7 VI - 11 VI

privy / 2010-06-06 18:06
Cienko widzę nastroje. Poprzednio nawet w piątki otwierany był nowy tydzień. Cóż powiedzieć, moim zdaniem jest szansa na wzrosty tak na przekór wszystkiemu. Nie spodziewam się jednak lotu w kosmos a raczej odreagowania, miejsce jest. Trend też jest i bynajmniej niewzrostowy. Na goldzie trend wzrostowy, ale silnik się już grzeje. Bardzo szeroki układ miesięczny daje mi na kreskach coś co w krótszych interwałach często wyprzedza załamanie. Czyżby gold w niedługim czasie miał pójść w tym samym kierunku co giełdy? Przydałby się jeszcze rekordzik na goldzie bo tylko tego mi brakuje do pełnego obrazu.
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2010-06-08 17:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
I właściwie w tym momencie moglibyśmy zacząć. Jesteśmy intraday na poziomie dołków z lutego i maja na S&P500. Sprawa,można rzec,staje się teraz"gardłowa"..."zabiłem byka...",czy zdarta niedźwiedzia skóra?
max1224 / 2010-06-08 19:08 / Tysiącznik na forum
no jest szansa na W ew ja niedawno na edku prostokąt tylko tyego drugiego bym nie chciał
max1224 / 2010-06-08 19:08 / Tysiącznik na forum
to o staśku
privy / 2010-06-08 19:59 / Tysiącznik na forum
To ja jeszcze coś od siebie. Najgorsze spadki jakie się mogą zdarzyć to nie to po kilka procent, ale 0,2 - 0,7% dzień w dzień. Mam wrzenie, że na coraz większej ilości parkietów widać tego początki. Gdy się wszyscy zorientują, że to trend spadkowy czekając na koniec ruchu nastąpi przyspieszenie.
Zeus52 / 2010-06-08 20:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ciekawie dzieje się na EDzie. Wiesz,byki pokonały wszelkie przeszkody. Weszły z powrotem do tego trójkąta,nie tylko się utrzymały,ale wybiły z niego górą. Nie napotykając oporu wypchały EDa aż do tej nieco wirtualnej linii(już mniej wirtualnej,bo już ma dwa punkty styczne,wczorajsze i dzisiejsze maximum) tej równoległej do linii po wczorajszym i dzisiejszym minimum(kanał-flaga). Jakby spod ziemi wygramoliły się w górę. I w pewnym momencie,gdy ED,podjudzany przez byki,dotknął tej górnej bandy, poczuł,że leci...jestem wolny zawołał. Słyszę wiatr wiejcy wśród liści i widzę gwiazdy! To były okolice 1,20. Dopiero po pewnym czasie ED zauważył,że leci owszem,ale bynajmniej się nie wznosi. I wtedy zrozumiał: ten lot w dół,gwiazdy w oczach,szum w uszach...dotarło do niego,że to był po prostu klaps niedźwiedziej łapy! Na ostatniej przeszkodzie. Dopiero dolna banda zatrzymała spadek. Byki skofundowane...ta zniewaga krwi wymaga. Ale czy bykom to się uda? Wracam do obserwacji,bo ja tu baju,baju,a tam może byki już krwawy odwet biorą na niedźwiedziach? Dlatego już uciekam...
privy / 2010-06-08 21:23 / Tysiącznik na forum
Ja mam Eda dość na dzisiaj. Nie lubi takiej bujawki
max1224 / 2010-06-08 21:35 / Tysiącznik na forum
ale się nam kroi cudofix u janków
privy / 2010-06-08 22:34 / Tysiącznik na forum
A no.
Wigwam utworzył flagę i dziś jesteśmy na jej dnie, wczoraj zresztą też byliśmy. Jeśli nałożyć na to dzisiejsze obroty to można zakładać ruch do górnej bandy flagi, która będzie powyżej 2500 i nasze ewentualne ''c'' w ''B'' stanie się faktem.
max1224 / 2010-06-08 22:41 / Tysiącznik na forum
dali nam motywacje ale co z tym jutro zrobią nasi inwestory się zobaczy
privy / 2010-06-09 09:53 / Tysiącznik na forum
Mamy obecnie dobry układ zysku do ryzyka na wigwamie.
Zeus52 / 2010-06-09 10:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wrzucilem Ci na skrzynkę wykres EDa od Gessnera(DM IDMSA)...ale opis tego już tu mieliśmy wczoraj. Byki nadal na cenzurowanym,a niedźwiedzie w przewadze. Byki jedynie zdobyły większe pole do spacerów...niedźwiedzie nawet nie musiały się dużo przykładać. Nadal wystarczy w każdej chwili klaps niedźwiedziej łapy i ED pikuje w przepaść...tym razem już głęboką. Byki muszą zdobyć się na duuu...uży wysiłek,aby teraz wybić się górą z tego kanału-flagi.
privy / 2010-06-09 10:46 / Tysiącznik na forum
Dzięki Zeus. Wigwam podobnie, sądzę jednak, że jeszcze możemy podskoczyć i tu i tu w ramach flag. Chodzą plotki o obniżeniu ratingu obligacjom GB.
privy / 2010-06-09 15:17 / Tysiącznik na forum
No Edziu nakozaczył. Wyleciał poza flagę teraz poczekamy i zobaczymy, czy wróci do wewnątrz czy odbije.
max1224 / 2010-06-08 21:02 / Tysiącznik na forum
ml5 2,29-0,41=1,88%
ml6 -1,39-0,41=-1,8%
Zeus52 / 2010-06-08 21:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wygląda na to,że ML5 zostawił prezenty na dzisiaj,a ML6 na jutro...w tym momencie jest już straszliwie niedoważony...na dodatek musiał trafić na jakiś max dołek przy zliczaniu.
_adams / 94.254.195.* / 2010-06-08 21:21
max, Zeus - jakie rokowania dla złotka? Są szanse na wzrosty jeszcze czy może warto powoli redukować udział tego kruszca w portfelu (obecnie około ~33% ML5, ~20% SKAN2). Jak oceniacie taką. Ostatnio sporo odrobiłem dzięki Waszej pomocy, zostało mi już bardzo niewiele do odrobienia do poziomu 0 i nie chciałbym stracić odrobionego kapitału.
Thx
Zeus52 / 2010-06-09 00:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
Oczywiście zrobisz,jak uważasz. Ja jednak nadal niczego nie zmieniam...tak prawdę powiedziawszy,to zaczynam się już od dłuższego czasu zastanawiać,czy kiedykolwiek coś zmienię...bo tak już się zasiedziałem. Takie myśli mnie nachodzą. Czy np za rok,albo dwa...nadal będę się zastanawiał,kiedy wyjść z tego układu? Czy może coś zmienić procentowo? Żartowałem.
max1224 / 2010-06-08 21:29 / Tysiącznik na forum
to jest troche tak że każdy sam podejmuje zasady jeśli nie czujesz się bezpiecznie na zajętych pozycjach to zwinka w pieniężne i OK czekasz na następne okazje
trudno dziś ostatecznie roztrzygać ale dzisiejsza świeczka golda nieprzyjemnie się kojarzy i coś jak podwójny szczyt się rysuje z drugiej strony trend jest silny a i w takch mamy przystanki ja jeszcze zostaję
Zeus52 / 2010-06-08 22:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Właśnie o tym przed chwilą mieliśmy rozmowę z Piotrusiem. Wygląda to co nieco sztucznie. Ja zdążyłem odświeżyć stronę...a tu wartość w procentach niby ta sama,ale kolor się zmienił na czerwony. Ale nic się w tym czasie nie działo,wręcz nudy na indeksach i Eurodolarze. A także,co ważne,na srebrze i innych metalach szlachetnych."Reżyseria gwiazdy"...jakaś transakcja...to mały rynek. Weź tę świeczkę,jak zwykły przystanek.
max1224 / 2010-06-08 22:10 / Tysiącznik na forum
no jest coś w tym intra mamy wybadany teren a przed atakim dobrze jest cofnąć się trochę dla nabrania rozpędu przedszczytem później samo pójdzie a i cieszy że choć nie mam możliwości z Wami podyskutować to myśli podobne znaczy mniejsze prawdopodobieństwo że błądzę;-))
Zeus52 / 2010-06-08 22:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mam to samo na myśli. Jeśli jest w pełni uzasadnienie(a jest),aby na miejscu górnego cienia był biały korpus...to on na miejscu cienia będzie,a na dodatek jeszcze wyższy. Może już jutro. Poza tym,to nie była wyprzedaż,realizacja zysków(w tym momencie byłoby to dziwne),ale jakiś pojedyńczy,nagły rzut. To jakaś transakcja i to pewnie wykonana przez jeden większy podmiot.Może jakaś zagrywka,reżyseria pod kontrakty. Jaki cel,nie wiem...ale może paluszek się komuś omsknął?
_adams / 94.254.195.* / 2010-06-08 21:37
Dzięki max, to również zostanę (przynajmniej do jutra ;) ).
Z pewnością masz więcej złotka w portfelu niż ja nie wspominając już o wiedzy ;) Wytrzymałem jak byłem w plecy 2K zł to wytrzymam też jak będę 0,7K zł a nuż może coś jeszcze się zarobi ;)

PS. Zeus, wyrazy współczucia po stracie bliskiej osoby
max1224 / 2010-06-08 21:44 / Tysiącznik na forum
ano mam tego 50% drugie niestety ciągnie portfel w drugą stronę dws3 ale jak patrzę na to co janki wyrabiają to może się doczekam że i tu pociągnie;-)
u2mart / 2010-06-08 21:45 / Tysiącznik na forum
No też czekam żeby wyjśc z GPW bez dużej straty. I patrząc na Janków mam nadzieję że nam się to uda jakoś.
max1224 / 2010-06-08 21:47 / Tysiącznik na forum
czas najwyższy na jakieś odbicie tyle że teraz może nam ta druga część portfela doskwierać
u2mart / 2010-06-08 21:54 / Tysiącznik na forum
Ale na złocie już +17.38% po 74 dniach więc może i czas by jakąś konwersję.
max1224 / 2010-06-08 21:57 / Tysiącznik na forum
kurcze u mnie licznik pokazuje (uwzględniając dzisiejsze wyceny) 24,66% po opłatach a w tym samym, czasie dws3 -1,21%
u2mart / 2010-06-08 22:00 / Tysiącznik na forum
Mówisz o DWS ? Może w innym czasie weszliśmy ?
A co myślisz o wejściu w GPW jutro ? Trochę Kamikadze ale ???
Ty całkiem zredukowałeś akcje w mbanku?
max1224 / 2010-06-08 22:13 / Tysiącznik na forum
ja wchodziłem na dzień kobiet a mbanku też nie zmieniałem jakoś nie czuję ich timingu próbowałem kręcić na unidolarze ale nie do końca mi to wychodzi więc cierpliwie czekam strat wielkich nie ma ale pozycja zajęta kto wie może już jutro odpał
u2mart / 2010-06-08 22:19 / Tysiącznik na forum
To co masz jeszcze w mbanku poza złotem?
max1224 / 2010-06-08 22:33 / Tysiącznik na forum
uniakcje i uniNE
Zeus52 / 2010-06-08 11:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Gold,wczoraj rekord na zamknięciu,dziś rekord wszechczasów intraday: 1250,90$/ozt.
max1224 / 2010-06-08 12:59 / Tysiącznik na forum
i tak trzymać oby spólki poszły też tym tropem bo do rekordu to im brakuje oj brakuje dziś dolar zabrał mniej niż się spodziewałem wczoraj -0,41% a ml5
Zeus52 / 2010-06-08 18:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,max...jak tak wpatruję się w wykres,ale nie złota,lecz spółek XAU...to mi się nie tylko patrzenia,ale wszystkiego innego odechciewa. Ale cósik tam może jeszcze ugramy...może jeszcze co nieco się zmieni. A na razie,to zobacz na indeksy u Janków. Oni,kurna,powtarzają to,co już zostało przećwiczone u nas i co DAX też przetrenował...tylko ciekawe,czy tak do końca? ED zaatakował...ale właśnie...jakby poprowadzić linię po dołkach intra i równoległą po pierwszym szczycie(kanał)...to właśnie na niej zakończył na razie wzloty. Może później?(albo wcale).
max1224 / 2010-06-08 19:04 / Tysiącznik na forum
czyżbyś obawiał się rgr?
Zeus52 / 2010-06-08 19:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,cały ten ruch na XAU po wypadnięciu z kanału wzrostowego. Odbicie i cały ten ruch od tego momentu....anemicznie to jakoś wygląda,choć siłę swoją,jak dotąd,pokazuje. Jakieś to takie "płaskie"
Zeus52 / 2010-06-08 19:20 / 10-sięciotysiącznik na forum
Choć z drugiej strony,jak się patrzy na wykres XAU,to on od dawna wygląda,jakby był w stanie agonalnym,a ciągle prze w górę. Jeszcze nas przeżyje.
max1224nielog / 195.117.209.* / 2010-06-08 20:06
zob ichimoku
Zeus52 / 2010-06-08 19:16 / 10-sięciotysiącznik na forum
Akurat pod tym kątem nie myślałem. Ale to odbicie...jak zdechłej kobyły,po upadku z dachu. Mam nadzieję,że przybierze to lepszy wygląd,bo na razie to wygląda,jak korekta spadku,flaga,a nie zryw up.
al_ / 89.228.45.* / 2010-06-08 17:05
http://3.bp.blogspot.com/_TwUS3GyHKsQ/TA2Iyp-VzXI/AAAAAAAAFpE/Vh1LfEGzkME/s1600/gold.png .. . Niezłe perspektywy dla złotka,pozdrawiam gospodarzy...
Zeus52 / 2010-06-08 13:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
Do tego poniżej: to o niczym jeszcze nie przesądza. Piszę,jak to wygląda technicznie,a tu jest pewne prawdopodobieństwo trafności,a nie pewność.
Zeus52 / 2010-06-08 13:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
Inaczej mówiąc:Eurodolar wypadł dołem z trójkąta i powinien polecieć w przepaść,ale chwilowo udaje,że nic się nie stało. A jeszcze krócej: pozoruje odbicie!
Zeus52 / 2010-06-08 13:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Newcrest zrobił w nocy+3%. Poza tym ED wcale nie podziela optymizmu,jaki zawitał na giełdach. Wybił się dołem z trójkąta i teraz jest tak w zawieszeniu,pomiędzy linią dolną trójkąta,a punktem jej zaczepienia na 1,1876 w każdej chwili gotów do runięcia w dół. Złotko,na szczęście w małych ruchach kopiuje chwilami ED-a,ale przy większych obsuwach zrywa korelację. A tak właściwie,,to wszystko idzie osobną drogą,także pozostałe surowce. I trudno chwilami wyczaić,czy mają coś wspólnego z Edem,czy nie.
privy / 2010-06-08 14:10 / Tysiącznik na forum
Edziu znowu w trójkącie.
Zeus52 / 2010-06-08 15:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
I jeszcze sprawa,o której jakiś czas temu pisałeś. Miedź. Miedź ma jeszcze około 4% zjazdu,aby wesprzeć się na czymś konkretnym i odbić. Tymczasem próbuje wybić się"z niczego",ot tak sobie,bo tak się jej spadanie znudziło. Chce przebić opory bez wsparcia od dołu,majtając nogami w powietrzu...
Zeus52 / 2010-06-08 15:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja myślę sobie tak...zobacz,co byki na EDzie mają do pokonania. Po pierwsze,muszą wbić się i utrzymać w trójkącie. Następnie przebić górne ograniczenie trójkąta...czy to już im coś daje? Absolutnie nic. Co najwyżej szybcy gracze mogą ustawić się na pewną jazdkę up. Po wybiciu,ewentualnym,górą z trójkąta...mamy dwa punkty dolne+jeden górny...można ustawić równoległą,kanalik wzrostowy. I szybcy gracze coś pomiędzy trójkątem,a górną bandą kanalika ugrają. Bo na tej bandzie coś się będzie działo. Może do niej dojść w dzień,dwa...a może w parę godzin. Ale to i tak będzie kanał-prospadkowa flaga. Czyli inaczej mówiąc:byki muszą ciągle walczyć...walczyć o ćwierćfinał,by wygrać...ale dopiero możliwość następnej walki,o półfinał...po to,by walczyć o finałową walkę. I na dodatek ciągle będą na straconej pozycji. Niedźwiedzie zaś niewiele muszą. Wystarczy im w dowolnym momencie uderzyć raz porządnie łapą...i pozamiatane. Wszystko jest możliwe,ale dla byków nadzwyczaj trudne. Tak się porobiło. Zastanawia też ten brak obrony wsparcia wczoraj u Janków(wolumen)...nic to. Poczekamy,zobaczymy. Początek u Janków pomijam,bo i tak niewiele daje. Pzdr.
privy / 2010-06-08 16:00 / Tysiącznik na forum
Oj tam więcej rzeczy blokuje a najgłówniejszą jest linia spadkowa na H4, to z jej powodu wyleciał ponownie z trójkąta. Mamy ''dym'' nic nie widać. Wiadomo, gdzie można się ustawić, ale nie wiadomo jak dużo się z tego zbierze.
Zeus52 / 2010-06-08 16:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Chyba nie w czas pisałem o miedzi. Przypomnieli sobie,że ma spadać. Z tym zatrzymaniem spadków i niby odbiciem na miedzi(z fajtaniem nogami w powietrzu),to wygląda na sprawę zupełnie sztuczną,której nie powinniśmy brać pod uwagę. Chyba arbitrażyści się włączyli wykorzystując różnicę w cenie pomiędzy Chinami,a Londynem. I mamy niby odbicie,z powietrza. Ale to chwilowe,jednorazowy wybryk i pewnie wróci do spadków. Na szczęście jednak spółki ML6 ida ładnie,nie patrząc na surowce bazowe. Z resztą już wczoraj,u Janków,stały lepiej niż wykazał to fund. Ale ten czas zbierania wyników...
Zeus52 / 2010-06-08 16:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeszcze złoto. Na początku sesji u Janków zaczęło chodzić w zgodzie z ED-em. ED w dół,złoto w dół. ED w górę,złoto w górę. Teraz znowu zerwało korelację...ED w dół,złoto up. Jakby znów przewaga ucieczki kapitału w gold. Ta druga grupa inwestorów. To się zmienia w trakcie,z godziny na godzinę. Albo nawet w ciągu minut. Ale i tak,poza chwilowymi zachwianiami,wszystko działa na korzyść gold.
privy / 2010-06-08 16:05 / Tysiącznik na forum
Ciekawostką jest dziś obrót, moim zdaniem istotny ze względu na poziomy. Chyba ktoś zbiera.
Blazej_ / 2010-06-08 16:09 / Tysiącznik na forum
750mln to PZU.
Zeus52 / 2010-06-08 15:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
Eee...raczej nieudolnie próbuje się do niego wbić. Choć właściwie należałoby teraz przenieść(obniżyć) dolną krawędź trójkąta...dolna linia przez ostatni dołek. I tak pozostaje trójkąt...
privy / 2010-06-08 15:04 / Tysiącznik na forum
I poza nim :)

Cyrk, co jest teraz pułapką?
Zeus52 / 2010-06-08 15:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ha,ha...ale razem to wypadło! Nie widziałem,gdy pisałem.
Zeus52 / 2010-06-08 10:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jankeskie kontrakty poustawiano w Azji na wysokim poziomie,ale to nie Janki. Janki smacznie śpią i nie wiadomo,czy będą z tego zadowoleni. Zwłaszcza,że widać było wczoraj u nich kompletny brak obrony...takie osuwanie się,bez nawet próby podjęcia ataku przez byki w miarę dochodzenia do wsparć. Do tego Eurodolar...znów,patrząc technicznie,jest mocno zagrożony. Tym razem wybudował trójkąt po dużym spadku...co powinno skutkować dalszym jazdą minimum na szerokość trójkąta w dół. Prawdopodobieństwo dalszego spadku jest duże,także dlatego że ewentualne przełamanie przez byki struktury trójkąta i wybicie up nie załatwia sprawy. Wtedy zamiast trójkąta może powstać kanał,prospadkowa flaga. Tak,że byki czeka zbyt wiele przeszkód do osiągnięcia sukcesu....za to niedźwiedziom wystarczy,w dowolnym momencie,niewielka akcyjka...i wszystko się wali. Dlatego w takim układzie mówimy o prawdopodobieństwie dalszej zwałki na ED,że jest wysokie,minimum 80%(statystycznie w trójkącie symetrycznym po spadku). To nie pewność,ale takie nagromadzenie przeszkód przed bykami powoduje taki stan rzeczy. Musiałby jakiś impuls,cud,coś z poza techniki zadziałać....to te pozostałe 20%.
privy / 2010-06-08 10:58 / Tysiącznik na forum
Wygląda to fatalnie. Nie ma siły, nie ma wiary.
Zeus52 / 2010-06-08 11:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jak napisał Jacek...na naszych kontraktach...tam nieco poniżej 2280p....tam coś jest. Schowane prezenty dla niedźwiadków...jakiś miodek kusi!
Zeus52 / 2010-06-08 11:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurna. Na czorta to pisałem. Tak ich przeraziłem trudnościami,że od razu odpuścili? :) P.S. W Niemczech szykują się gorące wakacje protestów opozycji...czyli coś na drugą nogę dla zwałki. Na później.
privy / 2010-06-07 22:19 / Tysiącznik na forum
No to janki pojechali. To już trudno uznać za ''b'' w ''B''. Wygląda na to jakby całe ''B'' było prostokątem lub flagą i teraz czekamy na wybicie, które w cenach zamknięcia stało się faktem.
Zeus52 / 2010-06-07 22:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
Priv. I tak od początku byliśmy najbliżej. Tylko chodzi o timing i rozmiary. Od początku przyjęliśmy wielkie "A","B","C"...Samo "A" w postaci spadkowej piątki. Ale tej piątej podfali"A" jeszcze nie ma. Dopiero teraz ma zamiar się urzeczywistnić...to,co ma"Globtrex"zaznaczone,jako 1-5 spadkowe,było od początku naciągane(choć od biedy mogło też być). Chodzi cały czas o rozmiar korekty. Jak wyżej napisałem,byliśmy najbliżej...ale być może korekta przyjmuje"nasz"kształt,jednak nadal jesteśmy w wielkim"A",którego dna jeszcze nie wymacano. Po prostu to samo,tylko inny timing,rozmiary.
privy / 2010-06-07 23:04 / Tysiącznik na forum
Teraz czas rozstrzygnie. U nas jeszcze obie opcje są możliwe, ale jakoś trudno mi uwierzyć, że jutro urośniemy, no chyba, że futy będą na +1,5% a to co na staśku to pułapka.
Zeus52 / 2010-06-07 23:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak prawdę mówiąc,to ja głównie o Staśku...I tak,ten gość z"Globtrexu"miał to nieźle oznaczone(choć inaczej impulsy i korekty od nas,ale sens ten sam),ale z wyjątkiem tej spadkowej piątki...dość dowolnie wybrane i na dodatek małe ruchy...cały czas sprawa rozbija się o rozmiary i czas. Potrzebne jest skumanie,że mieliśmy 14 miesięcy hossy...i teraz korekta też potrwa odpowiednio. Każdy jej ruch...to nie jedno,dwudniowe załamanie...a takie ruchy miał zaznaczone kolega z "G". Oczywiście,że to się rozstrzygnie. Ale taką możliwość musimy wziąść pod uwagę...jednego nie wziął chyba nikt:że jeśli mamy mieć korektę całego impulsu...to musi chyba nastąpić załamanie wzrostowej struktury coraz wyższych dołków. I chyba powinno to nastąpić w pierwszym ruchu. W tym "A"...a"B" jako ruch powrotny. To było już pisane jakiś czas temu,o geometrii kanału,w której nie zmieści się takie małe a,b,c...chodziło o pierwsze przypuszczenia na temat rozmiarów korekty. Czyżbyśmy zapomnieli o tym? Tzn,czy sam zapomniałem o czym pisałem?
max1224 / 2010-06-07 22:22 / Tysiącznik na forum
niestety
privy / 2010-06-07 14:53 / Tysiącznik na forum
USDPLN - powrót do klina zwyżkującego. Jeśli tak się zakończy dzisiejszy dzień na tym crossie to czeka nas korekta i tym samym możliwe wzrosty na giełdach w najbliższych dniach, ale tu na wiele bym nie liczył
student_mel / 2010-06-07 16:36 / Bywalec forum
Czekam na wycene Unikorony i Uniakcji NE - ciekawe jak czerwono będzie.... :(
max1224 / 2010-06-07 22:22 / Tysiącznik na forum
zabolało a to chyba nie koniec
max1224 / 2010-06-07 16:46 / Tysiącznik na forum
spokojny nie jestem
za to złoto nie zawodzi
Gucioo / 2010-06-07 12:16 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
niestety widze ze wyszedlem o 1 dzien za wczensie i się nie załapie na tarcze4% szkoda;/
Zeus52 / 2010-06-07 16:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
A do tego+4% za dolara...właśnie złoto wybiło się z budowanej od wielu godzin prowzrostowej flagi intra.
max1224 / 2010-06-07 19:58 / Tysiącznik na forum
dziś szybsze były finanzen.net
ml5 -0,78% a po uzłotowieniu +3,32%
ml6 -2,85% a po uzłotowieniu +1,25%
gdyby jeszcze gpw się ruszyła byłoby super a tak jest tylko dobrze no i cała jazda na złocie jutro a szacunkowo na obecną chwilę dolar zabierze ok 1%
pozdr wszystkich ;-))
Zeus52 / 2010-06-07 21:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Średnia:+2,29%. Trochę zabrakło wobec piątku. Ale jest O.K. Jeśli złoto tak skończy,to mamy nowy rekord na zamknięciu..."trójka"się rozwija? Nie wiem nadal,czy to mała trójka w większej piątce,czy trójka w nowym impulsie. Ale grunt,że trójka...
privy / 2010-06-07 21:46 / Tysiącznik na forum
Wydaje mi się, że to drugie. Jeśli tak, to pojedzie w obszar 1270-1330 i gdzieś lu powinien pojawić się nawrót w postaci solidnej korekty.
Zeus52 / 2010-06-07 22:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,bo złotku w końcu jakaś większa korekta też się należy. Wiązałbym to z czystą techniką...trudność utrzymania złota w obecnym 1,5-rocznym kanale wzrostowym. Nawet przy podejściu do podanych poziomów,chodzi jeszcze o timing,ten kanał na dłuższą metę jest nie do utrzymania. A gdy w końcu pęknie,nastąpi większa korekta. Techniczna,związana z przebiciem linii trendu(używam zmodyfikowanej linii po dołkach,tych dwóch naruszających dotychczasową). Techniczna korekta,ale można też sobie wyobrazić sytuację na giełdach w tym czasie...choć nieco mgliście na razie...ale coś zaczyna się rysować. Później,po korekcie, może nastąpić ciąg dalszy. I wtedy możemy pomyśleć o takich poziomach,jak wiele razy wspominane 1600$/ozt...może jesień? Przełom roku?
privy / 2010-06-07 21:53 / Tysiącznik na forum
Znaczy się, to pierwsze :)
Zeus52 / 2010-06-07 22:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie rozstrzygajmy jeszcze. Za pierwszym świadczyłby brak właśnie większej korekty pomiędzy. Wiem. Ale na 100% tego nie rozstrzygniemy,a nie chciałbym sztywno trzymać się tego,że pomiędzy impulsami musi być wyraźna,mocna korekta. Teoretycznie powinna je oddzielać...Choć może bezpieczniej będzie przyjąć tak,jak proponujesz.
privy / 2010-06-07 17:25 / Tysiącznik na forum
To samo się święci na fucie jankeskim tylko w drugą stronę.
Zeus52 / 2010-06-07 18:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
I sorki dla"Expresu Wieczornego",za porównanie do"S.T". To zdaje się chodzi raczej o brukowiec o podobnym tytule("Superexpres"???).
Zeus52 / 2010-06-07 18:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
Bardzo nieprzyjemną ankietę wśród czołówki brytyjskich finansistów na temat euro,opublikował w weekend"The Sunday Times". Wypada,że na 25 ankietowanych,dwunastu uważa,że euro zostanie zlikwidowane najpóźniej w ciągu 5 lat. 8 uważa,że jakoś to przetrwa,a 5 nie ma zdania. Poza tym uważają,że ze strefy euro wypadną cztery państwa,pierwsze już w ciągu najbliższego tygodnia. Wielu uważa,że jednak pierwsze z euro wycofają się Niemcy....i takie tam banialuki,jak to "Sunday Times"...czy to czasem nie taki odpowiednik naszego "Expresu Wieczornego",czy"Faktu"? Banialuki jednak,banialukami...ale część inwestorów w to może przez chwilę uwierzyć
privy / 2010-06-07 18:14 / Tysiącznik na forum
Niedobrze nie będę miał na czym śmigać :) Niebezpieczeństwo jankeskich fut zażegnane.
Zeus52 / 2010-06-07 18:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,z tego typu wydawnictwami jest taki problem,że nie wiadomo,czy naprawdę ktoś poważny zechciał z nimi rozmawiać,a jeśli,to pewnie w przelocie,na odczepnego...a resztę dodali. I później wychodzi,jak z tą historią...Pierwszy(i jedyny,bo nie sprostowany później)news:"W Moskwie,na Placu Czerwonym rozdają wszystkim Mercedesy". A poźniej turyści kolejno melduje,że po pierwsze:nie Mercedesy,ale rowery. A następne informacje są takie,że nie rozdają,ale kradną. Ale już tak to jest z"Faktami" i tym podobnymi piśmidłami.
Gucioo / 2010-06-07 07:53 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ja dopiero teraz otworzyłem watek, spędziłem fajnie weekend Zeus szerze ci współczuję i dołączam się do kondolencji , max nie daj się powodzi :P. jeśli chodzi o mnie to ja 1.06 dałem konwersje z ml5 w scar4 i nie wiem czy nie wyczułem intuicyjnie sytuacji bo niezłe p******** oczywiście ten kto siedzi w obligacyjnych dolarowych to ma dobrze pozdrawiam wszystkich, ps. ale dół po długim wolnym wracać do pracy.
London / 2010-06-07 00:06 / Bywalec forum
Narazie futures idą wspólnie jedną drogą. Chyba niezapowiada się up. Choć do rana może się coś tam zmienić .


ps.kondolencję dla wszystkich którzy stracili kogokolwiek....
Zeus52 / 2010-06-06 23:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dzięki wszystkim,ale to moja siostra najbardziej potrzebuje wsparcia. Przekażę to jej...cóż...dla mnie to był bliski człowiek,ale to ona najbardziej to przeżywa. Andrzej...tak miał na imię...rozmawialiśmy w czwartek do późna...o śmierci,i co dalej. Spokojna rozmowa,choć z jego strony to wymagało wysiłku(obrzęk płuc)...jak o jakiejś zwykłej czynności,jak wyjście do sklepu,czy wyjazd do pracy...bez złudzeń,strachu,łez. Po prostu coś,co musi się stać. Dostał ode mnie bojowe zadanie...obiecał,że jeszcze na drugi dzień dokończymy rozmowę,że dotrwa(siostra była przy nim w nocy)....niestety,tej obietnicy już nie udało mu się spełnić. Gdy rano poustawiałem wszystko w pracy i pojechałem do szpitala....spóźniłem się 20 minut...Cóż...zostanie w pamięci.
akordent / 2010-06-07 08:28
Zeusie dołączam się do kondolencji, ale nie martw się choć nie brzmi to dobrze jak traci się kogoś bliskiego po tej drugiej stronie chyba jednak coś jest mówię to z własnych doświadczeń może rzeczywiście takie rozstanie jest tylko ,,na chwilę''
u2mart / 2010-06-07 00:20 / Tysiącznik na forum
Współczucia Zeusie i kondolencje dla Was
max1224 / 2010-06-06 22:27 / Tysiącznik na forum
dwie kadencje mi wystarczą zwłaszcza że druga to całkiem udana nie była szczególnie końcówka Twoja wizja mi odpowiada dlatego może to dobry pomysł by zaszczyt otwierania przekazać w Twoje ręce
a tak serio to niby czemu miałoby jutro być źle po pierwsze janki zatrzymały się na dolnym ograniczeniu konsolidacji pasuje do wykończenia b w B po drugie panika "węgierska" jest teraz schładzana i tłumaczona jako asekuracja ichniejszego rządu tak w razie niemca po trzecie jest taki strach i niemal panika że to właśnie już może być ten moment no i jeszcze kwestia EM ogólnie jest szansa na odbicie ze względu na indeks MXEF
devil000 / 2010-06-06 23:29 / Bywalec forum
zgadza sie max narazie nie wyglada to az tak zle pejsate stanely na dolnym podloga trzyma tylko jak im sie noga obsunie nizej to nie bedzie czasu zeby wiac.
PS. zeusie wyrazy wspolczucia
devil000 / 2010-06-06 21:04 / Bywalec forum
chyba trzeba ruszyc paluchem i nacisnac enter bo goraco zaczyna byc patrzyl ktos na indeks dolara na weekly przebil sie skubany a ta kreska od gory raczej powinna go byla powstrzymac.
privy / 2010-06-06 22:11 / Tysiącznik na forum
To była flaga i wcześniej czy później musiała się zmaterializować, przynajmniej poszło to we właściwym kierunku.
Zeus52 / 2010-06-06 19:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
To nie nastroje,to sytuacja. Max ma kłopoty z powodzią. U mnie akurat praca pogoniła...bo wreszcie piękna,słoneczna pogoda i dach można skończyć. A jak nie praca,to na dodatek poważne kłopoty w rodzinie. Śmierć szwagra w piątek,rak...siostra sama wszystkiego nie ogarnie...Ostatnio wpisy były z telefonu,z pracy,albo ze szpitala...wyskok na papierosa i zerknięcie,co się dzieje. Tak,że proszę o wyrozumiałość. Co do złota,to widzę możliwość większej korekty. Ale za jakiś czas. I myślę o korekcie,w której wyniku złoto znajdzie się na obecnym poziomie,lub wyższym. Inaczej mówiąc,myślę o większej korekcie,ale z wysokiego pułapu,z 1340-60$/ozt do poziomu ostatniego rekordu. To byłoby uzasadnione jakimś unormowaniem(czasowo)sytuacji na rynkach.Następnie i tak,po korekcie, atak(jesienią)na 1600-2000$/ozt.
ebal / 83.10.76.* / 2010-06-07 08:40
Moje najszczersze wyrazy współczucia dla Ciebie, Siostry i całej Rodziny...
RydwanRyszarda / 2010-06-06 22:22
również dołączam się do kondolencji
elka25 / 2010-06-06 22:28 / Bywalec forum
szczere wyrazy współczucia
tedchom / 2010-06-06 23:10 / Tysiącznik na forum
dołączam do kondolencji też pochowałem brata:(
tomasz_skandia / 89.78.74.* / 2010-06-07 09:18
Szczere wyrazy współczucia dla Ciebie i Twojej Rodziny.
max1224 / 2010-06-06 22:06 / Tysiącznik na forum
na szczęście obyło się na strachu jak w górach gwałtownie szybko i po sprawie i tylko z łączami było gorzej brak dostępu do informacji i możliwości pisania a z Zeusem to już zupełnie inna sprawa niedawno pamiętam jak pocieszał mnie kiedy chowałem ojca a teraz... nie ma słów
maxsio / 2010-06-06 21:42 / portfel
Szczerze współczuję. Niestety w tym roku przeżywam śmierć ojca i znam wszystkie te 'przyjemności'. Podziwiam, że masz nadal na to wszystko czas. Jeszcze raz szczere kondolencje.
igor11 / 77.112.110.* / 2010-06-06 21:39
Wyrazy wspolczucia.Trzymajcie sie dzielnie
NENA93 / 83.202.92.* / 2010-06-06 20:29
ZEUS SZCZERE KONDOLENCJE ! NAPISZ PROSZE CO SIE STANIE PO SPOTKANIU G7; MYSLE , ZE WYJDE Z FUNDUSZY PRZED 25 CZERWCA;JAK WIDZISZ GIELDE W WAKACJE ....RACZEJ SPOKO????
1 2
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy