31 X - 4 XI

privy / 2011-10-31 09:53
Notowania się kręcą a nowego otwarcia brak. Jak widać czas na korektę ostatnich wzrostów. Na staśku pełen luz do ok. -1% intra -1,5%. Gold według mojego gdybania ma większą tendencję do umacniania. Lekki zejście nawet pod 1700 nic tu nie zmieni. To wszystko to na razie zwyczajne łapanie oddechu.
Wyświetlaj:
max1224 / 2011-11-06 21:57 / Tysiącznik na forum
no to mamy greckie porozumienie i kupiony do lutego względny spokó o ile rynek jeszcze wierzy grekom
tedchom / 2011-11-04 19:10 / Tysiącznik na forum
oj się dzieje, wyczytałem coś takiego,,Greckiej tragedii jednak nie widać końca – w nocy z piątku na sobotę odbędzie się głosowanie nad wotum zaufania dla rządu. Co się stanie w razie jego upadku – Zeus raczy wiedzieć. ,, w związku z tym mam Zeus52 pytanie co ty o ty wiesz?
Zeus52 / 2011-11-04 22:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
To znaczy,że zagrożenie jest większe,niż większość sądzi,większe niż samemu mi się zdawało. Opozycja,która mogłaby dojść do władzy,w razie nowych wyborów(a do tego mogłoby dojść)=cała kołomyja od początku. Wszelkie rozmowy,negocjacje...a i tak opozycja chce wyjścia ze strefy euro,więc negocjacje psu na budę by się ostatecznie zdały. To już lepsze byłoby referendum,przy umiejętnie postawionym pytaniu. Jeśli byłaby wymagana odpowiedź"tak",lub"nie" na pytanie w formie zdania złożonego,którego częścią byłoby "...i jesteś za pozostaniem w strefie euro",to Papandreou by wygrał. I jeszcze urósł w siłę. Dostałby odpowiedź twierdzącą,a przy okazji(chcąc,niechcąc)zgodę od społeczeństwa na mocne zaciskanie pasa...tak,dzięki trickowi w pytaniu. Ale to zbyt grubymi nićmi szyte i opozycja w mig zauważyła zagrożenie. Z resztą,nawet w partii Pasok Papandreou nie znalazł pełnego zrozumienia...co nieco może dziwić...nie zrozumieli manewru szefa? Przecież z tego mógł wyjść polityczny majstersztyk. To poza granicami Grecji,także rynki szybciej skumały Papandreou,a koledzy partyjnie jak dotąd nie bardzo...
max1224 / 2011-11-05 00:26 / Tysiącznik na forum
Papandreu zostaje - ciekawe jaka reakcja po niedzieli
Zeus52 / 2011-11-05 08:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
To świetnie. A propos wyglądu Staśka,Nasdaq,a także Wig20...wszędzie istnieje pewne zagrożenie RGR. Taką małą,lokalną. Ale np na Wig20 realizacja tej lokalnej RGR może dać spadek i akurat taki jego zakres,że powstało by prawe ramię wielkiej,kilkumiesięcznej ORGR. Ale to w bardziej pesymistycznym(?)scenariuszu. Była by to więc w najgorszym razie korekta gdzieś pomiędzy teraźniejszością,a rajdem Mikołaja w drugiej połowie listopada. Także Gessner pisząc o parach złotowych pisze o wybiciu z konsolidacji lokalnych liniach trendu ect,a to wszystko ma niby grozić silniejszym ruchem wzrostowym na parach PLN. Ale nie zauważył chyba czegoś od spodu...dłuższej i ważniejszej linii trendu na EUR/PLN. Kurs tej pary może być wypychany przez nią sztucznie w górę i dlatego jeszcze trzyma się wysoko...ale tak wiecznie trwać nie będzie,wręcz przeciwnie. Można rzec,że EUR/PLN klei się już do linii trendu,a to oznacza,że ma zamiar niebawem ją przełamać. A to oznaczać będzie wręcz zawał na EUR/PLN i pewnie jakieś 3,85 na koniec roku.
max1224 / 2011-11-04 18:56 / Tysiącznik na forum
duże zagrożenie rgr na staśku
privy / 2011-11-04 14:30 / Tysiącznik na forum
Dax wygląda kiepsko. Dobrze by było jakby wyskoczył nad 6080. Sądzę jednak, że to się nie uda. Zamknięcie na tych poziomach to wstępny sell na moich kreskach. Podobnie stasiek z poziomem 1250. W poniedziałek albo zanegowanie albo nastąpi atak na minima z obecnego tygodnia. Och ten roller...
szalony inwestor / 2011-11-04 15:50 / Tysiącznik na forum
niezle amlitudy wahan na kontraktach idzie.sie niezle oblowic
ale to sie zle.skonczy wzrsty powinnu byc.spokojne.a.my mamy sajgon
szalony inwestor / 2011-11-04 15:52 / Tysiącznik na forum
takie jazdy wyplosza inwestorow I nie bedzie mial kto kupywac akcji ale.moze.o to chodzi?
Zeus52 / 2011-11-03 13:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
Chyba nieco nie doceniłem szybkości i jakości myślenia graczy z Eurolandu...jednak przemyśleli szybko sytuację i wybrali odpowiedni do niej kierunek.
piterus1 / 78.8.255.* / 2011-11-03 13:35
Hmm ja podobnie jestem ostro zaskoczony wynikiem na WIG20, tak jak pisałem niżej miała byc walka o 2400 pkt.
Zeus52 / 2011-11-03 14:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja też się nie spodziewałem. Ale z innego powodu. Bo uważałem,że powinni kupować akcje,ponieważ od wczoraj mamy parę dużych plusów. Przyspieszenie prac nad zlewarowaniem EFSF,połączenie referendum w Grecji z pytaniem o dalszą obecność Grecji w strefie euro,a nawet wstrzymanie transzy pomocy w chwili,gdy już za dwa tygodnie Grecy mogą nie dostać emerytur...to jednak są plusy,jeśli ktoś dobrze pomyśli....w tym momencie referendum,wraz z pytaniem o pozostanie w strefie...przecież w takim razie wynik jest już wiadomy:pozytywny. I problem odpadł. I w takim razie czas na zakupy. Także ECB...analitycy swoje teorie i prognozy,ale rynek,olewając analityków, liczył na coś innego w sprawie stóp.
szalony inwestor / 2011-11-04 08:28 / Tysiącznik na forum
a ja nie jestem.zaskoczony natomiast zdziwe.sie.jak dzis nie przebijemy 2450
musimy nadrabiac za amerykanami. by w tyle nie.zostac
Zeus52 / 2011-11-04 20:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na razie u Janków mamy przed 20.00 mały tick w dół. Ciekawe,czy w takim razie finał będzie przeciwnie,w górę...często się sprawdza,ciekawe czy tym razem też. A tak w ogóle,to myślę o QUE3(Eski na Wig20). Bo niebawem nie będzie już pod co grać na wzrosty i jakaś większa realizacja powinna się przydarzyć. To oznaczałoby prawe ramię ORGR na Wig20,o którym pisałem już parę razy i to już dawno,że coś takiego może mieć miejsce...bo to jednak także listopad(choć nietypowy),a to taki czas właśnie na większe zejście,jeszcze przed Mikołajem.
szalony inwestor / 2011-11-04 21:41 / Tysiącznik na forum
poczatek tygodnia bedzie wzrostowy wvape tak zle nie jest podjedziemy po 2450 I potem korekta
max1224 / 2011-11-04 20:42 / Tysiącznik na forum
ale ... co zostanie jak my zwątpimy :))
privy / 2011-11-04 21:42 / Tysiącznik na forum
W sekrecie Wam powiem, że jeżeli będzie spadać to pewnie od środy. We wtorek będzie szczyt małego odreagowania dzisiejszego zjazdu. Jest taka analiza, którą kiedyś się posługiwałem , dziś bardziej jako ciekawostka / uzupełnienie, która właśnie dała dziś taki alert. Sam jestem ciekaw czy to się sprawdzi. Problem z właściwą oceną skuteczności tej metody jak zwykle w politycznej fantazji, którą serwują nam w końskich dawkach. Kiedyś tego nie było i chodziło jak ta lala, zobaczymy.
max1224 / 2011-11-04 20:41 / Tysiącznik na forum
ja też myślę, przesłanki nieco inne na s&p500 mamy niemal gotowe prawe ramię rgr, na złocie z kolei podwójny szczyt, a u nas też takie osobiste spostrzeżenie; kontraktowy prowadził kasowy dopóki Fut był powyżej można było się nie obawiać dziś po raz pierwszy od dłuższego czasu sytuacja się zmieniła
szalony inwestor / 2011-11-04 21:36 / Tysiącznik na forum
przez ostatnie dwa dni gruby mogl.sie przekrecic
max1224 / 2011-11-04 22:35 / Tysiącznik na forum
a mi coś mówi, że rozpoczęta korekta została właśnie politycznymi wygłupami zakłócona stąd wniosek, że powinniśmy ją dokończyć znaczy zejść do 2290 a następnie mamy jak zauważa Zeus gotową orgr - podstawa do rajdu mikołajowo końcoworocznego, ostatecznie czemu nie taki scenariusz zejście do 2290, odbicie do 2450, konsola pod oporem i ostateczny atak na 2600 na koniec roku
max1224 / 2011-11-04 20:42 / Tysiącznik na forum
no i jeszcze trójkąt na edku
privy / 2011-11-03 08:05 / Tysiącznik na forum
Niestety, ale znowu widzę słabość. Wczorajsze odejście było trochę za słabe a dziś nie widzę potencjału. DAX może dziś zaliczyć 5740 i jeśli tu nie dojdzie do odreagowania to będzie klapa. Dla staśka odpowiednik 1190/5 i to powinno zadziałać jak trampolina. Jak będzie ''zdechły kot'' to taki będzie rynek.
Zeus52 / 2011-11-03 09:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
Napłynęło wiele informacji politycznych,dotyczących Grecji,Papandreou,EFSF. I są to informacje,wbrew obawom i krakaniom,bardzo pozytywne. Wszystkie są plusami. Bez wyjątku. Sęk w tym,że rynek może o tym jeszcze nie wie. Może to tymczasowo źle odebrać. Bo niestety,ale jest tak durny i nudny,i tak wolno myśli...że potrzebuje czasu,by te informacje przemyśleć,przetrawić,zanim dojdzie do słusznego wniosku. Dlatego faktycznie,można się spodziewać porannego cofnięcia. Choć Chińczycy(indeksy Shanghai),oraz Amerykanie(AHI:+0,45%...bardzo wysoki wynik),jak widać myślą szybciej od Europejczyków.
piterus1 / 78.8.255.* / 2011-11-03 09:12
Max napisz jak możesz na blogu coś o złocie bo tak sobie papatrzyłem, pokresliłem na tym wykresie i wydaje mi się że tam możemy jeszcze zobaczyć niezłą jazdę w górę...
Zeus52 / 2011-11-03 13:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja o tym pisałem gdzieś tu niżej. Chyba wczoraj rano to było. Chodzi o to,że skup na tej szpulce z dolnym cieniem był względnie duży. To może dać lokalną jazdę w górę,z przebiciem oporów MA50 i LS Podwójnego Szczytu. Ale dalsza jazda nie jest zbyt pewna i niewykluczone,że ewentualne przebicie oporów może się okazać w ostateczności pułapką. Wolumen względem otaczających świec był na szpulce duży,ale wręcz znikomy wobec wolumenu na zwrocie od 1530,a tym bardziej względem tego przy szczytach ponad 1900,gdzie mieliśmy potężną dystrybucję...takie coś,to jak przy wręcz odwróceniu trendu. Dlatego,choć złoto lokalnie wygląda dobrze,to byłbym ostrożny z longami.
max1224kom / 83.29.231.* / 2011-11-03 09:43
;)
Zeus52 / 2011-11-02 17:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
I mamy to,co jako"komentator sportowy" pisałem wczoraj...celujemy w 1243-4p. Wczoraj zrezygnowali,bo tak w podchodach się zapędzili,że w pewnej chwili przekroczyli pewną granicę i zjechali. Ale,jak mówiłem,to nie przeszkodzi im w kontynuacji w następnym dniu...chodzi o wykres intra-ciągły...to lepiej widać. Ale tyle tego na razie. Zobaczymy,jak to się rozwinie. Zaklepali pewien punkt wynikający z wczorajszej gry po zrealizowaniu RGR-intra,a następnie"W" w połowie sesji. A teraz? Nie wiem,zerkam z telefonu w czasie pracy.
Zeus52 / 2011-11-02 15:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
A miałem rano dysputę z Gessnerem na temat par złotowych....dlaczego,pytam go,zastanawia się na temat dalszego oslabiania złotówki,a nie spojrzy na wczorajszą świecę np na USD/PLN,jako na gwiazdę...Dotąd nie odpowiedział akurat na to pytanie...pewnie czeka na dalsze skutki.
Zeus52 / 2011-11-02 09:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wolumen na gold-futures na wczorajszej świecy jest w liczbach bezwzględnych,dość niski,około 175kilo. To nie ma porównania do tego z testowania 1530$/ozt. Jednak względny wolumen,wobec ostatnich świec,jest wysoki. To wyraźnie wyróżniający się skok wolumenu,na dodatek olbrzymi względem wielkości korpusu(szpulka). Nie wiem,czy na dłuższą jazdę wystarczy,ale na wybicie MA50,oraz LS i zanegowanie przez to długoterminowego sygnału sprzedaży powinno być w sam raz. Acha. Na indeksach w drugiej połowie sesji Janki też zaczęli ostrzej handlować...co dało wyraźny wzrost obrotów na całej sesji. To mogłoby zacząć się nasilać,gdyby zjechali jednak do MA50 na S&P500 i tam budowali dolny cień....i gdyby wzrost obrotów się nasilał nadal,to właśnie na MA50 mógłby wypaść silny skup i odbicie w górę. Wszystko zależy więc od najbliższych sesji. Jaki ruch,czy do MA50,czy przedwczesne próby odbicia...jakie przy tym obroty. O Eurodolarze myślę tak...jeżeli ma zamiar teraz odbijać,to może to nie wypalić. A jeśli tak by się zdarzyło,to zrobi wzrostowe załamanie i będzie nam groził następnym ruchem korekty złożonej A,B,C. Nie wiem,czy nie lepiej byłoby,gdyby wyhamował stopniowo tworząc korektę prostą,jednofalowe załamanie. Ale to już nie ode mnie zależy.
Zeus52 / 2011-11-02 08:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
Gold. Chciałem zauważyć,że ten wczorajszy,dolny cień powstał na silnie zwiększonym wolumenie na gold-futures...skup silny,sugeruje jednak większą jazdę na północ w najbliższym czasie. Możliwy atak na super-opór:Linię Szyi tej tam,figury w górze...
Zeus52 / 2011-11-01 19:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
A teraz,prawdopodobnie przez minimum pół godziny,skomplikowane programy i algorytmy będą wodzić za nos siebie nawzajem i wyliczać,gdzie też jest poziom 1243p. i czy uda się tam na chwilę dotrzeć.
suv44 / 2011-11-01 19:56
chociazby rzutem na tasme,ale musi sie udac
Zeus52 / 2011-11-01 21:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
Chodzi o to,że jak zauważyłem Janki mają takie swoje godziny do różnych zwodów. Jak czegoś wcześniej nie zrobią,np zjadą za nisko przed ostatnią godziną,a następnie na dokładnie pół godziny przed końcem,to na ten dzień pozamiatane...wtedy już rezygnują. Co nie przeszkadza im kończyć,co wcześniej próbowali, zaraz nazajutrz. Jak o punkt 20.00 im nie bardzo wypaliła próba odbicia,a następnie o 20.31...to od razu efekt,jak teraz. Jak zaraz po dwudziestej wybronią się przed zejściem,to o 20.31 zaczyna się jazda up. Jeśli nawet z jakimiś zwrotami,to i tak w ostatnich minutach mocny wyjazd w górę. To tak,jakby cała ostatnia godzina była zależna od małego ruchu tuż przed nią...i wtedy robią na odwrót zaraz po. Patrz tuż przed 20.00...mały ruch w górę(i finał na odwrót) Takie tam dziwne spostrzeżenia...
max1224 / 2011-11-01 21:58 / Tysiącznik na forum
noo końcówka niezbyt czekają nas jutro megawstrząsy
Zeus52 / 2011-11-01 20:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kto wie. Oczywiście i tak mowa o minusach,ale chodzi o szczegóły wykresu
Zeus52 / 2011-11-01 19:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Oczywiście po pokonaniu maximów Stasiek opada,ale do tego kierunku bym się na razie nie przyzwyczajał zbyt długo...
Zeus52 / 2011-11-01 19:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,proszę Państwa,eurodolar szykuje się do wybicia flagi intra,za nim Stasiek też już ma dość konsoli pod maximami. Atakuje pozorny podwójny szczyt intra..
Zeus52 / 2011-11-01 19:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na stooq.pl chwilowa awaria,nie zmieniały się dane. Ale już jest w porzo. Tymczasem Janki siedzą z lapkami na Wall Street...wszak ułamki sekund się liczą...i algorytmy w programach pracują im ostro...procesory aż dymią z przegrzania...kto,kogo przechytrzy...
Zeus52 / 2011-11-01 19:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
W międzyczasie rzut oka na eurodolara,bo coś nie nadąża...jakie zamiary będą na Staśku on nam podpowie..,rozłączam się na chwilę
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy