Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

700 dolarów. Co z nimi zrobić?

700 dolarów. Co z nimi zrobić?

fasolens / 2009-11-02 22:09
Witam, mam takie pytanie.
Dostałem zwrot podatku z USA i zastanawiam się co zrobić z tymi dolarami. Zielony teraz stoi dość nisko, więc sprzedawać za bardzo ich nie chce. Pieniądze nie będą potrzebne przez dość długi czas.
Dolarów mam dokładnie $730.
I mam takie pytanie. Co z nimi zrobić? Zainwestować w coś? Trzymać i czekać aż urośnie i sprzedać i złotówki zainwestować? Jakieś porady?
Proszę o pomoc
Wyświetlaj:
JB / 2009-11-25 23:52
Kupic cokolwiek... no chyba, że e 730$to dla cieieniewilkakasa i ccsz je zostawi na pamiatke.

W USAzaczyna si hperinflacja jak u nas w latach 80tych. Za dziesięć lat za 1EUR bedzie się płacilo tysiące albo miliony dolarów.
hs2 / 2009-12-10 11:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
hiperinflacja to koło 100% rocznie ale jb - to już nie te czasy co w latach 80 z racji większej spójności gospodarek. Złoto już daje zapowiedź inflacji ale do hiperinflacji jest daleko z prostej przyczyny - trudno o kredyt więc pieniądz jest drogi a nie tani dlatego łatwiej o deflacyjny dryf taki jak w Japonii od 1991 r - na prostą intuicję - łatwiej pieniądz teraz sprzedać niż nabyć *(zapracować) gdyby było na odwrót to inflacja jak najbardziej wskazana.
jarekszczecin / 2009-11-06 01:47
Ale masz problem ze śmiesznymi 730$ Po wymianie będziesz miał nieco ponad 2000zł. Weź żonę na zakupy, wystarczy na godzinkę chodzenia po sklepach i po pieniądzach, albo przepij. Taka suma jest nie warta inwestowania.

Pozdrawiam
fasolens / 2009-11-06 23:15
dla mnie 2000zł to prawie 3 miesiące życia, więc z takimi tekstami to spadaj koleś. A co byś zrobił jak byś miał 10000$? ja mogę zrobić to samo z 700$ tylko będę miał odpowiednio mniejszy zysk.
nie_jarekszczecin / 79.189.119.* / 2009-11-06 08:53
A gdzie w tym podstawowe hasło inwestycyjne: grosz do grosza, a będzie kokosza?

Jeżeli nie potrzebujesz tej kasy "na już" i możesz o niej zapomnieć na jakiś czas, to masz kilka rozwiązań tej sytuacji. Niektóre wymagają dokupienia jeszcze kilku dolców 9zagraniczne fundusze inwestycyjne np. HSBC czy Tempelton), inne tylko zamrożenia kapitału i cierpliwości (lokata, obligacje amerykańskie).

fasolens, niezależenie z zrobisz ze swoimi siedmioma stówkami, nie pytaj się tutaj o radę - większość osób jest tu tak "och i ach" w stosunku do mikroinwestorów, jakby od razu, na starcie, w portfelu mieli po kilkadziesiąt-kilkaset złotych/dolarów.
fasolens / 2009-11-06 23:18
dzięki wielkie za pomoc. w Temlpetonie i HSBC potrzebne jest chyba 1000$ żeby tam wejść o ile mnie pamięć nie myli. Ale chyba nie będę dokupywał zielonych żeby tam wejść.
Możesz mi podpowiedzieć gdzie można się starać o jakieś lokaty lub obligacje amerykańskie?
tylko xxl / 149.254.58.* / 2009-11-25 23:44
sam widzisz ze 700 to niewielka kwota i banki nie chca sie bawic w drobnice. Kolega nie musial byc nawet zlosliwy, to rzeczywiscie starczy na jedna wieksze zakupy dla jakiejs kobitki. Ja sam bym nie probowal nic robic bo zjedza Cie prowizje a na wieksze ruchy akcji nie licz na poczatku. Kup jakas arke albo co, niewielka roznica czy zamienisz na PLny czy w $ zostawisz... Niestety zysk bedziesz mial odpowiednio mniejszy bo bogowie lubia bogatych. Dla grubaska 1% rocznie wystarczy na nowa furke, dla Ciebie 1% to 7 dolcow minus podatek bo nigdzie z tym nie uciekniesz (gruby wpisze furke w koszty fikcyjnej firmy) a w praktyce czekanie bo fundy biora cos 3%. Taki juz los, stary, pozdr
nie_jarekszczecin / 89.77.75.* / 2009-11-07 21:47
fasolens, niestety nie mam szczegółowej wiedzy na temat lokat/depozytów dolarowych. Najczęściej banki posiadają je w swojej ofercie (3-4 lata temu było to nawet 4%, teraz gdy są to 2% w skali roku, to jest dobrze). Do obligacji $ też pewnie musiałbyś dokupić dolarów, gdyż fundusze lubią dostawać bardziej okrągłe sumy niż $700 (czytaj $1000 na start ot najczęstsza podstawa).

Najlepszym przyjacielem może tu być Google. Względnie udaj się do Expandera czy innego Open Finances - porada jest bezpłatna i nie musisz niczego podpisywać/kupować.

Nie jestem geniuszem inwestowania, tylko zwykłym szarakiem, który tak, jak Ty, stara się zainwestować to co udało mu się z górką zarobić, co by było na stare lata. Moje porady może nie są najlepsze, ale ja bym właśnie zrobił, tak jak napisałem. Google wie wszystko. Trzeba tylko nauczyć się zadawać odpowiednie pytania.
zosia samosia:P / 194.146.217.* / 2009-11-03 15:39
no dolar teraz ladnie rośnie ...czekać az urośnie jeszcze bardziej a póżniej sprzedać..
proste?
tylko xxl / 149.254.58.* / 2009-12-09 22:53
proste jak cholera. No chyba zeby bylo odwrotnie...ale tak to luzik
keskese / 2009-11-05 14:07 / Reprezentacja Polski
forex, cfd - jesli nie jestes przypartu do muru tymi 700 dolcami.
tylko xxl / 149.254.58.* / 2009-11-25 23:47
tylko nie forex dla gostka co pyta tu pierwszy raz. Chlopie stracisz wszystko w tydzien. Patrzec mozesz ale rece precz od foreksu przez pierwsze dwa lata!!
Zixy / 83.23.50.* / 2009-11-03 21:08
Jeśli jesteś obeznany trochę w temacie, to wejdź na forex ;)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy