Forum Polityka, aktualnościGospodarka

500 złotych na dziecko nie pomoże. Eksperci nie wierzą w projekt poprawy polskiej demografii

500 złotych na dziecko nie pomoże. Eksperci nie wierzą w projekt poprawy polskiej demografii

Wyświetlaj:
jakub10 / 83.145.184.* / 2015-12-02 13:26
ALBO 500ZŁ ALBO MOPS.....I OCZYWISCIE DODATEK DLA RODZIN NIE DLA KONKUBENTO
greg756 / 95.49.188.* / 2015-12-02 13:26
Ale mnie wkurza Ci eksperci .... co oni wiedzą .. Ha haa
500 zł to pierwsze pomysl jakiegokolwiek rządu który rzeczywiście cos pomoże w tej sprawie , wiadomo cudu nie zrobi ale tak jak pisze jest to sygnał dla normalnych ludzi że cos może w końcu sie zmieni w tej kwestii na lepsze a nie jak to było do tej pory np: z karta dużej rodziny Ha haaaa tylko śmiech i żal z głupoty ustawodawcy który to wprowadził
obserwator# / 79.190.206.* / 2015-12-02 13:26
Rząd chce dać 500 PLN i nagle jest taki lament, jakby chcieli 1000 zabrać.
Złodzieje z KRRiT oraz Poczty okradli w większości emerytów (bo zajmowano im emeryturę) z 1600 PLN za niby niezapłacony abonament RTV (swoją drogą nienależny, bo płacony jako podatek na rzecz spółki handlowej i naliczony bez prawidłowej dokumentacji na Poczcie) i jakoś piewcy PO nie protestowali. PO Podniosło VAT i jakoś ekonomiści nie protestowali, podniesiono wiek emerytalny też nie protestowali.
Jak PiS chce dać to wszyscy protestują żeby nie dawał. Jak nie da to będzie zły PiS, bo nie dał.
s132 / 77.65.92.* / 2015-12-02 13:25
teraz jest 100 zł ludzie ?? co Wy wypisujecie 500zł na dziecko pokrywa niemalże utrzymanie dziecka jeśli bylaby to stabilna reforma ja na pewno zdecyduje się na drugie.
yo / 62.87.254.* / 2015-12-02 13:25
No i ok. Zachęta zachętą ale dla wielu rodzin będzie to nie tylko motywacja do posiadania dzieci jak i również wsparcie w utrzymaniu już tych poczętych. Mając trójkę już chyba się wystarczająco wykazałem i nie zaszkodzi mi na prawdę mały dodatek od państwa na utrzymanie i wychowanie następnych wydajnych pracowników/obywateli. O nic nie proszę ale jak dostanę to będę bardzo zadowolony.
Basia83 / 79.185.43.* / 2015-12-02 13:24
Mieszkam w mieście, ale pochodzę ze wsi, gdzie jest sporo rodzin wielodzietnych, które do pracy nie są skore, ale po zasiłki to i owszem. Sąsiedzi moich rodziców mają 10cioro dzieci, żadne z rodziców nie pracuje, mają działkę, budynki gospodarcze i 0 inwentarza, warzywnika itd . Czekają co miesiąc na pieniądze z gminy.
Nie wrzucam wszystkich do jednego worka bo to niesprawiedliwe i nieuczciwe, ale ja ciężko pracując, często w nadgodzinach zarobie połowę tego co oni dostaną między innymi z moich podatków…. .. Zamiast dawać pieniądze do ręki, należy obniżyć podatki, podwyższyć płacę minimalną, chronić kobiety by po macieżyńskim miały gdzie wrócić do pracy, dofinansowanie do przedszkoli, ulgi podatkowe, darmowe posiłki dla dzieci, dojazdy do szkoły, darmowe podręczniki i wiele innych przywilejów dla rodzin, ale pieniądze do ręki, NIE!.
Basia83 / 79.185.43.* / 2015-12-02 16:08
Naprawdę uważacie, że te pieniądze Wam pomogą?? Social, a tak należy to nazwać nie jest dobrym rozwiązaniem, bo to co dostaniemy na 2gie i kolejne dziecko z Waszych/moich dochodów będziemy musieli podzielić się z innymi, a teraz wyobraźcie sobie, że co 4, może 5 część z Waszych pieniędzy będzie roztrwoniona, przez ludzi, którzy tylko i wyłącznie żyją z pieniędzy podatników.
By państwo było zdrowe, a rodacy zamożni należy podnieść płacę minimalną do poziomu krajów zachodnich, obniżyć tygodniowy czas pracy, poprawić służbę zdrowia, postawić na edukację naszych dzieci, itd
Pisze to matka 2jki dzieci, gdzie dochód miesięczny netto nie przekracza 5 200 zł na 4 osobową rodzinę z kredytem na kolejne 21 lat.
monika 098 / 91.192.77.* / 2015-12-02 14:14
Ja wole sama decydowac na co wydam pieniadze watpie aby oplacali mi na 2 dzieci przedszkole prywatne bo na panstwowe nie mam co liczyc bo jest w hu... bardzo daleko
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
xxx905 / 146.198.189.* / 2015-12-02 14:03
nikt Ci nie broni miec 10cioro dzieci i 5000 netto do reki
AnnaN / 87.210.20.* / 2015-12-02 13:50
Wydaje mi się, że niektórym, co już mają dzieci, ta dotacja coś pomoże, ale wątpię, by wpłynęła do podwyższenie dzietności w tym kraju. No, bo zobaczcie: w przeciętnym młodym małżeństwie, gdzie dwoje zarabia najniższą krajową, 500 zł to nie będzie żaden wabik, żeby machnąć sobie drugie dziecko, jeśli, powiedzmy, kobieta nie będzie miała dokąd wracać po macierzyńskim. Osoby bezdzietne na pierwsze dziecko na ogół też nie dostaną dotacji, więc ich w ogóle program ominie. Więc faktycznie wychodzi na to, że rozmnażać będą się tylko ci zamożni i ci żyjący wyłącznie z zasiłków, a mało kogo pomiędzy ten dodatek nie skusi.
Yaga May / 155.133.29.* / 2015-12-02 13:37
Basia83, trafiłaś w sedno, zgadzam się z Tobą w 100%.
qazq / 176.103.79.* / 2015-12-02 13:24
Posiadam dwoje dzieci, żona nie pracuje ponieważ szkoła jest oddalona o ponad 3 kilometry musi przez pół dnia zawozić ich do dwóch różnych szkół, żyjemy z jednej mojej pensji, której wielkość nie jest taka jak szanownego eksperta z Lewiatana, dla mnie ten dodatek to wielka sprawa panowie eksperci będący przeciwko. A patrząc inaczej szukacie jak z tej kwoty zagarnąć coś dla siebie.
Pozdrawiam szanownych ekspertów.
Monika1033 / 79.191.196.* / 2015-12-02 13:23
Ja nie dugo rodze pierwsze dziecko i co dalej wedlug nowej ustawy nic mi sie nie bedzie nalezalo. Brawo dla nowego rzadu
holu / 5.172.247.* / 2015-12-02 14:14
A po starym rządzie coś Ci się należało? To czego jęczysz?? zrób se drugie to dostaniesz extra 1000zł
Izolda mama 2 / 83.3.133.* / 2015-12-02 13:23
Motywacja do pracy ???? W Polsce mamy bezrobocie a nie nadmiar pracy !! Wiec w czym problem. Jak jedna czy druga matka zostanie w domu i za ten 1000zł zaopiekuje się dziećmi , a na jej miejsce ktoś znajdzie zatrudnienie. To raczej widzę same korzyści ...zwolnione miejsce pracy, zwolnione miejsce w przedszkolu, dzieci z fachową matczyną opieką..... Przy 2 dzieci, nikt dla 500 zł nie zostawi roboty, nie bądźcie śmieszni.....
m* / 46.170.189.* / 2015-12-02 13:37
Uwierz mi, jest sporo ludzi, którzy unikają pracy jak mogą, żyją na koszt państwa, mają po 5 i więcej dzieci. Znam takich ludzi! Po co pracować, jak można ciągnąć zasiłki? A żyją za moje i twoje podatki. I będą dalej żyć, bo mając dodatkowe pieniądze na każde z dzieci, do tej pracy na 100% nie zechcą iść. Myślisz, że ich dzieciaki są zadbane, skoro rodzice siedzą w domu? Chodzą brudne, nieodpowiednio ubrane. A pieniądze obiecane przez rząd pójdą, ale na nowe telewizory etc., bo raczej nie na te dzieci.
nina22222 / 82.160.219.* / 2015-12-02 13:22
Pewnie, że to dobry krok po co szukać dziury w całym. Jestem matką bez żadnych zapomóg i świadczeń i to dla mnie jest SUPER
on190 / 77.114.6.* / 2015-12-02 13:22
co za P***** pisze te artykuły dajcie godny zarobek za który można będzie godnie wyżywić rodzinę i zapewnić dzieciom podstawowe potrzeby a nie sobie nachapać do pełna ustalić diety milionowe a rodzinne podnieś o pięć złotych to jest hańba dla całego byłego rządu złodziei jeszcze śmią szczuć na nowy rząd i Prezydenta i pokazywać te mordy kłamliwe w mediach mieli swoje 5 minut a teraz czas odejść w niełasce wy pseudo eksperci od pełowskiej propagandy
m* / 46.170.189.* / 2015-12-02 13:19
Teraz wieloletni wyciągacze zasiłków z MOPSu, którzy nigdy nie zhańbili się pracą, będą mieli świetny pretekst by nie pracować wcale! Jest duża grupa ludzi żyjących latami na koszt państwa, produkująca jedynie kolejne dzieci. Te dzieci, jak praktyka pokazuje, po osiągnięciu pełnoletności bardzo często idą w ślady rodziców...
Marlena714 / 83.3.133.* / 2015-12-02 13:19
Trudno liczyć, zeby o dzieci starały się rodziny które mają już 3 czy 4 dzieci.,Raczej chodzi o zachęcenie tych z 1 czy 2 o zwiększenie przyrostu naturalnego. Nie rozumiem więc, dlaczego pierwsze dziecko jest tak dyskryminowane. Dlaczego próg dochodu został ustalony na poziomie 800 zł przy 1 dziecku, czy to oznacza że jak rodzina 2 + 1 zarabia 2500 na m-c to to już ma kasy wystarczająco dużo żeby się rozwijać dalej ? A rodzina 2+ 3 która zarabia 15000 na m-c, potrzebuje dodatkowego tysiąca żeby zafundowac sobie 4 dziecko ????? Kompletnie nie rozumiem tej kalkulacji..... dysktyminującej tych z 1 dzieckiem, którym dochody nie pozwalają na więcej.
hola / 109.196.231.* / 2015-12-02 13:27
500+ to wsparcie dla rodzin ,które mają więcej niż jedno dziecko,bo statystyki pokazały iż poziom biedy w Polsce pogłębił się znacznie.Te rodziny odżyją ,a ci co maja tylko jedno zdecydują się na drugie,bo będą pewni wsparcia wrazie co.W wielu krajach nie takie wsparcie dane są dla rodzin i to wszystkich,bez wyjątku.A po za tym to będzie koło zamachowe dla naszej gospodarki,żeby wyciągnąć ją z zapaści.Póżniej będą inne decyzje,ale najpierw TK ,żeby nam nie blokował tych ustaw.No bo po to PO złamało prawo i dokonało zamachu na TK.
luvac / 85.237.179.* / 2015-12-02 13:19
W Polsce nie ma, nie było i długo nie będzie rozsądnej polityki prorodzinnej.500 zł nie sprawi,że nagle zacznie się rodzić więcej dzieci.Polscy politycy są przyzwyczajeni do tymczasowych rozwiązań,nie myślą w perspektywie kilkudziesięciu lat,czasami mam wrażenie,że ich myślenie to:po nas choćby potop.Gdyby rzeczywiście dbali o demografię,to raczej staraliby się o to,aby młodzi ludzie przede wszystkim mogli zarabiać takie pieniądze,które pozwolą im na wynajęcie lub kupno własnego mieszkania,opłaty,wyżywienie i ubranie siebie i dzieci.Państwo powinno zadbać o rozwój komunalnego budownictwa ,gdzie ceny czynszów nie będą z kosmosu i obniżyć podatek vat z 23% na ubrania i obuwie oraz inne akcesoria dziecięce.Młodzi ludzie,którzy mają stabilną sytuację mieszkaniową i zarabiają godziwe pieniądze prędzej zdecydują się na posiadanie dzieci.Państwo mogłoby też ulżyć rodzinom posiadającym dzieci w wieku szkolnym.Zerowy podatek na podręczniki szkolne i możliwość użytkowania takiego podręcznika przez następne dzieci.Dzisiaj wiele podręczników jest jednorocznego użytku i nadaje się tylko na makulaturę.Tylko długofalowa polityka prowadząca do poprawy ekonomicznej Polaków ,jest w stanie zmienić spadkową tendencję demograficzną ,innego rozwiązania nie ma.
ja642 / 83.23.177.* / 2015-12-02 13:19
Motywacja do pracy z pewnością spadnie, bo po co pracować w fabryce za minimum jak można sobie otworzyć hodowlę dzieci. A co do poprawy sytuacji to cóż... PiS najpierw zabierze, żeby potem część z tego oddać...

Najnowsze wpisy