2V - 6V

max1224 / 2011-05-02 09:03
miałem już tego nie robić ... ale skoro nikt nie chce ... a jestem od sytuacji wyjątkowych ... to ze względu na Osame otowrzę wyjątkowo
Wyświetlaj:
Pietrodolar / 2011-05-03 20:59 / Bywalec forum
Niezła jazda dzisiaj na srebrze ...
maxsio / 2011-05-03 21:10 / portfel
Chyba faktycznie zmiana wielkości kwot depozytów wpływa na gwałtowne zamykanie pozycji na srebrze, bo na złotku jednak nie ma takich spadków, a ostatnimi czasy dość znacznie były jednak ze sobą skorelowane.
Zeus52 / 2011-05-04 13:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale zobacz,na ile wcześniej grubaski o tym wiedziały...jaka dystrybucja(wolumen)na silver-futures+spadek(wręcz zawał)LOP-u.Szkoda tylko,że ten właściwy wolumen znamy dopiero po trzech dniach.Ale i tak po RSI wiedzieliśmy,że korekta nastąpi w ciągu najbliższych,max dwóch,sesji...tyle,że w fundach...to i tak za krótki czas.Ale forex...zajefajnie!
maxsio / 2011-05-04 22:51 / portfel
Gruby zawsze wie szybciej i nic nowego to. Faktycznie ci, którzy otworzyli eski na srebro to zacierają ręce i mówią jeszcze większy margin, a nam pozostaje patrzeć. Zresztą na razie przeszedłem do obserwacji forexa (czyli już jakieś 1,5 roku :)).
Zerknij na stronę Alledrogo dzisiaj. Na głównej stronie aukcje związane z monetami złotymi i srebrnymi. Zaczyna się 'ubieranie' ulicy, więc zapowiadają się spadki przynajmniej przez jakiś czas. Dodatkowo wracając jeszcze do przedstawionej przez max1224 korelacji czasowej na złocie - w maju\czerwcu korekta do lipca (mniej więcej połowy) wzrostu od początku lutego, więc czas się zbliża. Ogólnie teraz pytanie czy przebijemy 38,2%-50% zniesienia czy też nie. Dzisiaj Gold Spot odbił się praktycznie dokładnie od tego poziomu.
Zeus52 / 2011-05-05 18:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Newcrest Mining w nocy o wiele gorzej wyglądał od dzisiejszych indeksów...otworzył się potężną luką bessy...a i tak wyszedł jeszcze na plus.....Dolar znowu mi doszedł jednym ruchem prawie do wcześniej zakładanego kresu swych możliwości...na tyle obliczałem korektę na rynkach...gdy dolar dojdzie do 2,72-74,czas uciekać z niego...a tu znowu masz ci...jeden ruch...chiiiba,że się cósik większego z tego rozwinie...nic,nadal trzymam obie strony.Do wieczora może coś zmienię...a może nie...na razie spoko.
maxsio / 2011-05-05 22:36 / portfel
Dokładnie spokój jest chyba najważniejszy, ale najciężej się jest jego nauczyć. Dodatkowo właśnie mamy ciężej ze względu na czas realizacji zleceń.
Zeus52 / 2011-05-05 23:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dlatego,jak na górze napisałem: dałem zmianę,tak bardziej na wszelki wypadek,bo może się to przedłużyć...ale bardziej symboliczną...zwiększenie dolara(SKAN2)o 10% zawartości portfela.Reszty nie ruszam,bo za dwa dni,a taki jest czas realizacji,może coś się zmienić...wszystko zależy od tempa ruchów na rynku...tzn im szybciej zejdzie,tym bliżej wsparć.
Zeus52 / 2011-05-04 13:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
W poniedziałek AMEX podniósł stawki depozytów na silver-future o 13%.Obawy były,że zrobią to samo na pozostałych kontraktach surowcowych...chwilowo(i zupełnie niesłusznie)o tym zapomniano...Gminna Spółdzielnia na dodatek znowu nakazuje sprzedawać surowce...a to pociągnie surowcowe indeksy.Ale i tak wszystko zachowuje się zgodnie z A.T.,przynajmniej niektóre walory są dość jasne...śilver:było wyprzedzające ostrzeżenie...zagięcie RSI w strefie 70+. Indeksy surowcowe...to właśnie:RTS,Bovespa...od pewnego czasu piszę,że bardzo źle wyglądają,a na dłuższą metę wręcz tragicznie.Mogą się jeszcze tylko bronić przed większą przeceną...ale do czasu.Surowcowy to także $XAU!
max1224 nielog / 83.29.39.* / 2011-05-04 13:16
nasz wig też uważany za surowcowy i do tego mocno strachliwy
Zeus52 / 2011-05-04 13:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,tak nieco z duszą na ramieniu,też o tym pomyślałem...ale właśnie akurat S&P500,DAX-a i naszego Wig20 jakoś nie mogę skumać technicznie...jakąś zadymę robią,czort znajut w którą chcą stronę. Aaaa...przy okazji sorki...w niektórych wpisach pomyliły mi się chińskie indeksy.Boczniak...to chodziło o Shanghai B-share(z resztą,to on jest dla nas ważny).Sugerował odbicie i większy ruch w górę...duży skup na wsparciu(wolumen),połączony z dolnymi cieniami na dolnej bandzie boczniaka.Ale Shanghai composite,zrobił odbicie zdechłej kobyły,po silnych,wcześniejszych spadkach i teraz jest taka sugestia(wykres),że poleci w studnię z dnem w okolicach styczniowych minimów.Będzie wtedy straszył wielką,długoterminową RGR.A w końcu to może pociągnąć za sobą Shanghai B-share,a więc i fundy inwestujące na tym rynku.
max1224 / 2011-05-04 19:35 / Tysiącznik na forum
Zobacz na xau jeśli to prawda, że spółki wyprzedzają sam kruszec ... tam trampolina od MA200 i ... a nie będę zapeszał sam się zorientujesz co mi się w głowie kotłuje
Zeus52 / 2011-05-04 19:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeśli chcesz coś życzeniowego,tak z mojej strony...to podesłałem Ci Wig20 i F-Wig20...Niesamowicie silna obrona wsparcia...i obrona skuteczna!Na taaakich obrotach...muszą być skutki! To tyle,jeśli chodzi o moje życzenia dla longów na Wig20.
maxsio / 2011-05-04 23:09 / portfel
Tylko zobacz, że dzisiaj na indeksie zrobiliśmy mini-lukę bessy oraz zamknęliśmy dwie poprzednie mini-luki hossy. Ja osobiście z longami poczekałbym jeszcze do jutra i zobaczył czy będzie miał kto kupować i co rynek w Warszawie wraz z Azją pomyśli o raporcie ADP.
tedchom / 2011-05-04 21:32 / Tysiącznik na forum
kurcze obyś nie miał racji z tymi życzeniami bo ja liczę na niższy poziom do tankowania ale to też tak życzeniowo;)
max1224 / 2011-05-04 21:46 / Tysiącznik na forum
ot konflikt interesów;-))
max1224 / 2011-05-04 20:25 / Tysiącznik na forum
;-) może to ciut za wcześnie ale mimo wszystko ;-)))
Zeus52 / 2011-05-04 20:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
To nie była w żadnym razie jakaś aluzja...sam Ci wręcz przecież pisałem...spoko,zaraz będziesz miał na XAU linię MA200...tego się tak,na pstryknięcie palcami,nie przebija. Poza tym,to jest już praktycznie zakres RGR....o widzisz! Kurna! To o to chodziło...choć nie mogłem znależć,wytłumaczyć,co mi w tym wykresie XAU się nie podoba...poza jakimś przeczuciem,że właśnie powinien mocno jeszcze walnąć w MA50(co najmniej)...no i tak się stało.teraz to widzę.Taka RGR na MA50...trochę to krzywe,może dziwnie to nazwałem...linia szyi na MA50..hi,hi,hi...Ale tak wychodzi.
Pietrodolar / 2011-05-03 22:22 / Bywalec forum
Jak narazie XAUUSD zeszło do lini trendu, gdyby złoto miało zrobić to samo to mielibyśmy teraz poziom 1475$ ...
maxsio / 2011-05-05 22:37 / portfel
I przywołałeś ten poziom :). Przed chwilą dokładnie tyle miałem na Gold Spot.
Pietrodolar / 2011-05-03 22:22 / Bywalec forum
oczywiście XAGUSD ...
Pietrodolar / 2011-05-03 16:40 / Bywalec forum
ISE jakby się szykował do ataku na szczyty z zeszłego roku, narazie zatrzymał się na poziomie luki bessy z listopada ale jeszcze zupełnie jej nie domknął, tymczasem lira blisko oporów z końca 2009... ktoś jeszcze trzyma Turcję w portfelu?
Zeus52 / 2011-05-03 18:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja nie mam...ale wykres Wig20 jest bardzo podobny do ISE100(???)
Pietrodolar / 2011-05-03 19:33 / Bywalec forum
Faktycznie... ale święta trochę tą korelację zmieniły
maxsio / 2011-05-03 11:58 / portfel
I kolejny kamyczek: http://www.pb.pl/rss/a/2011/05/02/Chiny_moga_kupic_zloto_za_bilion_dolarow
Zeus52 / 2011-05-03 16:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nuu...zobaczymy...DAX idzie właśnie do minimów sesyjnych,choć jakieś zapory tam są przyszykowane,widać skup...
privy / 2011-05-03 12:11 / Tysiącznik na forum
Ostatnio Chiny podobno miały rozpowszechniać zakup złota przez obywateli więc coś tu się kupy nie trzyma. Chyba, że odkupią od obywateli na mocy zarządzenia jedynie słusznej partii za połowę ceny i za dolary od obywateli.
maxsio / 2011-05-03 16:04 / portfel
Niekoniecznie jest to sprzeczne. Tutaj jest mowa o tym, że Chiny, jako Państwo planuje zwiększać swoje rezerwy w złocie, natomiast w poprzednim artykule była mowa o promowaniu zakupów złota przez Państwo pośród obywateli. W mojej opinii Chiny zyskują w kilku aspektach:
- brak napędzania inflacji poprzez kupowanie nadmiaru dóbr z koszyka inflacyjnego
- nie rośnie im tak szybko bańka na nieruchomościach
- zbierają dolary od obywateli dzięki czemu powiększają państwowe rezerwy walutowe
- w krótkim okresie dzięki takiemu zabiegowi też wpłyną na bilans handlowy (okres kiedy obywatelom będą sprzedawać złoto z krajowego wydobycia)
- chińskie banki zarabiają na tym też :)
misiek440 / 2011-05-02 10:16
a miało być tak pięknie, a tu znowu czerwono na wigu :/
max1224 / 2011-05-02 10:08 / Tysiącznik na forum
spokojnie po południu może być baaaardzo zielono:-)
privy / 2011-05-02 10:43 / Tysiącznik na forum
Mwig40 tworzy u szczytu pierwszej formacji harmonicznej, drugą. To oznacza możliwe kilka dni wzrostu po czym możliwe bardzo mocne załamanie.
tedchom / 2011-05-02 14:46 / Tysiącznik na forum
póki co jest ok jedynie to nie do końca wiem czy nie za wcześnie zatankowałem que2. Patrząc na janki to powinni mieć większy wzrost bo przecież zniszczyli binladena to powinno dać minimalne paliwo na dalszy up u nich. Ale czy na długo w to wątpię
Zeus52 / 2011-05-03 14:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Po tych wszystkich przetasowaniach już mi się wyświetliło,więc bardziej szczegółowo jest:QUE2=28%//ML6=11%//SKAN2=61%. Nadal brak zdecydowania,co do kierunku.
ML5 był tylko jeden dzień...muszę go przemyśleć. Ale znów przypominam,już bodaj trzeci raz,o Chinach...oni chyba rzeczywiście szykują ruch up w boczniaku...
maxsio / 2011-05-03 21:14 / portfel
Zeus52 trzymasz SKAN2 pod wzrost USD/PLN?
Zeus52 / 2011-05-03 22:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja miałem go,niestety,wcześniej.Później buły przetasowania,a ostatecznie znowu powrót,tzn tylko zwiększyłem.Bo znowu na wypadek ruchu w drugą stronę jest QUE2+ociupinka ML6. I nadal nic nie wiem,w którą stronę to zmienić,w którą to pójdzie...choć bardziej teraz jestem za pozbyciem się SKAN2 na korzyść QUE2...może Wig20 wybije jednak w górę...może,jeśli Janki zrobili tylko spadkowy ząbek i teraz zaatakują byki(?)...Jeszcze czegoś mi brakuje na wykresie S&P500,zanim nastąpi właściwa korekta...
maxsio / 2011-05-04 23:22 / portfel
Wydaje mi się, że Janki zaczęły kreślić 4 w 5 w tej chwili. Dzisiejszy zjazd na Staśku odbił się od 38,2% zniesienia ostatniej wzrostowej i EMA15. Jeśli miałby jednak polecieć w dół to przypuszczam, że zatrzyma się przy 61,8% w połączeniu z EMA50 i połową świecy z 20.04.
Co do samego dolara myślę, że jeszcze parę dni ubijania lokalnego dołka nas czeka i wówczas może wyskoczyć jakaś korekta. Tylko jeszcze jakoś nie znajduję uzasadnienia w wiadomościach, jakie miałyby to spowodować. A może po prostu chcę już to widzieć, a ostatnie niemrawe dni na rynku kasowym same mi podsuwają te wizje.
Zeus52 / 2011-05-04 23:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
PO dzisiejszym zachowaniu Janków,ale już wcześniej naszych,nastawiam się(na razie to duże:być może)na jazdę na północ na Wig20...może ta niewielka korekta wreszcie naszych rozrusza.Dziś obronili wsparcie...podwójne,bo poziome,oraz linię trendu...silny wolumen=silna obrona.Ważne,że skuteczna.Na dodatek ktoś,jakby celowo chciał przytrzymać rynek,rzucając koszyki zleceń przy każdym ruchu w górę choćby o parę punktów...a wiadomo...Polak zawsze pod prąd...:)) Ale tak na serio to nie wiem,jaki miał cel grubas,ale na pewno nie wyprzedaż...lepiej by wtedy wyszedł,przy wyższych cenach...więc ja,jako typowy Polak...jak mi tu ktoś tłamsi Wigusia,nie da mu się odbić...to ja mu na przekór! Żarty.żartami,ale na razie pozostałem bez zmian...dolar,longi na Wig20 i tyci,tyci ML6.
piterus / 78.8.255.* / 2011-05-05 11:56
po obronie wsparcia wskazanego, może uda się wyskoczyć do poziomów 2940 i być może przebijemy się do 3000 pkt a to stanowiło by wzrostową piątkę na WIG20??
privy / 2011-05-02 21:49 / Tysiącznik na forum
Binladen to był kapiszon dla podtrzymania dobrego nastroju. Kapiszon poza tym, że tylko kapiszon to jeszcze mokry. Tak za bardzo to Ci nie zazdroszczę.
Zeus52 / 2011-05-03 01:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
Bin Laden...cóż...musiał zadrzeć z Urzędem Skarbowym.Może PIT-u nie wypełnił na czas?No bo jak inaczej by go dorwali...:))
tedchom / 2011-05-03 00:02 / Tysiącznik na forum
no bez przesady mam w que2 tylko ok 10% więc bez stresu
privy / 2011-05-03 07:54 / Tysiącznik na forum
Myślałem, że się dorzuciłeś. A tak poza tym strasznie denerwuje mnie mowa szata forum. Przy kilkunastu wpisach można się szybko odnaleźć ale przy ponad 100 zamiast podświetlenia tych z ostatniej godziny trzeba będzie korzystać z formatowania, ale wówczas nie będzie wiadomo kto komu odpisał. Chciałbym zobaczyć gościa, który dał upust swojej inwencji, normalny sabotażysta.
Pietrodolar / 2011-05-03 08:39 / Bywalec forum
Przyłączam się do krytyki nowej szaty. Brak podświetlania to bardzo kiepski pomysł. Trzeba będzie napisać do Admina forum, może da się coś z tym zrobić ...
myfa / 2011-05-03 17:49 / Bywalec forum
hej, dla mnie ta szata graficzna przypomina żałobę i tyle , kicha straszna
tedchom / 2011-05-03 14:51 / Tysiącznik na forum
Już na to narzekałem a poprzednim tygodniu i cieszy:) że kogoś jeszcze to drażni. To wygląda jakby to robił polityk jakiś. Dostał się na stanowisko chciał się wykazać i wyszło szkoda tylko że jak zwykle.
privy / 2011-05-03 16:02 / Tysiącznik na forum
No nic, forum tworzą ludzie i ludzie mogą je zmienić na inne. Jak zacznie być to zbyt denerwujące to się stąd najwyżej wyniesiemy.
privy / 2011-05-02 09:32 / Tysiącznik na forum
No i wszystko jasne, lecimy w dół :)
1 2
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy