30.XI - 04.XII

kinia2006 / 92.233.42.* / 2009-11-28 18:02
Otworze nowy watek - zanim mnie tedchom wezwie do tablicy;-)
Marzy mi sie prezent na Mikolaja wiec kombinujcie dobrze chlopaki :)))
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2009-12-05 16:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kiniu,czekamy na otwarcie nowego wątku! Jeszcze mamy trochę czasu,ale pospiesz się,bo ja zostawiam Ci pierwszeństwo,ale nie wiadomo,czy inni wytrzymają tak długo. Gdzie jesteś?
tedchom / 2009-12-05 17:06 / Tysiącznik na forum
tak na próbę by kinię zmobilizować otworzę w starym nowy wątek od poniedziałku do piątku 7-11hehe kinia bo cię ubiegnę:) pozdro
kinia2006 / 92.233.43.* / 2009-12-05 19:45
Jestem, jestem - strasznie pracowity dzien mialam - akcja prezenty:))) nikt tego nie lubi a ja uwielbiam. Jedyny minus to pusty portfel ale co tam...
A skoro juz tak nalegacie i czekacie i w ogole to no dobra ja otworze nowy watek;-)
Gucioo / 2009-12-04 21:27 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
coz za wczesnie wszedlem w zlotko;/ kosztowało to mnie -2,5% z 45% portfela;/ najgorsze to ze lupniecie nastapi w poniedziałek wiec nie ma sensu wychodzic krew sie leje strzelaja z help man down i reapet i need backup , hurry up :P
London / 2009-12-04 22:45 / Bywalec forum
Spadek dziś golda wielgaśny ale są tez pozytywy , oscylatory super schlodzone , luka hossy trzyma póki co , także górna linnia kanału działa teraz jako wsparcie . Może niebędzie tak źle . pozdro
Zeus52 / 2009-12-05 15:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na gold potwierdzona formacja gwiazdy wieczornej(wspominał o niej Rumburak,gdy się tworzyła),a na spółkach gold mieliśmy zasłonę ciemnej chmury. Także na tygodniowym dla XAU(spółki wydobywcze gold)też szykuje sie f.gwiazdy wieczornej. To mogłoby się sprawdzić,bo XAU doszedł do górnej krawędzi kanału wzrostowego,w którym porusza się od ponad pół roku w sposób dość przewidywalny. Nasuwa się więc pytanie,czy luka hossy na której spadek gold na razie utknął,choć intraday została spenetrowana dogłębnie,zatrzyma dalsze spadki. Czy może należy myśleć o wcześniejszej luce. To gdzieś okolice 1120-30. Jak by nie było,jeśli już ktoś wszedł,to chyba wyboru innego nie ma. Jeśli spadki,to do następnej luki i tak blisko,a może jednak ta piątkowa świeca wyczerpała cały spadek? Taka korekta w biegu,nie do uchwycenia w fundach. Powinniśmy mieć w poniedziałek odbicie na euro,a więc także na surowcach. Pozostaje obserwować,jak wysoko nas zaprowadzi. Big Bull będzie miał wystąpienie,ale wieczorem. Może gracze coś z tego wyciągną,bo ten strach przed podwyżką stóp jest teraz naprawdę irracjonalny.
max1224 / 2009-12-05 15:27 / Tysiącznik na forum
być może na najbliższe czasy dla złota będziemy mieli 4 a może 4 w układzie abc na to już od dawna sie zanosiło, jeśli abc to faktycznie od poniedziałku może nam złotklo urosnąć i od 1200 wrócić do tej luki 1120-1130 tam mógłby się potencjał 4 wyczerpać a 5 powinna wynieść na minimum 1260-1300 jest jedno ale.... rekomendacja goldmana ostatnio zmieniajązdanie co tydzień obserwuję spokojnie z boku
Zeus52 / 2009-12-05 15:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na początek małe wyjaśnienie,co do formacji. Na różnych wykresach to róźnie wypada. Zależnie od czasu odniesienia(zamknięcia). Stąd np na stockcharts nie widać luki hossy 1120-30,a także gwiazdy wieczornej. A to co napisałeś? Świetnie! Dzięki. Gdyby tak zebrać do kupy,to co pisałem wyżej o gold,spółkach i uwzględnić przypuszczenia co do eurodolara,a także wsparcie dla XAU,to raczej skłaniam się do czwórki w formie ABC. Tylko taki układ nie powodowałby sprzeczności,jakie wynikają z tego,co pisałem wyżej. Odbicie edka i spadek gold!? Z tym miałem problem,ale właśnie a,b,c...to zbiera te niby sprzeczności w całość. Choć tak intuicyjnie to już to napisałem. Że musimy obserwować dokąd zaprowadzi nas odbicie. Pzdr.
max1224 / 2009-12-05 16:48 / Tysiącznik na forum
staram się do swoich wykresów wprowadzać modyfikacje na podstawie tego co piszecie i tak mi to teraz wygląda co do wyjścia z ml5 to na upartego mógłbym się czepiać że o tydzień za wcześnie tyle ze to nie ma najmniejszego sensu przecież lepiej cieszyć się tym co jest niż szukać dziury w całym
tedchom / 2009-12-05 17:05 / Tysiącznik na forum
ja wyszedłem później ale nie całością więc w sumie jak teraz zdołuje to wyjdziemy na równo:)
Zeus52 / 2009-12-05 17:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
A po co ktoś miałby szukać dziury w całym? Chyba,że jakieś konstruktywne szukanie,z wnioskami na przyszłość. W przypadku gold to była luka+wolumen 1120-30. No cóż. Do zapamiętnięcia i tyle...bez roztrząsania.Pzdr.
tomasz_skandia / 89.76.124.* / 2009-12-04 21:39
Nie będziesz sam - wchodzę w ML5 z wyceną poniedziałkową i wtorkową (dwie transze).
pozdr.
