Forum Polityka, aktualnościGospodarka

500 zł jednak nie dla każego rodzica? Minister finansów ma sporo uwag do projektu

500 zł jednak nie dla każego rodzica? Minister finansów ma sporo uwag do projektu

Wyświetlaj:
J123 / 89.71.30.* / 2015-12-29 22:56
Chcieliście PiS-u i ich obiecanek to macie i będzie tak z mieszkaniami za 2000 zł m2 itd., za to tak jak poprzednicy zadbają o swoje pupcie. Tak samo będą zawłaszczać co jeszcze zostało i sprzedawać co jest do sprzedania. Ale górnicy im nie odpuszczą i rolnicy tez przypomną o obiecanych dobezpieczeniach.
Będzie ciekawie, ale niech się martwią ci co im uwierzyli. Ja od nich i innych rządów niczego nie oczekuję bo rząd to aparat ucisku, niczego nie produkuje, a czasami tylko przeszkadza stanowiąc nieżyciowe prawo i przepisy.
JAJAJ / 87.204.251.* / 2015-12-29 22:52
BANDA PIE R...CH SKU...W JUŻ KUR W A DZIALĄ CENZURA!
kazimierz2 / 78.131.198.* / 2015-12-29 22:49
A miało być tak pięknie. PiS miał przygotowany cały pakiet gotowych ustaw (Szydło obnosiła się z tą teczką jak kiedyś Tymiński ze swoją "czarną teczką", w której miały być "haki na wszystkich") -tylko uchwalać i wprowadzać. Miał też ok. 60 miliardów dochodu, które z tego miały wyniknąć i spokojnie na sfinansowanie tych wszystkich pomysłów wystarczyć. "Ciemny lud" to kupił i wybrał ich do rządzenia -teraz czeka na realizację obietnic -a tu z realizacją "coraz cieniej".
Raul782 / 31.175.241.* / 2015-12-29 22:48
hahaha barany 500+ będzie dla bezdzietnych, bezżonnych ale za to z kotem - i wszystko jasne, a ile budżet zaoszczędzi....pędzić do biur pisowskich i żądać anulowania głosów, skoro kac już nastąpił po euforii wygranych wyborów...
x-men / 89.77.250.* / 2015-12-29 22:47
i to rozumiem. Im mniej chce ci się robic tym więcej ci się należy.
kolo561 / 89.229.115.* / 2015-12-29 22:46
dużo nie mam ale jasny gwint mnie ściska jak hołota nie pracuje bierze socjal zapomogi i ma więcej niż ja. Robią bachory które później są marginesem społecznym. Ja mam dwójkę dzieci a oni mnożą się po pijaku jak pijawki a my wszyscy za to płacimy. Ta hołota nigdy nie pojdzie do pracy bo będzie brała przykład z rodzicow
katarzyna740 / 83.22.188.* / 2015-12-29 22:45
dlaczego małżeństwa z jednym dzieckiem mają być gorsze? wprowadzając projekt 500+zapłacimy za to wszyscy dlaczego więc rodziny z jednym dzieckiem mają nie dostać pomocy?wszystkie dzieci maja takie same potrzeby bez względu na wiek,oczywiście do póki się uczą i każdy rodzic o tym dobrze wie
CASANOVA / 79.186.33.* / 2015-12-29 23:24
Masz rację ale nie potrzeby takie same ale PRAWA TAKIE SAME mają dzieci, czy biedne czy bogate. DYSKRYMINACJA MAKSYMALNA A POLSKA TO ZŁODZIEJ.
Alpacz42 / 31.61.139.* / 2015-12-29 22:55
Uważam, że podstawą powinno być pomoc wychowawcza od 1 - 4 dzieci. Priorytetem powinni być rodziny którzy są młodymi małżeństwami i osoby samotne, ale też ograniczone warunki. Mając dodatkowo 2000 zł + plus wynagrodzenie można wychować więcej za te same pieniądze/
Zrozpaczona matka chorego dziecka / 109.241.44.* / 2015-12-29 22:43
Do Pana Szałamachy
Kiedy będziecie brali pod uwagę pracujących rodziców dzieci niepełnosprawnych, którzy pracują bo muszą, aby rehabilitować "uszkodzone przez szpital" dzieci? Na leczenie dziecka z NFZ nie ma co liczyć, od Państwa jest tylko 150 PLN dodatku. Zastanawiam się, co miesiąc do czego te 150 PLN dołożyć, bo na nic te pieniądze nie starczają. Co z takimi rodzicami? Ile mam jeszcze brać nadgodzin, żeby starczało mi na wynajem mieszkania (na własne mnie nie stać, a komunalne mi się nie należy)? Ile mam jeszcze tyrać na podatki dla zdrowych lewusów, którym nie chce się iść do pracy i ich zdrowe dzieci? Jestem dla wszystkich bogata, bo pracuję. Nikogo nie obchodzi moje dziecko, które wymaga opieki 24h/dobę i czy idąc do pracy mam je z kim zostawić. Nikogo nie obchodzi ile zostaje nam na życie po opłaceniu wynajmu, leków i rehabilitacji. Nie jesteśmy darmozjadami ale traktowani jesteśmy przez Państwo jak dojne krowy na podatki i śmiecie, bo mamy chore dziecko nie z naszej zresztą winy. Dlaczego? Skoro jesteśmy zaradni. Dlaczego inni nie mogą tak żyć jak my tylko wyciągają zdrowe ręce do MOPSU, a ten MOPS im na wszystko daje. Mają też mieszkania komunalne. Tego nie zrozumiem nigdy w tym chorym kraju. I wiem, że nie dostaniemy tych 500 PLN, bo okażemy się za "bogaci" - ja dorabiająca do pełnego etatu, mieszkająca na cudzym i z masą długów na leczenie dziecka. Kiedy te kryteria będą brane pod uwagę?
Zrozpaczona matka chorego dziecka / 109.241.44.* / 2015-12-29 23:04
Dodam tylko, że moje dziecko niepełnosprawne jest drugim dzieckiem. Na trzecie w tej sytuacji już nas nie było stać, więc się nawet z mężem nie staraliśmy. Ilu jest ludzi w gorszej życiowej sytuacji od nas? A komu w tym chorym kraju się pomaga? Wstyd dla tego kraju, aby tacy styrani pracą i umęczeni życiem rodzice jeszcze utrzymywali innych - zdrowych lewusów. Czy ktoś w końcu przejrzy na oczy z rządzących? Czy ktoś przestanie nas w końcu okradać z pieniędzy, które uczciwe zarabiam na leczenie dziecka? Jak wam nie wstyd takim ludziom zabierać, aby zdrowym w sile wieku dawać? Pomoc społeczna z MOPSU jak to pomoc powinna być krótkoterminowa, aby człowiek stanął na nogi w trudnej sytuacji życiowej, a nie zrobił sobie z tego zawód i tłumaczył swój brak zaradności.
Oddajcie obiecane mojemu dziecku 500 PLN !!! Jak nie, to taki rząd to nie rząd i należy go zdymisjonować !!!
mmedrzec / 89.77.104.* / 2015-12-29 23:24
A nie wolalabys zeby nic Ci nie dawali, ale tez nic nie zabierali? Moze gdyby wszystkie skladki zus w tym zus pracodawcy i podatek zostal w Twojej kieszeni, vat zostal obnizony do 10%, a przy okazji zlikwidowano by ze 2 ministerstwa i kilka urzedow bylo by lepiej? POLACY NIE POTRZEBUJA ŁASKI, WYSTARCZY ZEBY CHORA WŁADZA SIE ODWALIŁA I PRZESTAŁA ICH OKRADAC!
Zrozpaczona matka chorego dziecka / 109.241.44.* / 2015-12-29 23:39
Chcę tylko godnie żyć, a nie wegetować po opłaceniu wszystkiego. Wiem, że niczego nie zostawię dzieciom, bo niczego się z mężem nie dorobiłam. Boję się o przyszłość mojego niepełnosprawnego dziecka (jak i zdrowego), którego przyszłości nie jestem w stanie zabezpieczyć. Póki żyję i mąż jakoś to będzie. Żyjemy teraźniejszością, nie planujemy. Chcę tylko rehabilitować moje dziecko, chciałabym aby ktoś mnie odciążył z terapią, na resztę sama zarobię. Jest żal, bo dziecko jest nasze ale jego niepełnosprawność nie należy do nas - nie jest efektem naszego działania. Chore dziecko jest skutkiem błędów lekarskich za które płacimy my, a sprawcy tego nieszczęścia się tylko z nas śmieją żyjąc w dostatku. Na sądy w Polsce póki co nie ma co liczyć, bo to my musimy im wszystko udowadniać (mimo niekompletnej dokumentacji i licznych zaniedbań) i opłacać biegłych i rozprawy. Kogo na taką wieloletnią batalię stać bez szansy na wygraną? A potem okaże się, że sprawa się przedawniła. W jakim kraju na Zachodzie tak jest, bo przecież Polska solidaryzuje się z Zachodem? U nas to raczej Ameryka Łacińska.
500+ / 77.65.84.* / 2015-12-29 22:42
czyli na projekcie 500+ skorzystają najbogatsi z******** projekt szkoda , że nasze społeczeństwo jest tak tępe i głosowało na ta trzodę pisowską teraz niech sami się przekonają jakie scierwa wybrali będzie dobrze polacy będzie dobrze ,damy radę znowu domy bogatym a my za to zapłacimy bo przecież podatek bankowy oraz od hipermarketów i tak odbije się na nas z********* wybraliście dla nas niech was szlag trafi i to dosłownie. Prostacy i naiwniacy.
Alpacz42 / 31.61.139.* / 2015-12-29 23:00
Dziś na konferencji PiS o 14,45 Gowin powiedział, że te 500 zł jest na budowę klasy średniej ,a nie dla potrzebujących. To znaczy dla niego.
Ilonka683 / 89.69.129.* / 2015-12-29 22:41
PiS dorwało się do koryta właśnie dzięki łgarstwom i obietnicom dla naiwnych. Pan Duda i Pani Szydło, wszędzie gdzie dojechali tym swoim kłamcobusem, rzucali tony pustych obietnic przerywanych jedynie krytyką poprzedniego rządu. Wszystkim obiecywali wszystko. A teraz kolejne kłamstwa, że "społeczeństwo dało im mandat do rządzenia" i właśnie dlatego czują się upoważnieni do wprowadzania w życie chorych urojeń Kaczyńskiego. Otóż nie, Polacy nie na to się zgadzali i nie na to dali im mandat.
Matka! / 188.146.69.* / 2015-12-29 22:39
A co z matkami samotnie wychowującymi dziecko? Mam 1700 na rękę i żadnej pomocy od państwa bo "za dużo zarabiam"! I muszę z tego utrzymać i dziecko i siebie a alimentów nie dostaję.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Szczecinianin / 89.79.52.* / 2015-12-29 22:41
Nie wiem jak to prościej wytłumaczyć. Z takimi sprawami to do POMOCY SOCJALNEJ! Tam kieruj swoje sprawy. TO ma być program polityki prorodzinnej. A chyba dostrzegasz różnicę? Naprawdę uważam że pomoc dla takich osób jak TY się należy. Ale to INNY PROGRAM.
Eberhard Mock / 88.156.226.* / 2015-12-29 23:09
Jeśli ten program ma mieć ograniczenia ze względu na dochody z góry i z dołu) to będzie to właśnie kolejnym programem SOCJALNYM. To nie jest żaden program demograficzny tylko zapłata za głosy naiwnej biedoty.
Alpacz42 / 31.61.139.* / 2015-12-29 23:05
Ty możesz, a dlaczego ta Pani nie może. to jest też dziecko.
Matka! / 188.146.69.* / 2015-12-29 22:47
Tylko w Polsce są takie kryteria w pomocy socjalnej, że najlepiej żebyś nie pracował, wtedy się na coś załapiesz! Sprawdź ile trzeba mieć na osobę żeby dostać rodzinne, to będziesz wiedział co mam na myśli.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Szczecinianin / 89.79.52.* / 2015-12-29 22:56
Zgadzam się z Tobą. Ale co to wnosi w tym temacie? To zupełnie inna sprawa i ważne aby POMOCY SPOŁECZNEJ i POLITYKI PRORODZINNEJ nie mieszać.
Eberhard Mock / 88.156.226.* / 2015-12-29 23:14
Program 500+ nie ma nic wspólnego z polityką prorodzinną. Polityka prorodzinna to POMOC państwa dla pracujących (płacących podatki) w wychowaniu dzieci, a nie UTRZYMYWANIE mnożącej się na potęgę patologii żyjącej z zasiłków. Nie o ilość chodzi, a o jakość.
Matka! / 188.146.69.* / 2015-12-29 23:11
To wnosi, że powinno być na każde dziecko bez względu na zarobki, to byłaby polityka prorodzinna. Takie samotne kobiety jak ja, które pracują i utrzymują dziecko zawsze są pomijane bo przy marnych 1700 mam 850 na osobę i przez to ani rodzinne się nie należy ani nic. W tym państwie lepiej się wychodzi jak się nie pracuje!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Kasia +500 / 178.19.179.* / 2015-12-29 22:38
500 to można sobie samemu wyprodukować jak się tylko chce.Kasa leży na ziemi i nie tylko...Czekać to można na...Weźcie się do roboty a nie tylko oczekujcie,że ktoś Wam da.Dostać to można w ...za darmo.Tyle w temacie.
Polka gorszego sortu / 83.215.207.* / 2015-12-29 22:54
No, to się niektórzy obudzą z ręką w nocniku? PIS przekupił wiele wyborców tym 500 zł na dziecko. Każde! nie tylko pierwsze, ale wszystkie, bez kryteriów dochodowych, a teraz taka historia? Nieźle sobie Kaczyński zakpił z Polaków :) i wiem, że to jeszcze nie koniec jego zemsty na narodzie :(
czekający na gruszki wierzbowe / 83.6.62.* / 2015-12-29 22:43
Obiecały to niech dajom! I to już!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
okno / 98.223.51.* / 2015-12-29 22:38
Jeszcze sie taki nie narodzil co by wszystkim dogodzil !!!
slawcze / 83.24.19.* / 2015-12-29 22:44
A Jarosław?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
qba1976 / 77.252.56.* / 2015-12-29 22:38
Racjonalny minister. Jarek go wymieni na takiego co problemów nie będzie widział.

Najnowsze wpisy