Forum Forum inwestycyjneFundusze

4 tys.zł na okres dwóch lat. W co najlepiej zainwestować?

4 tys.zł na okres dwóch lat. W co najlepiej zainwestować?

Muszu / 82.210.128.* / 2007-06-02 12:00
Witam!
Bardzo prosze o rade w jaki fundusz najlepiej zainwestowac pieniadze.
Decydujac sie na wysokie ryzyko. Mam w planie zmiane auta za 2 lata. I nie wiem w co moge tak nie wielki "kapitał" zainwestowac zeby miec wiekszy zysk niz trzymajac pieniądze na koncie.
Bardzo prosze o pomoc.
Pozdrawiam
Wyświetlaj:
krzychoo / 77.91.4.* / 2007-06-03 18:45
jeśli wynik obrotów tymi 4000 zł ma za 2 lata pójść na zakup samochodu to ja bym na to wysokie ryzyko się nie godził bo możesz nie mieć samochodu ;) lub kupić tylko za to, co dostaniesz od kupca sprzedając obecny. Może 4k zł to nie jest jakaś gigantyczna kwota do obrotu, to jednak można by spróbować to rozbić na jakieś części, np coś akcyjnego - jakieś aig, legg mason, fortis, bph itp, a reszte w coś obligacyjnego... skarbiec, unikorona, pzu itd. sporo ludzi zapowiada niedługo spadki na giełdzie - nie wiem ile w tym prawdy ( nie znam żadnej wróżki ) ale jeśli by się sprawdziło to byłbyś trochę w plecy na starcie idąc wszystkim w akcyjne - co prawda z czasem by to się nadrobiło - ale po co najpierw tracić a potem odrabiać zyski. możesz też np. na 2 lata wrzucić $ w fundusze z ochroną kapitału. jeśli teraz to 15 czerwca zaczyna się nowy okres rozliczeniowy w unistoprocent bis. tam masz przynajmniej jako taką gwarancję, że nie stracisz.
radziej / 2007-06-02 14:15 / Bywalec forum
największy kapitał można pozyskać z karteli narkotykowych (takie fundusze w ameryce południowej), ale tam ryzyko jest jednocześnie najwyższe z możliwych, można stracić kasę, a w ekstremalnych przypadkach nawet i życie inwestora. no i jest duża wada w systemie, mianowicie wysoka opłata dystrybucyjna, daleko do placówek funduszu i nie ma możliwości rezygnacji z inwestycji podyktowanej własną decyzją, to fundusz decyduje kiedy możesz wyjść z rynku. auto może i będzie fajne po dwóch latach, ale nie powiedziane że to ty nim będziesz jeździł, być może zarządzający funduszem będą nim się wozić od placówki do placówki. rozważ to ryzyko i podejmij decyzję! pozdrawiam!
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy