30 IV - 4 V

Arowss / 2012-04-30 09:53
Za oknami piekna pogoda, zielono sie robi wszedzie, moze i a naszym parkiecie w koncu wyjdziemy z konsolidacji i wybijemy sie ponad pewien poziom.
Wyświetlaj:
max1224 / 2012-05-06 19:49 / Tysiącznik na forum
WSTĘPNIE: we Francji - przegrał Sarkozy, w Grecji trzęsienie Ziemi (polityczne) ... jutro nie będzie żadnych wzrostów głownie ze względu na wyniki wyborów w Grecji
wierny czytelnik / 89.68.244.* / 2012-05-05 21:01
privy / 2012-05-04 10:01 / Tysiącznik na forum
+ - 0 usuń
A na tygodniowym wzrost o 900 pipsów przy stale spadającym MACD na miesięcznym więc może wielka dystrybucja?
Niech kolega wlaczy na stooq wykres euro/$ interwał miesieczny ,właczyc na 10 lat najlepiej wskaznik....BOP....i wszystko bedzie wiadomo...
Zeus52 / 2012-05-04 23:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie byłbym tak pewnym spadków na Wig20 po niedzieli. Szalony wziął eski...ja mu tam źle nie życzę,ale może być nieco zdziwiony(taki eufemizm). Wszystko będzie zależało od zachowania Janków w poniedziałek. Bo na razie,to ich zjazd my mamy w cenach...nie ma więc powodu do spadków w poniedziałek...patrząc na obecny stan jankeskich indeksów. Po prostu wszystko będzie zależało od weekendu i poniedziałku. W tym tygodniu mieliśmy wręcz nawał złych informacji. Głównie chodzi o indeksy PMI w Eurolandzie. Ale muszę co nieco sprostować. Słabe odczyty PMI były już wcześniej uhonorowane zjazdem,te z tego tygodnia,to w większości były odczyty finalne,poprawki wcześniej już znanych odczytów. Teoretycznie nie powinny mieć większego znaczenia. Stany? Dane z rynku pracy? Owszem,były słabsze,ale OD PROGNOZ,od oczekiwań...bo tak w ogóle,to nie były złe. A biorąc pod uwagę silną poprawkę w górę poprzednich odczytów,to należałoby uznać dane z rynku pracy za zupełnie obojętne. Pisałem wcześniej o subindeksach ISM-inwestycje i ISM-praca,które to subindeksy miały rekordowo wysokie poziomy. Ale wyraziłem obawę,że timing może się nie zgadzać. Bo ISM pokazuje właściwie przyszłość...a dane piątkowe historię za kwiecień. I niestety,to się sprawdziło. Na dodatek ISM mógł nawet zaszkodzić. Dlaczego? No bo jeśli liczono na QE3,a więc"im gorzej,tym lepiej"...nie tylko my wiemy,co oznacza ISM-praca...oznacza,że następne odczyty z rynku pracy będą znów wysokie,a kwietniowe okażą się prawdopodobnie jednorazowym"wypadkiem przy pracy". A to przekreśla szanse QE3. Nie wiem,co myśleli inwestorzy,ale przypuszczam,że taki tok rozumowania mógł mieć miejsce. Nie tylko my tak kombinujemy. Ale mimo wszystko,coś tu nie gra. Dane miesięczne z rynku pracy to zwykle jest coś,o czym się mówi,na co się z niepokojem wyczekuje,ale po których...nic się nie dzieje. Albo dzieje się chwilowo...przez godzinę,dwie,maksymalnie jedną sesję. No i to jest dziwne...bo albo mamy dane już znane(finalne poprawki) i zdyskontowane wcześniejszą przeceną....to tak,jakby dać komuś dwa razy wyrok,za to samo przestępstwo...albo dane ze Stanów,które właściwie są co najmniej obojętne,ze wskazaniem na plus...ISM-praca=wysokie przyszłe,następne dane z rynku pracy. Kurna...czyżby w takim razie przejęto się jednak tym,co poza danymi pozostało? Wybory? Nie wiem,ale tak by wypadało...a może wszystko razem. Tak to się skupiło w tym tygodniu.
szalony inwestor / 2012-05-06 16:24 / Tysiącznik na forum
licze na to ze wig 20 zachowa sie jutro jak tase dzisiaj
max1224 / 2012-05-05 00:06 / Tysiącznik na forum
u mnie bardziej od strony technicznej
Zeus52 / 2012-05-05 07:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,tak. U mnie też. Ale widząc techniczne wskazówki(niezbyt ładne w tym momencie)szukam możliwości ich realizacji z innej strony. Na Wig20 mieliśmy w piątek dość ciekawą sesję. Nie chodzi o przebieg,ale o pewien przełom. Wreszcie,mimo spadku,ktoś się nami zainteresował. Mamy wejście kapitału z zewnątrz. A to oznacza,że owszem,w razie spadków na rynkach bazowych,u nas też będą spadki,ale małe,związane ze skupem....jak coś grubemu za darmo wpada,to nie będzie oponował,ale prowadził akumulację. Jednak najdrobniejsze potknięcie niedźwiedzi u Janków,czy DAX-ie...(NAJDROBNIEJSZE!)...to u nas teraz będzie kwitowane wystrzałem na północ. Odwrotność okresu od lutego,gdy mieliśmy większość czarnych świec.
szalony inwestor / 2012-05-05 12:45 / Tysiącznik na forum
w poniedzialek jakies male odbicie i potem dalszy ruch zgodny z tredem
Zeus52 / 2012-05-05 15:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pomarzyć Ci zawsze wolno...ale dobra rada...nie przyzwyczajaj się do spadków. Trend spadkowy na Wig20 właśnie się kończy. Może będzie jakaś akcja niedźwiedzi...jakieś chwilowe zbicie w dół,ale to już tylko dla akumulacji. I jazda na północ. Powtarzam...najdrobniejszy błąd,a nawet chwilowe zawahanie niedźwiedzi na rynkach bazowych...i możesz tylko liczyć straty na eskach.
szalony inwestor / 2012-05-05 16:14 / Tysiącznik na forum
od lutego ciagle spada i daje mi to zarobic bo sie trzymam tredu
nie ma mowy o stratach na eskach musialaby byc luka w gore 40pkt w poniedzialek
jaka jazda na polnoc? caly czas opadamy
drobny blad bykow i mamy pokonania zeslorocznego dna
nigdy nie ma pewnosci kiedy trend sie odwroci moze w poniedzialek a moze usa poglebi spadki i polecimy na 1800
to gielda nigdy nie mow nigdy
i nigdy nie badz niczeko pewien
Zeus52 / 2012-05-06 23:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
W poniedziałek,to możemy otworzyć się niżej,choćby z powodu piątkowego fixingu...a co będzie później? Czy Janki pogłębią spadki? Właśnie o tym mówię...nie bądź tego tak pewnym. Teoretycznie mogą iść w dół. Dość dużym zaskoczeniem jest zakrycie luki na NASDAQ...ale już pisałem,z lukami tak bywa...jak u nas ostatnio. Fakt,liczyłem,że luka na NASDAQ uniemożliwi spadki i spowoduje przełamanie lokalnego,od pewnego czasu spadkowego trendu na wskaźnikach MACD i RSI,także na pozostałych indeksach. Ale poczekajmy ze dwie sesje,jak to się rozstrzygnie. Bo z luką hossy,to bardziej jak z poziomami fibo...to bardziej działa jak guma,batut,a nie sztywny zakres luki. Choć fakt,że część,superkrótkoterminowo tak gra...zamknięcie okna,to uciekają,niejako automatycznie,korpus się wydłuża...ale ważne,co nastąpi w następnych dniach. Luka na NASDAQ,to nie jedyne i nie ostatnie wsparcie. W dodatku zawsze może to się ułożyć w klin prowzrostowy,lub flagę. Gdyby jednak zdecydowali się na budowę tego"c" korekty w "normalny",spadkowy sposób,a nie w formie boczniaka. Tyle,że RSI jest już na dość niskim poziomie. 7 miesięcy zabrało mu dotarcie do 70(+)...a przy zaledwie drobnym zejściu indeksu spadł dość silnie. Powtórzenie ruchu w dół w formie spadkowego"c" da wejście w strefę maksymalnego wyprzedania...a tam już łatwo o wyłamanie linii dywergencji na wskaźniku.
wierny czytelnik / 89.68.244.* / 2012-05-03 23:56
przegladam własnie wykresy i co widac na euro /$? cena spadła 350pipsow z 1.34 a macd na tyg rosł czały czas ,jedno wielki ogromne zbieranie...mam L na sp i mnie niepokoi dzisiejsza sesja ,jutro dane...jak tu padnie sp 1382-5 nizej 1372-5 wzywa;-( jak cos tak w pierwszym rzucie
privy / 2012-05-04 10:01 / Tysiącznik na forum
A na tygodniowym wzrost o 900 pipsów przy stale spadającym MACD na miesięcznym więc może wielka dystrybucja?
Zeus52 / 2012-05-03 22:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
A na NASDAQ,to co podesłałem maxowi w wypadku S&P500,taka linia pozioma(tak mi akurat wypadło,że czerwona...to nie ma związku z polityką)...na NASDAQ chyba nie muszę nikomu podsyłać. Tam też można coś takiego poprowadzić. I też"na przestrzał"...nawet nie linię,ale pewien zakres(luki)...tak na przestrzał,z lewej strony,na prawo...przez cały wykres. Jakby ktoś z działa artylerii głównej pancernika Yamato,kaliber 460 mm,cały szczyt wykresu przestrzelił...
szalony inwestor / 2012-05-04 14:46 / Tysiącznik na forum
spokojnie czekam na rozkrecenie sie spadków i zejscie ponizej 2200
szalony inwestor / 2012-05-04 14:50 / Tysiącznik na forum
byki bedą zaskoczone
nadzieja umiera ostatnia
szalony inwestor / 2012-05-04 16:36 / Tysiącznik na forum
naszym bykom wydaje sie ze moga sie obronic przed spadkami.... ale tylko im sie tak wydaje:-)
tedchom / 2012-05-04 17:49 / Tysiącznik na forum
Spokojnie póki co wsparcia trzymają wszędzie więc może się okazać, że rzeczywiście nadzieja umiera ostatnia ale nie po tej stronie;)
Zeus52 / 2012-05-04 20:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie przejmuj się tym,co pisze szalony...on zawsze uaktywnia się w momencie tuż przed końcem spadków. Pomarzyć sobie może,a byki i tak go nie posłuchają i zrobią swoje...tak jest praktycznie zawsze po jego"popisie"na forum.
szalony inwestor / 2012-05-04 20:50 / Tysiącznik na forum
spokojnie czekam na poglebienie spadkow
od 3 miesiecy spadamy
sa warunki. by przecena weszla w kolejny etap
ale nie martwcie sie wasze upragnione wzrosty w koncu nadejda pewnie bedzie tak jak w styczniu 2 wzrostow i potem 3 miesiace spadkow
takie wzrosty to ja lubie :-
szalony inwestor / 2012-05-04 18:46 / Tysiącznik na forum
spokojnie czekam na rozkrecenie sie spadkow
czekajcie dalej na wzrosty
trend jest spadkowy na wigu i nie wiadomo kiedy sie odwroci
kiedy usa roslo my spadalismy teraz kiedy oni spadaja.... to sami wiecie co u nas bedzie
szalony inwestor / 2012-05-04 18:50 / Tysiącznik na forum
trzeba grac to co sie widz a nie to co chcialobysie widziec
max1224 / 2012-05-04 23:16 / Tysiącznik na forum
oj trzeba trzeba :)
szalony inwestor / 2012-05-03 23:15 / Tysiącznik na forum
wzrosty wzrosty... a ja sie ustawilem na spadki na naszym grajdole bo wigus zyje swoim zyciem i nadal uwazam ze zlecimy ponizej 2200 cierpliwie sobie czekam az sie u nas wreszcie sypnie i zrobimy nowe dno w tym roku.
Zeus52 / 2012-05-04 00:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
A czekaj tatka latka...to nie my blokujemy spadki na GPW,za ciency jesteśmy. OFE też nigdy nie były żadnym buforem...tak tylko kłamią związani z OFE analitycy...ha,ha...bufor,który w czasie maksymalnej ekspozycji na akcje robił ledwie ponad 10% całego ruchu na GPW..."Chcieliby do raju,ale fakty przeszkadzają". Więc co się dzieje? Dlaczego taka blokada od jesieni? Przeczyszczenie rynku by się przydało,bo bez tego do góry daleko nie pojedziemy...bo tak mówią niektórzy analitycy!? To ja im polecam Lakcid...niech sami się przeczyszczą,na dobre im wyjdzie. Ale dlaczego ta blokada? Skąd? Ano GPW ma bufor,który to załatwia. I to z zewnątrz...powiedziałbym,że z baaardzo daleka. A ostatnio,tak od pół roku rośnie zaangażowanie made in Japan,China...a także z dużo bliższego wschodu...skojarz ostatnie wizyty na wysokich szczeblach. A to inna bankowość. Główni gracze,jak J.P.M,czy G.S....im się nie spieszy,chcą złapać dwie sroki za ogon. I myślą,że im się uda. Pograją w Stanach,a GPW? Po co się spieszyć,gdy widzą,że nawet jeśli u nas urośnie,to wystarczy tupnąć,a wszyscy zesr...ją się ze strachu. Zawsze zdążą się tanio obkupić. Tak im się wydaje. Ale to się zmieni. Aż w końcu zobaczą,że tupnięcie nic nie da,że już taniej nie będzie. Wtedy ruszą na...kto pierwszy,ten lepszy. To się niedługo stanie...inwestycje w gospodarce to jedno,i wymagają czasu. Ale kapitałowe to wyprzedzają. Już teraz! A niektóre banki nie grają na krótko...nie uznają tego. Powiedzmy,źe religia im nie pozwala. To nie żart!
max1224 / 2012-05-03 22:48 / Tysiącznik na forum
dokładnie a pod tą luką dwu świecowa wysepka odwrotu, a może porzucone dziecko ... a święto mamy nie chce mi się sprawdzać :) sorry za lenistwo
Zeus52 / 2012-05-03 23:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale wiesz,co się stanie z falami,jeśli korekta nie rozwinie się teraz do większych rozmiarów...a szanse na to są nikłe. Nawet,gdyby NASDAQ jeszcze się obsunął,a S&P500 w tym czasie naruszył tylko wsparcia(muszą się zgrać,by iść razem),a następnie poszły na północ na nowe rekordy. Wtedy obecna koreka będzie za mała na wielką,spadkową"czwórkę"...byłaby podobna do podfali drugiej wielkiej trójce. Nadal w trójce! Po prostu należałoby ją i jej podfale inaczej oznaczyć. I wtedy faktycznie ma to inny rozmach....jazda ponad 1420p...dopiero jako piąta podfala dużej trójki. Ale ciągle trójka. Czwórka,przed wielką piątką musi być większych rozmiarów. Mówiąc krótko...jeśli ta korekta teraz,lub na najbliższych sesjach by się zakończyła,to nie ma mowy o żadnej wielkiej piątce teraz,to nadal byłaby trójka. A cały,pięciofalowy ruch faktycznie miałby cel w rekordach wszechczasów na DJIA i S&P500...bo gdy dojdą do np 1570p.na Staśku,to pewnie zechcą to przynajmniej na krótko naruszyć.
Zeus52 / 2012-05-03 23:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
Może być coś podobnego do"porzuconego dziecka"(podobnego!),bo w takim wypadku można brać świecę łączoną(z dwóch tam,na dole)...ale i także wolumen na nich.
max1224 / 2012-05-03 23:48 / Tysiącznik na forum
stasiek to dziś odbił się od średniej 50MA
Zeus52 / 2012-05-03 21:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ciągle,to już godziny,trwa walka na tej"cienkiej,czerwonej linii",którą podesłałem maxowi. Jeśli wytrzyma i od niej nastąpi w następnych dniach zwrot,to będzie pewien problem z oznaczeniami fal. Bo jeśli od niej up,to wyjdzie na to,że to up,to nadal nie będzie jednak wielka"piątka"impulsu wzrostowego...i że nadal trwamy dopiero w wielkiej"trójce". Bo to nie tylko ta pozioma czerwona linia. Tam też przechodzi główna linia trendu wzrostowego....zwykle spadkowa"czwórka"przebija w dół linię trendu,a"piątka"wzrostowa idzie później już pod nią. Po większej korekcie. Gdyby teraz nie pękła linia trendu...trzeba będzie zweryfikować układ podfal"trójki"....bo wtedy ostania,piąta podfala wielkiej trójki dopiero byłaby przed nami...wszystko,co ponad główną linią trendu. Dopiero w późniejszym czasie jej złamanie i wielka korekta...wielka czwórka. Ale na razie to tylko gdybanie. Choć,jak pisałem wcześniej,to jest najprawdopodobniejszaopcja,a opcja większej korekty teraz...prawdopodobieństwa tego zdarzenia nie jestem w stanie wyrazić procentowo żadną liczbą całkowitą. Chyba,że zerem...ale to nie byłoby właściwe,bo zawsze może się zdarzyć coś niezwykłego. Powiedzmy więc,że jest bliskie zera. A w takim razie...tak. Jednak muszę inaczej ułożyć fale. Sorki,tak"głośno"sobie myślę.
tedchom / 2012-05-03 11:35 / Tysiącznik na forum
Oj coś dalej te rynki się czają ale cóż poczekamy jeszcze zobaczymy. Kiedyś w końcu muszą ruszyć na północ, chociaż męczy to czekanie
privy / 2012-05-02 11:49 / Tysiącznik na forum
Co tu dużo mówić, euroland po prostu zdycha. Nie jestem jakimś specjalnym zwolennikiem grania na info, ale jego jednoznaczność i szerokość jest powalająca. Może to efekt świąt, a może grubsza sprawa.
Zeus52 / 2012-05-02 14:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pozostaje zadać sobie pytanie,czy dane ADP,jeśli będą dobre,nie wzmocnią w tej sytuacji jeszcze bardziej dolara? Właściwie to każdy rodzaj danych...(?)
max1224 / 2012-05-02 14:24 / Tysiącznik na forum
wyszło kiepsko ... teraz czas na przemyślenia i ewentualne reakcje ... nasi panikarze już zareagowali (jak zwykle)
PS. obrót dziś rozwala
szalony inwestor / 2012-05-02 15:33 / Tysiącznik na forum
nasz wigus dojrzewa do kolejnej fali spadkowej
jestem juz na to gotowy:-)
u nas slabosc
szalony inwestor / 2012-05-02 15:37 / Tysiącznik na forum
...widze ze nikt sie tu spadkow nie spodziewa....
max1224 / 2012-05-02 15:39 / Tysiącznik na forum
od dwóch dni spadamy delikatnie to czego się spodziewać istniejących faktów??
szalony inwestor / 2012-05-02 16:00 / Tysiącznik na forum
zejscia ponizej 2200:-)
Zeus52 / 2012-05-02 15:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zajrzyj do skrzynki. Zobacz na wykres Staśka i obserwuj tę czerwoną linię. A propos spadków...nawet o nich myślałem. Ale pojawił się szalony...i mi od razu przeszło. :)
max1224 / 2012-05-02 15:57 / Tysiącznik na forum
cały Ty "obserwuj tę czerwoną linię" ... dla ułatwienia są dwie:)) ... dobre nic za darmo
Zeus52 / 2012-05-02 20:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
"Cienka czerwona linia"...prawie jej dotknęli dzisiaj...ale"prawie"...wiadomo,to nie test.
Zeus52 / 2012-05-03 20:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
Taaa...to był cały sens tego wpisu powyżej...nie było wczoraj jej testu. Był test"prawie",dolnym cieniem,ale i tak nieco zabrakło. A"prawie,czyni wielką różnicę"...jak w coś celują,pokazują wręcz palcem,to będą tam chcieli dotrzeć.
max1224 / 2012-05-03 21:21 / Tysiącznik na forum
precyzyjni są jak mało kto:)
Zeus52 / 2012-05-03 22:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
Fakt. To nawet na wykresie intraday było dziś widać...zjazd...łup,na beton...i zasnęli. Prawie pozioma linia. TA LINIA! Ale NASDAQ ma do swojego betonu kawałek. Tak po prawdzie,to on może śmiało powtórzyć dzisiejszy spadek,a dopiero dotrze do właściwej linii walki...oj,niedźwiedzie,jeśli jakoś dopchną go kolanem do tych poziomów(co byłoby cudem),to same dostaną zadyszki i padną. Nie trzeba ich będzie nawet bić...wolumen już wzrasta,na razie powoli,ale przy właściwym poziomie będzie wystrzałowy...na szpulce,lub doji. Chyba,że to uprzedzą. Facebook startuje jednak w połowie maja...myślę,że wybrali dobry czas(?)
max1224kom / 195.117.209.* / 2012-05-03 19:29
Oj stukaja te linie ile wlezie
Zeus52 / 2012-05-02 16:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
No dobra,zapomniałem o tym...z pewnością wybierzesz tę właściwą...LS"W" . Ona rozciąga się także wstecz,bo to istotne.
max1224 / 2012-05-02 16:09 / Tysiącznik na forum
jasne ...taki żarcik:)
Zeus52 / 2012-05-02 16:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
W razie czego...tę wyższą na razie obserwuj,jako ruch powrotny,tę wyższą! A tę niżej...brrr! Na razie lepiej nie...tę niższą(tak się jakoś przyplątała) wrzuć do kosza...i dopchnij kolanem...:)
max1224 / 2012-05-02 16:38 / Tysiącznik na forum
teraz to sobie chyba j. a. j. c. a. robisz:)
Zeus52 / 2012-05-02 16:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
Szalony się pokazał. A on wie,jak mi poprawić humor...dlatego tym bardziej myśl tylko o tej wyższej linii. Jasne,że jaja sobie robię,to teraz popłatne zajęcie...parę lat temu zasypali nas,jak w Afryce,tanimi jajami,kurczakami...hodowla upadała,a teraz masz efekty. Do tego kłopot z klatkami. Chyba jajca samemu czas znosić.
max1224 / 2012-05-02 17:45 / Tysiącznik na forum
od razu widać ... co prawda naszych nieco wystraszył ale już janki mu na nosie pogrywają
Zeus52 / 2012-05-02 17:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja tam trzymam się tego,co pisałem. O prawdopodobieństwie pewnych zdarzeń u Janków. Odsyłam do poprzedniego wątku,bodaj na górze. No i w poniedziałek tak mi słońce dało popalić na dachu...że aż przeniosłem to na niedźwiedzie...prędzej skonają z pragnienia,niż coś osiągną znaczącego w tych układach świec na NASDAQ(też Apple),czy Staśku. Namęczą się,wypompują z sił i takie skonane dojdą do właściwego pola walki,że bykom pozostanie kichnąć,by ich powalić.
max1224 / 2012-05-02 18:06 / Tysiącznik na forum
dokładnie tylko to czekanie męczące chciałoby się już, a tu trzeba zaczekać ... pośpiech złym doradcą
Zeus52 / 2012-05-02 18:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ależ właśnie o to chodzi,że przecież jeśli na to całościowo popatrzą, zerkną na wykresy,to możliwe,że też dojdą do takiego samego wniosku i przestaną się bawić w kotka i myszkę,wyprzedzą to,co i tak nieuniknione. I pokażą,że zaczęła się wielka"piątka"impulsu wzrostowego. A u nas trójka. Chyba,że jeszcze pozastanawiają się i pójdą w boczniaku jakiś czas. Boczniak,zamiast "c" korekty.
Zeus52 / 2012-05-02 14:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Właśnie. Chodzi o interpretację"im gorzej,tym lepiej"...czy Janki tak to odbiorą. Z drugiej strony,nie muszą tak do tego podchodzić. Bo zobacz,jakie teraz będzie czarne nastawienie wobec piątkowych danych z rynku pracy...będzie totalne czarnowidztwo. I tu widziałbym duży plus! Bo ADP to ulubiony wskaźnik,ale...mało miarodajny,niezbyt wiarygodny. A tymczasem subindeksy z odczytu ISM(54,8p.),jak inwestycje,a zwłaszcza subindeks ISM-PRACA miały rekordowo wysokie poziomy,okolice 60p.,czy nawet powyżej. Niech więc teraz się boją,z podu mało wiarygodnego ADP,ale PRZED piątkiem. Nie wiem,czy to się sprawdzi,bo subindeksy ISM mówią o przyszłości,a dane piątkowe,to już nieco historia...to może być inny okres...ale może(?)
Zeus52 / 2012-05-02 13:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale IBEX ciekawie wygląda.To nie jest już "zjazd doroczny",ale trzyletni...Groźnie? Czy do zakupów? Bo jest tuż nad dnem bessy,poziomem z lutego 2009r.
privy / 2012-05-02 13:20 / Tysiącznik na forum
Jak popatrzyć szerzej to jedziemy ''C'' na dołki z 2002, a dalej jeszcze szerzej atakujemy LS gigantycznego RGR. Jeśli do tego by doszło stawiałbym na fałszywe wyłamanie tej LS.
privy / 2012-05-02 13:22 / Tysiącznik na forum
upss... Chodziło mi o linię wsparcia poziomego bo LS już poszedł.
Zeus52 / 2012-05-02 14:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
Oni mają to bodaj na 5415p. LS RGR,takiej ogromniastej,10-letniej. Natomiast teraz,to raczej LS Podwójnego szczytu i walka o to...jeszcze nie pękło. To z resztą prawie ten sam zasięg,co dużego "C"...na to samo wychodzi,tak pi,razy drzwi. Na krótką metę,w interwale dziennym też niby,patrząc świecowo,to robią jakby formację kontynuacji spadków. Tyle,że nie wierzę ani w tę ogromną RGR,ani w podwójny szczyt="C". Powód? Interakcja. Teraz do takich rzeczy mieszają się zaraz politycy,w tym ECB...Możliwe więc raczej fałszywe wybicie w dół,niż realizacja czarnego,"technicznego"scenariusza. Ale pewnej odpowiedzi na pytanie: "zgroza,czy okazja",nie mam. Raczej skłaniałbym się za okazją,nawet po wyłamaniu.
max1224 / 2012-05-02 12:10 / Tysiącznik na forum
jak na taki zestaw danych to jest, bym powiedział super
Zeus52 / 2012-05-02 12:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
Bo to są dane finalne,w większości już w cenach. Już z powodu tych danych raz zjechali...teraz tylko mała korekta in minus w danych,które już dawno były znane. Problem stanowić może być belgijska DEXIA,umoczona mocno w Grecji...ale z drugiej strony S&P właśnie podniósł rating Grecji do CCC z perspektywą stabilną...taka ciekawostka raczej,bo Grecją już się nie martwią tak bardzo,w miarę jak im bliżej wyborów,koalicja która podpisała porozumienie z"trojką" ponownie zdobywa przewagę w sondażach...jak kiedyś pisałem: Gdyby nie podpisali,to za parę lat ci,co protestowali na ulicach,sami powciągali by ich na latarnie....a teraz...właśnie ci,którzy byli za,zdobywają uznanie w ankietach przedwyborczych. C'est la vie...
quasi_trader / 31.175.140.* / 2012-05-01 21:19
Zobaczcie na PLN:
GBP/PLN - tworzy się RGR,
USD/PLN - dolar walczy resztkami sił,
EUR/PLN - kapitulacja euro.
quasi_trader / 31.175.140.* / 2012-05-01 21:12
"Sell in may" nie daje obecnie spać wielu ustawionym na longi. A pamiętacie jak na początku grudnia analitycy przyjmowali za pewnik "rajd św. Mikołaja", a większość prognoz dotyczyła tylko tego jak wystrzałowy on będzie? Jak faktycznie było, wszyscy wiemy. Wzrosty pojawiły się, gdy większość o Mikołaju już zapomniała, a jeszcze większy ruch up pojawił się, gdy większość szykowała się na "efekt stycznia" i albo wpakowała się w szorty, albo w najlepszym wypadku była poza rynkiem. Rynek gardzi opinią większości i zawsze chodzi własnymi ścieżkami.
Zeus52 / 2012-05-01 22:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
Chodzi o to,że efekt stycznia był zarąbisty,a jeśli ktoś się na niego szykował,to w longach...bo tak się oczekuje efektu stycznia...Nowa kasa,przemeblowania w fundach,odkupowanie papierów,ale najważniejsze...styczniowy sezon raportów kwartalnych,za 4 kw.ubiegłego roku. Na efekt stycznia nie czeka się poza rynkiem,nie czeka się w eskach,lecz w longach. I my też tak zrobiliśmy.
Zeus52 / 2012-05-01 22:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nooo...z tym efektem stycznia,to trochę inaczej było. Bardziej pasowało powiedzieć,że...zaistniał,gdy większość straciła na to nadzieję.
max1224 / 2012-05-01 22:23 / Tysiącznik na forum
quasi ma dużo racji ... waluty też co nieco sugerują dzięki quasi za inspirację do wpisu na bloga:)
Zeus52 / 2012-05-01 22:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,zgadzam się. Ale musiałem sprostować jedną rzecz,dotyczącą"efektu stycznia"...jeśli Mikołaj był słaby,koniec roku nieszczególny,to cała para idzie w efekt stycznia. Ale to oznacza longi,nie eski.
max1224 / 2012-05-01 22:52 / Tysiącznik na forum
oczywista wszystko jasne, to o czym wspominał quasi to "defekt stycznia" najczęściej po udanym rajdzie mikołajowym
Zeus52 / 2012-05-01 23:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale faktycznie,wielu analityków przyjmowało za pewnik Defekt,zamiast Efektu stycznia. Przypomnij sobie te wróżby dla PLN..."euro po 5,40 a dolar po 4,20 i wyżej! I to nawet nasz znajomy w TVNCNBC... Tymczasem już w listopadzie kroiła się tak potężna dywergencja RSI na parach złotowych...nie pamiętam historycznie większej! Coś odwracającego trend na parach PLN. W grudniu zjazd a la"Halemba Głeboka"w najbliższym terminie(styczeń) był już praktycznie pewny. A analitycy nadal swoje:"silna depreacjacja PLN jest prawie pewna","Po ile Euro? Nooo...może nawet przebić 5,40...może i 5,60. Dolar? 4,40 albo i wyżej". "Waluty są w trendzie,a ten ma się dobrze"...to akurat słyszałem na forum...od kogoś,kto chyba nie patrzył,że RSI akurat pokazuje tego trendu koniec i to na długo. To było już widać po listopadowym szczycie...że grudzień,to już tylko"łabędzi śpiew"walut do PLN. Cóż...tak bywa,że analitycy też się zapędzają w kozi róg. Zwłaszcza,gdy ulegną ogólnej psychozie...zapominają wtedy o jednym słowie"nie!". O którym pewnie by pomyśleli...ale wszyscy wkoło tak przekonująco mówili"tak!"... :)
Zeus52 / 2012-05-01 22:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dokładnie. Wtedy,gdy para poszła wcześniej w gwizdek,raporty spółek zostały zdyskontowane...i D-EFEKT stycznia gotowy.
Zeus52 / 2012-05-01 17:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dow Jones Ind....wiele lat upłynęło,gdy był ostatnio na dzisiejszym poziomie. To jakby nowy szczyt. Z tym,że na razie górnej bandy Keltnera jeszcze nie tknął,choć jest prawie,prawie...
Zeus52 / 2012-04-30 19:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
Taaa...ten pewien poziom,to byłoby ,tak na wstępie,wybicie w górę linii trendu. Janki na razie się męczą,ale patrząc na NASDAQ i Apple,to niedźwiedzie w tym skwarze prędzej padną z braku wody i wycieńczenia,zanim zdołają cokolwiek osiągnąć...na S&P500 z resztą podobnie,choć to mniej widoczne.
max1224 / 2012-04-30 21:37 / Tysiącznik na forum
tydzień, którego mogłoby nie być choć wiele się wydarzy ... u nas wszystko od przyszłego poniedziałku ruszy
Zeus52 / 2012-05-01 16:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
Teraz już wiadomo,dlaczego byki na S&P500 po sesji tak nadrabiały zaległości. PMI w Chinach wzrósł,a ISM-przemysł w Stanach podskoczył do 54,8p...
Zeus52 / 2012-04-30 22:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Janki chyba nie zdążyli w finale wyjść na 1400p....byki właśnie nadrabiają ten błąd po sesji...:)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy