Forum Polityka, aktualnościGospodarka

500 złotych na dziecko. Kompendium wiedzy na temat sztandarowego programu PiS

500 złotych na dziecko. Kompendium wiedzy na temat sztandarowego programu PiS

Wyświetlaj:
gość,,,1,,, / 94.254.163.* / 2016-02-11 17:46
Nie rozumiem tylko tego że związki nieformalne dostaną mniej lub wogule. I nadodatek karzą brać ślub. Tu w tym wątku mi sie nie podoba.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
raf315 / 83.7.77.* / 2016-02-11 17:44
Ciekawe, że przed ogłoszeniem tego muwiłosię iż każde drugie itd dziecko a teraz jak mam syna 18l i 1miesiąc to niestety moje dziecko już nic nie dostanie bo jedt faktycznie drugie a wg PiS pierwsze!!!!
Żenada, tylko jedno hasło PiS da !!!!
lolo)) / 89.64.33.* / 2016-02-11 17:47
Nie dostanie, bo jest pełnoletni, czy tak trudno to zrozumieć - kiedyś jak miałem 16 lat to już tyrałem w fabryce.
yap / 81.100.176.* / 2016-02-11 17:55
nie martw się, jeszcze trochę tej "folności" i wszyscy będą tak tyrać i to za miskę ryżu. A tak na marginesie, jak się nie chciało nosić teczki to trzeba było nosić woreczki
lolo)) / 89.64.33.* / 2016-02-11 17:42
Więcej na tym forum hajterów opozycji jak zainteresowanych - żałujecie dzieciakom 500 zł, a nic nie piszecie o emeryturach Ubeków, o odprawach Prezesów/kumpli Waszych ukochanych polityków, o marnotrawieniu publicznych pieniędzy na wystawne kolacje, podróże"służbowe" itp.
holek 79 / 89.100.5.* / 2016-02-11 17:42
LUDZIE WSZYSCY PATRZYCIE TYLKO NA SIEBIE -PISZECIE TU P***** KTORYCH CIEZKO SIE SLUCHA MACIE 3 DZIECI JEDNO KONCZY 18 LAT I CO DALEJ-JEST WYRAZNIE NAPISANE I KONIEC-TO NIE JEST JUZ DZIECKO TYLKO 18 LETNI OBYWATEL-PROGRAM RUSZA OD DZISIAJ I TRZEBA ZAOSZCZEDZIC NA SZKOLE DLA SWOJEGO DZIECKO-NAJBARDZIEJ BOLI MNIE TO CO NAPISALI O JEDNYM DZIECKU-BOGACI BEDA BRALI BEZ PROBLEMU NA 3 DZIECI A CI CO MAJA JEDNO BEDA PRZEDSTAWIALI ZASWIADCZENIE O ZAROBKACH-CO ZA BZDURA -DLACZEGO TO DZIECKO MA BYC BEZ DOFINANSOWANIA-SA LUDZIE CO NIE MOGA MIEC WIECEJ DZIECI LUB NIE CHCA ZE WZGLEDU NA ROZNE SPRAWY-JA MAM TROJKE I DOSTANE A INNI Z JEDNYM DZIECKIEM NIE-TO JEST PORAZKA TEGO PROJEKTU-ROZDALI NASZE PIENIADZE BOGATYM BO NIE ZROBILI PRGU DOCHODOWEGO NA KOLEJNE DZIECI!!!!
cage / 164.127.12.* / 2016-02-11 17:41
PIS ma racje po co na pierwsze dziecko widzieliscie taka rodzine z jednym dzieckiem gdzie zle maja ? Kaczynski świeć Panie nad jego duszą nie mialby nic przeciwko a jedno dziecko miał, pan prezydent RP dr.Duda - jedno dziecko tacy przeciwni jesteście ? więc oni nie dostaną :) no i nasz nieszczesny byly premier tusku po co im pieniadze na dziecko czy suchockiej jej 60 tysiecy malo dla corki na studia na miesiac bojcie sie BOGA jesli chcecie 500 na pierwsze dziecko bo osobiscie nie widzialem biednego jedynaka gdzie przekracza 800 zl na os.
xxxela / 188.122.31.* / 2016-02-11 17:41
CIESZYMY SIĘ Z TEGO BARDZO, BRAWO PIS BRAWO PANI PREMIER SZYDŁO...
Rychu465 / 155.133.60.* / 2016-02-11 17:41
Nie dają źle dają jeszcze gorzej. Ja się tam cieszę że w końcu cokolwiek ruszyło pod kątem tego by żyło się nam lepiej. Nie wiem o co wogóle te pretensje. Jak tak każdemu się podobało za rządów PO po kij głosowali na PiS.
Paula1011 / 93.193.116.* / 2016-02-11 17:40
Moim zdaniem rodziny powinny dostawać pieniądze na każde dziecko (obojętnie czy maja 1 , 2 lub 3 dzieci ) oraz bez względu na to ile zarabiają.Na tym ucierpią jedynie dzieci a to dla nich są te pieniążki.W Niemczech dostaje się na każde dziecko a zarobki nie są w ogóle brane pod uwagę!
cage / 164.127.12.* / 2016-02-11 17:44
a po dawalo kazdemu dziecku kurna mac ? cieszcie sie z tej przemiany !!! to wielki dzień dla naszych pociech
Ja473 / 5.173.132.* / 2016-02-11 17:39
Wielu tu z piszących osób strasznie ściska za serce że kasy nie dostaną. Dlaczego nie plujecie tak jadem jeżeli chodzi o świadczenia rodzinne?? Za mała kwota żeby się tym interesować czy co..?? Rodzinne też się Wam nie należy i żadnego sprzeciwu nie słychać..ale o 500 zl to oczy moglibyście wydłubać.. bardzo się cieszę z tego projektu pewnie jak mnóstwo innych osób..wkoncu że spokojem stać będzie mnie na dodatkowe zajęcia, książki, buty dla dziecka. Uszczęśliwić to może mnóstwo dzieci..a to chyba w tym najważniejsze..
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
dicktracy / 89.77.13.* / 2016-02-11 17:49
Po co dawać na dzieci i to jeszcze z polskich rodzin. Nie lepiej za te pieniądze postawić muzeum holocaustu w każdej gminie?
Kusim / 77.112.35.* / 2016-02-11 17:38
Program 500+? Tylko w nielicznych przypadkach. Jeśli 500 zł ma być na drugie i kolejne dziecko, to faktycznie rodzina z dwójką dzieci otrzyma na każde po 250 zł. Z trójka - po 333/osobę, czwórka dzieci to już 375/osobę, itd.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
opinia o ustawie-skandal / 109.243.53.* / 2016-02-11 17:38
O, to mamy do czynienia, z legalną, najnormalniejszą w świecie- kopupcją polityczną.
korupcja polityczna, czyli ile kosztuje - głos wyborczy- kupinie sobie elektoratu wyborczego- bo, to o to chodzi, a nie o żadne tam dzieci-
tylko idiotom może Jk taka cimnotę wciskać- liczymy rodzina z 2 dzieci , na 2 dziecko 500 zł /2 ( dwoje dorosłych rodziców głosujących)= 250 zł na tyle aż PIS - wycenił głos odany na swą partię - sporo- wiecj niż się daje wziatki przy innych okazjach, lekarzom, czy pielęgnairkom w szpitalu, dalej rodzina z 3 dzieci -2 dorosłych rodziców- osiagana wziatka od pisu( celowo z małej ), to jest już 1000/2 = 500 zł kosztuje nas podatników głos elektorski- na pis, liczmy dalej 4 dzieci, i 2 dorołsłych rodziców głosujących - dochód 1500 zł /2 - 750 zł kosztuje jeden głos wrzucony do urny za pisem- należy uwaględnić, że - do tych głosów samych rodziców, dojda - głosy dziadków, rozkochanych w swych wnukach- wiec nalezy do tych 2 głosów rodziców, dołożyć jeszcze ze 2 głosy dziadków, a z obu stron rodziny, ojca rodzice, i matki można wiec dołożyć 4 głosy.
A więc w 1 przyp kwota 500 zł -dzielona jest przez 6, w drugim 1000 zł przez 6 - w 3) przyp . 1500 zł, dzielone jest przez 6- czyli tak w tym 1)przyp. głos kuipny został za mniej niż 100 zł, a w przyp 3) głos został kuiony- za 250 zł.
Problem jest w tym, ze w ten o to sposób w Polsce z dzisiejszym dniem jasno czarno na białym przedstawiono, ile kosztuje zjawisko korpupcji- ile warta jest tzw. wziątka- to jest skandal, skandal, jakie było wycie, gdy pisano, ze gdzieś ktoś , w jakiejś gminie wój kupował głosy, ile było wycia, że to brak szacunku do demokracji- ( żeby było jasne kupował, za mniej, i nie na taka skalę ), do tego dochodzi- fakt, że ..za tę hucpę zapłacą rzesze ludzi w wieku 40+..50+ ..60+...70+..itd, czyli ci wszyscy , któzy dzieci już mieli wychowali, a jeśli mają to dorosłe.
Kolejny aspekt sprawy to fakt, żę --o, to weszlismy w licytację , i od tej pory przy następnych wyborach- padać będą kolejne co raz wyzsze absurdalne kwoty, za które stale ci sami, o których piszę powyżej- będą musieli płacić, słowem- wprowadzono, nie tylko, że bykowe, od singli, i kawalerów, skłądajacych się na tę pisowską hucpe, ale opodatkowano- wszystkich ludzi, którzy pozostaną - poza tym systemem rozdawnictwa, i PSUCIA SYSTEMU SPOŁECZNEGO, TAK TRZEBA NAZAWAĆ TEN PROJEKT, OD CZAPY- CHORZY LUDZIE NA WŁĄDZĘ GO WYMYŚLILI, I TERAZ Z UPOREM MANIAKA, REALIZUJĄ.
Proszę sobie wyobraqzić, że zapłącimy za to w podatkiach, przy zakupach, wyzsze ceny w sklapach, przy korzystaniu z usług bankowych, oraz - jeszcze to proszę wziać pod uwage, o ileż sprawniej w Polsce działała by służba zdrowia, gdyby nagle NFZ dostał, o 1/4 śodków wiecej niż miał dotychczas- wszyscy bylibyśmy leczeni, w o wiele lepszych realiach- tymczasem kwota tej wielkości - pójdzie do kieszeni ludzi- patologii, która rodziła bez opamiętania, bez oglądania się na to czy ją na to stać, oraz z drugiej strony- na -bogatych ludzi, którzy mają pieniądze na utrzymanie swych dzieci-i, są im absolutnie zbędne, ale - oczywiście je wezmą, bo przecież tak już jest dają - to weźmie się, będzie się mieć więcej- w całej tej chorej ustawie chodziło, o wyrwanie elektoratu ludzi głosujących dotychczas na Platformę, nie poprzez odwoływanie się do poparcia na gruncie politycznych wyborów, tylko poprzez chamskie wprost przemówienie jak to się mówi- nie do ucha, a do kieszeni. Stało się wielkie zło- bowiem zostawniono na lodzie ludzi, którzy naprawdę potrzebują podniesienia ich świadczeń - zasiłków, dla bezrobotnych , zasiłków, niskich z Pomocy Społecznej, niskich rent, wręcz groszowych- to, ci ludzie nie dostaną podwyżek swych świadczeń tylko, ci, o których piszę powyżej- skandal, hucpa, i granda, której skutki ujemne będą w Polsce długo odczuwalne, i odbiją się czkawką wszystkim, urodzeń więcej nie będzie , może , może tylko + 5 %, a to jest nic, nie warte by psuć ludziom krew, nie mogąć pozuyskać wyborców PO- idelogicznie postawiono, ich chamsko, i ordynarnie kupić, pytanie czy wszyscy dadza sie tak kupić, i pytanie czy PO- nie wyskoczy w propozycją 700 zł na dziecko, albo 1000- kto za to zapłaci- wszyscy, single, starsi, i dorosli już ludzie majacy starsze powyżej 18 lat dzieci.
syl167 / 89.73.8.* / 2016-02-11 17:37
Więcej na dziadostwo nie zagłosuje!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
lww / 31.61.136.* / 2016-02-11 17:36
OOOO
Chyba będę niechcący beneficentem dobrej zmiany.
Prowadzę sporą firmę w formie jednoosobowej działalności gospodarczej żona nie pracuje.
Dwójka dzieci prywatna szkoła
W zeszłym roku robiliśmy w firmie spore inwestycje i wyszła mi strata.
Czyli dochód na członka rodziny 0.
Czyli 1000.
Będzie jak znalazł na zagraniczne kolonie dla dzieci bo na więcej nie starczy.
Bezsensowne marnowanie publicznych pieniędzy pomoc powinna być tylko dla najbiedniejzych albo posiłki w szkole dla wszystkich a tak zadłużamy państwo i te dzieci .Tytanik.
markusgd / 188.146.70.* / 2016-02-11 17:36
Witam maje dziecko widocznie jest drugiego sortu . Według PiS i Beatki , ale i tak bardzo je kocham . Ja mam swoje dziecko a JARUŚ jedynie kotka . A te 500 niech se wsadzą przeżyję tak jak do tej pory.
monisss_18 / 83.11.187.* / 2016-02-11 17:36
Tyle się wszyscy nagadacie, naplujecie na PIS, nikt nagle na nich nie głosował. Kur*a mać a łapy po kasę wyciągnie najpierw nie jeden z KOD-u!!!!
obiat / 5.172.252.* / 2016-02-11 17:46
A pewnie!!!! A co to my podatków nie płacimy? Tyle tylko że my możemy sobie z czystym sumieniem w lustro spojrzeć, a wy? Sprzedaliście się za pincet złotych na każde dziecko.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy