Forum Polityka, aktualnościKraj

47 tys. emerytów mundurowych przed pięćdziesiątką. Kosztują 12,7 mld złotych

47 tys. emerytów mundurowych przed pięćdziesiątką. Kosztują 12,7 mld złotych

Wyświetlaj:
swefgvwer / 77.255.228.* / 2011-07-21 11:46

Na to się nigdy nie zgodzimy - mówi wprost Antoni Duda, przewodniczący Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych

A ja się nie godzę na młodych emerytów, którzy nigdy nie odłożyli złotówki na swoją emeryturę. Tylko kto słucha mojego zdania?
Przestaję płacić podatki - schodzę do podziemia;-))
Tadeusz W. / 77.45.44.* / 2011-07-21 11:31
ja pracuję od rana do upadłego - często latam samolotem i mam zmiany czasu a biznes wymaga ode mnie aktywności od rana i koniec cackania się z sobą samym!. Dostarczam budżetowi masę podatków a dla mnie zostaje zdecydowanie za mało. Przed pięćdziesiątką jestem zużyty jak 80-latek. Gnoją mnie kontrole szukające dodatkowych pieniędzy równiez na 30-letnich rencistów z MO! A mój rówieśnik co niby tak intensywnie się zużył kolejno w ZOMO , potem jako " krawężnik" a ostatnio jako fotograf policyjny chodzi sobie jako luzak bo ma emeryturę. On jest zmęczony i ledwo starcza mu siły na kolejne dwie kochanki ! W dupie mam takie umowy, że jedni będą harować do śmierci i maja obiecaną emeryturę w wysokości 360 złotych a inne zdrowe byki idą na emeryturę z mlecznymi zębami. Gdzie logika ? Tożto dyktatura proletariatu w czystej formie !!! A moje PO - cóż ma mały i średni biznes w tyłku - poszcza oko do większej rzeszy wyborców - ot policjantów, służby zdrowia i robotników. A mój głos? Ale jesteśmy na prostej drodze do tego, żeby mali przedsiębiorcy poszli do czarnej strefy - i tak jesteśmy traktowani jak złodzieje wiec przynajmniej zróbmy coś aby dorównać wyobrażeniom kontrolerów i ludu pracującego. A wtedy zabraknie na debilne bilbordy i emerytury dla młodzieniaszków z policji
Papcio / 62.159.242.* / 2011-07-21 11:48
tyle głosów w wyborach ile zapłaconego PIT. I problemy nierównowagi budżetu by się skończyły.
??? / 213.158.197.* / 2011-07-21 11:25
Dobrze widzę na tym zdjęciu? Nareszcie złapali tego łajdaka?
lplp / 83.12.23.* / 2011-07-21 11:24
a po co pracować... od razu po szkółce dawajcie emeryturę, toć chyba nie chcecie biegać za złodziejami. Jeszcze się spocicie. Dać broń dla każdego jak w USA i niech każdy się sam broni i docieka sprawiedliwości.
Kamil B / 2011-07-21 11:16 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
w tym jak i przyszłych sejmach szanse na zmiany czegokolwiek są zerowe, jeśli nie zmieni się ordynacji wyborczej i ludzi przy korycie, będzie trwał nadal cyrk w postaci przenosin z jednej partii do drugiej, myślcie ludzie na kogo będziecie głosowali
alik233 / 195.117.255.* / 2011-07-21 11:11
Przypomnę tylko, że gdy rząd SLD kolejny raz wyprowadzał mundurówki ze wspólnego systemu emerytalnego, a było to przed wyborami 2005 roku, inne partie oraz Prezydent Kwaśniewski dostały też "małpiego rozumu" i w trybie na cito klepnęły sprawę, jakby to była sprawa wagi państwowej, a nie zwykła kiełbasa wyborcza!
Ocelot / 83.238.175.* / 2011-07-21 10:56
jak zwykle przesadzacie - popatrzcie na takiego agenta Tomka - przed 40, z emeryturką z naszych pieniążków, bezkarny, i do tego atrakcyjny dla kobiet po 60 - nie wiem co wy widzicie w tym złego
amarlyk / 195.117.255.* / 2011-07-21 11:24
Przepraszam, agent Tomek miuał 34 lata, jak wziął skromne 4 tys. emerytury. Co to jest w prównaniu z p. Święczkowskim (jaden z komendantów Prezesa Kaczyńskiego - z CBŚ), który w wieku 40-lat zaczął pobierać skromne kilkanaście tysięcy za postojowe!
już się cieszę / 213.241.90.* / 2011-07-21 11:02
a bzykał waść babę nie w pana guście?
skubidubi / 78.133.163.* / 2011-07-21 10:41
Powiedzmy sobie szczerze: każdy wyjątek od powszechnego systemu emerytalnego i przynależności do ZUS jest niesprawiedliwy.
abram1 / 195.117.255.* / 2011-07-21 12:30
Powiedz to posłom-osłom, bo chyba tego nie rozumieją, wszak sami sobie uchwalili emeryturki za posłowanie!
Ceneo / 83.19.80.* / 2011-07-21 10:25
Najciekawsze jest to, że funkcjonariusze służ mundurowych przechodząc na emeryturę są rencistami ze znacznym uszczerbkiem zdrowia z ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym, po czym przechodzą ozdrowieńczy proces metamorfozy i podejmując uprzywilejowaną skądinąd podatkowo pracę poza wojskiem i policją, z innej ustawy, stają się całkowicie zdrowi i zdolni do pracy na cały etat!!! To prawdziwe kuriozum!!!
Jestem świadom, że nie można uogólniać i imputować takich zachowań wszystkim, ale powszechność tego zjawiska powoduje, że można mówić o pewnej prawidłowości.
Z drugiej strony wielu z nas , którzy odbyli zasadnicza służbę wojskową z obowiązkowego przed laty poboru, ma zaliczony ten okres jako lata bezskładkowe, lub na poziomie połowy składki normalnego roku pracy. Przecież to urągający elementarnym zasadom sprawiedliwości społecznej absurd!!!
Ktoś powinien mieć cywilną odwagę zatrzymać to emerytalne szaleństwo szkodliwych warunków pracy za biurkiem, dlatego że pracuje się w górnictwie, uprzywilejowania całych kategorii zawodowych, kosztem bezustannego przesuwania wieku emerytalnego i łupienia normalnych, uczciwe pracujących ludzi.
Nie mam wątpliwości, obecna partiokracja na to się nie odważy.

Szerzej na temat partiokracji na:

frankofil-francja-przede-wszystkim.blogspot,com/.
(@) / 89.79.218.* / 2011-07-21 13:01
Wielki wódz Stalin, duchowy przywódca Ludowego Wojska Polskiego z czasów PRL-u, to przeciwników zmian ustrojowych, rozstrzeliwał bez pardonu w lasach Katyńskich, Miednoje,Ostaszkowie, Kozielsku ..i o żadnych przywilejach emerytalnych dla przedstawicieli dawnego systemu, nawet nie chciał słyszeć. Przez pięćdziesiąt lat, jego wyznawcy i duchowi spadkobiercy z LWP i MO panoszyli się w Polsce jak święte krowy w Indiach, a i dalej żądają dla siebie i swoich rodzin przywilejów i specjalnego traktowania....to jest naprawdę żenujące i kpina z Narodu Polskiego.
tesa1959 / 2011-07-21 11:03 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Najciekawsze jest to, że funkcjonariusze służ mundurowych przechodząc na
emeryturę są rencistami ze znacznym uszczerbkiem zdrowia z ustawy o
zaopatrzeniu emerytalnym, po czym przechodzą ozdrowieńczy proces
metamorfozy i podejmując uprzywilejowaną skądinąd podatkowo pracę poza
wojskiem i policją, z innej ustawy, stają się całkowicie zdrowi i zdolni
do pracy na cały etat!!!

Takich bezsensownych oskarżeń jeszcze w życiu nie słyszałam. Tak się składa, że mieszkam (i nie tylko) w środowisku wojskowym. Nikt, dosłownie nikt nie odszedł wcześniej na emeryturę z fikcyjną grupą inwalidzką. W dodatku wystarczy złożyć wizytę na cmentarzu, by zorientować się w jakim wieku przechodzą na drugi świat cywile, a w jakim wojskowi. Wielu moich znajomych jest po wielokrotnych zawałach z rozrusznikami serca, a także po wylewach i udarach. Znam też wielu cywilów i tu statystyka jest o wiele łaskawsza. Ostatnio wzrosła liczba samobójstw żołnierzy - ciekawe dlaczego? Pewnie z nudów :(
kraton / 195.117.16.* / 2011-07-21 11:26
Wzruszyłaś nas wszystkich niedolą mundurowych ;)
(@) / 89.79.218.* / 2011-07-21 13:10
Za prawdę POwiadam Wam, biedni są ci trzydziestoparoletni emeryci, wojskowi i milicyjni....amen
tesa1959 / 2011-07-21 11:32 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie chodzi o dolę czy niedolę, ale zapewniam Cię: wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma. Skoro jest tak dobrze w służbie mundurowej, to dlaczego jeden z drugim nie zgłosisz się. Będziesz miał raj i będziesz mógł leżeć na brzuchu i nie robić nic za wielką pensję.
Najlepsi eksperci są w środowiskach nie mających nic wspólnego z danym zawodem (mówię i o górnikach, nauczycielach i wszystkich innych, którym się zazdrości).
zadziwiona / 31.174.170.* / 2011-07-21 13:22
Ale nie każdy może taką pracę dostać..A z tego co wiem chce teraz wielu.. Rozumiem przejście na wcześniejszą emeryturę, ale Ci przed 40 to już lekka przesada..
Papcio / 62.159.242.* / 2011-07-21 11:58
a to dobre, fajny tekst w stylu: myslicie że tak fajnie pasożytować na podatnikach? To chodźcie i sami sobie na nich popasożytujcie, to zobaczycie czy tak fajnie!
tesa1959 / 2011-07-21 12:29 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Właśnie... pójdź, zobaczysz czy będziesz pasożytem, a potem oceniaj. A w ogóle to najlepiej zlikwidować wojsko i policję.
bubuchowski / 194.113.59.* / 2011-07-21 10:19
Jesli chcesz zarobić-zasuwasz na etacie po kilkanaście godzin, jak pracuje policja i wojsko - każdy widzi wiec dlaczego maja po 15 latach mieć labe za nasze podatki? Nawet jezeli bedzie im pobierana składka przez czas pracy to i tak to idzie z naszych kieszeni. Absurd. Zlikwidować te przywileje w całości, od zaraz.
kaliber 4441234 / 83.30.11.* / 2011-07-21 10:13
szkoda słów nie wiecie jak to wygląda od podszewki ta cała służba w mundurze. nic nie wiecie
skubidubi / 78.133.163.* / 2011-07-21 10:43
Wiem tyle że ciężko się doczekać interwencji policji, za to łapówki biorą aż miło za niewystawianie mandatów. Porządny policjant to niemal jak Wielka Stopa: krążą opowieści ale nikt na oczy nie widział.
już się cieszę / 213.241.90.* / 2011-07-21 10:07
Bez nagrody nie ma wiernego sługi.Jaki ma interes pan Jeremi w osłabianiu resztek struktur rządowych nie wiem.Przykład Kolumbii pokazuje,że struktury mafijne są bardzo skuteczne w przejmowaniu władzy na obszarze administrowanym przez bylejakie siły rządowe.Wmawiano Wam,że nisko opłacani zarządcy własności państwowej nie będą dobrze dbali o interes państwa a nisko opłacani mundurowi mają to robić.Śmieszne bardzo. Aha, nie jestem urzędasem, ani mundurowym.
iewierzący ateusz / 194.213.1.* / 2011-07-21 09:46
"47 tysięcy emerytów mundurowych przed pięćdziesiątką. Kosztują 12,7 mld złotych"
wprowadza w błąd, bo mniej uważnie czytający wyciągnie wnosek że, emerytury dla tych 47 tys kosztują nas 12,7 mln zł ,a tak nie jest , bo gdyby tak było to by zmaczyło,że średnia emerytura tej grupy wynosi srednio ok. 270 tys rocznie czyli ponad 22 tys miesięcznie , a to jest ponad 3 razy więcej od najwyższej średnie sędziowskiej wynoszacej jak widać na słupkach 6,5 tys zł

gdyby te 47 tys mundurowych emerytów przed piećdzisiatką miała srednio sędziowskie 6,5 tys to ricznie by kosztowali ok. 3,6 mld zł

Te 12,7 mld to jest koszt wszystkich emerytur mundurowych .
edeq / 109.243.207.* / 2011-07-21 09:44
Nieprawdopodobny mięczak z pana premiera Tuska...

Najnowsze wpisy