Gucioo / 2009-12-05 13:07 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Tak Tomku tylko ze ty piątek omijasz i co najważniejsze notowania z poniedziałku bo przy spadku xau o 10,5 pkt strach pomyśleć ile poleci ml5, choć dziwią mnie troszkę notowania ml6 sh1 , one tak nie poleciały a to przecież też surowcowe. Fakt ze gold był trochę nadmuchany no i ostatnio szedł w korelacji wprost proporcjonalnej do innych indeksów akcji s&p500 dija itd a tu taki surprise ;/ cóż zycze miłego weekendu wszystkich i do poniedziałku pozdro :)
tomasz_skandia / 89.76.124.* / 2009-12-05 22:57
Uszy do góry. Złoto MUSI jeszcze do końca roku pójść do góry. Tak, jak napisał Max i Zeus - korekcyjna fala 4, a potem 5-ka UP. Tak ma być i basta. Pozostaje więc cierpliwie siedzieć i nie dać się ponieść emocjom. Miałem przy wychodzeniu z ML5 zaplanowane wejście z powrotem z wyceną piątek/poniedziałek - przesunąłem o 1 dzień i dodatkowo rozłożyłem wejście na dwie transze (25%, 75%), ale wszedłem całością portfela (99%). Na chwilę obecną szacuję pozostanie w ML5 do ok. 20.12. A potem nura w pieniężne lub SKAN2. pozdro :)
Zeus52 / 2009-12-05 14:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
SCH1=114,66Eu=-0,53%-0,02%za Euro/ML6=68,53$=-0,70%+0,27% za dolara. Ale miedź i ropa poleciały minimalnie,a w ciągu dnia zaliczały niezłe wyniki. Miedź nowy tegoroczny szczyt. Ale myślę,że będzie dobrze. Trochę irracjonalna i zbyt emocjonalna jest w tym momencie obawa przed podwyżką stóp. To nie teraz,może za parę miesięcy,pół roku? Aż tak dobrze nie jest,żeby podwyższać stopv. To teraz niemożliwe. W poniedziałek to pewnie przemyślą i eurodolar odbije. Z resztą,jak napisał mi Łukasz,edek oparł się na krawędzi chmurki ichimoku. To mocny punkt do odbicia.
Zeus52 / 2009-12-04 20:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kinia,jak chcesz mieć prezenty na Mikołaja,to proszę do roboty. Trzeba na prezenty zapracować. Skupmy się, dmuchajmy,albo co tam jeszcze,bo moment jest odpowiedni na S&P500,który zaliczył drugie śródsesyjne dno. Niech się zrobi"W",a nie zwała...
Zeus52 / 2009-12-04 16:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i mamy obiecane przebicie wsparcia na Eu/PLN
inny / 2009-12-04 20:14 / Bywalec forum
A ktoś dzis przed 14.30 pisał, że wieje nudą ;-)
Dla tych co siedzą na GWP małe spostrzeżenie. Pisałem juz, że obecna fala przypomina te październikową.
http://stooq.com/q/?s=wig20&c=3m&t=c&a=lg&b=1
Oto dzis po lekkiej korekcie do linii trendu mamy jak wtedy długa białą świecę. Wtedy po niej była czarna świeczka do połowy długosci białej a potem po dniu uspokojenia dalej do góry z wyraźnym przebiciem szczytów. Ciekawe czy tak bedzie teraz, bo to oznaczałoby, że poniedziąłek po raz pierwszy od 5 tygodni nie byłby mocno wzrostowy, tylko spadkowy.

A zapomniałbym złoto wciąż ... zaraz zaraz albo mam monitor przekręcony, albo złoto SPADA. Czyżby koniec 3 fali, czy tylko zdrowa realizacja zysków to sie okaże.
EURPLN rozpoczęło chyba 5 falę, co przy spadkach EURUSD jest dziwaczne.
Ale to był nuuudny dzień.
Zeus52 / 2009-12-04 21:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
Co? Zmiany w harmonogramie? To dlaczego ja nic nie wiem?Sorry,przepraszam,ale ja protestuję Panie kierowniku... ja mam rozpisany grafik i jadę w/g niego. A w grafiku wyraźnie napisano. Stoi,jak byk: Poniedziałek-wzrosty...od środy spuszczanie wszystkiego z wodą,piątek,poniedziałek znowu wzrosty,znowu spłuczka! Nie może tak być,żeby obywatel Inwestor był zaskakiwany. Ja protestuję. Żadnego nowego okólnika do zatwierdzonego i obowiązującego grafiku ruchów giełdowych z Ministerstwa Spraw Niepotrzebnych,jak dotąd nię otrzymałem...no chyba,że sekretarka zaspała. Ale będę się odwoływal!
Zeus52 / 2009-12-04 20:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
Do 14.30 to myślałem,czy nie podeprzeć powiek zapałkami,albo plastrem jakim nie przylepić...
Rumburak / 2009-12-04 16:21 / Bywalec forum
i moze to nie obiecane ale czy na XAU nie ma spadającej gwiazdy? [jak narazie]
Zeus52 / 2009-12-04 18:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
A wcale by mnie nie zdziwiło,gdyby gold wyrysowało dziś podobny element,jak 27 listopada. Też połączone ze zjazdem,wtedy w pobliże,najbliższej luki hossy. I...cdn
Zeus52 / 2009-12-04 16:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mówisz o gold,czy indeksie spółek XAU? Bo można się pomylić. Na spółkach mieliśmy"zasłonę ciemnej chmury" i dziś potwierdzenie nam się robi.
Rumburak / 2009-12-04 16:49 / Bywalec forum
chodzi mi o XAU
Zeus52 / 2009-12-04 17:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sorki luka hossy,jej górne ograniczenie to 1160 z kawałkiem. Nie siedzę w gold,dlatego tak przelotnie zerkam. Stąd niedokładność. Dokładniej około 1164-5. Właśnie do niej dochodzi.
Zeus52 / 2009-12-04 17:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
To wtedy jak wyżej. A samo gold ma niedaleko lukę hossy. Tę wyższą. Górne ograniczenie 1170 z kawałkiem.
Zeus52 / 2009-12-04 16:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mnie zastanawia,jakby zmiana korelacji dolara z danymi i ruchem giełd. Czy to tylko chwilowe,a jeśli tak,to co pęknie pierwsze:giełdy,czy dolar? Czy to tylko techniczna zagrywka(aktywacje),czy ostrzeżenie. Ale rynek pracy dla Janków jest bardzo ważny,a na dodatek poprzednie dane o ubytku miejsc pracy,to jak się okazało był błąd. Zostały także zweryfikowane w dół. Poprzednio ubyło nie 190 tys.miejsc pracy,ale jedynie 111tys. No,a obecne 11tys.to naprawdę szok. Następnym ruchem powinien być wzrost.
blazek999 / 2009-12-04 16:48 / Bywalec forum
Być może spekulanci doszli do wniosku, że skoro jest tak znaczna poprawa to stopy już niedługo będą rosnąć...A w europie niekoniecznie
Zeus52 / 2009-12-04 17:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na dodatek ta wczorajsza decyzja ECB o wycofywaniu środków(12 miesięczne refinansowanie będzie ostatnim),choć okraszona podwyższeniem prognoz PKB dla Eurolandu,jednak może budzić obawy.
Zeus52 / 2009-12-04 14:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak siedzę,obserwuję giełdy i w pewnym momencie pomyślałem:co ja tu robię? Zrobię sobie przepierkę(takie skojarzenie). Włączę pralkę i popatrzę sobie,jak bęben się kreci....to się będzie działo! A jaka akcja! Obroty moja pralka też ma większe od GPW,więc...do dzieła.
Zeus52 / 2009-12-03 23:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i na koniec oberwało się sektorowi sprzedaży detalicznej,a także finansowemu. Trichet,to nie tylko,jak okazuje się pogróżki słowne,ale już czyny. Transza pomocowa,obecnie będąca w realizacji jest już ostatnią. Taką podjęto decyzję. Najciekawsze jednak było zeznanie Wielkiego Bena przed komisją senacką. Otóż stwierdził on,że dotychczasowe działania FED były wręcz wzorowe(jakby inaczej),że FED powinien mieć większą władzę,że dysponuje możliwościami wycofywania się z programów pomocowych bez podniesienia inflacji i szkody dla gospodarki. To wszystko nic. Cala ta blaga jest zrozumiała,ale na koniec stwierdzil w odpowiedzi na pytania...UWAGA! "FED uważa,że stwierdzenia o tym,jakoby na giełdach budowana była spekulacyjna bańka,są nieprawdziwe i bez sensu. Wszystko jest O.K.". Czyli,inaczej mówiąc, w/g Bena nic nie jest przewartościowane,wszystkie ceny są odpowiednie do stanu gospodarki i zgodne z fundamentami !? Ciekawe stanowisko i zdaje się,że sprzeczne z opiniami wielu analityków i nie tylko. Co prawda sam też pisałem,że z mową o nadmiernym przewartościowaniu indeksów też mamy ostatnio lekkie przegięcie,ale do takiego stwierdzenia-zachęty do dalszego dmuchania balonika-jak w wykonaniu szefa FED,jednak bym się nie posunął.
privy / 2009-12-04 00:01 / Tysiącznik na forum
Balonika na nieruchomościach też nie było. Jak Ben musi mówić, że coś jest tak a tak to z góry wiadomo, że jest inaczej to tylko kwestia niedługiego czasu jak to wszystko diabli wezmą. Detonator na miejscu i lont już się kopci. Dwa miechy to maksymalna jego długość.
Zeus52 / 2009-12-04 00:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kuczyn porównał jego przemowę do podobnej,swego czasu Greenspana...i o podobnych skutkach!
London / 2009-12-04 01:03 / Bywalec forum
Powtórka z rozrywki nam się szykuje ;)
Zeus52 / 2009-12-04 12:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zamiast Ben Bernanke,mówimy Wielki Ben(Big Ben?),a może powinniśmy:Big Bull?
max1224 / 2009-12-04 12:07 / Tysiącznik na forum
zara jak się speszy będzie Big Red Bull a więc i skrzydła podwójne
Zeus52 / 2009-12-04 12:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
Benek doda Ci skrzyyy.....deł! Oby!
Zeus52 / 2009-12-03 15:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Muszę napisać o pewnych sygnałach ostrzegawczych. Dane z rynku pracy. Z jednej strony zaskakująco dobre(niskie)dane o nowych bezrobotnych mimo,jak się zdawało wyśrubowanych prognoz. Ale dużo słabsze od prognoz(nie gorsze)dane o jednostkowych kosztach zatrudnienia,oraz wydajności. Te ostatnie zwykle przekładają się na większą ilość zwolnień w przyszłości. Druga sprawa,to wyniki sprzedaży sieci handlowych. Mówiło się,że nie za dobre wyniki sprzedaży w sklepach w"czarny piątek" wynikały i były kompensowane silnym zwiększeniem sprzedaży internetowej. Tymczasem JC Penney podał zarówno zły wynik "normalnej"sprzedaży,jak i spadek sprzedaży przez internet i to spadek aż o 8%. Może to tylko jedna sieć,ale ostrzeżenie jest. No i po trzecie:Trichet oznajmił,że poprawa sytuacji w Eurolandzie jest na tyle widoczna,że ECB powinien rozważyć wycofywanie środków płynnościowych,które wspomagały instytucje ich potrzebujące. To niedobry znak dla euro. To tylko takie ostrzeżenia,do zakonotowania... Teraz czekamy na Janków.
pchelek / 2009-12-03 21:17 / Tysiącznik na forum
Dla euro niedobry.
Dla zlota dobry.
Dla surowcow tez.
Dla inwestorow - ???????????????? na razie dobry.
Jak to walnie ......................
Zeus52 / 2009-12-03 23:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Niestety,jak coś niedobre dla euro,to także be dla gold,surowców,akcji...
max1224 / 2009-12-04 01:19 / Tysiącznik na forum
i właśnie dlatego zxostaje po za rynkiem
Zeus52 / 2009-12-04 01:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
A Ninja niczym się nie przejmują...
myfa / 2009-12-03 18:50 / Bywalec forum
jak myslicie czy jest sens jescze wejść na krótko w akcje lub złoto ??? czekam w zielonym od 2 tyg prawie i mnie korci , w zeszły piatek mialem wejść ale wycykałem :)
max1224 / 2009-12-03 19:01 / Tysiącznik na forum
jakoś tak wtedy wyszedłem i na razie czekam na jakąś korekcine bo o korekcie...
Zeus52 / 2009-12-03 19:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dlatego wychodząc z gold,jeszcze tydzień przed Tobą,nie uciekłem z agresywnych,ale tylko przeszedłem do ML6,SCH1,ALL1(miśki),przejściowo tylko zahaczając dolca(JPM3)...sprzedałem go zanim się wyświetliła transakcja. Szukałem czegoś,co może być(oczywiście tylko w tym czasie)niedowartościowane. Trochę się przeliczyłem,bo co prawda zysk z tego jest,ale gold idzie jednak lepiej. Wszystko dlatego,że z tych trzech walorów tylko miedź wybiła się ładnie z konsolidacji. Miśki? No cóż...mWIG40 dał najpierw fałszywe wybicie z trójkąta,ale ten ruch spowodował tylko konieczność przerysowania górnego ramienia trójkąta,który pozostał nadal trójkątem symetrycznym. Dziś nastąpiło ponowne wybicie,stąd inna jazda miśków od reszty. Jazda zaczęła się wyraźnie po wybiciu. A więc pozostał jeszcze jeden walor. Ropa...trochę przydługi już się robi ten kanalik spadkowy(flaga),ale ropa doszła jednocześnie,w ramach flagi,do głównej lini trendu wzrostowego i wyraźnie zaczyna po niej wędrować w górę. Może zostanie więc wypchnięta w górę,realizując wreszcie flagę. Problem w jutrzejszych danych,bo duch w bykach jest,jeśli po dzisiejszych wszystko sie jeszcze trzymą. Jednak niepokoi to,co już napisałem w poście na górze,ale to nie na teraz. To na później. Natomiast rzecznik Białego Domu wyraził dziś sugestię,że jutrzejsze dane o bezrobociu będą wyższe niż zakładane przez rynek 10,2%. To nie jedyne dane,ale humor mogą bykom zepsuć.
blazek999 / 2009-12-04 15:14 / Bywalec forum
Dlaczego, ja się pytam, rzecznik wczoraj to zasugerował ?
Zeus52 / 2009-12-04 16:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Można się domyślić! Ale bez problemu. I tak siedzę,jak mówiłem w ML6,SCH1 i miśkach i czekam...bez względu na to,co mówią rzecznicy i różni tacy. Po prostu,o czym też już pisałem,dane makro nie pozwalają na razie na większą korektę. A zdanie rzecznika i inne,to dla informacji. Liczy się to,w czym siedzisz...to właściwa analiza.
blazek999 / 2009-12-04 16:46 / Bywalec forum
Siedzę w akcjach różnorakich w 80%, 20% w gotówce, po wczorajszej dezinformacji. Reakcja E$ na dane jest zaskakująca...
u2mart / 2009-12-04 17:30 / Tysiącznik na forum
Bardziej niż zaskakująca jak dla mnie. Podobnie nasz zielony do złotówki zamiast dalej lecieć się trzyma mocno. Może warto się nad tym zastanowić mocniej, bo jakby jakaś korekcina zawitała w przyszłym tygodniu to może w końcu warto wlezc w zielonego na chwilę
Ps. Wczoraj w tvn cnbc biznes (pewnie co niektórzy oglądali bo był Kuczyn ) już można było usłyszeć głosy o szansach dolara. Rogalski mówił że wg. niego dobre czy złe dane będą już tylko wspierać dolara, bo poprawa przyspieszy podwyżkę stóp.
Ps. 2 Nie wiem czy mi się wydawało ale miałem wrażenie jakby się z Kuczynem nie darzyli sympatią
pzdr
u2mart / 2009-12-04 17:43 / Tysiącznik na forum
I co się dzieje u Janków teraz ?
Masakra jakaś się robi. Może chłopaki wyciągają kasę na weekend, ale tempo jest zawrotne. Wprost propoporcjonalne do naszej GPW na koniec
Zeus52 / 2009-12-04 17:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
Chyba wszyscy się z tym zgadzają. Żeby giełdy nie poszły jego śladem. Lepiej na odwrót. A tak parafrazując powiedzenie,to:"Pokaż mi w czym siedzisz,a powiem Ci co myślisz". Ha,ha
privy / 2009-12-04 15:32 / Tysiącznik na forum
Ostatnia godzina wczorajszej sesji w stanach była być może ustawiona pod tankowanie na niższych poziomach. Niestety są ci, którzy wiedzą więcej i z tego korzystają płosząc rynki. Sugerował bo było to min. w jego interesie.
privy / 2009-12-03 21:01 / Tysiącznik na forum
A wyższe będą to pewne. Widocznie mogą nieźle zaskoczyć skoro dają znieczulenie. Klimat niestety siada a jedziemy siłą rozpędu. Widać, że spadki nie w smak wajchowemu. Teraz decyzja należy właśnie do niego i albo to przeczekamy i przez weekend zapomnimy, albo Zonk. Dane trochę pewnie przypudrowane pokazują, że pakiety stymulacyjne nie wystarczą i utrzymają rynek jedynie w równowadze. Skończą się pakiety i skończy się równowaga i zamiast pana mikołaja pojawi się pan kryzys. Wajchowy ma mało czasu na odwyrtkę.
Zeus52 / 2009-12-03 21:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Chodzi Ci o zmianę pozycji?
privy / 2009-12-03 21:23 / Tysiącznik na forum
Tak. Mamy dwa wyjścia: albo dojdziemy do 2500 czyli w efekcie musimy je wyraźnie przekroczyć na co zaczyna brakować paliwa, albo 2500 nie zobaczymy wcale czyli niestety czeka nas zawał z obecnych poziomów. 2500 to będzie/jest pułapka tylko jeszcze nie wiemy na kogo. Kontraktowcy chcą tam otwierać ''S'' z bliskim stopem więc jeśli dojedziemy do tego poziomu to ich rozjedziemy na 2600 i wzwyż, albo pułapka na zapakowanych obecnie w papierki i longi czekających by się dobrze pozamykać. Mogą się zatem nie doczekać i ręka do nocnika.
Zeus52 / 2009-12-04 00:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale Benek w Senacie pojechał równo...nic tylko kupować. Benek Wielki Byk! A może wcale żadnego kryzysu nie było,tylko nam się to śniło?
Zeus52 / 2009-12-03 21:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zdaje się,że właśnie pooo.....oszło!
inny / 2009-12-03 21:45 / Bywalec forum
Otrzeżeniem dla GPW są nagle rosnące misie. Podobnie było w październiku, kiedy tylko misie sie ruszyły, to od razu była zwała po całości. mwig40 doszedł dzis zresztą do górnej linii po ostatnich mini szczytach.
No i pamietajmy , że wczoraj była pełnia, ostatnio zawsze zapowiadała zwrot, wcześniej były to lokalne dołki, teraz może być lokalna górka.
Zeus52 / 2009-12-03 22:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Interesujące. Sugerujesz,że wejście w miśki jest nie na rękę grubym,bo wolą robić dystrybucję na trzymanych papierach z WIG20(na innych rynkach może być podobnie) i gdy to widzą,ten zwrot zainteresowania w innym niż WIG20 kierunku,to robią zwałę na postrach? Tak mi przyszło po Twoim poście. Czy może inna przyczyna,albo na razie tylko obserwacja,do przemyślenia?
inny. / 188.33.247.* / 2009-12-04 08:39
NIe wiem czy grybtch obchodza miski, to tylko obserwacja, która wcale nie musi sie powtórzyc.
Bo jesli przyjąć, że w lutym 2009 zaczęła sie nowa hossa, to obesny wzrost powinien byc 5 falowy, więc z tego wynikałoby, że teraz kończymy 1 podfalke w 3 falce 5 fali i po korekcyjnej 2 np. do 2350 (akurat do przebitej linii trendu i 38% 1) ruszymy mocną 3 w 3 w 5 na szczyty.
Ale po pierwsze nie jestm ekspertem od fal, a po drugie od lutego może wcale nie zaczęła się nowa hossa.
inny. / 188.33.80.* / 2009-12-04 09:05
Jeszcze jest wariant superbyczy, że bedzie tak jak w poprzeniej fali do góry, gdzie korekty były prawie niezauważalne i po dzisiejszych danych zaatakujemy szczyt.
na razie mam mniej czasu na analizy, bo zdobylismy w firmie nieco kontraktów i jest zapieprz a i w domu mam niezłe zamieszanie.
Notabene my jesteśmy zależni od budownictwa.
Zeus52 / 2009-12-04 12:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Przebicie lini bessy nie ma związku z tym czy jesteśmy w hossie,czy nie. To tak dla sprostowania,bo teraz przeczytałem wpis i można tak to odczytać. Po prostu za dużo wcisnąłem w jeden post i tak to wtedy wychodzi... Korekta bessy,czy początek hossy? Identyczny początek,a jak ostatecznie nazwiemy(post faktum) to,z czym dotąd mieliśmy do czynienia będzie zależało od tego,czy ABC korekty bessy okaże się 1,2,3 początku hossy. Czy to dalej to 4 i 5,czy piątka w dół? W obecnej sytuacji jednak piątka w dół jest niemożliwa(fundamenty,dane)próbowałem to jakiś czas temu opisać przy koledze "spod Londynu"(38,2% spadek w najgorszym razie). A więc wypada pozostać przy hossie!
Zeus52 / 2009-12-04 11:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
Też to samo,zapieprz....a teraz trochę nieprzewidzianego luzu,więc próbuję się połapać. Pamiętam,że pisałeś już dość dawno temu,że mamy hosę. Ja trochę ostrożniej,że na razie korektę bessy(jazda i tak ta sama),a czy przejdzie ona w hossę to okaże się...no właśnie teraz. Większość indeksów przebiła linię bessy i to na tyłe,że nawet większa korekta nie zepchnie ich poniżej(DJIA,NASDAQ),tylko S&P500 niby przebił,ale tak trochę niemrawo po tym fakcie się zachowuje. Po przebiciu linii bessy wszedł po prostu w boczniaka...to też oddala go teraz od niej.
pchelek / 2009-12-03 21:18 / Tysiącznik na forum
W styczniu mysle to bedzie ((((((((((((
Przetrzymaja Mikolaja na plusach.
myfa / 2009-12-03 19:18 / Bywalec forum
wiem wiem wszyscy czekaja juz a ja tez na nia czekam tylko ze za wczesnie zwinalem zagle i czuje niedosyt
inny. / 94.254.151.* / 2009-12-03 12:07
privy, czy na xtb na wig20 o 11.58 też masz na wykresie 1m świeczkę aż do 2429? Wygląda jakby xtb chciało wyszyścić klientów ze stoplossów.
Nie mam konta maklerskiego , ale sądze, że taki nienaturalny 20 pkt ruch w góre normalnie nie wystapił w tym czasie, bo nie było powodu.
privy / 2009-12-03 12:27 / Tysiącznik na forum
Mam, może to błędny tik. Co raz zdarza im się coś takiego. Na rynku czegoś takiego nie zaobserwowałem.
inny / 2009-12-03 00:26 / Bywalec forum
sorry, już dawno tego nie pisałem, bo to nudne, ale:
złoto wciąż up i up :-)
tak to jest z 3, nigdy nie znasz jej końca.
London / 2009-12-03 02:41 / Bywalec forum
A tymczasem mamy kolejny rekord na Gold 1224 . Ho ho ale mkniemy . 1300 z AT wychodzi a co dalej ?
privy / 2009-12-03 12:36 / Tysiącznik na forum
Jeśli tak ma być tz. taki ma być szczyt to tak nie będzie, nie dojedziemy.
London / 2009-12-03 22:26 / Bywalec forum
Kwestia co na to AF ;)
privy / 2009-12-03 23:24 / Tysiącznik na forum
AF to coś czego nie stosuję :)
kinia2006 / 92.233.43.* / 2009-12-02 21:27
w zasadzie nic madrego nie mam do napisania, tylko watek nam spada
ps. wczoraj kupilam troszke ml6 i sch1 i zobacze jak sie ma moj wskaznik, cala moja reszta lezy sobie w pienieznym
Zeus52 / 2009-12-02 22:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
Bo i co tu pisać,jeśli tyle tylko wiadomo,że nic nie wiadomo. Z nudów człek już wymyśla różne takie.tam...jak niżej...
privy / 2009-12-02 22:27 / Tysiącznik na forum
Wybicie powinno nastąpić możliwie szybko. Takie zbyt długie walenie w sufit może wywołać rezygnację. Jednak uważam, że do przynajmniej rozliczenia derywatów rynek będzie pompowany do poziomów gdzie misie ostatecznie skapitulują, a gdzie to się stanie.....10-15% wyżej. Teza nieco śmiała, ale.... Dziś waluty lekko cofnęły szykując być może katapultę na najbliższe dni.
Zeus52 / 2009-12-02 23:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,coś sobie przypomniałem. Jakiś czas temu dostałem taką krótką analizę gold i XAU od Kuczyna. To było wtedy,gdy wynikł spór na temat,czy złoto spadnie poniżej 900$,czy,jak ja sądziłem,spadki zatrzymają się na 920 z ewentualnym krótkim zejściem,może intraday do 905$. Nie będę opisywał wywodu,ale konkluzja analizy Kuczyna brzmiala wtedy,że: "Nawet,jeśli gold spadnie do 900$,to tragedii nie będzie",a następnie do XAU(sama konkluzja): "XAU najpierw musi przebić poziom 140p.,a gdy to się stanie,to wcześniej,lub później,ale jeszcze w tym roku,dojdzie do 190p. z możliwością nadbicia nawet do 215p.". Wiesz kiedy to było pisane? Co Ci będę mówił. Znasz poziomy,więc się domyślasz. Na dodatek on zrobił tę analizę gold i spółek wydobywczych złota, dosłownie na kolanie,z marszu! Rumburak zna ten tekst więc pewnie poświadczy. To tak,żeby oddać sprawiedliwość i tak,jak kiedyś sam napisałeś,że gość się widocznie rozwija. Ano tak. Pzdr.
inny / 2009-12-02 23:18 / Bywalec forum
S&P500 zaczyna przypominać ropke, oby za długo nam nie konsolidował.
Co do WIG20 to obecny układ przypomina ten z początku października.
http://stooq.com/q/?s=wig20
Równiez przebilismy linie trednu spadkowego i dziś zmierzalismy z powrotem do tej linii. Jutro może byc jeszcze lekkie cofnięcie, czyli 2 w 3 a od piatku, a może jak zwykle poniedziałku odpał w góre i atak na szczyty.
wskaźniki nie sa jednak tak jednoznaczne, STS przebił dziś jednak lekko linie trendu spadkowego, więc szansa na wzrosty jest.
W czwartek, a szczególnie w piatek mamy jednak całą serie ważnych danych i w przypadku złych optymistyczny scenariusz można bedzie wyrzucic do kosza. Chociaż czy górale przejmuja się teraz jakimiś danymi. ;-)
dzis była pełnia i wypadał 21 dzień cyklu, który szczególnie widoczny był na usiakach i daxie. Zgodnie z oczekiwaniami górale tym razem nie zrobili dołka, bo to by było za proste. Może szykuja go na 26 sesje, czyli 2x13. FIBO czasowe od jakiegoś czasu rządzi niepodzielnie.
Zeus52 / 2009-12-02 23:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wczoraj Kuczyn napisał coś,co tak po cichu też mnie nurtowało: Po tak dobrym roku po co grubym windować jeszcze ceny na koniec roku(window dressing)? Żeby podwyższyć sobie bazę? Trochę bez sensu. Ale to tylko taka myśl,(z tyłu głowy)mała łyżeczka dziegciu...z grubymi nic nie wiadomo.
inny / 2009-12-03 00:18 / Bywalec forum
Tak to wszytsko jest grubymi nicmi szyte :-)
Ostatnio PB podał dane na temat wpłat i umorzeń amerykanów w funduszach akcji. Otóż okazało sie, że drobni cały czas od poczatku 2009 r. umarzają jednostki na potegę, a kupują obl. swego rządu.
Czyli cała ta hossa jak wiele razy pisałem jest pompowana przez grubych. Pytanie po co?
Zeus52 / 2009-12-03 00:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
Może częściowo pompują,ale aż tak? Trochę to dziwne by było. Aż niemożliwym się wydaje. Muszę to przeczytać.
tedchom / 2009-12-03 00:26 / Tysiącznik na forum
to chyba nie tajemnica po co by kiedyś to drożej odprzedać co nie? poza tym powiedzmy sobie szczerze jeśli ktoś umarza jednostki to ktoś druhi je kupuje więc po co???:)
Zeus52 / 2009-12-03 01:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zakup obligacji mnie nie dziwi. Było tyle aukcji...rentowność 10Y niesamowicie poszła w górę,część dała się skusić. Dziwi mnie taki katastroficzny wydźwięk tego artykułu,jak wynika z opisu "innego",dlatego zaraz muszę do niego zajrzeć. Bo co nieco mi nie pasuje. Przecież fundusze nie biorą kasy z powietrza,żeby pompować. Muszą mieć kasę. Kasę tych,którzy kupują jednostki. Czy to więc de fakto,my pompujemy??? A więc...jeśli jednostki akcyjne są umażane(to byłoby odwrotnie niż u nas),to za co fundusze kupują akcje,windując indeksy? Ciekawe też,kto pisał artykuł,czy jest bezstronny? Wiele np słychać i to od dawna,na temat końca jazdy na agresywnych aktywach od czołowych analityków. Tylko,że jeśli pogrzebać,to okazuje się,że są to analitycy i przedstawiciele funduszy obligacyjnych. To mówi samo za siebie. Oni zawsze mówili i mówią to samo,Co by się nie działo naganiali i będą naganiać na swoje poletko,czyli ich opinie są funta kłaków nie warte. Nie mogę tylko rozgryźć pani Meredith. Ale z jakiś powodów też ciągle klepała i klepie to samo...w końcu trafi. Jak nie za miesiąc,to za 5,albo 10 lat...i okrzykną ją wtedy guru biznesu,bo przewidziala bessę. To też metoda pokazania,że się coś(przypadkiem)trafiło. W/g niej to nawet,gdyby np DJIA spadł do 1000p. to jeszcze byłby przewartościowany. Ale to takie tylko dygresje. Coś w tych krakaniach jest,bo z pewnością na ten moment jesteśmy nieco wysoko,ale piszę te dygresje żeby znowu nie ulegać przegięciu w drugą stronę. Lecę do tego artykułu,bo pewnie wjarto jednak się z nim zapoznać.
inny / 2009-12-03 01:15 / Bywalec forum
Właśnie chodzi o to, że drobni inwestorzy umarzają zdecydowanie więcej niż wpałcaja, a mamy kosmiczny rajd od roku.
http://www.pb.pl/a/2009/12/01/Mali_sprzedaja_akcje_duzi_rozkrecaja_hosse
fragmencik dla leniwych:
"Od sierpnia Amerykanie wycofali z funduszy inwestycyjnych 37,3 mld USD. W ciągu pierwszych dziesięciu miesięcy tego roku zmniejszyli zaangażowanie na rynku akcji o 21,4 mld USD netto. Jednocześnie zainwestowali w obligacje 312,8 mld USD netto"

Jest tez tu o polskich TFI, tu jest minimalna nadwyżka wpływów, ale sa to śmieszne kwoty w porównaniu z okresem 2006-2007. Zreszta widac to po maluchach, swig od lilku miesięcy nie rośnie.
Zeus52 / 2009-12-03 02:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jednak artykuł nie podaje(czy celowo?)rozkładu czasowego umorzeń. 21 mld z akcyjnych w pierwszych 10 miesiącach. A ile w czasie początkowej zwałki? Itp. Także na ostatni czas nie użyto już nazwy "wycofano z f.akcyjnych",ale wycofano 37mld z TFI.Ogólnie(może też celowo). Tak,że podejrzewam,że mimo wielu racji(zobacz wpis poniżej),ktoś wybrał pasujące do jego teorii dane. Myślę,że takie artykuly niewiele nam dają. Powinniśmy skupić się na danych makro i A.T. ....jeśli się daje. I tak nikt z nas nie zamierza siedzieć w akcyjnych bez kontroli przez dłuższy czar. Pzdr.
tedchom / 2009-12-03 02:47 / Tysiącznik na forum
tyle tych informacji żhttp://www.pb.pl/a/2009/12/01/Mali_sprzedaja_akcje_duzi_rozkrecaja
_hosse chyba na sen braknie czasu jejciu kany:(
tedchom / 2009-12-03 02:47 / Tysiącznik na forum
sorki za wpis chyba zmęczenie się daje we znaki
Zeus52 / 2009-12-03 02:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Faktycznie,wyjaśnił się problem:skąd kasa. Nie pomyślałem o fundach hedgingowych,lewarowaniu itp. Ale też z artykułu widać przegięcia i to w obie strony. I znowu punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia. He,he...przedstawiciele fundów agresywnych przyznają znowu,że widzą problem i chcą nas uśpić stwierdzeniami,że owszem,robi się bańka,która pod koniec 2010 roku może pęknąć. Niezły trick słowny. Ha,ha...my wiemy,że wcześniej,ale może uda im się wielu naciągnąć...Ale z drugiej strony...przeczytaj komentarze.
Zeus52 / 2009-12-03 01:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
Czekaj,czekaj...daj się zapoznać z artykułem. Fajnie,że dałeś dokładny namiar. Pzdr.
Zeus52 / 2009-12-02 22:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
Coś takiego też niedawno ośmieliłem się zasugerować,ale...pozostaje czekać.
bierr / 2009-12-02 22:51
czyli do świąt dalej w akcyjnych i liczymy na zarobek?
Zeus52 / 2009-12-02 23:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak wypada. Pisałem do Kini to samo na priva. Że jeśli nie ma dostatecznych powodów do spadków,to co nam szkodzi posiedzieć w akcyjnych. Do bujania góra,dół już przywykłem,choroby morskiej się nie nabawiłem...wygląda tak,jakby cały rynek chciał mnie zniechęcić. Ale to im się nie uda. Najwyżej pohuśtam się jeszcze...a nuż coś wpadnie. To tak,taka myśl poza A.T.,wykresami itp.
Zeus52 / 2009-12-02 14:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i zaś komplet nielichych danych. Ino jeszcze wielkie czytanie ewageliji z beżowej księgi,jak by powiedział znajomy baca. Powiedał łon,ze u nich w kościele jest młody i gładki proboszcz,co jak każe ewangeliją z wielkiej księgi to rozne cuda sie dziejo. Pono...tak godajom te mlode i stare kumoszki,co to cięgiem w kosciole siedzo,a kiedy proboszcz każą z księgi to mało krzyżem nie padajo...no i to łone pono godojom,że podczos czytonio z księgi to kury kwadratowe joja znosieły,kłozy mliko z procentoma dowały...a roz to wójtowi nowet byk sie łocielił. Ale cy to prowdo,to baca głowy by nie doł. Wsyćko zolezy,kto każe ewangieliją z księgi...tak powiado baca. A pewnikiem do beżowej księgi jakiego tam młodygo wikarego nie znojdom...to i na cuda licyć ni ma potzeby.
privy / 2009-12-02 09:30 / Tysiącznik na forum
Wypadało by, aby jankesi poradzili dziś sobie ze swoim sufitem. Tak wynika z teorii pingponga - piąta piłeczka decydująca.
Zeus52 / 2009-12-02 15:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na stooq chyba wybiło im nowe,nieprzebrane źródło ropy...Amazonka ropą płynąca! Cena w/g nich spadła o 99% do 0,78$
privy / 2009-12-02 16:06 / Tysiącznik na forum
:) Też to zauważyłeś. Cena jak w krajach arabskich.
Zeus52 / 2009-12-02 17:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Już chciałem robić zakupy...a tu bęc! Znowu podskoczyła i nie zdążyłem...ubiegli mnie. A prognozy dotyczące ADP też podali w tabelce niewłaściwe,stąd można było się zdziwić na reakcję rynku tuż po wynikach. Kurka wodna,człowiek już nie wie,które dane są właściwe,a które nie. Co agencja,co strona,to inne. Ale mniejsza o to. I nie dziw się temu tekstowi na górze. To po spotkaniu ze znajomym bacą tak mi odbiło. Ale już wracam do formy...jeszcze ze dwie flaszeczki mlika i będzie O.K.
privy / 2009-12-02 17:29 / Tysiącznik na forum
To uważaj mleko nieźle ścina....................się.
Zeus52 / 2009-12-02 17:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Po rozmowie z bacą już nic nie jest w stanie mnie zniszczyć...
London / 2009-12-02 10:21 / Bywalec forum
A Gold dalej szaleje . końca jazdy nie widać ,zwłaszcza że co chwilę ktoś podaje jakieś informacje które przekładają się na fundamenty złota . 1200 rozjechane własciewie na poczekaniu i wzorowo ;) Ropa utkneła pod sufitem . Czyli blisko do skoku .tylko czy ma twardy łepek ,żeby go rozbić ? Żeby nie było guza i twardego lądowania ;)
Gucioo / 2009-12-01 21:13 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
wszedłem 37% w ml5 ryzyk fizyk dziś mało dal pewnie dopal jutro pozdro :)
Zeus52 / 2009-12-02 10:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sprawdzałem wczoraj na stronie Black Rocka przy okazji sprawdzania ML6. ML5 dał 3% z hakiem
privy / 2009-12-01 19:53 / Tysiącznik na forum
Ciekawa sprawa z tym złotem. Kierunek z orgr 1300, ale żeby w 3 falach machnąć taki dystans? Siok :-o
Zeus52 / 2009-12-02 10:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wczorajsza flaga intraday się sprawdziła. Mamy ładny wyskok ponad 1200. Także wcześniejsza luka hossy w okolicach 1120$. Tu się nieco pomyliłem,bo korekta nawet do niej nie doszła,choć było blisko(ogonek intraday). Teraz bezpiecznymi poziomem,w razie korekty jest 1170$(też powyżej potężnej luki hossy). Tak,jak nie miało prawa zejść przedtem niżej,niż do 1120,tak teraz nie może poniżej 1170. Zobacz jaki potężny,mało spotykany wolumen na kontraktach i znowu rośnie LOP. Wszystko to już po wiedźmach na gold,które,jak widać niewiele zdziałały.
Gucioo / 2009-12-02 10:27 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
no ładnie złotko ja będę miał 45% dopiero z wyceną jutrzejszą na razie tylko śladowe ilości w postaci 8% ale idzie jak burza :)
London / 2009-12-01 21:07 / Bywalec forum
Barrick Gold poinformował dziś o zdjęciu zabezpieczeń przed spadkiem ceny złota. Robi się ciekawie ;)
tom ziel / 212.76.37.* / 2009-12-01 21:31
a co to znaczy?
London / 2009-12-01 22:04 / Bywalec forum
Jest to największy producent zlota , a przez zdjęcie zabezpieczeń przed spadkiem przez niego można odczytać ,że nieobawia się on raczej większych spadków, które by spowodowały jego straty .
Zeus52 / 2009-12-02 10:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dokładnie to wyjaśniłeś. Z resztą zobacz powyżej. Wątpliwości mam tylko,kto jest największym producentem.To chyba Newcrest(Australia),ale mogę się mylić,a poza tym to nieistotne i nie na temat.
tom ziel / 212.76.37.* / 2009-12-01 22:19
dzieki
privy / 2009-12-01 19:55 / Tysiącznik na forum
Do tego ropa przepycha się już z ważnymi poziomami. Jak da radę mamy rajd mikołaja na giełdach.
privy / 2009-12-01 20:27 / Tysiącznik na forum
USD/PLN możliwa orgr.
Zeus52 / 2009-12-01 15:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i zapomniałem jeszcze o gold,które wyrysowało prowzrostową flagę intraday i szykuje się do dużego wyskoku ponad 1200$. Ale to wszystko mogą popsuć dane. Bo jak sądzę wszyscy liczą na dużo wyższe od prognoz analityków,ponieważ są do tego powody. Więc ciekawa byłaby reakcja na dane choćby w ramach prognoz. O słabszych nawet nie mówię. Ale jak pisałem,też zaliczam się do tych liczących na dane lepsze.
pchelek / 2009-12-02 09:14 / Tysiącznik na forum
Zeusie - 1300 pierwszego stycznia 2010.
Chyba nawet w najlepzym snie nie snilo sie nam to pół roku temu.
Mam w gold 3/4 calosci funduszy.
Zeus52 / 2009-12-02 10:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
No nie...śnić to się śniło dużo więcej...1600(rok temu),240p.na XAU(też rok i więcej temu). Tylko dokładnego momentu nikt nie znał. Dopiero w 2 połowie sierpnia zaczęły się dyskusje z Rumburakiem o nadchodzącym wybiciu z trójkąta.
Rumburak / 2009-12-01 18:04 / Bywalec forum
przepraszam lepszych techników jeśli coś mieszam ale jeśli spojrzeć na boolingera to xau może bardzo polecieć w górę, dodając do tego RSI i MACD "w trendzie" to niewykluczone że złapaliśmy troszkę oddechu i jeszcze czeka nas emocjonujący finisz...chyba że fundamenty wbiją nóż w plecy gold...
być może wiele powie przebicie oporu na 1115 przez SP500 - jeśli przebijemy... to wszystko może pójść up...
privy / 2009-12-01 17:40 / Tysiącznik na forum
No i są gorsze, ale powyżej 50 więc klimat się trzyma.
Zeus52 / 2009-12-01 18:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,klimat ustawiony został już wcześniej,począwszy od Australii i Azji. Tym razem podwyżka stóp została odebrąna,jako pozytyw. No i wiele innych plusów się zebrało. ISM faktycznie...pełne zaskoczenie,ale jak zauważyłeś,i tak jest wysoko ponad 50p.więc w porzo. Ale bardzo pozytywnie "zaskoczyła"budowlanka(przedłużenie programu pomocowego przez Senat w listopadzie)...więc surowce przemysłowe cisną w górę,aż miło(ropa,miedź,alu)a także platyna,srebio. Ciekawie przedstawia się u nas. Po wynikach i jeszcze lepszych prognozach PKB,a także po dzisiejszym,wręcz wystrzałowym PMI dla polskiego przemysłu sypią się bardzo pozytywne oceny co do naszego rozwoju w 2010r. Analitycy HSBC prognozują,że w po nowym roku wyniki polskiej gospodarki(PKB)przekroczą nawet najbardziej optymistyczne dotąd prognozy. Takie opinie chyba należy wziąć pod uwagę,bo one robią jednak klimat pod inwestowanie na GPW przez zagranicę. No i jak na razie sprawdzają się nasze(i nie tylko nasze) prognozy średnio i długoterminowe dla złotówki. Chyba żadna prognoza,w takim terminie,tak nam nie wyszła,jak dotycząca PLN. No poza gold. Pzdr.
TDI / 78.131.137.* / 2009-12-01 18:33
a ja dzis wchodze w ML4 100%, Japonia ma co odrabiać a japonskie banki otrzymaja kuracje sterydowa -114mld $ na pobudzenie zwiodczalych bicepsow (akcje kredytowa). Nawet jak to nic nie da gospodarce, a zapewne tak bedzie to gielda przy wsprzyjajacym otoczeniu powinna sie ruszyc
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy