5 IX - 9 IX

privy / 2011-09-05 07:04
Czasami idziemy jak indeks koreański, kiepsko to wszystko widzę.
Wyświetlaj:
Lamaprd / 89.25.159.* / 2011-09-13 09:15
Wydaje się, że sp500 zejdzie jeszcze jedną falką w dół.
Zeus52 / 2011-09-09 23:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jednak np Piotruś pisze o opcji dojścia USD/PLN do 5,10 a EUR/PLN do 5,40. Jednak jest to obwarowane osiągnięciem parytetu na EUR/USD.
Tom ziel / 80.53.5.* / 2011-09-09 21:25
Ktoś jeszcze siedzi w que 2 po zeby tak jak ja:(
Zeus52 / 2011-09-08 22:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Cóż...jak na razie,to Stasiek wygląda obojętnie,choć ze wskazaniem na przystanek we wzrostach,a nie zwrot. Kuczyn pisze o programie Obamy...ale także jedynie o tym"drobnym"pakiecie 300 mld $. I,jak pisze,program ten jest deprecjonowany,jego waga jest umniejszana...oczywiście przez Republikanów. Ale to przeciwnicy polityczni,więc nic dziwnego... Przy okazji wiadomo po wypowiedziach analityków,który kogo słuchał. Jeśli słuchał wypowiedzi Republikanów...to oczywiście powie,że plan Obamy to nic nowego i znaczącego. Jednak,jak zaznacza Piotruś,to co zrobił dziś S&P500...to pozytywny ruch przed Obamą. Takie negatywne zachowanie indeksu może łatwo zemścić się na niedźwiedziach już jutro. Łatwo bowiem będzie o pozytywne zaskoczenie. A to pasowałoby do traktowania dzisiejszej świecy jako przystanku.
szalony inwestor / 2011-09-09 18:12 / Tysiącznik na forum
przedwczoraj +3 sp500 dzis juz nie ma po tym sladu. zwyzka zostala wykorzystana do dystrybucji akcji po
wyzszych cenach tak jak pisalem gdy mamy euforyczne wzrosty trzeba zajmowac krotkie pozycje na kontrqktach bo dzien pozniej zaczyna.sie.sajgon.
teraz juz nawet nie ma pod co grac. ciagle licze na ostatni zryw popytu zeby nabrac wiecej esek ale moze sie myle moze zwala.juz sie.zaczela?
Zeus52 / 2011-09-09 19:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja bym się tak nie spieszył,booo...grać jest pod co. Do 20 września nieco czasu pozostało. Bernanke wczoraj powtórzył(z karteczki),to co zapadło w Jackson H. A prawdopodobieństwo QE3 chyba nie było tak wysokie,jakie jest teraz.
szalony inwestor / 2011-09-09 22:16 / Tysiącznik na forum
miejmy nadzieje.ze.poweekendzie emocje.opadna. w poniedzialek futy u jankow sie zazielenia i odreagujemy te.spadki potem ogloszenie.qe3 euforia i...... moze.byc to.samo co.z.podniesieniem limitu zadluzenia. sentyment na.gieldzie zmienia.sie.na negatywny jestesmy swiadkami odwrocenia tredu.
devil000000 / 82.6.47.* / 2011-09-09 20:06
Dokladnie Zeusie ja mysle ze nastepny tydzie mamy odpal nie bedzie czasu na zapakunek nie miejsce i pora jak juz ktos pisal za oczywiste.A jeszcze tez mala zaleznosc na forum teraz skutkuje jak nie ma juz sie na czym opierac AT wszystko rozjechane to odwrot murowany.
u2mart nielogo / 193.19.165.* / 2011-09-10 01:29
devil haha żyjesz. Dawno cię nie słyszałem )
Pozdrawiam
Ja wysypałem akcje na stop losach aczkolwiek coś tam zostało. Ogólnie czekam na promocję, myślę że będzie szansa obkupić się za grosze, ale to potrwa
szalony inwestor / 2011-09-10 10:21 / Tysiącznik na forum
mysle tak jak ty u2mart bedzie duuuzo taniej ale troche pozniej
Zeus52 / 2011-09-09 21:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zwykle tak bywa,że przed zmianą trendu mamy bardzo nerwowe i duże ruchy w obu kierunkach. Wysoka zmienność zwykle zapowiada zmianę ogólnego kierunku na dłużej. Tak było przed spadkami. Tak jest teraz. Na dodatek na Staśku mieliśmy dotąd flagę prospadkową...a przyjrzyj się teraz. To na razie jeszcze w zarysie i może nie wypalić. Ale...
Stasiu26 / 156.17.226.* / 2011-09-09 21:24
Czyli jednak zmyłka, przed jazdą w górę ?
szalony inwestor / 2011-09-09 22:08 / Tysiącznik na forum
to nie tyle zmylka co pulapka na ostatnich optymistow. zostana zapakowani w pociag na polnoc ktory sie wykolei ;-) co tu duzo mowic wystarczy spojrzec na wykresy indeksow np.chiny niemcy ale sa.jeszcze optymisci co szukaja powodow do wzrostu na sile. i zawsze.cos znajda. ja wole patrzec na wykresy a one sa bezlitosne obnarzaja slabosc indeksow. po ostatnich tygodniach wielu sie przekonalo ze.pora pozbyc sie akcji czekaja tylko na lepsze ceny jak zrobimy jeszcze jeden podjazd np na 2500 to wtedy zacznie sie dopiero pozbywanie akcji pomyslcie jaki to wywola wodospad na.indeksach. qe3 niewiele pomoze
max1224 / 2011-09-09 22:04 / Tysiącznik na forum
volumen nie potwierdza wybicia flagi
Zeus52 / 2011-09-09 23:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wsłuchaj się uważnie w newsy z G-7. To nie tylko chodzi o FED i jego QE3,ale o coś o wiele większego. Na skalę ogólnoświatową,gdzie QE3 byłoby tylko amerykańskim fragmentem całości. Skoordynowane,światowe QE. Dlatego z ECB wyrzucją czołowego"jastrzębia". "Rezygnacja na znak protestu"...ha,ha,ha. Babcia opowiadała mi lepsze bajeczki. Ale wtedy byłem mały i bardziej naiwny.
szalony inwestor / 2011-09-11 10:01 / Tysiącznik na forum
swiatowe qe pewnie.bedzie polegalo na dodrukowaniu sobie pieniedzy. latwiej drukowac niz.oszczedzac
Zeus52 / 2011-09-11 23:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja tego nie pochwalam,ani nie krytykuję...po prostu jest na to szansa. Z dużym prawdopodobieństwem. Natomiast słowo"oszczędzać"(a także:"ciąć wydatki")zwykle,w wykonaniu rządów,bardzo źle się kojarzy. I źle kończy. Ja byłbym raczej za stwierdzeniem:"Łatwiej drukować,zamiast wypracować"...a nie"oszczędzać". Oszczędzać trzeba mieć z czego. Z resztą,firmy śpią na kasie i to wszędzie,nawet u nas. Dlatego z tego względu skłonny jestem zgodzić się z Twoim wcześniejszym stwierdzeniem,że"nawet QE3 niewiele pomoże". Bo co da"dodruk",jeśli problem nie polega na braku kasy. Firmy ją mają,ale nie są pewne jutra,więc nie robią inwestycji,nie zatrudniają ludzi,a nawet zwalniają. Jednak QE3 na jakiś krótszy,czy dłuższy "moment" jazdy na północ wystarczy. Na razie jednak chcą przetestować dno,a może i nawet lekko je naruszą,przed dużą jazdą up. Albo na odwrót...najpierw,od razu jazda up,a po QE3 zjazd...to zgaduj,zgadula...przekonamy się jutro,jakie są zamiary. Jednak najpierw w dół,przynajmniej do otwarcia u Janków. A poźniej się zobaczy. Jednak bardziej prawdopodobne wydaje mi się odbicie w górę(i od tego momentu duża jazda) dopiero w końcu tygodnia.
szalony inwestor / 2011-09-09 20:29 / Tysiącznik na forum
mam nadzieje ze.masz.devil racjie
ja licze na ieszcze jeden podjazd w gore a potem dalej w dol
max1224 / 2011-09-09 18:29 / Tysiącznik na forum
ehh wszystko rozjechane ... teraz 2230 i halemba głęboka jak to ktoś kiedyś powiedział
Zeus52 / 2011-09-09 19:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
Co nieco się wyjaśniło z naszymi CDS-ami,o czym pisałem rano... Polityka,polityka...hmmm...nie wiem o co taki raban. Bo jeden z przeciwników skupu obligacji PIIGS odchodzi w proteście przeciw temuż skupowi,z ECB? Ech...żeby wszyscy przeciwnicy wybrali te drogę protestu! To by się pewnie nie tylko Grecy ucieszyli! No i oczywiście na temat Grecji(jako,że dzień bez Grecji,to dzień stracony)wypowiedzieli się także negatywnie Szwedzi...że powiedzieli to,o czym wszyscy już dawno wiedzą,to nic. Zawsze to jakiś pretekst. Dzisiejszy dzień byłby także dniem straconym,gdyby jakiś bank,tym razem był to HSBC,nie poobniżał prognoz wzrostu gospodarczego. Dla Stanów od razu,na wstępie obniżył prognozę PKB na 2012r. do 1,6%...tym samym HSBC wybił się na czoło peletonu i jest na prowadzeniu...żółta koszulka lidera w zasięgu ręki....ale wyścig się jeszcze nie skończył. Walka trwa. Teraz czekamy: kto da mniej?....1,6% po raz pierwszy! Ktoś przelicytuje 1,6%? 1,6% po raz drugi...kto da 1,5. Albo 1,00?
max1224nielog / 83.29.215.* / 2011-09-09 09:48
test dolnej bandy flagi jeszcze musi być przeprowadzony
Zeus52 / 2011-09-09 10:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,ale teraz to już nie byłoby zbyt bezpieczne. W tym momencie,gdy ledwie się od niej oderwaliśmy. Co do Polski...wszędzie mówią:safe to haven...bo PKB,zielona wyspa,ect. Ale CDS-y na nasz dług rosną wręcz kosmicznie,to jest prawie pion w sierpniu,a teraz jakby konsolidacja przed dalszą jazdą w górę...coś jest nie tak. Atak na PLN? No dobra,mówi się o obniżkach stóp,więc PLN spada. Ale tak gwałtowny ruch CDS-ów?
max1224nielog / 83.29.215.* / 2011-09-09 10:44
robi się nieprzyjemnie i niebezpiecznie, test stał się faktem ... oby wytrzymało 2300 albo dolna linia flagi
Zeus52 / 2011-09-08 07:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dzisiaj,po sesji w Stanach Obama wystąpi przed połączonymi izbami parlamentu. To około pierwszej w nocy naszego czasu. Wypada poczekać. Na razie rynek walutowy(ED)nie potwierdził euforii. Wniosek:wyjazd na indeksach był głównie z powodu zamykania krótkich pozycji(realizacji sporych zysków). Eurodolar tymczasem ciężko myśli...co by tu dalej wywinąć? Jaki numer? I wszystko nadal otwarte.
tedchom_nielog / 194.177.29.* / 2011-09-08 11:25
Patrząc na opinie, mnóswo anali trąbi na temat zwały z drugiej strony jakoś nie mam wiary w taki scenariusz, bo wydaje mi się że rynek jeszcze powinien przed porządną korektą iśc w górę. Przecież jeśli teraz byłaby dalsza zwała to inwestorów drobnych by całkiem przepłoszyli z rynku, a nie o to w końcu chodzi. Ludziska mają słabą pamięć, ale te 3-4 lata to pamiętają wiec osobiście raczej oczekuję wzrostów a jak będzie się zobaczy. Na razie siedzę okrakiem patrząc jednak bardziej na północ
szalony inwestor / 2011-09-08 22:29 / Tysiącznik na forum
beda jeszcze wzrosty po to by wciagnac jak najwiecej ulicy do gry, ciekawy jestem jak to.zostanie rozegrane bobostatnio
malokto sie nabiera na.wzrosty jankow, widac chec do wzrostow.ale.tez niepewnosc i duza nieufnosc. moze po obamie cos sie ruszy moze szalencza kilkusesyjna jazda na polnoc?
Zeus52 / 2011-09-08 18:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
Patrząc,jak przed Obamą umacnia się dolar...tylko nadzieje na Homeland I.A. mogą tak go umacniać,wbrew indeksom. I niewykluczone,że właśnie to Obama przedstawi. Okazja jest wyjątkowa,więc może teraz(?). To dałoby spida indeksom...
Zeus52 / 2011-09-08 17:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
Też myślę,że dosyć tych zwał. Jest odpowiednio tanio,nawet bardziej,niż powinno.
szalony inwestor / 2011-09-08 22:20 / Tysiącznik na forum
na kazdej takiej.euforycznej sesji jak wczoraj warto brac krotkie pozycje na kontraktach bo bdzien pozniej jest realizacja zyskow nie ma kontynuacji zwyzki. rynek nie ma.sily rosnac to widac. wzrosty sa robione na sile przy malych obrotach, obroty rosna na.spadkach - to jest rynek niedzwiedzia. byc moze bedziemy rosli do rozliczenia serii wrzesniowej kontraktow a potem moze byc nieciekawie.
szalony inwestor / 2011-09-08 22:12 / Tysiącznik na forum
te zwaly pokazaly slabosc.rynku kazda jazda w.gore kojczy.sie..duza.zwala.popyt slabnie, ja sie upieram przy.swoim jeszcze jeden skok w gore i..... nie bedzie.juz nikt mial watpliwosci ze trend jest spadkowy, teraz jeszcze wiele osob liczy.na powrot do.wzrostow ale to.sie.zmieni. nadzieja umiera ostatnia .
max1224tel / 188.146.196.* / 2011-09-08 18:22
Nigdy nie jest za tanio
Zeus52 / 2011-09-08 20:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
No,z drugiej strony patrząc,to jedna jaskółka wiosny nie czyni...równie dobrze bank tego analityka może siedzieć zapakowany w akcje i może dlatego tak,bardziej różowo widzi rzeczywistość...
Zeus52 / 2011-09-08 20:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
Oczywiście,to prawda. Ale niedawno czytałem anala jednego z większych banków,który twierdzi,że prognozy wzrospu gospodarczego dla Stanów,Europy,ogólnie świata,są tak mocno przestrzelone...w sposób negatywny,oczywiście,przestrzelone,że tak wielkiej rozbieżności nie zna nawet z historii. Wszyscy wręcz prześcigają się w dołowaniu prognoz na lata 2012,2013...i to gremialnie...każdy chce być Roubinim i"przewidzieć"recesję,by później powiedzieć:a nie mówiłem!? Tymczasem,jak wyżej,gość twierdzi,na podstawie ich wyliczeń,że tak nieuzasadnionego przestrzelenia w dół prognoz, nie widział w życiu,ani nie zna z historii. Takie prognozy-fikcyjne stress-testy...z wielu niewiadomych,przyjęte same,jedynie te najgorsze założenia. To jest total w wymyślaniu o czym najgorszym zapomniał powiedzieć konkurencyjny analityk...wymyśla się rzeczy nawet tak mało realne,że graniczące z zerowym prawdopodobieństwem i przyjmuje je jako pewnik wstawiając do obliczeń...dlatego wspomniał,że te prognozy to raczej wirtualne stress-testy. Dalekie od rzeczywistości.
tedchom / 2011-09-08 21:47 / Tysiącznik na forum
Wiecie tak sobie myślę jak już pisałem że właśnie teraz by być trendy trzeba krakać że najgorsze przed nami. Powód jest moim zdaniem dość oczywisty. Wcale nie dawno był rok 2007/8 przedtem wszyscy krzyczeli będzie rosło w nieskończoność kto dał więcej ten był guru. Teraz jesteśmy po kryzysie i anale muszą krzyczeć że będzie spadało, (zawsze najprościej potwierdzać ludziom że to co mają w pamięci to jedyna prawda), a i jak większość w to wierzy to po części się tak dzieje więc jest co jest. Tylko że paliwa na powrót do dna nie wystarczy wszystkim. Nawet prom kosmiczny potrzebuje energi by wrócić na ziemię, podobnie rynki.
Zeus52 / 2011-09-08 22:18 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dokładnie jakoś w tym stylu to brzmiało...że właśnie to przypomina nastawienie z 2007roku(kompletnie nietrafne),tyle że tym razem w przeciwną stronę(i też kompletnie nietrafne). Dziś to jednak nie pod Obamę dolar się tak umacniał do euro. Nic o najważniejszym nikt nie mówi,nawet w zagranicznych mediach cicho-sza...tylko o tych 300mld(nie wiadomo w jakim terminie,nie wiadomo czy przejdzie). ED spadał raczej pod wpływem negatywnych plotek,a także informacji ze strefy euro.
max1224 / 2011-09-08 20:37 / Tysiącznik na forum
spoko spoko to tylko kontrolka takie pomarańczowe światełko ... wiesz dobrze, ze ze mnie optymista jakich niewielu ... teraz trzeba spokojnie poczekać na Barracka i jutro dopiero coś może sie krystalizować w każdym razie do 17 nic nie zabierze nadzieii dalej trzeba uważać
Zeus52 / 2011-09-08 20:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja tam nie mam właściwie zdania na temat ekonomii...bo jakie mogę mieć? Tylko czasem pośród opinii analityków,dość jednomyślnie negatywnych,jak się okazuje,są jednak wyjątki...
max1224 / 2011-09-08 21:39 / Tysiącznik na forum
skandia daje promocję na inwestycje na zysk, a opiekunowie inwestora zmianę nastawienia na fundusze akcyjne ... ciekawe ciekawe
inny. / 87.205.192.* / 2011-09-08 22:38
Widzę , że teraz jakiś opiekun inwestorów jest w modzie. Wczesniej brylowały tu chyba funduszowe.pl i jak nałapali klentów to skończyło sie jak zwykle:
http://www.funduszowe.pl/wyniki_inwestycji_w_2011_roku,strony,10,34,84.php
Nie dość , że nie wyszli z akcji w maju, gdzie były wszelkie mozliwe sygnały sprzedaży, to wyszli w końcu w sierpniu w samiusieńkim dołku. To znaczy tak wyszli ich klienci, bo nie wierzę, by sami tak spekulowali.
az71 / 178.218.228.* / 2011-09-08 22:25
A co myślicie o strategii prezentowanej prze Opiekun Inwestora. Czy dla kogoś, kto myśli o spokojnym zbieraniu środków na emeryturke bez codziennego stresowania się, jest to dobre rozwiązanie?

Czy można w taką strategię zaryzykować większe fundusze?

Podobnie jak tedchom wyszedłem z akcyjnych co zbiegło się akurat z sygnałem z opiekuna, powrót po nowym sygnale jest dość stresujący ...
tedchom / 2011-09-08 21:48 / Tysiącznik na forum
opiekunom to chyba akurat wychodzi z założeń systemu
privy / 2011-09-08 14:31 / Tysiącznik na forum
Ja bym przypuszczenia porzucił. Na f.staska 1205/10 silny opór i na kreskach potencjalny koniec korekty jako korekty trendu spadkowego oraz 1190 jako wsparcie w cenach zamknięcia jako warunek konieczny by ta korekta mogła stać się czymś więcej. Stasiek jest w neutralnym ''pasie''. Wybicie górą pasuje mi na jutro choć to piątek a na dziś kiszonka z możliwym zjazdem intra na 1185.
Zeus52 / 2011-09-06 22:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
Upss! Mała nieścisłość. Te"prawie objęcie hossy"na S&P500-futures,już nieaktualne. Właśnie po sesji robią pełne"objęcie".
max1224 / 2011-09-07 00:00 / Tysiącznik na forum
ha ... jak nazwiesz to co na złocie???
Zeus52 / 2011-09-07 07:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zdaje się,że już nie trzeba tego nazywać...:). Kuczyn napisał rano,że działania Helwetów nic nie dają Eurolandowi. Teoretycznie,niby tak. Ale oni zapowiedzieli przecież nic innego,jak Quantitative Easing w ich wykonaniu...no właśnie...a co w/g zapowiedzi mają kupować? Głównie euro i obligacje europejskie. Więc stwierdzenie chyba nieco na wyrost. Ale ED jednak naruszył wczoraj roczną linię trendu...to może i powinno być na razie tylko naruszeniem. Jeszcze powinien zaatakować 1,45. Tyle,że podczas gry pod Obamę,kto wie czy to jednak dolar się nie umocni. Ciągle chodzi mi po głowie...co Obama może zrobić? A jeśli Homeland I.A.? To umocni dolara.
max1224 / 2011-09-07 17:05 / Tysiącznik na forum
dziwna ta cisza na forum ... teraz cd flagi i za dzień lub dwa czas na zmianę pozycji??
szalony inwestor / 2011-09-07 20:09 / Tysiącznik na forum
ja czekam cierpliwie na 2500 wtedy sprzedaje reszte akcji i biore eski na.fw moim zdaniem pojedziemy na 2500 moze troche wiecej a potem spadki.
Edimax / 89.231.193.* / 2011-09-07 21:18
Mam pytanie w jakie eski inwestujesz?

Pozdrawiam.
szalony inwestor / 2011-09-07 21:33 / Tysiącznik na forum
teraz planuje brac wieksza ilosc fw20u11 w okolicach 2500, byc moze 2500 zaliczymy pozniej niz mysle wtedy bede bral eski z serii grudniowej, w.fundusze juz.sie nie bawie nie czas i miejsce na to teraz-za duza zmiennosc, akcji mam juz sladowe ilosci. Jak nie masz duzego doswiadczenia to NIE ZACZYNAJ GRAC NA KONTRAKTACH.
jasio84 / 91.150.156.* / 2011-09-07 21:48
panowie jaki portfel obecnie macie na skandi?
Zeus52 / 2011-09-07 19:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,między innymi z tego powodu pisałem,że nie widzę testowania dna ani korpusem,ani nawet dolnym cieniem...("tak to nawet Cymcyk potrafi"....). Nie powiem,że nie jest to satysfakcjonujące,bo bym skłamał. Za mało ruchów jeszcze było w ramach tej flagi,aby miało się wybijać w dół. No i wczorajszy wpis o Helwetach...jeśli zrobią nawet dodruk...toż to QE po helwecku. I może byłaby to ich wewnętrzna jedynie sprawa,gdyby nie to,co zamierzają za wydrukowane franki kupować. Toż to właściwie europejskie Quantitative Easing. "Wy sprzedajecie euro,kupując franki...to my je opchniemy za euro i kupimy europejskie obligacje. I tu wychodzi na to,że przyczyna miesza się ze skutkiem,jeśli chodzi o spadek franka. Nieważna przyczyna...to daje taki sam efekt,jak zanik obaw i odwrót od franka. No,dzisiejsze niemieckie dane o wzroście produkcji przemysłowej i to aż o 4% też musiały zrobić swoje(a Baltic Dry Index sobie rośnie wbrew wszelkim krakaniom"ekspertów")...do tego Obama może wiele zdziałać. Przy tak żadkiej,nietypowej okazji,przed całym parlamentem...nikt o tym nie pisze,ale ciągle myślę o H. I. A....to dobra okazja i to może być teraz!
max1224 / 2011-09-07 19:15 / Tysiącznik na forum
coś mi się obiło o wielkim pobudzaniu gospodarki poprzez walkę z bezrobociem (inwestycje, nowe miejsca pracy, zamówienia itd itp), to akurat wygląda rozsądnie i na ten cel 300mld $ (mam nadzieję że nie pomyliłem kwoty) ... do tego to o czym piszesz ściąganie kasy do kraju ... oj może być bardzo ciekawie ... zresztą pod coś trzeba grać
Zeus52 / 2011-09-07 22:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeszcze jedno. Przypominasz sobie pewnie,jak tłumaczyłem się,że nie widzę lepszego miejsca od GPW? Wiesz,taka ogólna sytuacja,trochę"nos". No i to,co mówią o naszej giełdzie gdzie indziej. Kiedyś,niedawno pisałem. A wiesz,co mówią? GPW=Safe to haven...mówi Ci to coś? Hi,hi,hi...dotąd to określenie słyszałem odnośnie złota i franka. Tymczasem używają go coraz częściej do nas i do Turcji(ta na drugim miejscu).
max1224 / 2011-09-07 22:47 / Tysiącznik na forum
patrząc na ostatnie amplitudy ...coś w tym mimo wszystko jest ... przykłady janki lecą 2,8% u nas plusik 0,6, albo niemcy -5,7 u nas -3 z hakiem dziś dla odmiany oni 4% my 3,5% tę siłę po prostu widać
Zeus52 / 2011-09-07 23:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na razie mieliśmy realizację z esek na dolnej linii prospadkowej flagi i tyle. Zobaczymy,co dalej. To,że jest budowana flaga,jeszcze nie przesądza o ostatecznym kierunku. A z drugiej strony,to np Stasiek może spokojnie budować flagę coraz wyżej. Może ją budować nawet do LS RGR(1260p.)...to byłoby nawet naturalne. Kanał:prospadkowa flaga,budowana do LS RGR. Jeśli nie zdarzy się coś bardziej pozytywnego w danych,albo ze strony FED...bo jeśli się zdarzy,to"flaga"pęknie...ale w drugą stronę,na północ. Na razie mamy czas. Pozostaje do pełni"szczęścia",aby jeszcze ED,zgodnie z zapowiedzią,uderzył na ten wczorajszy,górny pik i ruszył na 1,45. Chyba już czas...byłoby zgodnie już wszystko. Ale to chyba nie byłby nadmiar łaski"z Góry"? :))
Zeus52 / 2011-09-07 19:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
Od początku tego roku analitycy(także Kuczyn) pisali o Homeland Investment Act. Drugiej odsłonie tak prawdę powiedziawszy. I że ta propozycja ma zostać ogłoszona jesienią tego roku. A im bliżej jesieni,to jakby o tym zapominają. A Obama nie tylko chce wygrać wybory...Obama chce,i jak sądzę(pisałem Ci kiedyś,że on postawi się nawet tym,którzy go sponsorowali w wyborach)ma duże na to szanse,zapisać się jako jeden z najlepszych prezydentów w historii Stanów Zjednoczonych.
Zeus52 / 2011-09-06 22:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeszcze taka mała dygresyjka...tak wczoraj rozbawiło mnie,jak Europa ustawia Jankom kontrakty(S&P500-futures)...Janki szczególnie"lubią",wręcz"uwielbiają",jak za nich ktoś decyduje,czy mają rosnąć,czy spadać. Dziś właśnie te ustawianie podsumowali...prawie,że objęciem hossy(niewiele brakło)kasując cały wczorajszy dorobek europejskich niedźwiedzi...co z resztą,odpowiada(połączenie dwóch świec na kontraktach) dzisiejszej świecy na samym indeksie. Do tego na zwiększonych obrotach. Może nawet dogrywka na cieniu będzie zbędna. Przydala by się jeszcze jutro luka hossy na S&P500. I oczywiście coś ponad nią.
Zeus52 / 2011-09-06 22:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Fajnie wygląda ten dzisiejszy,górny cień na EUR/USD. Sądzę,że nadbicie w górę i to wyraźne(powrót do maximów z przed tygodnia) tego piku to tylko kwestia czasu. Nie wiem,czy już jutro,ale pewnie najbliższych sesji.
drobny_ciułacz / 81.252.50.* / 2011-09-06 10:30
To na franku zabolało
privy / 2011-09-06 10:42 / Tysiącznik na forum
Ktoś się nieźle wkurzył. To wygląda na jakąś zmasowaną interwencję, ale po przepięknych dywergencjach na H4. Szkoda, że nie spojrzałem wcześniej.
Zeus52 / 2011-09-06 20:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
Niektórzy zagrali na spadek franka już wcześniej. Widać było na innych tzw"bezpiecznych"aktywach,jak gold,że szykują się do spadków. Piotruś już wcześniej pisał o gold..."uwaga,złoto nie zakończyło korekty,mimo że zaszło wysoko...będzie ciąg dalszy spadków". Nie zdążyłem o tym napisać,bo jak zwykle...brak czasu. Ale Kuczyn wspominał o tym już w piątek wieczorem i wczoraj,jako ostrzeżenie. Ale zakres jazdy w dół na franku faktycznie przekroczył nawet oczekiwania. I wygląda na to,że to nie koniec. Nie wiem,czy znajdą się chętni do zagrania przeciw szwajcarskiemu bankowi centralnemu,który dysponuje 250 miliardami franków rezerw do rzucenia na rynek i obiecje to zrobić,a na dodatek zapowiada możliwość dodruku franków,gdyby te ćwierć biliona nie wystarczyło. Tak,że to pewnie nie ostatnia taka czarna gromnica na wykresie franka.
max1224 / 2011-09-06 20:19 / Tysiącznik na forum
ależ mamy piękny podwójnyna goldzie miód ... a jak tak dalej pójdzie to i młotek na staśku bedzie że hej ... jednym słowem bańki pękają
TDI / 83.29.58.* / 2011-09-06 11:01
http://pb.pl/a/2011/09/06/SNB_ustalil_minimum_dla_EURCHF_decyzja_banku_korzystn
privy / 2011-09-06 11:49 / Tysiącznik na forum
Wszystko ładnie, pięknie, ale grono wtajemniczonych wiedziało wcześniej. Na wykresach nic się nie ukryje. Przekręt na megaskalę. Niestety, ale SNB jest za cienki by się bronić przed spekulacjami chyba, że zaczną druk. Wtedy złoto i jen dostaną szału, a rynki jesieni średniowiecza.
Zeus52 / 2011-09-06 20:39 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ależ ważne jest,co kupią za franki. Szwajcarzy za franki(250 mld !),także te które dodrukują(tak obiecali) zakupią obligacje krajów europejskich(Niemcy?)...a to wyraźnie poprawia humory na rynkach.
tedchom / 2011-09-06 14:37 / Tysiącznik na forum
możesz rozjaśnić przypowieść ?
privy / 2011-09-06 15:30 / Tysiącznik na forum
Pierwsze dwa polecą do góry a trzecie na dół. Patrzę na rynki i do wyjaśnienia sytuacji zostaje środa.
piterus1 / 78.8.255.* / 2011-09-06 12:22
Obstawiam że za kilka dni zostanie sprawdzona siła SNB bo spekluanci tak łatwo nie ucieknął.
Zeus52 / 2011-09-06 21:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,jakieś próby mogą być. Pewnie,że tak. Ale weź pod uwagę,że właściwie żadnej interwencji(fizycznie) jeszcze nie było. Wystarczyła sama zapowiedź powiązania kursu franka i euro.
Zeus52 / 2011-09-06 20:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
No nie wiem...to może być czarny dzień dla spekulantów na franku. Dzień,który powinien przejść do historii i utkwić w pamięci na długo...żeby spekulować teraz na wzrost franka trzeba dużej kasy...i tu nie chodzi o drobne,jak w przypadku"zwykłych",paromiliardowych interwencji,ale o możliwość(i chęć)rzucenia przez SNB 254 miliardów franków. A właściwie to nie ma ograniczeń,bo jak zapowiada SNB,w razie czego to jeszcze ruszy dodruk franka i jego sprzedaż za główne waluty(euro,dolar,jen)...to nie 500 mln,miliard,czy dwa. Czarny dzień dla spekulacji z powodu tego,czego niewielu się spodziewało...trwałego powiązania franka z euro.
privy / 2011-09-05 21:12 / Tysiącznik na forum
Jeśli odwrót to najlepiej jutro, byłby niemal książkowy i to będzie pewien problem. Albo mała szpulka z przeniesieniem wzrostów na środę, albo od razu petarda. Z drugiej strony będą ci co zagrają na o.flagę. Ktoś zostanie ugotowany. Zobaczymy.
max1224 / 2011-09-05 21:31 / Tysiącznik na forum
no to mamy niemal identyczny pogląd na dalszy rozwój ... ja myślę o gpw
tedchom / 2011-09-05 22:43 / Tysiącznik na forum
hmm mi bardziej by pasował zjazd jeszcze jutro, taki dla porządku, ale możliwe że odbije. Ja w piątek dokupiłem więc nie będę rozpaczał w razie północnego kierunku
max1224 / 2011-09-05 22:47 / Tysiącznik na forum
możemy nisko zacząć co byłoby dodatkowym atutem do popołudniowego odpału
tedchom / 2011-09-05 22:50 / Tysiącznik na forum
to fakt poziom 2230 byłby ideałem ;) he takie tam marzenia. ale zastanawiam się nad momentem wyjścia ile ty obstawiasz? bo raczej na pokonanie 2700 bym na razie nie liczył chociaż wyglądało by to takie ładne W
max1224nielog / 83.29.222.* / 2011-09-06 11:13
jesli wszystko w ramach flagi to wyżej 2550 nie podskoczymy
tedchom / 2011-09-05 21:24 / Tysiącznik na forum
mówisz jutro? A o jakim rynku myślisz?
privy / 2011-09-05 23:02 / Tysiącznik na forum
Patrzę na f.staśka f.dax i gpw. zbliżone układy. Wykresy tygodniowe są jednak bezlitosne. Będziemy spadać, ale może z nieco wyższych poziomów. Ta ewentualna podbitka wcale nie musi być mocna czy też długa. Może być zwykłą jednodniową pułapką. Cokolwiek to będzie warunki do powstania ma.
szalony inwestor / 2011-09-05 23:51 / Tysiącznik na forum
Ja obstawiam odbicie do 2505 max
pchelekjerzy30 / 2011-09-05 15:48
lot koszący - chyba pasa zabraknie
tedchom-nielog / 194.177.29.* / 2011-09-05 12:05
wydaje mi się że poziom 2230 nie powinien pęknąć tym razem a to z kolei byłby już mocniejsze wsparcie bo z trzech punktów powstałe
szalony inwestor / 2011-09-05 14:02 / Tysiącznik na forum
wig 20 dobrze sobie radzi -narazie
piterus1 / 78.8.255.* / 2011-09-05 14:04
Widać że bronione jest 2300 pkt. jendak jeżeli przebijemy ten punkt to już poleci...
szalony inwestor / 2011-09-05 14:25 / Tysiącznik na forum
narazie jest ok chociaz janki nie pomagaja
szalony inwestor / 2011-09-05 15:42 / Tysiącznik na forum
no i pozamiatane. zatrzymamy sie na 2230?
piterus1 / 78.8.255.* / 2011-09-05 14:33
Spokojnie 21 wrzesien się juz zbliża po drodze jest jeszcze wystąpienie Obamy i gdyby nie Europa (m.in. Berlussconi który jednak nie chce oszczędzać, ale spokojnie zaraz go EBC przytęperuje jak przestanie skupować obligacje) to lecielibyśmy w górę a tak...
privy / 2011-09-05 09:24 / Tysiącznik na forum
Wygenerowana dziś luka będzie potrójnym oporem, ale faktycznie układ na f.dax sprzyja temu co mówisz z podjazdem w okolice 5800. Poza tym potrójna bycza dywergencja RSI, jeden z mocniejszych sygnałów AT. Podobnie histogram MACD. Efekt tego powinien być widoczny najdalej w środę.
szalony inwestor / 2011-09-05 08:43 / Tysiącznik na forum
spokojnie bedzie jazda na polnoc jeszcze w tym tygodniu, bedziemy spadac.z wyzszych poziomow, 2300 nie powinno peknac
Zeus52 / 2011-09-05 18:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
Też tak myślę. I spozieram lewym okiem na to,jak europa ustawia Jankom kontrakty na ich indeksy...normalnie,jak Janki jutro rano(u nich,u nas o 14.00)się obudzą,to się chyba wściekną. Albo uśmieją do rozpuku! Taka okazja do zakupów nieczęsto im się pewnie przydarza...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy