Forum Polityka, aktualnościGospodarka

731 dni w kolejce do endokrynologa. Zapowiedzi premiera tego nie zmienią

731 dni w kolejce do endokrynologa. Zapowiedzi premiera tego nie zmienią

Wyświetlaj:
abba / 78.10.81.* / 2014-01-17 23:29
"Chorzy" na prywatyzację, wierzący w przemożną skuteczność procedur reformatorzy Polski (profesorowie, ministrowie, zwłaszcza niektórzy wicepremierzy), dbający o rodziny (swoje, swoje)politycy skutecznie wyjaławiają umysły tubylców, sprowadzając myślenie do "jakby to uszczknąć dla siebie". Nie bez powodu zagraniczne, międzynarodowe organizacje tropiące korupcję wskazują na znaczący udział naszego kraju w tym szam.ie. Zważcie, piszący, czytający internauci - moralną dziurę nie da się zastąpić prawem, procedurami, kolejnymi organami do ścigania niegodziwości. Takie dziury są łatwe do zidentyfikowania w każdym zakresie funkcjonowania społeczeństwa - od żłobków po parlament, przez mundurówki, togówki, białe, niebieskawe kitlówki, habitówki, officerówki, ticzerówki, pismakówki, eterówki, tęczówki etc. Aktywiści takowych sferek konsekwentnie wyzuwają tubylców z moralności niby to w imię wolności. Profesorki (prawa karnego, filozofii) stołecznej, aspirująej europejsko uczelni przekonuj poprzez tuby typu tok, rm, fem, tv o kulturowej a nie biologicznej, naturalnej różnicy płci. "Nie ważne, kim jesteś, ważne, kim się czujesz".Ba, głoszą, że "gender" wymyśliła hierarchia katolicka dla uzasadnienia pedofilii. No cóż, wartości chrześcijańskie, katolickie są obśmiewane; jedna z takowych profesorek, magda wypowiedziała (17.01.2014 w audycji radiowej około godz 16) zdanie zawierające sformułowanie "kibolsko-katolickie", a to w imię przeciwstawiania się mowie nienawiści. Wtórowali jej też redaktorzy naczelni wpływowych pism, też prowadzący telewizyjne . Wymądrzali się tylko zrzędząc na medyków; ministra resortu kompetentnie, a jakże,określili nieudacznikiem, premierowi też się dostało, a jakże, kompetentnie z wysokiej ich tuby. Niestety, nie wyrazili żadnej pozytywnej refleksji, propozycji zorientowanej na moralne, fizyczne zdrowie rodaków. Mimo to, szanowni, choć żerujący na rodakach,wskazani dyskutanci wstrzymajcie się od szerzenia nienawiści (zwłaszcza do tradycji rodzinnych, patriotycznych, chrześcijaństwa, tudzież innych religii; chociaż trzech wielkich w ogóle nie dotykacie), a podejmijcie trud odbudowy szacunku do każdego człowieka; macie przecież techniczne niemałe możliwości. Życzę wam zdrowia fizycznego i duchowego. Zacytuję byłego wysokiego dygnitarza "jeżeli nie wiesz, jak się zachować, to, na wszelki wypadek, zachowuj się przyzwoicie". A może to, co tu napisałem, jest właśnie nieprzyzwoite?
abba / 78.10.81.* / 2014-01-17 22:18
Hm. Znam pacjętkę cierpiącą z powodu bólu obu ramion. Ból uniemożliwiał jej spanie; budziła się co 20 - 40 min, nacierała bolące ramiona. Ból objawił się również jako zapalenie korzonków; nie mogła się wyprostować. Od listopada do kwietnia kilkanaście razy była na badaniach lekarskich (lekarz podstawowej opieki, chirurdzy, ortopedzi, neurolodzy). Na zabiegi fizykoterapi (4 rodzaje) czekała prawie 4 miesiące; trwały 10 dni roboczych. Na zwolnieniu lekarskim przebywała prawie 5 miesięcy. Ból nie ustawał, lekarstwa, fizykoterapia nie pomagały. Inna znajoma dała jej adres do lekarza. Wizyta, tzw prywatnie, trwała około 10 min. Wstrzyknął jej coś w oba ramiona. Od ponad 2 miesięcy nie budzi się z powodu bólu ramion; nie potrzebuje zwolnień lekarskich, pracuje normalnie.
zxc12 / 178.42.95.* / 2014-01-17 18:28
Służba zdrowia to trudny temat dlatego że musi pozostawać pod kontrolą państwa. Wiążą się z tym pewne problemy.ale innego wyjścia nie ma. W służbie zdrowia nie może działać wolny rynek. Pieniędzy w NFZ jest dużo zawsze mogłoby byc więcej ale wszyscy zarabiamy mniej niż Niemcy czy Holendrzy. Lekarze powinni to rozumieć. Lekarze z dodatkowymi dyżurami zarabiają po kilkanaście tys. zł i ciągle im mało. Dyrektor dużego szpitala w Łodzi twierdzi, że regularnie wypłaca pensje po 30 tys. zł brutto miesięcznie. Około 20 tys. zarabia u niego kilkudziesięciu lekarzy. Pensje w służbie zdrowia to jest podstawowy koszt sięgający 90% pieniędzy funduszu świadczeń. Czy dobrze się dzieje jeśli limit a nie brak sprzętu uniemożliwia przeprowadzenie badania ratującego zdrowie czy życie? Czy dobrze jeśli lekarz wywalczył krótszy dzień pracy (dla dobra pacjenta oczywiście bo zmęczony może się pomylić) a jednocześnie po pracy idzie na drugi, trzeci etat? To jest OK??
WW909 / 31.1.198.* / 2014-01-17 20:10
Widać nie wiesz o co w tym naprawdę chodzi.
To nie lekarze tworzą kolejki tylko NFZ który kupuje określoną ilość porad. Jak na TK który zakupioną prze NFZ ilość badań może wykonać pracując 4 godziny dziennie. Więc ustawia ludzi w kolejce..Tak samo u specjalistów, tam limity- czyli opłacone prze NFZ ilość porad wystarczy na kilku chorych dziennie. Do tego sposób finansowania i możliwości kierowania na badania lekarzy POZ generują dodatkowe kolejki.
A zarobki??? Lekarze zarabiać bo mogą tyle zarobić. A dyżurują- bo muszą. Bo inaczej szpital czy oddział by stanął.
Gdyby lekarze postanowili pracować tylko w jednym miejscu w ramach etatu czyli 165 godzin miesięcznie to polska służba zdrowia leży.
Dlaczego?? bo miesiąc ma 720 godzin roboczych. Co stanowi prawie 6 etatów. Czyli aby był 1 JEDEN lekarz na oddziale to trzeba zatrudnić 5-6. Kto sobie wyobrazi prace na 30 40 łóżkach jednoosobowo?? Nie wspomnę o oddziałach zabiegowych..
Więc dyżury. A po latach wyzysku ( tak, wyzysku, pracuje w tym 40 lat) gdy dyżur nie był czasem pracy, stawki były poniżej stawki zasadniczej, pracodawca mógł zmusić do 8 dyżurów miesięcznie 2 tym 2 świąteczne czyli 6x16 + 2x24 czyli 144 godziny DODATKOWO!!! drugi etat.
Obecnie dyżur medyczny jest to praca w godzinach nadliczbowych!! Z wszystkimi konsekwencjami- limit dobowy, tygodniowy, roczny, wolne po pracy, sławne 11 godzin odstępu..
No i padło. Wprowadzono kontrakty, czyli nie ja dyżuruje tylko moja firma. PIP udaje że nie widzi.Prezesi spółek szpitalnych zmuszają ludzi do przejścia na kontrakty. Bo inaczej nie zapewnią ciągłości pracy. A ile płacą ?? dokładnie tyle ile by zapłacili za dyżur wg kodeksu. A są to dodatki 100% Czyli dla specjalisty stawka np z 4200/168=25pln /h To X2 daje 50 pln/h Do tego zus pracodawcy i robi się 60 pln. ALE sam sobie opłacasz ZUS, podatek i ubezpieczenie od działalności. A jak masz urlop to masz ..figę...
A ponieważ deficyt jest ogromny,to w niektórych specjalnościach stawki poszybowały w górę,nawet powyżej 100 pln. Jak chcesz mieć obsadę,ludzi do kontraktu, to musisz zapłacić. Inaczej jak w pewnym dużym warszawski szpitalu odeszło 16 radiologów.
Tak więc nikomu się w d..ch nie poprzewracało.
A kto chce i może to dyżuruje dużo. Ja też mam powyżej 30 000 Za prawie 18 dobowych dyżurów.
Proponuje więc wprowadzić zakaz kontraktów, tylko jedno miejsce pracy, dyżury wg kodeksu.
fghfghfgh / 89.70.212.* / 2014-01-17 01:54
Tusk na prezydę ta.....Zielonej Wyspy
Waniek / 2014-01-18 08:07 / Bywalec forum
Tak w pudle napisać zielona wyspa i mu ja dać na jakieś 30 lat.
Punch / 89.75.185.* / 2014-01-16 14:49
Rozwalali Polskę i jej przemysł więc brakuje kasy.
A co zmienić, Tuska na 20 lat ciężkich robót, a w kraju zacząć pracę od podstaw, szkoły, kuźnie, później huty, bieda szyby, znów kopalnie (to są żarty), ale przemysł odbudować trzeba, bo inaczej będzie tak jak jest, a nawet gorzej.
marzena bocian / 78.10.149.* / 2014-01-16 10:53
JAK TO ZMIENIĆ

WYWALIĆ TUSKA I TEN RZĄD[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###
Obywat / 89.73.192.* / 2014-01-16 10:41
no coment. A słupki poparcia dla rządu PO rosną - wynika z sondażu IBRiS Homo Homini dla "Rzeczpospolitej"
bielszczanin / 88.135.179.* / 2014-01-16 10:12
W Bielsku-Białej kolejka do urologa wynosi ponad rok a do kardiologa 11 miesięcy. Tak więc, jeśli ktoś jest chory na serce, to albo idzie prywatnie, albo umiera
elas65 / 213.25.25.* / 2014-01-16 06:57
Panie Tusk a może by trzeba zacząć zwracać ludziom za prywatne wizyty u specjalistów, to może wreszcie będą wydawać faktury i zaczną za dochody płacić podatki. W tym miesiącu byłam u ortopedy wykasował pieniądze faktury żadnej nie dostałam to on dochodu nie ma i jeszcze do tego nic mi nie pomógł. Przy zwrocie pieniędzy za prywatne wizyty zmniejszą się kolejki. Chociaż ja zapisując się prywatnie do endokrynologa czekałam 3 miesiące. No i jeszcze jedna sprawa obciąć pensje i koszty wydawane w NWZ. Jak zaczną zarabiać najniższą krajową to znajdą się pieniądze dla ludzi na lekarzy. Piszecie że ludzie zapisują się do jednego specjalisty a drugi nie ma zapisów nie rozumiem waszego zdziwienia. Przecież jeżeli ten drugi lekarz będzie dobrze leczył i będzie normalny w zachowaniu do ludzi to również będzie miał pacjentów. I tak powinno się eliminować tych nieuków, którzy ukończyli studia medyczne tylko po to aby robić kasę a nie ratować i leczyć ludzi, gdzie jest ta ich przysięga Hipokratesa, którą składają i po co jak i tak się z niej nie wywiązują
seznok / 78.10.83.* / 2014-01-16 00:21
Ja w styczniu 2013 r.zapisałam się do kolejki do endokrynologa na 2017 r. na ul.Dobrzyńskiej we Wrocławiu, co daje 1780 dni.
janek5210 / 5.60.203.* / 2014-01-16 10:24
Obciążać "pacjentów" którzy rejestrują się do specjalistów , a później nie stawiają się na wizyty- pilnie wprowadzić system elektronicznej rejestracji bez możliwości rezerwowania sobie kolejki w różnych przychodniach na jedno skierowanie POZ. Ta osoba która pisze o długim oczekiwaniu na endokrynologa przy Dobrzyńskiej powinna mieć pretensje do swojego lekarza POZ oni wiedzą jak to się robi, chyba , że badanie było aż tak "pilne". Małżonka czekała trzy dni!
WASYLKO IWAN IWANYCZ / 91.225.44.* / 2014-01-15 22:03
Przecudnie i jest fajowo. POLSKA TO DZIWNY KRAJ.
Alveo1 / 89.66.69.* / 2014-01-15 20:16
W latach 170, czy 80 było w Polsce więcej ludzi i nie było takich kolejek. Okres 1 miesiąca to był rekord w czekaniu na lekarza.
Podobnie było z oczekiwaniem na przyjęcie do szpitala.
Byłam 2 razy operowana w latach 70 i 80 i byłam kilkakrotnie w szpitalu, ale to co dzieje się obecnie to jest koszmar!!

Obecnie jest mniej ludzi w Polsce, bo wielu młodych wyjechało zagranicę za pracą. Do tragicznego stanu służby zdrowia .. dokłada się służba zdrowia, która operuje tylko łatwe stany chorobowe, za które pobiera pieniądze od NFZ, a trudne przypadki lekarze takich ludzi pozbywają się ze szpitala pod byle pretekstem, lub wymyślają nieistniejące choroby, byle tylko pozbyć się pacjenta.

Służba zdrowia stała się wielką patologią!!!

Wszystkiemu winne jest utworzenie NFZ i wystawianie punktacji za zabiegi. Lekarze kombinują jakby tu wziąć pieniądze i nie narobić się... oto jest mentalność obecnych lekarzy!!!

Uważam, ze powinno się zlikwidować bezwzględnie NFZ i powrócić do starych metod finansowania szpitali, to natychmiast ...prywatne przychodnie i szpitale będą puste.
Jędrula60 / 178.235.54.* / 2014-01-19 13:11
Ale żeby tego dokonać trzeba wywalić Tuska. Z tym mogą być problemy bo wielu ludzi zdrowych go popiera w ramach komunistycznego układu grabiącego Polskę.
ruzus / 94.42.46.* / 2014-01-15 19:21
obiecanki cacanki a Donkowi radosc
(ze mu poparcie nie spada)
Filip R / 89.78.14.* / 2014-01-15 19:05
Dwa słowa : 1. Prywatyzacja 2. Konkurencja
nfz / 84.10.220.* / 2014-01-15 16:57
Pompują coraz większe pieniądze, a efekt, to coraz dłuższe kolejki i coraz więcej lekarzy pozwalających umrzeć pacjentom przed swoim gabinetem, bo pan doktor tylko kasiorę widzi. Może prościej dać te pieniądze pacjentom...? Mądrzej je wydadzą niż NFZ.
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy