% - do gory.
Zeus52 / 2010-12-03 21:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
Cóż. Mówiłem na maila"Elce"(nie wiem,czemu zniknęła z forum?)...z resztą,na forum też...że złoto będzie powtarzało ruchy z przełomu X/XI....ale z wyższego poziomu,bo w dole strefa zakazana dla niedźwiedzi jest systematycznie i planowo podwyższana. Nie ma gdzie spadać. I teraz,jeśli zamiast tej szpulki z dolnym cieniem długości Amazonki z 3 XI ,były teraz dwie(dogrywka,z i tak znanym wynikiem)...to i zamiast jednego białego drapacza z Kuala Lumpur,będzie to samo,ale na raty. Wieżowiec-przerwa-wieżowiec. To było tak trochę żartem,bo oczywiście nikt nie zna przyszłości...to może być tylko żart. Ale cieszy. Także wbitka ED ponownie do kanału....to sugeruje tylko naruszenie i uratowanie opcji korekcyjnej"czwórki" w pięciofalowym impulsie wzrostowym. Ale oczywiście to taka sugestia pokazywana przez wykres. Pewność,a także sygnał zakupu euro,będziemy mieli dopiero po wybiciu linii trendu spadkowego. To dopiero byłoby mocnym potwierdzeniem powrotu do kanału wzrostowego. I dopiero wtedy będziemy mogli powiedzieć z większą pewnością,że ten spadek ED,to była"czwórka",a zaczęła się fala piąta. Ej...przypominam Kuczyna:"uwaga na to wybicie USD/PLN...ciągle sądzę,że jest fałszywe".
max1224 / 2010-12-03 22:11 / Tysiącznik na forum
a Mikołajowi się spodobało na złotku jeździć oj spodobało
London / 2010-12-03 22:32 / Bywalec forum
Mikołaj jedzie na czym tylko może , dużo reniferów mu się przywlekło ;)
Zeus52 / 2010-12-03 22:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale zobacz,nie ma niczego,czego byśmy nie przewidywali...uderzenie kapitału na GPW,po wcześniejszych,sztucznych próbach zrzutu,wystraszenia...silna obrona wsparcia w świetle piątkowego cienia i aktywnej"gwiazdy porannej"z października(gwałtowny skok obrotów,wolumenu)...a kto bronił wsparcia we wtorek? USD/PLN (w zestawieniu zwłaszcza ze spadającym ED!) mówił wyraźnie. Do tego kto sprzedawał? "Ulica"...vide: słabe MiŚki,czyli enklawa"ulicy". Kto kupował na potęgę,akumulował? Gruby...vide:Wig20,domena głównie grubego. No i,jak mówiłem...w połączeniu z zachowaniem złotówki. "Ulica" nie musi jej kupować,ma ją na co dzień. To samo Stasiek...tak totalny skup przy obronie wsparć. M.innymi wsparcia dynamicznego MA50....skutek natychmiastowy. Podobnie spółki XAU,wybicia trójkątów na XAU,Gold,Silver...Kurna,trudno było nawet nie zauważyć. Ale zawsze jednak jakaś niepewność była...No,to Kinia jest(też w Londynie)w siódmym niebie...
max1224 / 2010-12-03 22:52 / Tysiącznik na forum
e tam renifery w kuligu a napęd na ropę;-))
Zeus52 / 2010-12-03 23:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zobaczymy,co dalej. Na razie niczego nie zmieniałem. Po poniedziałkowych cenach mam zmianę. Ale,jak mówiłem,to kosmetyka.ML5 nadal zostaje(50%),a druga połowa zostaje zamieniona na ML6(50%)...to pokrewny dość fund,również zawiera spółk gold,a miedź rysuje nieco podobne figury...tak,że złotka nie"zdradzam".
London / 2010-12-03 23:21 / Bywalec forum
Wypadało by wyrysować nowy szczyt jeśli by trzymać się tezy ,że mamy mocny trend wzrostowy. Mikołaj powinien pomóc ;) wkońcu od tego jest ...
Zeus52 / 2010-12-03 23:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
Biorąc pod uwagę nie cienie,ale świece,zamknięcie,to już mamy nowy szczyt wszechczasów...1414,5$/ozt,to już po"Bitwie pod Grunwaldem",jaką mieliśmy miesiąc temu na zamknięciu...Ale warto sugerować się tym,co robi srebro. Pamiętam,że Łukasz tak robił...i to ogólnie się sprawdza...
u2mart / 2010-12-03 11:08 / Tysiącznik na forum
te dylematy eghhh, trochę mnie korci żeby z powrotem w dolara wskoczyc kosztem EM, ale brak odwagi. Ale przez weekend może coś się wyklaruje. A ty priv w czym siedzisz?
privy / 2010-12-03 12:37 / Tysiącznik na forum
Na FA, FA-NE i MISie w sumie jakieś 70% portfela.
u2mart / 2010-12-02 22:38 / Tysiącznik na forum
no bo na funduszowych coś pesymistycznie do tematu podchodzą, aczkolwiek każdy robi po swojemu. Ja cieszę się niezmiernie że zamieniłem dolca w EM bo puchnie portfel przez to , tylko kwestia timingu teraz. Wierzyc w rajd czy cos wyskoczy jeszcze
Ciekawe co wyjdzie z wikileaks o jednym z amerykańskich banków co niby mają ujawnic po nowym roku, ale ze dopiero w 2012 to sw.Mikołaj ma szansę na rajd
al_ / 80.54.79.* / 2010-12-03 08:44
Witam wszystkich....tym bankiem jest Bank of America...pozdrawia wierny czytelnik;-)))
Zeus52 / 2010-12-03 01:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
Z drugiej strony,im więcej pesymistów,tym lepiej...będzie miał kto ścigać uciekający pociąg i dopompowywać to wszystko w trakcie jazdy.
Zeus52 / 2010-12-03 01:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja zrobiłem taki manewr,że zamieniłem 50% ML5,na ML6. I to tyle. Do ostatniej chwili korciły mnie polskie akcyjne,myślałem też o RTS i Chinach...ale ostatecznie dwa ML-e piątka i szóstka. Ścieżka do zmian pozostaje jednak otwarta,dzięki"śladom". W każdej chwili mogę to odwrócić,albo inaczej zdecydować.
max1224 / 2010-12-03 08:50 / Tysiącznik na forum
tak to jest też mnie nosi żeby coś przemeblować a z drugiej strony po co psuć złotko ładnie pracuje latin mu wtóruje (idą prawie łeb w łeb) a i nasz stragan się ruszył więc ostatecznie zostawiłem jak jest a jest dobrze;-))
Zeus52 / 2010-12-03 11:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
To była taka decyzja,właściwie niewiele zmieniająca...ML5 i ML6...ten też po części gold,oraz inne metale. Właśnie dlatego,że nie chciałem"psuć",zrezygnowałem z"rozrzutu",oraz GPW. Ale zastanowił mnie Trichett...on ma jakiegoś asa w rękawie...i użyje go,w razie,gdyby w strefie euro znów powróciły strachy o dług PIIGS,a także Belgi,Francji....to nie moje słowa. Akurat Kiepas wsłuchiwał się dokładniej w Tichetta...tak! On ma dużego asa w rękawie! Zwłaszcza atak na Francję...to byłoby kuriozalne...można się tarzać ze śmiechu na takie doniesienia. Ale właśnie dlatego,po tej Francji coś mnie tknęło...pomyślałewm o tym,w czym ma rezerwy walutowe Euroland. Właśnie Francja(także Niemcy)i to 100% pokrycia! Dlatego zredukowałem nieco gold,na korzyść ML6....Ha,ha...atak na Francję,Belgię...obawy o ich wypłacalność...kuriozalne,nawet,jak na plotki. To pokazuje....jak celowo są problemy Eurolandu rozdymane. Ale tu przesadzhłi...i bańka prysła. Król jest nagi...tym razem jakiś król rządzący atakiem na euro.
tim999 / 2010-12-02 22:54
no ja w EM (Indie,Chiny, Brazylia) już od polowy październiak siedze, ale dopiero teraz procenty zaczłęły ładnie rosnąć...wiesz u2mart ja mam ten sam problem z timingiem, bo w excelu wszystkie te kwoty ładnie wyglądają ale zysk jest dopiero po zrealizowaniu inwestycji...no własnie a kiedy realizować(?) Jednak daje fundom jeszcze troche czasu.
max1224 / 2010-12-02 21:23 / Tysiącznik na forum
zobacz wykresy z ostatniego roku było ich co najmniej kilka
devil000 / 2010-12-01 00:07 / Bywalec forum
http://bestfunds.pl

widzial to ktos ciekawe co to za wynalazek i jak wyglada konwersja czy mozna skakac pomiedzy kazdym fundem jak w skandi ?
Zeus52 / 2010-11-30 21:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
ML5:+0,78%. Ale to wynika z lekkiego minusa Newcrest Mining w nocy i raczej zebrania wyników pozostałych spółek gdzieś,z dolnej półki. Bo spólki dość ocieżale dziś się zachowały. Przez pewien czas,po otwarciu u Janków,balansowały w okolicach zera,poziomu neutralnego. Dopiero później ruszyły...bo,jakby nie było,to też akcje. Ale to daje dobry start na jutro...być może jutrzejszy wynik ML5 będzie musiał walczyć ze spadkiem dolara na fixingu NBP.
max1224 / 2010-11-30 21:52 / Tysiącznik na forum
a do tego dolar 2,85% oj będzie jutro w portfelu zysk do tego ml7 dokłada 0,89%
Zeus52 / 2010-12-01 11:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ciekawie poczyna sobie srebro,po wczorajszym wybiciu górą z trójkąta... A poza tym muszę coś sprawdzić na stronie Black Rocka. 30 września Newcrest Mining,to było prawie 14% składu,także Minas Buenaventura gdzieś w czołówce. Tymczasem obie spółki wzorcowo się sypią. Newcrest od dłuższego czasu przestała nadawać kierunek,stała się wręcz antywskaźnikiem dla gold...i teraz zastanawiam się,a sprawdzę to niebawem...czyżby te spółki się sypały,bo m.innymi Black Rock je wyrzucał po osiągnięciu przez nie szczytów? Zobaczymy. Na razie mam spisany dokładnie skład top 10 w ML5 z przed dwóch miesięcy...niebawem powinien być podany nowy skład.
max1224 / 2010-12-01 23:14 / Tysiącznik na forum
też od kilku dni zaglądam i nic
Zeus52 / 2010-12-01 23:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zdaje się,że tak było. Jest ubytek Newcrest Mining. Niewielki,do 12%,ale to kwestia ilości wyrzuconych akcji,a nie procent w portfelu ML5. Te 2%,to może być niemało...ciągle zakładając,że chodzi o wolumen wyrażony w procentach w portfelu,a nie wartość. Bo tak nieraz wypadało...wartość spółek rosła,a im w tym czasie ubywało ich w portfelu. Więc chyba to nie jest wartościowo...dziwne...trochę to niejasne. Ten rkład top 10.
Zeus52 / 2010-11-30 23:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kinia się ucieszy...bo ciągle,jak pisze, tak się waha w portfelu...raz na plus,raz na minus. Może ją skuszę,jeśli czyta,to może się odezwie...
kinia2006 / 92.233.48.* / 2010-12-01 10:22
no i skusiles mnie, WITAM WSZYSTKICH:)))
mam nadzieje, ze juz raz na zawsze moge powiedziec, ze odrobilam straty bo poki co jestem bardziej nad kreska niz pod nia, od blisko roku okolo 70% mojego portfela to niezmiennie ml5 i ml6
dziekuje chlopaki :)))
zwlaszcza Zeusowi za uparcie podsylane mi maile - moj aniol stroz od finansow;)
no i przepraszam za cisze... ktos bliski zranil mnie tak skutecznie, ze do dzis nie moge sie pozbierac, juz z dwojga zlego wolalabym nie umiec pozbierac sie w skandii...
pozdrawiam
privy / 2010-12-01 19:42 / Tysiącznik na forum
... po każdej nocy przychodzi dzień....

....nawet po tej polarnej.....


witaj
London / 2010-12-01 11:01 / Bywalec forum
Przez Ciebie nie było komu otwierać cotygodniówek ;)

ps. Nie ma się co oglądać za bardzo za siebie...,być pozytywnym i cieszyć się z każdego dnia. Każdy przechodził takie chwile, więc i Ty napewno dasz radę. Jak ze skandią dalaś to siła z Tobą ;)
u2mart / 2010-12-01 10:51 / Tysiącznik na forum
Kinia boginia )) powrociła.
Witam i cieszę się że znów tu jesteś
Co do ostatniego zdania, w życiu nieraz tak bywa, ale głowa do góry, będzie dobrze )
Zeus52 / 2010-12-01 10:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Przy okazji pozdrówki dla największego skarbu...
kinia2006 / 92.233.48.* / 2010-12-01 11:53
no i co narobiliscie! znowu placze, tylko tym razem ze wzruszenia, dziekuje:)
i oczywiscie zamawiam otwarcie nowego watku, niech nikt sie nie wazy... ;)
tedchom / 2010-12-01 18:32 / Tysiącznik na forum
kinia jesteśmy z tobą czas leczy rany. Oby twoje leczył szybciej
Zeus52 / 2010-12-01 12:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jasne...ja zaczekam. A co tam w Londynie?
max1224 / 2010-11-30 13:17 / Tysiącznik na forum
tick nerwowy czy początek rajdu???;-)))
Zeus52 / 2010-12-01 10:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak od razu zapomniałem przeliczyć. Po 1 gramie dla Chińczyka=1300 ton złota. Po uncji...tyle złota nie ma na rynku.
Zeus52 / 2010-11-30 20:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ciekawie Chiny walczą z inflacją... Jest zgoda na utworzenie pierwszego w Chinach ETF-gold. Z kapitałem wstępnym 500mln$. Teraz każdy Chińczyk będzie mógł zakupić sobie sztabkę,lub więcej...gold,albo silver. I to jest to! To nie tylko zabezpieczenie przed inflacją....to walka z nią. Bo jak będzie legalna możliwość zakupu złota,to jakimś tam stopniu spadnie presja na zakup innych towarów,presja inflacyjna.Chińczycy,chcąc się zabezpieczyć,albo po prostu zarobić,będa część kasy ciułać w złocie....a gdyby tak hasło: minimum 1 gram złota,dla każdego Chińczyka...jeśli to zrealizować...O KURKA WODNA! Nic więcej nie dodam...wystarczy rocznik statystyczny,hasło:Chiny,demografia.
Zeus52 / 2010-11-30 17:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale za dolca dziś skasujemy...widziałeś fix NBP?
max1224 / 2010-11-30 17:58 / Tysiącznik na forum
całe 2,85% a u mnie 75% tego i git a ml5 powinien dołożyć chyba że odkłada zapas na jutro;-))
Zeus52 / 2010-12-01 12:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Taaa...pytanie o powrót kapitału na EM stało się pytaniem retorycznym...atak miśków na piątkowy,dolny cień(zrobiony na mini obrotach)...atak nieudany. "Nieudanie"atataku potwierdzone wczorajszą świecą,na wysokich obrotach...silna tym razem obrona wsparcia..."równe dno" na tle cienia. Jednocześnie atak byków z pod parapetu okna hossy...zwykle tak robią. Moda taka. Na ED...nie było szpulki wczoraj,w najodpowiedniejszym miejscu...jest za to szansa dzisiaj na"przesłanianie",lub"objęcie hossy"...co i tak jest równoważne szpulce z długim,dolnym cieniem...taka szpulka na raty. W dwóch sesjach. Trzmać kciuki za dowiezienie tego do finału. Co najmniej....
max1224 / 2010-12-01 14:08 / Tysiącznik na forum
słusznie właśnie tak to ma być a co ciekawe właśnie czytałem o stosowaniu w AT łączenia świec więc to co piszesz ma swoje miejsce w teorii i nie jest tylko takim ble ble ... oczywiście wiem że wiesz ale wiem że ktoś może nie wiedzieć i dlatego tylko o tym pisze niech wie kto nie wiedział
PS. pozdrówki dla Kinii
Zeus52 / 2010-12-01 15:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dzisiaj gruby zaplanował tyle zakupów na GPW,że aż rozłożył to sobie na całą sesję..."Stała na stacji lokomotywa..." do wczoraj. "DO"...bo wczoraj już zawiadowca dmuchnął w gwizdek. A teraz ekspres nabiera rozpędu.
Zeus52 / 2010-12-01 14:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
To tak i na odwrót. Sesja ze"wschodzącą gwiazdą"składa się z gromnicy w dół,a następnie w górę...tylko wszystko jednego dnia. I pozostaje szpulka z dolnym cieniem. To nie to samo,ale podobne znaczenie...a "składanie"...jest w każdym podręczniku. Tak,że to nie ja wymyśliłem.
Zeus52 / 2010-11-30 18:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
Uwaga na USD/PLN. Złotówka dziwnie dziś rosła w siłę. Co prawda już wczoraj miałem obawy,czy dowieziemy ten wynik USD/PLN do dzisiejszego fixingu NBP...udało się,bo fix jest o 11.00. Ale później złotówka pokazała swoją siłę...zobacz,co sie działo wtedy i później. PLN rósł,mimo pesymizmu w Eurolandzie. I wreszcie...mimo spadku i to wyraźnym EUR/USD. GPW,a także BUX...czyżby powrót kapitału na EM? Z resztą,zobacz obroty dzisiaj na GPW
Zeus52 / 2010-11-30 18:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja tam bez zmian,99,5%ML5. Fund wczorajszym wynikiem postawił się raczej już w stan niedowartościowania,nie zdążył zebrać późniejszych wzrostów spółek. Widziałeś chyba ten młotek na XAU? ML5 musiał zebrać wczorajsze wyniki na jego dolnym cieniu...bo długi czas trwała walka,wymiana na MA50...nawet przy neutralnym wyniku(około zera) spółek,ML5 powinien więc mieć plusy. Ale wyniki spółek neutralne nie będą.
max1224 / 2010-11-30 18:38 / Tysiącznik na forum
taaa jutro dolec odbierze co dziś dał a złoty poleciał tak po PKB w końcu 4,2 to nikt się nie spodziewał
Zeus52 / 2010-11-30 19:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Premier zapowiadał nawet do 4,4....ale cóż...politykom zwykle się nie wierzy....
u2mart / 2010-11-30 19:37 / Tysiącznik na forum
Ja dzis dolca zamieniłem na EM
devil000 / 2010-11-30 20:38 / Bywalec forum
Ale chyba nie w unikoronie? bo oni nie maja tego typu fundow mowisz o HSBC ?
max1224 / 2010-11-30 21:30 / Tysiącznik na forum
mają tylko pod nazwą NE to taki lokalny EM
u2mart / 2010-12-01 10:55 / Tysiącznik na forum
Ano dobrze ująłeś taki nasz lokalny EM )
devil000 / 2010-11-30 23:23 / Bywalec forum
aaa ruzmiem dzieki szkoda ze hsbc nie maja niczego w zlotkowkach tylko usd i euro bo calkiem przyzwoicie tym zarzadzaja no i dolar tam rozliczany jest o 10 rano dajac zlecenie wieczorkiem zawsze mi wchodzi rankiem calkiem calkiem prawie jak na forexie:) tylko uciekac nie ma za bardzo gdzie trzeba odsprzedawac. czy kots wie co z tymi chinami u nich w hsbc bo chyba nie jest to ich loklny schanghai composite tylko hong kong?
privy / 2010-11-30 14:12 / Tysiącznik na forum
Albo ruch robaczkowy jelita grubego :)))

Patrzę na waluty i tu u/j musi się zawalić inaczej edek nie podskoczy. Linia trendu na u/j trzeszczy i to jest jedyna szansa na punkt zwrotny, dziś, albo jutro.
max1224 / 2010-11-30 16:28 / Tysiącznik na forum
ale pojechali z wieśkiem komuś bardzo zależało żeby się zarumienił
privy / 2010-11-30 17:16 / Tysiącznik na forum
Niezła wymiana poszła no i LOP na rosnącej bazie wzrósł. Będzie kinder niespodzianka.
privy / 2010-11-30 17:20 / Tysiącznik na forum
Słabnący ed i umacniający się jen z franusiem. Pojawia się awersja do ryzyka. To daje azymut na południe, niestety.
Zeus52 / 2010-11-30 17:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie,nooo...o ED może teraz,na tym poziomie robić to,co wczoraj nie wyszło,czyli szpulkę...tutaj nawet zgrabniej to by leżało.
privy / 2010-11-30 18:24 / Tysiącznik na forum
Tak się zastanawiam, czy oby możliwe było takie głębokie zejście w 4ce na ed, czy to jednak nowy impuls? 4ka chyba nie może znieść 3ki to byłoby bez sensu. Jeśli dołek na ed to jest to ostatni choć dla mnie już nieco abstrakcyjny punkt zwrotny. Co najwyżej linia trendu i dalej w dół, tak to na razie widzę.
Zeus52 / 2010-11-30 19:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
Może zapomnijmy o tym. Wiesz,jak to z Elliottem... Weźmy pod uwagę ten spadek,jako ruch powrotny ED do linii szyi ORGR...Na indeksie dolara odpowiada to ruchowi w górę,do wyłamanej LS RGR...tego ruchu na indeksie dotąd nie było...więc to może być typowy ruch powrotny. To może jest najważniejsze spostrzeżenie....bo jeśli ruch powrotny się skończy i indeks dolara powróci do realizacji RGR...na indeksie widać też prospadkowy,symetryczny trójkąt(flaga)...można też tak to ująć...choć to dłuższy raczej termin. Ale summa sxmmarum...mimo obecnych,chwilowych(tak wynika z tego powyżej) wzrostów dolara...w dłuższym czasie i tak czeka go los papieru toaletowego...To wszystko wynikało by z przyjęcia takiej opcji:że oto mamy typowy ruch powrotny....to może się okazać najistotniejszym...tylko dla ED pozostaje pytanie: o którą ORGR chodzi? Bo efekt dłupoterminowy byśmy już znali,przyjmując powyższe założenie. Natomiast nieznany pozostaje krótki termin...który poziom,której ORGR będzie poziomem zwrotu? Teraz? Czy tej pierwszej,niższej ORGR? To i tak jest poziom głowy tej ORGR wyższej...
u2mart / 2010-11-30 08:28 / Tysiącznik na forum
Pamiętacie wycenę lotosu na 0 zł.?

"Komisja Nadzoru Finansowego wreszcie kończy postępowanie dotyczące słynnej od dwóch lat analizy wyceniającej Lotos na zero złotych - ustalił "Parkiet". Według gazety UniCredit musi się liczyć z wysoką grzywną, wynoszącą nawet ponad 500 tys. złotych"

Trochę im zeszło z tym )
Zeus52 / 2010-11-30 17:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
Literę zjadłem. Na wacikach będzie musiała oszczędzać! Na wackach też może....ale to już jej prywatna sprawa
Zeus52 / 2010-11-30 17:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
Oj zeszło,zeszło...ale za to jaka"wysoka"grzywna! Sekretarka szefa będzie musiała oszczędzać na wackach...tylko tak dalej. Toż to grzywna-zachęta do dalszych przekrętów... Paru jeszcze zer brakuje,aby kogoś przestraszyć.
u2mart / 2010-11-29 17:21 / Tysiącznik na forum
Tak patrze na surowce i ładnie się trzymają przy takim spadku euro. A ropa to wygląda tak jakby miała przebic swoje szczyty niedawne jak tylko euro zacznie się umacniac.
Zeusie nie myślaleś coś o ml6 ? Póki co mam dolara ale nie wiem czy go nie opchnąc wkrotce
Zeus52 / 2010-11-30 00:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeśli chodzi o S&P500,to dzisiaj,schodząc do MA50 zrobił to nareszcie na silnym wzroście wolumenu...silny skup,obrona wsparcia zaowocowała szpulką z długim,dolnym cieniem...i w tym wypadku ta figura ma sens. Wlaśnie ze względu na wolumen(na całej NYSE,wzrósł o 33%!!!). To jest silna obrona wsparcia,skup co tylko na drzewo nie zwiało. W odróżnieniu od Wig20,czy DAX-a...obydwa indeksy zjechały do parapetu swojego okna hossy i tam pozostały w wyczekiwaniu...W wyczekiwaniu,bo tak można powiedzieć o tak słabym handlu,na płytkim rynku i stanięciu na krawędzi przepaści...W tę? Czy w tę? Być może w oczekiwaniu na to,co zrobią Janki. A Janki się postarały. Złoto...jednak postanowili zrobić dogrywkę...to też była jedna z opcji. Ale,co się odwlecze,to nie uciecze. Co do spółek gold XAU...to samo. Piękna akcja na MA50 i równie ładna szpulka z dolnym cieniem. Oby tak dalej. Na razie,ML5 tego nie załapał w rozliczeniu. Załapal się gdzieś,na poziomie dolnego cienia XAU,a poza tym Newcrest Mining(-1,45%) miał podobny wynik w nocy,więc fund jest teraz niedowartościowany. Będzie na jutro. Także dolar na fixingu słabo wypadł...też będzie na jutro. Ale pod warunkiem,że coś z tego dzisiejszego wyskoku USD/PLN jeszcze do fixingu przetrwa... I to by było na tyle. Pozdro i karaluchy pod poduchy. Miłych snów.
Zeus52 / 2010-11-29 20:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kinia siedzi w ML6. Ale tylko troszeczkę,zdaje się 1/3,czy coś takiego. A do tego gold,ML5...
u2mart / 2010-11-29 20:43 / Tysiącznik na forum
ta Kinia )
Ja myslalem ze nas opuscila, sprzedala polise albo cos a ona jest tylko sie nie ujawnia tak )
Wstydliwe te kobiety na tym forum
Jak czyta to pozdrawiam serdecznie
Zeus52 / 2010-11-29 21:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pisała niedawno...zajrzała podobno,po długim czasie do portfela i podskoczyła z radości...obiecała odezwać się na forum,ale ciągle praca i inne sprawy...poza tym,obiecała,że się odezwie,jak tylko to się unormuje w portfelu...bo,jak pisała,ma na razie raz na plusie,to znów niżej,tak się to waia...też to znam(ML5)...portfel,jak flaga na maszcie. Ale pamiętasz,jak ogromne miała straty ponad rok temu...
Zeus52 / 2010-11-29 20:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Myślałem...ale miedź mnie przestraszyła...Chiny,te problemy z inflacją...wiesz,już wiosną była mowa o ich celu inflacyjnym=3%r/r....później kolejna podwyżka stopy rezerw obowiązkowych. Bo podwyżki głównej stopy nie zrobią,a gdyby nawet,to pikuś. Nie ma się czego bać. Teraz okazało się,że banki wykorzystały już u nich limit kredytów...to też pikuś...problem,to by był, gdybyśmy mieli połowę roku...ale wykorzystanie rocznego limitu pod koniec roku??? Owszem,jak się chce,to wszystko można rozdmuchać(sensownie,lub nie), straszyć chińskim"żelaznym wilkiew",jeśli ma być korekta. Jednak przestraszyła mnie zapowiedź,że Chiny planują zmniejszenie limitów na następny rok... Suma,sumarum...ostatecznie zląkłem się. Też dałem się złamać...nie wiem,czy słusznie. I tyle.
u2mart / 2010-11-29 20:41 / Tysiącznik na forum
Ale co do rajdu Saint Nicholasa myslisz ze gruby sam w saniach chce sie gniesc i wyleszczyc malych robiąc to co obecnie wokół nas się dzieje ?
Nasza bananowa jakoś się trzyma i może trzeba by zaryzykowac w grudniu i nie tylko
Sorki za literowki ale mój sprzet w serwisie a żony jakiś dziwny z tymi polskimi znakami )
Zeus52 / 2010-11-29 22:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale Mikołaj naprawdę istnieje,to nie tylko legenda :)) To jest związane właśnie z sezonem wyprzedaży przedświątecznych w Stanach,od czarnego piątku...sezon wyników z sieci handlowych. W zależności,jak się spodobają,takie prezenty będzie miał Mikolaj...
iwo_nka / 2010-11-29 10:35 / portfel
Koledzy, czy w tym roku Sw. Mikolaj zafunduje nam rajd? Mam pieniadze w Mbanku i Skandii, na razie siedze w bezpiecznych, pod koniec tygodnia wyjezdzam i bede tydzien odcieta od netu i nie wiem co robic :-(
Wchodzic w akcyjne czy czekac?
pozdrawiam
u2mart / 2010-11-29 11:07 / Tysiącznik na forum
Najlepsze co chyba możesz zrobic zważywszy ,że wyjeżdzasz to zostac w bezpiecznych.
Obecnie na dwoje babka wróżyła, więc jak pomylisz kierunki to jesteś odcięta na tydzień.
iwo_nka / 2010-11-29 11:29 / portfel
I chyba tak zrobie ;-)
Nie ujawniam sie choc regularnie czytam watek ale ostatnio nie ogarniam tego co sie dzieje na rynkach :-(
Zeus52 / 2010-11-29 14:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja też....nie ogarniam ostatnio: Ile w tym rzeczywistych kłopotów,a ile gry pod kłopoty wydumane(pewnie i to,i to)? Na ile do dalszych spadków potrzebne jest paliwo,w postaci następnych kłopotów? Inaczej mówiąc:na ile obecne problemy są już zdyskontowane,w cenach? Dlatego podpisuję się pod kolegą"u2mart"....po co ryzykować. Ja to robię,ale to pozory...liczę na ruch w górę,ale jak pisałem już wcześniej...dlatego siedzę w gold,a nie gdzie indziej,bo nie wiem,w którą stronę to jednak pójdzie. A siedzę też i dlatego,że fund jest rozliczany w dolarach...więc to tak jakby na obie strony. Ale też nie wiem na pewno,czy nagle coś nie wypadnie takiego,że w gold zacznie się robić ciasno...nie przewiduję tego,wręcz przeciwnie. Ale...nigdy nie wiadomo. "Nigdy nie mów:nigdy"...to może dotyczyć także moich planów,dotyczących siedzenia w ML5.
max1224 / 2010-11-29 18:04 / Tysiącznik na forum
ewidentna wojenka na walutach takie podchody wciskanie kasy nieuzasadnione straszenie ile wlezie coby mocniej zdołować euro i indeksy giełdowe a tu obroty np. u nas że pożal się Boże i coś za bardzo nie chce spadać ale po 18 miechach wzrostów zamarzyła się grubemu korekta a leszcze grają mu na nosie bo nie dajęą się zastraszyć he he śnieg spadł i mikuś już się czai rok temu jechał w l;istopadzie teraz będzie na święta pozdr dla odważnych
London. / 92.24.60.* / 2010-11-29 22:49
No ja dziś trochę dopakowałem akcji , niestety ( może stety...) część mi nie weszła bo byłem za nisko ustawiony. Wydaje mi się ,że teraz czas na trochę jazdy pólnocnej na giełdach , nie wiem czy do świąt ale pare dni by się należało ;)
u2mart / 2010-11-29 20:19 / Tysiącznik na forum
hej
Co do rajdu hmm , wlasnie sie zastanawiam czy nie opylic powoli dolara i wejsc w jakies akcje. A konkretnie w MISS ale na dlugo,tak jak zalecal ten na na spotkaniu na ktorym byles, byc moze na krócej w wasz ml6 a mój odpowiednik który już mam sprawdzony
pozdrówka
Zeus52 / 2010-11-29 20:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
Aaa...ach...pomarzmy trochę...jak na przełomie 2008/09 był atak na PLN...a do tego gold. To se pewnie ne wrati...ale kto wie. Wtedy były dwa czynniki:nisko stało gold i atak na złotówkę(ta sprawa z opcjami,później). Teraz złotko tanie nie jest. Ale drugi czynnik...kto wie. NBP ma wolną drogę do interwencji...tym razem będą chcieli złotówkę wzmocnić. Skupią PLN,głównie za Euro. To na długo nie poskutkuje,ale pod koniec roku pewnie to przećwiczą. A rynek jest zwykle tak złośliwy,że wiedząc o tym,oczekując interwencji, będzie pod nią grał. Niejako wymuszał interwencję,czyli może być atak,na osłabienie PLN. Jak w końcu 2008roku... Teraz indeks dolara robi jakby ruch powrotny do LS RGR...dotąd ruchu powrotnego nie było,więc czas. Do LS niewiele już brakuje,a wtedy możliwy silny zwrot w dół...bo RGR jeszcze daleko nawet do minimalnej realizacji:czyli LS minus...co najmniej wysokość formacji. I teraz zwrot na dolarze powinien dać kopa złotku...a niekoniecznie złotówce. Ale mam marzenia...co?
max1224 / 2010-11-29 21:49 / Tysiącznik na forum
luzik Zeusie luzik zobacz co janki wyprawiają ...;-)) namalowali że hej
u2mart / 2010-11-29 20:26 / Tysiącznik na forum
9 sekund ale popłynąłem )))))))
I dokładnie o tym myślalem o czym napisales. Patrz post na górze apropo ml6 , bo zwrot na edku jak pisałem chyba by pozwolił ustanowic nowe szczyty na surowcach, więc ja nie posiadający ml5 tylko byle jaki szajs zwany dws gold wolałbym w surowce sprawdzone, kwestia kiedy
devil000 / 2010-11-30 00:15 / Bywalec forum
i tak w porownaniu z zeszlym rokiem dws sie poprawil i juz tak beznadziejnie nie wyglada mysle ze tak duzo od ml5 az nie odstaje wiadomo to nie ml ale substytut
max1224 / 2010-11-28 23:38 / Tysiącznik na forum
oj będzie będzie ale to pod koniec do tego czasu wiele zapewne się wydarzy;-))
devil000 / 2010-11-28 23:09 / Bywalec forum
Privy rozumiem ze do piatku wrozysz zwalke na gieldach a masz na to jakis poziom realizacji np na s&p500 lub EDwardzie z ktorgo to byki odpala rakiete ?
privy / 2010-11-29 07:14 / Tysiącznik na forum
1.3130 to maksymalne zejście i to tylko cieniem na week, ale i tak ed zszedł już zbyt mocno i teraz powrót będzie miał charakter korekty w kierunku przebitej linii trendu. Jednak do wskazanego poziomu istnieje możliwość wystąpienia tejże rakiety, ale sygnałem będzie dopiero ponowne przebicie przebitej linii, każdy inny sygnał może być tylko złudzeniem. Stasiek ma układ pro wzrostowy, a sygnał może pojawić się nawet dziś. Wspomniany wyżej spread bull/bears działa z małym poślizgiem więc można zakładać, że potencjalny wzrost może być ostatnim przed większą korektą, takim ruchem realizacji zysków. Może on potrwać do 2 tygodni. To na dziś pokazują mi kreski.
Zeus52 / 2010-11-29 11:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak samo,jak Stasiek,a nawet lepszy,układ prowzrostowy ma DAX...głównie z powodu blokady tyłów.Ale,jak sam wcześniej zauważyłeś...Niemcy,to nieco osobliwe zjawisko.
privy / 2010-11-29 11:55 / Tysiącznik na forum
To chyba jedyny rynek, który jest postrzegany w Europie za w miarę stabilny. Widać odpływ kasy z naszego obszaru EM. Zastanawiam się czy to ruch wyprzedzający tak jak w 2009r. tylko w drugą stronę. Nawet DAX miał wówczas 2 tygodnie przesunięcia tyle, że to już powinno zacząć działać.
Zeus52 / 2010-11-29 13:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
To niżej dotyczy głównie Wig20...tam na początku wynikła taka niezręczność...chodzi o walkę z cieniem na Wig20.
Zeus52 / 2010-11-29 13:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sprwa nadal jest niejasna i wszystko może się zdarzyć. Nadal wyczekiwanie na Janków,na wreszcie"prawdziwą" sesję u nich...nadal wigilijno-świąteczne obroty i,jak można było przypuszczać,walka na dolnym cieniu. Ale to nie tylko DAX... Wig20 też nie jest tak całkiem bezbronny...zobacz 20/21 października(jeśli się nie mylę,to ta luka,no i cała figura jest w tym czasie)...sprawdzone,testowane wiele razy. Ostatnio w piątek. I zobacz dzisiejsze minimum. Owszem,gdyby to pękło...to paciorek pozostaje zmówić. Ale,aby pękło....jakaś minimum europejska,katastrofa musiała by się zdarzyc(?). ED...dzisiejsza świeca dzienna...gdyby tak miało zostać,to już robi się nakładka z piątkową...ED włącza hamulce i nie zdziwiłbym się,gdyby skończył dzisiaj szpulką...albo niebawem. Oczywiście"nie zdziwiłbym się" i mam nadzieję...co nie musi oznaczać,że rynek tak zrobi. A co do DAX-a...te dwie świece,pośrodku tego boczniaka nad potężną luką...ta czarna,penetrująca lukę,z następującą białą...to odpowiada białej szpulce z długim,dolnym cieniem na luce.
privy / 2010-11-29 14:06 / Tysiącznik na forum
Rano byłem pewny, że będzie dobrze i było, ale na dzień dobry. Edziu nie wytrzymał Dax już też skrzypi. Patrzę na edka na h4 i liczę na dywergencje histogramu. Muszą zadziałać bo będzie straszna kaszana jak to wszystko puści.
Zeus52 / 2010-11-29 14:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wstępne wyniki sprzedaży,to +0,5%,a spodziewano się dużo więcej:1-2%. Ale za to jest kilkunastoprocentowy wzrost sprzedaży przez internet....może analitycy jakoś tam wcisną Jankom,że jest dobrze...pozostaje poczekać.
privy / 2010-11-29 18:10 / Tysiącznik na forum
Ależ ten stasiek płodzi figurę. Nie chcę nic mówić, ale robi się ona niebezpieczna. Za długo stasiu przykleił się do tych poziomów. Według kresek powinien dano startować a tymczasem dopada go choroba norweska, znaczy się astma. To nakazuje mi zmienić optykę. Tzn. giełdy potencjalny jednak down i to na całej szerokości a edziu wcale nie musi mieć dołka na 1,3050 (200 dniowa) tylko przystanek. No i nici z łapania dołków.
privy / 2010-11-29 09:36 / Tysiącznik na forum
Wigwam wygląda kiepściuchno, jeszcze trochę niżej, a będę miał trend spadkowy. Wystarczy zamknięcie na -0,8%.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy