2V - 6V

max1224 / 2011-05-02 09:03
miałem już tego nie robić ... ale skoro nikt nie chce ... a jestem od sytuacji wyjątkowych ... to ze względu na Osame otowrzę wyjątkowo
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2011-05-08 22:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na razie,tak jak ja to widzę...od poniedziałku może być ruch na indeksach. Patrząc na wykresy Wig20,spółek...KGHM,PKN Orlen...to może być niezły odpał. Przynajmniej mentalnie bliższa mi jest ostra jazda na północ. Tu QUE2 może być niezastąpiony. A waluty,dolar? Czy to będzie,jak dotąd,ujemnie skorelowane i na ile...nie wiem.
max1224 / 2011-05-06 21:05 / Tysiącznik na forum
kombinowałem kombinowałem i wykombinowałem
poszło 99% ML5 podzielone 10% w QUE3, 40% w QUE2, i 50% w SKAN2
piterus / 87.205.244.* / 2011-05-06 21:49
A zmieniałeś coś w SFI?
max1224 / 2011-05-06 22:35 / Tysiącznik na forum
na razie zostawiłem jak jest dolar mam wrażenie jedzie na 2,84 a reszta póki co zostaje w bezpiecznych tu konieczna była ewakuacja ze złota
Zeus52 / 2011-05-08 22:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
No,to do czasu realizacji,do wtorku,powinieneś mieć w sam raz mocne odbicie na ML5...dobre wyjście...tego wszystkim złotnikom życzę.
max1224 / 2011-05-08 23:16 / Tysiącznik na forum
no przydałoby się ... i właśnie na to liczę
tedchom / 2011-05-06 23:35 / Tysiącznik na forum
Ja dziś dałem zlecenie z bezpiecznych w których była połowa kasy na 10% dokupienia SF1 i que2 po 50% zobaczymy
tedchom / 2011-05-06 23:01 / Tysiącznik na forum
ja tak nie na temat ale chce poinformować że napisałem do admina w sprawie naszego forum które stało się wyjątkowo mało przejrzyste
Zeus52 / 2011-05-08 22:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dostałeś odpowiedz?
tedchom / 2011-05-08 22:57 / Tysiącznik na forum
póki co nie ale może mają procedury takie wymagające ale może jutro, zobaczymy jak odpiszą dam wam cynk.
Zeus52 / 2011-05-06 20:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dziś Gminna Spółdzielnia znów ostrzega...ropa ma niezły potencjał do spadków(z resztą,technicznie to i bez nich wiemy,że do 80-82$).Do G.S. przyłączył się też Meryl Lynch...bardzo niekorzystnie na temat ogółu surowców.
u2mart / 2011-05-06 19:45 / Tysiącznik na forum
Dziś jak napisał mi Max a ja otrzymałem podobny list Union zmienił zasady dotyczące inwestowanie w Unidolara.
Niestety żegnam się z tym funduszem na zawsze (
Napisałem im co myślę o wprowadzeniu tych zmian ale pewnie nie na wiele się to zda.
A szkoda bo za dziś prawie +4%
długodystansowiec / 89.230.35.* / 2011-05-06 20:38
Możesz krótko napisać jakie to zmiany? Dzięki za info.
privy / 2011-05-06 20:51 / Tysiącznik na forum
Przeszli na wpłaty wyłącznie w USD i z obligacji w rynek pieniężny.
Zeus52 / 2011-05-06 00:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max,ale masz rację z tym,co pisałeś w mailu,że ten dzisiejszy spadek XAU...to może być jeszcze tak,że dolar Ci pokryje to z nawiązką.Jeszcze na minimalny plus wyjdzie.Ale to dopiero jutro i w zależności,jak USD/PLN się sprawi.Na razie dolar już ma +2,68% od ostatniego fixingu,a skończył o 19.00 EUR/USD jeszcze się wtedy nie posypał,tak konkretnie.A więc jutro może być następna,podobna świeca na USD/PLN.Jeśli do 11.30 to mamy z +5,00% za dolara na miłe dzień dobry!
max1224 / 2011-05-06 19:54 / Tysiącznik na forum
taaa ;-)) dolar ponad 3% a ml5 -1,18 wyszło o wiele lepiej niż myślałem tyle że większość dzisiejszego wzrostu w to poszła i jak nie podniesie się na zamkniecie to w poniedziałek minusik eee ... nie będe marudził
tedchom / 2011-05-06 00:50 / Tysiącznik na forum
Byłoby całkiem ok bo też mam trochę ml5 jeszcze i wolałbym nie wtopić na tym. jak patrzę na xauusd i xaupln to mnie trafia coś bo żadnego pożytku za bardzo z tego nie było w tym rozdaniu dla nas
Zeus52 / 2011-05-06 01:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
Taaa...mi się z ML5 upiekło,miałem 100% w lutym i efekt był mniam,mniam.Ale za to później spaskudziłem...trochę dlatego,że dużo było z doskoku,w locie,gdzieś z telefonu...co innego na głowie.Poza tym ten mój strach,niechęć do GPW...przez to nie wykorzystałem okazji.Później dolar dawał popalić...tak,że jeśli to kogoś pocieszy,to także mam w plecy...ale ma się tak nazbierało po drobnemu,takie zaległości...spaskudzony miesiąc.
tedchom / 2011-05-06 01:37 / Tysiącznik na forum
mnie znowu nie ubyło tak dużo bo tylko ok 2% ale i tak wkurza, bo złoto w tym czasie dało więcej up;)pozdrawiam
Zeus52 / 2011-05-06 13:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dzisiaj znowu USD/PLN marudzi,bo...BGK akurat sprzedaje waluty...kurna,jakiś kłopot mieli z progiem 55%PKB,to zaczęli interwencje. Wcześniej ten słynny briefing,gdy USD/PLN był na wsparciu...i dzięki słownej interwencji,o sprzedaży środków osiągnęli wzmocnienie złotówki,spadek długu zagranicznego i cudem zmieścili się w progu 55%. A dziś rzeczywiście opychają waluty...
Zeus52 / 2011-05-06 02:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
To wszystko,surowce,niebawem odbije...to jeszcze nie TA korekta...może nawet atak na szczyty.Mówię o indeksach...Stasiek,DJIA,NASDAQ i nasi...tym razem porządniej. Ale na razie jest strach.Bo za jakiś czas rzeczywiście przećwiczą stawki depozytów także na innych kontraktach...ale to później, Teraz ECB.Już Trichett zmiękł.A tymczasem to właśnie pod podwyżki stóp było tak bez zastanowienia pompowane euro.Niedawno cytowałem słowa Piotrusia(znów przypomina się po fakcie):" kupowanie euro tylko z powodu spodziewanych podwyżek stóp w strefie euro,graniczy wręcz z bezdenną głupotą...ale z rynkiem nie wygrasz...ale jak to w końcu się sypnie,to będzie to z hukiem i przytupem."...To nie dosłowny cytat,zmieniony po mojemu,ale sens zachowany. A teraz,nie dość,że Trichet już zmiękł,to proszę pomyśleć...to tak samo,jak u nas mówił Rostowski...inflacja? To przejściowe,napędzane wzrostem cen surowców.Ale niebawem,gdy ceny surowców zaczną spadać,inflacja zmieści się w celu inflacyjnym...No i teraz,te akcje z depozytami,ten pogrom na surowcach...uwaga! Spadają także surowce rolne,a to najistotniejsze dla spadku inflacji.I w takim razie,to pod co było tak pompowane euro,czyli podwyżki stóp w strefie euro...to się oddala w bliżej nieokreśloną przyszłość.Już mówi się z pewną dozą niepewności...może lipiec? A może jednak nie...A miało być zupełnie inaczej.A do tego dane z Europy,z Niemiec...w tej sytuacji podwyżki stóp?Żeby jeszcze dobić gospodarkę? Rozłożyć ją na łopatki...zapomnijmy na długo! Tak,że ED może naprawdę poważnie się posypać.Właśnie dlatego,że podwyżki stóp były właściwie jedynym powodem jego wywindowania. Ale będziemy to obserwować. Tak powiem,że do końca dzisiejszej sesji zastanawiałem się,co zrobić...dopiero pod koniec doszedłem do wniosku,że surowce i Trichet,nie dają wyboru...trzeba zwiększyć zaangażowanie w dolara. A w ogóle,to jeszcze dzisiaj nie sądziłem,że będą następne interwencje na rynku kontraktów.Sądziłem,że będą,ale ostrożne i nie tak szybko.Ale jeśli nie zamierzają się bawić,ale ostro się biorą za dołowanie surowców...to sprawa inflacji i stóp w strefie Euro,tak się przedstawia,jak wyżej...nie ma wyboru.Przynajmniej na razie.
max1224 / 2011-05-06 10:16 / Tysiącznik na forum
jest jak jest trzeba jeszcze wytrzymać do wieczora i zobaczyć co z tego będzie czas przynajmniej na flagę proporzec a moze nawet na B korekty się zobaczy co z tego wyjdzie
Zeus52 / 2011-05-05 22:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
No to bomba...czego się dziś gracze dowiedzieli? Ano,że od 9 maja COMEX podwyższa depozyty o...84%!!! Ta 13 procentowa w poniedziałek,okazała się tylko przygrywką....A niektórzy analitycy łudzili się,że to tylko pojedyncza akcja.Do tego podobno już ustalany jest zakres podobnej akcji na rynku kontraktów ropy.
max1224 / 2011-05-05 23:09 / Tysiącznik na forum
Kurna ... sam sobie wykrakałem w poście "złoto jednak korekta" dopraszałem się zejścia 200-250$ w jednym z komentarzy .. .no to ku...mam ale ćwok ze mnie;-)) wystarczyło siebie posłuchać i GS bym uprzedził
Zeus52 / 2011-05-05 23:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max...tak już jest,że sami siebie często nie słuchamy...kiedy już było pisane,że:ropa?Beee...Miedź?Beee... Surowce...beee... Ale później jest...a może jednak? I wtopa,bo nabieramy się na coś...o czym już przecież pisaliśmy... Kurna...ileż to razy mówiłem sobie...nigdy więcej w ten sposób się nie nabiorę? I pewnie więcej,może każdy to sobie parę razy powtarzał...i co z tego...
Pietrodolar / 2011-05-05 21:53 / Bywalec forum
Srebro powoli dociera do górnej bandy kanału wzostowego, w którym poruszało sie od 2008, poziom pokrywa się z oporem ok 33,90$, na złocie poziom 1475$, o którym pisałem niżej już minięty... Muszę powiedzieć, że próbowałem coś ugrać na krótko na RCSILAOPEN pod sam koniec wzostów i niestety zostałem z połową, na całe szczęście zabezpieczyłem to kupując równolegle RCSCRAOPEN i wychodzę w tej chwili na mały minus. Zastanawiam się czy nadal srebro będzie grało rolę przewodnika...?
Pietrodolar / 2011-05-05 22:19 / Bywalec forum
oczywiście wsparcie na 33,90$ ...
Pietrodolar / 2011-05-05 22:14 / Bywalec forum
Patrząc na wykres XAUSD od 2004-go wydaje się, że zjazd będzie do poziomu ok 30$ - dolna banda wieloletniego kanału wzostowego ...
Pietrodolar / 2011-05-05 22:14 / Bywalec forum
tutaj wykres XAUSD : http://www.bankfotek.pl/view/958094
tedchom / 2011-05-05 22:22 / Tysiącznik na forum
podałeś wykres dla srebra a nie złota no chyba że tak miało być
Pietrodolar / 2011-05-05 22:35 / Bywalec forum
sorry... oczywiście wszystkie wpisy powyżej dotycżą XAGUSD
Zeus52 / 2011-05-05 21:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Eee..tam.Tylko kosmetykę małą zrobiłem...małe zwiększenie SKAN2,będzie o 10% więcej.Więcej wolałem nie ruszać...bo za dwie sesje(realizacja)powinno być już,co najmniej,odbicie.
Zeus52 / 2011-05-05 21:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pójdę jednak w stronę dolara. Ale stopniowo...nieco zwiększę.Trichet nie daje wyboru...na dodatek spadające surowce ograniczą inflację.
u2mart / 2011-05-05 20:12 / Tysiącznik na forum
Hejka
Chwilę mnie nie było a tu cuda dziś.
Może by konwersję z unidolara w NE ?
Max co myślisz?
pzdr
max1224 / 2011-05-05 20:16 / Tysiącznik na forum
właśnie próbuję rozgryźć czy to koniec korekty czy może początek wig mówi co innego stasiek się jakby waha a edek i złocisz co innego jest bigos ... do tego liczyłem że choć na chwilę surowce zdrożeją a tu dorzynki jakieś sobie GS urządza
Zeus52 / 2011-05-05 20:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,tak na zdrowy rozum,to co ma cena ropy,do zysków np PKN Orlen...oni ją tylko przerabiają i rozprowadzają,a nie wydobywają...ale wiesz,jak jest...ropa leci,to wszystko,co z nią związane...czasem bez sensu,lecz tak,przy okazji...bo pretekst jest.Z resztą,tak jest wszędzie.
max1224 / 2011-05-05 20:53 / Tysiącznik na forum
nic ... zaciskam zęby i czekam na jutro może coś na koniec tygodnia się wyjaśni i tak już "kicha"
Zeus52 / 2011-05-05 21:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie przejmuj się,nie jesteś sam...też mam w plecy...choć to za wcześniejsze"grzechy",głównie przez dolara...
tedchom / 2011-05-05 22:39 / Tysiącznik na forum
tak myślę że jak będzie to spadało to zacznę dokupywać que2 po woli i troszkę que3 tak aby ew.zmniejszać straty i angażować środki
max1224 / 2011-05-05 22:35 / Tysiącznik na forum
a myślałem że chociaż Tobie się udało,
Zeus52 / 2011-05-05 23:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
Niezupełnie tak...ale mam przez dolara cały kwiecień w plecy.Zaległości nie pokryte...
Zeus52 / 2011-05-05 19:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max...porównaj Nasdaq z Newcrest Mining z nocy...podobnie,co?Tylko,że Newcrest lepiej się sprawił,bo wyszedł jeszcze ponad wczorajszą świecę.To nie ma związku...tak tylko porównałem.
max1224 / 2011-05-05 19:41 / Tysiącznik na forum
podobnie fakt
Zeus52 / 2011-05-05 21:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tylko,jak patrzę na XAU,tooo...kurna,z czego Newcrest tak się cieszył...nie robili dotąd błędów...
max1224 / 2011-05-05 23:18 / Tysiącznik na forum
GS panie GS
Zeus52 / 2011-05-05 23:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dokładnie.To było celowe przecież działanie.Oficjalnie przecież wiadomo,co było przyczyną.Chodziło o zjechanie na maxa wszystkich surowców...to jedyny cel.I teraz zobacz.Dziś Janki na COMEXie dowiedzieli się,że to była dopiero przygrywka...od 9 maja depozyty na silver rosną o 84% od wcześniejszego poziomu.Na dodatek plotki,że teraz ropa jest na celowniku. Ale zobacz,jak spada pszenica,ryż,kukurydza,soja.Ciekawe? To,jakby był jeszcze jakiś bardzo naiwny inwestor,który jeszcze ma złudzenia,że ceny surowców rolnych rosną z powodu klęsk żywiołowych,że mają coś z nimi wspólnego. A co by było,gdyby podnieśli depozyty na te towary? Z pewnością zawał cen,porównywalny z klęską urodzaju.
Zeus52 / 2011-05-05 18:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
A cóż to się dzisiaj stało w kraju nad Wisłą,na GPW?Bin Laden wypłynął w Zatoce Puckiej,czy co...? Fakt...rybacy wyłowili ci u nas w Rewie jakiegoś zarośniętego stworka,jak im się w sieci zaplątał...myśleli,że to morświn.Ale jak zaczął ich wypytywać,czy to już Warszawa i jak dolecieć do Pałacu Kultury...to dali wiosłem po łbie,bosakiem poprawili...tak,że nie bójta się...po co ta panika na GPW...my tutaj pilnujemy,co by się do Wisły nie przedarł...
Gucioo / 2011-05-05 12:58 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Cześć wszystkim po dłuższej przerwie :) ,jestem częściowo w dolcu częściowo w polskich czuje ze to większa zwałka , nie bardzo wiem co robić może ktoś podrzuci jakąś rade pozdro
Zeus52 / 2011-05-05 18:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
To by ta moja większa część dolarowa się cieszyła....ale znowu dolar w jeden dzień załatwił podjazd do poziomu,który uznałem za punkt końca korekty...prawie 2,72-74...w tym miejscu sądziłem,że się zakończy i w pobliżu będę definitywnie z dolca wyskakiwał(mniejsza o stratę)...a tu znowu masz...znowu jednym ruchem.
max1224 / 2011-05-05 19:02 / Tysiącznik na forum
na tych poziomach jest faktycznie opór wynikający z krótkiej linii po szczytach z 16 marca i 18 kwietnia na dziś to poziom 2,7241 jutro będzie 2,7175
maxsio / 2011-05-05 21:56 / portfel
Może mamy jakąś rozbieżność w danych (patrzę z platformy FX), że 2,73-2,74 to opór zresztą jak to nie powstrzyma USD to myślę, że już EMA50 będzie skuteczniejsza. Choć przypuszczam, że jutro raczej czeka nas korekta, bo takie silne wzrosty prawie nigdy nie są trwałe (choć nie powiem, że nie byłoby to dla części mojego portfela dobre). Ogólnie dzisiaj EBC trochę namieszało, bo liczyłem i godziłem się z tym, że jeszcze chwilę będzie dolar słabszy, a odbije się dopiero później kiedy dojdziemy do 1,50 na Edku, a tu niespodzianka.
Zobaczę, jak się będzie jutro zachowywał. Jeśli będzie spadał to trochę kupię dolara w gotówce jednak, bo powoli i pomału łyżeczką sobie dobieram na wakacje :).
max1224 / 2011-05-05 22:45 / Tysiącznik na forum
wiesz ja też z foreksu tylko zawsze pomijam cienie kreśląc linię robię to na wykresie liniowym i po nałożeniu wracanm na świecowy w ten sposób nie mam dylematów co z cieniem dlatego mi wyszedł ciut niżej i wydaje się teraz przebity
Zeus52 / 2011-05-05 19:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pozostaje pytanie,jak z wczorajszego wpisu poniżej.Tylko,jak surowce na nas podziałają? Wszak KGHM u nas wiele waży...Janki? To zrozumiałe.że się cieszą...Piotruś dawno to przewidywał...jak ropa poleci w dół,to Janki wystrzelą w górę...ale my...?
Zeus52 / 2011-05-04 22:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Maxiu...to co? Zwiększamy longi na Wig20?(QUE2)
max1224 / 2011-05-05 18:59 / Tysiącznik na forum
????????
maxsio / 2011-05-03 23:42 / portfel
To jeszcze jedna ważna informacja tylko dla osób, które mają kasę w Indiach:
http://www.reuters.com/article/2011/05/03/us-india-economy-idUSTRE7421BN20110503
Zeus52 / 2011-05-04 23:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zaraz zerknę...ale już od dłuższego czasu te rynki mi się nie podobają...pisałem o RTS,Bovespie...BSE specjalnie się nie przyglądałem,ale też było małe zerknięcie,tak w międzyczasie...Beeee! Jeszcze ISE100...tu może być potencjał do wzrostów.Ale ja tak tylko w/g swojej oceny technicznej...i tak mi nikt nie wierzy...bo gdzieś tam ktoś napisał,że np RTS jest super...a ja mówię,że owszem...ale BYŁ,w czasie przeszłym.Teraz czarno go widzę.A BSE,faktycznie tylko zerknąłem...ale zaraz poczytam.
maxsio / 2011-05-05 22:20 / portfel
BSE dość mocno traci i praktycznie zniósł całość ostatnich wzrostów i zanegował początkowe luki hossy na fali wzrostów. Ale to chyba nie największy problem. Zerknij na BOVESPA. Na moje oko wykreśliło się tam RGR (z podwójnym prawym ramieniem ;) ) - wzrosty, które odłożyły realizację RGR przy LS zostały już zanegowane i przełamaliśmy LS, a dzisiaj była szpulka więc zobaczymy czy byki spróbują zaatakować i wrócić ponad LS czy też jednak zostaną i zaczną realizować cały zasięg.

RTS też był ciekawy, ale po dzisiejszych spadkach ropy (słodka dzisiaj wbiła się w chmurę z tak niesamowitym impetem przecinając dzisiaj po kolej prawie wszystko), więc RTS nie ma możliwości, żeby nie poleciał na łeb na szyję.

Ogólnie do BRICa chyba wróci się dopiero gdzieś za rok czasu.

Pytanie tylko co teraz będzie nową bańką, na której będzie można zarobić coś, bo powoli wszystko się wyczerpuje. Gdybym miał więcej umiejętności i spokoju wewnętrznego to chyba zainwestowałbym na FX. Dzisiejsza jazda na Edku mogłaby dać sporo $.
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy