Forum Forum prawneCywilne

5 sposobów na dochodzenie zaległych alimentów

5 sposobów na dochodzenie zaległych alimentów

Wyświetlaj:
Eva397 / 213.143.59.* / 2013-08-14 02:14
Niestety Polki sa w wiekszosci pazerne i leniwe. Chca cale zycie wyzyskiwac bylych mezow i zerowac na nich. A uzywaja do wykorzystywania prawa i w wielu przypadkach biednych ojcow , swoich dzieci.
Samotna matka 75 / 87.207.113.* / 2014-05-10 14:14
Mam wrażenie, że te negatywne i beznadziejnie debilne uwagi piszą faceci, którzy sami albo wymigują się od płacenia alimentów, albo uważają, że trzeba się bronić rękami i nogami od podobnych obowiązków. Pomyśl matole jeden z drugim, że utrzymanie dziecka kosztuje, dzieci jedzą, rosną, chodzą do szkoły, potrzebują zeszytów, książek, butów, zabawek, a słodycza czy loda nie kupiłbyś swojemu dziecku? Wydatków jest setki, a nawet jeśli matka pracuje i przekracza o 100zł tę kwotę 755zl netto na osobę to znaczy już, że zarabia miliony i jest pazerna? Gdyby ojcowie wywiązywali się z obowiązku alimentacyjnego w ogóle nie byłoby tematu. Ale cóż "sorry takich mamy ojców...."
inna1007 / 46.21.208.* / 2014-07-28 14:49
Tak zgadzam się ,ja 4 lata czekam aż mój były mąż zacznie płacić przysądzone alimenty dobrowolnie. Nic z tego nigdy się nie doczekam. Wcześniej fundusz alimentacyjny wypłacał,ale odkąd jestem w drugim związku alimenty zostały wstrzymane,niby dlaczego przecież ojciec się nie zmienił!!! Ale jak mój mąż zawiózł mojego syna do szpitala z kontuzją to w karcie napisali,że syn jest bez opiekuna prawnego!!!! Tylko,ze jego "prawny" ojciec ma w nosie wszystko nic się nie interesuje ,nawet nie zadzwoni jak w szkole itd. Tak w Polsce działa prawo i polityka prorodzinna,chrońmy dalej takich tatusiów.
kulka9955 / 89.68.7.* / 2013-10-28 16:48
Prawda. Mojej matce nie chciało się pracować, a tym samym nie płaciła alimentów (w wysokości śmiesznych 200zł...). Oczywiście wytłumaczeniem było to, że nie ma pracy, a nawet nie próbowała mieć. Zostawiła mnie z ojcem kiedy byłam mała żeby żerować na kasie następnego faceta, który zresztą do dziś utrzymuje ją i jej drugie dziecko. Od trzech miesięcy płaci mi po 300zł i od jakiegoś czasu mamy kontakt, ale nie zamierzam się z tym godzić, bo należy mi się to, czego wcześniej nie wypłacała. Nie wiem, jak to rozwiązać, bo bez przymusu nie spłaci długu, a jeśli skieruję sprawę na drogę sądową, to relacje znowu się zniszczą, ale chyba zaryzykuję.
Życzę powodzenia wszystkim samotnym ojcom w walce o dzieci, a później z leniwymi byłymi żonami. Nie tylko im robią krzywdę, ale dzieciom przede wszystkim. Nie traćcie wiary i wytrwałości, mimo, że jesteście w naszym kraju rzadkością. Pozdrawiam
smutny / 212.244.151.* / 2013-04-03 12:16
To jest chore mam dochodu netto 1.100 zł a Sąd przywalił mi 1.100 alimentów za co mam żyć. Żona psychopatka najpierw robiła cyrk ze mną przed Sądem jaki to jestem najgorszy i ciągle mnie atakowała pod koniec zmiana osobowości o 180 stopni płacz przed Sądem że nie ma za co żyć. Zdradzała mnie z każdym kto się nawinął. Dzieci praktycznie nie widuje a ona pierze im głowę non stop
milka 1408 / 83.20.10.* / 2013-05-06 19:39
Współczuję.Ja jestem w innej sytuacji bo mój były okrada z dzieci z czesci alimentów mówiąc ze to mu sie nalezy i sama nie wiem co zrobic.Niektórzy ludzie to serca nie maja .
monika19888888 / 89.230.151.* / 2013-02-25 09:56
moja córka za 4 dni skończy rok. Alimentów od tatusia nie dostała żadnych. My jesteśmy jeszcze małżeństwem więc on skutecznie zatruwa mi życie. chciałam wyjechać za granicę to nie podpisał mi paszportu, a tam należała by mi się kuroniówka, bo tu mi się nie należy. Rodzinnego nie dostaje bo nie chce mi podpisać, a formalnie jesteśmy jeszcze rodziną. 2 miesiące po urodzeniu córki złożyłam sprawę o alimenty która odbyła się we wrześniu, niestety tydzień przed sprawa złożyłam sprawę o rozwód i sprawę o alimenty mi zawiesili, więc do sprawy o rozwód dosłałam uzupełnienie pozwu o zabranie praw rodzicielskich, o alimenty i zabezpieczenie alimentów. Dopiero w grudniu po moich telefonach kilka razy w tygodniu odbyła się sprawa o zabezpieczenie alimentów, przyznali mi 600 zl na siebie i 600 na córkę, ale mąż oczywiście nie płaci bo przynajmniej oficjalnie nie pracuje, druga część becikowego oczywiście też mi przepadła bo również nie chciał mi podpisać. Za kilka dni córka skończy roczek jeszcze nie dostałam żadnych pieniędzy , nie mam dochodu, właśnie zaczęłam szukać pracy ale nie wiem jak szybko uda mi się znaleść tym bardziej, że musi to się pokryć z datą kiedy przyjmą córkę do żłobka, jesteśmy 64 na liście rezerwowej. Dodam jeszcze, że razem z mężem do czasu 2 miesięcy przed porodem ostatnie 8 miesięcy spędziliśmy za granicó gdzie nasz dochód był ok 40.000 tys osoba rocznie, on teraz nie chce wyjechac, bo nie...może ktoś mi poradzi co mam zrobić sprawa jest już od stycznia u komornika ale nic się nie ruszyło można odp na e-mail moniczka123419@wp.pl
b.. / 193.169.18.* / 2013-02-13 21:28
Te bardzo ubogie alimenty,przyznawane przez sąd 300-500 zł nie wystarczają mimo wszelkich starań .Osoba porzucająca rodzinę(matka ,ojciec) skazują dzieci na biedę, patologię nie chcą stworzyć dziecku warunków do prawidłowego rozwoju.Sama wychowywałam trójkę dzieci wiem co to bieda , przepłakane noce co dać dzieciom jeść.Mimo że są pełnoletni dalej potrzebują wsparcia psychicznego.Przez te lata żyłam z dziećmi i patrzyłam na smutne stęsknione rodzinnego ciepła oczka.Ludzie nie interesujący się swoimi dziećmi o sercach z lodu powinni do końca swoich dni płacić dzieciom odszkodowanie za zniszczone dzieciństwo.Sądy powinny dokładnie analizować każdą sprawę i przede wszystkim dbać o dobro dzieci.Byłoby mniej rozwodów i cierpienia.Odpowiedzialność za czyny i za dzieci które sprowadzili na świat.
szczęśliwa / 78.88.145.* / 2014-03-05 10:23
Sama kobieto nie sprowadziłaś dzieci na świat.i w tej sytuacji winisz tylko jedną stronę,może byłaś nic nie warta,że Ciebie porzucił twój jegomość.Widziały gały co brały.Co piszesz jest prawda.Dzieci są najważniejsze,ale trójka dzieci z kont się wzięły nie z powietrza.Narobicie dzieci ,a póżniej biadolicie jak to wam jest żle.Byli byście we dwoje było by wam dobrze ,a nie tylko słychać biadolenie do GADUJCIE SIĘ LUDZIE ,a nie ciągłe rozwody wokół słychać.Przeżyłam z rozwodnikiem 30 lat super FACET Ciężka choroba mi go zabrała:(( jestem po raz drugi z rozwodnikiem również SUPER FACET.Ja nie wiem kobiety jakie wy jesteście ,ale nie wszyscy faceci to swinie,a może z wami jest coś nie tak.
b.. / 193.169.18.* / 2013-02-13 21:28
Te bardzo ubogie alimenty,przyznawane przez sąd 300-500 zł nie wystarczają mimo wszelkich starań .Osoba porzucająca rodzinę(matka ,ojciec) skazują dzieci na biedę, patologię nie chcą stworzyć dziecku warunków do prawidłowego rozwoju.Sama wychowywałam trójkę dzieci wiem co to bieda , przepłakane noce co dać dzieciom jeść.Mimo że są pełnoletni dalej potrzebują wsparcia psychicznego.Przez te lata żyłam z dziećmi i patrzyłam na smutne stęsknione rodzinnego ciepła oczka.Ludzie nie interesujący się swoimi dziećmi o sercach z lodu powinni do końca swoich dni płacić dzieciom odszkodowanie za zniszczone dzieciństwo.Sądy powinny dokładnie analizować każdą sprawę i przede wszystkim dbać o dobro dzieci.Byłoby mniej rozwodów i cierpienia.Odpowiedzialność za czyny i za dzieci które sprowadzili na świat.
zaba666 / 31.183.52.* / 2013-02-02 23:00
witam
jest to chore mam zasadzone alimenty - eks nie placi zgosilam sie do funduszu alimentacyjnego i powiedzieli mi ze przekracza mi zarobek o 3 zl to po c jest ten fundusz skoro i tam nie mozna otrzymac alimentow to dziecku trzeba powiedziec dzis nie bedziesz jadlo bo nie masz alimentow to jest nasz kraj zenada
Aga6092 / 46.204.64.* / 2013-09-16 12:25
Mam podobną sytuację.Chcę zlożyć pozew dp pprokuratury ale nie wiem jak sie do tego zabrać i czy to w ogóle cos da?
Ja80 / 46.169.76.* / 2013-09-24 09:40
Ja zgłosiłam do prokuratury bo mój eks od ponad roku nie płaci marnych dla niego 400 zł. Pracuje jako stolarz w Polsce i za granicą, ma samochód, swoją działalność gosp., wynajmuje mieszkanie i na swoje hulaszcze życie. Prokuratura umorzyła postępowanie, ponieważ dziecku niczego nie brakuje, ma co jeść, ma swój pokój, chodzi czyste i zadbane, ale to wszystko daję jej ja. Ojciec dziecka od czasu do czasu coś jej kupi, tylko, że on kupuje takie rzeczy, które ona w danym momencie nie potrzebuje. Kupuje ubrania bądź buty nie takie jakie jej sie podobają tylko takie jakie on chce, drogie i bezużyteczne, poprostu tylko i wyłącznie na pokaz. Dodatkowo komornik nic mu nie zrobi, bo nie ma skąd ściągnąć, pomimo, ze jego działalność gosp. funkcjonuje, z funduszu mi sie nie nalezy bo przekraczam ich limit (ok.5zł). Paranoja!!!! Dla kogo ten fundusz??!! Jest wyrok Sądu, to powinni brac sie za takich frajerów!!! Zarabiam zaledwie 1200zł córka chodzi już do 3 klasy i ma coraz większe potrzeby, ale eks tego nie rozumie. Jestem już bez silna, ale będę sie odwoływac od decyzji prokuratury. Takie mamy prawo w tej zasranej Polsce. Niby wszystko takie proste, tyle jest opcji, ale tak naprawdę w takiej sytuacji to biedna matka/ojciec nic nie może zrobić. Ale jak wiążemy koniec z końcem i dziecko chodzi w starych ubraniach to przychodzi opieka i zabiera dziecko. Czy to jest normalne!!! Skończcie z limitami, weźcie się za tych co nie płacą na dziecko i pomóżcie tym, którzy chcą dać dziecku wszystko.
SYLWKA3 / 145.237.121.* / 2013-03-19 14:54
dOKŁADNIE , NIE POWINNO BYĆ OGRANICZEŃ 725 ZŁ.jEŚLI SĄD ZASĄDZIŁ ALIMENTY TO POWINIEN FUNDUSZ WYPŁACAĆ
Bezbronna / 5.134.72.* / 2013-02-13 18:57
U mnie było lepiej. Były nie płacił regularnie i w końcu doszło do tego, że czekałam na wpłatę ponad 2 miesiące. Zgłosiłam się do funduszu, oczywiście pieniążki zostały mi wypłacone. Niestety on został poinformowany o tym, że fundusz mi zaczął wypłacać pieniążki i widocznie z obawy na odpowiedzialność wpłacił zaległości. W związku z tym, zostałam wezwana do oddania pieniędzy wraz z odsetkami....
monia901 / 37.108.164.* / 2012-11-13 22:25
alimenciarze mają w czterech literach to czy ich dzieci mają co jeść,czy mają w czym chodzić itp.dla takich palantów liczy sie tylko to,że oni mają a że uchylają sie uporczywie od płacenia na dzieci to nikogo to nie interesuje,bo dopóki takie prawo w Polsce będzie jakie jest teraz to oni będą śmiać sie w twarz nam matkom.Jeden pójdzie po rozum do głowy,a inny pójdzie zrobić następne dziecko
szpilka . klaj / 89.174.79.* / 2012-11-11 10:48
Dziewczyny ,szczera prawda co piszecie. Ale moze byc jeszcze gorzej bo w naszym przypadku matka miala w nosie corke, nie placila , nie odwiedzala,a jak corka skonczyla 18 lat a mamusi dlug u komornika urosl niesamowity , to wydzwaniala do coruni, udawala najlepsza matke na swiecie i namowila corke do zamkniecia dlugu u komornika a my zostalismy z pustymi kieszeniami.... Nie wazne ze przez 8 lat matka nie zaplacila zlotowki na dziecko, nie wazne ze my pracowalismy w 2 pracach by dzieciom niczego nie brakowalo!! nie dostawalismy pieniedzy z funduszu bo nasze zarobki byly za wysokie!!! Takie mamy prawo w Polsce. Wychodzi na to ze nie mozna sie starac zapewnic godziwy byt dzieciom. Lepiej nie pracowac , pobierac swiadczenia z mopsu i narzekac na wszystko i wszystkich !!! Prawo chroni pijakow, leni i oszustow . A uczciwi ludzie kochajacy dzieci i ciezko pracujacy dostaja po łapach przez cale zycie
Majka Kaliska / 188.95.28.* / 2012-10-03 14:44
Alimenciarze, robią co chcą, unikaja, nie otwieraja drzwi ani nam ani komornikowi , mają nowe kobiety i omamiają je tak samo
a kto na tym najbardziej cierpi ? dziecko
po 12 latach slubu moj wspaniały mąz stwierdzil ze odchodzi do innej, 19 lat cycki na swoim miejscu itd po dwóch latach urodzilo im sie dziecko
niestety niepełnosprawne, wmagające opieki
O swoim pierworodnym moj ślbny zapomnial
na rozprawie sedzina zasądziła mu 300 zł na rzecz dziecka
nie placił, fundusz mnie odrzucił bo zarabialam za duzo
i gdzie tu sprawiedliwosc pytam ?? nie ma zadnego sposobu
Cezaryna / 2012-10-03 15:06
Ja nie rozumiem jak można być tak nieodpowiedzialnym człowiekiem i nie płacić alimentów za swoje dziecko... rzecz jasna większość z tych "mężczyzn" nie dorosło nawet do tego żeby tworzyć związek...
Kama999 / 87.199.38.* / 2012-09-13 12:42
To wszystko totalna bzdura Niby 5sposobow na sciagniecie a w rzeczywistosci 5 pustych sposobow Byly zalega mi 30tys , pracuje sobie na czarno ani komornik ani nikt nie jest w stanie mi pomoc Ja pracuje wiec z funduszu mi sie nie naleza alimenty Po co wyroki sadowe skoro niealimenciarze smieja nam sie w nos Prokurator uwaza ze skoro dziecku zapewniam byt - przestepstwa o niealimentacje brak Nie korzystam z zapomog itd wiec nie musi scigac alimenciarza
magda509 / 37.47.221.* / 2013-09-24 14:50
Witam serdecznie!
Tatuś względem córki ma juz blisko 20 tysięcy długu, ma wszystko w nosie , chodzi sobie bezkarnie szczesliwy, beztroski...nie martwi się o potrzeby córki. Wiadomo, matka da. A matka zasuwa na 1,5 etatu aby bylo co do barka włożyć i co na tyłek założyć. Fundusz alimentacyjny....nie należy się, jesteśmy za bogate ! Polska rzeczywistość.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Morali / 164.126.155.* / 2012-05-05 20:39
Wszystkie panie piszecie ,,ALIMENCIARZ ,, a ps.dzieci same na świat przychodzą ? Przez samozapylenie ? Wiele kobiet nie powinno na oczy ,żadnych alimentów widzieć . Ludzie otwórzcie oczy . Ilu mężczyzn ,,kochanych ,,przez kobiety jest przez nie zniewolonym oszustwem do ojcostwa .Kobieto po takim numerze liczysz na szczęśliwe życie z nim ,a jak nie to na pieniądze z jego portfela . Wy ( niektóre ) wykorzystujecie facetów i łapiecie na dzieciaka ,jak kartą przetargową . Piszecie potem -NIE PŁACI . A ,jak zapładniał w wyrze to był KOCHANY i płacił, sponsorował , fundował ..? Dzieci na Świat się same nie proszą .Jest do tego potrzebne połączenie KOBIETY i Mężczyzny. I MIŁOŚĆ . A wina ,zawsze stoi po obydwu stronach więc potem zbytnio nie żądajcie !! Jedyną kobietą ,która powinna mieć płacone za dziecko to WDOWA ,która traci MĘŻA i zostaje z dzieckiem oraz kobieta ,która jest ewidentnie oszukiwana przez Męża ,a on ma kochanki i dzieci inne z nimi.
desgustato / 151.42.50.* / 2013-01-08 09:36
Fajniezieje pan jadem tyle ze ja uważam ze skoro do dzieckatrzeba dwojga to i odpowiedzialnośc po rozwodzie też dzielimy na dwoje.Mój kochany nigdy mnie niesponsorował a czy kochał to wielki znak zapytania.Napewno odpowiadało m wygodne życie.Niepracował,poszłam do pracy ja bo mnie było wstyd przed rozprawie rozwodowej oświadczyl sędzinie:Ja na nikogo niebedę robił!:.dostalam rozwód na pierwszej rozprawie.ZasAdzonomi 300zł.których niepłaći chodz pracje.Uważa że niewiem ile życie kosztje.Na wakacje w hiszpani go stac z swojąpania i jej trójką dzieći dorosłych.wziaść dziecko i nieodwie zdz go,mam sobie szkać ludzi którzy pojadą zemną kilkaset kilometrów po syna.Jesli tak wygląda przykładny ojciec to siąśc i płakać.ale i racja z kobietami bo jest wiele nieodpowiedzialnych.Osobiście niemogę zrozmieć toważyszki byłego jest matką,ale jak widac dba o swój interes a nie o dobro małoletniego.wiećie jak boli gdy robią pranie mózg 9cio letniem dziecku a ty jesteś bezradny.Bo on ma prawo!
rozwódka / 2013-01-08 09:49
szkoda tylko że tyle to wszystko trwa i można faktycznie dochodzić tych alimentów ale za coś trzeba żyć, zanim się okaże się faktycznie się nam należą
szpilka . klaj / 89.174.79.* / 2012-11-15 09:30
Morali- mam do Ciebie jedno pytanie. Masz dziecko ktore sam wychowujesz i zapewniasz mu byt?? Czy po prostu jestes jednym z tych Panow czy Pan ktorzy duzo gadaja, nic nie robia i ukrywaja sie przed alimentami? bo zaprzeczasz sam sobie wypisujac takie brednie.
Gabi607 / 89.70.31.* / 2012-11-10 22:03
jesteś chory na głowę, a jak odchodzi typ , bo mu się inna podoba to jest ok, i nie musi pamiętać już o dziecku z pierwszą dupą, tylko o tym ktyóre tersaz ma. Już nawet nie chodzi o alimenty, ale jak sam piszesz do tanga trzeba dwojga, to co on nie wiedział,że po bara bara jest dzidzi ?
arachna / 178.235.199.* / 2012-06-08 22:03
JAk koles odchodzi od żony i dziecka/dzieci to z całym szacunkiem gó...... mnie obchodzi czy była winna kobieta rónież.Dzieckiem nie był jakiś honor trzeba miec i jaja też a nie przy pierwszym problemie ogon pod siebie i spiernicza gdzie pieprz rośnie.Jak sie nie chce byc tatusiem to guma na h.... i se używaj a nie kobiecie każecie się zabezpieczać a jak tego nie robi to pretensja do garbatego że ma proste dzieci.Ona może i chce złapać na ciążę ale wam przydałoby się nie zamieniać z kut... na łby i troche oleju we łbie zachować.Cwaniaczki za 2,60.
Elka894 / 164.127.19.* / 2012-05-06 18:08
Słusznie wiele w tym prawdy
ellkka / 109.243.224.* / 2012-04-16 13:07
mi fundusz odmowil bo zarobki przekraczaja o pare zlotych, alimenciarz pije, celowo nie szuka pracy bo z niego sciagna (sam tak powiedzial)
Wapniak / 2012-03-02 21:11 / Tysiącznik na forum
Hmmm... a jak Ojciec straci pracę?...
kate435 / 78.133.231.* / 2012-11-09 07:02
a jak tatuś w ogóle nie chce pracować? i jak było dobrze w związku to korzystał z życia na koszt kobiety? potem jak poszło coś nie tak to powiedział, że ma ja w dupie od początku znajomości... no tak ale mieszkać zreć i korzystać za cudze to potrafił... tak?
matkaPolka / 77.46.2.* / 2012-02-27 11:55
to wszystko pięknie wygląda na papierze, bo w rzeczywistości nie jest już tak łatwo - wiem, bo ścigam alimenciarza od 6 lat, ma dług na 60 tysięcy względem dzieci, żyje lepiej niż ja z dziećmi, ale oczywiście oficjalnie jest biedny i nic nie ma.Te "rady" są dla tych, którzy jeszcze nie przeszli przez "praworządne państwo" i jego system sprawiedliwości.
Kinga759 / 37.128.112.* / 2012-09-25 15:17
zgadzam się w 100% ! mój partner odszedł bez słowa z dnia na dzień, o alimenty starałam sie od zeszłego roku od września, dopiero dziś zakonczyłam składanie wszystkich wniosków, ciągle czegos brakowało, ciągle coś... a żyć z czegoś trzeba -,- w głowie się nie mieści...
Dagna00 / 2012-09-25 15:28
ja mam problem ze swoim mężem , pomimo tego iż sąd nakazał płacenie mojeemu mężowi co miesiąc alimentów, nie wywiązuje się on z tego... podobno nie ma pieniędzy a do Egiptu sobie lata...
Iza 321 / 83.3.188.* / 2012-03-01 22:47
Dużo pisania ale żadnych konkretów.Jest dużo matek ,którym ojcowie ich dzieci zalegają duże pieniądze alimentacyjne.Pieniądze, które ojcowie w obliczu Temidy zadeklarowali (aby uniknąć kary) spłacić w określonym terminie.I na tym zakończyli swój obowiązek.Nic nikomu nie spłacili, ani matce swoich dzieci, ani zaległości dla Państwa. Dostarczają do sądów zaświadczenia ,że są tak chorzy ,że nie mogą podjąć jakiejkolwiek pracy. Jednocześnie nie mają prawa do renty. A jednak żyją i mają się całkiem dobrze.Pytam , jak pomóc takim matkom?. Dlaczego dłużnicy są bezkarni?. Jeżeli wiecie jak im pomóc, to odpowiedzcie im prosto i bez zawiłości prawnych.
ona131 / 89.77.118.* / 2011-11-20 21:15
otrzymuje fundusz alimentacyjny 500 zl, komornik powinien sciagac od ojca dziecka 100 zl ale on jest rzekomo niewyplacalny :) jest winny dziecku juz spora sume bo ponad 5000 jak odzyskac ten dlug, nie chce mu podarowac bo on zyje pelnia zycia wydaje na panienki alkohol a dziecku nie da i kombinuje a ja nie mam zamiaru pozwalac na takie cos prosze o porade jak sciagnac te zaleglosci z ojca dziecka
ataton / 2012-02-15 08:51
odpowiedź na swoje pytanie masz w moim komentarzu z 2010-10-15 10:07

Najnowsze wpisy