Forum Polityka, aktualnościGospodarka

500 złotych na dziecko pomoże gospodarce. Tak twierdzą ekonomiści

500 złotych na dziecko pomoże gospodarce. Tak twierdzą ekonomiści

Wyświetlaj:
Chihiro / 89.74.40.* / 2015-11-29 07:38
Dofinansowanie 500zł nie rozwiązuje problemu, ponieważ za pieniądze rodzice mogą kupić: wódkę, papierosy, coś sobie i nie ma tej pewności ,że wydają je na dziecko. Pomoc państwa powinna się kierować w stronę: obniżenia kosztów żłobka, przedszkoli, obniżenia cen podręczników(Państwowe dopłaty) itd. No niestety mentalność polska jak zwykle bez perspektyw i jeszcze ten argument ,że PKB wzrośnie....no tak z produktów nie dla dzieci w większej ilości to na pewno.Czas inżynierów PIS-owskich - zero konstrukcji.
janusz33 / 212.106.4.* / 2015-11-29 11:55
zamknij ryj chamie mają mi dać po 500 za bachora i bede miał na spożycie i na fajany a bachory niech żebrają jak dotychczas
cwaniaki umieją liczyć / 46.113.71.* / 2015-11-29 07:55
Przecież im o to chodzi bo w ten sposób akcyza i vat cofnie kasę w ich łapy,a propagandowo osiągną swoje.
czapki niewidki / 46.113.71.* / 2015-11-29 07:28
Coś jak w ruskim kawale z czasów zimy stulecia. Breżniew obiecał,że wszyscy dostaną za darmo futrzane czapki. Mróz -40,kazał przyjść na Plac Czerwony i czekać na dostawę. Po kilku godzinach wyszedł i powiedział,że czapki przyszły ale wystarczy tylko dla Rosjan więc Żydzi muszą iść do domu. Po kilku godzinach wyszedł i oznajmił,że dostaną tylko partyjni,następnie po kilku godzinach,że tylko kombatanci wojny ojczyznianej,a jak mróz wieczorem sięgał-50 powiedział że tylko dla tych co widzieli na własne oczy Lenina. Gdy zostało już tylko trzech powiedział,że skoro przetrwali aż tyle to doskonale wiedzą,że żadnych czapek nie ma i dadzą sobie radę. Wtedy jeden,zamarznięty na sopel lodu zagadał do swoich towarzyszy niedoli: Idziom riebiata damoj,Żydzi i tak zawsze mieli u nas najlepiej.
Rodak / 88.156.44.* / 2015-11-29 07:00
No tak, dać dzieciom, to stracone pieniądze. No, gdyby je dać biznesmenom lub urzędasom, to byłyby pieniądze dobrze wykorzystane.
Takie tezy mogą stawiac tylko ludzie nie mając rozumu lub psychopaci, nie mający ani krzty empatii i współczucia - jak w tredakcji.
Ghjj / 89.174.200.* / 2015-11-29 07:34
Pieniądze daje się dorosłym. Czy trafią do dzieci, to się okaże. Prawdopodobnie najlepiej na ttm wyjdą osiedlowe sklepiki z alkoholem i papierosami, okoliczne ciucholandy czy kosmetyczki. Tylko nieliczni wydadzą na dzieci.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
jaro2117 / 95.40.43.* / 2015-11-29 06:25
Byle nie dawali emigrantom bo się będą mnożyć jak króliki.
ojciec dziadek i już chyba nie pradziadek / 46.113.71.* / 2015-11-29 06:25
Polska to taki kraj gdzie obywatel musi ciągle kombinować jak przetrwać,że nie wspomnę o wychowaniu dzieci. Zakładając,że okres inkubacji to średnio 20 lat, łatwo wyliczyć,że przetrwasz w tym czasie 5 rządów i nieskończoną liczbę nawiedzonych koncepcji i zmian. Dziś zdecydujesz się na dzieci,a jutro powiedzą ci,że dla ich dobra zmienią zasady "gry" tu dadzą tam zabiorą,a ty z gromadką bachorów i tak zawsze w czarnej D..... !!! Wiem co mówię bo przeżyłem tu już ponad 60 lat
ślązaczka / 89.70.57.* / 2015-11-29 06:25
Czyli widać są dzieci lepsze i gorsze, dostana te dzieci, które i tak nic nie skorzystają z tej kasy, bo rodzice to po prostu przepija, przepalą . A dzieciaki nadal będą chodzic glodne i nieubrane. Za to pisiurki będa dumne- dały kasę !!!!!
Reksiooooo / 77.87.139.* / 2015-11-29 06:15
No i tak myślałem ze pis to kolejni oszusci bo miało byc na każde dziecko bez wzgledu na wszystko
Do Reksiaaaaaaaaaa / 46.113.71.* / 2015-11-29 06:58
Do tego w kampaniach wyborczych tak prezydent jak i Szydło /czytaj Jarek/ zaklinali się na wszystko,że pieniądze to są,a jak dojdą do władzy to udowodnią. Wtedy wielokrotnie byli o to pytani,a jak co to technicznego do kultury,a raczej propagandy i myślą,że załatwili obietnice.
proste jak konstrukcja cepa / 46.113.71.* / 2015-11-29 05:42
Po co tyle kombinacji ? Jakieś z metra kwadratowego czyli kwadratura koła z armią urzędników biegających z miarkami aby tylko karę wlepić. Podatek powinien być prosty jak drut,a u nich zawsze jak drut ale kolczasty w kłębku. A nie można by tak: obniżyć obciążenia płac na stałych umowach i nałożyć podatek obrotowy np. 3% dla firm zatrudniających na śmieciówkach, tych gdzie zatrudnienie "śmieciowe" jest większe niż 10% stanu zatrudnienia. /procenty można by wyliczyć podałem orientacyjne/
Jak zwykle / 77.65.80.* / 2015-11-29 04:04
Co za bzdury! Nikt nie zdecyduje się na dzieci dla nędznych groszy. PiS zrobił nas w konia.
olo1255 / 78.88.229.* / 2015-11-29 01:52
Następni opowiadają bajki. Kopa gospodarce może dać tylko obniżenie kosztów pracy do 10% i podatków do 12 %. Takie coś z pewnością da widoczne od razu efekty i kasa państwa też będzie pełna
Anodek / 185.26.182.* / 2015-11-29 01:46
Jakim prawem nasze polskie dzieci są dzielone na lepsze i gorsze według kolejności urodzenia lub też ich ilości w rodzinie? Konstytucja wobec dzieci nie działa?
konstantynopolitańczykowianeczka / 46.113.71.* / 2015-11-29 05:47
Bo Jarek nie ma pojęcia o dzieciach i musi udawać,że sprawiedliwy.
gosc1112 / 178.252.25.* / 2015-11-29 00:33
Banki i sklepy i tak zarabiaja na Polakach krocie,bo w żadnym zachodnim kraju tak nie doja klientów jak w Polsce nas!!!Przestańcie nas straszyć!!!najwyżej niech te banki wyniosa sie z Polski. Mało tego sklepy wielkogabarytowe płacą naszym pracownikom grosze a traktują jak niewolników a szczególnie przekonaja sie teraz przed świętami!!!Niech płaca tak jak w swoich krajach np w Niemczech co najmniej po 1000-1300€ mies.!!!
gosc1112 / 178.252.25.* / 2015-11-29 00:27
lepiej niech się Balcerowicz nie wypowiada, miał swoje 5 minut i nic dobrego dla narodu nie zrobił.Spowolnił gospodarkę którego skutki odczuwamy do teraz,nie wspominajac o innych geniuszach po nim.PIS chociaż sie stara i mysli o biednych i mało zarabiajacych. Mam nadzieję,ze rozliczy złodziei i zlikwiduje przerost biurokracji!!!
TENIA / 109.173.156.* / 2015-11-29 11:24
Pan Balcerowicz to dla mnie żaden autrorytet. Doskonale pamiętam jak Pan Balcerowicz wprowadzał program Sorosa-Sachsa i przez półtora roku utrzymywał stały kurs złotówki do dolara przy kilkusetprocentowej inflacji - a to pozwaliło zachodnim spekulantom na gigantyczne zyski - co inaczej oznacza inaczej, że otworzył wszystkie bramy naszego kraju obcemu kapitałowi i stworzył warunki do sprzedaży wszystkiego co się da za symboliczną złotówkę, jednocześnie skutecznie blokując polski eksport oraz likwidując wszelką konkurencję.. Pan Balcerowicz doskonale wiedział, że istotą tego planu jest szybkość działania, i że koncepcje Sachsa są krytykowane jako te prowadzące do skrajnej nędzy. Następni z powodzeniem kontynuowali jego dzieło ( Prezydent Kwaśniewski nawet odznaczył Pana Sachsa ), a kropkę nad i postawiła platforma wprowadzając ustawy i uchwały bijące w Polaka, no i została "kamieni kupa". Pan Balcerowicz wie, że aby dźwignąć lub zrujnować gospodarkę potrzeba mniej więcej dwóch dekad - np. Chiny ( postawiły na nogi swoją gospodarkę w takim czasie ). Obniżenie kosztów pracy-jak sugerują niektórzy- to nabijanie kieszeni obcemu kapitałowi, bo to on jest głównie naszym pracodawcą i nigdy my Polacy ich nie dostaniemy. POLSKIE PIENIĄDZE MUSZĄ TRAFIĆ W POLSKIE RĘCE!!! Nie wszystko od razu, przyjdzie czas i na obniżenie kosztów pracy. Może nie byłam wybitną studentką, ale wykładowców z ekonomii chyba miałam dobrych - nauczyli mnie myśleć i myślę, że należy pozwolić PIS-owi działać i go wspierać, bo chyba plan ma dobry, bo POLSKI.
janiszelk / 62.159.23.* / 2015-11-29 01:00
Na gospodarce się nie znasz, kiedyś Niemcy też tak myśleli, że dając wiecej na dzieci, to Niemki więcej będą rodzić, niestety wykorzystują to Turcy i następnei po nich muzułmanie..Bo ten dodatek to nie jest dla biednych, tylko dla ułatwienia Zycia tym biedniejszym, niestety społeczeństwo robi się wygodne, i większość obecnych młodych niechce mieć dzieci..najwyżej jedno...a gospodarka potrzebuje rąk do pracy i tak koło się zamyka..
ioh;lykrthew / 77.242.233.* / 2015-11-28 23:52
Pierwsze co wzrośnie, to... INFLACJA!
My280 / 83.24.18.* / 2015-11-29 00:20
Ty znasz się na gospodarce jak świnia na gwiazdach
zdzichu rychu / 88.199.193.* / 2015-11-29 00:19
Co za młotek, inflacja rośnie wtedy gdy drukuje się pieniądze bez pokrycia a nie gdy się pieniądze rozdaje.
zdzichu rychu / 88.199.193.* / 2015-11-29 00:19
Co za młotek, inflacja rośnie wtedy gdy drukuje się pieniądze bez pokrycia a nie gdy się pieniądze rozdaje.
aaa107 / 77.254.168.* / 2015-11-28 23:34

Nowy rząd ... będzie szukał pieniędzy na realizację swojego pomysłu, m.in. wprowadzając podatek bankowy

A co z bykowym? Czy to była by dyskryminacja? Otóż raczej nie. Konstytucja w rozdziale II art.32 gwarantuje nam równe prawa. Skoro system emerytalny jest tak skonstruowany, że składki idą na świadczenia emerytalne na bieżąco to nasze dzieci będą w przyszłości utrzymywać i swoich rodziców i singli i wszystkich którzy potomstwa się nie doczekali. Zakładając, że utrzymanie dziecka kosztuje tylko 500 zł oferowane przez rząd, to dwójka dzieci do 20-tego roku życia będzie mnie kosztowała 240tys. zł. To jest mój bezpośredni wkład finansowy w przyszłość kraju, nie licząc podatków które płacimy wszyscy. Nie potrzebuję pieniędzy od łaskawego państwa, które sam wpłacam do budżetu, na swoje dzieci. To jest zabieranie mi z jednej ręki i dawanie w drugą. (obsługa pieniędzy też kosztuje, więc zanim dostanę z powrotem to co dam, to z tej górki pewnie ubędzie spora kwota). Jeśli już robić jakieś reformy to niech one będą logiczne.
Reforma ta z resztą prowadzi w ślepy zaułek. Znowu po wszystkich cięciach okaże się że dostaną najbiedniejsi, a klasa średnia, obejdzie się smakiem. Już pojawiają się wątpliwości czy te pieniądze nie zostaną brzydko to nazywając -przepite- i są pomysły wprowadzenia bonów lub jakiejkolwiek innej kontroli nad wydawaniem tych pieniędzy. I dla tego cały proces motywowania powinien głównie skupić się właśnie na klasie średniej. W dzisiejszych czasach mimo wykształcenia i zdobytych kwalifikacji nikt nie jest pewny stałej pracy. Sama gwarancja na środki finansowe na utrzymanie dzieci w okresie przejściowym byłaby już dobrym motywatorem do posiadania więcej niż jednego dziecka.
Dawanie ryby zawsze było nieefektywne i demoralizujące. Reformy powinny być tak przeprowadzone aby dać wędkę.

Najnowsze wpisy