30.01 - 03.02

max1224kom / 195.117.209.* / 2012-01-29 20:57
Jest przysłowie "do 3 razy sztuka" więc czemu nie spróbować otworzyć po raz trzeci ... jutro szpulka - pod szczyt, a później czas na lukę kontynuacji (pomarzyć wolno każdemu:))
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2012-02-01 09:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
Polska PMI przemysłu:52,15p.! Ciekawie na tle Europy. Prognozy były wyraźnie poniżej granicznych 50p.. Czas na dane niemieckie. I oczywiście najważniejsze dziś ADP i ISM przemysłu w Stanach.Po wczorajszym nieco spadkowym Chicago PMI nastawienie może być prospadkowe również dla ISM...a w takim razie,zawsze może być niespodzianka w drugą stronę. Choć wskaźnikiem dla ISM jest głównie Chicago PMI(wczorajszy),to jednak tym razem pozostałe regionalne PMI(poza Chicago) wyraźnie wzrosły...nie przesądzam,ale jakaś niespodzianka jest możliwa. Nie tyle wobec wcześniejszych prognoz dla ISM,ale wobec oczekiwań po wczorajszym. Teraz będą oczekiwali także spadku ISM,a nie wzrostu,jak chcieli analitycy. I taką niespodzianką pozytywną byłby nie wzrost,jak chcą anale,lub wyższy...teraz pozytywną niespodzianką może być odczyt ISM bliski grudniowemu.
Zeus52 / 2012-01-31 23:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pszenicę obserwuję oczywiście,a nie prz... Sorki za tak okrutnego byka.
Zeus52 / 2012-01-31 23:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
A tak przy okazji zwracam uwagę na produkty rolne...jeśli ktoś chce się tym pobawić. Obserwuję przenicę od pewnego czasu,jak buduje prawe ramię ogromnej ORGR...A głównie ostatnio,gdy plotki mówią,że Rosja wprowadzi w tym roku cło eksportowe. To akurat nie jedyna przyczyna wzrostu cen prod.rolnych. W długim terminie główną przyczyną jest produkcja biopaliw. Ocenia się,że biopaliwa odpowiadają w 1/3 za wzrost cen prod.rolnych(nie tylko oleiste) i inflacji. Niestety,za ten wynalazek płacimy wszyscy. Do tego na tym jadą fundusze hedgingowe...reszta,to preteksty przez nie wykorzystywane z nawiązką. Teraz pewnie pretekst ceł eksportowych również wykorzystają do pompowania. A ceny żywności,ich wzrost,to najprostsza droga do inflacji. A w sprzyjających warunkach(np"dodruk")...hiperinflacji. Tak,że życzę wszystkim miłej jazdy ekologicznym samochodem na biopaliwie. Wiem,Pawlak mówił coś innego. Ale Pawlak mówi tak,bo reprezentuje PSL...i dlatego musi tak bredzić.
max1224kom / 83.29.225.* / 2012-02-01 09:18
nasz PMI zaszalał z deczka:)
Zeus52 / 2012-02-01 10:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale,co by nie mówić...czyżby zaczynały się sprawdzać te dywagacje na temat Eurolandu,że teraz tutaj zacznie się robić ciekawiej z danymi...czy nie za szybko? Ja pisałem o tym,ale myślałem o jakimś dłuższym terminie...no nic to,poczekamy.
Zeus52 / 2012-02-01 10:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
I od tego momentu wszystko zaszalało,Euroland,nawet eurodolar. Choć przekładanie naszego PMI na Niemcy,w tym kierunku,było nieco ryzykowne,to jednak reakcja była wyraźna. Ryzykowne,bo nasze wzrosty opierają się głównie na eksporcie do Niemiec,a jak u nich źle by się działo+tania dotąd złotówka=większy import z Polski...a mniej produkcji własnej. Tak,że to nie musiało się sprawdzić. Ale na szczęście Niemcy też się wykazali in plus. Reszta słabiej,ale lepiej od prognoz,lub zgodnie z nimi. Ale helwetom nie idzie ostatnio...co na to frank?
Zeus52 / 2012-01-31 22:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Conf.Board. Teraz dopiero mam subindeksy. I pasuje wszystko. Głównie rynek pracy. Subindeks oczekiwań PRZYSZŁYCH prawie się nie zmienił i pozostał na wysokim poziomie...76,2p. wobec 77p. poprzednio. Zawalił subindeks oczekiwań obecnych,teraźniejszych... I to się zgadza. Gdy po Nowym Roku wparowała fala do urzędów zatrudnienia...a tam nagle tłok. Nawiasem mówiąc te dane też wtedy anale mocno przestrzelili in plus. Pisałem wtedy i wyjaśniałem,jeśli ktoś pamięta,przed publikacją pierwszych tegorocznych danych tygodniowych(przed drugim czwartkiem),więc nie ma co powtarzać i tłumaczyć przyczyn.
Zeus52 / 2012-01-31 21:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Strasznie się Janki guzdrają...ale nawet neutralne zamknięcie,to nie byłby taki znowu oszałamiający sukces byków. Powrót przynajmniej do maksimów...o...to byłaby dopiero pokazówka!
max1224kom / 195.117.209.* / 2012-01-31 21:17
to zapomniałeś? 21:30 piąty bieg ... chyba, że mają inny cel
szalony inwestor / 2012-01-31 21:43 / Tysiącznik na forum
piatego biegu brak slabo jest
moze sie jutro zrehabilituja
Zeus52 / 2012-01-31 22:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Też o tym pomyślałem. W sumie nie jest źle,biorąc pod uwagę okoliczności. Byki się wykazały. Wyraźnie nie zdążyły z wyjazdem na maxima...ale mogą to zrobić jutro. Tyle,że widać jak rynek jest wykupiony. A może raczej zdezorientowany. Jak pisał Gessner...w innej sytuacji po takich danych zjechali by na kwadrans,a w następnym już byliby z powrotem na górze. Dodam od siebie:zjechaliby,jak na gumie od majtek,a nie na gumie do żucia...ale nie jest tragicznie. Nasi po pierwszej luce też wyczyniali cuda z cieniami...może być powtórka.
max1224kom / 195.117.209.* / 2012-01-31 22:05
spoko ważne, że my nie idziemy ślepo za nimi, a ta korekta to już się skończyła albo skończy jutro i przed nami 5 fala ... dalej dopiero korekta ze 2 może 3 tygodnie
RTG / 89.68.159.* / 2012-01-31 21:48
Piąty bieg to po płaskim, pod górkę trzeba trójkę wrzucić :P
max1224kom / 195.117.209.* / 2012-01-31 22:04
nie to miałem na myśli ... owszem patrząc na wykres można mieć takie wrażenie ...
Zeus52 / 2012-01-31 22:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
Właśnie. Jak wyżej. Guma do żucia. A wolałbym gumę od majtek.
P O P O / 89.167.72.* / 2012-01-31 16:54
No i może będę maił rację z przystankiem 1.30 na EUR/USD
Zeus52 / 2012-01-31 19:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dokładniej,to LS tej lokalnej RGR jest na 1,3080. Jeśli przebije,to lecimy. Jeśli jednak tylko naruszy i się odbije,to będzie to,o czym pisałem wcześniej...piesek B. i podwójna wysokość RGR w górę. Słowo"jeśli"jest tu kluczowe.
Zeus52 / 2012-01-31 17:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak. To linia szyi tej mini-RGR intra. Ale dawno już nie było i EDa i par złotowych w tym samym kolorze.
RTG / 89.68.159.* / 2012-01-31 16:45
Huhu, chyba korekta idzie (z USA)?
Zeus52 / 2012-01-31 16:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
E tam,zaraz korekta. Dane spadły,właściwie typowo w tym okresie. Ale jeśli analitycy ustawiają tak niesamowite prognozy...indeks Conference Board...na najgorszy miesiąc:kosmiczny jakiś wzrost do 68p....na styczeń!(sic!),no to faktycznie można się zapytać: czyżby chodziło o przystopowanie rynku i niską bazę na luty. Bo w układzie prognoza/odczyt to źle wygląda. Natomiast odczyt/miesiąc całkiem normalnie.
max1224kom / 195.117.209.* / 2012-01-31 17:39
wypada powtórzyć ... dobra taka korekta ... nożyce muszą się domknąć
Zeus52 / 2012-01-31 19:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,jak kiedyś większość prognoz robili za nisko,tak teraz przestrzeliwują je tak,że później makabrycznie(chwilowo)to wygląda. Teraz przestrzelili tak Conf.Board...niesamowity wzrost,do 68p. zaplanowali,na styczeń! Szkoda,że nie 90p. To byłoby równie poważne,jak te ich 68...to na dodatek był konsensus,średnia. To jakie były te najwyższe prognozy? Kurna,ja patrzę...w pierwszym momencie myślę:ale klapa,taki spadek! Z 68p.! A dopiero za chwilę...zaraz,zaraz...to nie poprzedni odczyt,ale prognozy były tak wysokie. A za chwilę: oc_ipieli? W styczniu! No,spadek był,ale niewiele znaczący,biorąc pod uwagę porę roku...mogło być gorzej. Ale wynik przy prognozach...wszystkim od razu poszło w gacie.
Pietrodolar / 2012-01-31 16:25 / Bywalec forum
Na XU100 dzisiaj realizacja zysków, MACD 200 jak narazie nie została przebita, zejście poniżej 56700 jutro będzie sygnałem, że indeks może cofnąć się mocniej
3101 / 83.22.70.* / 2012-01-31 17:47
Uuuu jaka zasłona na dziennym jak tak dalej pójdzie to i na tygodniowym powstanie
Zeus52 / 2012-01-31 16:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak słucham,co gadają na dane...hmmm...nie wiem,czym się tak przejmują...przecież to za styczeń,najgorszy miesiąc roku. A zima im nie pobłażała,tak jak nam. Z resztą,mało gadają...więcej o "Golden Cross"na Staśku. I jakby nie było,to mamy dobry test siły rynku.
Zeus52 / 2012-01-31 13:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na EUR/USD dzisiejszym podejściem i lekkim zagięciem utworzyli prawe ramię takiej maciupeńkiej RGR na wykresie intra. I teraz czają się,jak pies do jeża,pod szczytem...i dumają: zjechać i zrealizować RGR(dla nas to i tak nieszkodliwe,raczej dla daytraderów),czy też pobić dzisiejsze maximum sesyjne=prawe ramię=zrobić wyjazd w górę na wysokość całej RGR razy dwa. I tak sobie dumają,tańczą pod tym szczytem...jeśli Janki pomogą,to pójdą na pieska B.
P O P O / 188.127.0.* / 2012-01-31 14:21
A mi się wydaje ze EUR/USD zejdzie do 1.30 i dopiero w górę
Zeus52 / 2012-01-31 12:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ten 10 punktowy(na 2366p.) wyskok kontraktów był dość ciekawy...chyba coś im pękło :)
max1224kom / 83.29.229.* / 2012-01-31 12:57
kolejne zasieki ?
Zeus52 / 2012-01-31 13:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
I nie cofają się,albo tylko minimalnie. Kontrakty już 2368,5p. Ale mają wolną przestrzeń do 2450p.na Wig20...aby powstała następna luka,musi być jakiś postój...więc może tam.
max1224kom / 83.29.229.* / 2012-01-31 13:43
wjednej z wersji to był docelowy target ... zobaczymy jak to się poukłada bo rysuje się szansa na 2700 ale to dopiero po korekcie
Zeus52 / 2012-01-31 15:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sorki,bo niejasno to napisałem,tak mi wyjdzie czasem. 2450p. to wolna przestrzeń dla kontraktów,Wig20-futures. Sam Wig20 ma parę przeszkód po drodze. Ale do 2400-2430 mógłby dojść jednym ruchem. Myślę bardziej o tym górnym poziomie. A później się zobaczy...będzie następna konsola i w efekcie luka(???).
szalony inwestor / 2012-01-31 16:04 / Tysiącznik na forum
ja trzymam dlugie podciagam stopa
obys mial racje Zeus
mnie jedno ciekawi czy wzrosty na koniec tego miesiaca ti proba zrobienia ladnej. swieczki
weekly/monthly czy zanizanie bazy przed odpalem
Zeus52 / 2012-01-31 17:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Gessner pisał tak...po takim zestawie złych danych powinniśmy mieć zrzut max kwadrans,dwa i powrót na poprzednie poziomy. Takie"V" intraday. To,że tak się dotąd nie stało może niepokoić o stan rynku. Ale poczekajmy na Janków. Europa ma fajrant,więc teraz Janki mogą się wykazać. Jeśli chodzi o dotychczasowe wykresy,to najbardziej do jakiejś korekty dojrzał Nasdaq...tyle już luk...aż za dużo. Poza tym dywergencja RSI w strefie.
szalony inwestor / 2012-01-31 14:59 / Tysiącznik na forum
z ta korekta to moze byc jak w 2009
bernanke zapewnil niskie stopy do 2014
mamy carry trade moze byc pompka przez rok
przemas 80 / 80.53.38.* / 2012-01-31 15:05
Czy korekta przyjdzie z logicznego punktu widzenia powinna się pojawić .
tedchom / 2012-01-31 14:30 / Tysiącznik na forum
Raczej mało prawdopodobne by tam dotrzeć bez korekty. Zastanawiam się tylko czy czasem by nie wyjść na krótko w que3 częściowo w okolicach 2370 czyli już.
Zeus52 / 2012-01-31 09:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Niiooo...jak tak się ładnie utrzymają...to mielibyśmy pierwszą lukę kontynuacji... z resztą czas był na nią.
RTG / 89.68.159.* / 2012-01-30 16:15
Tu gość przewiduje korektę, a im później tym większą, bo wzrosty niby niezdrowe, pompowane przez tani pieniądz:
http://www.youtube.com/watch?v=lHWYie3Kk1o
Zeus52 / 2012-01-30 10:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
No tak,znowu dobrze,że teraz się boją o wyniki szczytu. Lepiej teraz...a przy okazji pasowało by to do Window Dressing o rebour...lepiej zaniżyć bazę na luty. Czyli max 2 dni korekty. To pasowałoby nawet do eurodolara i par złotowych,taki mały ruch powrotny. Ale poczekajmy na rozwój wypadków,bo do końca dnia daleko.
szalony inwestor / 2012-01-30 11:44 / Tysiącznik na forum
po takiej przecenie walut powinna byc akumulacja u nas widac ze chciwosc zwyieza ze strachem dlatego ja sie dzis przekrecilem na fw i kupilem troche akcji
oby sie twoje prognozy spelnily Zeus
Zeus52 / 2012-01-30 22:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
Też mam taką nadzieję. Jakiś czas temu pisałem,że widzę też i taką opcję,że gdy na Staśku RSI zaliczy strefę 70+ to z niej wypadnie po pierwszym zaliczeniu. Ale korekta zakończy się w momencie zejścia RSI w zakres 50-60. Jeśli tak patrzeć,to dziś(pisałem o tym niżej),w chwili gdy na Staśku rozwinęła się pełna,czarna gromnica...RSI właśnie osiągnął 56 z kawałkiem....było to minimum sesji...i z gromnicy pozostał cień. Miejmy nadzieję,że ciąg dalszy też nastąpi...ale eurodolar i pary złotowe...trzeba coś zmienić,bo koncepcja RGR upada. Prawdopodobnie pozostanie ta opcja z "krótką próbą ataku na lukę bessy na parach złotowych i ciąg dalszy Halemby Głębokiej-szyb główny". Nie wiem...zobaczymy. Ten ruch w dół też nie może trwać wiecznie.
Claudia ,Klara / 83.27.191.* / 2012-01-30 23:56
Witam,Zeuss mozesz napisac do jakich poziomow jest ta luka bessy na parach pln , interesuje mnie euro i usd bo czekam na jakies wybicie bo mam troche waluty do sprzedania .Dzieki za sugestie i pomoc
Zeus52 / 2012-01-31 07:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zdaje się,że dzisiejszy poranek Cię zmartwi...zobacz na eurodolara. Chyba zacznie się piątka spadkowa na walutach do PLN. Czy zacznie się następną luką bessy? Nie wiem,jak to się rozwinie. Ale piątka to ostatnia fala przed korektą. Z resztą,to Azja...zobaczymy później.
Zeus52 / 2012-01-30 17:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
W tej sytuacji byłoby mi naprawdę głupio,gdyby nie wypaliło...ale objęcie piątkowej doji na Wig20 wypaliło...
szalony inwestor / 2012-01-30 18:13 / Tysiącznik na forum
mi sie zaczyna to podobac:-)
korekty sa coraz slabsze
wzrosty coraz silniejsze....
Zeus52 / 2012-01-30 18:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Uważajmy jednak,aby nie przegapić naprawdę większej korekty. Na RSI,fale...choć z falami różnie bywa. Początek jest w porzo,dość oczywisty...ten okres,gdy"czy to korekta wzrostowa,czy wzrostowy impuls...wsio rawno." Początek zawsze jest podobny,wręcz identyczny,czy to A,B,C...czy też 1,2,3,4,5...dopiero przy końcu trójki pojawia się problem:"czy to trójka,czy C?",albo "czy to już była cała piątka,czy dopiero trójka"...tu dopiero po fakcie fale ładnie się układają...ale to nas mniej interesuje,bo to wtedy jest już historia... Jeśli się pomyliliśmy,to okaże się później. Taka pomyłka objawiła by się tym,że fala która miałaby być piątką,nie pokona wcześniejszego szczytu i może się okazać,że to co układałem na później,ta korekta ZŁOŻONA(prawo zmienności)nastąpi teraz. Czyli odbicie przy RSI 50-60...ale okazałoby się,że to dopiero"a" z trójfalowej struktury korekcyjnej. Nie,to nie prognoza...piszę tylko,że taka pomyłka jest możliwa...wcale tak być nie musi. Pierwotna wersja,nadal podstawowa,to taka,że piątka ciągle przed nami,a złożona korekta a,b,c dopiero może nastąpi później,po wcześniejszym wystrzale,dystrybucji.
Zeus52 / 2012-01-30 12:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mam nadzieję,że akcje kupowałeś wybiórczo. Tylko te,które dobrze rokują. A co do EUR/USD,jak i Wig20...jeszcze do końca dnia wszystko może się zdarzyć. Także objęcie piątkowej doji na Wig20,jak i długi dolny cień na EUR/USD. Ale gdyby nawet...bardziej obawiam się późniejszych perturbacji,gdy nadejdzie czas wykupu długu przez PIIGS-y,a także banki... Ale znowu w lutym ma być następna aukcja,akcja nieograniczonego"dopompowania"banków przez ECB. A jak się stale"drukuje"...to trudno o bessę. Tylko Chiny zasiały niepokój...ten tydzień ponoworoczny może wyznaczyć kierunek na parę tygodni. Jak Chiny,to Niemcy. A jak Niemcy,to my. Spodziewano się złagodzenia polityki,jakichś obniżek stóp w Chinach w tym czasie...i coś nic o tym nie słyszę. Jedynie Indie obniżyły stopę rezerw...tylko tyle,ale to może być sygnał kierunku...może niebawem coś w tę stronę zadziałają.
szalony inwestor / 2012-01-30 12:58 / Tysiącznik na forum
kupilem to co zawsze a sprzedam za pare dni albo stopa podciagne
licze na to ze usa bedzie mialo lekka korekte
narazie jest ok
Zeus52 / 2012-01-30 13:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja liczę na to,że na Staśku to była dopiero wydłużona trójka(a nie pełna piątka) i teraz czas byłby na euforyczną zwykle piątą fale. Podfalkę. I wtedy korekta ze 2-3 tygodnie całej mini-piątki. Ta korekta może być złożona(a,b,c)!...zasada zmienności.
szalony inwestor / 2012-01-30 13:36 / Tysiącznik na forum
tez licze na jeszcze jeden ruch up
pozytywne zakonczenie szczytu powinno to wywolac i korekta tak jak mowisz
to by sie tak ladnie ukladalo
Zeus52 / 2012-01-30 16:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zobacz na RSI na Staśku,jak pięknie już zjeżdża,mimo niewielkiego ruchu indeksu...RSI pędzi na złamanie karku do strefy krańcowego wyprzedania,która wcale w tym wypadku nie jest poniżej 30p.,ale gdzieś blisko 50-60. Teraz ma 56,6p.
Zeus52 / 2012-01-29 22:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,pisałem parę razy,że nie jestem ekonomistą-zawodowcem. Robię to nieco na wyczucie,na nosa,po amatorsku. Nie posługując się często właściwym"językiem". Ale coś niecoś z tego czasem wychodzi,jeśli połączy się to z A.T.. Rozwój gospodarki Stanów w ostatnim kwartale wypalił...pisałem też,że Euroland pójdzie w tym samym kierunku,co Stany z paromiesięcznym opóźnieniem...i też tak się dzieje. To było takie moje amatorskie zbieranie i interpretacja danych. Teraz znowu analitycy przestrzelili w euforii prognozy PKB Stanów. To nie były złe dane,PKB na poziomie+2,8% to bardzo wysoki wynik,duży wzrost wobec poprzedniego odczytu. Ale po pierwsze,cósik niepewnego tam się pokazuje,taka dziwna struktura,głównie zapasy....to nie znaczy,że Stanom się pogorszy. O nie. Prawdopodobnie...być może...następny odczyt będzie pod tym względem lepszy(a poza tym jest FED). Może niższy,bo trudno utrzymać będzie taki wynik,biorąc dość wysoką bazę za 1 kw.ubiegłego roku...ale może struktura się zmieni. A jeśli nawet nie,to nie powód do bessy,ale do większej korekty(po odczycie w kwietniu???). I odpływu kapitału w stronę Eurolandu...bo teraz,właśnie z opóźnieniem,to właśnie w Eurolandzie może być ciekawiej. To oznacza także GPW. Potwierdzeniem tego jest wykres EUR/PLN. Wydaje mi się,że ta wielka,półroczna RGR mogłaby być brana pod uwagę. Nawet mimo ewentualnego naruszenia wsparcia na październikowym minimum...to ta hipotetyczna linia szyi RGR o której pisałem. Piszę celowo o naruszeniu wsparcia,nie o jego przebiciu. Później mógłby nastąpić dłuższy,parotygodniowy(oceniam to na 2 tygodnie do max 3)ruch w górę na EUR/PLN...ale utworzenie już tylko niższego(nawet bardzo niskiego)prawego ramienia RGR i jeszcze w lutym ostateczna zmiana w dół. A później potwierdzenie kierunku walut na południe,już ostateczne na bardzo,bardzo długo...na wiele miesięcy,a nawet lata,po przebiciu w dół LS RGR na EUR/PLN. I tak myślę o 4,00 PLN/EUR w końcu tego roku,a 3,80 później,może następnej wiosny. 2,84 PLN/USD na koniec roku i 2,60 następną wiosną....aż do być może 2,20 w następnym okresie 2013-14. I nie dlatego,że takie prognozy znalazłem u analityków HSBC...ja to znalazłem na stoop.pl 5 stycznia,ale o RGR i długoterminowej zmianie trendu,jak i poziomach pisałem w ubiegłym roku. Już w listopadzie tak wstępnie,a w grudniu dokładniej...2,84 jako zakres,jakby"ustawowo"obowiązkowy z A.T....ale to minimum,a nie maximum spadku(w tym wypadku dolara). A.T.,a także obserwacja,taka właśnie"amatorska" danych,sytuacji. HSBC to dla mnie,jako amatora,jedynie wsparcie,potwierdzenie właściwej obserwacji. Nie przykładam wielkiej wagi do analityków,bo w dużej mierze kierują się instynktem stadnym...jak ktoś tam,znany coś powiedział,po nim inni,to później wszyscy gęgają dość bezmyślnie to samo. Może nie wszyscy...trochę przesadziłem...większość. To często przeszkadza,bo jednak człek ich słucha...bo to jednak zawodowcy,bardziej ode mnie obeznani z ekonomią...i myśli za każdym razem:"a może jednak tym razem to ja się mylę,a oni mają rację?". Może rację mają ci,którzy mówią:"Wig20? Ależ to tylko korekta wzrostowa w bessie. W żadnym razie hossa". A ja:" Właśnie to jest hossa. Tak właśnie,w tak śmieszny sposób się zaczyna,że...jak zwykle z resztą...wiekszość analityków sądzi,że to tylko korekta. Taki właśnie śmieszny jest początek hossy...".
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy