Forum Polityka, aktualnościGospodarka

500 złotych na dziecko nie pomoże najuboższym rodzinom. Odbierze im za to zasiłek

500 złotych na dziecko nie pomoże najuboższym rodzinom. Odbierze im za to zasiłek

Wyświetlaj:
casz / 83.27.134.* / 2015-12-02 09:57
rozdawanie pieniędzy ZAWSZE patologizuje. jednych szybciej, drugich później. znam ludzi, którzy nie szukają pracy, bo nie "umieją", w mopsach opisywani jako "nieudolny" i "wykluczony", ale inwencja, wiedza, bystrość w sprawie kasy na szkołę, opał, na zimę, na lato...i cholera wie na co - zawsze wiedzą, zawsze są pierwsi; na dodatek potrzebne jest kilo kwitów i zaświadczeń - umieją i załatwiają. chora formuła interwencyjna państwa.
brc / 31.63.197.* / 2015-12-02 09:57
Coś za coś, nie mogą jedni mieć darmowe wychowanie dzieci a innym opodatkować każdą złotówkę i nich zdychają
ana00 / 83.12.195.* / 2015-12-02 09:57
nie głosujemy na PIS !!! Oszukali naród ! miało być 500zł na każde dziecko, podkreślam KAŻDE a teraz ? co mamy g..., tak jak ze wszystkim będzie!!!niech się wezmą za służbę zdrowia !!! jak możliwe aby do ortodonty z dzieckiem trzeba czekać 9 m-cy i dłużej, i ... cierpliwie czekamy. Ale cóż można ?przecież dlatego są takie długie kolejki , bo lekarze z nfz pracują tylko jeden raz w tygodniu na państwowym a w pozostałe dni pracują prywatnie i zużywają państwowy sprzęt DLATEGO W SŁUŻBIE ZDROWIA TAKIE DŁUGIE KOLEJKI, a mimo, że mam jedno dziecko nie stać mnie na prywatny aparat za ok.700zł i prywatne wizyty za ok.150zł I pytam? co mnie DA WIELkODUSZNY PIS. !!!! tylko g....
olo555 / 86.63.118.* / 2015-12-02 10:41
Za 4 lata wygra PO i 500zł zabierze. Polacy teraz narobią dzieci bo jest kasa do wzięcia a potem obudzą się z ręką w nocniku...
kolejna samotna mama / 78.28.7.* / 2015-12-02 09:47
najbardziej poszkodowane będą jedynaki rozwodników. Wystarczy minimalna pensja + alimenciny i do widzenia. Program spowoduje, że dzieci rozwodników będą na jeszcze większym out-ie, bo już bez wątpienia są - nie widzę, żeby dzieci rozwodników chodziły na prywatne lekcje z francuskiego na przykład. Nie mają taty, to po co im jeszcze kasa.. Won! Ale cóż się dziwić, w Sejmie połowa to rozwodnicy, a ruchy feministyczne bardziej zajmuje aborcja niż poziom życia dzieci po rozwodzie rodziców
odrzut / 89.69.168.* / 2015-12-02 09:46
Co ten PIS wyprawia ?! Na 1-wsze dziecko stosuje limit dochodów 800-zł na członka rodziny - tj. rodzinę, która żyje w UBÓSTWIE - i biorąc 500,-zł będzie NADAL UBOGA ! Ale na 2-gie i 3-cie dziecko NIE MA LIMITÓW - tzn., że w rodzinach posłów , senatorów, sędziów i prokuratorów, w których małżonkowie zarabiają łącznie KILKASET tysięcy złotych miesięcznie - DOSTANĄ jeszcze po 1.000 zł czy 1500 zł na dzieci.. Z NASZYCH PODATKÓW będą jeszcze BOGATSI !
A GŁODUJACY i nie leczący się emeryt i rencista (bo tylko 800,-zł emerytury) po 35 latach pracy i płaceniu składek DOSTANIE 38 GROSZY !!!!!!! Będzie głodował i nie leczył się NADAL - bo BOGACZE dostaną 1500 zł na dzieci !!!!!
PIS do ODRZUTU przy 1-wszych WYBORACH !!!!
McMac / 212.67.148.* / 2015-12-02 10:01
Nie bój się! PiSowi tylkoo to chodzi by wzbudzić protesty by ci bogaci nie dostali kasy. Bo wtedypowiedzą ze wskótek protestów w rodzinach zarabiających powyżej 2000zł na osobę żadne dziecko nie dostanie kasy.No i 1mld znowu do przodu.
derexe / 81.210.32.* / 2015-12-02 09:41
Delikatnie mówiąc nie jestem zwolennikiem PISu, ale tytuł jak i treść tego artykułu budzi we mnie czystą odrazę. Jak można tak bezczelnie kłamać nie mając ku temu żadnych podstaw? Jak to zasiłek nie pomoże? Przecież najuboższe rodziny nawet po odebraniu tego śmiesznego zasiłku z MOPSu i tak będą kilkaset zł do przodu. Kłamstwa i propaganda, z których goebbels byłby dumny. I to niestety tylko woda na młyn dla pisowców.
samotka matka / 91.230.8.* / 2015-12-02 09:39
A co z rodzicami samotnie wychowującymi dziecko??

wychowuje synka samotnie zarabiam 2000 zł nie przysługuje mi zasiłek?
zbys269 / 83.30.98.* / 2015-12-02 09:39
ale ludzie sa ciemni dostaniecie ale po d............ ot i taka prawda a pania szydlo na stare lata to pokolenie niech kopnie w 4 litery bo sie jej nalezy oszustka
Betinka492 / 89.25.189.* / 2015-12-02 09:36
Co to znaczy pomoc drugie i kolejne dziecko? Mam troje dzieci - 27, 23 i 7 lat. Czy siedmioletnie dziecko bezie traktowane jako pierwsze, czy jako trzecie?
endr / 31.61.136.* / 2015-12-02 14:19
Udajesz głupia czy jesteś 2 masz pelnoletnia a wiec ci się nie nalezyc
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Polcia / 31.61.140.* / 2015-12-02 10:31
Dobre pytanie
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Margot007 / 89.230.206.* / 2015-12-02 10:15
Jestem w podobnej sytuacji. Moje dzieci są w wieku 24, 21 i 9. I tez nie wiem jak to potraktuja
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ort / 31.61.136.* / 2015-12-02 14:20
Tez nie dostaniesz
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
!000000 / 5.172.234.* / 2015-12-02 11:58
No jak to jak- dla Pis- u masz jedno dziecko.
w du*ie to mam / 159.205.77.* / 2015-12-02 09:22
tu nie chodzi tylko o te 500zł które zastąpi obecny zasiłek rodzinny, który jest na poziomie 77zł. Znam osoby, które otrzymują 170 zl z tytułu samotnego wychowania dziecka, bo tatuś nie uznał dziecka, otrzymują dofinansowanie do mieszkania w postaci dodatku mieszkaniowego i pomoc w zakresie dożywiania, bo ich obecne dochody były tak niskie, że mogły z takiej pomocy skorzystać. Nie piszcie , że to nieroby, bo obok mam sąsiadkę w takiej sytuacji. Straciła męża, sama jest na najniższej rencie z całkowitą niezdolnością do pracy bo poważnie się rozchorowała. Dostając 500zł od państwa automatycznie staci lub znacznie umniejszą jej pozostałe świadczenia. Suma sumarum po podliczeniu wyszło, że dostanie mniej..więc pewnie to autor miał na myśli. Nie czarujmy się..te pieniadze uszczęśliwią w większości rodziny wielodzietne, które i tak ciągną z państwa co się da. Sama mam jedno dziecko i nie skusi mnie te 500zł żeby mieć kolejne, bo niepewność pracy mnie przeraża..przyjdzie nowa władza za parę lat zniesie ten doatek i co?? Pozostaną bezrobotni z gromadką dzieci, ktore biorąc przykład z otoczenia dalej w dorosłym życiu będą doić państwo z zasiłków.
hendryk / 93.105.198.* / 2015-12-02 13:41

Nie czarujmy się..te pieniadze uszczęśliwią w większości rodziny wielodzietne

Dokładnie taki jest cel tego programu
matka 4 / 91.235.238.* / 2015-12-02 11:04
Jestem matką czworga dzieci. Tworzymy pełną rodzinę. Nie obrażaj mnie. Nic nie ciągnę od państwa. Potrafię jedynie wypruwać sobie żyły, żeby starczyło na życie, na mieszkanie (tak na kredyt, bo trzeba gdzieś mieszkać), żłobki, przedszkola prywatne, bo państwowe są dla samotnych i moje dzieci się nie dostały. Szkoła też prywatna (na szczęście bezpłatna, bo na prawach publicznej) z konieczności, bo nauka na 4 zmiany w publicznej skutecznie dezorganizuje życie rodzinne. Leczenie prywatne, bo na korzystanie z państwowej i tak szans nie ma. Wielomiesięczne kolejki do specjalistów - kto ma na to czas i zdrowie?
Karta dużej rodziny to tylko dodatkowy gadżet w portfelu, bo jej zastosowanie w codziennym życiu - właściwie żadne. Zniżki są na takie usługi i przedsięwzięcia, z których i tak się nie korzysta, bo nie są rzeczami pierwszej potrzeby i wymaga to zainwestowania środków finansowych, których nie może zabraknąć na podstawowe potrzeby.
Szumnie wprowadzane lokalne karty dużych rodzin, to najczęściej fikcja. Podwarszawskie Ząbki na stronach internetowych mają wpisany cały katalog zniżek, co z tego, skoro i tak nie można z tego skorzystać w praktyce, bo np. żeby skorzystać z ulgi 50% na dodatkowe godziny (powyżej 5 bezpłatnych) w przedszkolu państwowym (i płacić 50 gr zamiast 1 zł) najpierw należy się tam dostać (a pierwszeństwo mają samotne matki i dzieci niepełnosprawne), zajęcia sportowe organizowane przez miejscowy MOSiR dla dzieci - ulga 50%, co z tego skoro chcąc z tego skorzystać okazuje się, że większość zajęć "wiszących" na stronie int. MOSiR-u nie podlega pod ulgi, bo wiszą tylko gościnnie. Po dalszym śledztwie okazuje się, że prawdopodobnie tylko boks jest ten sposób współfinansowany. Jeżeli dziecko posyłasz na piłkę nożną, dżudo, badminton, to finansujesz to w całości. Owo ciągnięcie z państwa przez rodziny wielodzietne to mit. Nie wiem komu zależy na takim zakłamywaniu rzeczywistości. Nie mam czasu ciągnąć od państwa, bo zapieprzam na etacie, łapię dodatkowe zlecenia po godzinach, śpię po 3-4 godziny na dobę (bo czas dla dzieci też trzeba mieć). Mąż podobnie. Może jesteśmy frajerami, bo nie potrafimy się ustawić właściwie, żeby ciągnąć od Państwa?
500 zł na dziecko? I tak na pierwsze nie będzie nam przysługiwała, a kreatywność ludzi władzy zapewne zadba o nas w tak, by nie przysługiwało również na kolejne dzieci.
Także droga przedmówczyni: umiesz liczyć - licz na siebie. Niepewność jutra była, jest i będzie. Chcesz mieć więcej dzieci - miej dla siebie. Znajdź sposób, by starczało Ci niezależnie od tego czy władza da czy nie da zasiłku na dziecko.
Jeżeli rzeczywiście wprowadzą taki zasiłek, to wreszcie pojedziemy na wakacje, wyślemy na obozy lub kolonie wszystkie dzieci. I być może mniej będziemy dorabiać po godzinach. Będzie więcej czasu na sen.
Oski430 / 46.175.104.* / 2015-12-02 09:22
Dzieci w rodzinach zastępczych również nie dostaną, proszę niech PIS nie pisze, że wszystkie dzieci otrzymają 500+.
etc. / 194.165.48.* / 2015-12-02 09:52
Ale dzieci w rodzinach zastępczych już otrzymują wsparcie finansowe. Teraz, dzięki rozwiązaniu PiS-u, z takiego wsparcia będą mogły wreszcie skorzystać także rodziny adoptujące dzieci.
P4GER / 178.37.142.* / 2015-12-02 09:09
Jak nie pomoże? Przecież dostaną więcej niż przed tym programem, a Ci najubożsi by chcieli, dostawać średnią krajową i siedzieć na tyłku? Wielu ukrywa dochody pracując na czarno, chleje ile wlezie i ludzie którzy pracują oraz ledwo wiążą koniec z końcem, nie dostający mieszkań ze spółdzielni, samemu płacący rachunki i samemu płacący za obiady w szkole oraz na swoje dzieci mają na to łożyć? My ludzie pracujący również domagamy się normalnego życia, to my płacimy podatki więc ręce precz od naszej publicznej kasy, nam się te pieniądze również przydadzą. Dość wyrównywania najuboższym, w wielu przypadkach sami na to zapracowali. Ja też byłem kiedyś biedny, ojciec nas zostawił, nie było co włożyć do ust oraz nie było prądu czy gazu w mieszkaniu, ale dzięki ciężkiej pracy mojej mamy jestem teraz człowiekiem, który uczciwie pracuję i żyję w tym kraju i ma własne pieniądze, tak jak moja mama, która również sama do tego doszła. Wiecznie daj i daj, nie!
samotna mama / 83.9.47.* / 2015-12-02 21:01
ja pracuje za dwóch a może i więcej ledwo dysze i po wyliczeniu tych dobrych z PIS to zyskam z 40 zł może!!!!
ULA222 / 83.8.210.* / 2015-12-02 09:05
ZNÓW PIESKI OBSZCZEKUJĄ JAKA TO KRZYWDA DOSTAĆ 500ZŁ :)))
JESTEŚCIE ŻENUJĄCY NIE CHCE SIĘ CZYTAĆ TYCH CHORYCH TYTUŁÓW !!! TAK PO LUDZKU NIE WSTYD WAM WCISKAĆ CIEMNOTY??? ŻAL TYCH OŚMIORNICZEK:)))
ktos1181 / 95.49.17.* / 2015-12-02 08:56
a moze by tak przy tym drugim dnie wspomniec o wysokości utraconego zailku.. ile to bedzie 77 zł to ja wole dostac 500 i stracic 77 niz zachowac ten zasilek.
Mila75 / 83.23.71.* / 2015-12-02 09:37
Niestety PiS wspomniał jedynie o zasiłku rodzinnym i to bez dodatków, które również przysługują z rożnych tytułów. Zapomniał, że oprócz tego tego zasiłku przyznawanego na podstawie ustawy o świadczeniach rodzinnych część korzysta również z wsparcia w ramach ustawy o pomocy społecznej, programu w zakresie dożywiania dzieci w szkołach, stypendium szkolnego, niektórzy również ze świadczeń z funduszu alimentacyjnego. Podstawą przyznania tych świadczeń jest kryterium dochodowe (poza dożywianiem i funduszem alimentacyjnym niższe niż do świadczeń rodzinnych). Po wliczeniu pięćsetek do dochodu mogą się już do tej pomocy nie kwalifikować. Stąd pewnie taki tytuł artykułu i ja się zgadzam.
qwjkew2unasjk / 212.160.130.* / 2015-12-02 09:56
ale mogą nie wystąpić o 500 zł...przeciez od początku sie mówi ze bedzie trzeba wystaić z wnioskiem. Ktoś chce koniecznie storpedować cały ten pomysł bo wiedza ze jak to wejdzie to nie będzie tak ałtwo wygrać z Pisem za 4 lata ehehehhehe.
bez nicku / 77.89.97.* / 2015-12-02 09:02
a ja wolę,by wysokość zasiłku rodzinnego podnieśli bez manipulowania i tworzenia jakichś wątpliwych nowych ustaw..tzn.a czemu niby nie mogą zamiast 77 dać ci 500? albo 550?

Najnowsze wpisy