30 V - 03 VI

max1224 / 2011-05-28 23:31
No to otwieram nie pisze na co licze a na co nie ... żeby nie zapeszać ... podaję za to na blogu aktualizację TOP10 ML5
Wyświetlaj:
andy2Unielogowany / 83.24.24.* / 2011-05-31 21:50
Witam wszyskich, i mam interesującą wiadomość dot. zarządzania portfelem czli sprzedaży i zakupu. Postanowiłem wypróbować pewien system. Zalogowałem się w Skandii o 21:25, i zacząłem zlecać sprzedaż ze śladowych części, tak że nie ma to wpływu na dochód / stratę w portfelu. Pierwsza operacja 21:26, druga 21:35, trzecia 21:40.
Okazuje się że jeżeli nie wyjdziesz z części serwisu dot. konwersji lub sprzedaży, lub transakcji, to system nadal przyjmuje zlecenia i je potwierdza. Ciekawe jak dlugo, to potrwa, ale jest to może jakaś metoda na zlecenia po 21:30...pozdrawiam
Zeus52 / 2011-05-31 22:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie,nie! Zwykle jest tak,że gdy mija 21.30 to mi blokuje dalsze zlecenia,nawet jeśli nie wychodzę z tej części. Nawet,gdy wszystko wypełnione i spóżniłbym się,zbyt długo wahał się, z ostatnim kliknięciem"potwierdź"...i tak blokuje o tej godzinie. Tak mi się zdarzało. Dzisiaj tylko,jak czytam, jakiś numer wyszedł...
Zeus52 / 2011-05-31 21:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max,ciśnij...ciśnij,nie popuszczaj na S&P500. Bo ja już od 18.50 sypię kasą na NYSE...i jakoś idzie. Ale w razie czego wspomóż w końcówce. :)
max1224 / 2011-05-31 21:59 / Tysiącznik na forum
zadowolony?
Zeus52 / 2011-05-31 22:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeszcze jak. Ale baja! Właściwie od 18.40,bo 10 minut minęło,zanim napisałem na forum,aż do finału. Taka zabawa. Nazwę to"transakcja ciii...(sowianka)". Ha,ha... Ali jazda. Widziałem,jak posypałeś kasą w finale...to pewnie ta z totka. :))
max1224 / 2011-05-31 22:13 / Tysiącznik na forum
ha a na skandi dalej można konwertować tyle że ja już nie chcę tak jak jeszcze przed wyjściem do pasieki chciałem a propos jest pierwszy w tym roku miodek niewiele ale zawsze coś;-))
Zeus52 / 2011-05-31 22:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ali wyszło,absolutne dno sesyjne. Tak przerzucałem,że mało mi kaski nie brakło,ale max poratował... Żartujemy sobie oczywiście(jakby ktoś nas czytał). A tak na poważnie...to co z tym multiportfelem? Jakaś awaria? Prezent na Dzień Dziecka? Wiesz,o co chodzi? No bo jak,do jakiego terminu będą zaliczone zlecenia...
max1224 / 2011-05-31 22:25 / Tysiącznik na forum
właśnie próbnie zleciłem konwersję z ml5 (10%)na SF1 i w dacie transakcji mam 31.05 więć wycena będzie z datą 02.06
Zeus52 / 2011-05-31 22:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sorki. Już na forum doczytałem(zanim napisałem i wysłałem,minęło trochę czasu i nie widziałem wpisów),że...właściwie nie wiadomo,co się stało.
andy2U / 2011-05-31 23:25 / Bywalec forum
właśnie sprawdzałem jeszcze raz, z wylogowaniem i ponownym logowaniem wszysko chodzi, no problem! ,.. ciekawe co się dzieje
andy2U / 2011-05-31 23:20 / Bywalec forum
oby tak już im (a raczej NAM) zostało, może Max dobrze słyszał i coś zmieniają, Skandia 24/7 ale jazda......
Zeus52 / 2011-05-31 18:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
Połowa sesji u Janków. To chyba dobry moment....eee,poczekam...na razie:Ciii...sowianka. Bo jeszcze zapeszę.
Zeus52 / 2011-05-31 15:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeszcze muszę się z Wami podzielić tym,co wczoraj niesamowicie mnie rozbawiło,a zapomniałem o tym napisać. Otóż wczoraj w Niemczech, dostały nieco po pupie spółki energetyczne z sektora nuklearnego i inne z nimi związane,co w pewien sposób działało też negatywnie na DAX-a. A dlaczego spadały? Ano,bo są plany likwidacji energetyki jądrowej w Niemczech....ZA 10 LAT! Wczoraj spadały,bo za 10 lat ma ich nie być... Tylko,że to praktycznie wieczność,a po drugie to było od dawna znane(jeszcze przed Fukushimą),a po trzecie dla wielu to będzie normalny cykl zamknięcia,ze starości. Po czwarte....do tego czasu,to jeszcze parę razy rząd w Niemczech się zmieni. No i dlatego,te wczorajsze spadki w sektorze wydały mi się dość zabawne...
max1224 / 2011-05-31 16:00 / Tysiącznik na forum
wczoraj miałem urwanie łba dziś nie lepiej ... nie zdąrzyłem z konwersją ml5 ... dziś zagwozdka czy zamiast dotankować que2 nie kupić sf1 (nieźle przeceniony) też powinien dać zarobić ... tylko żeby zdąrzyć znowu biegnę dalej do roboty
Tom ziel / 178.73.63.* / 2011-05-31 17:06
Co mas na myśli chciałeś doladowac cz się pozbyc
Zeus52 / 2011-05-31 17:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Co wybrać...QUE2,czy SF1. Tak to zrozumiałem. Ale teraz,to należałoby poczekać...bo linia po szczytach(tego podwójnego szczytu). Wig20 jest z nią na styk. Biorąc pod uwagę niewielkie od niej cofnięcie,sądzę że będzie ją atakował. Ale może jakieś małe cofnięcie by się przydało. Ewentualnie zatrzymanie,co pozwoli na ocenę sytuacji:powrót,czy przymiarka do bicia tej linii(?).
max1224nielog / 195.117.209.* / 2011-05-31 18:20
dokładnie (dolar) raczej trzeba wracać do złotówki już raz taki błąd popełniłem zyski ze złota nie dość że kiepskie bo XAU marudził to jeszcze dolar zżerał teraz zaczyna to podobnie wyglądać
Zeus52 / 2011-05-31 18:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
A zobacz(w wyobraźni)taki film...eurodolar robi ruch powrotny,w tym czasie USD/PLN buduje prawe ramię ORGR(dopiero teraz,a nie tak,jak Gessner!). Następnie eurodolar kończy ruch powrotny,odbija się i kontynuuje marsz na szczyty(definitywne,bliskie uspokojenie rynku długu)...USD/PLN niestety,ale nie zrealizuje wybudowanej już w pełni ORGR,ale zrobi"psa Baskervila"...i jedzie w dół na podwójną wysokość ORGR...eurodolar w tym czasie pendtruje rekordowe poziomy...
max1224nielog / 195.117.209.* / 2011-05-31 18:49
... w tym czasie dolar buduje prawe ramię rgr z LS na poziomie 2,73 i zasięgiem 2,6 minimum
Zeus52 / 2011-05-31 19:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
No wiedziałem,że można na Ciebie liczyć. Ale wystarczy cashu do końca sesji? Bo jak nie,to zawołam kumpla,może na drugie dno zdąży. :)
max1224 / 2011-05-31 21:39 / Tysiącznik na forum
no i nie zdążyłem ... cóż tak szczerze to nie bardzo chciałem ... mimo iż do dolara nastawienie mi się zmieniło o 180 stopni ... fałszywe wybicie LS pies nie zaszczekał ... niepokoi też poczucie braku koleracji edka ze złotem ale tomoże być tylko odczucie zobaczy się jutro
Zeus52 / 2011-05-31 19:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
No tak,bo tam jest lokalnie coś takiego na USD/PLN,że może powstać ORGR,ale też lokalna RGR...Ale max,dorzuć się kasą,bo tak w połowie sesji postanowiłem nieco sypnąć dolcami na NYSE...kurna,coś drgnęło,ale sam nie dam rady zrobić sesyjnego dna. Pomóż! :))
piterus1 / 85.202.106.* / 2011-05-31 16:46
Do jakiś poziomów przewidujecie dojście na WIG 20?
Zeus52 / 2011-05-31 17:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nawet nowy szczyt. Ale,jak wyżej...teraz obserwacja zachowania przy tej lokalnej linii trendu spadkowego. Jeśli ją przebije,to pewnie z rozpędu pokona niższy"podwójny szczyt". A to będzie miało znamienne konsekwencje...wysokość formacji razy dwa w górę...ale na razie to tryb warunkowy... jeśli przebije.
Zeus52 / 2011-05-31 16:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale dane makro...masakra! W sam raz,aby zaliczyć szczyt intra na Wig20...i nie tylko. Zdaje się,że im gorzej,tym lepiej. :))
madix / 2011-05-31 11:11
Czy ktoś patrzy na BSE30, ISE100 i RTS ? Czy to juz ten moment na ktory czekamy?
Zeus52 / 2011-05-31 12:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sorry. Na ISE100 te około 58 kilo,to ewentualny poziom LS Podwójnego Szczytu,jeśli drugi szczyt miałby się utworzyć,a nie prawe ramię RGR. Pomyliłem wykresy w pamięci,ale myślę,że i tak każdy wie,o co chodziło. Najdalej w tym punkcie mogłoby nastąpić jakieś większe odbicie,które mogłoby się przekształcić w coś większego....więc jeśli nawet z obecnego ruchu up niewiele wyjdzie,to i tak na duże spadki brak już miejsca. Po drodze są też okolice 60kilo... Ale to wszystko tak"co by było,gdyby...". Na razie mamy wyprzedzenie ruchu w górę z 61kilo...
Zeus52 / 2011-05-31 11:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja czasem zerkam,bo ktoś pytał na maila o ISE100...jak się patrzy na długie wykresy,to wypadał max spadek gdzieś do 60 kilo...te okolice. A ponieważ to i tak blisko...to co za różnica,jeśli ktoś na dłużej wchodzi...czy to już ten moment,czy jeszcze nie. I tak prawie całe spadki za nami. Owszem,na krótko to ma znaczenie,czy jeszcze zleci na 60 kilo,czy nawet na 58 kilo...taki ostateczny pułap dla utworzenia z tego poziomu bardzo długoterminowej formacji szczytowej. Prawe ramię RGR(?). A więc pytanie,już? Czy jeszcze nie? To zależy trochę od podejścia do terminu inwestycji. Ja ostatnio przeglądałem wiele różnych wykresów,choć niektóre w związku z zagrożeniami,jak nic sobie nie robiący z wydarzeń Tadawul(Arabia Saudyjska)...wyrównał już rekord i konsoliduje się pod szczytem. Także S&P500 pozytywnie,otoczenie GPW,np DAX,już dużo wcześniej pisałem:dla mnie wygląda pozytywnie. Także surowce. "W"na ropie,potwierdzone"W"na Newcrest Mining(spółki gold)...dziś zaliczona podwójna wysokość"W",miedź...wczoraj zauważyłem,że to nie A,B,C,ale miedź ma zamiar zrobić z tego C trójkę impulsu wzrostowego...dlatego jeszcze poszła decyzja redukcji reszty dolara. Trochę późno,mogę trafić jakąś górkę,ale to i tak mała już ilość. Do tego eurodolar. Jak wczoraj pisałem,w NAJGORSZYM razie prawe ramię ORGR. Takie niewielkie,w ramach górnej części piątkowego korpusu. Ale to miało być w najgorszym razie. Bo oczywisty jest scenariusz,jaki zwykle znamy: korpus/szpulka/korpus...scenariusz bazowy w takich wypadkach. Rynek taki właśnie scenariusz wybrał. Wracając do ISE100...nie,nie tylko do niego...musimy nadal jednak być ostrożni,z palcem na enter. Bo zanegowanie prospadkowych figur na indeksach,to nie to samo,co sygnał kupna. Oczywiście,że na świecach,wykresach kagi sygnały kupna mamy,na niektórych walorach już od dawna. Ale to mogą być tylko lokalne sygnały. Dla lokalnych ruchów. Dla większych liczą się formacje i ich poziomy. RGR,Podwójny szczyt,"W"...jeśli ma być dłuższy sygnał zakupu,a nie lokalny,nie wystarcza pokonanie linii szyi...to dopiero negacja sygnału sprzedaży...sytuacja od tej chwili OBOJĘTNA. Dopiero pokonanie prawego ramienia RGR,lub niższego"podwójnego szczytu"staje się silnym,dłuższym sygnałem kupna. Wtedy prawdopodobna jest duża jazda up,tzw "pies Baskervila",podwójna wysokość całej formacji odłożona w górę. Sorry za marudzenie...na ra.
Zeus52 / 2011-05-31 10:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i DAX jest już przy 7300p.
Zeus52 / 2011-05-31 10:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
PKB:+4,4%. Mniej,niż sądził JPMorgan,ale były też prognozy niższe. Ogólnie dane zgodne z konsensusem. Dane z Japonii niby gorsze od prognoz w zakresie produkcji,ale jest to jednak wzrost w kwietniu o 1%. Dobry wynik PMI:51,3p...rozwój(wobec 45,7p...recesja). Różnica dość wyraźna. Moody's na temat Japonii? Chyba z Księżyca spadli,co ma dług,do katastrofy,a piernik do wiatraka. Nie wiem,czy ktoś ich mało wiarygodnymi ratingami się przejmie.
Zeus52 / 2011-05-30 17:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
A propos naszego PKB za I kwartał. JPMorgan prognozuje:+4,6% r/r.
tedchom / 2011-05-30 23:51 / Tysiącznik na forum
dzisiaj nie za duży vol. na wigu ale kierunek zachowany, tak trochę liczę na minimalny spadek bo zleciłem do tankowanie que2
Zeus52 / 2011-05-31 09:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i DAX pooo...oszedł. Nawet ponad tym wczorajszym cieniem próbuje jeszcze coś budować. Odejście już w okolice 7250p....ciekawe,jak to się rozwinie w trakcie sesji...
Zeus52 / 2011-05-31 08:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja to samo. Ostatnio tak minimalnie dochodziło do ML5,a wczoraj jeszcze QUE2. Ale DAX dziś może się otworzy grubo ponad 7200p. Może nawet ponad wczorajszym,górnym cieniem...taka luka gdyby tak się zrobiła,byłoby ho,ho,ho...aż się prosi o to. Nic,zobaczymy.
drobny_ciułacz / 212.208.54.* / 2011-05-31 12:07
Zeus a nie boisz się że spadający dolar zje Ci zysk z ML5?
Zeus52 / 2011-05-31 12:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ależ ja mam około 28% ML5. Podstawa portfela,od pewnego czasu,to QUE2....longi na Wig20,lewar razy dwa! ML5 to dodatek,trochę dla bezpieczeństwa. No i może coś jednak dołożyć.
Shadowm / 2011-05-30 12:29
Panowie, muszę w ciągu półtora miesiąca kupić większą ilośc GBP. Zeus, Max, jak widzicie kurs GBP/PLN w najbliższych tygodniach? Kupować teraz po +- 4.60 czy czekać?
Zeus52 / 2011-05-31 09:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na GBP/PLN masz w tej chwili potężną lukę bessy i czarny korpus. Z resztą,już wcześniej,te głębokie nakładanie się białych korpusów sugerowało wyczerpywanie się wzrostów. Biorąc zaś pod uwagę,przybliżoną równość fal wzrostowych A=C,można przypuszczać,że był to wzrostowy zygzak A,B,C. Czyli to w maju,to tylko wzrostowa korekta w trendzie spadkowym. A teraz powrót do zjazdu. Ale,jak zwykle....to tak technicznie wygląda,wymaga dalszej obserwacji. Pozdro.
Shadowm / 2011-05-31 12:05
Jasna sprawa, trzymamy rękę na pulsie! Dzięki, pozdro!
Zeus52 / 2011-05-30 16:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Niespecjalnie interesowałem się GB,więc słabo znam przyczyny wewnętrzne GB,powodujące umacnianie się GBP. To tak,jak z frankiem,który umacnia się do wszystkich walut. Ale tu wchodzi w grę niepewność,a frank,oczywiście na razie, uchodzi za bezpieczną walutę(do czasu). GBP/PLN ? Cóż powiedzieć...pozostaje wziąć pod uwagę samą złotówkę. Jeśli po odpoczynku,zacznie się nadal umacniać,to musi to wpłynąć na spadek GBP/PLN. A złotówka zacznie się umacniać,gdy nieco bardziej uspokoi się sytuacja długu PIIGS,a właściwie chodzi o odsunięcie problemu na następny rok...i tu w grę wchodzi ECB...EUR/USD trochę wyrwał w górę,ale na razie się zatrzymał i odpoczywa,bo pewna część inwestorów nadal nie wierzy,że ECB wpompuje kasę w Grecję....ciągle myślą,że ECB ma inne wyjście. Moim zdaniem nie ma wyjścia. Ale nie wszyscy w to wierzą,dlatego ED jeszcze nie fruwa w kosmosie. Pewnie będzie chciał nawet wyrysować jakieś niewielkie prawe ramię odwróconej RGR...w najgorszym razie. A następnie przeprowadzi atak na dotychczasowe szczyty. Może nawet je nadbije do 1,53-55? Wtedy złotówka silnie się umocni,co oznaczać będzie prawdziwy pogrom na USD/PLN. A w tym wypadku także GBP/PLN spadnie. Dochodzą też takie czynniki,jak ewentualna,znowu bardziej obecnie prawdopodobna podwyżka stóp przez RPP,a także coś takiego,jak window dressing+początek nowego miesiąca. Ale oczywiście tak to widzę w tej chwili...nigdy nie wiadomo,co jeszcze wypadnie z szafy. Mogę się też po prostu mylić,źle odczytywać znaki rynku. Ale nawet w razie błędu,zawsze nadchodzi jakaś większa korekta ruchu. Krótko:sądzę,że złotówka się umocni,a więc także GBP/PLN jeszcze spadnie. Tylko wiesz...nie zawsze jest tak,jak mi się wydaje.
Shadowm / 2011-05-30 20:02
Rany, dzięki wielkie za taką wyczerpującą analizę. Zdaję sobie sprawę, że na rynku nie ma "pewników", ale w takim razie poczekam jeszcze i może sytuacja bardziej się wyklaruje. Jeszcze raz dziękuę Ci bardzo Zeus!
Zeus52 / 2011-05-30 21:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Do wyczerpującej,to jej wiele brak.To raczej takie uogólnienie...w trybie przypuszczającym na dodatek.
Zeus52 / 2011-05-30 09:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
No to początek mamy zgodny z piątkowymi przewidywaniami. Start wysoko na tym górnym cieniu(cieniu bez znaczenia),odrobienie fixingu. Co dalej? Cóż,różne cuda mogą się dziać na płytkim rynku,rynku bez Jankesów,bez Angoli...DAX może ewentualnie coś wskazywać. Jeśli w pewnym momencie da sygnał kupna,którego jest bliski,to może być niezły ruch,także u nas. Gdyby zaś co nieco w dół to poszło,to i tak nie zmieni tej nierównowagi na korzyść byków na Wig20...najwyżej poczekamy(cofniemy się nieco?) na ciąg dalszy od połowy tygodnia. Tak,czy inaczej,widzę to optymistycznie. Chyba,że coś nieoczekiwanego,zaskakującego wyskoczy. Jak napisał Piotruś:"Nie da się przewidzieć wyskoków poszczególnych polityków",a tylko takie nieobliczalne wyskoki mogłyby bykom teraz zagrozić w ruchu na północ. Dzisiejszy dzień oczywiście traktuję z co najmniej lekkim przymróżeniem oka.
fabelick / 91.216.213.* / 2011-05-29 22:40
to ja powiem, że liczę na testowanie poziomu 2800 i na dolara:)
Zeus52 / 2011-05-30 08:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
Hmmm...ja tam się nie zarzekam,że tak nie będzie. Wszystko jest możliwe. Ale czy widziałeś wykres surowcowej pary AUD/US? Jeśli to,co się szykuje,już wyszykowało,przenieść na surowce i EUR/USD....
drobny_ciułacz / 212.208.54.* / 2011-05-30 14:07
wygląda na wyłamanie z chorągiewki?
Zeus52 / 2011-05-30 15:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,flagi w kształcie klina zniżkującego. I to wyłamanie silne i pewne...to się ściśle wiąże z tym,co nieraz piszę,wiążąc to,co wskazuje Newcrest z tym,co zrobi gold,spółki gold,surowce,ED o wiele poźniej. To tak skrótowo,o Newcrest(bo ta sama centrala i tak tym wszystkim rządzi),ale w rzeczywistości chyba bardziej chodzi o AUD/USD. Nie zawsze tak się układa,wiem...ale to taka pewna sugestia...z resztą,fajnie wyszło w czwartek,że...zapomnijmy o tych prospadkowych flagach itp na ED,bo za parę godzin zacznie się i tak ruch odwrotny,na północ. I faktycznie...starczyło do północy. Po północy privy nawet wszedł na forexie w zakup euro...a w pewnej mierze,poza takim przeczuciem,że już dość,to był właśnie(m.innymi!) AUD/USD...
Zeus52 / 2011-05-29 15:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja też nie powiem...ale to wynika samo z siebie,z poprzedniego wątku. Jeśli EUR/USD zachowa się tak,jak powinien(na razie nadbicie czwartkowego górnego piku na daily wyszło gładko),to za nim pójdą surowce i indeksy...nie da się tego rozdzielić. A więc wszystko jasne. Myślę,że Gminna Spółdzielnia też siedzi w longach,więc nie będę się z nimi bił.
London / 2011-05-29 00:16 / Bywalec forum
Jak ma to zadziałać to ja też nie napiszę na co liczę ;)
tedchom / 2011-05-29 13:22 / Tysiącznik na forum
Ja natomiast liczę jeszcze na wyższy poziom na koniec nadchodzącego tygodnia a jak wyjdzie to zobaczymy
Zeus52 / 2011-05-29 17:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wig20 z naruszoną górnym cieniem linią szyi"podwójnego szczytu"...za to m-Wig40 już wyraźne wybicie górą z kanału prowzrostowej flagi. Piotruś zwraca na to uwagę...jakby ktoś miał wątpliwości,co najprawdopodobniej się może stać.
madix / 2011-05-31 08:53
Czy sugerujecie to co mysle? :)
Zeus52 / 2011-05-31 11:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tu już nie ma co sugerować,to się dzieje. Na dodatek,na niektórych działa magia okrągłych poziomów...to dobrze,bo tworzy to przystanek intraday.
1 2
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy