Forum Polityka, aktualnościGospodarka

500 zł na dziecko to nawet 840 tys. zł za jedno nowe poczęcie. Kto dostanie pieniądze i ile to będzie kosztowało?

500 zł na dziecko to nawet 840 tys. zł za jedno nowe poczęcie. Kto dostanie pieniądze i ile to będzie kosztowało?

Wyświetlaj:
Podatnik-gg2017121 / 89.74.184.* / 2016-02-02 16:50
Konieczne jest jakieś ucywilizowanie płąc w UE, powiedzmy jednilitry taryfikator minimalnych wynagrodzeń dla najbardziej popularnych zawodow i stanowisk pracy, obowiążujący w calej UE. Np. jednakowa najniższa placa, choćby taka jaka jest obecnie w Gracji, dla spzrątaczki, portiera, dozorcy, salowej, pieklęgniarki, lekarza, dyrektora szpitala, urz,ędnika pocztowego, Dyrektora Poczty, kierowcy w przedsiębiuoirstwie transportowym, na Tirach, w Pogotowiu, dla policjanta i jego komendanta, dla strażnika miejskiego-gminnego i jego komendanta, dla kucharki i kelnerki i szefa kuchni, kierowniak Hotelu i sxalowej, praczki i pomywaczki itd.... To ucywilizuje rynek poarcy, bezrobocia, koszty pracy w UE, zmniejszy drenaż wykwalifikowanej kadry z nowych krajow UE do bogatszej części UE... Jeśli praca jest towarem, a za podobne towary w UE mamy podobne ceny, to dlaczego koszty takiej samej pracy są inne w Polsce i w Grecji? Kilka razy wyżej płatna praca w biednej Grecji, dotacjami z jeszcze biedniejszej płacy polskiego pracusia?
Darek909 / 95.160.44.* / 2016-02-02 16:44

Jak podliczył money.pl, oznacza to, że jedno dziecko będzie kosztować dokładnie 839 tys. 358 zł.

Pięćsetka da każdemu rodzicowi nawet 108 tys. zł na dziecko przez 18 lat.

Czyli tak wygląda racjonalne wydawanie pieniędzy według pisu. Rodzic dostanie złotówkę natomiast pis wyda z NASZYCH pieniędzy 8 złotych. Pogratulować rozrzutności, darmozjady...
Podatnik-gg2017121 / 89.74.184.* / 2016-02-02 16:39
Inwestujemy pieniądze polskiego podatnika w czyjeś dzieci, bez żadnej gwarancji, zabezpieczenia umownego, że te tak dotowane dzieci zostaną w Polsce chociaż na 5 lat! I tu będą płacić podatki, gdzie byli obficie dotowani, zasiłkami dla rodziny, ulgami dla rodziny wielodzietnej? Taki swoisty weksel na 108.000 zł na jedną pełną dotację 18-letnią, (500złx12 m-cy x 18 lat) - powinni podpisać beneficjenci tego dotowania i ich spadkobiercy... Jako student s latach 1968-73, pobierając stypendium fundowane przez przedsiębiorstwo państwowe, musiałem podpisać cyrograf- o obowiązku pracy 5 lat u tego pracodawcy po ukończeniu studiów. I z tego się wywiązałem, po tym okresie mogłem zmienić pracę bez płacenia odszkodowania fundatorowi. Coś podobnego powinno funkcjonować, z odpowiednią ustawą i umowami od dodatki, ulgi itp. prorodzinne -na jej podstawie zawartymi, skoro każdy beneficjent darmowej kasy może się wypiąć na fundatora, po skończeniu 18 lat... To będą pieniądze wyrzucone w błoto, jeśli nie będą czymś zabezpieczone, jakąś umową o płacenie podatków w Polsce -chociaż 10 lat - po 18 latach dotowania "naszego polskiego niemowlaka"!~Inaczej - to będzie wsparcie bogatszych krajów, dokąd uciekną nasze dzieci, po zakończeniu wspierania -po 18 latkach życia w RP.
PawełNotts / 82.3.95.* / 2016-02-02 16:59
Nie lubię rozdawnictwa, wolę niższe podatki. Ale skoro nie ma niższych podatków to przynajmniej część z nich wróci do podatników. Nie rozumiem zupełnie dlaczego podatki nie są drastycznie obniżone, skoro nawet rząd argumentuje zasadność programu 500+ tym, że 'przecież większość z tych pieniędzy wróci do gospodarki i ją pobudzi'. No to skoro tak, to po jakiego grzyba mam płacić podatek, żeby go potem dostać z powrotem w zasiłkach, żebym potem wydał te pieniądze i pobudził gospodarkę? To nie mogę ich po prostu od razu wydać?
zdesperowany / 159.205.238.* / 2016-02-02 16:35
a myśleliście, że urodzenie i wychowanie dziecka to na pstryknięcie palcem. Jak nie będzie dzieci to po co komu autostrady, chyba że dla migrantów o których tak zabiegali przedstawiciele PO a dziś razem z Petru. Pod względem wsparcia socjalnego jesteśmy na 24 miejscu - poczytajcie sobie w kontekście rozmowy Tuska z Cameronem.
Kinnggaa / 83.11.33.* / 2016-02-02 16:29
No i? Pewnie banksterzy chcieliby wydac te pieniadze na swoich menadzerow aby usprawnic finanse w Polsce...hehe
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
EDE732 / 78.8.229.* / 2016-02-02 16:27
To jest po prostu skandal, czas myśleć o wyjeździe z tego pięknego kraju, gdzie łupią najbardziej tych którzy na nich pracują.Wypaczone projekty, a do tego kosztowne będą nas powoli niszczyć.
Domi984 / 95.40.13.* / 2016-02-02 16:14
ja wolę prawie na dzieciaczzka niż autostrady, które i tak są płatne. Mądry rodzic zainwestuje pieniądze i kiedyś to dziecko za to mu podziękuje
dziadek765 / 193.23.174.* / 2016-02-02 16:11
A ile dzieci skończy 18 lat i już nie dostanie tych 500zł, chyba tego nie uwzględniono.
~ reginka / 84.205.14.* / 2016-02-02 16:07
KTO POWIEDZIAŁ ŻE TE DZIECI PO UZYSKANIU PEŁNOLETNOŚCI I UZYSKANIU WYKSZTAŁCENIA ZOSTANĄ W POLSCE???? NA BEZROBOCIU????BEZ MOŻLIWOŚCI PRACY???? NAJPIERW TRZEBA POMYŚLEĆ O TYM ŻEBY POLACY MIELI STAŁĄ PRACĘ!!!! WYŻSZE WYNAGRODZENIE. TO JEST NAJWAŻNIEJSZE DLA POLAKÓW. TAK BĘDZIE JAK JEST TERAZ. WYJADĄ ZA PRACĄ.TYLKO POLACY NIC Z TEGO NIE BĘDĄ MIELI OPRÓCZ WIĘKSZYCH DŁUGÓW.DLACZEGO DO POLSKI NIE PCHAJĄ SIĘ NAWET IMIGRANCI???? TYLKO DO NIEMIEC ANGLI I INNYCH KRAJÓW?! BO TAM PO PROSTU INNE ZAROBKI.!!!!!!!!LOGICZNE????
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
loli pop / 83.31.215.* / 2016-02-02 16:22
Jedyny mądry komentarz. Ale ta ustawa to pierwszy punkt planu. Bez tych dzieci nie będzie nic dużo wcześniej. Padną zakłady - dla kogo produkować, Mniej będą warte spółki na giełdzie, a krach w emeryturach pewny. Jednak nawet w e Francji, Niemczech, Austrii, Holandii są programy pomocowe i prodemograficzne - Francja. Czyli jedno nie wyklucza drugie. Ba bez mądrej polityki zwiększającej dochody dojdziemy donikąd, tak jak piszesz.
janek9849 / 89.228.129.* / 2016-02-02 16:04
Lepiej wybudować kolejne kilometry płatnych autostrad co jest absurdalne aby płacić za każdy przejazd drogą zbudowaną z naszych podatków niż wprowadzenie taniej winiety no ale to Polska. Druga sprawa 500+ budzi watpliwości ale i tak zostanie wprowadzone bo to główne hasło PiSu w trakcie kampanii. Na tym polega demokracja większość zdecydowała że chcą takiej formy zapomogi i nic z tym nie zrobicie. Zapytajcie bronka i tuska o swoje pieniadze z ofe bo oni nikogo o zdanie nie zapytali czy mogą je zagrabic.
Wawiak / 195.66.86.* / 2016-02-02 16:48
Może zamiast budować autostrady zaczęli by konkretniej dotować firmy innowacyjne? To one mogą podnieść poziom gospodarczy kraju. Konkurowanie tanią siłą roboczą w dłuższej perspektywie się nie sprawdzi. To patent na Bangladesz, a nie nowoczesne państwo europejskie,
Enka / 83.14.179.* / 2016-02-02 16:03
nie zdecyduję się na drugie dziecko tylko dlatego że dostanę 500 zł
loli pop / 83.31.215.* / 2016-02-02 16:15
A jak za kilkadziesiąt lat nie dostaniesz emerytury, bo nie będzie się komu na to składać ? Twoje jedno dziecko utrzyma ciebie i twojego zapładniacza ? (nie wiem w jaki sposób doszło do tego smutnego faktu, że zostałaś matką i nie chcę naruszać twojej prywatności czy jesteś żoną, konkubiną, czyjąś stałą kochanką czy porzuconą :)) stąd ten zapładniacz, bo a nuż in vitro ? W zasadzie wystarczą prawie same kobiety na świecie i in vitro.
Drobnydruczek / 83.20.194.* / 2016-02-02 16:01
Tu chodzi o to, że żeby 'dać' 500, to trzeba zabrać 700-800 - i tę różnicę skasuje PiS i jego urzędnicy.
Daro vsP / 89.71.2.* / 2016-02-02 15:58
Myślę , kombinuję i nie wiem gdzie tego bachora mam podstawić ,by wyszło mi ile "nowych" dzieci kosztuje metr autostrady .
prawda131 / 84.205.14.* / 2016-02-02 15:56
MAM WNUKI W ANGLII I HOLANDII PYTAŁAM CZY WRÓCĄ DO POLSKI???? ŻE BĘDĄ MIELI 500+NA DZIECKO???? ZAŚMIALI SIĘ. POWIEDZIELI ŻE TAM ZARABIAJĄ PO 9000TYŚ MIESIĘCZNIE W ANGLII. A W HOLANDII 8000TYŚ.MIESIĘCZNIE.TAK ŻE WRÓCILI BY GDYBY ZAROBEK W POLSCE BYŁ NA POZIOMIE OK 6000TYŚ.BO TAM SĄ DROGIE MIESZKANIE WSZYSTKO INNE JEST W ZASIĘGU RĘKI NA WSZYSTKO ICH STAĆ. NA GŁUPIE NA GŁUPIE 500+SIĘ NIE POŁASZCZĄ.NIE WARTO!!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
AK1090 / 37.248.254.* / 2016-02-02 15:52
Po pierwsze kto powiedział, że po następnych wyborach nowa partia rządząca będzie dalej wspierać 500+, po drugie kto powiedział, że i obecni rządzący nie zrezygnują z programu kiedy on nie wypali z powodu zbyt dużych wydatków z budżetu+niewystarczającej liczby urodzeń. Trzeba być niespełna rozumu żeby decydować się na dziecko pod wpływem tych marnych wszy które za granicą zarobi się w 1 dzień!!!

Najnowsze wpisy