Forum Polityka, aktualnościGospodarka

500 zł na dziecko to nawet 840 tys. zł za jedno nowe poczęcie. Kto dostanie pieniądze i ile to będzie kosztowało?

500 zł na dziecko to nawet 840 tys. zł za jedno nowe poczęcie. Kto dostanie pieniądze i ile to będzie kosztowało?

Wyświetlaj:
WnukPowstańca / 5.60.213.* / 2016-02-02 08:50
Koszty? Te pieniądze ożywią Polską gospodarkę. Przecież ludzie nie schowają ich w skarpetki tylko pójdą w obrót. A inwestycja w odmłodzenie społeczeństwa jest niemal bezcenna. Niestety Schetyna i Petru nie myślą przyszłościowo, oni chcą się nachapać a co będzie za 30 lat to ich nie interesuje. Tylko PiS myśli o przyszłości Polski.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
rozbawiony bardziej / 78.10.197.* / 2016-02-02 08:58
Żebyje dać, tobie zabiorą.Wiecej z tego pieniedzy nie będzie. Gospodarkę by ozywiaó taki program, jesli te 500 byoby z innych peniedzy niż zabrane nam w podatkach
WnukPowstańca / 5.60.213.* / 2016-02-02 09:17
Kto podwyższył podatki Polakom? PO. I nie siej zamieszkania bo PiS Polakom podatków nie podnosi. PiS opodatkował banksterów i sieci handlowe, które skubią Polskę. Dzięki PiS mój sklepik osiedlowy będzie bardziej konkurencyjny.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
nikifor82 / 83.23.110.* / 2016-02-02 08:50
lepiej wybudować przedszkola, a nie rozdawać pieniądze... to nie rozbudzi gospodarki...ci co nie pracowali, bo im sie nie opłacało, do pracy się nie wezmą... a ci co chca pracować nie mają miejsca w przedszkolu, a kasy nie zobaczą, bo za dobrze im się powodzi.... wiec dla kogo ten program?
bulik173 / 83.142.121.* / 2016-02-02 08:50
Zrobiliście wyliczenia na 10 lat - robiąc porównanie i pokazując ile pieniędzy pójdzie w błoto. Chyba komuś się liczby poprzestawiały - z Lizbony do Astany jest 7300 km - średni koszt budowy 1 km autostrady w Polsce to 9,6 mln EUR !!!!! zgodnie z wyliczeniem GDDKiA czyli to jest przy kursie 4,2 około 40 mln złotych za 1 km - wychodzi 6050 km 0 Brakuje WAM ponad 1200 km. I TO JEST WŁAŚNIE MANIPULACJA DZIENNIKARSKA - PORÓWNANIE do abstrakcyjności aby społeczeństwo ogłupić i nim sterować i manipulować - a durne PO wcy poczytają - nie zrozumieją i napiszą bzdury.
A ja chętnie wezmę - 1500 dostanę - rocznie 6000 złotych - będzie na szkołę i na wyprawkę i dla dzieci na obozy/kolonie i na pewno starczy. Cieszę się że to dostanę.
A na ZUSy i Służbe zdrowia i inne sektory jest jedno lekarstwo - podnieść w POLSCE płace o 50 % ale nie tych najbogatszych im dowalić podatki - przy zachowaniu cen w sklepach - więcej kasy - więcej zakupów - wyższe PKB - więcej kasy w ZUSie i z podatków - ale wtedy najbogatsi zarabią nie 100 tys i więcej tylko mniej - i ich szkoda bo nie wytrwają od wypłaty do wypłaty
pod pis / 81.18.214.* / 2016-02-02 09:27
Zastanów się zanim bzdury napiszesz i kogoś oskarżysz, bo sam, być może nieświadomie - manipulujesz. Może zaślepiony nienawiścią do PO wyłączasz zdrowy rozsądek. Umiesz korzystać z Google maps to rób to z głową... 7300 km to jest z Portugalii do Astany po ISTNIEJĄCYCH drogach!!! Przez Francję, Niemcy, Polskę, Białoruś i Moskwę! A jasno dość jest napisane, że można by wybudować NOWĄ autostradę. Zerknij na mapę - widzisz krótszą drogę niż ta sugerowana przez Google? Da radę w 6 000 km się zmieścić? Ech... Po drugie - pamiętaj, że same pieniądze na wypłaty to nie wszystko. Kto będzie przyjmował wnioski (według projektu co roku trzeba będzie składać nowy), kto będzie weryfikował dokumenty, zaświadczenia o dochodach itd.? Kto będzie dzielił pieniądze z budżetu centralnego na gminy, urzędy, ośrodki pomocy itp. i rozsyłał je na odpowiednie rachunki (według projektu są różne możliwości wypłat), kto wreszcie będzie wykonywał fizycznie te przelewy (przypomnę, że według założeń z programu ma skorzystać 2 miliony rodzin miesięcznie) i wypłaty?????? Jaki system komputerowy to ogarnie? Przecież nie mamy takiego w tej chwili... Skąd wziąć tysiące urzędników potrzebnych do obsługi tego całego programu? Trzeba będzie zatrudnić ludzi, zapewnić im pokoje, komputery, meble, pensje - skąd to wszystko się weźmie? I gdzie na to się znajdzie kasa? To jest ograniczanie biurokracji i tanie państwo? I na koniec - chyba wypada ci życzyć żebyś nigdy nie awansował, nie rozwinął własnej firmy i nie zaczął więcej zarabiać, bo za swój wysiłek sam się ukarzesz większymi podatkami... Miłych przemyśleń... Pozdrawiam...
anonymus / 78.11.27.* / 2016-02-02 09:03
Durniowi do radości tak niewiele trzeba ... Wystarczy trochę go omamić i we wszystko uwierzy. Bo taki szczytny i piękny cel - jego dzieci ! Z tobą głuptasie mielibyśmy tutaj komunizm bez Rewolucji Październikowej ! Te pieniądze, o których piszesz wystarczyłyby nie na kolonie tylko na bułkę z salcesonem. Gdzie tacy głupi mieszkają ? Okolice Limanowej i Nowego Sącza ?
angel-nati / 46.128.60.* / 2016-02-02 08:50
Zwiekszenie dzietnosci w kregu najbiedniejszych rodzin... masa stolkow dla urzednikow, pewnie siostrzenica czy bratanek jakiegos posla czy ministra wlasnie konczy administracje. POLSKO OBODZ SIE!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Życzliwy / 31.61.136.* / 2016-02-02 08:50
Lajdactwo i manipulowanie opinią publiczną takie są media - jak koszt , dla kogo dla Państwa ? A ile ten człowiek podatku zapłaci przez całe życie ile dobra zrobi, ile składek do ZUS zapłaci.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
MLP / 62.121.129.* / 2016-02-02 08:48
Najpierw narzekanie na koszt programu, potem narzekanie , że nie wszystkie dzieci są nim objęte. Redakcjo, proszę zdecydować się. Czasem nie da się krytykować wszystkiego.
MQ / 5.172.247.* / 2016-02-02 08:48
Rząd naszymi pieniędzmi zainwestuje w słodkie maluchy, zasypie paczkami na święta i dzień dziecka - z pieniędzy podatników, wykształci je - z podobnego źródła, a te spier... na zachód budować tamtejszym dziadkom i babciom godziwą starość. Nas będą dopieszczać ukraińcy...
vikcza / 188.95.25.* / 2016-02-02 08:46
W Danii na dziecko jest dodatek 3000 koron, czyli 1500zł / mies do 18 roku życia i jakoś nikogo to nie bulwersuje. Wręcz przeciwnie, na ulicach widzi się 3-,4-dzietne UŚMIECHNIĘTE Rodziny, trzymające się za ręce, pchające wózki, mamy z brzuszkami. To naprawdę piękny i wyjątkowy widok. Naprawdę szkoda Wam tych kilku autostrad w obliczu bezpieczeństwa i wparcia Rodziny? Ze względu na brak jakiejkolwiek polityki rodzinnej w tym kraju oraz fatalną sytuację materialną milionów Rodzin, mamy starzejące się społeczeństwo i setki tysięcy Polaków na obczyźnie. Może jednak warto przychylniej spojrzeć na program 500+ ? Prawdę mówiąc miesięcznie to nie są kokosy, ale to pierwszy krok w stronę WSPARCIA DLA NASZYCH POLSKICH RODZIN.
gochasamocha64 / 188.125.138.* / 2016-02-02 09:06
Wychowałam moję dzieci bez 500,00, nie dostawałam nawet rodzinnego bo mi się nie należało. Mąż ciągle w delegacji, w domu od wielkiego świeta na dzień lub dwa,Nasze dzieci ciężko chorowały ,lekarze pożerali gro dochodów, nie było nas nigdy stać przy wysokich zarobkach męża ani na wakacje ani na wyjście do kina czy teatru, najważniejsze były dzieci dla nich było na lekarstwa , lekarza , wyjazd na kolonie oplacone przez nas w 100 % czy ferie. Teraz dzieci są już dorosłe. Syn wykształcony córka jeszcze w tracie, pamiętają o nas i mamy szansę na szklankę herbaty na starość. Syn ma dobry zawód i pracę,córka jeszcze studiuje ale już zapowiedziała ,że nigdy z tąd nie wyjedzie. Państwo nie pomagało nam finansowo w utrzymaniu dzieci ale szkoły były darmowe i jestem wdzięczna choć za to. Jeżeli ktoś myśli, że jestem przeciwna 500, 00 na dziecko to jest w wielkim błędzie, nie głosowałam na PIS ale podziwiam ich za to , że dotrzymują słowa. Mąż i ja mieliśmy naprawdę cieżko więc niech inni mają lepiej. Nawet bogaci powinni dostać 500,00 bo dziecko to dziecko i koniec kropka.
Ożesz Ty! / 193.22.83.* / 2016-02-02 08:56
A jesteś gotowy płacić tak wysokie podatki jak w Danii??
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Budowlaniec wielodzietny fan PO / 195.191.162.* / 2016-02-02 08:46
Racja. Ja jako ten budujący autostradę do Lizbony będę miał z 10 dzieci, bo OBRYWA tu i tam, tu LODY tam lody można przy autostradzie POKRĘCIĆ, bo będzie mnie stać na taką sporą wspaniałą rodzinkę. A hołocie po co dzieci??? Spuścić można będzie przy okazji PODWYKONAWCÓW, wspaniały DEAL. Choćby te 10-15 % zwyczajowej ŁAPÓWKI i jest koło 30 miliardów w banku na KAJMANACH czy w MOSKWIE.
Witte de With / 91.224.144.* / 2016-02-02 08:46
No już nawet matematyki nie znacie, co to za artysta liczył ? Niemcy mieli plan, aby Polacy umieli liczyć do 100, czy już do wykonali wobec pracowników Waszego portalu ?
niemowle / 193.23.174.* / 2016-02-02 08:46
OSŁUPIAŁEM JAK TE BZDURY PRZECZYTAŁEM.
P...54 / 81.26.29.* / 2016-02-02 08:45
Tak, najlepiej wybudować autostradę, tylko kto tą autostradą będzie jeździł. Chyba Niemcy bo polaków już nie będzie, kraj wyludnia się w zastraszającym tempie.
gp735 / 212.112.189.* / 2016-02-02 08:44
swietny program, demografia kuleje, jestesmy w ogonie europy jesli chodzi o narodziny, tylko jak zawsze trzeba madrze zabrac jednym by moc dac drugim. Ale wlasnie polskie rodziny najbardziej zasluguja na swoje pieniadze z podatkow ktore do nich wroca, tak jest w calej europie a nawet w Rosji. Do tej pory rodzice musieli pracowac na dwoch etatach by moc swoje pociechy przyszlych podatnikow utrzymac.

Pieniadze dla Polakow nie dla zlodzieji.
Lucjan Czyż / 78.10.199.* / 2016-02-02 08:44
Zabrać przedwczesne tzw. emerytury dla wojskowych, policjantów, górników to pieniądze się znajdą na przyszłość naszego narodu ! a nie chłop 40 lat i emeryturka a z praktyki wiadomo że i taak dalej pracuje , jest konkurencyjny bo za niższą stawkę - patologia i tyle.
pozdrawiam / 77.252.251.* / 2016-02-02 08:52
jak cie grupa oprychów 20 letnich będzie po mordzie prała życzę aby na interwencje przyjechało dwóch 66 letnich policjantów
MAREK386 / 91.231.92.* / 2016-02-02 08:50
NIE MASZ POJĘCIA O CZYM PISZESZ. NAJPIERW POMYŚL ZA NIM COŚ PALNIESZ. RADZĘ WIĘCEJ CZYTAĆ - NIE TYLKO WP...
ciotka klotka / 109.196.112.* / 2016-02-02 08:43
"Za te pieniądze można by wybudować długą autostradę z Lizbony w Portugalii do Astany w Kazachstanie. " Super. Tylko dla kogo ta autostrada, jeśli nie będziemy mieli dzieci? Sami będziemy po niej zasuwać na starość na wózkach inwalidzkich? Po co tworzyć wielkie dzieła, jeśli po naszym odejściu nie będzie miał kto z nich korzystać? Ludzie ogarnijcie się! Najważniejsze jest biologiczne przetrwanie gatunku!!! Pieniądze, gospodarka, dobra materialne - to wszystko ma służyć człowiekowi, a żeby miało komu służyć, MUSZĄ się rodzić wciąż nowi ludzie!!! W naszym kraju nie ma pilniejszych spraw, niż poprawa przyrostu naturalnego. Oczywiście, godziwe płace byłyby znacznie lepsze, niż państwowa jałmużna, ale z braku laku i kit dobry.
Labavi / 89.230.217.* / 2016-02-02 08:46
Nie wiem kto by tą autostradę budował.. jeśliby były takie "tanie" jak w Polsce, to z Lizbony do Wiednia, może by i zrobili.. a gdzie jeszcze do Kazachstanu... ;)

Najnowsze wpisy