8 III - 12 III

kinia2006 / 92.233.43.* / 2010-03-07 20:03
NOWY WATEK :)))
Wyświetlaj:
Gucioo / 2010-03-15 08:28 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Widzę ze chłopaki maja good stuff :) hehe , dodatkowo stawiałbym ze któryś z was pogrywam bądz pogrywa ostro w gierki strategiczne jak panzer general :P ale to taki moje pieprzenie na brudno :). Ja siedze w dolarze ostatnio umoczylem niezle jak inni poszedlem inna taktyka ciekawe czy bedzie skuteczna pozdro dla Generałow:)
tedchom / 2010-03-12 14:29 / Tysiącznik na forum
Aktualnie mam: ING4 -14,25%, NB4 -3,31%,SF1 -79,13%, UNK6 -3,31
i zleciłem konwersję ING4 zostawiając ślad, na ALL1 i CU1
akordent / 2010-03-13 14:05
Czy ktoś mógłby mi powiedzieć coś więcej na temat SF1 obserwuję tego funda i nijak nie umiem go przypasować do sytuacji na parkietach.Jeszcze coś-nie jestem tak obeznana we wszystkich funduszach Skandi i tak trochę poruszam się po omacku obecnie od 10.03 mam ML7 i HSBC3 po 50 % wygląda na to,że nie był to trafiony pomysł na teraz. Pozdrowienia Ania
tedchom / 2010-03-13 19:19 / Tysiącznik na forum
jak widzisz siedzę w nim mocno. Już kilka razy był tutaj opisywany. Tak ogólnie, to on zarabia szybciej na zidentyfikowanym trendzie, sterowany jest przez komputer itd. ogólnie to do żadnego wykresu nie pasuje bo nie może:) gdyby to było takie oczywiste w co inwestują to by można było zagrać na ich pozycje:) pozdr.
akordent / 2010-03-13 21:17
No to ja z moim nędznym doświadczeniem nie będę się w to pchać natomiast mam problem z utrafieniem w odpowiednim momencie na wejście i wyjście z akcyjnych i doboru odpowiednich akcji mimo,że wiem o długości trwania konwersji czy ktoś mógłby podpowiedzieć czy jest na to jakiś sposób? pozdrówka
tedchom / 2010-03-13 23:54 / Tysiącznik na forum
ja po prostu kupiłem sf1 bo jest w swoich minimalnych cenach i z pół roku myślę nie wychodzić z niego, jak nie chcesz się bawić i nie wiele wiesz o rynku to bym wszedł na dłuższy okres w niego z 50% reszta na akcyjne i z 10% na bezpieczny i tyle pozdr.
tedchom / 2010-03-13 23:56 / Tysiącznik na forum
a i jeszcze jedno śledź to forum bo jest tutaj kilku od których można się wiele uczyć
u2mart / 2010-03-11 21:13 / Tysiącznik na forum
Normalnie wstyd żeby by czwartku tyle postów powstało za cały tydzień !
Janki uparcie w górę pchają, pytanie czy się wybiją górą czy zaczną jakąś korekcinkę i jak dane jutrzejsze i w przyszłym tygodniu. No i co z posiedzeniem ich FOMcu w następnym tygodniu, co powie Benek i jak podziała to na dolca.
Privy rozumiem że zdania nie zmieniłeś i tankujesz zielonego.
Ja też się nad tym zastanawiam, bo może i warto.
I co ze złotem właśnie bo leci w dół systematycznie więc może to i czas żeby też zatankować
ps. Wasze zdrowie wznoszę brać funduszowa piwem zwanym Stellą ( takie ooo ale kolor prawdziwego piwa ma )))))))))))))
tom ziel / 89.72.32.* / 2010-03-11 17:21
We wczorajszym komentarzu p. Kuczyński stwierdził ze złoto po cofnięciu już nie daje sygnału do zakupu, pytanie do złotników i surowcowców dajecie dyspozycję sprzedaży czy czekacie?
Zeus52 / 2010-03-12 01:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dopiero co zakupiłem. 37%było...z tym mały zonk. Ale jednocześnie zwiększony zakup ML5 po dzisiejszej cenie. Opchnięty ALL3(Wig20) i resztki SKAN2. Od jutra 75%ML5+25%ML6. Na razie trudno powiedzieć,czy ta obsuwa na gold to pech,czy nadmiar łaski...bo aż na taką przecenę nie liczyłem. Sądziłem,że odbije się od linii szyi ORGR,a nie od linii trendu. Zobaczymy. Jedno z dwojga,albo pech,albo prezent na wejście. Zastanawia mnie niski wolumen na dzisiejszym podejściu Staśka pod opór. Zabrakło 0,21p. do szczytu. Niski wolumen w tym wypadku wydaje mi się dużym plusem dla byków...nie chciałbym,aby to było potraktowane,jako myślenie życzeniowe. Po prostu czytając Kuczyna,zastanowiło mnie jedno,nieco sztampowe zdanie:"Niski wolumen nie potwierdził kierunku indeksów". Zgadza się,tak zwykle mówi klasyka A.T. Ale czy w każdym wypadku. Przecież to nie był taki sobie ruch w górę,gdzieś zawieszony w powietrzu,ale atak na ważny,jak się wydawało,opór. Tymczasem Janki pokazują,że dla nich nie jest ważny...kompletny brak obrony poziomu przez niedźwiedzie. Postawmy się w ich miejscu. Mamy zyski i to niezłe,po co ryzykować. Okazja sama się napatoczyła...taka cena! Sprzedajemy! Tymczasem zero oporu,zero obrony. Więc czy nie jest tak,że posiadacze papierów nie opychają ich mimo takiej okazji...bo liczą na więcej? Dużo więcej,bo dla drobiazgów by nie ryzykowali ? To taka moja interpretacja małego wolumenu przy ataku na"ważny" opór.Może i niezgodna z klasyką A.T....ale to na zasadzie analogi do dużego wolumenu na GPW przy spadku WIG20 na ważne wsparcie 2196p. Wtedy duży wzrost wolumenu był przy SPADKU NA wsparcie. To była silna obrona tego wsparcia i wbrew klasyce A.T.konsekwencją był nie dalszy spadek,ale silne odbicie w górę. Teraz na zasadzie analogii i jednocześnie przeciwieństwa mamy chyba opór. Atak na niego...i brak wolumenu,czyli brak obrony oporu. Brak chętnych do realizacji zysków na tym poziomie. Potraktujcie to jako takie luźne myśli... Pozdro All
privy / 2010-03-12 10:44 / Tysiącznik na forum
Na razie u nas mamy obrót. Będzie ponad 500 baniek w 2 godziny.
wsm / 82.139.16.* / 2010-03-12 12:05
Coś w tym jest o czym pisze Zeus.Ponadto privy nie uważasz,że ku zaskoczeniu wszystkich może zrealizować się scenariusz o którym pisałeś w styczniu?WIG20 2470/było 2489/korekta
i wzrost na 2850 oczywiście nie od razu ale z małymi korektami.Na dzis może to i kosmos ale.....W ten sposób mielibyśmy długą fale 5 w długoterminowym trendzie wzrostowym.Potem większy spadek na który złoży się wiele przyczyn,gorsze dane makro,nowe emisje akcji ,podwyżki stóp procentowych,Grecja itp.Czasem coś co jest mało realne szybciej się realizuje,tak było w ubiegłym roku,gdy zaczęły się wzrosty.To tylko takie moje przemyślenia.
Zeus52 / 2010-03-12 15:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,przy takim oporze możng by się spodziewać pułapek,wilczych dołów,pól minowych i przynajmniej zasieków z druv kolczastego. Tymczasem wysłano wczoraj,na podzinę przed zamknięciem,oddział zwiadowczy byków. Po półgodzinnym marszu w stronę pozycji przeciwnika oddział napotkał jedynie niewielki opór. Przeciwnik został ostrzelany z broni ręcznej i po krótkiej walce poddał się. Dalszy marsz w stronę okopów wroga nie napotkał z jego strony już żadnych przeszkód. Pól minowych,tudzież większych umocnień,a przede wszystkim większych ruchów po stronie niedźwiedzi nie stwierdzono. Być może nie spodziewają się w tym miejscu ataku i mamy przed sobą słabo broniony odcinek . Proponuję atak frontalny i wbicie się klinem w słabe miejsce wroga...ale czy taki rozkaz padnie w naczelnym dowództwie byków? Zobaczymy. Pzdr.
privy / 2010-03-12 16:30 / Tysiącznik na forum
Oglądałeś Króla Artura?
bartoszkukula@o2.pl / 78.131.137.* / 2010-03-12 16:16
hahahaha:-) w mojej opini jedziemy na 2600-2700 (do 3miesięcy powinno być). pzdr all
max1224 / 2010-03-12 15:46 / Tysiącznik na forum
ładnie to wszystko zmilitaryzowałeś
Zeus52 / 2010-03-12 16:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
Po przełamaniu pierwszej linii obrony i rozpoznaniu walką dalszych umocnień natrafiono jednak nieco silniejszy opór. Dowództwo byków nakazało wycofanie się na wcześniejsze pozycje w celu przegrupowania sił przed dalszą walką.
max1224 / 2010-03-12 17:04 / Tysiącznik na forum
czyli jak pisałem dobrze się zakamuflowali tuż przy okopach
Zeus52 / 2010-03-12 17:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nic nie szkodzi. Ponieważ jednak opór dalszych linii obronnych uniemożliwił przebicie się klinem i wyjście na tyły wroga,należało się wycofać,aby uniknąć okrążenia. Źle,że nie wykorzystano linii obronnych przeciwnika celem wzmocnienia i ponowienia ataku. Teraz upadł element zaskoczenia,przeciwnik koncentruje na wyłomie wszystkie siły. Ale co tam! Janki podobno znają Sienkiewicza...więc teraz wykorzystując koncentrację sił przeciwnika na wyłomie zrobią pewnie natychmiast szerokie obejście przez EDiszki,Surowcowo...i przypuszczą skoncentrowany atak...Janki! Na Grunwald!
Rumburak / 2010-03-12 18:44 / Bywalec forum
Niestety padło wzgórze 1100 a ranne niedobitki byków spływają ze wzgórza i szukają niżej punktów oparcia. NA wzgórzu pozostały zawieszone wraki czołgów, porzucony sprzęt i zwały straconego kapitału.
Teraz tylko musimy wiedzieć czy n-pel tak maca tymi atakami nasz frony czy grozi nam przełamanie przez silny niedźwiedzi atak i zrolowanie obrony na flankach po uzyskaniu powodzenia. Narazie karne bataliony słane w awangardzie natarcia rozpoznały walką że mogą niedźwiedzie i niestety mają ochotę na pogłębienie przyczółku. Pociecha jedynie w tym, że każda operacja ofensywna w pewnym momencie wyczerpuje bojowo i logistycznie atakującą stronę stwarzając szanse na kontrataki w skali lokalnych odcinków lub większej frontowej. O tą ostatnią się módlmy.

Czy my wszyscy pijemy to samo? ;))
Zeus52 / 2010-03-12 19:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,byki nie wzięły pod uwagę,że EDiszki i Surowcowo to ziemie lenne,należące do wasali Sorosa Wielkiego...a czy pijemy to samo? Nie wiem. Ważne co palimy.
max1224 / 2010-03-12 22:15 / Tysiącznik na forum
no to się okopali i jedni i drudzy nikt nie chce odpuścić a w tle wymiana bohaterów to co rosło spada a co spadało rośnie i gdyby nie duże wykupienie rynków można by to uznać za pozytyw cóż korekta pewnie w przyszłym tygodniu będzie pytanie jak głęboka i czy warto się wysilać na wychodzenie wszak potrwać może 2-3 sesje tzn. tak to widzę
Zeus52 / 2010-03-13 00:19 / 10-sięciotysiącznik na forum
Myślę tak. Jakby nie było,to byki są stroną atakującą. Skoncentrowany atak przyniósł skutek. Niedźwiedziom nie udało się wyrwać z okrążenia,tzn odepchnąć byki od swoich pozycji. Teraz odpoczynek. Przez weekend będą trwały pertraktacje na temat kapitulacji niedźwiedzi...opór nic im nie da,więc po co ten zbędny rozlew krwi. A co do wyniczków....ciekawie,ciekawie...ML5:+2,20%,ML6:+2,46%. Jeśli w końcu w poniedziałek nastąpi zryw na złocie....a to możliwe,bo mimo kontrataków niedźwiedzi,miasteczko EDiszki zostało utrzymane przez byki i a to pozwoli im na zajęcie strategicznie położonej miejscowości Surowcowo.A to pozwoli na skoncentrowany atak byków na pozycje niedźwiedzi...chyba,że te wcześniej się poddadzą.
privy / 2010-03-12 13:10 / Tysiącznik na forum
To o czym pisałem w styczniu tyczyło metody poszukiwania lokalnych szczytów, większej lub mniejszej wagi i nie łączyło się ze strukturami fal. Fale dają taką informacje jaką dają. Na falach znam się tak sobie, ale wiem, że 5 przynajmniej wyrównuje 3 poziomem. Poziom szczytu jest wyższy niż moje obecne 2440/50. Po prostu ten poziom wynika z czegoś innego co w AT zwane jest powrotem do przebitych linii. Na nich może wystąpić odwrót lub wybicie. Ponieważ na innych indeksach sprawa wygląda podobnie przyjąłem takie założenie co nie znaczy, że sprawa się nie ''rypnie''. Gość, który zna się lepiej na falach wyliczył takie szczyty: w20-2655pkt, Stasiek-1250pkt. Zobaczymy, może ma lepszy patent ode mnie.
privy / 2010-03-12 13:46 / Tysiącznik na forum
Jeszcze jedna rzecz, a co tam, jak się pogrążyć to na całego :) Według pewnych analogii czeka nas cofnięcie w obszar 1900-2000, dokładniej wyszło mi 1930 po czym na trwałe powinniśmy wrócić nad poziom 2300. Jeśli tak się stanie kolejnymi poziomami szczytów będą 2800 i 3250. Jeśli to się sprawdzi to napiszę tu na jakim poziomie będzie szczyt kolejnej hossy gdyż wówczas na niemal 100% scementuje się obserwowana przeze mnie zależność. Jedyne czego potrzebuję do właściwych oznaczeń to szczytu obecnego ruchu, który według różnych wyliczeń jest gdzie indziej.
privy / 2010-03-12 13:51 / Tysiącznik na forum
Nie uwzględniłem upływu czasu. Teraz kreska biegnie na 2460. Może się trochę tam pokisi i będzie poziom 3=5.
andy2U / 2010-03-11 20:07 / Bywalec forum
1. długi dolny cień na XAU
2. Phili od paru godzin znowu na zielono - http://www.marketwatch.com/investing/index/xau
dlatego trzymam 50% ML5 (od piątku).
3.dzisiaj ponowne poważne trzęsienie ziemi w Chile - miedź do góry! - dlatego trzymam ML6 (od wczoraj).
4. Brazylia i Argentyna kończą dzień 2 godz. przed Wall Street (rożnica czasu 2 godz.), więc reagują o dzień później na zamknięcie w NYC, co daje nam możliwość wcześniejszej reakcji gdy widzimy wyniki w NYC tuż przed 21:30 i możemy dać zlecenie zakupu lub sprzedaży ML7 bo możemy przewidzieć ich reakcję dnia następnego na wyniki z NYC (realnie może przyspieszyć to zlecenia sprzedaży w Skandii z 2 do 1 dnia na ML7) dlatego lubię ML7 -( 25% od wczoraj).
Co ma wisieć nie utonie ..........
privy / 2010-03-11 07:20 / Tysiącznik na forum
Na dzień dobry i na dobry humor dwa cytaty:

Oczywiście warto podkreślić lepsze od oczekiwanych styczniowe dane o zapasach hurtowników (-0,2% m/m, wobec oczekiwanych 0,3% m/m)

Jarosław Mizak - Noble Funds

Zapasy hurtowników w USA spadły w styczniu o 0.2%, do poziomu 382.2 miliarda dolarów. Dane były negatywnym zaskoczeniem dla uczestników rynku. Spodziewano się wzrostu na poziomie 0.3%.

Sylwester Majewski - Forex-Desk
elKonrad / 2010-03-11 09:54
Czesc. Tak wracajc do zeszlego tygodnia. Privy wyszedles z dolca czy nadal czekasz na jakas zmiane sytuacji ?
privy / 2010-03-11 11:26 / Tysiącznik na forum
Witam

Wszedłem w poniedziałek, połową we wtorek wyszedłem wchodząc w Brazylię i Indie. Od jutrzejszej wyceny ponownie będę tankował sukcesywnie zielonego. Powód: Stasiek 1150/54, Wigwam 2440/50, Edward 1,3730 to według moich ustaleń będą poziomy, w których coś będzie się musiało wyjaśnić. Zakładam, że w najbliższych dniach zielony lekko się cofnie i wykona fałszywe wybicie. Zakładam w związku z tym iż możliwe jest zakończenie pierwszej fali hossy w najbliższych dniach 4-5 dni. Wiadomo, że w przyszłym tygodniu jest rozliczenie kontraktów więc perturbacje mogą się wydarzyć. To jest oczywiście moje założenia.
Dominico / 2010-03-11 18:46
a co po pierwszej fali hossy wystepuje? podejrzewam ze druga fala :) ale czy to bedzie raczej wieksze wybicie w góre czy moze w dół ?
privy / 2010-03-11 19:35 / Tysiącznik na forum
Tak, druga :) jako korekta spadkowa 3-falowa. Prognozowany przeze mnie koniec obecnej fali to tylko moje przemyślenia. Obecną 1szą falę można będzie wówczas nazwać 13 miesięczną, co ładnie wpisuje się w tzw. liczby fibona. Jedyne co ten obraz powiedzmy zakłóca choć nie dosłownie to MiSie, ale może to jedynie potwierdzać 1 falę hossy a nie korektę bessy.
tedchom / 2010-03-09 17:09 / Tysiącznik na forum
oj spada nam wątek ale co tu pisać jak dalej w zajętych wcześniej pozycjach?
u2mart / 2010-03-09 17:19 / Tysiącznik na forum
A jakie pozycje bo trochę się ostatnio pogubilem. Ja wczoraj zamieniłem bezpieczne na dolca 100%
tom ziel / 89.72.32.* / 2010-03-09 18:00
ok 47% w SF1 25%hsbc1 18%ml6 8%ml5 i ułamki
max1224 / 2010-03-09 18:23 / Tysiącznik na forum
po ok 50% dws3 i ml5 resztki w ml3 ml6 skan2 unk4
w mbanku dws gold i unikorona akcje po połowie
myfa / 2010-03-09 19:02 / Bywalec forum
wskakuje jutro w zielonogo 80% reszta to ml5
fasolens / 2010-03-10 08:12
ja siedzę w prawie 40% SF, koło 30% ML5 i 25% SKAN2 i reszta ułamki

niestety znów z zielonym przespałem sprawę i zostałem w skan2
tom ziel / 212.76.37.* / 2010-03-09 20:08
no to żeśmy się rozjechali
max1224 / 2010-03-09 20:49 / Tysiącznik na forum
i dlatego taka cisza każdy wyczekuje swego;-)))
wsm / 82.139.16.* / 2010-03-09 20:59
U mnie od dwóch tygodni większość kapitału w akcjach/od Gold ,Chiny,Rosja po akcje polskie/jeszcze 5% w zielonym z którego cały czas się wycofuję i to na długo-mam do niego pecha,co zainwestuję to wtopa na szczęście niewielka.
Zastanawia mnie czy to co dziś było na WIG 20 to była/jest fala 4,czy podfala dużej 3.
max1224 / 2010-03-09 21:08 / Tysiącznik na forum
zbieranie sił i chłodzenie oscylatorów przed atakiem na 2410 bo to otwiera drogę do dalszej jazdy z drugiej strony zejście niżej 2360 może oznaczać negację
tedchom / 2010-03-09 23:31 / Tysiącznik na forum
obstawiam kierunek północ:)
max1224 / 2010-03-09 23:34 / Tysiącznik na forum
no i jak widać po portfelu ja też postanowiłem od dziś zerwać z antywskaźnikami i takimi tam bajerami;-))
u2mart / 2010-03-10 11:52 / Tysiącznik na forum
Ja dziś już z powrotem w bezpiecznych polskich obligacjach bo strach samemu siedziec w dolcu )
elKonrad / 2010-03-10 19:27
Ja siedze w dolcu bo wszedlem na gorce i mam nadzieje, ze odbije chociaz troche. Z moim szczesciem jak przekowertuje dolca teraz to zacznie rosnac wiec siedze i czekam. Jezeli to zly pomysl to prosze o info.
max1224 / 2010-03-08 16:30 / Tysiącznik na forum
wszem i wobec oświadczam że Zeus dokładnie sytuację na złocie przewidział nie zacytuję tego co napisał ale.. oby się mu do końca sprawdziło bo bajka to z happy endem
tedchom / 2010-03-08 15:02 / Tysiącznik na forum
Kinia wszystkiego najlepszego z okazji Twojego Święta
max1224 / 2010-03-08 15:47 / Tysiącznik na forum
i dla wszystkich Pań tu zaglądających oczywiście też oby ten Dzień trwał cały rok
kinia2006 / 92.233.43.* / 2010-03-09 12:42
no to ja podziekuje w imieniu wszystkich
ale jesli chodzi o mnie to oby tego dnia nigdy nie bylo, i 14 lutego i innych takich tez...
wylewna nie jestem bo dola mam strasznego ale tu zagladam wiec chyba jeszcze nie jest tak zle skoro sie troszcze o finanse
ale co z wami chlopaki? jakies zmiany w portfelach?
wojt36 / 2010-03-07 20:28
Kinia,a od kiedy stałaś się taka wylewna :)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy