3VIII-7VIII

tomek zielony / 2009-08-01 01:59
http://teatrpolonia.pl/
boskie
Wyświetlaj:
ares2k / 2009-08-08 13:39
czy teraz wg waszej opini jest dobry moment na wejscie w GPW? ja mam ogromna ochote dokupic arki zacheca mnie to ze to co kupilem 3 tyg temu dalo mi zarobic ponad 10% ale z drugiej strony moze nadejsc korekta. Czy wy zamierzacie teraz wchodzic w fundusze kacyjne GPW? Jakie ruchy planujecie?
ares2k / 2009-08-08 20:05
ja nic nie zmieniam za pozno na to siedze z tym co mam i obserwuje sytuacje szczegolnie w usa jak tam sie co posypie to odrazu umarzam wszystko z gpw. Mysle ze teraz bedzie odpal ale taki 2-3 dniowy a potem niewiadomo co....i to niewiadomo co mnie troche denerwuje bo spadki musza w koncu nastapie ale kiedy teraz czy jak wig 20 bedzie na 2400 a moze tam nie dociagniemy.... denerwuje mnie slepe wpatrywanie sie w to co dzieje sie w usa jedna powarznie spadkowa u nich moze spowodowac panike u nas i zacznie sie jazda na poludnie
pozdrawiam
d.dar / 93.105.164.* / 2009-08-08 14:52
Jestem na Gpw z fundami akcji i akcjami i nie zamierzam wychodzić.
Ale trzymam palec na spuście.
Co do wejścia trudno mi doradzić na forum są lepsi specjaliści od At niech Oni się wypowiedzą. Ryzyko jest ale ono będzie zawsze nie da się przewidzieć rynku , a tym bardziej naszej "szulerni"
Pozdr
Zeus52 / 2009-08-08 15:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jasne...gdybym był na GPW to bym siedział,tak jak gruby,który tylko czeka na odpał. Ale co z tego,że coś wiesz,(wspominałem o tym wcześniej),jeśli w funduszach nie masz możliwości szybkiej reakcji. To nie giełda,żeby kupić akcje,by sprzedać je na drugi dzień,lub za godzinę...dajesz decyzję,a zakup masz po cenie za dwa dni robocze i...kupujesz na górce. Dasz teraz decyzję,to zakup masz po cenie,jaka będzie w środę...
jerzy3711 / 2009-08-08 17:46 / portfel / Bywalec forum
jestem na GPW w 100%, ale w piątek dałem zlecenie transferu w SKAR4, tak że wyjdę po wycenie z wtorku, a co dalej to tego jeszcze nie wiem, pewnie poczekam na małą korektę i na spadkach dam zlecenie 100% na SEB3, albo pomieszam z HSBC1 i ML6.
Zeus52 / 2009-08-08 18:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
I to jest idealna sytuacja...wchodzić nie można,bo ewentualne wzrosty mogą dać właśnie w tym momencie górkę(wtorek,środa). Nie wiem,czy czytałeś nasze wpisy z minionego tygodnia. Właśnie o to chodziło,że wyjście mogło okazać się trochę przedwczesne,że grubasy nas straszą,a sami liczą na wzrost...że można było poczekać z decyzją parę dni. Tylko,że w momencie,kiedy było to już widać nie było sensu nic zmieniać...właśnie z powodu terminu realizacji zleceń. W końcu musi dojść do realizacji zysków. Zobaczymy,jak dalej rozegrają to Janki...mam poważny problem. Dotąd,jeśli sprawa była niejasna na wykresach indeksów,wspomagałem się wykresami dla walut. Gdy to nie dawało rozstrzygnięcia wykresami gold,lub XAU. Łukasz dodatkowo wykresami dla srebra...i wszystko robiło się jasne. Teraz tak się pogmatwało...edek spada(i ma szanse na jeszcze więcej),złotówka szykuje się do dalszego wzrostu. XAU się korekci...i tu zgodnie z planem. Ale z moich obserwacji wygląda,że nie pokorekci się długo...powinien nastąpić wkrótce odpał(przy RSI około 50,lub tuż powyżej). To znowu kłóci się z przewidywaniami dla S&P500,który właśnie niebawem powinien wejść w korektę(czyżby jednak trwalsza zmiana korelacji?)... Trochę wszystko się rozłazi. Nie wiem jeszcze,jak to do kupy zebrać?
privy / 2009-08-07 06:05 / Tysiącznik na forum
No ja mam ciekawą sytuację z rana. Kreski pokazują wzrost na jankeskich fut, brakuje tylko testu ostatniego dna intra, które powinno pojawić się w ciągu kilku godzin jednak zasięg potencjalnego wzrostu z takiego układu jest bliżej nieznany. Potencjał jednak jest, zobaczymy.
Zeus52 / 2009-08-07 14:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
Za niedługo wyniki ze Stanów. Ale do Kanady szukać pracy nie jedziemy...nawet nie ma co porównywać procentowo...ten same dane u nich ponad 2 razy gorsze od oczekiwań. Tam do pracy nas nie przyjmą...tylko do Stanów!
Zeus52 / 2009-08-07 14:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ciekawy też jest rozrzut prognoz analityków różnych banków(graczy)na temat dzisiejszych danych...180tys-460tys ...wygląda,że ich punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia(zajętej pozycji). Niektórzy nawet twierdzą,że raport ADP to był dobry raport.Goldmann Sachs...200tys. Kurna,chyba trzeba jechać do Stanów,tam już tak dobrze się dzieje...może będą szukać pracowników? He,he...
privy / 2009-08-07 14:47 / Tysiącznik na forum
No proszę, jeśli to nie zmyła, a wydaje się, że nie to są to bardzo dobre dane. Potwierdzałyby ten impuls sprzed paru miesięcy. Być może mamy do czynienia z przesileniem kryzysu. Wskakujemy zatem na wyższą półkę i czekamy do czwartku.
2 pac / 91.205.90.* / 2009-08-07 15:13
Dlaczego do czwratku? Mógłbyś się podzielić informacjami
privy / 2009-08-07 15:29 / Tysiącznik na forum
Będą istotniejsze dane z jankeskiej gospodarki.
Zeus52 / 2009-08-07 15:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
O przesileniu już pisałem. Ale nie aż takim. Stąd moja lekka ironia. Faktycznie dane są dobre...z małym"ale" i jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach. Na dobry wynik zapracowała budowlanka...czyli duża sezonowość. To taka mała łyżeczka dziegciu,do beczki z miodem.
privy / 2009-08-07 15:28 / Tysiącznik na forum
Znaczy są zamówienia w gałęzi, która jest niejako dźwigną gospodarki więc niekoniecznie jest to coś typu ''ale''.
privy / 2009-08-07 17:11 / Tysiącznik na forum
Ale zadyma u Jakesów. Swoją drogą jeśli dziś nie było by wzrostów to padł by sygnał sprzedaży, taki ''rzut na taśmę'' można powiedzieć. Jakby ktoś wiedział co ma się święcić i specjalnie wyciskał ligę EM. Jeśli nic się nie zmieni i nie będzie to ''strzał płomienia'' to zapewne Azja w poniedziałek będzie miała niezłą rakietę gdyż obecnie stoją na granicy sygnałów.
Zeus52 / 2009-08-08 14:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zwłaszcza Chiny...Shanghai comp. na krawędzi ze straszącym podwójnym szczytem...ale teraz to się odwlecze...pewnie będzie trzecie ramię.
Zeus52 / 2009-08-07 17:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Były lepsze wyniki w tej dziedzinie już wcześniej.Ilość zezwoleń,wniosków,rozpoczętych budów,udzielonych kredytów...to duże plusy,ale w budowlance zawsze jakiś nieznany procent trzeba przeznaczyć na to"ale"...Poza tym to sprawa uzupełniająca,dodatek...próba wyczajenia co w trawie piszczy...nic się nie zmienia. Mamy atak na opór techniczny,którego tak nie mogliśmy się doczekać. I mamy przegrzane wskaźniki. Opór już zaliczony. Ciekawe,czy pójdą na nadbicie? A...jeszcze...Jak gdzieś tu niżej jest napisane i tak dane promowały byki,nawet,gdyby były umiarkowane. A to dlatego,że to historia za lipiec. Więcej o tym co nas czeka było we wcześniejszych danych...planowane zwolnienia,ADP...Ale wracając do obecnych spraw.Na razie mamy pewne zmiany w korelacji dolara z danymi..dolar rośnie w siłę..
privy / 2009-08-07 20:56 / Tysiącznik na forum
W sumie tak powinno być tylko, że $ to specyficzna waluta. Normalnie waluta powinna rosnąć w miarę poprawy sytuacji w gospodarce jako odzwierciedlenie jej siły, ale w przypadku $ jest dwojako bo jak w USA źle tz., że wszędzie jest źle lub zaraz będzie, a zatem z takiej sytuacji pierwsza z kryzysu wyjdzie i tak gospodarka USA, więc dolar zyskuje na sile słabością innych walut/gospodarek. Zależy jaki wariant inwestory uznają za bardziej właściwy i stąd zapewne te zmiany.
privy / 2009-08-07 17:16 / Tysiącznik na forum
To jest właśnie ciekawe. Być może mamy powrót do równowagi gdyż wcześniejsze wybicie z przełomu tygodnia nie przeniosło się na rynki więc euro wraca na miejsce.
Zeus52 / 2009-08-07 17:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
To możliwe,ale myślę o głębszej i trwalszej zmianie tendencji...jak to kiedyś,za dawnych(niekoniecznie dobrych)czasów bywało. Że u Janków dzieje się dobrze,to dolar w górę,jak źle to w dół. Dobrze na giełdach...złoto down! Źle...złoto up! Dawno już tego nie było. Ostatnio parę razy taki powrót do "normalnej"korelacji miał miejsce,ale to były pojedyńcze i wyjątkowe sąsje. Ostatnio obowiązującym trendem było,że gold,surowce,euro,giełdy i złotówka idą razem. Nie wiadomo,czy teraz to się trwale zmieni,czy to tylko eksces...
tedchom / 2009-08-07 18:17 / Tysiącznik na forum
myślę, że złoto w ogóle surowce pójdą up ze względu na zapotrzebowanie przemysłu (chiny) i co za tym idzie bez względu na sytuację będzie wzrost w końcówce tego roku oraz pierwszy kwartał 2010
Zeus52 / 2009-08-07 18:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak przypuszczam,dlatego cały czas piszę o tej niedokończonej trójce wzrostowej na gold,XAU(a później także piątce). Ale to różne sprawy...głównie chodzi o czas...w którym momencie nastąpi korekta(właściwie to już jest) i jej zakres cenowy i czasowy. Korekta,nie zwała,to coś jak przerwa przed dalszą jazdą. Używając w ogóle słowa"korekta" mamy na myśli chwilowe zatrzymanie,lub cofnięcie,ale...nadal w ramach podstawowego trendu. Dlatego nie użyłem określenia "zmiana trendu",tylko"korekta". A temat dodatkowy to dolar i jego zachowanie. Trzeba przyznać,że złoto,mimo małej obsuwy trzyma się i tak nieźle,biorąc pod uwagę Edka.
Gucioo / 2009-08-06 20:42 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
dzis ml6 troszke polecial -1,2% ml5 -0,25% a latin ml7 wzrosl o ok. 1% niestety xau sie osuwa gold leci co robic uciekac czy czekac dolar wzrasta ale nie łudzmy sie glebokich spadkow na ml5 nie pokryje ;/
ares2k / 2009-08-07 00:50
ja ograniczylem o polowe moj udzia w gpw z ladnym zyskiem :)ciekawe co dalej
lukaszn19 / 2009-08-07 00:05 / Tysiącznik na forum
http://stockcharts.com/def/servlet/Favorites.CServlet?obj=ID1731508&cmd=show[s138392853]&disp=P
dla zlota mam jedna taka wersje z trojkatem pozytywna (wybicie gora ) i http://stockcharts.com/def/servlet/Favorites.CServlet?obj=ID396524&cmd=show[s99046192]&disp=P druga, wykres jest co prawda srebra jednak chodzi o to iz przy dotychczasowych gorkach na srebrze zawsze wzrastal drastycznie wolumen tak jak dzis, a wiec nalezy uwazac poniewaz jak to sie jutro powtorzy to z pewnoscia srebro i zloto pociagnie, ale to wczesne syg., rynki beda jeszcze wyzej, ok to tyle nie mam za duzo czasu ostatnio na forum, pozd
max1224 / 2009-08-06 20:48 / Tysiącznik na forum
też się zastanawiam ale chyba zacisnę zęby i postaram się wytrzymać
Zeus52 / 2009-08-07 11:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na XAU liczę raczej na korektę. RSI ładnie odgiął się już w dół. Ale do max wyprzedania ma blisko(max wyprzedania w/g teorii kanału wzrostowego,a nie standardowy poziom)...to powinno nastąpić w okolicach ponad 50,do 55...i znowu odgięcie w górę. Więc krótka korekta i dalszy ruch w górę. To by się pokrywało z STS..może,po daniu sygnału sprzedaży jeden strzał w dół i znów zagięcie...tak by wypadało z linii dołków na STS...To taka pewna wizja pewnych tendencji na wskaźnikach...nie samych wykresach...czyli mała rozmiarami(czasowo...???)korekta,która właściwie już się zaczęła, i znów do góry. Jeśli to stałoby się szybko,to nawet nie zakłóciłoby ogólnego wyglądu wykresu XAU. Szybka,o małym zasięgu korekta...i dokończenie trójki(której jeszcze co nieco brakuje). To jedna z opcji. Myślę,że Ci się spodoba.
privy / 2009-08-06 19:19 / Tysiącznik na forum
Biedne Janke, nie mają już pod co grać to się błąkają. Może trzeba im zadedykować pierwszą zwrotkę utworu zespołu Kombi ''black and white''
darek2222 / 2009-08-06 17:04 / Bywalec forum
A ja zostaje jeszcze na Gpw .
Zobaczcie na misie one wcale nie chcą spadać...
Zeus52 / 2009-08-06 19:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tylko znowu jest problem. Tym razem w drugą stronę. Nie chodzi już nawet o jutrzejsze dane i prognozy. Chodzi znów o LOP u nas,na kontraktach. Jak wczoraj wskazywał brak chętnych na grę na spadki,tak po dzisiejszej sesji...brak chętnych na grę na wzrosty. To była tylko realizacja,tym razem z krótkich. To by się też pokrywało z tym,co widać na wykresach...że bykom jednak nie powiodła się akcja odbicia poziomów. Pozostał nieudany ruch powrotny,co zapowiada jutro i tak ponowny test minimów...może więcej,niż minimów?To zależy,jak dziś skończą Janki. Jednak naprawdę niebo się chmurzy...widać to na rynku walutowym. To dotyczy także złotówki,która ma zamiar testować 2,90 do dolara,no i euro...na (chwilową)deprecjację złotówki może mieć pośredni wpływ decyzja Banku Czech o obniżce stóp,a także euro...tu znów,także pośrednio,decyzja BoE o dodruku 50mld funtów. To poza strefą euro,ale jędnak w Europie i działa na korzyść dolca. Nie powiem,żeby mi się to w tej chwili nie podobało...jest O.K.
studencikkk / 89.101.245.* / 2009-08-06 20:18
pierwszy opor na ok 2,97 -usd/pln, jeseli sesja w usa zakonczy sie wo okolicach obecnego poziomu tzn ponizej 995pkt to licze na spadki pierwszy poziom ok 980, kolejno ok 950, a u nas spadki jeszcze 100pk nizej;) narazie wszystko z planem..zobaczymy jaka bedzie reakcja po danych, pzdr
Zeus52 / 2009-08-07 12:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Poprzedni odczt spadku miejsc pracy poza rolnictwem to było bodajże-478tys,teraz prognoza mówi o-350tys....dość wysoko amale oceniają stan rynku pracy w Stanach...czy nie za wysoko? Są powody do niepewności,zwłaszcza po ostatnich złych odczytach ADP,Raporcie Challengera i bardzo niskim poziomie subindeksu ISM dla rynku pracy...to nie ma ze sobą bezpośredniego związku,bo jedne dane mówią o przyszłości,o planach zwolnień,natomiast te dzisiejsze to właściwie już historia...to dane za lipiec. Ale niepewność pozostaje...bo jeśli okażą się bardzo złe,z naciskiem na słowo"bardzo",to zaszkodzą bykom...w innych wypadkach powinny być nieszkodliwe...
Zeus52 / 2009-08-06 20:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak. Jutrzejsze prognozy są nieco wyższe(9,7%)...tu trudno coś prognozom zarzucić. Choć wczorajszy subindeks ISM dotyczący zatrudnienia poszedł bardzo ostro w dół(poziom 42...czy coś koło tego),do tego ADP...czarno to widzę,ale nie jestem analem,ekonomistą,specem od gospodarki,który na dodatek dysponuje pełnią danych...więc trochę tak na nosa to robię...układanka z fragmentów informacji. Dochodzi wzrost rynkowych stóp procentowych w tym tygodniu...to powinno się odbić na umowach kupna domów,kredytach,itp w przyszłym tygodniu. A z A.T....zobacz świecę na XAU wekly. Coś tu się dopełnia z techniką...
privy / 2009-08-06 10:20 / Tysiącznik na forum
Może jeszcze nie dziś, ale od jutra powinniśmy zacząć budować prawe ramię. Swoją drogą komicznie wygląda dziś nasz rynek, bawią się nami i Turcją jak chcą. Dobrze, że ruski rosną, przynajmniej na razie.
Zeus52 / 2009-08-06 15:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
A KGHM ciągnie dzisiaj wszystko,jak koń pociągowy,od samego rana. Dołączyło PKO,któremy z wczorajszych minusów,do obecnych plusów zrobilo olbrzymią jazdę do góry...
Zeus52 / 2009-08-06 13:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ciekawie i dziwnie zarazem zareagował Edward na dobre dane o zamówieniach fabrycznych w Eurolandzie i w Niemczech...spadkiem!Atakiem na dolne ograniczenie konsolidacji...co to się dzieje..."to wszystko Panie,bez te atomy..i nawozy śtućne"
max1224 / 2009-08-06 14:01 / Tysiącznik na forum
a jeszcze ciekawiej na edka złoto zareagowało
Zeus52 / 2009-08-06 14:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
Oj hahają się grubasy...tarzają ze śmiechu...jak wczorajsze przewidywania,o tym razem(też pewnie celowo)zbyt wysoko ustawionej poprzeczce(prawie 600tys). No cóż Kasandra nigdy nie ma posłuchu...Ale i tak nie zmieniłbym nic,bo niebawem będą następne dane,które powinny znowu podziałać odwrotnie...chodzi o rozhuśtanie rynku,jak się nie da inaczej,to "ustawiając"prognozy. Bo w czasie ruchu się zarabia...
tedchom / 2009-08-06 15:13 / Tysiącznik na forum
strasznie trzeba mieć nerwy na wodzy by nie zwariować przy tej medialnej nagonce ciekawe kto im za te dane i prognozy płaci, a tak swoją drogą będąc grubasem zawsze musi być zabawa czytając te wszystkie posty gdyby mieli na to czas:)
Zeus52 / 2009-08-06 15:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
Problem w tym,że gdybyśmy my mieli czas na szbkie ruchy...a tak,to co z tego,że wiesz co się stanie. A kto płaci za prognozy? Grubasy!...Przecież grubasy to banki(fundy),które ustawiają się na odpowiedniej pozycji,a ich analitycy wystawiają prognozy. Jaka afera była wczoraj z ISM...niezależni anale nie zostawili na tym suchej nitki...ale to żadne pocieszenie.
tedchom / 2009-08-06 15:40 / Tysiącznik na forum
z drugiej strony gdyby nie oni to nie byłoby rynku i tej całej zabawy i co byśmy robili?ty chyba siedzisz tylko na kompie i śledzisz wszystkio razem z maxem i lukasznem
Zeus52 / 2009-08-06 15:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
A.,właśnie. Łukasz obiecał,że wieczorem coś napisze. Przeprowadza się i ma mało czasu...
tedchom / 2009-08-06 15:44 / Tysiącznik na forum
na sp500 też jazda w górę jak się patrzy choć wol. nie jest i tam za wielki
Zeus52 / 2009-08-06 15:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jutro dane o bezrobociu,wydajności,płacy itp. Sprawa trochę niejasna bo prognoza minimalnie wyższa od poprzedniego odczytu...choć szczegóły ostatniego raportu ISM właśnie na ten temat wskazują,że może być źle. Jeśli nawet tak by nie było,to po niedzieli są inne dane,których odczyt może powalić...pisałem niżej. Taka huśtawka się szykuje.
Zeus52 / 2009-08-06 12:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak ogólnie,to jednak zbierają się chmury...to i tak było widać z A.T. Przegrzanie wskaźników...jednak miałem nadzieję na szybki(i krótki)wyskok w prezencie...taka dystrybucja. Jednak teraz po danych,można się spodziewać jutro najgorszego. Rynek pracy... Jeśli nawet on byków nie pogrąży,to dane w przyszłym tygodniu na temat kredytów,wniosków o kredyt hipoteczny,kosztów udzielanych kredytów,etc. mogą obóz byków powalić...jako skutek rosnącej w tym tygodniu rentowności obligacji(wzrost rynkowej stopy procentowej). To tak,jako dodatek do A.T. ...to się powinno uzupełniać. Żeby osiągnąć poziomy wyznaczone przez A.T. musi być paliwo. Także z A.T. wiemy o korekcie...czekamy na nią. Prawdopodobnie niebawem będzie paliwo dla korekty.
tedchom / 2009-08-06 00:07 / Tysiącznik na forum
hmm w tv biznes strasznie gadają o spadku do 1700 na wigu20 ciekawe czy jest to realne w tym momencie
max1224 / 2009-08-06 07:54 / Tysiącznik na forum
trzeba to wziąść pod uwagchoć domnie bardziej przemawia świeczka wczorajsza na xau co prawda nie przesądza ale daje nadzieję no i jeszcze jednoza moment powstanie prawdopodobnie zielona chmurka a to pewnie wymagało będzie dreptania w miejscu czas jakiś
studencikkk / 89.101.245.* / 2009-08-06 12:33
witam,
mozesz polecic jakis program do ichimoku? pzdr
max1224 / 2009-08-06 14:00 / Tysiącznik na forum
niestety
podglądam na stockcharts
Zeus52 / 2009-08-06 01:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
A tak w ogóle to oni po każdej sesji wzrostowej pieją z zachwytu,że mamy hossę i prześcigają się w prognozach wysokości,do których dojdziemy. Na tomiast wystarczy sesja spadkowa i już lecą "prognozy",jakie to doły nas czekają i że czyżby powrót bessy? To jak wskaźnik Kinii...co ja mówię? Wskaźnik Kinii jest o wiele skuteczniejszy.
privy / 2009-08-06 06:19 / Tysiącznik na forum
A co z Łukaszem, masz jakieś wieści?
Zeus52 / 2009-08-06 12:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie mam,ale napiszę...może praca?
Zeus52 / 2009-08-06 01:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeżeli tak gadają...to znaczy,że nie ma na to żadnych szans...i nie ma. Na przełomie czerwiec/lipiec gadali o spadkach do 1500 z groszami...
Gucioo / 2009-08-05 21:25 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ml5 mial dzis dac extra wzrost a tu dupa +0,4% szkoda czyli lipa coz trzeba wyczekiwac :)
inny / 2009-08-05 16:24 / Bywalec forum
Uff...
Jaka piękna katastrofa.
London / 2009-08-05 22:17 / Bywalec forum
Zwłaszcza u Jankow ;)
Zeus52 / 2009-08-05 17:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tylko,że jak wig20 od razu,jednym pociągnięciem w ciągu sesji zrealizował zasięg rażenia RGR,to co mu teraz pozostało?
studencikkk / 89.101.245.* / 2009-08-05 18:05
jak gruby sie przekrecil to na takich spadkach sie nie skonczy potrzeba duzo wiecej zeby mogl zarobic.. patrzac na obroty ostatnich sesji na fwig20 jest to bardzo prawdopodobne, tak jak mowisz zasieg korekty zostal zrealizowany bardzo szybko i licze na to ze zejscie ponizej 2000pkt to kwestia czasu..chociaz moze to nastapic szybciej niz sie spodziewamy..
dodatkowo po takim spadku moze byc duzo pozycji do zamkniecia gdyz depozyt moze nie starczyc, co spowoduje automatyczne branie Sek, dzisiaj tez nastapilo wyrownanie miedzy kontraktami a baza.. natomiast trzymaja sie jeszcze waluty zobaczymy jaka bedzie reakcja w dalszym czasie
teraz pytanie jest wiekszej skali na jaki spadek mozemy liczyc...
mam swoje pziomy wyznaczone..jak narazie wszystko z planem jedynie 2-dniowy poslizg
pzdr
Zeus52 / 2009-08-05 18:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dobrze. Coś Ci powiem.Co myślę? Otóż dlaczego sądzisz,że grubemu chodzi o zarobienie na spadkach? Zobacz dzisiejszy LOP...to jest wyciśnięcie graczy z longów. Podpowiem Ci,że dziś cały ten zjazd zapoczątkowało jedno,jedyne uderzenie(jedyne,ale precyzyjnie wymierzone)na kontraktach. To spowodowało ciąg dalszy. Jeszcze jedno...to uderzenie nastąpiło przed wynikami ISM dla usług...jakby wiedzieli...stąd mówię o precyzyjnym uderzeniu(może tak samo na innych giełdach?)...pisałem niżej o prognozach świadczncych o wybitnie złej woli analityków je wystawiających...to jest dowód ich złej woli. Priv wie,o co chodzi...nieraz zwracał uwagę na sektor usług w Stanach i że jest w gorszej kondycji od przemysłu. Wystawienie dużo lepszej prognozy ISM dla usług,niż ISM dla przemysłu...to chyba wystarczające,żeby skumać,o co tu chodzi? Przecież ci sami anale,którzy te prognozy wystawiają pracują właśnie dla grubasów. Nie mogąc manipulować wynikami,nanipulują prognozami...a celu się domyśl. Powinno być mi wszystko jedno,bo wychodzę z akcji,ale mam wrażenie,że właśnie grubasy w tej chwili śmieją się z nas okrutnie. Z Ciebie,mnie,innych...wręcz tarzają się ze śmiechu..."Ale udało nam się ich wypłoszyć...teraz czas zarabiania na longach!" I wracając do początku...zobacz na kontrakty i LOP...dzisiaj,w końcówce! To jest wyciśnięcie graczy z longów,ale bez wejścia kapitału w shorty. O jakich spadkach w takim razie mówimy? Gdy grubasy prawdopodobnie aż się oblizują na longach? Bo oni w nich zostali.Reszta wypłoszona uciekła..dlaczego nie ma żadnej paniki na dojrzałych rynkach,a także gold i miedzi która właśnie zaliczyła następne maksima? Może piszę,jak ta Kasandra(tylko odwrotnie) i nikt tego nie weźmie pod uwagę...ale taki już los Kasandry
tedchom / 2009-08-05 21:00 / Tysiącznik na forum
no powiem że zgadzam się z tobą niestety nie zdązyłem dokupić bo dziś za późno wróciłem oby nie powróciły jeszcze w tym tygodniu wzrosty
studencikkk / 89.101.245.* / 2009-08-05 19:30
mozna by duzo polemizowac na ten temat..kazdy widzi to we wlasny sposob i oczywiscnie nie sposob sie rowniez nie zgodzic z tym co piszesz.... i tu mozna by tez kontre postawic pytasz po co mial sie przekrecac? to odpowiem tak a po co ma kupowac dalej akcje jak moze wyrzucic to co mial i zarobic na tym a druga sprawa od szczytu to spadlo juz sporo punktow to pomysl ile kasy straty majac ta strate to jeszcze ma kupowac dalej i kolejny raz ciagnac w gore juz i tak przegrzane akcje?? nie twierdze ze nie bedzie jeszcze ruchu w gore, ale narazie coraz blizsza mi jest wieksza korekta... a to co dzisiaj sie stalo to nie wyglada na zwykła "zdrowa" korekte. to co jeszcze sie gryzie to waluty.. pzdr
privy / 2009-08-05 19:49 / Tysiącznik na forum
Problem w tym, że nigdy nie dojdzie się do sedna. Opisujemy zatem to co widzimy a nie to co kto myśli i co może się stać. Nie wiadomo po co kto ma ciągnąć rynek w górę czy też zwalać go teraz. To jest poza wszelką oceną, tego się po prostu nie robi. Znacznie łatwiej jednak manipulować inwestorami, kiedy myślą poniekąd tak jak ja, że rynek jest wygrzany i powinien się schłodzić i na to czekamy, a tym czasem ktoś nie pozwala i zmusza do wejścia na wyższych poziomach, a korekty robi właśnie takie ni z gruchy ni z pietruchy, aby nikt nie zdążył i tym bardzie nie miał czasu na myślenie. Kasuje zysk na fiuczersach jednocześnie zbierając niżej papier. Prawda, że dobra teoria.
Zeus52 / 2009-08-05 20:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
Fakt. Co faktycznie się dzieje tego nie wiemy. Gdyby wszyscy wiedzieli o co chodzi,to grubasy nic by nie ugrali. Cały czas są to tylko teorie...coś,jak próby odgadnięcia z drgań sejsmografu,co dzieje się w głębi.
studencikkk / 89.101.245.* / 2009-08-05 20:40
pozostaje tylko czekac na zakonczenie sesji w usa i moze sie cos dowiemy;)
Zeus52 / 2009-08-05 20:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak. Tak,jak Ty,tak i ja decyzje podjęliśmy już wcześniej. Jeśli nabijają nas w butelkę to im się uda,ponieważ mimo podejrzeń brak mi konkretnych argumentów,żeby swoją decyzję zmienić. Jeśli to jednak korekta,to O.K...pozostaje czekać. Pzdr.
u2mart / 2009-08-05 21:23 / Tysiącznik na forum
No i to by się zgadzało z prognozą funduszowych wczoraj ktorzy napisali że wg.nich nastąpi albo bardzo gwałtowna zwałka na GPW albo wzrost
Zeus52 / 2009-08-05 22:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak wynikało dzisiaj z ADX,który był dziś w neutralnym położeniu...jednak sądziłem,że byki jednak przeważą...na szczęście od wczoraj nie mam nic na GPW,a dziś ML5=-0,05%,ale z dolarem wychodzi na plus...
jerzy3711 / 2009-08-05 21:30 / portfel / Bywalec forum
po takiej zwałce powinno powinno być mocne odbicie na które liczę :)
u2mart / 2009-08-05 21:31 / Tysiącznik na forum
Ja też mam taką nadzieję bo dalej w akcjach głownie.
tedchom / 2009-08-05 21:38 / Tysiącznik na forum
no proszę ja bym wolał by odbicie przyszło w przyszłymj tygodniu bo mam plan dokupować a jeśli już odbije to nici z tego na razie ale to tylko pobozne zyczenie:)
u2mart / 2009-08-05 21:44 / Tysiącznik na forum
Ja zawalony po uszy )))
MISS , Indie, Lotos i Budopol.
Z czego MISS idą jak burza no ale dywersyfikacja gwarant bezpieczeństwa jako takiego
jerzy3711 / 2009-08-05 22:00 / portfel / Bywalec forum
Ja dziś uruchomiłem platformę w cityindex i też wchodzę na giełdę , jeszcze nic nie kupiłem ale ciekawie to wszystko wygląda , po cichu liczę na małe podpowiedzi od was, czyli od bardziej doświadczonych kol. ;)
u2mart / 2009-08-05 22:07 / Tysiącznik na forum
Luknij niżej na portfele i poczytaj co chłopaki wypisują pod portfelem Biga.
Ja czytając te komentarze wszedłem wczoraj w Budopol
pzdr
studencikkk / 89.101.245.* / 2009-08-05 22:12
midas;) ale po korekcie o ile teraz bedzie
Zeus52 / 2009-08-06 13:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
Przytoczę wypowiedź zawodowego analityka na temat PKO... "realizacja zysków na tym walorze,spowodowana decyzją sprzedaży akcji przez SP,nie ma żadnego logicznego uzasadnienia. Akcje będą sprzedawane w kontrolowanych,ograniczonych pakietach. Natomiast konserwatywna polityka banku,swietne radzenie sobie z kredytami,zapewni mu większe zyski w przyszłości. Należałoby się tym walorem zainteresować."
Zeus52 / 2009-08-06 01:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Hmm...widzę,że KGHM jednak poza centrum zainteresowania...choć na krótko.
jerzy3711 / 2009-08-05 22:11 / portfel / Bywalec forum
dzięki :)
u2mart / 2009-08-05 22:16 / Tysiącznik na forum
Aczkolwiek jak to na szulerni nic się przewidzieć nie da do końca ((
Dziś Budopol przez chwilę +5% a skończył -3 więc wiadomo ryzyko zawsze jest
studencikkk / 89.101.245.* / 2009-08-05 22:27
ale masz zawsze reakcje natychmiastowa i to jest najlepsze tez sie "bawie" na gpw na biezaco, i polecam kazdemu kto ma chwile czasu. niestety kapitalu potrzeba by widziec zyski, ale fundusze tez mam oczywisci i to na 1 miejscu narazie
jerzy3711 / 2009-08-05 22:24 / portfel / Bywalec forum
dokładnie, dokładnie liczę się z nim, zwłaszcza że tam inwestuje przez dźwignię finansowa czyli wszystko razy 5 , ale strach ma wielkie oczy a do odważnych świat należy :)
privy / 2009-08-05 19:24 / Tysiącznik na forum
To wyglądało na pojedyncze uderzenie. Ktoś chciał się po prostu zrealizować i to zrobił zamykając jednocześnie zyskowne ''s''. Dziwić może brak poboru ''L'' na koniec no chyba, że będą chcieli to zrobić jutro z niższej półki jeśli usa pozwoli. Tak czy inaczej dziś wyglądało to jak planowa krótkoterminowa zagrywka.
Zeus52 / 2009-08-05 20:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dokładnie tak. Na ten moment wygląda to nadal na przekręt. Nie robią tego teraz na fixingu,bo KNF temu się przygląda...teraz robią to wcześniej. Oczywiście to nie prognoza wydarzeń...rano może się wszystko zmienić. Ale na tę chwilę brak dopływu chętnych do gry na dalsze spadki....brak ochotników do tej gry,przynajmniej na razie. I faktycznie...to nie jest "normalna" korekta...cały czas o to chodzi. A co do pojedyńczego uderzenia to akurat wiem to nie z wykresu,ale z komentarza "on line". Jeśli nie ma powodów do korekty,bo i tak nikt akcji nie chce sprzedać,więc trzeba grać dalej na long,ale co szkodzi tanim kosztem spowodować korektę,choć mini,żeby taniej kupić. Przecież my na to samo liczymy.
studencikkk / 89.101.245.* / 2009-08-05 20:06
bdb komentarz
Zeus52 / 2009-08-05 20:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie wiem,co będzie jutro...to tylko podejrzenia. Może chodzić tylko o pohuśtanie rynkiem,bo na bezruchu się nie zarabia...co mamy jutro? Chyba nowi bezrobotni...prognoza prawie 600tys. Hmm...czy teraz pomyłka w drugą stronę? Niby z dynamiki ostatnich zmian wszystko w porządku...ale tylko jeśli wziąć pod uwagę 2 ostatnie tygodnie. Korekta rynkowi się należy...a dlaczego ja wyszedłem? Tylko mam wrażenie,że dzieje się coś nienaturalnego i ktoś usiłuje nabić mnie w butelkę...
studencikkk / 89.101.245.* / 2009-08-05 19:31
co do LL to nierozliczonych zostalo ponad 1tys pozycji w stosunku do kilkudziesieciu SS
privy / 2009-08-05 16:40 / Tysiącznik na forum
Trochę doopło, ale jeszcze nie wszystko stracone, przynajmniej rgr się wypełnił. Zobaczymy jak do tej małej paniki podejdą janke.
Zeus52 / 2009-08-05 17:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sorki,że się wciąłem...piszę z telefonu i nie zauważyłem,ale..no właśnie...co dalej? Na razie chyba nic z tego nie wynika...
inny / 2009-08-05 17:18 / Bywalec forum

Na razie chyba nic z tego nie wynika...


Można taniej odkupić jak ktoś zdążył sprzedać. Szkoda tylko, że MiSi nic nie rusza.
Dla tych co nie bawią się w krótkie spekulacje to na razie nic się nie stało, Prawdopodobieństwo dalszych wzrostów po korekcie jest bardzo duże.
Zeus52 / 2009-08-05 17:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
Witaj. Dam Ci coś do przemyślenia. Manipulacja prognozami. ISM dla przemvsłu ostatnio zaskoczył anali na plus,bo dał wynik 47,5. To przemysł,który widać było od pewnego czasu,że się wyraźnie dźwiga. Tymczasem usługi ciągle zostawały w tyle. Widzieliśmy to po różnych cząstkowych danych...lepiej,ale zawsze w tyle za przemysłem. Mniejsza o szczegóły,znamy bo nieraz śledziliśmy wyniki. Czym była w takim razie prognoza ISM dla uslug ustawiona na poziomie 48,2 ? Poziom tak nierealny dla uslug,że aż w oczy bije zamiar... Na wszelki wypadek,gdyby nie daj Boże,wynik okazał się lepszy,ustawiono prognozę jeszcze wyżej niż zaskakujący wynik dla przemysłu(47,5),czyli 48,2. Teraz byli pewni,że tego to w żadnym razie ISM nie ma prawa nawet dosięgnąć! Odpowiednio ustawiona prognoza...i efekt pewny. Zawód,korekta... Dlatego,choć dziś wychodzę z ML5,to nie mogę być spokojny,czy to był dobry manewr? Niby dobrze,ale...może należało pozostać. Ciągle wietrzę podstęp grubasów mający na celu wypłoszenie nas z akcji. Nadal wiele rzeczy nie pasuje...a zwłaszcza na GPW.Pzdr.
privy / 2009-08-05 18:25 / Tysiącznik na forum
Tak jest, nie dajmy się zwariować.
Zeus52 / 2009-08-05 19:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zobacz,co się stało w końcówce na kontraktach i LOP w tym czasie...brak wejścia kapitału w shorty=brak możności większych zjazdów. Wyciśnięcie longów pogłębiło zjazd do wyczerpania RGR...właściwym tu raczej byłby podwójny szczyt. RGR miałaby większy zasięg(do około 2020p.,ale nie pasuje...nie ma jak narysować. Raczej podwójny szczyt z zasięgiem właśnie do 2060p.
Zeus52 / 2009-08-05 15:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Miedź bierze przykład z gold i ma gdzieś Edzia...281,5 Ec/kg
jerzy3711 / 2009-08-05 16:39 / portfel / Bywalec forum
Witam wszystkich , ze złota dałem nogę w poniedziałek być może się pospieszyłem , ale według mnie robi się tam gorąco, a wczoraj i dziś dałem dałem zlecenie na SEB3 i PIO3 , ogólnie 70% w GPW. zastanawiam się nad resztą , może ktoś ma jakiś pomysł ?.
privy / 2009-08-05 16:35 / Tysiącznik na forum
Ale prezentu dziś nie dostaniesz, gold na dodatek maluje harami.
jerzy3711 / 2009-08-05 16:41 / portfel / Bywalec forum
Ups... sorki
Zeus52 / 2009-08-05 17:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
Też liczyłem na jakiś prezent,ale cóż...w pewnym sensie mi ulżyło. Choć jeśli to miałaby być korekta,to co robi miedź na nowym szczycie...i złoto olewające edka?
privy / 2009-08-05 10:44 / Tysiącznik na forum
Ciekawe, czy to trwa budowa ''głowy''?
Zeus52 / 2009-08-05 11:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
Liczą dziś chyba na Janków,tak jak ja z resztą. Widziałeś dane PMI dla usług? Z Eurolandu minimalnie lepsze,o 0,1pp Ale Wlk Brytania...=+0,5% produkcja wobec prognoz=0%,a PMI dla usług ponad 53...najlepszy wynik od lutego 2008r(a w tym czasie jeszcze nie mówiło się o kryzysie,tylko o przejściowym załamaniu).A mówią,że gdzie polacy pojadą,tam wszystko zepsują. A tu na odwrót. Wniosek: Gdyby reszta Europy też nam od razu nie stawiała żadnych przeszkód to nie mieliby kryzysu! Ha,ha,ha...
privy / 2009-08-05 11:21 / Tysiącznik na forum
Chyba wszyscy liczą, także parę godzinek jeszcze sobie poczekamy. I tak pewnie będzie z każdym razem, pojedyncze dane, pojedyncze ruchy, tylko czy tak można zbudować trwalszą tendencję?
Zeus52 / 2009-08-05 11:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak patrząc na Wlk Brytanię to gdzie ten kryzys? A co do mnie to liczę na dzisiejszy atak,bo chciałbym zarobić coś na wyjście. Technicznie to jest możliwe,a paliwa dla techniki mogą dostarczyć dane. Właśnie dzisiaj,w środę. Zwłaszcza te z 14.15...rynek pracy to dobry impuls.ADP...prognoza=-350tys. Tu można spodziewać się pozytywnego zaskoczenia. Są przynajmniej ku temu ważne powody:wcześniejsze dane cotygodniowe z rynku pracy,a także szczegóły wcześniejszego raportu ISM dotytącze tegoż...stąd nadzieje na dzisiaj.
privy / 2009-08-05 12:07 / Tysiącznik na forum
Brak reakcji na jankeskie futy, które zresztą i tak robi teraz Europa, to jak zapowiedź korekty.
Zeus52 / 2009-08-05 12:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
To raczej wygląda na taktyczne zagrywki na WIG20 i WIG20 Futures...może właśnie przed odpałem. Zobacz pozostały rynek bez futów. Poza tym niedźwiedzie wyraźnie się boją. W poniedziałek,źłaszcza w końcówce widać było wejścia w shorty. Natomiast,jeśli tak przejżeć,szczegół,po szczególe wczorajszą sesję,to natychmiast po porannej obsuwie była natychmiast duża ucieczka.z krótkich...pewnie to daytraderzy,ale widać,że obawiają się pozostawać w shortach,żeby nie dostać po łapkach....
privy / 2009-08-05 13:00 / Tysiącznik na forum
Druga linia się trzyma więc z dużym prawdopodobieństwem jest jak piszesz.
Zeus52 / 2009-08-05 13:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
A największym obiektem spekulacji stał się KGHM...zobacz,co się z nim dzieje i porównaj z naszymi przypuszczeniami na temat gold,miedzi...miedzy możliwością miedzi,a obecną ceną różnica wygląda,jak"czeski błąd". W eurocentach/kg:278...a niebawem powinno być 287. Fakt,że układ wskaźników ADX jest dziś bardziej neutralny. Wczoraj,co prawda była opcja poziomu 2107p. Jednak,jak później sprawdziłem,to to,co pisałem z pamięci i wyobraźni(dostaję wykresy dopiero rano) na temat aktualnego przebiegu wskaźnika się zgadzało. Czyli -di/+di zmienił się chwilowo na negatywny,ale sam poziom ADX nie dawał niedźwiedziom pola do popisu dla większych spadków. Dziś już tak nie jest. Wskaźniki kierunkowe,choć pozytywne,to blisko siebie,a ADX schłodził się tak,że obu stronom daje szanse na duży ruch...jednak może to być właśnie odpał. Z tym,że nie liczę i tak na dłuższą jazdę,nawet gdyby to się sprawdziło...to tylko na teraz. Pzdr.
privy / 2009-08-05 14:08 / Tysiącznik na forum
Pięknie wyczesali KGHM.
Zeus52 / 2009-08-05 15:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na stooq zauważono KGHM...lecę poczytać,na pewno coś ciekawego...
Zeus52 / 2009-08-05 15:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
To było jedno duże zlecenie na kontraktach...później posypała się drobnica. Teraz napływ środków na shorty. Zobacz LOP i wartość kontraktów....ciekawe,jak to się skończy?
Zeus52 / 2009-08-05 14:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dane jednak gorsze,nie tragicznie,ale jednak nie dają paliwa. Choć DAX się wcale nie przejął i buja sobie w obłokach... Mogę nie mieć prezentu na wyjście!? No coś takiego!O 16.00 dane ISM dla usług w Stanach...ciekawe,bardzo ciekawe,jak wypadną? Także zamówienia,ale to mniej istotne,bo tylko ostateczna korekta poprzednich...chyba,że znńw skrajnie się pomylili?
privy / 2009-08-05 13:23 / Tysiącznik na forum
Na 10 min wykresie FW20 rgr z zasięgiem 2060. Zobaczymy czy się wypełni, za chwilę pierwsze dane.
privy / 2009-08-05 13:24 / Tysiącznik na forum
Dobrze widać na H1
Zeus52 / 2009-08-05 12:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
Faktycznie są wysoko...mimo mylącej czerwieni...
u2mart / 2009-08-05 10:59 / Tysiącznik na forum
Ano może i tak. Zaraz euroland ciekawe czy coś drgnie???
Privy siedzisz w akcjach???
privy / 2009-08-05 11:15 / Tysiącznik na forum
Mam jeszcze trochę KGHM.
u2mart / 2009-08-05 11:23 / Tysiącznik na forum
Toby wyjaśniało obroty na tym papierze )))
Ja wczoraj zakupiłem Budopol i na razie całkiem ładnie
u2mart / 2009-08-04 22:47 / Tysiącznik na forum
Hejka
Coraz ciekawiej robi się na rynku a że zapanowała powoli euforia to pewnie czas powoli się zbierać. Aczkolwiek HSBC Indie jako że denominowane są w zielonym to pewnie potrzymam podobnie jak i MISS ale zleciłem zamianę akcyjnych GPW na obligacje europejskie.
No i pewnie pozbędę się Lotosika bo jak utknał na jednym poziomie tak ani rusz
Ps. Ale pogoda fajowa ))))))
majanusz / 188.33.43.* / 2009-08-04 23:59
euforia euforią, ale niedługo wyniki kwartalne wielu spółek, trzeba się odpowiednio nastawić, jeśli chodzi o Lotos to nie wiem czy to jest najlepsze wyjście, żeby go teraz sprzedać, chyba będize jedną z niewielu spółek, które wykażą zysk za pierwsze półrocze
Gucioo / 2009-08-04 21:25 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
fajnie ale ten wzrost na jutro sie przelozy bo dzis cos kolo 0,35% ml6 tez slabiutko ten cholerny dolar wszystko pozera kiedyu on w koncu przestanie spadac ;/
Zeus52 / 2009-08-04 22:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wygląda na to,że jeszcze nie przestanie spadać. Pewnie do 2,80-2,75. Dziś XAU kompletnie utknął...minimalny,ledwie widoczny plusik. ML5 może jutro coś konkretnego rzucić,jeśli będzie atak na opór na S&P500. Wtedy XAU ruszy wraz z akcjami...tak na raty,dziś gold,jutro akcje...tylko w takim układzie może być jutro odpał na XAU i ML5. I jeszcze na dodatek nie może się to stać zbyt późno,żeby fund to objął w jutrzejszym rozliczeniu. Co mi odbiło,żeby nie poczekać jeszcze choć dzień,dwa ze zleceniem? I tak dobrze,że nie dałem zlecenia w piątek...miałbym pozamiatane i tylko patrzyłbym z boku,jak ML5 zarabia,a ja tracę na zielonym. Tak to jeszcze jest jutro szansa na uszczknięcie czegoś...ale będzie nerwówa. "Żeby tak od razu atak na opór"..."A jeśli będzie za późno?"....i setki innych myśli. Bo nie chodzi o pytanie:"czy nastąpi atak?",ale tylko o to:"W którym momencie nastąpi atak?"
Zeus52 / 2009-08-04 18:56 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wyraźniejszy ruch Edzia i...następna petarda w górę...atak na 970$. Ciągle duża,jak na gold dodatnia baza.
privy / 2009-08-04 19:26 / Tysiącznik na forum
Muszę przyznać, że tygodniowy wykres złota przy obecnym wzroście wygląda hmm...zachęcająco. Kilka oporów powyżej od 970 z filtrem zaczynając na szczycie z lutego kończąc. Historia pokazuje, że ten tydzień powinien być dla niego wzrostowy.
max1224 / 2009-08-04 19:46 / Tysiącznik na forum
a na dziennym lada chwilazielona linia wyjdzie nad czerwoną a to zdaje się oznacza tworzenie zielonej chmurki to chyba dobrze nie ;-))
Zeus52 / 2009-08-05 00:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurna,Max...boję się,że jednak za wcześnie wyszedłem...to niezgodne z zasadą ryzyko/zysk. Gold ma masę wsparć,a nie licząc mało znaczących,tylko jeden konkretny opór na 990$/oz. XAU to samo,masa wsparć,a opór dopiero w okolicy 165p. Edek...wybił się z flagi,co sugeruje naprawdę duu...użą jazdę(prawie 1,6). Wiem,że wiele celów na indeksach nie zostanie osiągnięta w tej fali,ale gold i XAU...to może być nawet jutro,lub pojutrze. Do 165p. na XAU zostało około 10p....to 6,5%. Jeśli gold teraz jest przyczajone ponad złamanym ostatnim ważnym oporem przed 990$ to tak pewnie pozostanie. Spółki natomiast wyczekują na ruch na rynkach akcji...w ogóle nie zdyskontowały ruchu gold. W momencie ataku na S&P500,pójdzie Edek i wypchnie gold w stronę 990...i jak XAU wtedy ruszy... jednocześnie dokładając do tego to,co powinno być dzisiaj...to te 6,5%może paść w jednym ruchu i nie jest powiedziane,że to będzie tylko 6,5%. Przeżyliśmy już strzały,jak pamiętasz po 13%..17%w jeden dzień(tyle dał fund). Tak,że strzał na 6,5 to nic wielkiego...tylko pytanie:czy się załapię? Czemu nie zaczekałem?
tedchom / 2009-08-05 00:55 / Tysiącznik na forum
to masz rację tylko z tym xau nie wiadomo czy znowu usd nie zeżre zysków wolę póki co wig
Zeus52 / 2009-08-05 01:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
To akurat kwestia dokonanego wcześniej wyboru. Kiedyś napisałem taką równość(dla złotników) Gold=euro=surowce=giełdy=giełdy(w tym GPW)=złotówka. Każdy mógł wybrać w co wchodzi...ale czasem "głowa za mała",żeby wszystko ogarnąć i także swoiste klapki na oczach...tak trochę z przyzwyczajenia,a troche dlatego,że gold właśnie rozpracowywałem w to właśnie wszedłem. Gdyby ktoś wtedy wspomniał:"Słuchaj stary,jeśli twierdzisz,że będą wzrosty na gold i podajesz,że wzrosty na gold są równoznaczne ze wzrostami walorów w/g podanej przez Ciebie zależności, to dlaczego nie wchodzisz w GPW? Nie będzie problemów z dolarem"...Akurat nikt tak nie napisał...i wszedłem w gold. Tak wypadło i już.
max1224 / 2009-08-05 00:44 / Tysiącznik na forum
dziś chyba Tobie OPR się należy za przesadne kombinowanie nie można zapominać o jeszcze jednym czynniku poza AT AF itp jest jeszcze CIERPLIWOŚĆ
tak tylko chciałem przypomnieć choć z drugiej strony kto wie czy nie miałeś racji wychodząc
Zeus52 / 2009-08-05 01:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
Chodzi mi nie o to,że dałem zlecenie wyjścia,bo ogólnie to jest chyba O.K.,tylko o moment. Dałem je licząc właśnie na ten strzał..."łabędzi śpiew"na wyjście. Ten strzał nastąpił na gold,ale spółki prawie nie zareagowały. Dlatego jutro będę zagryzał paznokcie,żeby stało się w/g planu...ale i tak nic by się nie stało,gdybym dał zlecenie dzień,lub dwa później...wypadłaby sprzedaż dopiero w czwartek,lub piątek...Na dodatek zobacz XAU...160-165,ten zakres pokrywa się także z wzrostową trójką,do tego dochodzi zapas na RSI...Gold,XAU i WIG20...to kilka nielicznych walorów,,gdzie nie straszą przegrzane wskaźniki... No cóż. W razie czego może załapię się na "piątkę". Pisałem Ci o oczekiwanym zakresie 1050$/oz na gold, 200p. na XAU...ale to nie w tej fali...to raczej piątka,po korekcie(może bardzo płaskiej)...Problem w tym(tu zacytuję Kuczyna),że nie ma żadnych powodów do korekty. Brak jakichkolwiek impulsów...Po co ktoś miałby sprzedawać teraz akcje? Poza graczami daytraderami? Brak powodów...za to wiele do ich trzymania.
max1224 / 2009-08-05 01:20 / Tysiącznik na forum
może i tak ale oile dobrze pamiętam to ze struktury fal 3 jest najmocniejszą dającą największy zysk i najdłużej trwającą już 2 była niezauważąlna gdyby nie dolar a jak na trójkę to za krótko w mojej ocenie ponadto jak patrzę na wykres złota to lada dzień powinna ukończyć się struktura flagi w dłuższym terminie opór tak ok. 970-980 czyli tuż tuż wybicie może jutro może pojutrze
PS. ale inaczej widzimy patrząc na to samo he he pozdr a co do OPR to był żarcik w nawiązaniu do wczoraj tak normalnie nie śmiał bym
Zeus52 / 2009-08-05 01:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i dlatego słuszne to OPR...a zauważyłeś flagę i wybicie ponad połówkę masztu na edku?
max1224 / 2009-08-05 01:56 / Tysiącznik na forum
i to stanowi dopełnienie całości obrazu choć jakby zapewne dla kamuflażu udają że nic wspólnego nie mają niby jeden rośnie drugi w tym czasie czegoś szuka za chwilę drugi dostaje kopa a pierwszy idzie na piwo cwaniaki
Zeus52 / 2009-08-05 10:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jakiś czas temu dało się to zauważyć w drobnych ruchach intraday...teraz to już nie drobne. Gdzie edek,a gdzie gold...podpompowało się nieco i teraz czeka w blokach startowych,żeby Edzio znów zrobił wyraźniejszy ruch...
Zeus52 / 2009-08-05 10:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Taaa...złotko przetrzymało noc i jeszcze coś znalazło...pewnie to,czego Pan Edward znowu szuka.
tedchom / 2009-08-05 00:56 / Tysiącznik na forum
no kolejny z tym OPR :) pozdrawiam i idę spać
Zeus52 / 2009-08-05 01:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
O.K....dobranoc.
privy / 2009-08-04 20:03 / Tysiącznik na forum
Nie jestem pewien, ichimoku to nie jest moja silna strona. Ostatnio jak tak było zaczął się odwrót, za małą mam praktykę w tym wskaźniku. Zaczyna się chyba chłodzenie, którego brakowało Zeusowi.
Zeus52 / 2009-08-04 20:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
Napisałem właśnie poniżej,że nic...tylko Janki nas muszą podsłuchiwać...
max1224 / 2009-08-04 20:13 / Tysiącznik na forum
masz władzę mówisz i słuchają :-))
Zeus52 / 2009-08-04 20:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ha,ha...w razie czego poślę Atenę i gromem poprawię. Ale na poważnie to XAU ciągle nie jest właściwie wykupiony do korekty. Ciągle mały zapas...RSI około 61,8,a do wykupienia brakuje paru punktów...górna krawędź kanału RSI to około 65-67...tak mi wychodzi. Mógłby jeszcze podrosnąć.
Zeus52 / 2009-08-04 19:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
Obawiam się jednego. Udanego ataku na techniczny opór na S&P500...przy tak przegrzanych wskaźnikach nadbicie oporu będzie pułapką...chociaż...może maxowi uda się tę pułapkę wykorzystać? Na razie idzie po mojej myśli...prezenty,prezenty,oczekiwane prezenty. Ale kto wie,może dzień,dwa późniejsze wyjście bardziej się opłaci? Dla mnie ważne jest jutro i że Newcrest z Australii wreszcie się ruszył...ciągle miał zero,zero...kilka sesji na zero. Cały ten wzrost zamknął wynikiem=0 ! Dopiero dziś w nocy odbił się od wsparcia na +4%. A to,ze względu na duży udział w ML5 musiało go obciążać.
Zeus52 / 2009-08-04 16:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeśli max mówił wcześniej o petardzie na gold(kitco)...to teraz już mamy rakietę ziemia-kosmos...na takie prezenty czekałem. Następny biały słupek po szpulce
privy / 2009-08-04 17:16 / Tysiącznik na forum
Chyba goni wczorajszego Edwarda, który ma dziś małego kaca.
Zeus52 / 2009-08-04 17:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
To tak jak ze złotówką. Nie da się tego ciśnienia wytłumaczyć tylko zachowaniem Pana Edka...złotówka od dłuższego czasu jest na wagę złota. No cóż...nazwa zobowiązuje...
Zeus52 / 2009-08-04 17:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
Taaa...Pan Edward wrócił sprawdzić,czy czegoś nie zgubił i widocznie już znalazł...ale jeśli się przyhlądałeś dzisiaj dokładnie,to zauważyłeś pewnie,że złotko co prawda zwraca uwagę na P.Edka,ale tylko czasami. Po ponownym przejściu przez wczoraj naruszony opór przestało sobie jakby zawracać głowę zapominalskim P.Edziem i czy on idzie dalej,czy wraca,bo czegoś jeszcze zapomniał...złotko mało uwagi temu poświęca. Bardziej zwraca na P.Edka uwagę,gdy ten idzie do góry,niż gdy ten wraca.
kkdkd / 83.6.22.* / 2011-05-11 13:36
Chetnie sie wypowiem o platformie cityindex.Uzywam tego systemu juz jakis czas. Jedyna jego zaletato dzwignia handlowa. Za to wad ma mnostwo: 1- zawsze kupujesz po gorszej cenie niz na rynku. 2- Zawsze sprzedajesz po gorszej cenie niz na rynku.3- Na 80% spolkach masz tz. kwotowania przez dealera ktore potrafia trwac nawet pare minut a w tym czasie juz dawno cena sie zmienila, przewaznie na gorsze, czyli jestes w plecy. 4-. JAk juz dostane kwotowania od dealera to sie okazuje ze makler chce nam sprzedac akcie w owiele goszej cenie niz pokazuje to ich platforma oraz GPW !?!!. Robia w ten sposob swoich klientow w bambuko i tak zamiast zarabiac tracisz. Jak dla mnie to szajka zlodziei, ktorzy w ten sposob matacza aby czlowieka uwalic na kase i samemu zarobic, no ale jak chcecie to sie sami przekonajcie i najlepiej potwierdzcie to na forum aby inni tez sie o tym dowiedzieli. Nie polecam tego systemu zwlaszcza dla osob ktore dopiero co zaczynaja zabawe na gieldzie.Dodam jeszcze ze jak zadalem pytanie pracownikowi Cityindex, dla czego nie moge sprzedac akcji w cenie ktora pokazuje ich platforma i tez pomimo ze widze iz na GPW sa chetni na ich kupno w przewyzszajacej liczbie akcji niz ja oferuje a makler city index chce odemnie je kupic ponizej rynku o 1% mniej. NA to pytanie pracownik cityindex niepotrafil odpowiedziec. Jak dla mnie oszustow i naciagactwo !.
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy