4 X - 8 X

Shadowm / 2010-10-03 19:58
Nikt jakoś nie pali się do otwierania nowego wątku, więc może tym razem, po raz pierwszy, zrobię to ja. Załadowany w DWS Indie i Chiny oraz DWS Ameryka Łacińska czekam na rozwój wypadków!
Wyświetlaj:
u2mart / 2010-10-07 23:20 / Tysiącznik na forum
Przeglądam właśnie raport Alcoa i coś słabo się zaczyna ten sezon , co mi nie przeszkadza bo dalej mam trochę zielonego i liczę że przynajmniej w średnim terminie wróci w okolice 3.20 , dlatego ze stratą go nie oddaje. Tylko co dalej z FA a tego też trochę jest
Zeus52 / 2010-10-07 23:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
FA mają się dobrze,a będą się miały jeszcze lepiej...chciałem przez moment wykorzystać okazję i powiększyć ekspozycję na gold. Ale zrezygnowałem. Bo co miałbym sprzedać? ML7... Jeśli Bovespa wygłąda bardzo obiecująco. S&P500 jeszcze lepiej...zmieniłem więc tylko ML2(więcej DJIA),na SKAN5(bardziej S&P500)...taka,tylko kosmetyka. ML5(50%)na razie zostaje,jak było i czeka na piątkę(być może euforyczną)na gold.
Zeus52 / 2010-10-07 23:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
Oj tak. Ale przeczytaj jeszcze raz.... Bo wyniki Alcoa są wręcz wystrzałowe. Zarówno eps,jak i przychody. To prawie dwa razy tyle,ile przewidywano,a także rok/rok...Alcoa rośnie po sesji na baaardzo zielono!
max1224 / 2010-10-06 22:33 / Tysiącznik na forum
Staniszewski w tvncnbc POLECAM
Zeus52 / 2010-10-07 01:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max. Co będzie,to będzie. Ale jak sobie przypomnę dywagacje z początku sierpnia...że oczekuję na gold przełamania tworzących negatywne dywergencje linii średnio,a następnie długoterminowych na RSI...i popatrzę na obecny wykres...ech! Aż łezka się w oku zakręci...Zobacz jeszcze coś. Coś wręcz niebywałego...zauważyłeś pewnie średnioterminową dywergencję,która BYŁA na histogramach MACD? I to potrójną,przy parametrach"szybkiego"MACD(6,19,6). No właśnie:BYŁA! Bo zobacz teraz...co się z nią stało. Nie uwierzysz,jeśli nie zobaczysz! Nie tylko znikła...teraz histogramy szybkiego MACD potwierdzają kierunek ruchu i to wyraźnie. A RSI? Cztery tygodnie w strefie...i jeszcze ma zapas. Kurna,rekordowy czas pobytu RSI w strefie,o ile pamiętam,widziałem na S&P500 w 2003/4...sześć tygodni pobytu w strefie "krańcowego" wykupienia i wzrost o bodaj 800p.w tym czasie...a później była korekta,małe zejście...i nowa seria szczytów...Eech,chyba się rozpędziłem. Ale ciągle myślę...wiesz,o czym...ta górna banda kanału średnioterminowego. Ale posiedzenie FED dopiero na początku listopada...a tu już 4 tygodnie strefy wykupienia...to chyba byłoby historyczne wydarzenie. Eee...nie...8 tygodni...niemożliwe(???). Chyba,że z małą przerwą. Ale MACD rysuje tymczasem tak ciekawe rzeczy. Do tego spółki,Newcrest Mining,inne...a do tego,już Ci mówiłem:ta niby lokalna piątka na gold,właściwie wygląda,jak dopiero trójka...
pchelek / 2010-10-07 18:09 / Tysiącznik na forum
zeusie - witaj - dawno mnie tu nie bylo
odkad pomodlilem sie w Jerozolimie pod sciana placzu o wzrosty i wsadzilem w szczeline muru karteczke z modlitwa za nasze zyski z fundow to zloto stale rosnie - inne fundy tez - mam gold, mining, chiny, emerging, pacyfik - wszystko rosnie powoliaczkolwiek systematycznie
to dopiero poczatek
pomysl o fundach afryki - ma je noble
a zloto to 1500 na koniec roku obstawiam
Zeus52 / 2010-10-09 11:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Co do ostatniego zdania....jeśli poczytasz moje posty...to jest właśnie górna banda kanału wzrostowego,o której czasami przypominam. A czy to będzie w tym ruchu,czy po większej korekcie? Czort znajut. Zobaczymy,jak teraz będzie się rozwijała budowa następnego szczytu na RSI....W czwartek napisałem,że teraz czekam na lokalną"piątkę" na gold...po 2-,3-sesyjnej korekcie,"czwórce". Tymczasem,w takim,jak obecnie układzie złoto nadal nie zrobiło spadkowej"czwórki". Ciągle trwa wydłużanie "trójki"...do czwartku była jedna z jej podfal. A gdzie jeszcze "piątka"? No właśnie:wypada,że przy górnej bandzie kanału... Hi,hi...znów muszę wrócić do Kuczyna,by mu też oddać sprawiedliwość....pod koniec ubiegłego roku pisał,że gold,po większej korekcie osiągnie 1600$/ozt w ciągu najbliższego roku,najpóźniej za półtora roku. Rocznica tej prognozy wypadnie zdaje się w grudniu,przed świętami.
Zeus52 / 2010-10-08 09:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pchełek...tak w ogóle to witaj! Mam Twoje fotki z Hong Kongu,z Australii...fajny opis osobistej wizyty w Newcrest Mining(cóż,kto kupował surowcowe i gold,zwłaszcza,gdy było po 550$ i trzymał 2 lata,ten jeździ po świecie)...zarąbista sprawa...ja wykorzystuję ich,jako prognostyk wszelkich ruchów na gold,reszta...fundamenty,a zwłaszcza technika, mało się w tym liczy....mam nadzieję,że włożyłeś też zwitek za mnie w Jerozolimie...A... Dntarła do mnie ostatnio pocztówka z Karaibów,z Kostaryki.Mam nadzieję,że coś dojdzie do kolekcji. Pzdr.
Zeus52 / 2010-10-07 20:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,na razie złoto nareszcie robi załamanie zabezpieczające pozycje, na kagi...trochę odpoczynku dobrze mu zrobi,bo już nieco nerwowa atmosfera się robiła. RSI wykona wreszcie dołek...aby był wyższy szczyt na wskaźniku...musi być na nim jakiś dołek.
Gucioo / 2010-10-06 20:54 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ciekawe czy ktos siedzi jeszcze w ml6 dzis dał po odjeciu dolca +1,8% a ml5 pomimo ze w wiekszosci oparty na złocie o blisko 1% mniej szkoda ze mnie tam nie ma pozdro
domus1 / 2010-10-07 11:49
No a co myślicie w związku z tym o dolcu? Biorąc pod uwagę fakt, że dolar na wielu parach osiągnął już historyczne dno to kusi mnie żeby wejść teraz w UniDolara? Dobry pomysł czy będziemy jechać dużo niżej bez trzymanki?
Zeus52 / 2010-10-06 23:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie narzekaj. Zerknij wstecz. Od kiedy to w funduszach liczy się jedna sesja...
myfa / 2010-10-06 21:12 / Bywalec forum
15% mam ale ml6 wczoraj dałem zlecenie wyjścia a ml5 trzymam dalej
tim999 / 2010-10-06 19:05
Mam własnie pytanie odnośnie DWS Ind i Chiny i DWS Amerykła Łacińska. Jak oceniacie dalsze zachowanie się indeksów BSE 30 i Bivespy. Z tego co widze to indyjski BSE po zakończonej sierpniu konsolidacji ruszył ostro do góry (wzrostowa 3), potem korekcyjna 4 i kolejna wzrostowa 5, ale no właśnie...przy jakich poziomach?
domus1 / 2010-10-07 12:22
Tak tytułem wtrącenia - czemu akurat DWS? Podobnie skonstruowany fund ING Chiny i Indie wygląda o niebo lepiej
tim999 / 2010-10-07 21:38
poddałem to pod dyskusje;) Najpierw wybór rynków, a potem odpowiednich narzędzi. DWS Ameryka Łacińska zastąpie raczej HSBC GIF Brazil Equality E, a Indie i Chiny być może wspomnainym przez Ciebie ING, w którym zesztą już siedze, tyle, że jak narazie w NYSE
domus1 / 2010-10-07 12:27
No i jeszcze jest ING Nowej Azji, który wygląda równie ciekawie - inwestycje przede wszystkim w Chinach, ale też i Indie plus cała reszta tzw. "Azji i Pacyfiku" - tj. Hongkongi, Tajwany, Malezje i inne...
Zeus52 / 2010-10-06 23:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Chiny i Indie dostały dziś wysokie prognozy wzrostu PKB w tym roku i następnym. W następnym dynamika wzrostu PKB ma być,co prawda nieco niższa,ale i tak 4 razy wyższa,niż w Stanach. Idea decouplingu ożywa,w miarę zbliżania się posiedzenia FED...Tylko Stany pozostaną w tyle,za resztą świata,zwłaszcza EM....takie biedne żuczki. A wtóruje temu otwieraniu drogi dla FED, Goldman Sachs i inni(bo będzie z tego business)....nic,tylko Benek musi drukować. Trochę faktów,danych makro+nagonka medialna+różniste czarne dla Stanów,zwłaszcza na tle wybielonej reszty, prognozy. Udzielane przez wszelkiej maści analityków funduszy,które wietrzą niezły przyszły zarobek na Qantitative Easing...to nie tylko G.S. A my? Nie będziemy chyba protestować...jeśli da się zarobić.
Zeus52 / 2010-10-06 01:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeszcze jedno. Spadła rentowność obligacji 10Y. Potwierdza to domysły,że przyczyną dzisiejszych wzrostów nie były zarąbiste dane makro z Europy,jak i Stanów,ale dane z Australi i Japoni. Chodzi o obniżkę głównej stopy procentowej w Japoni,a także"poluzowanie ilościowe" w wysokości odpowiadającej 80 mld $. Także brak spodziewanej podwyżki stóp przez RBA w Australii przyjęto,jako zapowiedź ogólnego"luzowania ilościowego"("dodruk"),a więc także w Stanach. Po tak zarąbistych danych,a zwłaszcza subindeksach ISM,rentowność powinna była rosnąć. Tymczasem mamy spadek,a więc wzrost cen obligacji,co nie dziwi tylko w jednym wypadku:inwestorzy przypuszczają,że nastąpi niebawem zwiększenie wykupu obligacji także przez FED. Tzw"dodruk zielonych".
max1224 / 2010-10-06 10:16 / Tysiącznik na forum
tak i jak zwykle są głosy że euforia zakupów szybko doprowadzić może do korekty trzeba uważać choć teraz tak na serio to liczą się 2750 na gpw 1250 na s&p i to wystarczy dla określenia zachowań giełd reszty świata przy czym determinantem jest oczywiście stragan większy nasz dla ninwestorów lokalnych a gdzie wtedy będzie złoto i dolar to już inna bajka niestety może przyjść dłuższe czekanie na powrót do 1264-1255 dla złota a to z kolei może dołek dolara przesunąć zdecydowanie poniżej 2,80 tak to dziś widzę a Wy ?
Zeus52 / 2010-10-06 17:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tymczasem Newcrest Mining ma nowy szczyt wszechczasów+pooo....otężna luka hossy=razem,jak wybicie z flagi. Na kompresji miesięcznej też ładnie to wypada,coś,jak wybicie z wielkiej,długoterminowej(1 świeca=1miesiąc) ORGR(?)...Zakres,takie bardzo ostrożne minimum,to 60,00-70,00AUD. Cena obecna,to 40AUD z kawałkiem....ale to kompresja miesięczna,a ponieważ mamy jego początek,to wiele może się zdarzyć. Np powstać górny cień na oporze. Musimy poczekać do końca października. Indeks XAU,który już bodaj z tydzień temu,albo więcej, wybił się górą z trójkąta,wczoraj pokonał najwyższy punkt tego trójkąta. Ładnie to widać na kompresji tygodniowej...powinien nastąpić jakiś typowy ruch powrotny do tej wartości(198p.)...tylko pytanie:z jakiego poziomu i kiedy. RSI wykona pewnie wtedy zejście do 70p.(?)
Zeus52 / 2010-10-06 17:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
Piotruś widzi Wig20 na 3000p.z ewentualnym przystankiem na 2750p. Ale to tak technicznie. Jak pisze,to takie ostrożne prognozy,techniczne. Ponieważ,w razie jakiegoś"trupa z szafy"technika,bez fundamentów, się wali i niewiele daje. Za takiego trupa z szafy uważa możliwe niebawem problemy z wątpliwym ustaleniem banków,jako właścicieli zajętych nieruchomości...niedawny wyrok sądu obalający roszczenia banku...a ponieważ w Stanach obowiązuje prawo precedensowe,tworzone przez sędziów,a nie ustawy...to niebawem banki będą mogły oblizać się tylko smakiem,zamiast zająć i sprzedać tak łatwo nieruchomość..."...już był w ogródku,już witał się z gąską...". To obniży dochody banków,ich akcje spadną...Druga sprawa,to wybory. Jeśli nie wygrają Republikanie,to ulgi w podatku dla najbogatszych(w Stanach jest podatek progresywny ! ) wprowadzone okresowo przez Busha,nie zostaną utrzymane. Ale to akurat śpiewka przyszłości,nie na teraz.
bierr / 2010-10-05 14:00
Panowie zamiast się drapać, mówmy o rynku, nie ma co psuć atmosfery tak fajnej na tym forum.
u2mart / 2010-10-05 15:37 / Tysiącznik na forum
no właśnie, a w20 wybił się górą i mamy nowe szczyty, ale najważniejsze jak się zamkniemy
Jak dla mnie mogła by to być fajna świeczka ale z długim górnym cieniem i tyle w temacie )))
Do 2700 nie całe 2%, a i poziomy 2900 o których niedawno była mowa mogą być w grze, no ale poczekajmy na zamknięcie .Zielony do plna tragedii nie ma a i obrót na straganie póki co też nie powalający
bierr / 2010-10-05 15:48
ale janki i cała reszta up. co dobrze wróży
privy / 2010-10-05 15:54 / Tysiącznik na forum
Pewnie tego betonu na 2665 z marszu nie przejdziemy, ale podejście w niezłym stylu.
Zeus52 / 2010-10-05 16:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
A my właśnie za pół godziny lejemy beton. Mało czasu. Gruchy już w drodze,a my musimy jeszcze posprawdzać stemple,,czy czegoś nie brakuje,przejść z planami całe zbrojenie...dlatego się nie odzywam. Ale wszystko,jak widzę,idzie w zgodzie z prognozami...częściowo moimi,częściowo Kuczyna(indeksy) i Łucjana(na temat złota,miedzi,jako najpewniejszych walorów,z potencjałem, na ten czas),Gessnera(EUR/USD)...więc i nie ma o czym pisać.
u2mart / 2010-10-05 16:07 / Tysiącznik na forum
tylko co dalej, bo że sygnał zakupu jest to wcale nie oznacza , że nie będzie niespodziewanej korekty tym bardzie że już większość optymistów na około. Sezon wyników tuż tuż i będzie jak zawsze że paliwa doda, bo prognozy wiadomo jakie były i będą a wyniki pewnie zaskoczą in plus.
Jak dla mnie najlepiej byłoby chyba przeczekać z boku , ale pozycje jakieś zajęte więc nie będę zmieniał, bo na zielonego i tak liczę w dłuższym terminie, przynajmniej na tyle żeby go oddać bez straty.
A ty privy co na dzień dzisiejszy masz ?
privy / 2010-10-05 16:27 / Tysiącznik na forum
sWig nie rośnie, a zatem możemy mieć pierwszy sygnał dystrybucji. Sezon wyników, tak jak makro, służy różnym celom.
privy / 2010-10-05 17:41 / Tysiącznik na forum
Nie doczytałem ostatniego zdania. 40% FA, reszta FP. Tylko Polska.
max1224 / 2010-10-05 16:03 / Tysiącznik na forum
eee nie doceniasz mnie ? ;-)) czuwam czuwam ;-))
privy / 2010-10-05 16:24 / Tysiącznik na forum
Znowu wygrałeś w totka? :)
No nie ma mocnych na Ciebie, ledwo zdusiłem fixem :)
max1224 / 2010-10-05 16:35 / Tysiącznik na forum
a to Ty ? a ja klnę kto mi bruździ no dobra jakaś realizacja musi być na końcówkę za to janki mnie wspierają a tam Zeus szaleje wspieram go poprzez brazylię i pacyfik współczuję ;-))
privy / 2010-10-05 17:38 / Tysiącznik na forum
Uważaj na Zeusa, zajął się wyrobem betonowych skarpetek a Ty w morskiej podróży dookoła świata.
max1224 / 2010-10-05 18:19 / Tysiącznik na forum
nie no kto jak kto ale On to mnie raczej nie zdradzi ;-))
Zeus52 / 2010-10-05 20:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
No,już w domku. Skończyliśmy wszystko sprawnie,60 ton betonu wylane,nic się nie zawaliło...a ponieważ w budowlance trzeba wszystko ciągle przewidywać,więc kupiłem sobie rano parę nowiutkich kaloszy,tzw gumofilce....tak,że betonowych skarpetek nie wyprodukowałem. :))
max1224 / 2010-10-05 20:39 / Tysiącznik na forum
ufff
słyszałeś ten huk ? to mi kamień z serca spadł tak mnie privy nastraszył hi hi hi
Zeus52 / 2010-10-05 20:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
Aaaa....to był kamień. A ja się przestraszyłem,że to któryś stempel trzasnął...
max1224 / 2010-10-05 21:31 / Tysiącznik na forum
no to teraz mamy cośmy chcieli pozostaje obserwacja i wyczekiwanko na sygnały przesilenias tyle że oscylatory wychłodzone a raporty kwartalne dostarczą paliwa tradycyjna korekta raczej pod koniec października z zachaczeniem o listopad a pod koniec kolejna jazda z końcoworocznym WD .... czujność trzeba jednak zachować
Zeus52 / 2010-10-05 22:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie wiem już,czy Tobie to pisałem,czy komuś innemu. Chodziło o gold i indeks CRB...tam nie ma wychłodzonych wskaźników,wręcz przeciwnie RSI w strefie wykupienia. Ale,jak pisałem niedawno:RSI widzę,obserwuję(to w razie,gdyby ktoś pomyślał,że przegapiłem)...ale w ogóle się tym nie przejmuję. RSI w takim układzie może i powinien robić następne szczyty,a wypaść ze strefy nie będzie tak łatwo,bez dania wcześniej sygnału. Dlatego gold uznałem za bezpieczny,rokujący dalsze wzrosty walor.Strefa wykupienia na RSI sięga do 100p.i jest miejsce na wyższe szczyty. I,jak dotąd się sprawdzało. CRB idzie w ślady gold. Poza tym...to już na pewno pisałem do Ciebie...układ świec:luka hossy jakiś czas temu. Ale później młotek, spadająca gwiazda,doji wysokiej fali...gdyby to było,każda świeca z osobna...to bym się wystraszył. Ale pisałem Ci:to,co te świece pokazywały wspólnie...nawet nie chciało mi się zaglądać,co się dzieje...miałem z resztą mało czasu...czekałem tylko na pewny odpał. Dla mnie ten kierunek był jednoznaczny. Z resztą przypomniałem na forum bodaj wczoraj,naszą rozmowę. Po gwieździe mieliśmy atak na jej górny cień. Niedokończony,ale za to na drugi dzień powstała powyżej niego doji wysokiej fali,która swym dolnym cieniem,jako testem(byki dały wtedy fory niedźwiedziom:niech się pobawią...i się nie wykazały) pokazała dobitnie,że CRB nie będzie spadał. Dlatego napisałem:ten cień,a także jeszcze wcześniejszy cień "młota" będzie silną i skuteczną obroną. A jak nie da się w dół...pozostaje up! Potwierdzenie,test cienia przyszło w piątek,a bardziej wczoraj...że jest nie do pokonania. Do tego doszły analizy Łucjana(taki Polski Nisson,tak go nazywam) dotyczące zarówno gold,jak i miedzi,ropy...również jednoznaczne od dłuższego już czasu. Jednak pamiętając o tym wszystkim,powinniśmy zwracać uwagę na to,co robi RSI...
max1224 / 2010-10-05 23:01 / Tysiącznik na forum
oscylastory tu głównie miałem na myśli giełdy wszak z rynku złota wszedłem szerzej w rynki akcyjne jak wiesz bovespa (akurat się nie bardzo chłodziła) pacyfik no i nasz straganik tak czy siak jest OK a co do złota to spotkamy się tam przy 1264-1255 kiedyś do tego czasu rynki też coś dadzą zarobić a tak ściślej to wszystko pod tego mojego ogra żal tylko że zamiast wchodzić przy dołku prawego ramienia czekałem na potwierdzenia autorytetów i połowa ruchu uciekła cóż na przyszłość może się odważę.;-))
Zeus52 / 2010-10-05 23:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,czy inaczej,jedziemy...ale powinniśmy uważać. Świece,typu maribuzu bywają zdradliwe...takie zakupy,bez opamiętania. Choć powody były...i to komplet powodów. Poczynając od nocnych danych z Australii i Japonii.
tedchom / 2010-10-05 23:38 / Tysiącznik na forum
też max tak asekuracyjnie się zachowuję i nie jestem w ml5 ale cóż ostatnio gadałem z gościem z KAHA i on zakłada bez stresu dalej up rynki szczególnie nasz stragan
max1224 / 2010-10-05 13:15 / Tysiącznik na forum
generalnie się robi atmosfera po co nam to mam taką propozycję nietrafione lub nie podobające się wypowiedzi szkoda czasu na dyskusję jest znaczek zielony jest czerwony klik i po sprawie a ten minusik Gucio masz ode mnie pozdrowionka;-))
andy2U / 2010-10-05 14:44 / Bywalec forum
dokladnie, masz rację Max, a Goocioo - chodzilo o kulturę a nie o poziom wiedzy technicznej, nie będę się wypowiadał za Tedchoma, ale wydaje mi się że to nie jemu należaly się przeprosiny, lecz wszystkim użytkownikom tego forum. Mój komentarz natomiast, jak się pewnie zorientowałeś był kierowany bezpośrednio do Ciebie gdyż uważam że przekroczyłeś granicę. Ja ukrztałtowałem swój światopogląd w społeczeństwie wielokulturowym, i stąd też taki komentaż.
Gucioo / 2010-10-05 14:57 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Pisząc o szkole którą skończyłem nie miałem na myśli poziomu wiedzy jaki zdobyłem jak to ty zinterpretowałeś, ja za swoja wypowiedz przerosiłem i zobowiązałem się do używania w przyszłości innych słów,natomiast ty mnie nie przerosiłeś chociaż mnie obraziłeś.
Ciekawe czy uważasz że nie przekroczyłeś jakieś granicy.
Podsumowując nie oczekuje od ciebie przeprosin i dla mnie temat jest zamknięty.
tedchom / 2010-10-05 15:35 / Tysiącznik na forum
gucio nie poczułem sie dotkniety tylko nie lubię takich przytyków ale spoko pozdrawiam ja siedzę w sf1 57%
Gucioo / 2010-10-05 13:42 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Dzieki za pozdrowionka maxx j, w przyszłości postaram sie używac innych słów zeby kogoś nie urazić i żeby nikt nie poczuł sie dotknięty. Swoja drogą ciekawe jaki z ciebie materiał Andy2U i jak sie teraz zachowasz. pozdro
Zeus52 / 2010-10-04 20:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na Staśku trwa walka o dolny cień z wtorku...tylko surowce mają to w d..... A z nimi Bovespa.
max1224 / 2010-10-04 21:53 / Tysiącznik na forum
jutro o 3:30 trochę danych z australii być może zneutralizują dzisiejsze zachowanie staśka ten przykucnął w ramach "korekty" takiej o jakiej ostatnio dużo pisałeś i tak się będzie czaił do końca tygodnia alcoa go ruszy a my na gpw cóż szkoda że nie dostał nasz wig20 wsparcia ze świata zatem czekamy dalej a oscylatory się chłodzą że klasyka zacytuję ;-))
Zeus52 / 2010-10-04 22:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurka wodna. Jakoś nieprzyjemnie się zrobiło...pogoda taka,czy co?
tedchom / 2010-10-04 22:30 / Tysiącznik na forum
mnie sie podoba sf ładnie dołożył byle tego nie stracił za parę dni:)
Zeus52 / 2010-10-04 22:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie chodziło mi o rynki kapitałowe...z nimi jest O.K.. Tylko,tak jakoś...pewnie nerwy...
tedchom / 2010-10-04 23:00 / Tysiącznik na forum
pogoda u nas dzisiaj była wyśmienita cały dzień prawie z dziećmi na rowerach taka śliczna Polska złota jesień może przemęczenie Cie trapi?
Zeus52 / 2010-10-04 23:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie. Strapiło mnie to samo,co Ciebie,poniżej...
max1224 / 2010-10-04 22:44 / Tysiącznik na forum
zobacz niżej ha ha ha właśnie o tym privemu pisałem
Zeus52 / 2010-10-04 22:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
Pamiętasz maila z ubiegłego tygodnia? Ten dolny cień,to dobra obrona. Tak,jak i dolny cień tej świecy wysokiej fali...
max1224 / 2010-10-04 22:40 / Tysiącznik na forum
taa tylko wiesz my sobie maile a tu sam zauważasz że nam licznik spada i być może mało kto wie o co kaman
Zeus52 / 2010-10-04 22:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak. Ale to mała obecność na forum,bo praca goni...przez to masa maili...co znowu utrudnia pisanie na forum,bo czasu jeszcze przez to mniej. I koło się zamyka...A chodziło o układ świec na CRB,a także na Staśku.
max1224 / 2010-10-04 23:00 / Tysiącznik na forum
no właśnie coś z tym brakiem czasu jest na rzeczy
myfa / 2010-10-04 21:17 / Bywalec forum
hej, z innej beczki spytam , nie mogę się zalogować do multiportfela, tez macie problemy ???
Jerry26 / 2010-10-04 21:33
Tak - jakby był niedostępny wcześniej niż powinien. Pewnie znowu jakiś błąd z ich strony :/
Gucioo / 2010-10-04 21:18 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
niestety cos sie znowu rypnelo na skandii bo ja tez nie moge wejsc a chcialem dzis zrobic konwersje czesciowa;/
myfa / 2010-10-04 21:21 / Bywalec forum
wczoraj już problem miałem, jak trzeba wiać to zwykle się serwis sypie :(((
max1224 / 2010-10-04 16:28 / Tysiącznik na forum
no to teraz czekamy na potwierdzenie reszty wig20 wybicie na zamknięciu
privy / 2010-10-04 11:36 / Tysiącznik na forum
Taka mała statystyka z historii naszej giełdy:

- jeśli wrzesień down to październik up
- jeśli wrzesień up to październik down lub const.
max1224 / 2010-10-04 18:22 / Tysiącznik na forum
zaiste;-))
tylko że statystyka to tak wsadź lewą nogę do kubła z lodem a prawą do kubła z wrzątkiem nic się nie stanie średnio 50 stopni to tak dobrze ciepło :-))
Zeus52 / 2010-10-04 20:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak...statystyka. To tak,jak wtedy,gdy Bill Gates wchodzi do pubu na piwo.... wtedy statystycznie biorąc,średnia płaca wszystkich obecnych w pubie rośnie kilkaset razy,a może i tysiąckrotnie.....
privy / 2010-10-04 22:35 / Tysiącznik na forum
O co chodzi? Sprawdzalność tego od 1994 roku wynosi 100%. Jeśli październik zakończy się wzrostem to będzie precedens i ciekawostka niszcząca regułę. Na razie winda jedzie up.
Zeus52 / 2010-10-04 23:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
Eee...nic to. Ja tylko tak sobie...po prostu skojarzył mi się wrzesień...podobno(statystycznie) jeden z najgorszych miesięcy
max1224 / 2010-10-04 22:43 / Tysiącznik na forum
a może wyjątek potwierdzający regułę ? ;-))
spoko chodzi o zmiękczenie i rozluźnienie klimatu wszak napięcie jest wyczuwalne jak zwykle pod oporami ludziska się poustawiali każdy według swoich przemyśleń i każdy liczy na sprzyjający mu scenariusz
max1224 / 2010-10-03 22:15 / Tysiącznik na forum
nie matrw się Zeusie przyjdą czasy że wrócimy do 250-300 na tydzień niech się tylko coś ruszy bardziej zdecydowanie
Zeus52 / 2010-10-03 23:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale sprawa Chiny,a Grecja+inne zagrożone państwa działa. Eurodolar po piątkowej maribuzu, otworzył się właśnie luką hossy.
tedchom / 2010-10-03 22:41 / Tysiącznik na forum
Oj Max oby jak najszybciej bo nudno coś się zrobiło a właściwie to chyba cała trudność polega na tym, że w takiej sytuacji jak teraz iż wyjątkowo nie wiadomo w czym siedzieć to i pozostali najwytrwalsi czyli Wy więc wpisów nie da się zrobić tysiące:( a reszta siedzi i podgląda ja już wyszedłem ze złota bo liczę na korektę a tu tak ciągle w górę jeju jeju a usd zabrał prawie cały zysk choć nie liczyłem dla spokoju sumienia
Zeus52 / 2010-10-03 23:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
Eee tam,bez przesady. Coś tam na plus pozostaje. A dolar co zabrał,to odda,choć tylko częściowo....problem tylko w tym,żeby w stosownym czasie pozostać tylko w nim. Złoto? Widzę RSI,obserwuję od dłuższego czasu. Ktoś tu kiedyś pytał,zdaje się,że w sierpniu:"złoto po 1300-350 w ty ruchu? To gdzie będzie wtedy RSI?"...No właśnie... Tam,gdzie jest teraz. No i zgodnie z oczekiwaniami dywergencje pokazywały to,co już było,a nie to,co będzie. Jak tego oczekiwałem,wszelkie linie trendu na wskaźnikach typu RSI,zostały przełamane...bo właśnie dotyczyły historii-ostatniej dużej korekty-a nie przyszłości. Sorki,musiałem to napisać i przypomnieć,bo nieźle to wyszło i cieszy. Teraz owszem,na złotku tworzy się być może dywergencja MACD,ale o rozmiarach i zakresie lokalnym. Za to RSI...może jeszcze budować następne szczyty w strefie. Dostałem od kogoś z forum ocenę rynku w/g Pagacza...trudno mi się zgodzić z jego analizą wykresu CRB. Ja tam widzę same pozytywy. Może trochę miejsca na niewielką cofnięcie jest...ale tylko dla nabrania rozpędu do wyskoku.
max1224 / 2010-10-03 23:27 / Tysiącznik na forum
wg mnie to wygląda tak w złocie jeszcze chwilkę można siedzieć jak się jeszcze w nim jest albo olewa ew. korektę osobiście tym razem wyszedłem myślę że pod szczytem 1350 kiedyś postanowiłem przy 1300 wyjść a właściwie to nawet przed
dolar jak przebił 2,98 zwiałem i jeśli miałbym wracać to poniżej 2,80 wpp nie będzie opłacało się wchodzić
akcje konsola pod szczytem nie było wybicia na dane może pojawić się na sezon wyników spółek trwałe zejście pod 1130 sygnał ucieczki a to w jakich rynkach? i tak stasiek pociągnie jedne dadzą ciut więcej inne ciut mniej jeśli wybicie w górę to na staśku 1250 i jakieś 20pkt niżej wysiadka inne giełdy pójdą za nim w tym nasza gpw każdy dzień konsoli chłodzi giełdowe oscylatory tym lepiej byle wsparcie wytrzymało to opór puścić będzie musiał ot tyle na razie ;-))
Zeus52 / 2010-10-04 00:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dokładnie. Eurodolar może pójść nadal w górę po górnej bandzie,może się odbić od górnej bandy kanału wzrostowego i zejść do dolnej. Ale jest to kanał wzrostowy i jego geometria mówi,że korekty są krótkie i małe(linia trendu rośnie),a jazdy długie i mocne. Ale może być też tak,że eurodolar pójdzie w bok...i w ten sposób dojdzie po pewnym czasie i tak do linii trendu,do dolnej bandy,nie zmieniając wartości...a wtedy koniec korekty i odbicie w górę. Dlatego mówimy,że ruch boczny to też korekta. Okazja do wychłodzenia wskaźników. Pamiętasz,jak wiosną pisałem o Staśku? Gdy tuż przed 1150p. miał korektę:ruch w bok przez tydzień? Wtedy słyszałem głosy zdziwienia:"Zeus,o jakiej korekcie piszesz? Przecież nic nie było.". Jednak była korekta:ruch w bok. A po niej wystrzał w górę. Dlatego przypominam: korekta może tak wyglądać. Oczywiście,wiem że większość powie:wiemy o tym,nie odkrywaj Ameryki.Ale to,jak zwykle,dla "świeżych".
max1224 / 2010-10-04 00:20 / Tysiącznik na forum
no i potem zdziwko że mało wpisów na forum jak my tacy zgodni to i dyskusji brak a jak nas dwóch coś w jednym tonie pisze to kto się przeciwwstawi?
Drobny żarcik taki he he
tedchom / 2010-10-04 01:51 / Tysiącznik na forum
tak patrzę sobie na ceny złota na miesięcznym to widać wyraźnie, że jest to cena wszechczasów i trzeba uważać jak ktoś w 1980 się zagapił to musiał czekać z odrobieniem do 2007 roku więc niebezpieczna ta gra jest:) ale spoko ręka na pulsie myśłę z złoto powrócić jeszcze za jakieś dwa tygodnie gdyby spadło trochę albo chociaż usd:)
Zeus52 / 2010-10-04 00:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jakieś przekłamanie miałem. Na stooq.pl nie ma żadnej luki na ED. Ale to i tak bez znaczenia przy tak płytkim rynku.
Zeus52 / 2010-10-03 20:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zdaje się,że w tym samym czasie pisaliśmy. Miałem taką propozycję(pod głosowanie?),żeby może wprowadzić wątki miesięczne,np"październik 2010r"...
Shadowm / 2010-10-03 21:25
Jestem tu jeszcze zbyt krótko stażem i oczywiście dostosuję się do woli większości, ale nie wydaje Ci się Zeus, że wątki tygodniowe są bardziej czytelne? Chociażby jeśli próbujemy odnaleźć konkretną wypowiedź. Wprawdzie w rozwiązaniu miesięcznym nie trzebaby zakładać tematu co tydzień, ale "kontrolowanie" na bieżąco wątka miesięcznego byłoby bardziej hmm.. u*********. Ale to tylko moje zdanie :)
Zeus52 / 2010-10-03 21:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sam już nie wiem....może to taka aluzja,do ilości wpisów ostatnio...tak mnie naszło
tedchom / 2010-10-03 21:30 / Tysiącznik na forum
Witajcie
moje zdania jest podobne do poprzednika -chodzi o tą przejrzystość wątków ale spróbować można i w praniu wyjdzie jak lepiej
tim999 / 2010-10-03 22:12
wydaje mi się, ze Shadown ma racje i układ tygodniowy bardziej się sprawdza, wszystko jest czytelniejsze. Gdyby konstrukcja tego forum była trochę inna to być może wątki miesieczne miałyby rację bytu, ale w tej strukturze co jest teraz to ja tego nie widze.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy