Forum Polityka, aktualnościGospodarka

500 zł na dziecko. Beata Szydło podała daty i szczegóły projektu

500 zł na dziecko. Beata Szydło podała daty i szczegóły projektu

Wyświetlaj:
34255 / 87.105.137.* / 2015-12-01 18:52
brak pomyslu na swiateczny prezent? www.kartyprepaid.com zgarnij darmową wysyłkę tylko dzisiaj!
bsk / 78.131.238.* / 2015-12-01 18:51
Drodzy Polacy!
Spójrzcie, w jaki sposób Premier Szydło perfidnie Was okłamała odnośnie programu "Rodzina 500 +" w kampanii wyborczej:

Konwencja PIS – 20.06.2015r. – wypowiedź B.Szydło:
„ Ja również przyjmuję te deklaracje, które składał Pan Prezydent Andrzej Duda w swojej kampanii jako swoje, a więc mówię że to, co jest najważniejsze i to, co zrobimy bez zbędnej zwłoki, natychmiast to obniżenie wieku emerytalnego, to podniesienie kwoty wolnej od podatku, i wreszcie to program dofinansowania dla rodzin – 500 złotych na KAŻDE dziecko.”

Debata B.Szydło – E.Kopacz – 19.10.2015r. - wypowiedzi B.Szydło:

„Ja mam przygotowany program, mam przygotowane projekty ustaw, te dotyczące zarówno programu wsparcia rodzin – 500 zł na KAŻDE dziecko, ustawy podatkowe, te dla przedsiębiorców...”

„ (…) Pani przewodnicząca o tych faktach nie chce rozmawiać (mowa o ilości osób emigrujących z Polski), kolejne obietnice, okrągłe zdania - Polacy mają już tego dosyć – oni chcą dzisiaj konkretów – ja te konkrety mam. Przygotowałam program narodowy program zatrudnienia – ustawę, która ma dać właśnie szansę na zakładanie własnych firm i na pracę dla młodych ludzi, program wsparcia rodzin – 500 złotych na KAŻDE dziecko i te dobre rozwiązania podatkowe, które są kierowane do przedsiębiorców. (...)”

Podsumowanie debaty – B.Szydło
„ Szanowni Państwo,
po ośmiu latach afer i nieudolnych rządów PO Pani przewodnicząca tej partii nie powie wam już niczego innego poza składaniem kolejnych pustych obietnic, straszeniem opozycją czy o statystykach (...)Ale ja też nie chcę o tym dzisiaj mówić, bo ja chcę rozmawiać o konkretach(...) To jest moja umowa z obywatelami. To są projekty ustaw, które w ciągu pierwszych dni – stu dni rządu Prawa i Sprawiedliwości – jeżeli Państwo nam zaufacie – zrealizujemy. Tutaj jest właśnie ta ustawa, o której wcześniej była mowa, dająca prawo do decydowania rodzicom, kiedy ich dzieci pójdą do szkoły. Tutaj jest ustawa dla przedsiębiorców – 15-sto procentowy CIT – przedsiębiorcy będą wiedzieli doskonale, jak zainwestować w rozwój swojej firmy te pieniądze. Tutaj jest ustawa „Rodzina 500 Plus” dająca właśnie pomoc, wsparcie materialne dla rodzin – 500 złotych na KAŻDE dziecko.(...)”

Debata liderów – 20.10.2015r. - podsumowanie Beaty Szydło:

„Szanowni Państwo, za chwilę usłyszycie kolejne puste obietnice albo straszenie opozycją. A Polacy nie chcą o tym rozmawiać. Polacy chcą rozmawiać o dobrej zmianie. Powiedzieli o tym, wybierając Andrzeja Dudę na Prezydenta Rzeczypospolitej. Ta dobra zmiana może być przeprowadzona tylko przez partię, która będzie miała silną, stabilną pozycję, a nie przez rozdrobniony parlament. Ta dobra zmiana to 500 złotych na KAŻDE dziecko na miesiąc, to piętnastoprocentowy podatek CIT dla małych przedsiębiorców, to dwanaście złotych – minimalna stawka godzinowa, to wreszcie kwota wyższa wolna od podatku. To więcej pieniędzy w portfelach Polaków. To silniejsza polska gospodarka, szybciej się rozwijająca. To wreszcie większe wpływy do budżetu. Jeżeli Państwo chcecie takiej Polski, zagłosujcie na Prawo i Sprawiedliwość. Damy radę!”
marnita / 89.76.130.* / 2015-12-01 18:49
Jakoś wierzyć się nie chce,że tak chętnie dadzą po 500zł.na kalejne dziecko!!!Coś tu chyba niehalo!!!A niby skąd wezmą tyle kasy???Przecież PIS twierdzi,że kasy nie ma!!!Czarodziejska różdżka???Na miejscu młodych ludzi nie podniecałabym się zbyt wcześnie!!!
Ojciec Trójki Dzieci / 5.172.235.* / 2015-12-01 18:48
Uważam, że projekt 500+ autorstwa PIS jest jak najbardziej pozytywnym elementem szeroko rozumianej polityki prorodzinnej. Każdy kto wychowuje dzieci wie jakie to są koszty. Jedyne co mnie osobiście niepokoi,i to górny limit wieku - 18 lat . W mojej opinii, jak i również moich znajomych, z którymi rozmawiamy na ten temat - limit powinien być podwyższony do 25 lat lub do ostatniego roku pobierania nauki - tak jak to ma miejsce w przypadku ulgi podatkowej. Koszty w wieku szkolnym niestety ale wzrastają z każdym rokiem nauki. Brawo p. Premier!!! Pozdrawiam
mama księgowa / 91.232.51.* / 2015-12-01 19:04
To nie może być takie piękne, jakiś haczyk musi być! może te 500 zł raz na rok..?
rozczarowana / 193.25.0.* / 2015-12-01 18:56
Ojcze Trójki Dzieci - czy nie wolałbyś wsparcia z innej strony? Lepszego żywienia w szkole, skuteczniejszej opieki medycznej , wiekszego dostępu do zajęć dodatkowych bezpłatnych o dostępności do przedszkoli i żłobków juz nie wspomnę. Koszty utrzymania dzieciaków są duże ale każdy je ponosi i wstydem jest wyciąganie ręki po datek kiedy jesteśmy zdrowi i możemy zapracowac na rodzinę. Błędy są gdzie indziej. Przejemy jako społeczeńtwo te pieniądze i nic z tego nie będzie w dalszej perspektywie. Kupili sobie władzę za bardzo szkodliwą obietnicę, co więcej - chcą ją zrealizować za nasze pieniądze. Gdybyś pomyślał, wiedziałbyś że ktoś musi za to wszystko zapłacić - a kto zazwyczaj płaci ???
Ojciec Trojga dzieci / 5.172.235.* / 2015-12-01 19:15
Droga "rozczarowana" hm... rozumiem, że Twój nick wynikł z treści mojego postu? Szkoda, bo moje zdanie na ten temat jest oczywiste: obowiązkiem rządu jest wspierać wychowywanie dzieci. W każdej możliwej formie. Projekt 500+ - to jest mały aczkolwiek kolejny kroczek do normalności. Proponuję zapoznać się z tym, co oferuje rząd np szwedzki. Mam przyjaciół Szwedów, którzy są bardzo dobrze sytuowani i nie czują żadnego oporu aby korzystać na co dzień z hojności ich rządu. Podatki płacimy od zawsze - dlaczego nie mam z tego skorzystać? - mim tego, że mi również b. dobrze się powodzi. Moje poglądy polityczne nie mają tu żadnego znaczenia; podobnie jak np Kukiz twierdzę, że jak jakiś temat jest słuszny to go popieram. Pozdrowionka!
Czemu nic nie mówicie? / 77.91.11.* / 2015-12-01 18:46
Wchodzi becikowe po 1000 zł przez 12 m-cy (na każde dziecko)?
kaczor niedonald / 94.254.133.* / 2015-12-01 18:43
o kim mowa???:
1987 ukończyła studia w Katedrze Etnografii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W latach 1989–1995 była doktorantką na Wydziale Filozoficzno-Historycznym UJ.
Od 1987 do 1995 pracowała jako asystent w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa, następnie kierowała działem merytorycznym w Libiąskim Centrum Kultury w Libiążu. W latach 1997–1998 była dyrektorem ośrodka kultury w Brzeszczach. W 1998 objęła stanowisko burmistrza gminy Brzeszcze, które zajmowała do 2005. Pełniła także funkcję radnej powiatu oświęcimskiego z listy Akcji Wyborczej Solidarność (1998–2002). W 2004 została wiceprezesem Ochotniczej Straży Pożarnej w gminie Brzeszcze.

to chyba o jakimś ekspercie od gospodarki - jak to słyszę od kilku lat....ma się wykształcenie, wiedzę, doświadczenie, to można
jan731 / 213.238.97.* / 2015-12-01 18:42
no bogatym korporacjom i biznesmenom to nie w smak-przyzwyczaili się ze Polacy powinni pracować za psie pieniądze i być ich niewolnikami-a peowcom ze to nie oni wprowadzaja
basista804 / 83.26.109.* / 2015-12-01 18:41
na co komu by było 5 stów jakby zarobił tyle co w UE a nie 250 E
:( / 5.172.252.* / 2015-12-01 18:39
A mi przykro ze moje jedyne dziecko rząd traktuje gorzej...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
korek432 / 91.240.134.* / 2015-12-01 18:45
Moje dziecko też jest gorzej traktowane przez ten pseudo-socjalistyczny rząd.
Ciekawe, czy to zgodne z konstytucją jest, takie faworyzowanie tylko pewnych dzieci?
spoko-1 / 213.238.97.* / 2015-12-01 18:44
zrób se więcej dzieci-jedynakom łatwiej zyc-jakos do PO nie miałeś pretensji
:( / 5.172.252.* / 2015-12-01 18:59
Nie zrobię SE więcej bo mnie na to nie stać, sama wychowuję córkę
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
doris60 / 213.241.95.* / 2015-12-01 18:37
Dlaczego ta ustawa potrzebuje aż 4 miesięcy....ustawa TK WESZŁA w kilka dni...nie rozumię....
basista804 / 83.26.109.* / 2015-12-01 18:43
bo trza sie zbadać czy jest ciąża, a od wkładu i zapłodnienia musi upłynąc właśnie te 4 miesiące
jolks / 213.238.97.* / 2015-12-01 18:40
no proszę jaki niecierpliwy -twoje PO latami nie wykonywało swoich obietnic i tobie to nie przeszkadzało
korek432 / 91.240.134.* / 2015-12-01 18:36
Dlaczego te tempaki promują niepełnosprawne dzieci?
Za rok się okaże , że większość dzieci jest ... niepełnosprawna.
STRAŻAK PSP / 5.173.171.* / 2015-12-01 18:35
NOWY RZĄD powinien naprawić szkody które wyrządziła Platforma Obywatelska w Służbach Mundurowych i przywrócić przepisy EMERYTALNE sprzed 01-01-1999r bo nie może być tak że Funkcjonariusz który przepracował w CYWILU np.14lat czy też 20lat i zatrudnił się w służbach mundurowych to tych lat nie uznaje mu się do służby jest to skandal i przez takie nieudolne REFORMY przeprowadzone przez Platformę Obywatelską w służbach muszą pracować STARSI LUDZIE a efektywność np.Policjanta lub Strażaka w podeszłym wieku pozostawia wiele do życzenia takie są fakty nam nadzieje że PIS to naprawi my funkcjonariusze wierzymy w to całym sercem.
tat396 / 86.63.90.* / 2015-12-01 19:06
To chyba jakiś kiepski żart albo podpucha. Źle wam mundurowi? I tak wg nowych przepisów możecie odejść na NIEZASŁUŻONĄ emeryturę w wieku 55 lat i to tylko dotyczy nowych, a reszta musi zasuwać kilkanaście lat dłużej. To dopiero jest niesprawiedliwe. Owszem efektywność mundurowego w podeszłym wieku pozostawia wiele do zyczenia, ale nie musi on np. ganiać złodziei lub gasić pożary. Może np. wykonywać ogólnie pojęte prace biurowe. Poza tym inni pracujący też w podeszłym wielu są nieefektywni. Jak np. wyobrażasz sobie pracę pielęgniarki w wielu 60 lat? A listonosza? A kosmetyczki, ekspedientki, sprzątaczki i wielu innych profesji? Cwaniak się znalazł.
Raf335 / 81.107.245.* / 2015-12-01 18:44
Gon sie nierobie!! Mój Sasiad lat 43 jest juz od 2 lat emerytem bo pracował w mundurowce !! Chłop jak dąb a siedzi i p****** w stołek bo mu sie robić juz nie chce .takich jak on i agentów Tomkow sa setki a moze i tysiące !!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
real. / 80.54.231.* / 2015-12-01 18:33
NAREŚĆIE MĄDRY POMYSŁ --każdy chba wie żę LICZNA RODZINA NAPĘDZA GOSPODARKĘ - krytykują ZAZDROŚNIKI -- ici co ŻYCZĄ ŻLE POLSCE...!!!!!!!!!!!!!!!
aga-gosc / 83.31.250.* / 2015-12-01 18:33
Jak komuś nie pasi te 500zł bo woli zasiłek niech się o to 500 zł nie stara, nie rozumiem po co tyle krzyku o nic Ja tam się cieszę z tej kasy bo uważam, że to naprawdę może trochę rozruszać naszą gospodarkę. Może nie spowoduje, że nagle zaczną się rodzić dzieci ale na pewno polepszy się status polskich rodzin. Ja jestem całkowicie za tym projektem i co więcej uważam, że mimo wszelkich negatywnych opinii co do naszego nowego rządu to za rok wszyscy będą żałować nie tego że wygrał PIS jak to ma miejsce obecnie a tego, że wygrał PIS ale tak późno.
STRAŻAK PSP / 5.173.171.* / 2015-12-01 18:30
Mam nadzieje że ten Rząd rozliczy tych zakupoholików zwłaszcza Komendantów Państwowej Straży Pożarnej zwłaszcza Komendantów Wojewódzkich Wielkopolski bo ci dopiero zmarnowali gigantyczne pieniądze stare dziadki oderwane od rzeczywistości zagubieni w tabelkach i statystykach strażakom brakuje podstawowego sprzętu a oni kupują jakieś sobie samochody służbowe za ogromne pieniądze p.nadbryg.z Wielkopolski to ma 2-samochody służbowe MazdeCX7 za ponad 200000zł.i Toyote Avensis oba granatowe i OCZYWIŚCIE NIEOZNAKOWANE wymyślił sobie studia i w świetlicy w komędzie w weekendy jego kolesie z KGPSPz Warszawy wykładali strażakom bzdury a za -1-godz. kasowali 800zł w jeden weekend kasowali co najmniej 16000zł i tak co drugi tydzień "FAJNIE NIE" rozbudowali komendy powiatowe które świecą teraz pustkami i po co JAK TO p.nadbryg.MÓWI JEST PRZETARG TO JEST IMPREZA i tak przez wiele lat rozliczyć tych złodziei zabrać te szybkie podwyżki co dostali ukarać przykładnie i zabrać te ogromne emerytury tym co tak kradli
wew / 83.26.11.* / 2015-12-01 18:40
do mediów i do prokuratora i do posłów PIS

Najnowsze wpisy