Forum Polityka, aktualnościGospodarka

5 mln Polaków żyje w skrajnym ubóstwie

5 mln Polaków żyje w skrajnym ubóstwie

ipsydon / .* / 2005-05-12 11:43
Komentarze do wiadomości: 5 mln Polaków żyje w skrajnym ubóstwie.
Wyświetlaj:
MIAZO / .* / 2005-05-13 10:42
UMIESZ LICZYĆ LICZ NA SIEBIE - NIE NA NASZE PAŃSTWO
George / .* / 2005-05-13 11:07
Tylko jak to zrobić w państwie, które wie lepiej od swoich obywateli, co im potrzeba? Socjalizm zawsze prowadzi do skrajnego ubóstwa.
Głupkojad pospolity / .* / 2005-05-15 23:40
Niektóre oszołomy nawet agresywny kapitalizm potrafią nazwać socjalizmem. Co to u nas za socjalizm, jeśli mamy wielokrotnie niższe świadczenia socjalne niż np. takie kapitalistyczne Niemcy...
b / .* / 2005-05-18 12:41
Bo socjalizm tak zbankrutowal, ze nie stac nas na nie, przyglupie. Rzeczywistosc nie poddaje sie socjalistycznym zludzeniom. Mamy socjalizm, w jego wyniku ruine i niezdolnosc do placenia swiadczen socjalnych.
George / .* / 2005-05-16 06:54
Ja przepraszam! A my mamy agresywny kapitalizm? Koń by sie uśmiał.
Głupkojad zirytowany / .* / 2005-05-16 19:50
To się śmiej. Mamy połączenie agresywnego kapitalizmu i agresywnego fiskalizmu. Socjalizmu mamy z pewnością mniej niż USA, które słynie z antysocjalistycznego nastawienia. I też spory odsetek ludzi żyje tam w skrajnej nędzy... Może nie aż taki wysoki co w Polsce, ale wystarczający by mówić, że jest to kraj który się cofa...
b / .* / 2005-05-18 10:16
Socjalizmu mamy z pewnoscia wiecej - na 50% PKB, podczas gdy w USA obciazenie gospodarki przez panstwo to 26% PKB.
matt9 / .* / 2005-05-13 10:41
Ale taka sytuacja miała w naszym CIEMNOGRODZIE wielokrotnie miejsce. Analizując hisorie naszej kraju zauważamy, że trudno w niej znaleść okresy prosperity. Od wieków Polska słyneła ze swej religijności i ciemnogrodztwa. Ostatnio po smierci Jana Pawła II dowiedzieliśmy sie, że wszyscy jestesmy niezmiernie religijni i cenimy zasady moralne głoszone przez głowę kościoła. ALE JA SIĘ PYTAM !!!! Gdzie widać w tym kraju naszą religijność ????? KORUPCJA, ZŁODZIEJSTWO, HAMSTWO, WANDALIZM, to jest to czego się nauczyliśmy. Politycy mają w dupie troskę o dobro tego kraju, liczy się ich własna kieszeń i dupa. Ataki religijny ten naród - ale tylko na pokaz !
anka / .* / 2005-05-14 18:08
Mocne i prawdziwe... to się w głowie nie mieści co się wyprawia w tym kraju !!!
b / .* / 2005-05-18 10:18
E tam, pieprzenie. W historii Polski bylo sporo okresow, kiedy to byl zamozny kraj - oczywiscie wzgledem innych krajow, nie dzisiejszych standardow. Takie bezmyslne wrzeszczenie dowodzi tylko, ze ten ktos jes antyklerykalem, ktory za wszystko zle obwinilby KK, niezaleznie od tego, czy sie oskarzenie nalezy, czy nie.
matt9 / .* / 2005-05-13 10:41
Ale taka sytuacja miała w naszym CIEMNOGRODZIE wielokrotnie miejsce. Analizując hisorie naszej kraju zauważamy, że trudno w niej znaleść okresy prosperity. Od wieków Polska słyneła ze swej religijności i ciemnogrodztwa. Ostatnio po smierci Jana Pawła II dowiedzieliśmy sie, że wszyscy jestesmy niezmiernie religijni i cenimy zasady moralne głoszone przez głowę kościoła. ALE JA SIĘ PYTAM !!!! Gdzie widać w tym kraju naszą religijność ????? KORUPCJA, ZŁODZIEJSTWO, HAMSTWO, WANDALIZM, to jest to czego się nauczyliśmy. Politycy mają w dupie troskę o dobro tego kraju, liczy się ich własna kieszeń i dupa. Ataki religijny ten naród - ale tylko na pokaz !
matt9 / .* / 2005-05-13 10:40
Ale taka sytuacja miała w naszym CIEMNOGRODZIE wielokrotnie miejsce. Analizując hisorie naszej kraju zauważamy, że trudno w niej znaleść okresy prosperity. Od wieków Polska słyneła ze swej religijności i ciemnogrodztwa. Ostatnio po smierci Jana Pawła II dowiedzieliśmy sie, że wszyscy jestesmy niezmiernie religijni i cenimy zasady moralne głoszone przez głowę kościoła. ALE JA SIĘ PYTAM !!!! Gdzie widać w tym kraju naszą religijność ????? KORUPCJA, ZŁODZIEJSTWO, HAMSTWO, WANDALIZM, to jest to czego się nauczyliśmy. Politycy mają w dupie troskę o dobro tego kraju, liczy się ich własna kieszeń i dupa. Ataki religijny ten naród - ale tylko na pokaz !
Anonim M / .* / 2005-05-13 10:40
Nic to nie da będą nowe wybory, nowy rząd ,ale niema się co spodziewać zmian uważam że będzie jak dotychczas tyle że kto inny zajmie te najwyższe stanowiska Nie liczy się nikt z narodem tylko to jak się szybko dorobić podczas swojęj kadencji Masowo Polacy wyjeżdzają na zachód ciekawe kiedy się wkońcu ci nasi rządzą obudzą
matt9 / .* / 2005-05-13 10:37
Ale taka sytuacja miała w naszym CIEMNOGRODZIE wielokrotnie miejsce. Analizując hisorie naszej kraju zauważamy, że trudno w niej znaleść okresy prosperity. Od wieków Polska słyneła ze swej religijności i ciemnogrodztwa. Ostatnio po smierci Jana Pawła II dowiedzieliśmy sie, że wszyscy jestesmy niezmiernie religijni i cenimy zasady moralne głoszone przez głowę kościoła. ALE JA SIĘ PYTAM !!!! Gdzie widać w tym kraju naszą religijność ????? KORUPCJA, ZŁODZIEJSTWO, HAMSTWO, WANDALIZM, to jest to czego się nauczyliśmy. Politycy mają w dupie troskę o dobro tego kraju, liczy się ich własna kieszeń i dupa. Ataki religijny ten naród - ale tylko na pokaz !
znikająca klasa średnia / .* / 2005-05-13 09:04
Denerwujecie się a czy któryś rządowy gamoń czyta te nasze smutki i czy wogóle go to obchodzi - ważne że oni mają komfortowe życie - może zróbmy referendum żeby 50% swoich dochodów ze swoich pensji przeznaczyli na tych najuboższych którzy co dzień oglądają puste dno garnka i nie mają nawet na chleb - ale co ich to obchodzi ? Powinni się uczyć ekonomii i planowania budżetu od tych rodzin, które mają 1 wypłatę i to jeszcze zarobioną na czarno w wysokości 600 zł na miesiąc - naprawdę nie wiem jak za to można żyć - a z mojego otoczenia - niestety takich rodzin jest za dużo - a jak ktoś wogóle nie ma pracy w bliskim miejscu zamieszkania i nie ma czym do pracy dojechać ? Szkoda słów najgorsze jest to, że nie grozi nam wg mnie lepszy rząd - patrzcie co już teraz się wyrabia przed wyborami, zaczynają się obiecanki cacanki a prościakom czyli nam gó...no po wyborach - znów będą się prześcigać w napełnianiu swoich kieszeni - i kto to mówił, że będzie lepiej po wejściu do Unii - gdzie ta lepszość - wśród narodu niewidoczna!
bomberman / .* / 2005-05-13 09:33
Najważniejsze są priorytety. Jeden ze znanych polityków powiedział, że Polska może być biedna, byleby była katolicka. Myślę, że na tym polu mamy wielkie sukcesy i bedziemy się hojnie dzielić ze zlaicyzowanym Zachodem/. To nasz wkład w UE. Nawet pani prof. Staniszkis to zrozumiała. Niedługo pójdziemy do wyborów, wybierzemy demokratycznie (w Polsce, dzisiaj - "demokratycznie" znaczy pod dyktando kościoła, zaraz po mszy, w odróznieniu od wczoraj - "demokratycznie" - zaraz po masówce pod dyktando PZPR). Alternatywa jest szeoka jak kiedyś, możemy wybrać rokościelną prawicę lub lewicę, która będzie dbała o rozwój Warszawy i napełniała kiesy swoim przydupasom i kosciołowi. Najsmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że w tej jednej czwartej polskiej skrajnej biedy, jest najwięcej zwolenników koscioła i aferzystów polityczno-mafijnych. Zresztą praktycznie cała nasza scena polityczna z takich się składa i nie zanosi się na zmiany w tym względzie. Daje się zauważyć tłok przy korycie ciągle tych samych ludzi, ciągle inaczej nazywanych. "Publiczne" media nie są w stanie mówic o nowych rodzących się ruchach politycznych, za to każde proklerykalne p******ęcie jest nagłaśniane. W Polsce nie mają znaczenia partie z dużą ilością członków; np malutki, kanapowy Pisuar jest dobrze widoczny, a o RACJI nikt nie słyszał, mimo że jest z 10 razy większa. Owszem lubimy się zajmować wojnościa prasy, radia i telewizji, demokratyzacja życia, ale nie u siebie; najchetniej bysmy te demokratyzację sprawili Putinowi, szczejkając jak ratlerek po wstapieniu do UE, mimo ze ta zachowuje zdrowy dystans boksera.
Misiek / .* / 2005-05-15 23:37
trudno się z tym nie zgodzić... A RACJA jeśli chce zaistnieć, niech zmieni nastawienie do Balcerowicza, bo media nie lubią niepokoić Wielkiego Monetarysty - wystarczy poobserwować nagonkę na Leppera, który inteligencją wcale nie ustępuje większości posłów... (I to wcale nie jest komplement dla Leppera...)
peter / .* / 2005-05-13 07:53
Obniżyć koszt 1 litra benzyny do 1,30 zł., a problemy z biedą zaczną topnieć w mgnieniu oka, rónież mafia paliwowa nie będzie wtedy zainteresowana swoją działalnością, a biedni ludzie będą mogli swobodnie przemieszczać się w poszukiwaniu zarobku swoimi 15 albo 20 letnimi autami ;-)
podlasianka / .* / 2005-05-15 09:35
racja peter,firmy będą miały niższe koszta,to pozwoli albo dać większe zarobki tym co pracują albo zatrudnić innych :) pomysł na 5 peter na prezydenta, pozdrawiam
raver / .* / 2005-05-13 01:02
Tak ale trzeba tym Polakom narzucic jeszcze po 500% akcyzy na 10 letnie samochody z Niemiec bo nie kupuja nowych po 100.000.Neneman musi odejsc.
24pablo / .* / 2005-05-13 07:01
żałosne, po prostu żałosnejak można spokojnie rządzić, jak oni sie nie wstydzą, gdzie jest miejsce na sumienie
helenka r / .* / 2005-05-13 00:11
Ciekawe jaka stawka przypada na zywnosc na jednego psa prezydenta wszystkich Polakow?O opiece nie wspominam.
George / .* / 2005-05-13 11:14
Ostatnio reporterzy ujawnili taki normalny w tym kraju fakt, że psy pana Prezydenta jeżdżą rządową bryką z ochraniarzem, też rządowym. A jak... Polak potrafi. Chciało się Polakom socjalizmu, to niech teraz nie narzekają. Mają to co chcieli i na co zasługują.
Głupkojad - psycholog / .* / 2005-05-16 20:00
Kwaśniewski najpierw odciął się od lewicy, następnie zafascynował go polski liberalizm, gdyż wpuścił do kurnika Balcerowicza, a teraz całkiem na prawo go ściągnęło, ale w kierunku monarchistycznym... Tylko nie rozumiem co ma socjalizm do wiatraka? Pan masz jakiś urojony socjalizm w głowie - tak jak Kaczyński i paru innych mają w głowie SBeków, a czym głębiej grzebią tym więcej ich znajdują w swoich szeregach ...
XXXXXX / .* / 2005-05-12 23:08
A-Ja racje żywnościowe nakazałem dzielić równo czy pracujesz czy pokazujesz jak pracować-prosto-czy harujesz-czy-dyktując-harujesz-bo-to ty dasz-ciała jak dzieło się zawali-tzn--mieliźmy być wzajemnością-pytam dlaczego- znienawidzliście-mnie-ADOLF-H.+RAEDCA-J.STALIN
Kowalski Jan / .* / 2005-05-12 22:28
Przecież rządzą naszą gospodarką politycy, których Naród sam wybrał, to teraz ma co chciał! To jest demokracja. Za komuny już dawno partyjne komitety robotnicy by spalili, a dziś, czekają nas wybory i rządy następnych nieudaczników, kolesiów i złodziei.
Piotr Marek / .* / 2005-05-15 23:25
Ja w obronie narodu. Naród podziękował Balcerowiczowi już dawno, a on w dalszym cięgu ma najsilniejszy wpływ na gospodarkę...
kali / .* / 2005-05-13 01:51
no wlasnie guwno narod wybral
jliber / .* / 2005-05-12 22:04
Gdyby nie prywatne firmy i instytucje pozarządowe mielibyśmy w Polsce drugą Koree Północną. Rządy, szczególnie lewicowe, specjalizują się w doprowadzaniu ludzi do śmierci głodowej. Wczoraj, dziś i jutro.
MW / .* / 2005-05-15 23:23
Jako dziecko w latach 80-tych żyłem w biednej rodzinie (nawet jak na owe czasy) i mimo kryzysu nie pamiętam, żebym kiedykolwiek głodował... Jeśli byłem głodny, to zawsze miałem możliwość zjedzenia darmowej zupy w szkole, albo sprzedania jednej butelki (które było można łatwo wówczas znaleźć) by najeść się do syta. Wydaje mi się, że zamiast robić całkowity przewrót, wystarczyło znieść ograniczenia prywatnej przedsiębiorczości i uruchomić kredyty dla otwierających działalność.
bartek_1978 / .* / 2005-06-03 22:57
a teraz zapewne glodujesz przed kompem
Seba / .* / 2005-05-12 18:00
Trzeba rozwiązać problem po Rosyjsku: Obniżyc próg do według którego przyjmuje się że dana jednostka żyje w ubóstwie, np. do z złotych dziennie i problem sam się rozwiążę !!!! A POLITYCY BĘDĄ MOGLI SPOKOJNIEJ CIESZYĆ SIĘ PRZYSZŁOŚCIĄ W SWOICH LIMUZYNACH !!!!

Najnowsze wpisy