Forum Polityka, aktualnościGospodarka

6,2 tys. euro - to aktywa przeciętnego Polaka [wideo]

6,2 tys. euro - to aktywa przeciętnego Polaka [wideo]

Wyświetlaj:
prawda490 / 89.229.71.* / 2015-10-06 22:16
oki ale czy zachód dogoni Polskę w zarobkach naszych prezesów i pracodawców? wątpię,przecież na naszej zielonej wyspie oni mają się swietnie ale pracownik ma 1200 i nigdy nie dogonimy zachodu ale jak już podkreśliłem zachód nie ma szans z pensjami naszych pracodawców pluć na PO !!! to jest ich zasługa
etienee / 87.206.208.* / 2015-10-06 22:08
Przeciętny Kowalski to biedak żyje od pierwszego do pierwszego.Kombinujący jak opłacić,utrzymać siebie i rodzine. Zadłuzony w banku,bioracy kredyt aby spłacic drugi,bo ciagle mu brakuje.
rodzinny w polsce i na zachodzie nie pozostawia złudzeń
qasaw / 87.175.66.* / 2015-10-06 22:01
no przepraszam, nie widzicie roznicy? na to co przecietny polak moze sobie fundnac, kiedys bylo stac moze 5% ludnosci polski. Problem jest z bieda. Ale czy zachod sobie z tym poradzil? w niemczech kilka milionow zyje ponizej granicy biedy. W USA jeszcze wiecej. Nasza gospodarka jest za slaba by tym systemem zmniejszyc biede. To nie problem tak bardzo systemu finansowego jak prawnego. Panstwo demokratyczne, jest tylko w potocznej swiadomosci panstwem nalezacym do narodu. Naprawde nalezy do elit, lepiej mowiac jest wyporzyczone. I jak cos wyporzyczonego, mozna na nim jechac do upadku. Czym dalej wojna izimna wojna odalona jest w czasie, tym mniej biora elity uwage na sprawiedliwosc. Kapitalizm to system rozliczania, jest taki jak sobie go ulozymy. A ze dalej idziemy sredniowieczna wyobrazna, ze panstwo nie jest nasze, to ten co je wyporzyczyl zbiera podatk., Jak kiedys wlasciciel np Krol tego nie byl w stanie robic, bo nie mial tak rozbudowanej administracji i bal sie buntu. Ale my sie bojimy wojen i juz nie bedziemy lapac za bron z powodu zawysokich podatkow. Napewno tez nic nie zrobimy z tym, ze politycy nie reprezentuja nas tylko firmy nalezace do elit. Ale ze nam wcisnieto ze to nasze, bo daja miejsca pracy i placa od czasu do czasu podatki, to nie oburzamy sie jednostronnym lobbingiem i nepotyczno-mafijnymi praktykami. Nie mamy prawa do rownosci, ale do rownosci szans. Prawo aktualne coraz mniej ta rownosc szans wspiera. Chaotyczne prawo napewno nie wspiera powstanie i przetrwanie nowych firm. rozrosle firmy niedawno mialy trend fuzji, by lepiej wplywac na polityke, naszczescie skonczylo sie to kryzysem....
Lahcim / 89.73.203.* / 2015-10-06 21:57
To tak jak ze średnią krajową. Mój szef jada na obiad mięso. Ja jako pracownik jadam na obiad kapustę. W sumie obaj na obiad jemy gołąbki.
andrzej 516 / 83.238.48.* / 2015-10-06 21:40
jak to mozliwe skoro 95 erocentow wraca spowrotem do brukseli / czytaj niemiec / z pieniendzy ktore rzekomo unia nam daje. te pieniadze ktore sa na rynku sa to pieniadze ktore polakom starczaja od pierwszego do ostatniego. pytam sie skad te oszczednosci. chyba nalezalo by zrobic wyjawienia majatkowe rzadzacym na wszystkich szczeblach!!!!
TB / 37.7.124.* / 2015-10-06 21:38
FINANSOWO DOGANIAJĄ EUROPE TYLKO FIRMY ŻERUJĄCE NA PRACOWNIKACH I PŁACĄCE 1350 ZŁ NA RĘKĘ LUB 12 ZŁ NA GODZINĘ !!! O MNIEJSZYCH STAWKACH JUŻ NIE WSPOMNĘ BO TO BANDYCTWO-PRZESTĘPSTWO ,,MINIMALNA STAWKA GODZINOWA W POLSCE TYLKO DO PRZECIĘTNEGO ŻYCIA TO 18- 20 ZŁ i TAKIE POWINNO BYĆ MINIMUM !!!
aankaa / 109.233.88.* / 2015-10-06 21:31
Każdy obywatel miał dostać 100 milionów a dostał wielkie "G". Nie dziwmy się więc, że średnia jest tak niska. Większość obywateli ma kłopoty finansowe, ledwie wiążą koniec z końcem a ci obrzydliwie bogaci nie są wstanie "zrobić" dobrej średniej.
lorpaf / 83.7.31.* / 2015-10-06 21:18
Ta średnia jest prawdziwa,bo jeśli bonzowie zarabiają miliony a Polacy przymierają głodem,to średnia na obywatela tyle wynosi.
baribej / 91.192.2.* / 2015-10-06 21:17
coś mi się zdaje,chyba piszemy nie o tym kraju
emeryt719 / 83.22.251.* / 2015-10-06 21:12
jesteśmy bogacze, a więc poczta polska sa szaleje ze ściąganiem z biednych emerytów i rencistów haraczu jakim jest zaległy abonament rtv. I gdzieś maja prawo robiąc te egzekucje z naruszeniem prawa. W pismach które ślą do abonentów rtv piszą (obecnie już poleconym), że nie mieli obowiązku wysyłania indywidualnych nr identyfikacyjnych rtv w sposób prawnie skuteczny, czy urzędnicy finansowi z tej spółki znają chociaż trochę prawo, wystarczy poczytać kodeks postępowania administracyjnego. Ale chyba przykład biorą z góry.....
bogusław boligłowa / 83.23.97.* / 2015-10-06 21:08
jeszcze kilka lat to i 3rd bedzie miec wieksze aktywa od nędzarza polskiego
ghcyjrds / 89.67.193.* / 2015-10-06 21:01
Przypomina nam to że Rosjanie również doganiali zachód, może nawet lepsi byli, ale jakim kosztem - koszty zdecydowanie przerastały zyski. Na pewno doganiamy zachód z ubóstwem. Ceny w naszym pięknym kraju są podobne do tych na zachodzie, niestety spójrzmy realnie ludzie zarabiają grosze, nie wierzmy w mądrych teoretyków, ekonomistów cyferkowych, spójrzmy realnie. Może ktoś zleci sondę, zobaczymy jak się rozłożą ów dochody, zarobki Polaków.
keks / 89.72.6.* / 2015-10-06 21:00
he he, ktoś pomylił aktywa z kredytami :)
Sztygar / 83.10.148.* / 2015-10-06 22:04
Co za głupek to pisał? Skoro te same dane stwierdzają,że przeciętny Polak zarabia ok. 4100zł czyli 1000 euro brutto to jest ok. 700euro do ręki. Wychodzi, że przeciętny Polak nie je nie pije nie myje się na nic nie wydaje pieniążków nawet na paliwo czy oc przez prawie 9 miesięcy w roku. To się nazywa Polak pitraFi
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
m1969 / 31.2.110.* / 2015-10-06 20:57
Oni nawet wody z mozgu nie robia tylko patrzcie dziady
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
JAAAN / 78.10.172.* / 2015-10-06 20:34
Zagłosuję na każdego kto pomoże rozwiązać problem z alimentami.Zarabiając 2 tys nie jestem w stanie płacić 1tys zł alimentów czy ktoś to w końcu jest w stanie zrozumieć w tym kraju. Przez toi że straciłem pracę mam dług komornika i odebrano mi prawa rodzicielskie wmawiając że jestem złym ojcem - chory kraj w którym prawo głosu mają bezdzietne feministki a nie rodzice
oli18 / 2015-10-06 20:44
nie jesteś sam, też dostałem takie alimenty, kłopot jest tylko taki że w naszym kochanym kraju takich pieniędzy nie zarobisz, chyba że będziesz pracował po 300 godzin w miesiącu a to i tak ci nie pomoże bo komornik może ci zająć 60 % pensji- umowa o pracę a jak zlecenie to wszystko. pozostaje tylko emigracja.

Najnowsze wpisy