Forum Polityka, aktualnościGospodarka

40 proc. PIT nic nie da. Bogaci nie uratują budżetu

40 proc. PIT nic nie da. Bogaci nie uratują budżetu

Wyświetlaj:
przechodzien / 83.10.60.* / 2009-07-08 19:10
Pan Minister wyraza zdziwienie mowiac:ludzie od dochodow placa podatek progresywny,a podatek od odsetek jest liniowy.Czyzby zapomnial,ze placacy podatek od dsetek juz kiedys zaplacili podatek dochodowy.
marek 19.53 / 83.24.5.* / 2009-07-08 20:58
No i drobiazg. Trzeba mieć jakieś półtora miliona zamelinowane na lokatach by wejść w ewentualny drugi próg.
Małe zmartwienie - a chciałbym się tym martwić.
ZARADNA / 94.254.149.* / 2009-07-09 19:26
Chyba jednak nie potrafisz liczyć chłopcze. Przejście do 2-go , a nawet 3 progu podatkowego to nie aż taki wielki wyczyn szczególnie jak się człowiek "gimnastykuje" i nie pracuje tylko na etacie. Jednak co prawda to prawda - najbogatsi nie płacą podatków, bo stać ich na dobrych doradców podatkowych, a jak tylko uczciwy człowiek trochę więcej zarobi to łub go w głowę obuchem!!!
Pilsener / 2009-07-08 20:45 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A Ci co dostają emerytury? Przecież już zapłacono podatek od tych pieniędzy!
777c / 87.99.33.* / 2009-07-08 17:02
w Polsce nie ma partii reprezentującej interesy klasy średniej, wycieczki lobbystów w korytarzach sejmowych to faktyczna rzeczywistość III RP i każda siła polityczna się od tego uzależniła. W Polsce nie ma w pełni niezawisłych mediów, również prawo wymaga naprawy. Hasła typu : budujmy IV RP, albo tu bedzie druga Irlandia nic nie wnoszą, tak samo jak plany 5-letnie za komuny. Najlepszym wykładnikiem stabilności państwa nie są zakłamane sondarze, promujące jedno ugrupowanie, ale poziom życia i zadowaolenia obywateli, niskie bezrobocie, uczciwe wynagrodzenia, stabilna waluta. Wojna polityczna u góry odbija się nawet w codziennych realcjach między ludźmi, powinniśmy politykom pokazać drzwi, wybrać w końcu ludzi którzy mają jakiś konkretny pomysł, aby w przyszłości było lepiej, a nie gorzej! Jest kryzys - politycy powinni zejść na ziemię, ale bal trwa nadal.
Pilsener / 2009-07-08 20:47 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Bo system partyjny jest zły - należy głosować na ludzi, nie na partię, ale to wymaga niestety zmiany ordynacji wyborczej i żadne partyjne gremium nie pozbędzie się dobrowolnie władzy, jaką ma rozdzielając stołki w sejmie.
777c / 87.99.33.* / 2009-07-08 17:15
proponuję zrobić akcję : Dzień wolny od Polityków. Dzień wolny od PO, PIS-u, Lewicy i innych. Dzień wolny od "niezawisłych" Mediów dla oczyszczenia atmosfery w Polsce. Kto wie może powstanie nowe święto , może pod datą 22 lipca ;P
JAW / 84.10.159.* / 2009-07-08 19:10
Gdyby tak jeszcze można było tym darmozjadom tego dnia nie płacić...
777c / 87.99.33.* / 2009-07-08 17:19
taki dzień grillowania, przy piwku i dobrych relacji sąsiedzkich :D
niewierzący ateusz / 83.27.87.* / 2009-07-08 18:57
A przy okazji można wspólnie odmuwic Litanię do Premiera MIŁOSIERNEGO we wiadomej intencji,lub wspólnie bic Premierowi POkłony w tejże samej intencji jak ktoś z tych czy innych POwodów do litanij wszelakich awersję odczuwa.

chyba wiesz o czym ja mówię

ps."odmuwic" a nie odmówic raz by POdkreślic kpinę,a dwa by sprawic radośc mrukowi
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - _qwert.]
Jacqb / 2009-07-08 16:02 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

Trzeba zerwać z pewnym mitem, że podwyższenie PIT-u dotknie najbogatszych. Jego podwyższenie dotknie tych, którzy zarabiają najwięcej z pracy najemnej.

Bardzo mądre zdanie.. taa
deropolses / 80.48.115.* / 2009-07-08 15:19
Ciekawa teoria i dziwi, że money.pl zajął się strasznym losem bogatych, którym to losem lubią się zajmować wszystkie polskie media. Najbardziej lubimy ubolewać nad losem Gatesa, który to jest straszliwie okradany przez piratów. Nie przeszkadza mu to jednak w tym, by zasiadać na szczycie G8, mimo ze nie jest przedstawicielem żadnego państwa, a reprezentuje swe niedokradzione resztki fortuny. Gdy PiS darował Polakom (cztaj: bardzo bogatym Polakom) 8,2 miliarda złotych, money.pl nie protestowało, że PiS się popmylił w swych szacunkach. PiS bynajmniej nie darował tych pieniędzy bogaczom z własnego majątku, ale Budzetu państwa. Zpomnieli też dodać, że te pieniądze zabrali z tej kasy i tym samym powstała tam dziura, o której już musiała mysleć PO. Ciekawi mnie, jaka byłaby reakcja Pisu, gdyby pod koniec swych rzadów PO ustanowiło podatek liniowy na poziomie 12%. Nawiasem mówiąc, państwa skandynawskie, gdzie progresja podatkowa sięga 90%, nie ucierpiały specjalnie z powodu kryzysu, a tak hołubione z powodu wprowadzenia podatku liniowego państwa nadbałtyckie, ledwo zipią. Ekonomia mówi jasno, ale media tego nie chcą słuchać; szeroka klasa srednia, a nie tysiace milionerów i miliarderów. Gdyby te teoretyczne 8,2 miliarda złotych dostali sredniacy, to dzisiaj te pieniądze byłyby juz wpompowane w gospodarkę, a że dostali je bogaci, to zamiast na wczasy do Kołobrzegu, polecieli z niemieckimi biurami podrózy na Kubę. Już się mówi o wzroście podatku Vat zamiast o 40% podatku od dochodów osobistych. Dlaczego? Proste; bogaci wyrwali miliardy z budzetu, a teraz chcą, żeby wszyscy się na ich kaprysy składali. Jest koniecznością zwiększenie progresji podatkowej nawet do 90%. Zwolnienia i ulgi tylko w przypadku inwestowania i generowania miejsc pracy. Dzisiaj nie ma problemu, by profity z rozwoju gospodarczego darować grupie bogatych, bo to przecież nie wspólnota pierwotna, że trzeba fizycznie się narobić, by zarobić, a doba ma zawsze 24 godziny, a wystarczy tylko lobbing, praktyki monopolistyczne, niesprawiedliwa prywatyzacja, by wszelkie korzyści zwinęli jedni, a innym pozostały tylko puszki po piwie, które spadną z pańskiego stołu. Niestety tym państwo nie nakarmi reszty, a odpowiedzialność przyjdzie ponieść prędzej czy później. Biedacy przyjdą poderżnąć gardła bogatym, gdy nie będą mieli szans na przezycie. To nie moja teria! To nauka wypływająca z historii! Ludzie syci i bogaci nigdy nie byli kolebką rewolucji, a wręcz odwrotnie. Może "Bogaci nie uratują budżetu", ale biedni tym bardziej tego nie zrobią. Niech autor tego artykułu wyjedzie do Szwecji po nauki, bo głąbicho z niego wielkie!!!
T.Jakubowska / 83.5.187.* / 2009-11-02 13:25
Podpisuje sie obiema rekami pod tym wpisem.

Prof. Gomulka twierdzi, ze samo wprowadzenie skladki zdrowotnej dla najbogatszych, ktorzy w tej chwili w ogole jej nie placa (zarabiaja powyzej 30-krotnosci placy sredniej) daloby 6 mld zlotych.
nierudy / 83.10.30.* / 2009-07-09 09:56
no i proszę, już małe platfuski atakują...... ile rudy wódz płaci za takie teksty???? tylko pamiętaj żeby zapłacić od tego ten twój podatek platfusku...........
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - _qwert.]
Sleipnir / 87.239.216.* / 2009-07-08 20:27
za to w Szwecji socjaliści wysterylizowali ok 40 tys kobiet, coś za coś. Filmy w tv są bez dubbingu, by móc się uczyć angielskiego, 70 i kilka procent ludz po 50tce pracuj,e czego nie można powiedzieć o 50-letnich emerytach w Polsce, narzekających na "onych"
wczesna emerytka / 87.105.145.* / 2009-07-11 14:57
Ja mając 53 lata zostałam bezrobotną. Zakład został zlikwidowany, I przez ponad rok próbowałam znaleźć
jakąkolwiek pracę, choćby tej najniższej. I niestety, mimo wyższego wykształcenia, dobrej znajomości komputera, jężyka niemieckiego, samochodu i dyspozycyjność - to nikt nawet nie wezwał mnie na rozmowę kwalifikacyjną. Więc po co pieprzycie, ze 55 latki nie chcą pracować! A jakie ja miałam wyjście?. Bezrobotna bez prawa do zasiłku, czy wcześniejsza emerytura ok. 1200 zł?. Proszę odczepić się od wcześniejszych emerytek. Zapewnijcie najpierw pracę a potem piszcie, że nie chce się pracować. A tu 25 % młodych po studiach i po szkole średniej nie ma pracy?. I co im też nie chce się pracować?. W Szwecji są wysokie podatki ale ja gdybym zarabiała 6 tys brutto, też płaciłabym 40 czy 50 % podatku, bo zostałoby mi jeszcze 3000 zł. A za to można przeżyć.Pozdrawiam 56 latka dorabiająca sobie.
777c / 87.99.33.* / 2009-07-08 14:52
Uważam że ludzie z podwójnym obywatelstwem powinni mieć zakaz sprawowania funkcji politycznych i administracyjnych, z prostej przyczyny : ich lojalność Polsce stoi pod znakiem zapytania. (- obecny minister finansów) Albo decydujesz się służyć jednemu krajowi i rezygnujesz z drugiego (do momentu wejscia jednolitego obywatelstwa unijnego, co jest możliwe) . Ok można być flexible, mieć 10 obywatelstw i prowadzić biznes na całym świecie, jednak od polityki ludzie tacy powinni być trzymani z daleka. Przykłady z historii : Hitler, Stalin, Napoleon - nie byli rodowitymi obywatelami kolejno Niemiec, Rosji, Francji i do czego doprowadzili .... ogłupili tylko społeczeństwa.
ferber / 80.48.115.* / 2009-07-08 15:28
Popieram w 100%! Żaden Sikorski, czy inni ściągani pospiesznie z USA, jak niegdyś z ZSRR, nie powinni piastować w Polsce stanowisk. To tacy współcześni Rokossowscy!
777c / 87.99.33.* / 2009-07-08 13:28
- w budżetówce powinny być radykalne cięcia płac, zwłaszcza na najwyższych szczeblach, Rady nadzorcze powinny w końcu zejśc na ziemię z zarobkami i politycy którzy klepią te same farmazony w kółko.

- Kulczyki, Krauze, Gudzowate, Misztale, Palikoty - 99 % podatku od dochodu, dlaczego ? - bo jest kryzys! i solidaryzm społeczny tego wymaga

- "klasa średnia", której w zasadzie jeszcze nie ma jako takiej - powinna być bezwarunkowo wspierana, ulgi podatkowe, dotacje na rozwój firm, Wspieranie małych, często rodzinnych firm.

- należy skończyć z partiami politycznymi i podziałami, do parlamentu powinni wchodzić ludzie, którzy się czymś pożytecznym zasłużyli dla lokalnych społeczności, specjaliści z różnych dziedzin, autorytety, naukowcy. ( co terez mamy ludzi na poziomie Pitery, Środy, Iwińskiego, którzy nie zasłużuli na swe tytuły naukowe!), trzeba rozparwić się ze starą nomenklaturą i postkomunistyczną i postsolidarnościową, potrzeba jest nowego wymiaru polityki.

- ciągły rozwój gospodarczy, nowe miejsca pracy - to priorytet, możliwości są ogromne,
kulik / 83.31.126.* / 2009-07-09 01:03
nie może być tak, żeby każdy głąb mógł iść na wybory. Bo wiadomo, głąb na głąba głosuje i głąb trafia do parlamentu.
trzeba nam polityki nowego wymiaru
rudy duduś / 157.25.157.* / 2009-07-08 11:46
1. Najbogatsi (Kulczyk, Krauze) nie płacą w Polsce dużych podatków lub nie płacą wcale i ne będą płacić więcej po zmianach w PIT.
2. Więcej może jedynie zapłacić klasa średnia, którą z przyjemnością obrobiłaby lewica o bolszewickiej mentalnosci. Czy PO pójdzie ich śladem?
Pilsener / 2009-07-08 11:51 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Gnojenie klasy średniej w tym kraju jest fundamentem socjalistyczno-konserwatywnej polityki kolejnych rządów, za to na dotacje po 20 tysięcy dla bezrobotnego na własną działalność nie brak - w ten sposób "pobudzają" gospodarką. Patrząc okiek ekonomisty i demokraty wszystkie ostatnie rządy były lewicowe, cechowało je socjalne rozdawnictwo i brak jakichkolwiek prorynkowych i prodemokratycznych reform.
mruk / 2009-07-08 13:12 / Bywalec forum
Gnojeni klasy średniej było ulubionym zajęciem prezydentów USA od czasów Reagana. A by nie wybuchła rewolucja, pozwolili klasie średniej zadłużać się bez opamiętania. No i mamy kryzys...
teraz POland / 212.244.186.* / 2009-07-08 13:34
Jakie to proste ...! i jak bardzo nośne ...!!:) Przyznam, że nie spodziewałem się usłuszeć takiej diagnozy od kogoś, kto tak często poucza innych w sprawach ekonomii:)
mruk / 2009-07-08 15:57 / Bywalec forum
Prawda, jakie proste? Jak idee UPR i libertarian...
A czy on słyszał coś o Fannie Mae i Freddie Mac?
Te instytucje pozwoliły spacyfikować obniżkę płac amerykańskiej klasy średniej o 10%.
Ja usłyszałem trafną analizę i przepowiednię dzisiejszego kryzysu w 1993r, od amerykańskiego informatyka. Powyższy wpis to nie moje a jego zdanie, uzupełnione o te 10%. Facet oprogramowywał wcześniej modele dla idiotów z giełdy, którzy w nie wierzyli jak moherowe babcie w święte obrazki... Facet wierzył w zasadę zachowania energii, nie w Greenspana (jakkolwiek się człowiek na tym stanowisku wtedy zwał). Uznawał też zasadę inteligentnej emigracji: trzeba się przenosić do kraju, którego rządy właśnie zaczynają zadłużać państwo. Po paru latach szukać innego państwa, które robi to samo. Nie był patriotą...
tere fere / 212.244.196.* / 2009-07-08 12:11
Tu się zgadzam - u nas nie ma żadnej partii prawicowej , choć niektóre się za takową uważają.
I dopóki społeczeństwo nie zmądrzeje nie będzie inaczej.
Co za różnica czy w kolejnych wyborach "gruszki na wierzbie" obieca mi PO, PIS, SLD, PSL czy Samoobrona?
Chociaż nie jest mi obojętne czy w Polsce jest demokracja czy władza absolutna z wodzem węszącym wszędzie zdradę.

Wałęsa do spółki z PC obiecywał 100mln dla kazdego, Kwasniewski wykształcenie i mieszkania, PIS - 3mln mieszkań i walkę z wiatrakami, a PO druga Irlandię.

Gdybym startował w kolejnych wyborach to pewnie bym obiecywał samochód i mieszkanie dla kazdego kto na mnie zagłosuje - naiwnych nie brakuje to pewnie by się nabrali.
mruk / 2009-07-08 13:13 / Bywalec forum

Gdybym startował w kolejnych wyborach to pewnie bym
obiecywał samochód i mieszkanie dla kazdego kto na mnie zagłosuje - naiwnych nie brakuje to pewnie by się
nabrali.

Nabraliby się.
Wpisy na tym forum najdobitniej o tym świadczą...
Floyd / 2009-07-08 14:47 / Tysiącznik na forum
A, ty co byś obiecywał? Jak się rozgoni rządzących to wszystkim będzie lepiej?
A, może byś powiedział prawdę: Tym będzie lepiej, a tym będzie gorzej i bez żadnej ściemy :)
Na pewno byś wygrał te wybory.
mruk / 2009-07-08 15:41 / Bywalec forum
Ja co obiecywałbym?
Komentowałem tylko wpis tego, co by obiecywał.
Tylko nie Pis / 213.238.78.* / 2009-07-08 11:41
proszę o przypomnienie sobie jak ustępujący Pis zaczoł się godzić na podwyżki pielęgniarek, nauczycieli, obniżał składke itp. aby zyskać elektorat w przyszłych wyborach a tu niespodzianka, platforma przejeła władze w niezbyt korzystnym okresie. Co prawda platforma nie popisała się tym podatkiem, i odbiera sobie głosy ludzi którzy by na nią głosowali, ale to ich błąd pozostaje pytanie kto inny mógł by przejąć władze? Dla mnie mógłby być to ktokolwiek poza PISem bo ci socjalistyczni konserwatyści jedynie co mogą to wepchnąć Nas Polaków w długi po szyje. Ci ludzie w ogóle nie powinni znaleźć się u władzy. Już widzę jak obowiązkowo musielibyśmy maszerować w niedziele do "kościUłka" i składać się na tych dobrodziejów w sutannach. A gdzie wolność? Pis zapomina że pozna nimi żyją w Polsce ludzie o innych wartościach niż ich własne.
Spoko jeśli chcecie oddać władze to ok. ale tylko nie PIS!!!!
Nie skazujmy się na samobójstwo, katastrofę w relacjach z zagranicą, i zadłużenie dorównujące USA
teraz POland / 212.244.186.* / 2009-07-08 13:16
Wybacz, ale piszesz jak typowy oszołom kierujący się fobiami i wyssanymy z palca argumentami, które ubierasz w zgrabne etykietki, żeby rozdawać potem innym - jak dzieciom cukierki. I jeszcze próbujesz tym zarazić innych. Nigdy nie byłem entuzjastą rządów PiS, ale takie bzdury zmuszają mnie do ich obrony. Kto w PiSie kazał "chodzić do kosciułka i składać się na dobrodziejów w sutannach"? Jak masz problemy z własną religijnością, to udaj się po pomoc do psychologa, albo do proboszcza:), a nie "przerzucaj" ich na politykę czy ekonomię. Od kiedy obniżanie podatków i wysokości składek jest złe? Jak PiS obniżył - to źle, jak PO podniesie - to dobrze, bo kryzys. Dzieki takim jak Ty, po następnych wyborach obudzimy się w Polsce rządzonej przez kolejnych demagogów ekonomicznych, bo najważniejsze dla wyborców będzie to, jaki mają stosunek do zapłodnienia in vitro i przerywania ciąży.
Tylko nie Pis / 213.238.78.* / 2009-07-08 13:31
twoje argumenty może były i by na miejscu gdybyś zrozumiał sens mojej wypowiedzi... Z wym koścułkiem to tylko wyolbrzymienie.(takie ekstremum)Nie chce mi się wymieniać ci przykładów kleru który nie powinien angażować się w politykę, na dodatek sympatyzującego z Pisem i zapraszanego na imprezki do naszego prezydenta, grubasów w sutannach.
Z resztą co ci będę tłumaczył, opowiadam się za wolnością kościół ani Pis mi tego nie zagwarantuje. Naucz się czytać między wierszami a nie bawisz się w analityka.
Koniec na ten temat.
teraz POland / 212.244.186.* / 2009-07-08 13:43
Miałem rzeczywiście duży problem ze zrozumieniem sensu Twojej wypowiedzi, ale teraz po wyjaśnieniach uzupełniających, już go chyba dostrzegłem. Tobie po prostu chodziło o to, żeby księża - w niewymienionej z powodu lenistwa ilośc - nie sympatyzowali z PiSem, odrzucali zaproszenia na imprezy od prezydenta (jakie?) oraz poddali sie gremialne kuracji odchudzajacej. I dlatego nikt nie powinien w przyszłości głosować na PiS. Czy dobrze odczytałem między wierszami?
Tylko nie Pis / 213.238.68.* / 2009-07-08 13:51
Znowu powierzchniowość. jej ty rozumiesz to co widzisz. Zero domysłów. Nie wiem czy mam z tobą dalej pisać czy cie po prostu olać.
Cspostrzegawczy / 2009-07-08 16:47 / Tysiącznik na forum
powierzchownie to ty piszesz, a myślisz zupełnie intuicyjnie majac w głowie propagandowe obrazy i hasła, bez podparcia w faktach.
TYLKO PiS / 79.188.238.* / 2009-07-08 12:08
oto efekt 20 letnich rządów liberalno-lewicowych /PiS 15 miesiecy/
W 1981 roku zadłużenie PRL wynosiło 25,5 miliardów USD oraz 3,1 miliardów rubli transferowych (ok. 2,5 miliard USD).
Na koniec roku 1989 zadłużenie PRL wynosiło ok. 42,2 miliardy USD.
W 1993 roku dług publiczny Polski wynosił 51,7 miliardów USD.
W 2001 roku dług publiczny Polski wynosił 71,2 miliardów USD.
Na koniec roku 2008 polski dług publiczny wynosił ok. 595 mld zł i zbliżał się do granicy 50 proc. PKB [3].
W styczniu 2009 roku dług skarbu państwa wynosił 583,9 mld zł, z czego zagraniczny 209,7 mld zł.

składamy gratulacje, niezapomnijmy, ze przez ten czas wpływy z "prywatyzacji" lewandowskiego wyniosły około 100 mld USD.
No i dochowaliśmy sie 580 tysięcznej armii urzędników przez ten czas.

GOŁY WESOŁY BIEDAK, kto ten dług będzie spłacał ? zagraniczne firmy, bo polskich praktycznie o dużej skali nie ma.
Tylko nie Pis / 213.238.78.* / 2009-07-08 12:28
to jest chyba normalne że im bogatszy kraj tym bardziej zadłużony, teraz są bardziej wykształceni i odpowiedzialni ludzie zajmujący się finansami niż za czasów gierka, inna sprawa jeśli już tak obserwujesz skale wzrostu długu to proszę porównaj to z innymi państwami, gdzie rosnąca skala długu będzie identyczna w 95 % przypadków. Puki jest to kontrolowane to ok. Inna sprawa nasz kraj wymaga reform, potrzebne są drogi w trybie pilnym, mamy przestarzałe prawo, nasze urzędy cierpią na brak organizacji, żeby to zmienić potrzebna jest praca,
Pis miał szanse i co robił?
Przeprowadzał lustracje- teraz?? kiedy stoimy w obliczu innych o wiele pilniejszych spraw, Ludzie opamientajcie się nie w sejmie awantur. Niech platforma robi swoje a pis niech czeka na kolejne wybory.
Prawdą jest że jesteśmy niezwykle ubodzy w czas w obliczu spraw do uporządkowania. Ci którzy chcą nowych wyborów proponuje rozważyć to że platforma ma takie samo prawo do rzadzenia jak fanatycy pis do myślenia( jeśli obu grupom wymienionym nie wychodzi to, i tak nikt nie powinien tego kwestionować. POnieważ MAJĄ DO TEGO PRAWO. Więc dzioby na kłódkę.
pan władek / 89.231.111.* / 2009-07-08 13:16

Pis miał szanse i co robił?

przestań, patrz lepiej na to co robią twoi wybrańcy, jako światły człowiek nie możesz rozpamiętywać tak długo przeszłości, to już 2 lata przypominam.

Powiedz lepiej co robić, a czego nie powinno się robić, anie tylko dlaczego nie pis , ja Ci mogę podać przysłowiowe 1001 powodów dlaczego nie PO, zwłaszcza, że rządzą krajem już po raz 3 i za każdym razem jest gorzej.

Niestety takie gadki nic nie przyniosą. Wydaje mi się, że lepiej jest określić jak ma wyglądać Polska, a potem dobierać do tego metody i ludzi, nie odwrotnie, jak to byłeś łaskaw zacząć
Pilsener / 2009-07-08 12:13 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"rządów liberalno-lewicowych" - socjalistyczne rozdawnictwo jest lewicowe, ale od kiedy liberalne? Czepiacie się liberalizmu, a nawet nie wiecie co to znaczy - w tym kraju nigdy nie było rządu, który chociaż by ZBLIŻYŁ się do liberalizmu, nie mówiąc już o tym, że tylko liberalne rządy mogą zmniejszyć zadłużenie kraju.
Tylko nie Pis / 213.238.78.* / 2009-07-08 12:44
no dobra nie było ale to nie zmienia faktu ŻE KTOŚ MUSI RZĄDZIĆ!!! Chyba że UPR tylko że nie chcą ludzie na tą partie głosować, ja osobiście zagłosował bym na UPR tylko że na jedynych wyborach w których brałem udział, niestety oddałęm swój głos na Pis (i już nigdy więcej) wydoroślałem trochę i zobaczyłem co ci ludzie robią. Chcesz startuj sam na wybory i zakładaj partie nie mniej jednak ktoś musi rządzić a powtórne dopuszczenie Pisuarów do wyborów to błąd.
teraz POland / 212.244.186.* / 2009-07-08 13:48

UPR? A może Tymiński?

Nie!
PO - Piskorski-Olechowski:)
Greeder / 62.89.78.* / 2009-07-08 12:57
Taaa, a powtórne dopuszczenie KLD, UW, AWS to sukces?
jeee / 85.202.54.* / 2009-07-08 11:46
dokładnie....

pozdrawiam myślacych i normalnych
jeeee / 85.202.54.* / 2009-07-08 10:30
a ja najbardziej lubie takie komentarze jak pod spodem mojego posta - typowe polaczki - mentalność Khali-ego, jak ja płacić Krus to ok (mimo tego, że ja być lekarz albo taksiaż), jak ja wyciągać fałszywe renty, lewe zaświadczenia lekarskie itd - ok, jak mi podnieść podatki to oni być złodzieje, krentacze czyli ogólnie politycy...........

PO CO MY SIĘ WOGULE BAWIMY W TO CAŁE PAŃSTWO POLSKIE??? - ja się pytam

oddajmy się ponownie pod zabory - niemcy może za nas lepiej zadecydują...
dsadasds / 89.75.104.* / 2009-07-08 12:05
to nie tak do końca. Skoro władza nas okrada to dlaczego nie okradać władzy. Jestem Przedstawicielem klasy średniej i skręca mnie jak muszę oddać takie ilości pieniędzy pijaków, lewusów i innych krętaczy. Ja bym był za zlikwidowaniem Krus, Zus i opieki społecznej . Stworzyć instytucje tego typu komercyjne ale BEZ OBOWIĄZKU przynależności do nich. Rynek by resztę sam wyregulował. Ludziom sie nie chce pracować bo lepiej iśc do opieki i dostać apotem po flaszeczkę a za parę lat na rentę bo alkoholizm to choroba. TO JEST CHORE
Floyd / 2009-07-08 14:55 / Tysiącznik na forum
Jakie to wszystko proste w twoim mniemaniu: Kto nie ma kasy to albo pijak albo próżniak i wszystko jasne.
Zawsze byli tacy jak Ty którzy mieli takie proste i wygodne odpowiedzi na wszelkie bolączki tego Świata.
jeeeest / 212.244.196.* / 2009-07-08 10:57
Musi być Państwo Polskie i nasz rząd bo kogo obarczylibysmy odpowiedzialnością za własne nieudacznictwo, nieuctwo i nieuczciwość.
Przecież to wszystko wina rządu.
Czy u nas mozna wygrac wybory nie obiecując gruszek na wierzbie?
Ktoś obiecuje , ale ktoś wierzy, że to realne.
Polskie partie polityczne w zasadzie niczym się od siebie nie różnią, a już pełną zgodność uzyskują w sprawie diet poselskich i dotacji z budzetu na partie.
Pilsener / 2009-07-08 12:02 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"partie polityczne w zasadzie niczym się od siebie nie
różnią" - zgadza się, dlatego od lat nie chodzę na wybory, jestem przeciwnikiem pseudo-demokratycznego systemu partyjnego, gdzie to nie ja decyduję o tym, kto będzie mnie reprezentował w sejmie - to ma być demokracja? Zmieniają się tylko nazwy partii, a u sterów ciągle ta sama klika, nawet szeregowi urzędnicy w moim mieście się przepisują z partii do partii, by zachować stołeczki.
jeeee / 85.202.54.* / 2009-07-08 11:00
DOKŁADNIE; zgadzam się z Panem w 100%
jocker z Gothomcity / 79.188.238.* / 2009-07-08 10:53
wyrosłes na bałaganie i wychowałes się na bałaganie, bezpowrotnie stracony, człownek rodziny gazety wyborczej.
nie potrafisz inaczej jak tylko ubliżać i poniżać ?! masz świetnych nauczycieli, niesiołowski i reszta hotdogów PO.
Najpierw poznaj opinie swojego tuska co on mówił o polskości i patriotyźmie zanim został premierem. To jest interesująca lektura. Jak to poznasz dopiero innych pouczaj!
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - _qwert.]
jocker z Gothomcity / 79.188.238.* / 2009-07-08 12:12
o twojej skandalicznej ortografii , ile masz skończonych oddziałow powszechnej szkoły , 6 ?

rozkręcaj się w swoich wulgarnościach zbliżasz sie do Huberta H.
jocker z gothomcity / 79.188.238.* / 2009-07-08 09:55
odbierzcie majątki mafiom polskim najpierw !
zabezpeiczenie kilkunastu tysięcu na "Pruszkowie" to jawna kpina .
Liberał 65 / 92.42.117.* / 2009-07-08 09:53
Znowu pazerność polityków i próba udowodnienia, że rząd dba o biednych. Z podatku Belki też chcieli się nachapać ale w kryzysie im nie wyszło. Niech podnoszą podatki to po pierwsze zarżną gospodarkę i popyt wewnętrzny, a po drugie o wygranych kolejnych wyborach mogą zapomnieć.
Niech najpierw zreformują finanse publiczne a nie drenują podatników. Kredyt zaufania do PO już się kończy.
jocker z Gothomcity / 79.188.238.* / 2009-07-08 10:55
oferta dla powodzian;
ręce składają się same do oklasków dla tego gabinetu !!
Wodociągi opodatkują deszcz /spółki miejskie/
Miesięczne rachunki mogą wzrosnąć. Przedsiębiorstwa wodociągowe przygotowują opłaty za wody opadowe. Rocznie uzyskają z tego tytułu 1,3 miliarda złotych. Już 14 proc. miejskich przedsiębiorstw wodno-kanalizacyjnych, czyli ponad 70 miast w Polsce, stosuje taryfy za wody opadowe. Ich wysokość uzależniona jest od ilości wody, jaka spada na metr twardej powierzchni: dachu, placu, podjazdów do posesji, dróg.
Źródło: Rzeczpospolita 2009-07-06

Wodociągi opodatkują deszcz
Niesmak / 195.205.141.* / 2009-07-08 09:45
Czasem nie wiem co myśleć o kompetencjach i intelekcie jaśnie władzy. Z jednej strony zwartym głosem komunikują o dziurach w budżecie ( w tym NFZ), a z druiej strony nadal funkcjonuje dziwadło pod tytułem ubezpieczenie umowy zlecenia - jednej wskazanej przez ubezpieczonego. Na tej bazie powstay już " jednoosobowe działalności gospodarcze " zawierające umowy zlecenia z byłymi pracownikami innych podmiotów , dużych, małych i średnich opiewające na jakieś 50-100 zł.Przedmiot zlecenia jest obojętny, byle trudniej było sprawdzić jego wykonanie. Były pracownik zawiera drugą umowę zlecenie z firmie macierzystej, ale już na konkretne pieniądze, umowy o pracę już oczywiście nie ma.Od czego jest składka na ubezpieczenia zdrowotne, emerytalne, rentowe? Od 50 -100 zł. Jakie świadczenia przysługują "ubezpieczonemu"? Pełne świadczenia zdrowotne i socjalna emerytura.
Kto ma w tym interes? Na pewno nie osoba pracująca etatowo, dla której nie ma zmiłuj się , musi zapłacić pełną , składkę. Tylko dlaczego znów ta uczciwa część społeczeństwa ma utrzymywać cwaniaczków? Zjawisko funkcjonuje latami. Zapytam gdzie sa ci wspaniali urzędnicy, kompetentni niezwykle, gdzie równie świetni, zatroskani o los społeczeństwa posłowie? Mają jakiś interes w utrzymywaniu tej patologii? Dla mnie takie prawo jest kryminogenne. Właśnie dlatego nie zgadzam się na ciągłepodnoszenie podatków osobom którym się chce coś robić i nie czekają na mannę z nieba.
aquariuss / 83.22.132.* / 2009-07-08 10:04
Ja pomimo, że staram się pracować uczciwie, jestem młody dokształcam się, chce założyć rodzinę i rozwijać się w Polsce, to ciągle myślę o wyjeździe zagranice.

Umiem 2 języki angielski i niemiecki i pracę tam znajdę, a może będzie mi lżej. Ciągle słyszę od znajomych, że zarabiają na śmiesznych posadach tyle ile ja na stanowisku specjalisty od handlu międzynarodowego nigdy nie zobaczę. Oddaje Państwu prawie połowę pensji, więc gdzie tu K*** sprawiedliwość?
mruk / 2009-07-08 10:18 / Bywalec forum
Fajnie, że znasz dwa języki. A co jeszcze? Trzeba było skończyć prawdziwe studia, a nie coś, co nazywało się kiedyś szkołą pomaturalną.
Bo to wystarczy ci do pracy w hotelu, kierowania taksówką itp.

Obawiam się, że w Niemczech trudno ci będzie znaleźć niefrustrującą pracę. Mają dosyć własnych takich jak ty "specjalistów", którzy kierują taksówkami. Gdybyś miał studia politechniczne, mat-fiz-chem... No, gdybyś był prawnikiem, znającym i prawo niemieckie i polskie...
Greeder / 62.89.78.* / 2009-07-08 11:21
Mruczuś. No i w tym problem. W Niemczech na taksówce się normalnie wyżyje. A w Polsce nie.
mruk / 2009-07-08 11:33 / Bywalec forum
Mylisz się.
Inny jest punkt odniesienia. Nie ma "normalnie" - jest tylko względem innych w okolicy.
Byłby tak samo sfrustrowany w Niemczech, jak u nas.
Greeder / 62.89.78.* / 2009-07-08 12:59
Nie zgadzam się. Punkt odniesienia miałby w Polsce. Stąd milionowe rzesze emigrantów nie frustrują się na zmywakach i w fabrykach, ale grzecznie tam siedzą i szczęśliwi są z irlandzkiej/brytyskiej biedy.
mruk / 2009-07-08 13:26 / Bywalec forum
Tak? Tak jestem barmanem, mam pozycję barmana, dzici chodzą do szkoły z dziećmi innych barmanów, ale porównuję się do Polski?

Pracowałeś ty kiedyś za granicą?
Ja tak.
Porównywałem się do Niemców, z którymi pracowałem.
I przechodziłem na druga stronę ulicy, jak słyszałem polski język, rozpoznawalny z daleka po Najświętszym Słowie Prawdziwych Polaków-Patriotów "ku-r-wa".
EDiS / 2009-07-08 09:42 / Tysiącznik na forum
Dziwna argumentacja Pana Gronickiego- cyt. "czy opodatkowywać tych, którzy są bardziej wykwalifikowani czy nie?"- . Otóz proszę Szanownego Pana za wysokie kwalifikacje otrzymije się(oby) wysokie stanowisko i wysokie wyngrodzenie a podatki płaci się nie za kwalifikacje tylko od osiągniętego przychodu i to niezależnie czy mamy do czynienia z podatkiem progresywnym czy liniowym.
Inna sprawa czy miliard zł to dużo czy mało? Jeżeli wziąć pod uwagę cenę np takiego piłkarza jak Ronaldo czy Kaka to są grosze, ale jeżeli porównać ta kwotę z ceną za jaką pozbyliśmy się przemysło okrętowego to jest to suma ogromna.
mruk / 2009-07-08 09:58 / Bywalec forum

pozbyliśmy
się przemysło okrętowego to jest to suma ogromna.

Nie rozumiem. Przemysł okrętowy przynosił od zawsze(!) straty. Został zbudowany na polecenie Rosjan i funkcjonował dzięki dotacjom z budżetu. Naprawdę nie interesuje mnie dlaczego przynosił zawsze straty - złe zarządzanie, brak kwalifikacji konstruktorów (faktem jes, e wszyscy lepsi wyemigrowali z powodu słabych zarobków) związki etc.
------------------------------------
Dość, że nie potrafiliśmy tak go zorganizować tak, by przynosił zyski.
------------------------------------

Jego likwidacja byłaby bardzo kosztowna. Więc opłacało się dać (!!!) go komuś nawet za symboliczną złotówkę, by nam - podatnikom oszczędzić płacenia za kontynuację przynoszącej straty produkcji lub kosztownej likwidacji.

Zwierzątka Ronaldo i Kaka - to są wzorce ekonomicznego myślenia? Zdrówka!
fsldkfjsldkfj / 89.75.104.* / 2009-07-08 12:14
Proszę sobie przypomnieć jak stocznia szczecińskaw latach 90tych przynosiłą zyski. Był zakaz podnoszenia płac to medale złote rozdawali z czystego złota, nie wiedzieli co z kasą robić. Po tym znaleźli się cwaniacy co zaczeli przekręcać kasę, kazano brać stoczni kredyty choć stocznia sama nie wiedziała co z kasą robić i zaczeło się wyniszczanie. A teraz mówi się ze stocznie są nierentowne. Jak chce się przejąć zakład to najlepiej doprowadzić do jego bankructwa. Polskie rządy robiąto wyśmienicie.
mruk / 2009-07-08 13:33 / Bywalec forum
I Łotwa też się wtedy rozwijała...

Jak się robi to, co robią Chińczycy, to musi się sprzedawać ten produkt za chińską cenę.

Budowanie statków, jak udowodniliśmy, przekracza umiejętności organizacyjne post-PRL owskich załóg, rządzonych przez partyjne nomenklatury i związki zawodowe.
EDiS / 2009-07-08 10:25 / Tysiącznik na forum
Ja proponuję Bałtyk sprzedać, bo przynosi straty, a na Giewoncie umieścic ogłoszenie " Tu mieszkał narodek, który nie umiał dać sobie rady z sobą( Jan Pietrzak)"
mruk / 2009-07-08 10:28 / Bywalec forum
Słusznie prawisz, człowieku!
Może byś dał trochę pieniędzy mnie? Co za różnica, stocznie, czy "mruk"?
EDiS / 2009-07-08 10:44 / Tysiącznik na forum
Jak bedziesz przynosił straty wykupię Cię za symboliczną 1 PLN. Podaj numer konta bankowego, zapewniam Cię,że u mnie będziesz przynosił zyski.Życzę dużo zdrowia.
mruk / 2009-07-08 11:38 / Bywalec forum
Twoje komentarze są tak nielogiczne, że pomyślałem, że dasz, powtarzam DASZ pieniądze mnie, skoro chcesz dopłacać do stoczni. Nic więcej nie napisałem.

Twój ostatni wpis świadczy albo o analfabetyzmie funkcjonalnym, lub zupełnej nieznajomości logiki. Myślę, że o jednym i drugim.
janiszek / 85.222.86.* / 2009-07-08 09:32
Chłopcy z Platformy gorączkowo szukają pieniędzy. Profesjonaliści od gospodarki z pełnymi szufladami pomysłów na każdą okazję dali tylnej części ciała na całym froncie we wszystkich dziedzinach. Sięganie do żelaznych rezerw pokazuje dobitnie w jak trudnej finansowo sytuacji znalazła się Polska. Zaniechania, obłuda i okłamywanie społeczeństwa, wreszcie kompletny brak kompetencji i zwykłe lenistwo i nieróbstwo, to cechy doskonałych PR-owców z Platformy Antyobywatelskiej. Polskie firmy będą padać jak muchy w smole. Kochani wyborcy do urn i głosować na Słońce Peru i jego ferajnę przydupasów. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
mruk / 2009-07-08 10:04 / Bywalec forum
A nie pomyślałeś, że Prezes Jarosław mimo podeszłego wieku i niezbyt dużej inteligencji też się uczy? Zwłaszcza, że wzorce leninowskie są mu doskonale znane.
Jak myślisz, czy będzie to forum, gdy odzyska władzę?

Obawiam się, że będzie dobrze, jak za Gierka - dobrze, bo tak będzie twierdzić telewizja i gazety pod opiekuńczym okiem czynownika z PiS...
pan władek / 89.231.111.* / 2009-07-08 13:23
mruk ja wiem, że masz stalinowsko gestapowskie przyzwyczajenia, żeby likwidować wszystko co ci się nie podoba. Wysil mózgownicę i przypomnij sobie ile gazet zamknął PIS. Rozmawiaj o faktach a nie o swoich chorych urojeniach.
A może znowu mi powiesz coś o ludziach wywlekanych o 6 rano, o trzymaniu się za portfele gdy rządzą "tacy ludzie". Obudź się mieliśmy już nową kampanię wyborczą, a ty jeszcze hasła ze starej powtarzasz
mruk / 2009-07-08 13:41 / Bywalec forum

masz stalinowsko gestapowskie przyzwyczajenia, żeby likwidować wszystko co ci się nie podoba

Gdzie ja napisałem, że stocznie mi się nie podobają, dlatego trzeba je zlikwidować?
Napisałem, że skoro trzeba było dokładać, to nie jest to żaden interes i dlatego trzeba likwidować.

Twoja "logika" przypomina logikę Prezesa Jarosława. Tylko, że on takie głupoty mówi na wasze - Ciemnego Ludu potrzeby, a ty dlatego, żeś tego Ciemnego Ludu członkiem...
janiszek / 85.222.86.* / 2009-07-08 10:54
Jak do tej pory za rządów PiS-u nie zostało zdjęte żadne forum, nie została zamknięta żadna z gazet, czy żadna prywatna telewizja wrogo nastawiona do PiS-u. Twój nieco młodszy guru, ćwierć inteligencik Tusk ma dwie lewe ręce. Zachwyciła go Irlandia, ale efekty sięgają krachu islandzkiego. Rozumiem Twoje zdenerwowanie faktem, że PO psuje wszystko czego się tknie. Fakty mówią same za siebie. Polska tonie nie tylko zalewana obfitymi deszczami, ale również tonie ekonomicznie we wszystkich dziedzinach. Jesteśmy dopiero w przedsionku kryzysu i zaniedbania w przygotowaniu zaplecza do walki z kryzysem zaowocują niebawem. Niedługo zabraknie pieniędzy na cokolwiek. I to by było na tyle. Wyborcy i wierni fani PO, gratuluję Wam wyboru. Teraz gotujcie się we własnym sosie. Serdecznie pozdrawiam
mruk / 2009-07-08 11:40 / Bywalec forum

za rządów PiS-u nie zostało zdjęte żadne forum, nie została zamknięta żadna z gazet,

I to był podstawowy błąd Jarosława. Wprawdzie pierwsze nieśmiałe próby były, ale brakło mu rewolucyjnej determinacji.
teraz POland / 212.244.186.* / 2009-07-08 13:27

I to był podstawowy błąd Jarosława.

Za to następcy Jarosława są już bardziej odważni i własnie próbują nieśmiało cenzurować informację przez wprowadzenie wymogu rejestracji gazet internetowych. Robią to w sposób "postępowy", dlatego pewnie nie widzisz w tym nic złego.
Greeder / 62.89.78.* / 2009-07-08 13:00
Daj spokój janiszek. Z fanatykami się nie dyskutuje. Mruczuś wie lepiej od Jarka co chciał, a czego nie chciał wprowadzić. A jeśli fakty są inne, tym gorzej dla faktów.
oldMan_1 / 212.244.196.* / 2009-07-08 10:37
To muszę wziąć w obronę Gierka bo pomimo wszystko zrobił dla nas nieporównywalnie wiecej dobrego niż Wielki Wódz.
Dzięki Gierkowi:
1.Nastapiło otwarcie Polski na świat i mogliśmy porównać jak jest na zchodzie i u nas i poczuć niezadowolenie, które doprowadziło do zmian;
2. Polska z kraju rolniczego zmieniła się w kraj przemysłowy i dzięki temu do dzisiaj można prywatyzować i pieniądze z prywatyzacji marnować na zasilanie budżetu
3.Polacy zaczeli się kształcić

No i Gierek w przeciwieństwie do Wielkiego Wodza nie marzył o władzy absolutnej.
mruk / 2009-07-08 11:56 / Bywalec forum
Chyba żyliśmy w innym kraju.
Traktuję ten wpis, jako potwierdzenie mojej tezy, że cenzura i propaganda sukcesu dożo może.

ad1. Nigdy nie udało mi się wyjechać na Zachód za Gierka. 4x odmowa paszportu;

ad2. Przemysłowy - na potrzeby zbrojeniówki ZSRR. Prywatyzacja polegała de facto na sprzedaży nas - konsumentów, nie fabryk, bo te miały wszystko, od załogi do technologii wszystko do d...
ad3. Za Gierka nastąpił upadek nauki i szkolnictwa, zapoczątkowany u schyłku Gomółki ,od marca1968 . Gomółka był zafascynowany nauką i do 1968 i przeznaczał na nią naprawdę duże, relatywnie, pieniądze.

Gierek o władzy absolutnej niee musiał o niej marzyć. On ją zwyczajnie miał. Oczywiście, miał nad sobą Breżniewa, ale ten się do detali nie wtrącał, byle linia Partii była zachowana.

Myślę, że Panu fakt, że był za Gierka młody, miesza się z ówczesna sytuacją ekonomiczną i polityczną.

No i wiem to z własnego doświadczenia, nie z Internetu.
oldMan_1 / 212.244.196.* / 2009-07-08 12:49
Chyba sie nie zrozumieliśmy.
Ja nie twierdzę, że Gierek jest moim idolem, ale , że zrobił dla nas znacznie więcej niż Wielki Wódz i to wszystko.
jliber / 2009-07-08 09:24 / Tysiącznik na forum
Do znudzenia: PIT jest od zarabiania a nie od bogactwa. Bogaci najczęsciej nie placą żadnych podatków. Łupienie PITem najlepiej zarabiających to tylko sposób na to aby biedni Polacy pozostali biedni, co akurat jest perfekcyjnie na rękę bogatym.

Najnowsze wpisy