Forum Polityka, aktualnościGospodarka

500 zł na dziecko. PiS nie zbadał kluczowej kwestii

500 zł na dziecko. PiS nie zbadał kluczowej kwestii

Wyświetlaj:
jen990 / 188.146.10.* / 2015-11-22 14:17
Najlepiej po urodzeniu zabrać dzieci rodzicom i wychowywać je przez państwo. Dzięki temu , będziemy mieli wspaniałą nowoczesną młodzież, euro pionierów czy euro komsomołców.
ppl / 37.47.34.* / 2015-11-22 14:20
Będziemy mieli eurokatoli.
mild / 89.74.228.* / 2015-11-22 14:17
Kiedyś sprawa była prosta. Miałeś dzieci po to, żeby na stare lata zapewniły ci dożycie. Jeśli ich nie miałeś musiałeś uzbierać odpowiednią sumę, aby na starość zaopiekował się tobą ktoś obcy. Wariant pośredni zakładający, że nie dożyje się sędziwego wieku był dość ryzykowny i owocował upowszechnionym żebractwem. Nie była to sytuacja idealna, ale zdrowa. Postęp w postaci ustanowienia emerytur, ubezpieczeń etc. okazuję się zgubny, ponieważ ludzie zamiast starać się o płodzenie następców koncentrują się na karierze i dorabianiu, przeoczając fakt, że kiedy sami będą starzy nie będzie nikogo na ich miejsce. Skrupulatnie wykorzystują to inne nacje zapełniając powstałą lukę. 500 zł na dziecko niewiele tu zmieni osłabiając jedynie wątroby quasi przedsiębiorczych tatusiów. Zaniedbane dzieci ze smarkiem w nosie i tak trafią do opieki społecznej.
ZK590 / 37.128.101.* / 2015-11-22 14:17
strach się bać z czego większość z tych 400 tys.zrodzonych co roku będzie żyła za 20 lat. Aby płacić składki emerytalne na emerytury swoich rodziców
trzeba mieć pracę.
Co bęðzie jak zachód zamknie granicę dla takich bidot jak Polacy?
adus / 83.10.59.* / 2015-11-22 14:15
A kto za to ma zaplacic? Chińczycy? Glupie odpowiedzi!
Lewicowiec / 78.8.95.* / 2015-11-22 14:15
zamiast wydawać te pieniądze na polskie dzieci by powstrzymać niż demograficzny, lepiej je przeznaczyć na pomoc dla uchodźców którzy powstrzymają niż demograficzny gdy ich zachęcimy pieniędzmi żeby do nas przyjechali a nie tylko do Niemiec !
Speramannnn / 83.9.114.* / 2015-11-22 14:15
Mamy pieniądze na to ... skoro rząd Kopacz wydawał tyle milionów na premie dla swoich !!
mniud / 188.97.242.* / 2015-11-22 14:14
Przedszkola powinny byc za darmo!
A 500 setek nie pomoze nikomu ,tylko poglebi asocjalnosc kraju ,czyli nieroby,pijaki i brudasy gora .
Brawo dal PIS-u .Cioty przy wladzy!
szczęśliwa mama / 83.29.42.* / 2015-11-22 14:30
500 zl bardzo pomoże. Nie jestem nierobem, pijakiem ani brudasem. Jestem mamą małego chłopca i wkrótce urodzą mi się bliźnięta. Mamy dochody, ale niezbyt wysokie (pracujemy w państwówkach). 1000 zl, na które liczymy, przeznaczymy na pampersy, słoiczki, chusteczki nawilżane, szczepionki, lekarstwa, jedzenie, pomoc domową (przy bliźniakach nie dam rady sprzątać i gotowac). Mamy kredyt na samochód i dług u znajomych na wózek. Nie oddam dzieci do żłobka, bo nikt nie jest w stanie lepiej opiekować się moimi dziećmi, nawet najlepsza pani Kasia czy Mariolka. Będąc w ciąży wydaję tysiące na lekarza, lekarstwa i badania. (nie, nie korzystam z usług ginekologa na nfz, bo chcę mieć dobrego lekarza i usg na kazdej wizycie). Co jest nie w porządku? Dlaczego dodatek na moje dzieci pogłębi asocjalność kraju?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
droma / 89.76.35.* / 2015-11-22 14:14
zydowiny one juz sie martwia ze by tych gojow polskich nie bylo za duzo bo wtedy one goje moga sie zbuntowac i nie dac rzadzic swiatem narodowi wybranemu ktory rozmnaza sie jak koty /srednia 6 nowych jude na rodzine / ale moze nie dac rady i bedzie aj waj aj waj ...
dzikiburak / 84.208.117.* / 2015-11-22 14:12
Rozwaliła mnie Ekspert Monika. Mamy brać przykład z Unii Europejskiej ( do tej pory myślałem, że Polska też jest w Unii ale gdzie mi tam do Eksperta). Jeśli zaś chodziło pani ekspert Monice o kraje leżące na zachodzie Europy to rodzi się tam mniej dzieci niż w Polsce:)
jozef510 / 178.43.244.* / 2015-11-22 14:12
Panie Mordasiewicz jest pan po prostu kretynem, potęgi nie określę bo takiej dla pana nie ma .
Jeżeli nie damy dla rodziców na dziecko , według pana opinii i tej pani Dr .nie będę wymieniał nazwiska bo po prostu nie chcę sobie łamać języka tak polsko brzmiącym nazwiskiem , to damy dla pana kolesi na Domy Dziecka , rodzinne Domy Dziecka , bo to jest interes nie mający nic wspólnego z DOBREM DZIECKA jest to po prostu biznes dla pana i pańskich kolesi i jak pan myśli kto za to zapłaci Pan , Lewiatan czy również całe społeczeństwo tylko te pieniądze wygarną cwaniacy a nie rodziny .
Dlatego radzę panu żeby się pan zamknął , bo Polacy to nie idioci i takich ekspertów n
krystyna kulej / 109.146.235.* / 2015-11-22 14:12
A się rozpędzil ten Rozpędowski, aby tylko przywalić. A może by tak 100 dni spokoju. Nie będzie łatwo, będzie po grudzie, niech Duch rozwagi czuwa przy Dudzie
Mark Post / 93.192.201.* / 2015-11-22 14:11
Przestańcie pieprzyć
taak lepiej jest wydać na tzw edukacje i jakies programy niż bezposrednio rodzica bo można sie przy okazji nieżle nakraść dając pieniądze fundacją i prezesą od niewiadomo czego...
Ara311 / 31.61.136.* / 2015-11-22 14:13
Przestań liczyć że państwo będzie ci płacić za baraszkowanie i nieróbstwo, tylko weź się za siebie. Tak, lepiej jest inwestować w "edukację i jakieś programy" bo przynajmniej jest gwarancja, że się do takich pieniędzy nie dobierzesz i nie przepijesz.
egon1105 / 5.173.139.* / 2015-11-22 14:11
Myśle że wszyscy którzy protestują przeciwko 500 zł na dziecko a którym przysługiwałby ten dodatek nie powinni go otrzymać.
jgujgk / 91.123.176.* / 2015-11-22 14:23
wszyscy którzy protestują nie mają dzieci albo bezpłodni są
grom1 / 87.207.58.* / 2015-11-22 14:09
...co to za debilny tytuł?
gg1409 / 178.37.9.* / 2015-11-22 14:09
z większości wypowiedzi z komentarzy widać że należy zwiększyć wydatki na dokształcanie z ekonomii nie tylko dzieci ale też i dorosłych, jeśli w rodzinie z oboje ro dzieci oboje zarabia minimalne wynagrodzenie to przydzielenie im zasiłku w kwocie 1000 zł. netto spowoduje że kobieta nie pójdzie do pracy no bo jaką ma motywację wstawanie rano, stres w robocie , zidiociałe kierownictwo z mentalnością XIX wiecznego tzw. przedsiębiorcy ( tu polecam "ziemię obiecaną") zero perspektyw na podwyżkę a poziom życia się nie zmieni, i możliwość dorobienia na czarno (bo państwo polskie nie walczy z szarą strefą tylko ją buduje od początku zmiany ustroju tj. od 1989 r.)to po co iść do roboty? ludzie jak nie wiedzie jak działa budżet państwa to spójrzcie na swój nie masz dochodów to albo szukasz nowych wpływów czyli pracujesz na kilka zleceń albo się zadłużasz nic innego; polityka prorodzinna to wielość działań, które powodują że ludzie świadomie chcą mieć rodzinę ale nikt w Polsce nie powie głośno, że młodzi Polacy nie chcą mieć dzieci tylko chcą mieć łatwe i przyjemne życie, zacznijcie podawać jakie są prawdziwe przyczyny że kobiety nie rodzą dzieci, lepiej jest pójść na imprezę kiedy ma się ochotę niż zmieniać pieluchy no i dziecko tak często płacze i trzeba się nim zająć a nie sobą ; nie bójcie się prawdy o sobie tacy właśnie jesteście obywatele w wieku prokreacyjnym

Najnowsze wpisy