6 IX - 10 IX

devil000 / 2010-09-05 13:31
..........watek otwarty hossa na calego ;) tylko kupowac akcje
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2010-09-12 18:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Może by tak nowy wątek? Kto ma szczęśliwą rękę? Bo student gdzieś się zawieruszył....Tymczasem dane z Chin były zajefajne. Z wyjątkiem CPI,która wzrosła aż do 3,5%r/r. Dlaczego"aż"? Przecież to niewiele więcej od prognoz? Ano dlatego,bo jak pamiętam,to "chińskie źródło"z banku centralnego,zapowiadało już jakiś czas temu,że inflacja CPI powyżej 3%=podwyżka stopy procentowej. Jak na razie,nic takiego się nie stało,ale są przecieki,które mówią że toczą się zażarte dyskusje na temat podwyżki stopy dyskontowej...rzecz wisi na włosku. Nie wiem,czy jest to akurat włos z końskiego ogona,na jakim wisiał miecz Damoklesa...ale jednak coś w powietrzu wisi. Może jeszcze powisi?
Zeus52 / 2010-09-10 23:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zdaje się,że jest parę spraw do uporządkowania. Bo na razie mam takie luźne spostrzeżenia,wiele sprzeczności...to wymaga przemyślenia. Kuczyn zwrócił uwagę na parę istotnych rzeczy,które mogą zakłócić prognozy,które tutaj usiłuję uskuteczniać. Po pierwsze:Chiny przesunęły publikację danych CPI,PPI,produkcji,sprzedaży. Zamiast w poniedziałek,przyspieszyli ich publikację,która będzie w sobotę....to może być związane z podwyżką stóp depozytowych. Po drugie:w przyszłym tygodniu dane o produkcji w Stanach...może być ciężko. Przypominam korelację z Philadelphia FED Index(to akurat moje) Ona nie jest tak precyzyjna czasowo i ostatnio mimo ciągłych spadków Phil.FED,produkcja wypadała nieźle. Ale w końcu to musi wypłynąć. To były minusy dla rynków akcji,surowców. Plusem jest wybicie w górę linii trendu spadkowego przez wykres rentowności 10Y i jak zauważa Kuczyn,jeśli ten sygnał sprzedaży obligacji się potwierdzi,to znowu może być powodem wzrostów giełd i surowców. Także historycznie,wrzesień jest najgorszym miesiącem dla akcji,ale nie zawsze tak jest. Trudny orzech do zgryzienia. Ale to zostawmy na weekend. Pozdro All.
dumniy / 2010-09-10 15:59
Nie odzywam się prawie wcale ,ale czytam. co ciekawego sądzą inni.
Ja standardowo przy ostatnicy wzwyżkach na Wig 20 w okolicach 2540-2560 pkt pod koniec lipca zredukowałem akcje ze 100% (miałem 3 fundusze akcji Axa-akcje , ING bud i nier, unikorona akcje, ) do około 35%
-65% pinięzne,
-20% Axa-akcji-mają wyceny z opóźnionym zapłonem tzn. jak indeks zwyżkował w poniedziałek to odzwierciedlenie tego na jednostkach funduszu jest we środe-sam to zauważyłem i nie potrafię tego wytłumaczyć
-15% w DWS -50 miś
ze dwa-trzy dni później zredukowałem Axa akcji do 0 na rzecz misów i pieniężnego
i mój skład to aktualnie:
około 20% DWS 50 MIŚ i około 80% pieniężny + ślady po pozostałych w które inwestowałem około 2%
Na dzień dzisiejszy poszło zlecenie konwersji wczoraj wiec realizacja bedzie w pon lub wtorek i zredukowałem totalnie akcje do 0
w 100% pieniężny.
Myślę o następujących posunięciach w najbliższym czasie :
Licze oczywiście na spadki do okolic 2300 (niestety na dołek z połowy sierpnia sie nie załapałem )
Mam dwie strategie: jak bedziej szczyty w okolicach 2650-2700pkt to pewnie dolar stanieje i w 100% wejdę w obligację denominowane w dolarach tempelton global bond licząc na różnice wyceny walut lub
jak nie stanieje to licze na spadek na indeksach aby znów wejść w akcje w okolicach 2300 pkt. ma ktoś lepsze pomysły to proszę o podpowiedz
_Action / 62.61.32.* / 2010-09-10 19:37
dumniy, z jakiej platformy korzystasz ?SFI ?
dumniy niezarejestrowany / 83.7.119.* / 2010-09-10 20:11
Polisa AXA z wpłatą jednorazową premia czy plus nawet już nie pamietam.
Zerowe opłaty za wyjscie po 2 latach wiec muszę siedzieć jeszcze troszkę ponad rok.

Sporo fundów akcji, trochę mało takich co pozwolą w miare bezpiecznie grać na walutach obcych jakiś pieniężny przydałby się denominowany w Euro lub Dolarze wiec na gorsze czasy uciekam w obligacje amerykańsjiue wyceniane w dolarach licząc no osłabienie złotego podczas spadków indeksów.

Teraz głównie oszczędności wkładam w giełdę wiec fundusze odstawiłem trochę na bok i mniej się interesuje zreszta nie ma znaczenia bo fundusze raczej odzwierciedlają wig 20 (zalezy jaki fundusz niektóre WIG banki itd) wiec śledząc giełdę mam świadomość kiedy należy reagowac na funduszach
max1224 / 2010-09-09 22:36 / Tysiącznik na forum
ukłas świec na złocie wygląda fatalnie
Zeus52 / 2010-09-10 19:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Może do tego,co sam pisałem dodam opinię P.K. na temat akcji...to z komentarza porannego. Fundusze chcą zamknąć dobrze trzeci kwartał i zamkną go dobrze. Choćby nie wiem co się działo,czy to się komuś podoba,czy nie. I czy A.T. to pokaże,czy pokaże coś,wręcz przeciwnego,to rynki akcji i tak pod koniec września będą dużo wyżej,niż są teraz,a bardzo możliwe,że zaatakują i to skutecznie dotychczasowe szczyty. I na to nie ma siły...bo już od pewnego czasu widać,że fundusze mają gdzieś dane,fundamenty. A A.T.? Ten podjazd do szczytów(i ponad nie) WŁAŚNIE MA TAK WYGLĄDAĆ,jakby za chwilę miało się wszystko zawalić. To taka gra w kotka i myszkę z technikami...uprawiana przez grubasów(fundusze)...trochę opisałem to swoimi słowami,ale sens podobny.
dumniy niezarejestrowany / 83.7.119.* / 2010-09-10 20:18
Jak ma podejść jeszcze wyżej to jestem akurat trochę eksponowany na akcje większych spółek. na rachunku maklerskim na jakieś 3 tyś wiec jak spadnie to dużo w stosunku do portfela nie stracę a jak wzrośnie to te 250 zł też pieniądz wiec sobie to zostrawię.
max1224 / 2010-09-10 19:40 / Tysiącznik na forum
no to czemu nas w akcjach nie ma
Zeus52 / 2010-09-10 20:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ależ jesteśmy...w akcjach gold. Z tym mam właśnie problem...czy gold nadal będzie się tak zachowywało,że zakupy akcji spowodują spadek ceny złota? Czy w końcu złoto ruszy za eurodolarem,gdy ten odpali? I z jakiego poziomu odpali eurodolar. Obecnego? Czy z 1,26? P.K. pisał właściwie o pokonaniu szczytów z początku sierpnia i tylko ruchu w kierunku szczytów kwietniowych...ale(to już mój dodatek) pokonanie np przez S&P500 szczytu sierpniowego(1130p.)=wyłamanie LS ORGR=średnioterminowy sygnał zakupu=, zasięg ORGR(100p.)=1230p. Ale tuż poniżej jest szczyt kwietniowy. A,jak zauważa Piotruś,taki ruch nie oznacza końca korekty całego impulsu wzrostowego od marca 2009r. Bo nadal korekta jest zbyt mała. Zbyt krótka i mało uciążliwa,jak my pisaliśmy. Być może wlaśnie dopiero ten ruch,wysoko ponad szczyty z sierpnia,być może nawet z nadbiciem szczytu z kwietnia...ten ruch ma szansę stać się właściwym,wielkim"B" korekty?To wszystko zbyt rozległe i dalekie w czasie. Ale na razie,na wrzesień,wypada na to,że fundusze staną na głowie i dopną swego. Będą dobre wyniki za 3 kwartał. A co do innych aktywów,poza gold...to do przemyślenia. Ciągle nie dowierzam,że na gold zechca się bardziej skorekcić,niż do linii trendu...także na spółkach.
max1224 / 2010-09-10 20:22 / Tysiącznik na forum
no tak ja już zapominam że ml5 to akcje a tymczasem po wczorajszym naszfund oddał 0,5% aż wierzyć się nie chce
max1224 / 2010-09-11 11:45 / Tysiącznik na forum
sorry ale wkradł mi się błąd a razczej zgubiłem dzień nie miałem notowań z czwartku i te pół procenta to różnica między wyceną ze środy i piątku między czwartkiem i piątkiem jest 0,91% dzięki Zeusie
Zeus52 / 2010-09-12 18:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie ma za co.Ja też zauważyłem to później,dlatego napisałem na priva,że coś nie gra...
Zeus52 / 2010-09-10 22:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wczoraj dobrze sprawiła się część spółek,nie uwzględniana w indeksie XAU. Nieźle w Londynie wypadła Fresnillo(srebro!).Natomiast dzisiaj nieźle poszły spółki z XAU,a zwłaszcza wspominany wczoraj Barrick Gold.
Zeus52 / 2010-09-10 00:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max. Ciekawostka. Wiesz,że danych z rynku pracy,na które wszyscy czekali,właściwie dzisiaj nie było. Nie wiem czy wszyscy się doczytali,więc powiem. 9 stanów nie nadesłało wyników na temat nowych wniosków o zasiłek, z powodu Święta Pracy w Stanach. To bardzo popsuło humory traderom... Bo najpierw otrzymali dobre dane,a później Departament Pracy to sprostował...że to nie są właściwe wyniki.Tym razem,w tym tygodniu,to był rodzaj prognozy,a nie rzeczywiste dane. A to już podejrzenia,niepokój....i nadal trzeba czekać,aby się przekonać,które wyniki były"wypadkiem przy pracy". Czy te złe,w okolicach 500tys.? Czy może te późniejsze,lepsze,to tylko taki traf? Dopiero przyszły tydzień to może wyjaśni.
max1224 / 2010-09-10 08:03 / Tysiącznik na forum
no mo tym nie wiedziałem zresztą wczoraj dość wcześnie się zwijałem
Zeus52 / 2010-09-10 09:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
Łucjan dziś w analizie Newmont Mining,na stooq.pl zaznaczył,że Newmont jednak nie idzie tak samo,jak Newcrest,nieco inny układ...i przynajmniej jeden użytkownik spółek surowcowych będzie wiedział,o co chodzi...jak myślisz? Kogo mógł mieć na myśli?
max1224 / 2010-09-10 09:22 / Tysiącznik na forum
jest faktycznie jeden:-))
Zeus52 / 2010-09-10 09:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak jakby. Tymczasem plusy dla byków,to dane z Japoni i Chin(przewidywania się sprawdziły),a także wyraźny wzrost wczoraj rentowności 10Y u Janków...zachowała się tak,jakby wczorajsze dane były super dobre. Z rynku pracy,jak pisałem,nie były...bo właściwie ich nie było,to był tylko dalszy ciąg prognozy. Za to dobre były dane o deficycie handlowym...to na plus dla przyszłego PKB. Ogólnie wzrost rentowności 10Y=wzrost apetytu na ryzyko=źle dla dolara...i choć A.T. pokazuje coś innego,to jednak liczyłbym bardziej na wzrost ED. A giełdy? Tak samo.
max1224 / 2010-09-10 15:44 / Tysiącznik na forum
oj trzęsie dziś na złotku trzęsie
Zeus52 / 2010-09-10 20:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
Złoto jest już drogie,stoi ciągle pod szczytem wszechczasów. Po pierwsze,to czegoś takiego nie przebija się z marszu. Potrzebny jest odpoczynek. Ale potrzebne jest też paliwo,wspominałem o jego braku w tej chwili. To wcale nie wyklucza skutecznego ataku na szczyt. Takie czajenie się,nawet to sugeruje. Ale to byłaby już bańka...nie podparta fundamentalnie...bez odpowiednich danych,bez Bena. A więc szybki wyskok i w końcu huczny upadek.
Zeus52 / 2010-09-10 09:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ciekawe,jaka reakcja będzie po danych z Japonii i Chin. Jak wczoraj się spodziewałem,że po tych danych możemy mieć kłopoty z poduszką dolarową....i tak też może być. Dane zarąbiste,więc i reakcja u Janków będzie. A jak u Janków,to i reszta powinna to wyprzedzać. Tymczasem Newcrest zjechał o 2%...ale to zjazd kontrolowany. Zjechał i dolnym cieniem odbił się od pokonanego wczoraj poziomu szczytu grudniowego,oznajmiając,że tyle korekty mu wystarczy. Newmont wygląda jakby gorzej,ale też ma raczej dość spadania.
Zeus52 / 2010-09-10 00:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
Faktycznie. Jak ja nie lubię,gdy zaczynają od razu po północy badanie górnego cienia takiej świecy,jak ta ze środy...później takie mamy zakończenie. Kurczę,ML5 dziś nieźle się sprawił z tym +0,42%...ale to pewnie wpływ tych+2,5%Newcrest Mining i ewentualnie Gold Corp,Freeport McMoran,Fresnillo i paru innych. Reszta spółek wygląda fatalnie...choć niektóre z nich...jest jakiś promyk w tej fatalności,że kończą korektę z powodu wypełnienia jej zakresu,np Barrick Gold. Co dalej? Jutro już nam się nie upiecze. Musiałby dolar pójść w górę...to by ratowało sytuację. Ale znowu...dolar może i poratuje...lecz pewnie tylko jutro. Choć i tego nie można być pewnym. Najważniejsze jutrzejsze dane nadejdą w nocy...i możliwe,że nie będzie dolarowej poduszki.
max1224 / 2010-09-10 08:03 / Tysiącznik na forum
taaa dziś spokojnie na -2% trzeba się przygotować jak nic i liczyć na dolara
max1224 / 2010-09-09 22:26 / Tysiącznik na forum
stasiek nie pokonał lini trendu czwarty dzień
druga świeczka z górnym cieniem
sts lada chwila da sygnał sprzedaży
to jeszcze nic nie musi oznaczać ale byki tracą przewagę czyżby optymizm się wyczerpywał ?
na złocie tymczasem mamy szybkie chłodzenie oscylatorów być może przed tak wyczekiwanym atakiem się zobaczy dwie trzy sesje i powinnop się wyjaśnić
London / 2010-09-10 00:57 / Bywalec forum
Jesteśmy w dosyć kluczowych momentach i na S&P jak i na Wigu . Na pierwszym potrójny szczyt , SMA 200 i 1127-1130 pnkt tworzą solidny sufit i chyba cieżko będzie się przebić na drugim opadająca linnia trendu od szczytu 2600 przez 2560 i 2545 , co w sumie tworzy nam potrójny szczyt . Także w obu przypadkach indeksy stanęły w podobnych okolicznościach. A paliwa chyba zaczyna brakować do solidnego wyskoku.
Zeus52 / 2010-09-10 00:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ta świeca na Staśku to chyba przypadek. Sytuacja tak się złożyła. Zobacz wyżej. Wyobraź sobie,że inwestorzy dostają dane,na które czekali...i nagle okazuje się,że dzisiejsze dane,czyli paliwo na którym jechali...ktoś nieco "ochrzcił". I bykom silniki zaczęły się krztusić.
privy / 2010-09-09 14:52 / Tysiącznik na forum
My wczoraj, dziś Ruscy i Niemcy przełamali swojego orgr-a. Who next? Zostali Brazylijczycy i Goldmany
screep / 178.19.184.* / 2010-09-09 20:46
hm czy ktos mi powie jak odczytac rgr na dolarze o 16 czy to nie rgr? i czy ktos pokusi sie o analize ise100 i set
Rumburak / 2010-09-09 17:43 / Bywalec forum
pewnie głupie pytanie ale dlaczego zamyślacie o BRICu? tylko przez technikę?
fundator / 89.74.238.* / 2010-09-09 18:30
Raczej pytanie czemu jeszcze nikt nie rozpatruje powrotu do funduszy akcyjnych - cały czas tylko wątki o złocie a tutaj mówi się o 2700-2800 na wig20 :)
max1224 / 2010-09-09 19:05 / Tysiącznik na forum
do 2620 niewiele ponad 3% a stamtąd wielce prawdopodobny owrót i jazdaw kierunku 2350 czyl ponad 7% potencjalny zysk nie wart ryzyka to pierwsze a drugie bierze się to z zajętych pozycji na złocie od wejścia do tej pory mam ponad 26% zysku to logiczne że mnie bardziej złoto interesuje a teraz właśnie na staśku lekkie cofnięcie do lini trendu zniżkującego z którą walczy 4 dzień jak nie poradzi to zasada co nie może rosnąć musi spadać może się zrealizować ;-)) może się mylę ale tak mi się to układa
privy / 2010-09-09 19:32 / Tysiącznik na forum
Długo tam siedzisz?
max1224 / 2010-09-09 19:37 / Tysiącznik na forum
od dnia kobiet czy jakoś tak musiałbym doikładną datę sprawdzić
privy / 2010-09-09 19:51 / Tysiącznik na forum
Wow
Zeus52 / 2010-09-09 23:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
W różnych może częściach portfela,ale właśnie od tego czasu(czy nawet wcześniej to było?). Ale wydaje mi się,że siedzę od lutego...ciągle w gold. Z tym,że w różnych proporcjach,z różnymi dodatkowymi fundami(ML6,SKAN2,coś z GPW),ale zawsze dużo ML5. Musiałbym sprawdzić zlecenia...ale zdaje się,że jakoś tak wypada..
max1224 / 2010-09-10 08:05 / Tysiącznik na forum
ja cały czas niezmiennie połową porfela druga szuka to na gpw to na EM to w dolcu i różnie bywa
privy / 2010-09-09 19:03 / Tysiącznik na forum
To przez Zeusa, nadwornego złotnika. Ja po dzisiejszej wycenie zredukowałem portfel akcyjny do 35%. Wolę spokojnie popatrzeć na podwójny szczyt niż rozbić o niego głowę. Dziś prawdopodobnie z poniedziałkową wyceną zredukuję się do zera.
tim999 / 89.73.76.* / 2010-09-09 19:43
Zredukowałeś privy złoto? Przewidujesz jakąś zwałke przy próbie ataku na 1265?
privy / 2010-09-09 20:01 / Tysiącznik na forum
Nie mam złota, mam fundy oparte na WIG i sWig80 trochę Rosji a najmniej Brazylii. Co do złota to trzeba mieć czucie Zeusa i nerwy Maxa by teraz tam siedzieć. Na złocie mamy falę nr 5, która może skończyć się nagle, gdyż minimalny zasięg już zaliczyła. Zatem zaczyna się rosyjska ruletka.
Rumburak / 2010-09-09 20:12 / Bywalec forum
na 3letnim ładnie widać tą 5 falę ale wydaje się że jeszcze trochę mogłaby pójść up [ostatnia z reguły jest najbardziej "wystrzałowa"] aczkolwiek ten opór wrzechczasów może być tą psychologiczną barierą...
privy / 2010-09-09 20:22 / Tysiącznik na forum
To nie jest wykluczone. Z tego właśnie powodu jak się zacznie nazwijmy to ''korekta'' w 5ce to gdy się zakończy sam wskoczę w złoto na ten ''strzał''. Teraz budujemy podwójny szczyt więc jest to stosunkowo dobry moment na potencjalną korektę.
Viqy / 2010-09-09 18:54
może dlatego że wzrosty mają ... chybotliwe fundamenty ?
Zeus52 / 2010-09-08 19:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
Hmm....To już może ja dzisiaj nic nie napiszę...bo dolarowcy,jak mnie dopadną,to jak nic obwieszą na suchej gałęzi za te wczorajsze prognozy poniźej...
privy / 2010-09-08 19:52 / Tysiącznik na forum
Po prostu jest boordel na walutach. Trudno z określeniem kierunku a i zwroty są takie, że nie wiadomo czy to strząśnięcie czy nie. Stosuję już tak szerokie stopy, że sam zaczynam się bać.
max1224 / 2010-09-08 20:40 / Tysiącznik na forum
taaa nic nie piszę bo nie do końca mam koncept targają mnie takie dziwne myśli ot wpisy niedzielne np. do południa nastawienie ;-)) po południu :-(( albo odwrotnie a i w portfelu huśtawka z wyjściem nie utrafisz za dużo zmian trzymta się chopy bo pewnie jakiś sztorm się zbliża prawdopodobnie z wiedźmami
Zeus52 / 2010-09-09 08:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max. O oddawaniu w ML5, zdaje się że mowy nie ma. Ten wykres Newcrest Mining(gold) z nocy,który Ci podesłałem to jeszcze nic. To był wstęp...teraz to już rakieta Ziemia-kosmos! Oni nie mają złudzeń. Do 7.00 zrobili,co widzialeś,odpoczęli pod szczytem grudniowym i teraz ostre fruwanie...już do szczytu wszechczasów z marca 2008 nie mają żadnych przeszkód.
Zeus52 / 2010-09-08 20:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Cóż....wrzesień. Dzięki,że napisałeś,bo już nudno i jakoś nieswojo się zrobiło...cicho,pusto na forum,a monologi to nic przyjemnego.
Viqy / 2010-09-08 20:32
Ja tam klikam dla odświeżenia strony co chwilę f5, a jest tu takich jak ja ... na pewno nastu, więc Zeus nie jesteś sam :)
privy / 2010-09-08 20:28 / Tysiącznik na forum
To może napiszę, że na bovespie możliwa flaga, a w zasadzie coraz więcej indeksów tak wygląda. Wiadomo wiedźmy się zbliżają.
Zeus52 / 2010-09-08 20:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
O właśnie! A że do wiedźm nieco czasu pozostało...to może da się co nieco upichcić?
max1224 / 2010-09-08 20:58 / Tysiącznik na forum
tymczasem stasiek balansuje przy lini trendu spadkowego wyznaczonego szcytami lok w kwietniu i pod koniec lipca wiele może zależeć od trwałego przebicia a czy się powiedzie jutro zobaczymy pewnie po danych o bezrobociu
Zeus52 / 2010-09-08 21:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
Co myślisz o BRIC? Poza tym,to my w Skandii mamy w końcu SCH1,czy nie mamy?
max1224 / 2010-09-08 21:33 / Tysiącznik na forum
looknij na skrzynkę a sch1 nie mamy i nie wiem po co jeszcze figuruje w wykazie chyba żeby drażnić
Zeus52 / 2010-09-08 21:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,dostałem wykresy. Czyżby"Złoty krzyż"na BRIC się szykował?....to pierwsza myśl. Ale za chwilę:"Eee...MA50 idzie pod słabym kątem". Ale co nieco z BRIC powinno wyjść.
max1224 / 2010-09-08 21:58 / Tysiącznik na forum
na dziś to mi się mało prawdopodobne wydaje ale za czas jakiś (jak z tym orgr na staśku) jak już o tym zapomnę to mi pewnie PK przypomni he he he no i wiara w związku z tym mniejsza a można było pod tego staśka zagrać tyle że złoto w tym czasie bardzo dobrze się sprawiło i jest OK choć jakieś chmurki (nie ichimoku) na horyzoncie się pojawiają w każdym razie 57,14 to wycena ml5 bardzo wysoko
PS. z forexu dolar się nam dźwiga po troszkę
Zeus52 / 2010-09-08 22:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
S&P500 ma nad sobą linię trendu,ale pod sobą okno hossy. Nasdaq nawet dwa okna hossy. Na tej podstawie i wobec bezsiły niedźwiedzi wczoraj,na tym oknie,uznałem,że indeksy wyglądają w porzo. Także bezsilność niedźwiedzi na miedzi,które nie potrafiły właściwie wykorzystać wcześniejszej"narady",doprowadziła mnie do wniosku,że miedzi bliżej jest do ataku na szczyt wszechczasów,niż do większej korekty. Ropa wiadomo,układ świecowy,a eurodolar...ruch powrotny do wybitego w górę kanału spadkowego i ewentualne międlenie się pomiędzy 1,26 a 1,29. Do tego Obama. I dlatego,tak źle wróżyłem wczoraj dolarowi. Dzisiaj doszły dobre dane z Japonii...i to dało efekty. Złoto niepokoi,to fakt. Taka świeczka,to jeszcze żaden problem,bo równie dobrze oznacza,że wsparcie intra jednak działa i udanie się wybroniło. A jak się wybroniło,to powinna być próba odbicia,co w komresji dziennej oznacza walkę na górnym cieniu. Ale niepokój wzbudza. Dziś ML5 znowu,jak zwykle od dłuższego czasu na zielono. ML5:+0,83%,a na czysto:+1,56%...w razie Niemca jest nadwyżka i jest z czego oddać...
max1224 / 2010-09-08 22:53 / Tysiącznik na forum
a to wszystko składa się na BRIC stąd Twoje dywagacje dolar buja się obecnie ok 3,09 i ciut
max1224 / 2010-09-08 22:55 / Tysiącznik na forum
a błędne to rozumowanie "jest z czego oddać" szczególnie jak widać możliwość dalszego windowania portfela jest jedno ale jak się dobrze nie utrafi to można wypaść z obiegu na czas jakiś i to asekurację jest w stanie uzasadnić;-)) oj chyba się zakałapućkałem
Zeus52 / 2010-09-08 23:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie. Nie "zakałapućkałeś" się. Do pokonania szczytu na gold brak chyba jednak w tej chwili paliwa. Na wzrosty było wystarczające,ale na pobicie szczytu to chyba za mało. Przynajmniej teraz...ani strachu nie ma (bezpieczna przystań),ani obaw o inflację,Benek też jej na razie nie napędzi...Obama udaje tylko,że coś robi,bo wybory...a tym czasem uprawia jedynie politykę i to minimalnym,prawie zerowym kosztem. Takie polityczno-wyborcze ble,ble,ble...Myślę o nowych szczytach na gold...ale chyba nie w tej chwili. Więc masz rację...może już powinniśmy siedzieć gdzie indziej i szukać lepszej okazji,a nie mówić:"a co tam,jakoś to będzie. Przeżyjemy korektę,bo najwyżej zabierze nieco,co właśnie wpadło". Sorki...
max1224 / 2010-09-08 23:49 / Tysiącznik na forum
ale za co sorki właśnie o to chodzi pisząc miałem wrażenie że gubię wątek ale Ty już tak dobrze te moje pokręcone wpisy odczytujesz że właściwie tak półżartem to po kiego grzyba cokolwiek pisać jak wszystko jasne (kiedyś trenowaliśmy tzw. nieuczesane myśli i to procentuje ;-))) a tak serio to mam coraz częściej takie myśli że albo tzreba szukać czegoś nowego albo stanąć z boku pytanie czy nie za późno jutro by było dlatego przypominam o bezrobociu co kilka wpisów a nuż
Zeus52 / 2010-09-09 00:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jakaś nadzieja istnieje,to fakt...ale ostatnio minimalnie,bo minimalnie,lecz jednak spadła średnia...nie wiem,co o tym sądzić. Bo wniosków o zasiłek i tak jest bardzo dużo. Niestety,to wypada tak,że tym razem na dwoje babka wróżyła. Dopiero jutro się okaże. Nawet przeczucia mam sprzeczne.
max1224 / 2010-09-08 21:27 / Tysiącznik na forum
kilka tygodni temu przyglądałem się a teraz tak szczerze nie wiem (skupiony na złocie i dolarze zapomniałem)
Zeus52 / 2010-09-08 09:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
Newcrest Mining,jak zapowiadał na wykresie,tak też i zakończył odpoczynek i przystąpił do pracy. Dzisiejszy,nocny wypiek,to nie maribuzu,ale niewiele brakuje...ładny,biały korpus. Ponieważ spółki z XAU,niektóre,wcześniej zmałpowały podobne układy do Newcrest...więc może nadal będą konsekwentne w naśladownictwie i pokażą dzisiaj,że nie są gorsze.
Zeus52 / 2010-09-07 23:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
No i ML5,jak zwykle ostatnio znowu na plusie. Co prawda minimalnym,zaledwie+0,04%,ale jednak. Więcej się nie dało,bo trochę galimatiasu było w piątek,co fund musiał"uporządkować",a poza tym, Newcrest dziś odpoczywał(drugą sesję),co spowodowało osunięcie:-0,55%,ale z wykresu wygląda,że odpoczynek ma zamiar zakończyć...jak również wiele spółek z indeksu XAU ma ochotę zrobić to samo i nadganiać stracony względen Newcrest czas. Robi to Barrick Gold,robi wspominany Newmont Mining,a także ładne wzorki pokazały Gold Corp,Rand Gold,Lihir Gold,Agnico Eagle Mining,a także Minas Buenaventura. Dziś dolar ładnie dołożył do wyniku. Możliwe,że dołoży także coś jutro. Przynajmniej do fixingu NBP,do godz. 11.00,więc jeszcze coś się z tego zaliczy. Później.... z dolarem może być już tylko gorzej. Ale spierał się nie będę. Może dolar faktycznie zaliczy jeszcze jedną sesję na plus(?) Ale,jak wyżej...pożyjemy,zobaczymy. Na razie:indeksy O.K.!,surowce(ropa,miedź) O.K.!,Eurodolar,mimo dużego spadku...nie powiem,że całkiem O.K...ale BYĆ MOŻE właśnie rysuje coś fajnego(choć nie jest to miłe dla dolarowców)...i trudno nastawiać się z góry,że nie wyrysuje prawego ramienia. A jeśli tak miało by się stać...to właściwie jeśli już nie cały spadek,to przynajmniej jego znakomitą większość ED już ma za sobą...prawie jednym rzutem. Ale to była tylko taka bajka-ostrzeżenie. Bo oczywiście wszystko rozstrzygnie się dopiero w najbliższych dniach. A być może już jutro.
max1224 / 2010-09-07 16:59 / Tysiącznik na forum
no i wiem już wszystko nie tak całkiem ten mbank za darmo los zmusił mnie do wypłaty niewielkiej sumki a że sprawa pilna to pomyślałem że w mbanku szybciej niż w skandii i wezmę z tej inwestycji gdzie można realizować zyski a to oczywiście dws gold no i zamiast kwoty zleconej na koncie widnieje o 2,067% niższa oczywiście dla pełnej jasności jest OK znam zasady gry ale prośba nie mówcie więcej że w mbanku jest wszystko za darmo
Zeus52 / 2010-09-07 22:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Hmm...jednak milszego akcentu zabrakło. Jeszcze nie tym razem. Ale ulokowali się pomiędzy szczytami. Ponad czerwcowymi,a tuż poniżej majowego...
Zeus52 / 2010-09-07 20:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max,nie zdziwię się,jeśli finisz u Janków będzie szokiem...pozytywnym szokiem. Zobacz na stockcharts.com ,na XAU-index...gdzie już krąży i co planuje.
Zeus52 / 2010-09-07 18:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max, a teraz powrót do właściwego wątku:zobacz na stooq.pl jaki "wzrost" im dała Impala za wczoraj...+76%. I ten błąd na wykresie spowodował,że automat pokazał dzisiaj"spadek"o 44%
desperado22 / 2010-09-07 17:06 / portfel
Ja nie mam funduszy w mbanku tylko na platformie multifund ale myślę że jeśli zrealizowałes zyski to masz potrącony podatek belki
max1224 / 2010-09-07 17:11 / Tysiącznik na forum
dokładnie nie chodzi o potrącenie tylko o dość głośną i powszechną opinię że w mbanku wszystko za darmo a nie jest (co naturalne) i to chciałem zaakcentować
marcin01234 / 2010-09-07 17:48
Dziwne. Ja w mBanku robiłem sporo różny operacji na funduszach (żeby sprawdzić, jakie są terminy realizacji w zależności od godziny złożenia zlecenia) i ani razu nie pobrało mi żadnej prowizji. Wszystko się zgadzało według wyceny z danego dnia.

Przy czym dodam, że nie bawiłem się DWS-em.
Zeus52 / 2010-09-07 17:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dokładnie. Za darmo to nawet w pysk nie chcą dać...a to,co ukryte zawsze gdzieś w końcu musi wyjść.
max1224 / 2010-09-07 17:50 / Tysiącznik na forum
jak to w bajeczkach ing było ? to tylko mamy za darmo co robimy sami
Zeus52 / 2010-09-07 17:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
Albo w pewnym banku,jednym z najdroższych w Polsce...cóż? "Wyższa kultura".... rąbania!
marcin01234 / 2010-09-07 17:58
Byłbym wdzięczny, jeżeli zadzwoniłbyś na ich mLinię i spróbował dowiedzieć się, przez kogo i na jakiej podstawie została pobrana ta opłata/prowizja(?).

Jeżeli faktycznie w przypadku DWS coś pobierają, to skutecznie zniechęci mnie to do inwestycji w ten fundusz.
Zeus52 / 2010-09-07 18:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
Maxowi raczej nie chodziło o zniechęcanie nikogo. Bo zarabiasz...i to się liczy. A prowizje muszą być. Tylko chodzi o to,by nie mówić,że coś jest bezpłatne,jeśli tak do końca nie jest. Tylko o to chodziło,jeśli dobrze zrozumiałem.
privy / 2010-09-07 18:18 / Tysiącznik na forum
Chyba trochę się zapędziliście. Zdarza się tak, że fundy nie przewalają dokładnie takiej kasy jaką dokładnie chcemy, różnice są niewielkie, ale to czego brakuje pozostaje na tym co zostało w funduszu. Ja mam tak bez przerwy, ale suma sumarum zgadza się co do grosza. Więc pytanie do Maksa - wywaliłeś wszystko co miałeś w tym fundzie? Trzeba też pamiętać o tzw. FIFO czyli trybie rozliczania jednostek. Jeżeli międzyczasie były robione kilkukrotne konwersje w parasolce sytuacja staje się trudna do uchwycenia.
max1224 / 2010-09-08 01:34 / Tysiącznik na forum
wybrałem 75% wkładu tak precyzyjnie a do tych 25% pozostały też zyski ale chłopaki dajcie spokój jak popoatrze na różnicę w czyli tę brakującą część u porównam z wypracowanym zyskiem to w świetle dyskusji wychodzę na tego wójaszka z opowieści wigilijnej i za dobrze mi z tym nie jest Zeus trafił w punkt z intencjami i na tym zakończmy poczekam na wydruk transakcji i wszystko się wyjaśni dajcie na luz
marcin01234 / 2010-09-07 18:25
Maxowi "zabrakło" kasy przy wpłacie. Podejrzewam, że może wycena była z innego dnia. Najlepiej byłoby to sprawdzić w historii operacji. Tam jest wyszczególnione ile zainwestowano kasy, po jakim kursie i ile jednostek zakupiono.

Jeżeli coś się nie zgadza, to trzeba to reklamować przez mLinię.

Mi się takie coś jeszcze nie zdażyło. Zawsze było bez opłat i bez "błędów".
marcin01234 / 2010-09-07 18:28
O matko. "Zdarzyło", nie "zdażyło". Przepraszam wszystkich forumowiczów.
marcin01234 / 2010-09-07 18:15
Nie no, tak być nie może.

mBank w regulaminie SFI inforumuje, że nie pobiera żadnej prowizji. Jeżeli maxowi pobrał, to sprawa powinna zostać wyjaśniona, a pobrana opłata zwrócona. W przeciwnym wypadku sprawa kwalifikuje się do sądu (chociaż nie jestem prawnikiem).

Ode mnie w każdym razie prowizji jeszcze żadnej nie pobrali, a wykonałem już mnóstwo zleceń zakupu, konwersji i sprzedaży funduszy ING i Union Investment (UniKorona).

Przypuszczam też, że gdyby pobierali opłaty np.: od DWS, to na forum mBanku zaraz znalazłyby się kolejne wątki "bezczelność mBanku nie zna granic". Jest już ich tam sporo, ale nie dotyczą SFI :)
max1224 / 2010-09-07 18:13 / Tysiącznik na forum
jak zwykle prefect
YareckiL / 2010-09-07 18:20
Nie powinno być żadnej prowizji przy wypłacie, jedyne koszty to koszty zarządzania, które są już wkalkulowane w wycenę danego funduszu (to tak w kwestii "za darmo"). Wiele razy wycofywałem kasę z DWS Gold i zawsze wg aktualnej wyceny wsio się zgadzało.
u2mart / 2010-09-07 19:14 / Tysiącznik na forum
Od siebie dodam, że też mi się nie zdarzyło żeby potrącili coś poza podatkiem.
Ps. Forex wciąga wirtualnie, tylko szkoda że wirtualnie bo zysk od wczoraj już by zwrócił stratę z całej bessy (
privy / 2010-09-07 19:21 / Tysiącznik na forum
Albo ją podwoił :) Real to zupełnie inna bajka bo poza rynkiem musisz dodatkowo pokonać najtrudniejszego przeciwnika.
u2mart / 2010-09-07 20:15 / Tysiącznik na forum
to samo pomyślałem kilka razy już dziś.
Jak pisał diabełek ziółka i jeszcze raz ziółka, albo coś mocniejszego.
Emocje najgorszy doradca
max1224 / 2010-09-07 15:19 / Tysiącznik na forum
złoto dało czadu piękna rakieta ok.14:30 dolar już wg nbp daje dziś to co wczoraj pożyczył tworząc przeciekawy układ na wykresie dziennym usdpln sami zobaczcie na stoog aż jestem ciekaw czy tak samo wyglądało będzie na stockcharts (wiemy że zdarzają się różnice) i tylko impala kładzie się na to cieniem sięgającym tylko dziś -43,78% wg stooq a może to tylko błąd?
Zeus52 / 2010-09-07 17:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Znowu błąd stooq.pl. Ostatnio widziałem ją na plusie,ale jeszcze sprawdzę.
max1224 / 2010-09-07 17:47 / Tysiącznik na forum
he he teraz już -44,65%
Zeus52 / 2010-09-07 08:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mało czasu,bo już w drodze do pracy. Ale tak...B.of Japan,bez zmian. Royal Bank of Australia...bez zmian. Ale RBoA dość negatywne wypowiedzi na temat gospodarki Eurolandu. Także artykuł w Wall Street Journal o niedoszacowaniu niektórych banków w stress testach. To niewielki minus. Ale Obana zapowiedział pomoc w wysokości 50 mld dolarów. A to już minus duży. Duży,gdyż to za mały,wręcz symboliczny ruch. Powinien sprawić zawód. Ale grozi to raczej jedynie realizacją zysków,a nie zwałką,ponieważ jutro Obama przedstawia następną część planu,o wartości 100 mld $... A dzisiaj? Dopiero Janki zadecydują.
u2mart / 2010-09-05 23:26 / Tysiącznik na forum
powitał w nowym tygodniu )
Właśnie testuje forex na rachunku demo, eghh tu to są skoki dopiero.
devil000 / 2010-09-06 22:35 / Bywalec forum
U2mart a jak myslisz skad tyle zawalow sie bierze - co drugi po zawale na forexie pogrywal:) tylko ziolka hehe zielone!!!!
u2mart / 2010-09-07 07:59 / Tysiącznik na forum
zawałów i stanów euforycznych pewnie też. Jak zobaczyłem po nocy , że za kilka godzin mi się pół bessy odrobiło to robi wrażenie. Oczywiście wszystko wirtualnie a i strach pomyśleć co by było gdyby to w drugą stronę poszło.
devil000 / 2010-09-05 17:04 / Bywalec forum
Dwa watki to o jeden za dzo na ten tydzien pewnie zakladane byly w tem samym czasie tylko mnie przycisnelo i musialem odcedzic co nieco. Oczywicie pewnie kazdy zrozumial moja anomalna aprobate do akcji to tylko po to by zmylic grubego bo pisalem juz jakis czas temu o zielonym, ziolkach itp......:)
max1224 / 2010-09-05 17:28 / Tysiącznik na forum
mam osobisty dylemacik wejście tak na 100% tylko w złoto czy w dolara będę się jutro zastanawiał teraz trzeba cieszyć się z końcówki weekendu
devil000 / 2010-09-05 18:50 / Bywalec forum
to moze maxiu pol na pol bylo by po problemie a jak by i zlotko wypalilo to podwojna moc wlasnie nad tym tez rozmyslalem mam dodatkowy kapital do wrzucenia procz tego co juz siedzi w dolcu i rozmyslam nad zlotem w dws-ie ale zloto to nie moj temat czytalem zeusa i on liczy nawet na nowe szczyty czyli temat perespaktywiczny.....a jutro to chyba za duzo sie nie dowiemy co by sie nie dzialo to i tak bez jankeskich pejsatych cfffaniakow.......
Zeus52 / 2010-09-06 16:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,liczę. Ale niekoniecznie od razu,w linii prostej...liczyłem,że po piątku Euroland poszaleje na eurodolarze,co odbije się pozytywnie na złotku...ale jak widać,nici z tego. Bez Janków i praktycznie bez żadnych danych makro(jedyne,jakie były, nie nadają się nawet na pretekst) zapanował totalny marazm. Co prawda przewaga byków na indeksach(wszystkich z GPW,DAX,jak i u Janków)jest technicznie totalna,ale jak widać,bez pretekstów byki wolą odpocząć...ale przypomnę,że BYĆ MOŻE szykuje się ostra jazda. Jeśli mamy RGR,albo ORGR...to mamy zwykle większą jazdę w kierunku zgodnym z formacją...ale o pojedyńczą wysokość formacji. Natomiast w wypadku"Psa Baskervilla",jazda jest zwykle podwójna:od linii szyi, do szczytu formacji. A następnie jeszcze raz tyle w tym samym kierunku...A teraz obejrzyj parę indeksów(GPW,DAX)...
devil000 / 2010-09-06 23:00 / Bywalec forum
Peknie 2600 na naszym straganie wtedy ja pekne jako misio puki co trzymam dolca, trend po dwoch lokalnych szczytach wyhamowal jesli ma spadac to teraz jest ku temu najlepsza okazja oczywiscie plus minus kilka dni
screep / 195.95.170.* / 2010-09-06 16:42
no nie wiem bo dws od 2 dni spada
Zeus52 / 2010-09-06 21:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
Może tak,dla porównania podam wynik ML5 za ostatni tydzień poniedziałek/wtorek/środa/czwartek/piątek/poniedziałek. Dla sprawdzenia i porównania z DWS-gold. Wyniki podane już na czysto,po odliczeniu dolara(bo ML5 ciągle rośnie,tylko dolar bruździ). To jest tak: +1,70%/+2,18%/+0,16%/-1,01%/+0,55%/-1,01%
Zeus52 / 2010-09-06 21:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
ML5 zapomniał,jak minusy wyglądają,bo od dłuższego czasu nieustannie,codziennie plusy. Jak np dzisiaj+0,43%. Ale,niestety,na minusach jedzie dolar i fundowi czasami nie uda się go przebić,więc suma sumarum,np za dzisiaj wyszło:-1,01%. A za ostatnie 4 sesje, z dzisiejszą włącznie, wypada na:-1,31%(już na czysto,w złotówkach). Jeśli na tym się zakończy,to byłoby w porzo. DWS ma pewnie wynik od razu w złotówkach,więc dlatego tak wypada.
devil000 / 2010-09-06 22:29 / Bywalec forum
DWS za ostatni tydzien rzadzi +0.2% i nie wyglada najgorzej w tendencji spadkowej ciekawe jak przy wzrostach.
Viqy / 2010-09-07 16:51
Posiadacze DWSa powinni być dziś usatysfakcjonowani, złoto w górę, euro w górę ... oby tak dalej !
Zeus52 / 2010-09-07 17:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
I dolar też w górę. A co do porównania. Jeśli DWS-gold dał w całym tygodniu+0,2% to w porównaniu z ML5 wypadł tym razem słabiutko. Zobacz wykaz(powyżej) poszczególnych dni z ostatniego tygodnia dla ML5. To już po odjęciu tego,co dolar zabierał,na czysto.
max1224 / 2010-09-06 09:25 / Tysiącznik na forum
dokładnie taki mam teraz portfel i wszystko co dokładam tak też idzie a wczoraj chyba z nudów zachciało mi sie cudowania
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy