4 VI - 8 VI

privy / 2012-06-04 07:32
Mętnej wody ciąg dalszy więc pewnie suprajsów nie zabraknie. Ja ponownie poza rynkiem. Dla staśka poziom korekty to ~1310. Jak tam dojedzie to dopiero wtedy pomyślę co dalej. Na razie dno i wodorosty.
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2012-06-05 07:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ktoś powiedział,że ponieważ poziom oporu na eurodolarze znajdujący się na 1,26 wszyscy widzą,więc albo korekta zakończy się poniżej tego poziomu,albo...zajdzie dużo wyżej. No taaak...a mnie ciekawi,co zrobią duzi gracze z City,gdy wreszcie skończą jutro świętować.Obudzą się i co zobaczą...
privy / 2012-06-05 09:21 / Tysiącznik na forum
Na kreskach mam wzrost prawdopodobieństwa na wystąpienie jutro u janków a najdalej pojutrze na daksie czarnej gromnicy. To tak dla kontynuacji trendu bo generalnie jest to wskazanie na większy ruch.
Zeus52 / 2012-06-05 12:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,wiem. Także na kagi to widać. Jednak na indeksy jankeskie trzeba popatrzyć z ich strony. A Janki mają swoje"dziwacwa",swoje istotne poziomy...wczoraj zaliczone. I nie chodzi tu o techniczne poziomy w naszym rozumieniu,także nie fib,ale wartość całego indeksu. Większy spadek to już bardziej sprawa świadomej decyzji...warto zacząć bessę,czy korekta wystarczy...a nie emocji. Poziom staje się też celem do osiągnięcia...osiągnięto go,bo po prostu był w zasięgu. Tak,żeee...no nie wiem...brać pod uwagę kreski,czy zdać się na Janków i ich"dziwactwa". Jeśli kreski,to jest jak mówisz...być może(ale dywergencje?). Jeśli zdać się na Janków...o żadnej gromnicy nawet mowy nie ma. Taka zagwozdka. Na razie. Dlatego napisałem wczoraj:poczekajmy na razie z tym szampanem. Niech dywergencje się wyraźniej wykształcą.
szalony inwestor / 2012-06-05 09:20 / Tysiącznik na forum
zobacza ze jest okazja zeby rynek uwalic zeby na tym zarobic
kolejna fala przeceny zbliza sie ku nam wielkimi krokami
Zeus52 / 2012-06-05 09:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale jak na razie to cierpią chyba na bezsenność...widząc(z ich perspektywy na wtorek) taaa...aką lukę hossy..."Łoj Boże chroń Królową...i nasze rekordowe miliardy w eskach na ED".
privy / 2012-06-05 10:22 / Tysiącznik na forum
Dlatego będą uwalać i jak widać to robią a dane ich nieco wspomogą.
Zeus52 / 2012-06-05 11:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
Równie dobrze zjazd może być wykorzystany do zamknięcia krótkich...po nauczce już będą na zimne dmuchać i zrealizują zyski. Z krótkich. I zwieją,robiąc dużo większy wystrzał up. Nie ma co się łudzić("łudzić"mając eski)...FED zadziała i nie tylko FED...TWIST musi! A na dodatek to zwiększy. Choć QE3 już także nie da się wykluczyć.
szalony inwestor / 2012-06-05 10:44 / Tysiącznik na forum
trzeba razem z nimi zarabiac:-)
ad860 / 31.130.220.* / 2012-06-04 20:05
ZEus sie przyajmiej stara daje jakis trop... a szaloy iczym kokretym ie popiera swoich wywodow... delikatie mowiac spamuje ie czytam wogole jego kom... proste
Zeus52 / 2012-06-04 20:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
I nie zawsze to wychodzi...ale nie przyleciałem z przyszłości. Poza tym ostrzegałem,gdzieś w lutym,że to moga decyzja...ryzykowna. Że zostaję...nie sądziłem wtedy,żeee...chyba jednak dywidendy...coś,co wydawało się mało realne...privy miał prawo się wtedy nieco zdziwić,gdy to pisałem...że to może załamać wsparcia(luka)...to się zwykle nie zdarza,wręcz na odwrót....a jednak. Za dużo w rękach zagranicznego kapitału(zahamowanie tego okazało się walką z wiatrakami)...dywidendy... płacone w PLN...i wymiana. Przez to złotówka nadmiernie zleciała...zrobiła się reakcja łańcuchowa...PLN spada...tym bardziej po pupie dostaliby zewnętrzni dywidendowcy...nie warto im było nawet trzymać papierów i czekać. Kurna,tego żałuję...bo pisałem pod privym o tym...a nie zadziałałem,pominąłem swoje własne słowa obawy. A co do ortrzeżeń. Kiedyś pisaliśmy także z maxem...że dopisek o tym,że poglądy tu wyrażane są prywatnymi opiniami internautów...ten dopisek jest stale na dole strony...nie będziemy więc za każdym razem,za każdym zdaniem mitygować się...i takie tam nieustanne:"może tak","może nie"...zostawiamy. I tak każdy wie,że to co piszemy to zawsze jakieś tam przypuszczenie. Mniej,lub bardziej prawdopodobne,ale ZAWSZE przypuszczenie...szansa na jakiś ruch.
ad860 / 31.130.220.* / 2012-06-04 21:00
delikatie mowiac, oto chodzi... miec szeroki pukt widzeia!!!
Zeus52 / 2012-06-04 21:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tylko,że...niestety...choć początkowo coś mi nie pasowało z tą ilością i wielkością deklarowanych dywidend(przy dużej ilości w rękach zewnetrznych)...to jednak tylko liznąłem temat,a następnie porzuciłem to. Z resztą,nie wiem,czy nie było już za późno...nie chce mi się szukać,kiedy był ten wpis,to i tak teraz nie ma sensu. Poza tym głównie pisałem o odjęciu tego od indeksu...i to może było powodem niezrozumienia u privego... Ale,jak mówię,to już było,więc nie ma sensu tego rozpatrywanie. Nie dziwi też brak jakiejkolwiek reakcji NBP. Ale teraz brakowało jednego tylko czynnika. Właśnie szansy na umocnienie PLN...a więc eurodolar... Spółki które nie wypłaciły jeszcze dywidendy...porzucone wcześniej w popłochu...wszak nawet krajowym inwestorom nie opłacało się ich trzymać,a co dopiero zewnętrznym...gdy otrzymane słabnące złotówki mogli wymienić na coraz to mniej euro,lub dolarów...teraz,to jak leżące na ulicy pieniądze...wzrost wartości+dywidenda...w PLN...a PLN chce róść. Nie dwa,ale trzy w jednym...i co tu ma do rzeczy,że Niemcy,czy Janki się walą? Jak tu kasa leży na ziemi i prosi:weź mnie! Przypomniał mi się dowcip... Kumpel do kumpla: coś ty taki smutny? Wiesz...zapytałem wczoraj swego starego: gdybyś zobaczył na chodniku banknot stuzłotowy i dwudziestozłotowy...co byś podniósł?....A on:Jasne,że stuzłotowy!.... Więc widzisz...mam ojca idiotę!...czemu nie oba?
Zeus52 / 2012-06-04 14:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja mam swoje wykresy,swoją interpretację. A jeśli ktoś czytał uważnie,to wie że polecałem Dębowskiego tylko dlatego,bo jego wykresy zgadzały się z moimi...a na forum nie mogę tego pokazać,więc ponieważ było to(prawie)podobne...poleciłem,by tam zajrzeć...on i jego wykresy pokazywały to,o czym myślałem. Podobnie jest z innymi analitykami...jeśli coś się zgadza z moimi zapatrywaniami,to chyba naturalnym jest,że po polecam...bo wtedy każdy może to obejrzeć,a także przeczytać...po co ja mam się produkować,jeśli ktoś to już zrobił. To widać było z resztą po tym,że moja wersja była dużo wcześniejsza...to Dębowski zmienił swoją na wzrostową...gdzieś na początku roku...i tym samym doszlusował do mojej opcji...i wtedy go poleciłem. Gdy zaczął się zgadzać ze mną! Nie na odwrót!
moje kondolencje / 83.7.105.* / 2012-06-04 13:23
Pan Dębowski rozpisał fale na nowo nie wygląda to zbyt pozytywnie .Zeus , max nie dawno jak Dębowski miał nastawienie pro wzrostowe zgadzaliście się z nim teraz pewnie nie, podziwiam wasz upór , ale siedząc po niewłaściwej stronie nie mozna obiektywnie oceniać sytuacji, od roku doszukujecie się w kazdym drobiazgu szczegółów za swoją pozycją i nic z tego nie wychodzi rynek mówi co innego.Naprawdę dalej czekacie na super hossę czy tylko na większą podbitkę do ucieczki?
Zeus52 / 2012-06-04 14:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Za dużo chciałbyś wiedzieć,panie szalony,ukrywający się pod coraz to innym nickiem...rób swoje,jeśli wiesz co robić...po co te pytania? Po co to wszystko? Chciałbyś coś wiedzieć? Po co...przecież ty wiesz wszystko,że będzie spadać. Więc graj,jak chcesz...bez zbędnych pytań. Na forum funduszy chcesz się dowiedzieć,jak grać intraday? To nie ten timing...czego chcesz od nas,maluczkich..."Mistrzu"... :). Bo czego chcesz...ale po co ci to.
szalony inwestor / 2012-06-04 15:11 / Tysiącznik na forum
1. pisze tylko pod swoim nickiem zeus - powinienes miec swiadomosc ze nie tylko ja sie z toba nie zgadzam.
2. podoba mi sie jak coraz bardziej sie kompromitujesz z miesiaca na miesiac.
max1224 / 2012-06-04 23:39 / Tysiącznik na forum
HAMMERFALL - No sacrifice, No Victory na dzisiejszy wieczór ... a jutro jeszcze ciepły KREATOR :)
Mr.Mentos / 83.9.226.* / 2012-06-04 15:05
zadko pisze, bo nie lubie krytyk samozwanczych anali, ale popieram tu zeusa okolice 1260 mogą zakończyć pierwszą strukturę spadkową i wywołać spory ruch korekcyjny
Zeus52 / 2012-06-04 15:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dziękuję uprzejmie. Może choć jedna osoba zauważyła,że o nadbiciu szczytów z kwietnia 2011 przez S&P500 pisałem już w samej końcówce września...na 2 dni przed wystrzałem...że Stasiek może zjechać co najwyżej kilka punktów następnego dnia( tak się stało!),a następnie ruszy w podróż na szczyty i ich nadbicie(też tak się stało!)...Dębowski kiedy do tego dołączył? Nie pamiętam...ale gdy go zauważyłem,to poleciłem na forum...bo miał podobnie. Z tym,że wcześniej było inaczej,sprawdziłem. Dołączył dość późno. Teraz co nieco zmienił,jak widzę...ale tak naprawdę zmienił tylko timing...a nie podstawowe założenia. A te brzmią nadal tak samo:marsz na szczyty z 2007roku. Tylko timing ma inny.
szalony inwestor / 2012-06-04 17:40 / Tysiącznik na forum
to byl twoj jedyny sukces , wtedy wpadles w samouwielbienie i od tamtej pory glosisz same wzrosty ciagle sie mylisz i nie chcesz sie przyznac do bledu.
max1224 / 2012-06-04 18:53 / Tysiącznik na forum
nie rozumiem po co te ataki i to coraz bardziej agresywne - przecież powinieneś się cieszyć, że tacy nieudacznicy (jak ja np.) nakręcają ci koniunkturę
Zeus52 / 2012-06-04 19:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max,nie przejmuj się...jak widać szalony nie jest w stanie zrozumieć żadnej lekcji...choć,jak Ci pisałem w mailu...miałem taką,jak się okazuje,złudną nadzieję. Zadania domowego też nie odrobił...niczego nie przemyślał. Dajmy sobie z nim spokój...to bez sensu. Nie wiem,co tu robi...nie siedzi w fundach,w ogóle go to nie obchodzi...ja wiem,dlaczego jest ten atak,Ty też...i dlaczego akurat na nas... Wypada podziękować za"dbałość" i niepokój o stan mojego,prywatnego portfela wyrażoną pod innym nickiem..."kondolencje"to niezwykle wzruszające. A nick przyszedł szalonemu do głowy pewnie po tym,jak zaproponowałem mu wysłuchanie fragmentu sonaty Chopina...to był"Marsz Żałobny"...domyślasz się więc,skąd wiem,kim jest ten ktoś z nickiem"moje kondolencje"...skumałeś ten numer... Takie widocznie szalony ma poczucie humoru. :)
max1224 / 2012-06-04 19:50 / Tysiącznik na forum
nie przejmuję się ... dobrze wiesz jak wtedy się skończyło :) i słuch po nim zaginął
max1224 / 2012-06-04 19:43 / Tysiącznik na forum
fakt przypomina się rok 2009 i złoto bardzo podobnie choć forma ataku nieco delikatniejsza
Zeus52 / 2012-06-04 23:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zobacz wpis na górze...dywidendy,złotówka...kasa leży na ulicy...a ja domokrążcom tego nie oddam...chcieliby...
max1224 / 2012-06-04 23:35 / Tysiącznik na forum
czytałem a jakże:)
Zeus52 / 2012-06-04 23:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mamy jakby dywergencję MACD i RSI u Janków...no i do tego zerknij na wolumen. Ale o tym zdaje się,że już była mowa w piątek po sesji...niby więc nic nowego. Jednak zaczekajmy jeszcze z szampanem. Co jest w tym wszystkim ciekawego...podobnie,jak w samej końcówce września,tak i teraz mamy pod pewnym względem podobną sytuację...taka ciekawostka,bardzo podobna do tamtej,z września...pewne jeszcze jedno"dziwactwo"Jankesów. To może nie jest najistotniejsze,więc napiszę na maila.
moje kondolencje / 83.7.105.* / 2012-06-04 16:29
Szkoda tylko że na swoich założeniach regularnie tracisz a jak wreszcie przyjdą wzrosty to będziesz tylko odrabiał straty .
Zeus52 / 2012-06-04 10:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
Podobne też zapatrywania K. ma na Staśka...z powodu dobrego punktu otwarcia na kontraktach itp,itd...ja miałem podobne wnioski w piątek,z innych powodów...wolumen,RSI. Wejście teraz kapitału powinno dać otwarcie ponad MA200...dywergencja RSI i podobnie jadący buldożer,jak w piątek...tyle,że w przeciwną stronę. Czyli ja bezpośrednio o Staśku,Krzysztof pośrednio,poprzez kontrakty...ale wniosek ten sam.
Zeus52 / 2012-06-04 10:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
Krzysztof ma jednak Wig20 nadal na sygnale zakupu...inny ma filtr na kagi-close. Jednak w piątek nie tylko zaznaczyli,że chcą bronić sygnału w trakcie sesji,ale udało im się to na fixingu. Ale sens ten sam,bo w razie utraty sygnału kagi,byłoby to mało wiarygodne z powodu świecowego. Poza tym dzisiaj,przy braku kapitału z Londynu...wiadomo,nic nie jest zbyt wiarygodne. Ale...jak dotąd...bez zaskoczenia. To było w planie...otwarcie na cieniu i dalsze próby. Nie o odzyskanie,ale utrzymanie sygnału.
szalony inwestor / 2012-06-04 09:45 / Tysiącznik na forum
ze spokojem oczekuje poglebienia spadkow
1 2
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy