Forum Polityka, aktualnościGospodarka

7 tysięcy złotych na koncie, a chce być premierem. Prześwietliliśmy majątki kandydatów do Sejmu

7 tysięcy złotych na koncie, a chce być premierem. Prześwietliliśmy majątki kandydatów do Sejmu

Wyświetlaj:
Tomasz82 / 79.191.241.* / 2011-10-05 23:58
czepiacie się.. choć nie wiem jak można dostawać 80 tyś diet i nie umieć odłożyć 20-30 tyś w gotówce... niegospodarność albo ukrywanie dochodów
Mnich&Spolka / 89.79.149.* / 2011-10-05 23:20
sposob, nie nie, mowie temu stanowczo NIE, tego juz nie chcemy, mielismy, widzielismy, przezylismy (ledwo) i juz do tegowracac nie chcemy
- Palikow - bardzo barwna postac, zwlaszcza jak latal z tymi wibratorami, coz moze aki wiek i luzne podejscie z racji sukcesu ktory udalo mu sie zbudowac w naszej ojczyznie co jakby na to nie spojrzal jest trudne, co ciekawe ten pan zarzadzal i zarzadza wieloma roznymi sredneij wielkosci firmami, zadna znich zgodnie z moja wiedza nie padla i utrzymuje sie na rynku, dorobil sie w miare pokaznego majatku i przy tym wyglada na to ze nawet w mire legalne (nei wiem czy wiecie ale u nas ciezko jest sie legalnie czegos dorobic, struktury panstwowe skutecznie o go dbaja), czlowiek ktory doskonale zna absurdy prowadzenia biznesu w Polsce, ktory zna absurdy prawa, podatkow i gigaantycznej chorej wrecz administracji, czlowiek ktory wydaje sie ze chce to zmeinic, mzoe mu sier nudzi juz czy po prostu znalazl sobie nowego konika by naprawic i oczyscic to panstwo z g...a ktore nas otacza i faktycznei wzniesc nas wyzej zdecydowanie wyzej, moze nawet tak wysoko jak sami o sobie mowimy jacy to wspaniali ejstesmy, nie wiem, generalnei czlowiek obecnei nieco wyrobiony politycznie i dobry przedsiebiorca majacy duze mozliwosci pchneicia kraju DO GORY a nie jak obecni politycy w dol... tak wiec zdecydowanei popieram tego pana czy go ktos lubi czy nie to jest moim zdaniem czlowiek ktory moze nas z tego bagna wyciagnac, nei wiem czy mu sie to uda, nie otrzyma zapewne tyle glosow by rzadzic sam, spotka sie rowniez z duzym oporem zarowno politykow jak i gigantycznej rozbudowanej administracji ale ten czlowiek moim zdaniem ma wszelakie podstawy do tego by rzadzic tak duza firma jaka jest Panstwo Polskie (ok 38 mln pracownikow i darczyncow...WorldWide...:P)
- napieralski - niewiele o nim wiem, mily usmeichneity, ma fajne dzewuchy, ale do zarzadzania taka duza firma... hmm chyba za mlody na to, zjedza go i zaszczuja starzy wyjadacze, nie sadze by od tak udalo sie mu cos zrobic dobrego w tym panstwie
- JKM, Jan Korwin Mikke - postac bardzo ciekawa i intrygujaca, wielu sie go boi, i tego co moglby zrobic z Polska, hmm, faktycznie jego metody i wypowiedzi sa bardzo radykalne, ma wizje mocnego panstwa bez absurdalnei duzych struktor administracyjnych, ale nie wydaje sie realne zmneiszenie administracji publicznej z kilku milionow do 1000 osob, pomysl neico jak z wenus (bylo by baaaaardz ogoraco), no i jakei bezrobocie itp, nagle by sie okazalo jak zle ejst na prawde, mysle co prawda ze w pewnym momencie by sie opamietal i zaczal dzialac nieco rozwazniej ale troche z niego za duzy oszolom, rowniez nie chce sie nikt do niego przyznawac a to cos znaczy, mysle ze moglby byc jednym z ministrow decydujacym o "zawilsociach podatkowych i administracyjnych" w rzadzie kogos innego, kogo... hmm nie powiem ale mozna sie domyslac :)
- inni? - nei znam sie nie orientuje nei pameitam

za wszystkie fundamentalne i techniczne pomylki przepraszam, za literowki rowniez

pozdr i neichaj pojda na wybory Ci ktorzy chca cos zmienic... i przemyslcie to co tutaj poruszylem.
Mnich&Spolka / 89.79.149.* / 2011-10-05 23:18
Hejka wszystkim,

chcialbym cos Wam uswiadomic, uzmyslowic czy po prostu utwierdzic w przekonaniu bardziej zorientowanych.

To post zarowno do tych bardziej swiadomych jak i tych mniej (ktorzy udaja ze sa naj) jak i do normalnych.
Przewodzenie panstwem to jest dokladnie to samo co przewodzenie duzym przedsiebiorstwem, nie ma tutaj zbytnio roznic, nawet to ze jestes w stanie sam pisac sobie prawo i decydowac kto ma siedzuec czy zyc, to jest jednak to samo, tak samo robia/moga robic duze firmy. Osoby nie majace doswiadczenia i zylki przedsiebiorcy lub przywodcy duzej preznie dzialajcej firmy nie powinny sie brac za wladze jesli patrzymy na dobro tej firmy (Panstwa w tym przypadku) a tak sie oczywiscie dzieje np w Polsce, gdzie czesto ludzie bardzo slabo zarzadzajacy kapitalem ludzkim i majatkiem firmy (ludzmi i pracownikami administracji publicznej i dobrami narodu, firmami panstwowymi, majatkiem panstwowym, itp) daza do wladzy bardzo zrecznie manipulujac ludzmi ktorzy ich na ten wysoki stolek wrzucaja (to jak zarzad firmy), my jestesmy jakby akcjonariuszami majacymi prawo wybierac ten zarzad czyli glosowac. Generalnei jak widac struktury panstwa to nic innego jak struktury duzej firmy (korporacji po angielsku). No i teraz jak zdamy sobie z tego sprawe mozemy spojrzec trzezwo na to co kto soba repezentuje...
i tak (nie wiem wszystkiego o politykach, moge o czyms zapomniec, nie wiedziec, nie dodac czy przeinaczeyc za co przepraszam):
- Tusk - byly dzialacz partyjny, zdaje sie ze obejmowal jakies stanowiska kierownicze ake doswiadczenie w prowadzeniu chociaz najmniesjzej firmy chyba ma niewielkie, owszem posiadacz calkiem fajnej rodzinki wiec jakby zarzadza wlasna malenka firemka, w panstwie osiagnal niewiele, wlasciwie ciagle twierdzi ze ejstesmy zielona wyspa, nie wiem co ma na mysli ale jak na moj gust ta jego wyspa tonie a inne panstwa pra sie do gory, za jego kadencji wprowadzono tez pare bardzo kontrowersyjnych i ograniczajacych nam wolnosc i swobode ustaw i przepisow jak np. ustawa hazardowa (oprocz delegalizacji calego swiatowego hazardu zezwolila tez na podsluch i filtracje tresci jakie przegladamy w internecie, to jakis absurd zwlaszcza biorac pod uwage "nazwe ustawy") czy np przepisy dla kierowcow w wiekszej czesci zrobione tylko po to by ich lupic (legalnie OKRADAC) tlumaczac to dbaniem o nasze bezpeiczenstwo czy np buble ustawowe o niby odpowiedzialnsoci urzednikow ktore caly czas nie dzialaja jak i "swobodzie gospodarczej" ktorej w ogolnym skrocie rzecz ujmujac w Polsce jak nie bylo tak nie ma - wiec na moj gust podsumowujac ten Pan ktorego w sumei mozna lubic lub nie, nie potrafi zarzadzac duza firma jaka jest Panstwo
- Walesa - tu by mzona sporo pisac, ale ze nie startuje to tylko dodam ze mial doswiadczenie na stanowiskach kierowniczych i dyrektorskich jak i uczyl sie na najwyzszych stanowiskach w panstwie i neizle mu to szlo mimo iz byl elektrykiem, ogolnei fajny gosc ale pewnie dla wlasnego spokoju odpuszcza sobie juz scene polityczna
- Kaczynski - nohmm tutaj nie ukrywam ze slabo trawie tego pana ale starajac sie spojrzec na to bezstronnie to widze to tak, brak rodziny, brak wiekszych sukcesow zawodowych oprocz jednego... WIELKIEGO sukcesu zamydlenia oczu kilku milionow ludzi zarowno biednych jak i bogatych tych mniej rozgarnietych i tych bardziej i zostania PREMIEREM IVRP, co sie wtedy w panstwie dzialo to chyba wiekszosc z nas pamieta, choc czesc co mi sie nasuwa przytocze, policja rozwozila politykom pizze i kawe, scigala boguducha winnych interneutow za slowa w stylu "polowanie na kaczki", gnebiono swoich obywateli na wiele sposobow, podsluchy, sprawdzanie czy aby ktos nie zahahmecil zlotowki bylo na porzadku dziennym, Panstwo Polskie mialo zdecydowanie duze znamiona panstwa policyjnego i autorytarnego i calkowitego braku poszanowania praw obywatela (wlasciwie moim zdaniem chcial nam posrednio zrobic tu kolchoz, ale to moje prywatne zdanie), jego zachowanie postrzegane bylo jako dyktatura (tak DYKTATOR) bez prawa sprzeciwu i usuwajac swoich przeciwnikow, to sa dokladnie dzialania dyktatorow wykonane w toche lagodniejszej formie, podsluch w calym rzadzie i wiekszych spolkach panstwowych i prywatnych chyba jest dobrze znany za kadencji tego Pana, za jego kadencji zostalismy rowniez skloceni z wieloma bylymi mniej czy bardziej lubianymi ale biznesowymi partnerami jak niemcy, rosja czy EU, czyli umiejetnosc zarzadzania duza firma... hmm ciezko to dobrze okreslic ale chcac niechcac musze powiedziec ze na dyktatora to ten Pan sie nadaje ale na Szefa wielomilionowego Panstwa czyli duzej firmy juz zdecydowanie nie, przynajmniej nie takiej ktora preznie stawia czola wyzwaniom, ejst konkurencyjna wsrod innych firm (narodow) i wynagradza swoich wspolpracownikow i darczyncow (podatnikow) za ich dary a nie gnebi ich jeszcze bardziej bo moze te 5zl w skarpecie nie bylo opodatkowane czy moze znalazlo sie tam przez wrzucenie w nieodpowiedni nielegalny niezidentyfikowany
KazikPierwszy / 95.40.15.* / 2011-10-05 22:00
Oto lista obietnic ryżego człowieka z głową w kształcie żarówki i oczami żaby:
1. Przyspieszymy i wykorzystamy wzrost gospodarczy. 2. Radykalnie podniesiemy płace dla budżetówki, zwiększymy emerytury i renty. 3. Wybudujemy nowoczesną sieć autostrad, dróg ekspresowych, mostów i obwodnic. 4. Zagwarantujemy bezpłatny dostęp do opieki medycznej i zlikwidujemy NFZ. 5. Uprościmy podatki, wprowadzimy podatek liniowy z ulgą prorodzinną, zlikwidujemy 200 opłat urzędowych. 6. Przyśpieszymy budowę stadionów na Euro 2012. 7. Wycofamy wojska z Iraku. 8. Sprawimy, że Polacy z emigracji będą chcieli wracać do domu i inwestować w Polsce. 9. Podniesiemy poziom edukacji i upowszechnimy Internet. 10. Podejmiemy rzeczywistą walkę z korupcją. Polska zasługuje na cud gospodarczy. Donald Tusk, 19 października 2007 r
WKLEJCIE TO DO INNYCH KOMENTARZY- NIECH LUDZIE WIEDZĄ I NIE DADZĄ NABRAĆ SIĘ PONOWNIE !
Aradiusz / 89.73.186.* / 2011-10-05 19:13
A to uważasz , że ma za mało? Inni mają groszowe renty i też wydają krocie (dla Nich) na leki
kateyyyy / 46.182.96.* / 2011-10-05 18:56
Ja się nie dziwię. Sama mam babcie w podobnym wieku co mama Kaczyńskiego i wiem ile kosztują lekarstwa dla schorowanej kobiety do tego jakieś dodatkowe rzeczy. A Kaczyński nie pobierał diet premierowskich tylko zwykłe diety poselskie.
Sonda / 87.206.242.* / 2011-10-05 18:38
Na co Kaczyński wydaje kase?
misz masz / 109.243.60.* / 2011-10-05 21:46
Cele charytatywne, kot, matka, corka brata, moze dokłada do kampanii.

A co do grobu ma zabrać kase? Ja jak bym był w jego wieku z pewną pensją a pozniej emeryturą, nie miał dzieci to też bym rozwalał kase. I to na dużo gorsze rzeczy chyba że bym już nie mógł to bym pewnie kota tuczył.

A wy z rodziny kaczyńskiego jesteście że tak się o jego oszczedności martwicie? :)
5 stron bazgraniny bo kaczyński ma 7 tys oszczędności :)
Porównania do własnego życia, że ktoś pracuje albo nie pracuje i ma tyle i tyle a kaczyński tyle, co on z tym robi.

Moze dzwoni po odlotach, a moze dzieciom biednym daje, a moze jest hazardzistą albo prochy sobie kupuje. To tylko pudelek moze ustalić.

No i czy na Premiera się nadaje pyta mądry autor art. i zadaje pytanie retoryczne chyba. No właśnie bo skoro ma 7 tys a tu taka dziura budżetowa to raczej trzeba kogoś bogatego dać moze dołoży się.

Moze pudelek się tym zajmie ku uciesze mas żeby bydła nie powiedzieć :)

Wiecie co nie lubie kaczora i nie bede glosował ale jak czytam ludzi co chcą dokopać za wszelka cene i szukają takich kretyńskich argmentow to mi ich szkoda.
Autor art. z takim talentem to marnuje sie tutaj, powinien w pudelku pracowac.
kita345 / 83.26.198.* / 2011-10-05 18:12
ludzie wybierzci Palikota i was tez oskubie
Czarny Nero / 87.206.197.* / 2011-10-05 17:54
Kaczyński biedny, bo nie ma kredytów, a pieniądze stracił przez trudną sytuację życiową?

Czy taki styl pisania jest godny człowieka, a co dopiero dziennikarza?
Jack Mac Lase / 161.122.83.* / 2011-10-05 17:36
Nie wierze, zeby tylko o 7 tys zl tak walczyli zawziecie o miejsca w sejmie. Czyzby Jaro byl taki rozrzutny? :-o
blanka11111 / 2.203.187.* / 2011-10-05 17:53
Poza tym taki poseł nauczony jest inaczej żyć , przyzwyczajają się do tych zarobków i zapewniam Cię , ze nie maja problemu z ich wydaniem, niektórym nawet jest ich za mało i zaczynają kombinować, ale czyżbyś o tym nie wiedział ??, przypomnij sobie np. Sawicką...
blanka11111 / 2.203.187.* / 2011-10-05 17:49
jest wiele możliwości wydania kasy i dziwie się , że niektórzy mają takie zapytania i wątpliwości... Choćby leczenie chorej matki to kosztuje , bo jakie mamy lecznictwo każdy wie...
tesa1959 / 2011-10-05 19:49 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Wiem ile kosztują lekarstwa, bo mam chorego męża z I grupą inwalidzką i zapewniam Cię, że przy dochodach ponad 10 tys. miesięcznie można dużo zaoszczędzić (matka też pewnie ma rentę lub emeryturę). Ja, mając w sumie niecałe 5 tys. i dzieci, wprawdzie dorosłe, ale bez własnych M, staram się coś dorzucić im, jestem w stanie odłożyć i odkładam rocznie około 6 tys. złotych. zapewniam Cię, że nie mam węża w kieszeni.
jakub2 / 87.96.55.* / 2011-10-06 21:08
" tesa1959" Przestań truć ty komunistyczny pomiocie ,
przecież cię tu wszyscy znają ,nie masz wstydu ni umiaru ,
szkoda tylko że ktoś chce z tobą polemizować z takim czymś . Jak
widać jesteś bardzo aktywna przed wyborami , co podnieśli stawkę
towarzysze z PO, nic z tego nie będzie !!! to jest wasz koniec i
twój upadek ograniczona fanko Lenina i wszelkiego innego plebsu
lumpenproletariatu
blanka11111 / 109.44.54.* / 2011-10-06 06:53
Ciułacz nigdy nie zrozumie, tego kto żyje na bieżąco, zwłaszcza jak ma ograniczony umysł i mierzy wszystkich jedną miarą, sądząc po sobie. Poza tym sama napisałaś - można. Co oznacza , że komuś nie trzeba. Czegoś jeszcze nie możesz pojąc,??
andybroker / 83.22.183.* / 2011-10-05 17:32
i taka d...a chce być premierem, chyba w Burkina Faso a i tam by go wy.....i
Nix69 / 195.14.4.* / 2011-10-06 15:30
I taka d...a bierze sie za pisanie postów...Chłopek roztropek wyPOwiedział się publicznie, ulżyło? Ego podpasione trochę?;\
Bardzostarywyborca / 31.61.130.* / 2011-10-05 16:57
Palikmiot to zwyczajny kanciarz i to było chyba nieraz PO-udowadniane? Ale PO-płatne lemingi tokują swoje jak PO-najmowane k****: PO-dobno za tylko 2 zł od PO-stu.
Bardzostarywyborca / 31.60.3.* / 2011-10-05 21:14
Dla lemingów o kantach Palikmiotka na Niezalezna! Jak umieta PO-czytać (bo nie każdy PO-płatny agencik od tego "filozofa" umie PO-czytać, PO-pijać za to, to tak!) - no to sobie PO-czytajta.
xarek / 83.11.80.* / 2011-10-05 16:55
i ten sierota chce być premierem ? niech koty hoduje
sklave / 83.2.33.* / 2011-10-05 16:28
Myśloł POszczaniec że do PiSuara trofił
ale sie zagopił
i se w nogawka nafajtolił.
http://sklave.manifo.com/

Najnowsze wpisy