Forum Polityka, aktualnościGospodarka

50% wisi w powietrzu...

50% wisi w powietrzu...

Cezar / .* / 2004-09-14 10:40
Komentarze do wiadomości: 50% wisi w powietrzu....
Wyświetlaj:
wrafal / .* / 2004-09-14 12:43
Osobiście uwazam ze wszelka krytyka kryjąca się za fasadą anonimu nic nie jest warta...
kamyk / .* / 2004-09-14 14:11
Anonimowość jest jedną z immanentnych cech forum internetowego. Do poszczególnych osób (np. pana Cezarego) piszę pod jawnym imieniem i nazwiskiem. Jeżeli Pan Autor uzna to za stosowne, mogę podać imię, nazwisko, PESEL i NIP - ale nie na forum, tylko bezpośrednio jemu.A ustawę o IKE i tak warto by przeczytać.
wrafal / .* / 2004-09-14 14:20
Ale "Pana Autora" - z imienia i nazwiska - publicznie obraża jakiś Pan Kamyk... - jak to odbierać...
kamyk / .* / 2004-09-14 14:35
Jeżeli tylko Pan Autor pisze artykuły do publikacji, poddaje się w ten sposób pod osąd czytelników, którzy mają prawo pisać swoje opinie z zachowaniem anonimowości.Do redaktora serwisu napisałem list z prośbą o sprostowanie nieprawdziwych informacji o IKE oraz zaprzestania dezinformacji czytelników w tym względzie, podając imię, nazwisko etc.Pisząc artykuły naraża się Pan na publiczną krytykę i jest to, jak rozumiem wkalkulowane w koszty, jak każda inna działalność publiczna.Proszę spojrzeć na epitety pod adresem panów Patera, Kwaśniewskiego, Kulczyka i innych osób publicznych: tutaj dopiero widać poziom krytyki, akceptowany jednakowoż przez redakcję.W krytyce Pańskiego tekstu o IKE wskazałem na istotne sprzeczności pomiędzy tym, co Pan o ustawie myśli a tym, co w niej zapisano.Pozostawiam sobie prawo do anonimowego występowania na forum i krytykowania a nawet wyśmiewania niewiedzy w przedmiotowych sprawach. Jeżeli ten stan rzeczy Panu nie odpowiada, zawsze może Pan przestać pisać. Nikt wówczas nie będzie Pana krytykował.Dalsze ewentualne uwagi proszę na prov. Odpiszę Panu z udostępnieniem wszelkich danych osobowych. Tutaj pozostanę kamykiem - bo taka jest moja uprawniona wola.
kamyk / .* / 2004-09-14 14:09
Anonimowość jest jedną z immanentnych cech forum internetowego. Do poszczególnych osób (np. pana Cezarego) piszę pod jawnym imieniem i nazwiskiem. Jeżeli Pan Autor uzna to za stosowne, mogę podać imię, nazwisko, PESEL i NIP - ale nie na forum, tylko bezpośrednio jemu.A ustawę o IKE i tak warto by przeczytać.
wrafal / .* / 2004-09-14 14:31
a ustawę o IKE już dawno przeczytałem i nic to praktycznie nie zmienia w moich poglądach...bo realizm życia różni się od zapisów ustawowych:przykładem jest osławiona niemożność ustawowa pobierania opłat za zmianę IKE - owszem ZA Zmianę opłat nie ma - za to opłaty za prowadzenie są tak skonstruowane, że praktycznie trzeba byc członkiem jendego IKE zeby liczyć na "umorzenie" pewnych opłat - tak więc nie jest ważne jak się dana opłata nazywa - ważna jest konstrukcja całości i skutki tej konstrukcji a nie to ja co się nazywa - w praktyce IKE nie bedą pobierać opłat za przeniesienie - ale odpowiednio za to zbudują konstrukcje innych oplat - tak aby przeniesienie to uczynić nie opłacalnym a moze nawet niemożliwymponadto z ordynacji podatkowej wprost wtynika ze wszelkie zobowiązania podatkowe powstale w przeszłosci z winy podatnika (a przedwczesna likwidacja IKE wskazuje na winę podatnika) są obciążone odpowiednimi odsetkami...jedyne w czym moge przyznać rację to podatek spadkowy... rzeczywiście jest adnotacja do zmiany w prawie spadkowym...z powazaniem i bez chamskich uszczypliwości
kamyk / .* / 2004-09-14 15:55
No, chociaż coś...Pan jeszcze łaskawie sprawdzi warunki wyjścia (po roku) z dowolnego IKE na rynku i ich zgodność z zapisem ustawowym - nie ma opłaty po roku i być nie może.Wykładnia sposobu naliczania odsetek w przypadku rezygnacji z IKE (zwrotu) pochodzi bezpośrednio z MPS i, faktycznie, mogła być Panu nieznana.Pozostaje jeszcze do wyjaśnienia kwestia, co może zrobić uprawniony ze środkami po śmierci oszczędzającego. Według tego co Pan pisze - tylko przetransferować. W ustawie - transferować lub wypłacić.Z przyjemnością odstąpię od uszczypliwości, licząc na wzajemność. Może nie były takie chamskie tylko po prostu - przykre?Jeśli znalazł je Pan chamskimi - przepraszam.
wrafal / .* / 2004-09-14 16:38
obawiam się że wykładnia nic nie da - Urzedy Skarbowe zasotsują tutaj analogiczną procedurę jak w przypadku podatku PIT przy uldze związanej z kasami mieszkaniowymi...
wykrywacz_głupoty / .* / 2004-09-16 08:36
przygotuj się do tematu merytorycznie, jak brakuje wiedzy (zwłaszcza z podatków) to zapytaj kolegi z innej katedry zanim weźmiesz pieniądze za te gnioty które serwujesz na portaluzwolnienie z belkowizny to N I E J E S T ulga !!! wbij to sobie człowieku do głowy zanim zaczniesz porównywać do kas mieszkaniowych, to jest z w o l n i e n i e p r z e d m i o t o w e (art.21 ust.1 pkt58a Ustawy o podatku od osób fizycznych),w tej samej ustawie jest tez zapisane jak liczone są dochody z IKE i jak ewentualnie opodatkowane!i dostrzegam tam zapis który może być kłopotliwy w pewnych szczególnych przypadkach, ale wątpię żeby Pan był w stanie go dostrzec ze swoją „bystrością inaczej” przynajmniej w kwestii podatkówzwolnienie z belkowizny to N I E J E S T U L G A wbij to sobie człowieku do głowy zanim zaczniesz porównywac do kas mieszkaniowych, to jest z w o l n i e n i e p r z e d m i o t o w e (art.21 ust.1 pkt58a Ustawy o podatku od osób fizycznych),w tej samej ustawie jest tez zapisane jak liczone są dochody z IKE i jak ewentualnie opodatkowane!i dostrzegam tam zapis który moze byc kłopotyliwy w pewnych szczególnych przypadkach, ale wątpię żeby Pan byl w stanie go dostrzec ze swoja bystrością inaczej przynajmniej w kwesti podatków
wykrywacz_głupoty / .* / 2004-09-16 08:35
przygotuj się do tematu merytorycznie, jak brakuje wiedzy (zwłaszcza z podatków) to zapytaj kolegi z innej katedry zanim weźmiesz pieniądze za te gnioty które serwujesz na portaluzwolnienie z belkowizny to N I E J E S T ulga !!! wbij to sobie człowieku do głowy zanim zaczniesz porównywać do kas mieszkaniowych, to jest z w o l n i e n i e p r z e d m i o t o w e (art.21 ust.1 pkt58a Ustawy o podatku od osób fizycznych),w tej samej ustawie jest tez zapisane jak liczone są dochody z IKE i jak ewentualnie opodatkowane!i dostrzegam tam zapis który może być kłopotliwy w pewnych szczególnych przypadkach, ale wątpię żeby Pan był w stanie go dostrzec ze swoją „bystrością inaczej” przynajmniej w kwestii podatkówzwolnienie z belkowizny to N I E J E S T U L G A wbij to sobie człowieku do głowy zanim zaczniesz porównywac do kas mieszkaniowych, to jest z w o l n i e n i e p r z e d m i o t o w e (art.21 ust.1 pkt58a Ustawy o podatku od osób fizycznych),w tej samej ustawie jest tez zapisane jak liczone są dochody z IKE i jak ewentualnie opodatkowane!i dostrzegam tam zapis który moze byc kłopotyliwy w pewnych szczególnych przypadkach, ale wątpię żeby Pan byl w stanie go dostrzec ze swoja bystrością inaczej przynajmniej w kwesti podatków
Cezar / .* / 2004-09-14 15:29
Kpiąc z obu stron sporu i z siebie samego, stwierdzam ( wywołałem tą rozmowę ). Jesteśmy europejczykami, może nie tak jak francuzi czy niemcy ( Boże przebacz, kiedy wypowiadam te pogańskie imię ). Czyli gnijemy z kompromisem na ustach ( tak jak oni ). Czyż nie?
wrafal / .* / 2004-09-14 12:42
Czy Wy Panowie nie Przesadzacie ? - To co Uprawiacie nie ma nic wspólnego z tym, co wam się wydaje że Uprawiacie... a z IKE i tak mam rację...:)
Cezar / .* / 2004-09-14 13:51
Panie Rafale jestem z Panem, uważam , że paru facetów powinno powiedzieć ( napisać ) przepraszam.
Cezar / .* / 2004-09-14 10:40
I co Panie Kamyku ? Czy nasz ulubiony autor nie ma racji ?Można tu tylko dodać, ja się nie wstydzę swoich poglądów na tomiast gardzę polityczną poprawnością, kto to nam funduje. Są to nasi lewicowi delegaci, oddelegowani przez nas do konsupcji kawioru i szampana w naszym imieniu. Różni Celińscy i Borowscy, nisko opłacany Janik i (pośmiertnie skazany) Oleksy. Kwaśniewski i jego pochylająca się z troską nad biednymi dziećmi ( za pieniądze mafi ) żona. Cała tak tzw. lewica , która jest tylko i wyłącznie pasożytującą na nas naroślą.
kamyk / .* / 2004-09-14 10:44
Ma rację. Może dlatego, że nie pisze żadnych konkretów.Ale istotnie, z zawartymi tam poglądami zgadzam się.
Zbig / .* / 2004-09-14 11:05
Po jego rewelacjach nt. ustawy dotyczącej IKE to nawet nie chce mi się go czytać.
kamyk / .* / 2004-09-14 11:11
Też mi się nie chciało:-)))Ale przełamałem się, choć głowa sama mi się od ekranu wykręcała. No i miłe zaskoczenie.
Zbig / .* / 2004-09-14 11:07
Jednak przeczytałem. To chyba pisał ktoś inny, podszywając się pod p. Wójcikowskiego. Łączymy się z nim w tych trudnych dla niego chwilach.
wykrywacz_głupoty / .* / 2004-09-15 13:01
>najbiedniejsi chyba nie zdają sobie sprawy, iż tak >naprawdę to wyższy próg podatkowy uderzy >paradoksalnie przede wszystkim ich po kieszeni. >Najzamożniejsi zrekompensują sobie podwyżkę >podatków cenami swoich usług, za które zapłacą >najbiedniejsi – bo oni konsumują 100% dochodówto napewno Pan W. , czyli bajki "O złym wilku"panie autorze efektywna stopa podatkowa PIT dostawców usług w tym kraju nie powinna wynieść wiecj niż 19%, moze byc niższa ale nie wyższa
Cezar / .* / 2004-09-14 14:27
Dobra , dobra. Uderz się klawiaturą w pierś. Są racje i nieracje. I tyle.
Zbig / .* / 2004-09-14 14:53
OK, przyznaję rację, że artykuł niniejszy mnie się osobiście podoba. Ale odbieram go zupełnie inaczej niż poprzedni, gdzie były wzięte z powietrza argumenty na rzecz nie-IKE i brak rzeczowej próby odpowiedzi na zarzuty.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy