Forum Polityka, aktualnościGospodarka

500 złotych na dziecko nie pomoże najuboższym rodzinom. Odbierze im za to zasiłek

500 złotych na dziecko nie pomoże najuboższym rodzinom. Odbierze im za to zasiłek

Wyświetlaj:
sygi / 213.192.68.* / 2015-12-01 21:10
Schodzicie na psy dziennikarzyny - nie glosowalem na PIS ale juz nie moge ogladac glownych niemieckich portali onet i wp kiedy na 10 newsow 3/4 dotyczy hejtu PIS. W artykule nie ma zadnych wyliczen ile mialaby niby stracic rodzina na zasilku. Z tego co sie orientuje to zasilek jest max do 200 zl czyli 500 - 200 daje i tak 300 zl zysku wiec przestanie pier....lic ze rodziny straca..
Szkoda slow, powoli zaczynam kibicowac pisowi jak widze ile hejtu sie na niego wylewa. W koncu to demokratycznie wybrana partia i dajmy jej wolna reke. Jak nie wypali to za 4 lata dostana czerwona kartke i kto inny bedzie mogl to odkrecac - ale w tej chwili przynajmniej cos sie dzieje..
matka417 / 88.156.8.* / 2015-12-01 21:09
Haha zasiłek 77zl dziennikarze chyba nie wiedzą ile tego zasilku się dostaje, ja nie stracę bo i tak mam za mało
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
don joint / 86.111.98.* / 2015-12-01 21:09
jak można stracić na tym co sie dostaje za darmo?????? wytłumaczy mi ktoś?
ben503 / 80.238.85.* / 2015-12-01 21:08
PeOwskie straszenie dajcie sobie spokój kundelki tow. Balcerowicza !
Bernard+ / 176.97.24.* / 2015-12-01 21:08

500 złotych na dziecko nie pomoże najuboższym rodzinom. Odbierze im za to zasiłek

Już sam tytuł jest kłamliwy. Rząd Po-PSL przez 8 lat nie zrobił nic konkretnego aby ulżyć rodzinom wychowującym dzieci. Teraz jacyś niedouczeni Pseudo-eksperci, którzy chyba nie zdawali matury z matematyki piszą bzdury aby tylko krytykować, bo to wymyśliła nie lubiana przez wyborców bogatych partia.
Jeżeli rodzina otrzyma stale co miesiąc 500 złotych na każde dziecko i przez to jej dochód na osobę wzrośnie powyżej progu uprawniającego do zasiłku w wysokosci 77 lub 106 złotych to tej rodzinie się poprawi standard życia czy się pogorszy? A twierdzenia że lepiej dać pieniądze dziecku w postaci bonu żywnościowego to szkodliwa chęć upokarzania i stygmatyzowania tego dziecka w szkole i wśród rowieśników z bogatszych rodzin. Pytam się tych "ekspertów" ile dzieci w Polsce, jaki procent wychowuje się w rodzinach patologicznych, w których zachodzi obawa, że te 500 złotych rodzice zużyją na alkohol i papierosy a nie na zaspokajanie potrzeb dziecka? Czy jest to 3% czy jest to 8%? Jest to napewno dokładnie tyle samo procent tych co teraz pobierają zasiłek 77 lub 106 złotych na dziecko i go przepijają lub przeznaczają na papierosy. Takimi patologicznymi rodzinami nadal będą się zajmować pracownicy Ośrodków Opieki Społecznej, będą się temu przyglądać nauczyciele,policjanci, straż miejska, członkowie Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, Rzecznik Praw Dziecka, Pedagodzy szkolni, PCK i wiele urzędów i organizacji działających za pieniądze podatników lub społecznie w tym obszarze, który jest związany z wychowaniem dzieci. Więc panowie redaktorzy nie wymyślajcie kłamliwych tytułów i nie cytujcie głupich zacofanych niby ekspertów, którzy by chcieli ciągle uzależniać polskie rodziny od decyzji urzędników. Większość rodziców i to zdecydowana większość będzie na pewno dobrze używać tych pieniędzy. A przypadki nieprawidłowości zawsze się zdarzały i będą zdarzać ale z powodu kilku pijaków i leni nie mogą być ograniczani rodzice dobrze wypełniający swoje obowiązki względem dzieci.
HBM / 89.65.242.* / 2015-12-01 21:08
Wsparcie +500 nie jest obowiązkowe !!!!! Trzeba będzie złożyć wniosek!!!!!! Jeżeli jakiejś rodzinie będzie się opłacało funkcjonować wg. starych świadczeń, to na nich zostanie. PROSTE p. redaktorze z money.pl ???? Czego p. nie zrozumiał? Specjalnie p. miesza, czy nie umie czytać (słuchać) ze zrozumieniem?
fdgchvjkl;k; / 89.74.136.* / 2015-12-01 21:06
Tak, stracą 77zł a zyskają 500 zł. A petru-rumun balcera straci temat
pikolllo / 80.51.175.* / 2015-12-01 21:05
jak jedno moje dziecko skończy 18 lat to na drugie będzie się należało ?
jey455 / 78.88.63.* / 2015-12-01 21:05
"W przypadku pierwszego dziecka będzie obowiązywało kryterium dochodowe w wysokości 800 zł (1200 zł w przypadku rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi), co oznacza, że rodziny z jednym dzieckiem zarabiające powyżej tej kwoty pomocy nie otrzymają." ZAPOMNIELIŚCIE DODAĆ 800 ZŁ NA CZŁONKA RODZINY . dzienikarzyny marne
i bardzo dobrze / 89.78.46.* / 2015-12-01 21:05
i bardzo dobrze.....
i bardzo dobrze..... mnie tez sie nalezy na trójkę dzieci, nie dostaje zasiłku bo pracuje ciezko i nie piję i nie pale ot co...... mam byc gorszy od patoli???
jak oni stracą skoro dostana tez 500?????
WP skończcie z POwską propagandą
Jacek7801 / 93.105.226.* / 2015-12-01 21:05
Dlaczego tylko najubożsi???Dyskryminacja dzieci.Dziecko to dziecko.PiS rasiści
hornn / 88.156.8.* / 2015-12-01 21:17
Jak ty masz ddochód na osobę 5tys a ja 500zl to kto jest biedniejszy, moje dzieci mają takie same brzuszki co twoje które żyją ponad stan, wstydził byś się upominać i zabierać biedniejszym dzieciom
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
LUKI WROC. / 78.9.1.* / 2015-12-01 21:04
WSPANIALE SUPER - JESTEM ZA TĄ REFORMĄ POMOCY . RODZINY WIELODZIETNE MAJĄ MEGA TRUDNE CZASY. JAK WIADOMO TO TE DZIECI BĘDĄ BUDOWAĆ DOBRO POLSKI. .DODAM JESZCZE ZE ZMIANIE NALEŻNY PODDAĆ CZAS PRACY MATEK WYCHOWUJĄCYCH TE DZIECI.JAK BEZLITOSNYM CZŁOWIEKIEM JEST PRACODAWCA CO ZMUSZA TAKĄ MAMĘ DO PRACY 3-y ZMIANOWEJ. GDZIE CZĘSTO DZIECI SĄ NIE DOPILNOWANE BO OJCIEC Z MATKĄ SOBIE FLAKI WYRYWAJĄ BY DAĆ JEŚĆ MALUCHOM .BRAWO DLA WŁADZY.
LAMPUCERY / 83.22.21.* / 2015-12-01 21:03
NAPRAWDĘ ci odchodzący ekonomiści, ministrowie TO DEBILE do potęgi N-tej. U nas w 200 tys. mieście NIE STRACI ANI JEDNA biedna RODZINA z dziećmi. Może tylko te LAMPUCERY żony (z 1 dziecięciem) Prezesów NA PAŃSTWOWYM, kopalnie, elektrownie, rafinerie, zarządcy AUTOSTRAD i ich rodzinki z firemkami do WYPROWADZANIA KASY itd.

Najnowsze wpisy