Forum Polityka, aktualnościGospodarka

500 złotych na dziecko. Dwugłos w rządzie, co z emigrantami?

500 złotych na dziecko. Dwugłos w rządzie, co z emigrantami?

Wyświetlaj:
voo / 83.11.80.* / 2015-12-22 12:23
jak co z emigrantami
nie ma WAs nic wam się nie należ
dawid927 / 2.220.124.* / 2015-12-22 12:22
Mam nadzieje, ze Cameron odpowie w podobny sposob i poprzez unie nakaze aby Polska placila emigrantom...Z jakiej racji on ma placic na dzieci polskie w polsce a rzad Polski wypiera sie polakow za granicami...
mu / 81.108.29.* / 2015-12-22 12:22
a glupie ludziska glosowali,zeby dostac 500zeta. rzucili sie jak szczerbaty na suchary!!! przeciez to byo wiadome ze to wielka sciema.
dzej / 85.202.47.* / 2015-12-22 12:28
na szczescie ty wiesz wszystko lepiej i wcześniej
ps masz dzieci?
alicja 3456789 / 5.60.87.* / 2015-12-22 12:21
No, nie daj Boze miec dziecko za 500 zl.TRAGEDIA.
jacek uk / 81.148.149.* / 2015-12-22 12:20
Nie no, moja mama ma 4 dzieci , wszystkie powyzej 25 roku zycia, mama ma 65 lat - czy ma dostawac zasilki. wiek 18 lat ma sens , w koncu dziecko w wieku 18 lat moze : glosowac, pic alkochol, pracowac, zaraz bedzie placic podatki, posiadac prawo jazdy itp. 500 zl na dziecko ma ulzyc rodzicom i ulatwic im decyzje o posiadaniu dzieci, aby zwiekszyc dzietnosc. Jesli rodzina posiada dzieci 18 letnie, to ona tej motywacji nie potrzebuje. Oraz. jesli rodzina jest w bardzo zlej sytuacji to 18 latek ,skoro moze pracowac, miec prawo jazdy, pic legalnie alkohol i glosowac, oraz odpowiadac przed sadem, to moze rowniez pojsc do pracy nawet takiej dodatkowej aby rodzine wspomoc - ja tak zrobilem, moj brat tak zrobil i obaj skonczylismy studia
lenas01 / 37.248.255.* / 2015-12-22 12:20
Ja już wiem, że nie dostanę, choć mam 6-letnią niepełnosprawną córeczkę, bo wliczą mi do dochodu pieniądze, które dostaję jako świadczenie opiekuńcze i pielęgnacyjne-to te pieniądze, które się otrzymuje, gdy rodzic musi zrezygnować z pracy, by opiekować się chorym dzieckiem, mąż ma wypłatę, syna starszego nie liczą, więc mnie to nie dotyczy. Podobno wszystkie dzieci nasze są, ale to tylko ładnie brzmi, ot, takie hasło...
Jacek UK / 81.148.149.* / 2015-12-22 12:24
Witaj. W twoim przypadku, po prostu twoj zasilek opiekunczy powinien byc wiekszy. Mysle gdyby zrobic referendum, wiekszosc polakow bylaby za uczciwym zasilkiem dla rodzicow posiadajacych niepelnosprawne dzieci. Na tym polega solidarnosc spoleczna. Tylko egoisci, ktorych - wierze - jest mniejszosc, glosowaloby przeciw. Tobie nie sa potrzebne zasilki, aby zmotywowac cie do posiadania wiecej dzieci - tobie potrzebna jest pomoc w wychowaniu i rehabilitacji twojego niepelnosprawnego dziecka i spoleczenstwo (panstwo ) powinno cie wspierac
lenas01 / 37.248.255.* / 2015-12-22 12:45
OJ tam, oj tam...mi nawet zasiłek rodzinny nie przysługuje, bo na osobę jest więcej...No, może gdybyśmy byli niezaradni życiowo i dysfunkcyjni, to może ktoś, by interweniował, a tak, lepiej z dala od chorych dzieci, one nieładnie wychodzą na zdjęciach...Starszy syn studiuje i radzi sobie też pracuje, kiedy może, nie żalimy się i nie prosimy nikogo o pomoc, ot, taka nasza polska rzeczywistość, żeby cokolwiek dostać musisz udowodnić, że jest to CI niezbędnie potrzebne.
dyskalkulia / 95.215.20.* / 2015-12-22 12:19
Nowa matematyka PIS - drugie dziecko jest pierwszym dzieckiem. Kretynizm. Nawet lekarz specjalista stwierdzi że to druga ciąża drugie dziecko - chyba trzeba będzie mieć zaświadczenie od lekarza orzecznika że to pierwsze dziecko pochodzi z drugiej ciąży i urodziło się jako drugie i z urzędu stanu cywilnego że to pierwsze czyli pierworodne nadal żyje. I jest moim dzieckiem - skomplikowane ale mniej niż matematyka PIS-u
Kavior / 94.240.21.* / 2015-12-22 12:19
Wyjechali z Polski, good bye, niech tam biorą zasiłki...
czwarta dekada / 164.127.218.* / 2015-12-22 12:18
Czyli jak mam dziecko jedno dorosłe, które już płaci podatki na ten chory kraj a drugie w szkole podstawowej to jestem traktowany jako rodzic jednego dziecka?! Przecież tak może argumentować takie przypadki tylko chory człowiek! Jedno już wychowałem i przygotowałem do życia w społeczeństwie, teraz przede mną 10 lat wkładu w kolejnego potomka i mam nie dostać nic? To jest chory pomysł, chorych ludzi!
brbd / 31.182.52.* / 2015-12-22 12:25
Nie powinno się dawać kasy na dzieci. To twoje dziecko i dlaczego mam do niego dokładać? A chcesz jeszcze abyśmy płacili za dwójkę. To jest dopiero chore.
k11k / 91.199.250.* / 2015-12-22 12:43
Ona nie napisała, że chce kasę. Napisała tylko, że wprowadzane zasady są niesprawiedliwe i dzielące ludzi. Jedni skorzystają, inni nie bo za wcześnie postarali się o dzieci. I ma rację.
realista / 82.160.20.* / 2015-12-22 12:18
500 zł na dziecko to haracz jaki zapłaci cała Polska za ratowanie poparcia PIS
magdalena Em / 188.146.73.* / 2015-12-22 12:18
Rzeczywiscie....mega kontrowersyjny temat...robią, co mogą, starają się najlepiej jak potrafią w Polsce zadłużonej po uszy po poprzednikach. Polakom nigdy się nie dogodzi, Polacy nigdy nie znajdą tej dobrej strony, ale zawsze znajdą kija by uderzyć. Czego wy wszyscy wlasciwie chcecie? Złotych klamek w domach?Wakacji na księżycu? Duda to Duda tamto. Tak się ubrał a nie inaczej. kto modniejszy - nowa Pierwsza dama, czy poprzedniczka.Kolor garnituru Prezydenta nie taki jak trzeba, koszulka w samolocie - mega skandal, transparenty dziwaków o "błogosławionym łonie (...)" to też wina Dudy. Może pełnia księżyca to też jego wina? Źle wszystkim, bo w ciągu kilku raptem miesięcy nie dali jeszcze 500 zł na dziecko. Piekarnia! Starczy bułek dla wszystkich czy nie? I kiedy??? Co tak długo. Idźcie wszyscy posprzątać wasze domy i głowy i serca. Życzę wszystkim hejterom, dziwakom, zakalcom ludzkim i tym szukajacych sensacji tam gdzie jej nie ma, by w noc wigilijną przemówili w końcu ludzkim głosem.....
Mariusz721 / 37.248.255.* / 2015-12-22 12:29
Puknij się w głowę święta Magdaleno. Ja wiedziałem, że Twoi ulubieńcy kłamią. Teraz wygrali wybory i co... wszyscy mają spieprzać na drzewo. Kłamcy kłamcy.
mieciu3 / 89.69.78.* / 2015-12-22 12:18
Rodzice z jedym dzieckiem powinni złożyć do TK skargę konstytucyjną, każde dziecko to dziecko i obywatel i ma być równo traktowane! Co do 18b lat to wynika z konstytucji! To że się dalej uczy, to SPRAWA RODZICÓW!!!
komentator105 / 188.146.73.* / 2015-12-22 12:26
znalazł się Salomon sprawiedliwy.....dac wam wszystkim palec to chcecie całej ręki. Jedni się smieją, ze Duda obiecuje gruszki na wierzbie bo chce dac po 500 zł na dziecko, Już wszyscy gęby rozdziawiają, i kieszenie, drą się dawać kasę na każde dziecko. Zwirzyniec jakis, czy domowe przedszkole "jaaaa eż chcę aaaaaa, bo on ma". Wam wszystkim by pasowało, zeby tamten nie miał też, bo wy nie dostaniecie. Dzikusy jakies.Teraz że Prezydent be, bo chce dać na drugie dziecko. A Komorowski ile dał na dziecko albo Tusk? Wiadomo, ze jak ma się drugi dziecko, to wiecej wydatków i w pierwszej kolejnosci takim rodzicom trzeba pomóc. Ja uważam, ze małymi krokami, bo inaczej się nie da, sytuacja w Polsce się zmieni na lepsze i wtedy dostanie nie tylko rodzina z jednym dzieckiem, ale i emeryt, rencista itd.
Polak mały / 83.21.18.* / 2015-12-22 12:22
100% racji! No ale jak do TK skoro już go likwidują, bo być może przyznałby nam rację.
bdfbdfd / 95.49.215.* / 2015-12-22 12:17
chyba by sie poprzewracalo w glowach jakby jeszcze polacy mieszkajacy np.w wielkiej brytanii dostawali takie zasilki w wyskosci 500zl na dziecko ktore mieszka za granica bez sensu powinni tylko dacna te mieszkajace w polsce i tyle i poco ludzie geby drzecie odrazu to jest poto zeby w polsce bylo wiecej dzieci a nie poza ganicami poto jest ten program ciemnoto ludzka
elmi / 62.246.113.* / 2015-12-22 12:16
Pytanie do bezdzietnych, tych co maja dorosle dzieci i wszystkich innych, ktorzy sie nie zalapia na 500 PLN, a placa podatki. Jak myslicie, skad "panstwo" wezmie na zasilki, skoro politycy sa beneficjentami budzetu, sami zas niczego tam nie wprowadzaja. Odpowiedz jest nadzwyczaj prosta. Oczywiscie z waszych portfeli. A to w formie wyzszych cen w sklepach (podatki od supermarketow), a to w formie wyzszych oplat bankowych (podatek od bankow), a to w formie dalszego wyprzedawania majatku, dodrukowania pieniedzy (inflacja, czyli zmniejszenie waszej mocy nabywczej). Sposobow jest wiele, ale zasada ta sama. Aby jednym dac trzeba zabrac innym.
Konstanty Jampolski / 93.105.172.* / 2015-12-22 12:26
To się nazywa solidarność społeczna. ja mam dorosłe dzieci i kupuję w marketach, dopłacę pare złotych , ale cieszę się, że moje dzieci będą mieć odrobinę łatwiej. Wiem, że przechodząc na emeryturę w wieku 60 lat będę mieć niższą , ale to moja sprawa. Mam 54 lata i ni mam siły pracować jako pielęgniarka na oddziale, a wszystkie przekwalifikowania to można sobie w bajki włożyć. Nie martwi mnie los zachodnich banków, z pewnością sobie poradzą, także zakłady ubezpieczeń nie padnę. Nie martwi mnie również los sędziów, mądrzy i obiektywni będą dalej sądzic, a politycy zajmą się polityką.
elmi / 62.246.113.* / 2015-12-22 12:42
Nie mam nic przeciwko temu, jesli na kazdego wnuka dasz corce ze swoich wlasnych pieniedzy po 500 zlotych. Wprost przeciwnie, tylko przyklasne i bede sie cieszyl. Tak samo bedzie cieszyla sie twoja corka. Ale dlaczego oczekujesz, ze to ja mam placic na twoje wnuki. Ja mam swoje i sam wspieram swoja corke. Wole finansowac swoja rodzine, niz twoja. Tak po prostu mam. Nie chodzi o to, ze za zakupy zaplacisz w miesiacu 10 zlotych wiecej. Chodzi o to, ze pozostale 490 panstwo musi zabrac twoim sasiadom, aby twoja corka dostala 500. A to juz nie ma nic wspolnego z solidarnoscia spoleczna, na ktora sie powolujesz.
kruczko46 / 2015-12-22 12:21
no cóż... skądś trzeba zabrać - pytanie, czy uda się to pokryć podatkami np. bankowymi czy hipermarketowymi.
elmi / 62.246.113.* / 2015-12-22 12:24
Przeciez podatek od banku to twoje pieniadze, ktore bank ci zabierze za podniesienie oplat bankowych. Oczywiscie, ze wystarczy, po prostu zabiora wiecej z twojej kieszeni.
pies z wami tańcował? / 178.37.245.* / 2015-12-22 12:16
tymczasem w schronisku dla zwierząt miesięczna stawka na psa wynosi... no. ile panowie protestujący przeciwko :))))))))))))

Najnowsze wpisy