Forum Polityka, aktualnościGospodarka

500+ niekorzystny dla samotnych matek? "Małżeństwo jest lepsze niż związek partnerski"

500+ niekorzystny dla samotnych matek? "Małżeństwo jest lepsze niż związek partnerski"

Wyświetlaj:
d82 / 83.29.12.* / 2016-02-05 08:35
Czytam Wasze komentarze i zastanawiam się skąd takie oburzenie że samotni będą gorzej traktowani w programie 500+ przecież ten program ma na celu zwiększanie liczby urodzeń a niby jak samotny rodzic ma rodzić dzieci wiatropylny jest czy co? Nasze państwo nie zalegalizowało jeszcze związków partnerskich więc jedyną "instytucją" jaka może zwiększyć dzietność są małżeństwa więc chyba logiczne że w takim programie powinni być lepiej traktowani. Pewnie niejeden samotny rodzic zaraz się oburzy i zmiesza mnie z błotem współczuję tylko tym których do samotności śmierć zmusiła (wdowom/wdowcom) a pozostali samotni wielce pokrzywdzeni przez życie bo pijak bo bije bo nie płaci alimentów itp itd to na jaki h*j kłaść się z takim do łóżka i dzieci robić...
E111 / 94.254.227.* / 2016-02-05 09:05
Bardzo trafna wypowiedź, zgadzam się z tym.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
azoRRo / 77.252.236.* / 2016-02-05 08:51
Ten numer w twoim nicku, to pewnie wiek... bo pieprzysz jak stary zgred spod kruchty. Twoje podejście do kobiet i małżeństwa jest tak samo ideologiczne i mizoginiczne jak kościoła katolickiego. I dlatego ten projekt jest taki jaki jest i jest z góry skazany na klęskę.
pkygv4 / 77.245.242.* / 2016-02-05 08:10
O jakich dodatkach dla samotnych matek mówicie. Obecnie dodatek dla samotnej matki lub ojca otrzymują tylko wtedy gdy drugi z rodziców zmarł. Wszyscy nasi rządzący wciąż kłamią zamydlając oczy ludziom. Wprowadzacie bubel bardzo niesprawiedliwy. W każdej ustawie inaczej definiujecie pierwsze dziecko, proponuję zajrzeć do słownika i zapoznać się z definicją pierwszego dziecka. Rodzice mający troje dzieci, piszę troje bo tyle dzieci kobieta urodziła i tyle wychowują (w wieku-24,23,13). jednak do karty dużej rodziny mają już tylko dwoje dzieci, a do 500+ mają jedynaka. Mówicie, że ustaliliście iż pierwsze dziecko rodzic wychowuje na swój koszt pomagacie dopiero w wychowaniu kolejnych dzieci a tu taki" kwiatek"-kłamstwo goni kłamstwo. Ten 13-latek jest trzecim dzieckiem i zawsze będzie trzecim nigdy pierwszym jak wy twierdzicie. Polacy jeszcze nie mają świadomości jak ich w butelkę nabijacie ale po wejściu w życie ustawy jak gro ludzi odejdzie z kwitkiem bo naraz piąte dziecko okaże się pierwszym kiedyś wam zapłacą za te kłamstwa
"słoik" z Zamościa / 91.242.220.* / 2016-02-05 10:20
Od 21 roku życia utrzymywałam się sama, mieszkałam w akademiku, miałam stypendium i socjalne i naukowe, studiowałam na UW na dziennych studiach, pracowałam popołudniami (jako recepcjonistka w biurze). Skończyłam studia, a potem jeszcze zrobiłam dwa dyplomy. Jak ktoś chce to da się!
4vgykp / 91.242.220.* / 2016-02-05 10:15
Rodzice mający troje dzieci, w wieku-24,23,13, nie mają potrzeby płacić za przedszkole, lub za opiekunkę w razie choroby.....
A 24 latek teoretycznie sam może już być rodzicem i wtedy dostanie :-)
adam127777@wp.pl / 178.219.130.* / 2016-02-05 09:12
Można dyskutować czy 500+to dobre czy złe rozwiązanie, ale takie są zasady, podejrzewam że ustawodawcy chodziło o zachęcenie do posiadania większej ilości dzieci tych którzy dobrze wychowają te dzieci, a nie patologii. W związku z tym są takie a nie inne ustalenia, dzietność na poziomie 1 nie daje szans na wzrost dzietności, dostaje się zatem pieniądze od 2 dziecka - można się czepiać sformułowań użytych w ustawie ael o co chodzi chyba widać. Kolejny problem tylko do 18, jest to pomoc na 'dziecko' jak pójdziesz do gimnanzjum zrobić ankietę to nie spotkasz żadnego dziecka, tylko młodzież, wydaje się że 18 latek może już iść do pracy i nie jest wymagane aby Państwo dalej w ten sposób pomagało. Można się z tym nie zgadzać, ale nie pitolmy. W podanym przez Ciebie przykładzie (dziecie 23,24,13) rodzina dostanie 500 na 3 dziecko pod warunkiem że zarabia mniej niż (tu mam wątpliwość - czy do dochodu na członka rodziny te starsze dzieci się liczą czy nie ? - jeśłi tak
tojak / 83.29.115.* / 2016-02-05 07:36
Małżeństwo szczególnie jest cudowne jak się go zawiera, żeby dostawać za darmochę 500 zł co miesiąc. Gratuluję takiego pożycia małżeńskiego, pewnie z biciem, kopaniem i chlaniem, ale cóż... małżeństwo rzecz święta.
Zbyszek659 / 213.73.9.* / 2016-02-05 07:36
Ja na sprawie rozwodowej się przekonałem, że strona powodowa aby uzyskać rozwód potrafi kłamać ze swoimi świadkami, fałszować dokumenty, płakać. ich adwokatka przedstawia nieprawdziwe i nie aktualne dokumenty np. własności mieszkania itd. Mówiłem stronie powodowej i ich świadkom / adwokatce, że kłamią , fałszują i wypierają się swoich czynów negatywnych wobec mnie. Na nic. Sad ma swoje zdanie. Dobrze ,ze nie obarczył mnie eksmisją z lokalu i kosztami jej adwokata. Rozwód bardzo łatwo uzyskać fałszywymi świadkami ( np. kolegą syna, który nigdy nie był w naszym mieszkaniu ), kłamstwami, płaczem na poparcie swojej krzywdy. Mężczyzna gdy trzy panie oceniają - nie ma żadnych szans na obronę. Ojciec/maż może być łatwo zgnojonym bezkarnie, a fałszerze i kłamcy są bezkarni !!!!
Kobieta760 / 91.242.220.* / 2016-02-05 10:23
Może Pan nie uwierzy, ale na prawdę zdarza się też, że mężczyźni nie mówią prawdy.......
LUK888 / 31.183.121.* / 2016-02-05 07:36
Jak daje się kasę kościołowi i dzięki niemu wygrywa się wybory to trzeba ustawy uchwalać pod kościół. Co łaska za ślub, potem za chrzciny, bierzmowanie. komunię itd. Najlepiej minimum 3 dzieci i kler żyje jak pączek w maśle. Tak można rządzić ciemnym społeczeństwem, nikt nie będzie dzieciorobem bo tak chcą PiS-siaki i purpurowa szlachta. Wygrali wybory bo społeczeństwo nie chodzi na wybory i nie korzysta ze swoich swobód i praw demokratycznych. Teraz się okaże, że pojedynczy głos ma znaczenie i PiS to udowadnia.
awa592 / 89.71.70.* / 2016-02-05 08:03
a jest jakiś przymus w braniu ślubu kościelnego??? Nie chcesz możesz wziąć slub cywilny, dzieci nie musisz chrzcić, posyłać do komunii. Po co tacy pseudo katolicy potem. Właśnie tacy jak Ty. Rodzice pewnie z browarkiem lub wódeczką przed tv siedzieli, klęli na kler, ale ciebie ochrzcili, posłali do komunii i teraz są takie wyniki
LUK888 / 31.183.121.* / 2016-02-05 10:21
Jestem katolikiem, ale również i ciężko zarabiającym na utrzymanie rodziny i wychowanie dziecka, dziecko ochrzciłem, a do komunii to już sam syn podjął decyzję o przystąpieniu do sakramentu. Nic mu nie narzucam tak jak to zrobił mój ojciec w stosunku do mnie. Wyniki są takie, że jak młoda osoba słucha i patrzy na to co się dzieje teraz w kraju o bierzmowaniu syn nie chce słyszeć. Z mojej strony nie ma nacisków to jego decyzja. Przynajmniej uczy się co to jest demokracja.
arek906 / 89.78.40.* / 2016-02-05 07:21
Małżeństwo jest wymysłem kościoła.Pozwólcie ludziom żyć według swojego uznania.Dajcie ludziom godnie zarobić,a nie pouczajcie jak mają żyć.
kss / 31.61.121.* / 2016-02-05 10:10
Małżeństwo i rodzina nie jest żadnym wymysłem kościoła. Jest wymysłem EWOLUCJI. Istniały na długo przed powstaniem kościoła. Takie formy życia społecznego i wychowywania "dzieci" istnieją też w świecie zwierząt.
piotr1124 / 91.192.89.* / 2016-02-05 06:28
" a spod łóżka wylazł biskup "

niech nam żyje Kaczka Imperator i jego replikanci Szydło Duda Spiserewicz i imperium oszołomstwa IV RP
Bernard+ / 176.97.24.* / 2016-02-05 00:07
Polsce nie potrzeba aby rodziło się więcej dzieci w rodzinach niepełnych i patologicznych. Bo skutki takich urodzeń to tylko dodatkowe koszty dla społeczeństwa płacącego podatki. Nie potrzeba mnożenia się klientów opieki społecznej. Polsce nie potrzeba aby więcej rodziło się dzieci, które dziedziczą od swoich rodzicielek i ich zapładniaczy tylko umiejętność życia na koszt opieki społecznej. Polsce potrzeba, aby więcej dzieci rodziło się w rodzinach kompletnych i założonych przez odpowiedzialnych ludzi, którzy dotrzymują słowa przysięgi małżeńskiej, razem wychowują dzieci pracują i zarabiają na siebie i na co najmniej jedno dziecko a gdy dostaną pomoc to zdecydują się na drugie i na trzecie dziecko. Więcej dzieci niech rodzą Ci, którzy nauczą swoje dzieci samodzielności i odpowiedzialności. Niech więcej rodzą Ci którzy dobrze dzieci wychowają i wykształcą na samodzielnych odpowiedzialnych za siebie i za nasze państwo obywateli. Dodatek 500 złotych dany samotnej matce nie spowoduje takich efektów jak dodatek dany małżonkom, którzy z jednym dzieckiem są w pełni samodzielni a na drugie i następne potrzebują zwrotu podatku, który muszą zapłacić od swoich zarobków i w cenie kupowanych dla dzieci ubranek, jedzenia, zabawek i za większe mieszkanie i za prąd, wodę oraz inne wydatki jakie odpowiedzialni rodzice ponoszą do tej pory sami od poczęcia dziecka do ukończenia przez nie 18 lat. Dlaczego 18 lat, bo wtedy nikt nie jest już dzieckiem i powinien zacząć zarabiać już w czasie studiów a nie być dzieckiem, które do 30 lat mieszka z rodzicami bo nie nauczyli go rodzice samodzielności i odpowiedzialności gdyż sami żyją albo na koszt gminy albo funduszu alimentacyjnego albo od 35 roku życia, żyją na koszt ZUS. Piszący te słowa skończył technikum wieczorowo pracując jako robotnik, skończył politechnikę wieczorowo pracując jako technik i utrzymując żonę i dziecko. Skończyłem również na swój koszt podwójne studia podyplomowe i kilkanaście specjalistycznych kursów aktualizujących wiedzę w ciągu 40 lat pracy. Wychowałem 3 dzieci i wszystkie już mają wyższe wykształcenie i są samodzielne. Gdy trzeba było wstawałem do pracy o 4 rano i kończyłem pracę o 23 w nocy. Mój najstarszy syn miał wtedy 16 lat widział to, więc pomagał mi po szkole jak mógł a gdy skończył 21 lat założył rodzinę i również tak postępował, gdy urodziły mu się bliźniaki to pracował w dwóch miejscach na pełnych etatach. Teraz już wychowuje troje dzieci moje wnuki. A jaki to koszt wiedzą tylko Ci, którzy również wychowali 3 dzieci i przygotowali je do samodzielności. W Polsce od 25 lat za dużo ludzi jest utrzymywanych przez państwo a za mało ludzi pracuje poza budżetówką i płaci na utrzymanie naszego państwa! Jeżeli tego nie zmienimy to Polska utraci niepodległość za niespłacone długi.
rozsądek / 91.242.220.* / 2016-02-05 10:40
Bernardzie masz 100%
potrzeba, aby więcej dzieci rodziło się w rodzinach kompletnych i założonych przez odpowiedzialnych ludzi,

Problem w tym, że żaden ODPOWIEDZIALNY CZŁOWIEK nie zdecyduje się na kolejne dziecko, za extra 500 zeta na miesiąc.
Kaja883 / 194.88.3.* / 2016-02-05 07:23
Bernardzie + , osoby samotne, również nie są desperatami i jak oceniłeś patologią, również umiejętnie wychowują swoje dzieci. Owszem brak odpowiedzialności z jakiejkolwiek strony przy przysiędze małżeńskiej w zachowaniu pełnej rodziny jest skutkiem niedojrzałości którejś ze stron. W moim wypadku ojca dziecka, który uciekł gdy urodził się syn , stwierdził ,że nie chce jeszcze być ojcem... Ja jako matka nie czuję się niczemu winna i jak najbardziej liczę wyłącznie na siebie, nie na państwo. Państwo nic mi nie dało na wychowanie syna żadnych dodatków pomimo jestem samotną matką. Żebrają ci co mają rodziny pełne, bo narobią sobie dzieci i sądzą iż państwo im da na rodzenie dzieci. Jak czytam jesteś bardzo roszczeniowym człowiekiem. Nikt nie bronił Ci proacować na 2 etatach również Twojemu synowi i rodzić robic dzieci. Ma trójkę jak piszesz wiec niech zrobi sobie kolejną trójkę ZUS będzie się cieszył. Myślisz ,że samotną matkę i jego dziecko państwo ubiera czy edukuje ? nie masz pojęcia w tej kwestii. Nie wiem ile masz lat jednak domniemam,że z pomocy społecznej to ty czerpiesz kase.
Drogi panie od...ol się od samotnych. Ci ludzie są bardziej wykształceni, zadbani jak również ich dzieci są wykształcone niz te z pełnych rodzin z 3-5 czy 8 dzieci żebrajacych w TV wyremontuj mi dom czy zostałem sam czy sama z dziećmi.... pomóżcie.
Wiec nie obrażaj samotnych matek. Nie ich wybór,ze mężczyżni okazali sie babidamkami czy kompletnymi idyjotami bez braku odpowiedzialności.
Kay / 94.254.162.* / 2016-02-05 09:53
Kaju - nie rób z siebie takiej ofiary. Może od państwa nic nie wzięłaś (oprócz np. ulgi podatkowej itp.) - ale alimenty od ojca to z pewnością pobierasz. Dlaczego nie wspomniałaś dlaczego mąż od ciebie "uciekł" i o alimentach z których się utrzymujesz - "samotna matko"?
awa592 / 89.71.70.* / 2016-02-05 08:18
kaja883, ty chyba czytałaś wypowiedź innego człowieka. Gdzie on jest tu roszczeniowy, gdzie on czy jego rodzina korzystała (korzysta) z pomocy społecznej??? On zapierniczał na dwóch etatach, jego syn również. Właśnie dlatego, że nie miał postawy roszczeniowej. No ale widocznie czytanie ze zrozumieniem tekstu jest dla Ciebie za trudne
samotna matka1027 / 31.2.95.* / 2016-02-05 05:48
Jestem samotną matką, bo pochowałam swojego męża. Wiele lat chorował i nigdy nie korzystałam z żadnej pomocy państwa. Pracowałam na 2-3 etaty niemal 24 godziny na dobę, żeby stać mnie było na leczenie męża. Nie miałam nawet czasu, żeby się nim nacieszyć póki jeszcze żył. Teraz nie mam z kim zostawić dziecka i nie mogę liczyć na pomoc państwa. Drugie dziecko? Tak, oboje bardzo chcieliśmy mieć, ale nigdy nie było nas na to stać. U mojej córki w szkole są rodziny z 4-5 dzieci. Wszystkie patologiczno - alkoholiczne. Żyjące z zasiłków i zapomóg. I po co mają pracować jak teraz dostaną jeszcze po 2000-2500 zł od państwa?? Na wódkę wystarczy - co z tego, że ich dzieci żywią się u mnie.
I wiesz co facet ja też pracowałam zanim jeszcze zaczęłam studia. I na studiach sama się utrzymywałam. I ja i moja córka też jesteśmy rodziną - żadna z nas nie chciała, żeby mój mąż umarł!!!!!
m-53 / 213.108.152.* / 2016-02-05 02:09
Masz 46 minusów od roszczeniowców i 99% na plusie ode mnie. Ten 1% to za pewną nieścisłość. Dla 2+1 dodatek 500 (a może tysiąc, zależy od dochodu)) ma być zachętą i premią otrzymaną po osiągnięciu wyniku. Bo medal otrzymuje się za miejsce na podium a nie za start. A kolejne 100% za całokształt. Wiem co mówię, bo w układzie 2+4 hodujemy czwórkę nastolatek i staramy się im wpoić zasady odziedziczone po ojcach i dziadkach. Takie niemodne, nieaktualne. Ale pewne efekty są. Żadne z dzieci nawet nie wspomniało o 500+ ale prosiły mnie o znalezienie jakiejś możliwości zarobienia w czasie ferii. I jakoś tam przędziemy, "bez zbytków, lecz i bez braku" jak pisał Boy.
Pozdrawiam,
stara Reperecka / 46.77.124.* / 2016-02-05 00:48
Sp... Kretynie
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
wojt627 / 89.67.170.* / 2016-02-04 23:49
500+ NA KAŻDE DZIECKO tak darła ryja kaczystka przed wyborami !
I tego się trzymajmy prosze państwa !
m-53 / 213.108.152.* / 2016-02-05 02:11
wróć pętaku tam, gdzie twoje miejsce. Pod most.
ira / 88.156.43.* / 2016-02-04 22:58
Nie cierpię pisu, ale dzieci samotnych nie zawsze są dziećmi samotnych. Co innego, gdy rodzic nie żyje. Mam wokół pełno przykładów konkubinatów, bo nie opłaca się brać ślubu, traci się przywileje. To nie trwa od 8 lat, ale znacznie dłużej, jeśli ktoś ma krótką pamięć. Proponuję więc za samotne uznać osierocone, a pozostałe dokładnie sprawdzić. Niektóre są faktycznie porzucone razem z dziećmi.
jaasdew / 176.221.122.* / 2016-02-04 23:06
Ale zaraz, skoro są porzucone to chyba mają alimenty?
Skończmy z tym pomaganiem samotnym matkom, bo obecnie i tak są one faworyzowane.
Nie będę tłumaczył dlaczego, ale na pierwszym miejscu powinny być małżeństwa. Tylko małżeństwa zapewnią stabilną rodzinę i dodatni przyrost naturalny.
ststa Reperecka / 46.77.124.* / 2016-02-05 00:50
Bredzisz idioto
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Matka 853 / 31.182.65.* / 2016-02-05 00:20
Co ty gadasz, samotne matki rozpieszczane ciekawe jak. Ja pracuje utrzymuje sama siebie i dziecko były mąż ma gdzieś dziecko i nie płaci alimentów mój zarobek przekracza żeby dostać alimenty od państwa i nikogo nie obchodzi ile zostaje mi na utrzymanie nie dostane też 500 zł... Dla mnie żenujące jest to, że matki samotnie wychowujace dzieci nie mają znikąd pomocy finansowej.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
m-53 / 213.108.152.* / 2016-02-05 02:31
Niech dotrze do ciebie, że program 500+ nie jest zasiłkiem alimentacyjnym, inwalidzkim, socjalnym, dla bezrobotnych, ślepych, rozwodników, ofiar zatrucia pokarmowego i kulawych. Jest premiowaniem posiadania dzieci. To proste. Masz dzieci (liczba mnoga) masz premię. Jak masz dziecko(l.p.) to nie masz dzieci(l.m.). Nie masz premii. Osiemnastoletni człowiek to nie dziecko, to dorosły. Ma dowód osobisty, prawa wyborcze, może zawierać związek małżeński, zaciągać kredyt, pracować, pić i palić. Wobec prawa ponosi pełną odpowiedzialność za swoje czyny.
Mogę współczuć wychowującym samotnie niemowlaka (25. letniego singla już nie) ale akurat ten program nie jest skierowany do nich. Tak jak program MdM nie jest skierowany do mnie. Mam czwórkę nastoletnich dzieci ale ja młody nie jestem. Nie spełniam kryterium wieku i koniec. Ale za to mam Kartę Dużej Rodziny i sporą ulgę podatkową za dziecioróbstwo.
Ona w wolnym związku / 88.156.11.* / 2016-02-04 22:57
a czym wolny związek jest gorszy od małżeństwa? Tym, że porzucona zone nie może starać się od męża alimentów na siebie po rozwodzie? O za taki argument to ja dziekuję. To ja wolę byż wolna i móc w każdej chwili, jak dojdzie np do zdrady powiedzieć WON bez klopotu i rozwodu.
m-53 / 213.108.152.* / 2016-02-05 02:43
A co mają "alimenty na siebie" do programu 500+. Nic. A więc nie mieszaj. A alimentów "na siebie" może dochodzić po rozwodzie również były mąż.
Konkubinat bez potomstwa należy chyba traktować jako kompletnie luźny związek, mniej niż narzeczeństwo - żadnych praw, żadnych obowiązków.
izolda8303 / 194.181.62.* / 2016-02-05 00:03
jaki wolny związek kobieto wiesz jak to wygląda jak dziecko idzie do szkoły i mamunia nazwisko ma inne i dziecko 'ale uważam że 500 należy się każdemu bo to pieniądze dla dziecka a nie rodzicow
a te konkubinaty i udawanie samotnych matek jest chore
fdsfvw / 176.221.122.* / 2016-02-04 23:07
kobieta samotnie wychowująca dziecko ma już szerego przywilejów. Oprócz tego także alimenty od ojca. Czego jeszcze? Chore jest to, że w tym kraju faworyzuje się samotne matki oraz osoby niepełnosprawne!
Sama mama / 87.204.96.* / 2016-02-05 00:08
Wypisz jakie to przywileje? bo ja prócz 300 zł alimentów nie mam zadnych
Matka 853 / 31.182.65.* / 2016-02-05 00:24
Ja nawet nie mam alimentów
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
qba1007 / 83.23.179.* / 2016-02-04 22:37
I bardzo dobrze, dlaczego państwo ma promować "samotne matki". Już jest problem z zapisaniem dziecka do przedszkola bo "samotne" mają pierwszeństwo, a potem tatuś odbiera super furą dziecko z przedszkola. Nie ma być przywilejów tylko takie samo traktowanie. Samotnej matce to "tatuś" płaci minimum 500 w tych czasach.
Równość? / 87.206.126.* / 2016-02-04 22:35
Rodzicom samotnie wychowującym dzieci przysługuje wiecej przywilejów, niż pełnym rodzinom z dziećmi. Osobiście znam taką co mieszka z ojcem 2 ich dzieci i ani myśli legalizować związek. Wszędzie straciłaby punkty za "samotność" z dzieciakami.... Druga mieszka z mężem i 2 dzieci, nie doszli się do przedszkola w pobliżu domu, bo zabrakło im punktów (np za samotność)....I to mnie wkurza, bo oszuści korzystają z przywilejów, a uczciwy dostaje po d...ie.
demograf2 / 89.64.9.* / 2016-02-04 22:26

W 2004 roku pojawiły się dodatki dla samotnych rodziców i mieliśmy eksplozję separacji i rozwodów.

W roku 2004 Polska wstąpiła do UE, otwarły się rynki pracy. Zazwyczaj tylko mąż lub tylko żona wyjeżdżali za granicę, zostawiając swoją "drugą połówkę" samą w kraju. Mnóstwo związków nie przetrwało takiej próby, długiej rozłąki. I to był główny powód fali rozwodów w 2004 i później, a nie jakieś tam ochłapy z państwa.
oot / 188.33.30.* / 2016-02-04 22:19
Łatwo sprawdzić,czy matka jest rzeczywiście samotna, czy dostaje alimenty (bardzo często nie dostaje). Itakim matkom trzeba pomóc, bo odwalaja robotę za dwoje
m-53 / 213.108.152.* / 2016-02-05 02:49
Może i tak, ale to akurat jest program pomocy dla dzieciorobów a nie rozwodników, alimenciarzy, pokrzywdzonych przez los i wpisz jeszcze co tam chcesz. Program pomocy blondynkom nie obejmuje rudych. I vice versa.

Najnowsze wpisy