Forum Polityka, aktualnościKraj

87 osób zginęło w katastrofie rządowego samolotu

87 osób zginęło w katastrofie rządowego samolotu

Wyświetlaj:
ehhh / 149.254.186.* / 2010-04-11 12:00
polacy w końcu się zjednoczą, a pseudo-polacy do widzenia
Rossi / 83.31.208.* / 2010-04-11 09:08
Na lotnisku w Smoleńsku kilkadziesiąt minut wcześniej ląduje samolot z dziennikarzami, ten nie ma problemów z lądowaniem i widocznością. Następnie samolot prezydencki po około 40 minutach ma!!! podobno problemy z widocznością czytaj z mgłą, gdzie z nastaniem dnia mgła staje się mniej intensywna???
Wg oficjalnych danych wieża kontrolna w Smoleńsku sugerowała skierowanie maszyny na inne lotnisko, pytanie czy ona była w stanie tam dociągnąć.
Lysy 25 / 77.255.132.* / 2010-04-12 08:36

Wg oficjalnych danych wieża kontrolna w Smoleńsku sugerowała skierowanie maszyny na inne lotnisko,
pytanie czy ona była w stanie tam dociągnąć.

Na pokładzie było jeszcze 20 ton paliwa.
To wystarczyłoby nawet na powrót do Warszawy.
justyna 21moja / 86.150.45.* / 2010-04-11 00:33
a niedawno Kaczyński chciał kupić nowe samoloty dla rządu
Persona Incognita / 83.4.144.* / 2010-04-11 00:27
Niby portal finansowy, a większość wypowiadających się jakby z psychuszki uciekła.
sfhhfhd / 87.207.211.* / 2010-04-11 00:06
Putin z Tuskiem robią jakiś teatr na miejscu tragedii.....

Tusk jak zwykle kiwa głową i panuje nad sytuacją a putinok odwieczny przyjaciel polaków z GRU "pokryje koszty pobytu polaków". I przytula tuska...... żałosny spektakl, zalosna reżyseria.....

Nasz nowy wódz też odegrał scenkę rodzajową która zawirała tyle górnolotnych sformułowań ktore nie pasowały do mowy ciała że zostanie ikoną złego aktorstwa.

WYĆ SIĘ CHCE Z ŻALU, SMUTKU, GNIEWU I BEZSILNOŚCI.
BĘDZIE NAM POTRZEBNE DUŻO WIARY...
Lysy 25 / 77.255.187.* / 2010-04-11 00:11
Wygląda na to że Katyń Polaków z Rosjanami skłócił ale atyń ich również pojedna.

Każda wojna dobiega sojego końca.

Teraz musimy pomyśleć o świecie którego zapasy energetyczne się kurczą i w którym "opcja Zachodnia" coraz to mniej ma do powiedzenia.

Taki jest polski los.
Amada Natas / 89.73.10.* / 2010-04-10 23:58
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
................................... / 79.191.84.* / 2010-04-11 00:04
23:25 Wszczęto polskie śledztwo w sprawie katastrofy samolotu z prezydentem Lechem Kaczyńskim na pokładzie - poinformowała Prokuratura Generalna. Prokuratorzy wojskowi są już w Smoleńsku, współpracują z rosyjskimi śledczymi.
ironia_losu / 83.4.67.* / 2010-04-10 23:05
Cóż mogę powiedzieć ja która straciłam brata i bratową lekarzy w identycznej katastrofie 2 i pół roku temu i której rodzina prosiła prezydenta o pomoc dla dzieci -sierot które dostały od ZUS-u aż niecałe 600 zł miesięcznie renty (2 dzieci po 2 rodzicach, a jedna renta - takie mamy przepisy ) ? Mój ulubiony prezydent pomógł ofiarom katastrofy w Grenoble, bo to było medialne, a naszym dzieciom które nadal cierpią bardzo - nie . Mogę powiedzieć tylko, że straszna jest ironia losu.
Tak to było - za krótki pas startowy, nawrót, poderwanie maszyny , zahaczenie skrzydłem o drzewa...
A tak rzeczowo o katastrofie w Smoleńsku: winne było przede wszystkim złe lądowisko, po drugie za słaby pilot (pewnie zamiast profesjonalisty jakiś krewny i znajomy królika, albo bezkrytyczny służbista pozbawiony wyobraźni). Ofiary zginęły natychmiast, prawdopodobnie nie cierpiąc - cierpieć będą długo, długo ich bliscy - skutki trwają nadzwyczaj długo.
Ci z opozycji niech się nie cieszą - może czeka ich kiedyś poniżające czekanie na śmierć na korytarzu szpitala, bo tak rządzą, że wszystkich nas czeka los biedaków i niewolników "zachodu".
Co do Ruskich- następnym razem będą musieli dowozić naszych polityków własnymi samolotami, żeby uniknąć skutków polskiego braku profesjonalizmu.
154 / 89.174.236.* / 2010-04-13 09:16
Tak, Pan Bóg nierychliwy ale zawsze sprawiedliwy, amen. Coś w tym powiedzeniu jednak jest.
samotna matka / 2010-04-13 01:09
Wiesz, chyba dla ciebie ważne są tylko pieniądze. Piszesz nie pomógł... Rozumię, że dzieci zostały u dalszej rodziny. Jeżeli starali się o rentę, to czy nie wzięli zasiłku dla rodzin zastępczych? Na dwoje dzieci to minimum 1400 zł . Z rentą będzie 2100 zł. Zasiłek będzie wypłacany do ich pełnoletności, a jeżeli będą się uczyć do 25 roku życia W chwili tak strasznej tragedii tylu rodzin, śmierci tylu wartościowych ludzi ty zarzucasz, że państwo nie chciało dać więcej? Te dzieci też przeżyły tragedię i chcą ludzi ich kochających, a nie liczących ile za nich dostaną. Oby w swoim życiu zaznały wiele ciepła!
Ceń człowieka, a nie myśl tylko o tym ile tobie da. Wiele rodzin utrzymuje swoje dzieci za mniejszą sumę. Wiem co to znaczy stracić bliską osobę. Rozumię ból tych, którzy pozostali.
Amii / 2010-04-11 08:38
Przykro mi:(..Właśnie z tego samego powodu przykro mi z powou tej katastrofy ,bo rodziny straciły swoich bliskich. I nie twierdze, że nasz prezydent był dobrym szlachetnym człowiekiem ale też nie powinnam go osądzać-nie znałam go osobiście, a na pewno nie tylko po śmierci ale każdemu również za życia należy się szacunek. Ale wiem ,że w Polsce istnieje wyzyskiwactwo lepiej nam żyje się za granicą. Przykro mi że Twoja rodzina została również ofiarą niesprawiedliwości-jeżeli chodzi o sprawy finansowe to u nas w Państwie po upadku komuny zawsze było krucho i kto wie czy inny prezydent by był lepszy-to tylko gł.organ władzy wykonawczej-taka "marionetka" sejmu i senatu. Nie miej żalu, los się na pewno odwróci i Pan Bóg wynagrodzi Wam cierpienia:)!
samotna matka / 2010-04-13 01:35
Masz rację! Ja od Państwa dostaję tylko zasiłek pielęgnacyjny. Pracuję na trzech etatach żeby zarobić na leczenie dziecka. Jeżeli zdecydowałabym się zrezygnować z pracy, zasiłki nie starczyły by mi na wykupienie lekarstw. Jestem sama ale cieszę się, że mój skarb żyje. To z pieniądzy osób pracujących tworzy pule zasiłków,a ilu ludzi w Polsce pracuje? Chyba wiesz sama. ironia_losu niech da dzieciom ciepło i miłość. Niech podzieli się tym co sama ma, a nie szuka sponsorów. Dla dzieci ważniejsze są uczucia, a nie dobrobyt. Zrozumiałabym ją gdyby nie mieli na utrzymanie tych maluchów., ale przecież tak nie jest!
Jeszcze raz wyrazy współczucia dla rodziny Prezydenta i wszystkich innych rodzin, którzy stracili bliskich.
Lysy 25 / 77.255.187.* / 2010-04-10 23:22

Cóż mogę powiedzieć ja która straciłam brata i bratową lekarzy w identycznej katastrofie 2 i pół
roku temu i której rodzina prosiła prezydenta o pomoc dla dzieci -sierot które dostały od ZUS-u aż
niecałe 600 zł miesięcznie renty (2 dzieci po 2 rodzicach, a jedna renta - takie mamy przepisy ) ?
Mój ulubiony prezydent pomógł ofiarom katastrofy w Grenoble, bo to było medialne, a naszym dzieciom
które nadal cierpią bardzo - nie .

Ty jesteś tylko przeciętna poddaną elit, tak więc czegi oczekujesz?
Mój ulubiony prezydent pomógł ofiarom katastrofy w Grenoble, bo to było medialne, a naszym dzieciom
które nadal cierpią bardzo - nie . Mogę powiedzieć tylko, że straszna jest ironia losu.

Tak to bywa...
Znam parę ofiar wypadków.
Ta wielka państwowa pomoc ofiarom wypadków zbiorowych to zwykła politycznie motywowana obłuda.
A tak rzeczowo o katastrofie w Smoleńsku: winne było przede wszystkim złe lądowisko,

Głupoty.
A gdyby pilot zdecydował lądować na polu to winny byłby rolnik-właściciel?
Pilot powinien wiedzieć, gdzie jego maszyna jest zdolna lądować.
fiary zginęły natychmiast, prawdopodobnie nie cierpiąc

Ech, to taka optymistyczna propaganda.
Pewnie wielu z nich cierpiało przynajmniej minutę albo i parę minut...
...że wszystkich nas czeka los biedaków i niewolników "zachodu".

Zachód to żałosny bankrut, a jesteśmy dalsi w kolejce.
Widzisz... porządek świata, jaki znasz ma się ku końcowi...

Co do Ruskich- następnym razem będą musieli dowozić naszych polityków własnymi samolotami, żeby
uniknąć skutków polskiego braku profesjonalizmu.

A może kibitkami?
HeHeHe...
ironia_losu / 83.4.67.* / 2010-04-10 23:38
Albo nasi zrobią przetarg na samolot dla rządu, gdzie jedynym kryterium będzie najniższa cena, tak jak robią np. z drogami nie przejmując się tym ile jest potem wypadków z powodu ich wiecznie dziadowskiej jakości?
"Bankrut Zachód" swoim obywatelom tego nie robi.
lmkjnb / 87.66.101.* / 2010-04-11 06:53
"Bankrut Zachod" to chyba najtrafniejsze okreslenie,mieszkam w Belgii i to co widze napawa mnie lekiem i obawa o przyszlosc.Czy slyszal ktos o kanalach sciekowych w pomieszczeniach mieszkalnych?Co tam w mieszkalnych,w skolach?!Gdzie nauczyciel czeka na wiosne jak na zbawienie bo moze prowadzic zajecia przy otwartych oknach lub na zewnatrz,O opiece zdrowotnej i socjalnej?Prawda jest taka ze jak nie masz pieniedzy to sie nie leczysz(mowie tu o lekarzu pierwszego kontaktu).O spoleczenstwie -bezwolnych robotach ktore maja pracowac,zyc bez wiezi emocjonalnych,jedynym Bogiem ma byc mamona,jedyna rozrywka oszukanie i wydojenie drugiego,zadnego kolezenstwa a bron boze przyjazni lub nie daj boze milosci!Zwiazki partnerskie lub malzenstwa w wiekszosci przypadkow jakie znam zawarte sa na zasadzie kto ile komu moze dac i ile z kogo bede mial korzysci.Mezczyzni nie dorosli emocjonalnie(zony starsze od nich i z kasa) na wszelkie sytuacje stresowe reaguja jak dzieci,notoryczne klamstwa i obgadywanie za plecami.Maja myslec o pracy,ale sa zbyt leniwi zeby dorabiac sie od "lyzki".Wszystko zaplanowane i chocby padal deszcz lub snieg to jada na wakacje!BO TAKI BYL PLAN!Na szczescie nie jest tak w calej Europie,bo ta siermiezna jest w panstwie,w ktorym mamy stolice Zjednoczonej Europy.
waz(usa) / 213.172.178.* / 2010-04-11 13:35
Nie podoba ci sie Belgia to nie siedz tam.
Lysy 25 / 77.255.187.* / 2010-04-10 23:55

Albo nasi zrobią przetarg na samolot dla rządu, gdzie jedynym kryterium będzie najniższa cena,

Nasi w tym wypadku oznaczają nasze władze i struktury urzędnicze.
To ich sprawa.
tak jak robią np. z drogami nie przejmując się tym ile jest potem wypadków z powodu ich
wiecznie dziadowskiej jakości?

Ech, te nasze drogi nie są takie złe.
Wypadki zwykle mają swoje krzenie w braku umiejętności kierowcy.
Lepiej jest winić "kogoś" niż siebie samych.
"Bankrut Zachód" swoim obywatelom tego nie robi.

Poczekaj jeszcze chwilę.
Kiedy bydowali drogi nie byli jeszcze bankrutami.
Teraz są i zabieraqją domy aby oddać dochód z ich sprzedaży skorumpowanym bankierom.
To dopiero początek końca...
Madrift / 78.8.3.* / 2010-04-10 23:21
powtarzasz tylko to co usłyszalas w telewizji, a nie zadajesz sobie pytan
Lysy 25 / 77.255.187.* / 2010-04-10 23:38
Zadaję i to wiele.
3 poważne wypadki lotnicze w ciągu ostatnich kilku lat dekapitujące (albo dające szansę dekapitacji) struktur państwa.
To tak jakby wygrać 3 6-tki w Totku/Lotto pod rząd.

Tak więc albo nasze władze latają rzęchami do których osobiście nawet po pijaku bym nie wsiadł, albo (o zgrozo!) mamy wojnę polsko - polską albo ktoś (niekoniecznie Ruscy - może jest to Unia?) eliminuje niewygodne elementy naszych elit.

Na razie obstaję przy opcji "rzęchów" i źle rozumianego "taniego państwa"
Oby to była prawda.
Lysy 26 / 88.220.176.* / 2010-04-11 11:11
"(...) ktoś (niekoniecznie Ruscy - może jest
to Unia?) eliminuje niewygodne elementy naszych elit."

Lecz się chłopie na nogi, bo głowy nikt już nie uratuje...
PKB / 2010-04-10 22:42 / Bywalec forum
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
jt / 78.8.53.* / 2010-04-11 08:12
Ty już lepiej zamilcz mały człowieczku. A co sumienie cię ruszyło że Lecha Kaczyńskiego nazywasz prezydentem,a nie jak to u ciebie było w zwyczaju "konusem II" ?.
Miałem zamiar wkleić kilka twoich wpisów obrażających Prezydenta Kaczyńskiego.Ale doszedłem do wniosku że nie ma potrzeby,większość i tak pamięta co wypisywałeś,ty też pamiętasz.Powineneś się teraz mocno wstydzić,ale pewnie nie wiesz co to takiego.Więc jeszcze raz mówię zamilcz ,nie pogrążaj się w swoim zacietrzewieniu.Przemyśl to i zastanów się nad samym sobą.
otak! / 77.255.33.* / 2010-04-11 10:07
o nie, nie licz na to!. Ten portal z więdzkiem przyjmował wszystkie jego posty, które ku pamięci zostały jednak zakonotowane w archiwum. Żadnemu cenzorowi ręka nie zadrżała, o nie. Ludzie sami starali się go opanować na różne możliwe sposoby, śląc obelgi i wzywając do opamiętania. Nic nie pomogło. To co zdołałeś tutaj zaobserwować, jest kanwą do poważniejszej dyskusji, do dyskusji nad tym, że bagno w którym utknęliśmy, a które zwą III RP, wciąga co lepszych i prawdę głoszących. Jeszcze moment, a na powierzchi zostaną same menty. I to jest problem nie tylko nas, którzy prędzej, czy póżniej rozstaniemy się z tym padołem łez, ale dla przyszłych pokoleń, o których dobro jakoby zabiegamy.
nomenomen / 213.238.73.* / 2010-04-10 23:07
odnalazłeś się!. Co ty będziesz teraz robił biedaku na tym portalu?. Wyobrażałeś sobie przy okazji, że ta śmierć wywoła takie poruszenie, że tow. Miecugowi zejdzie z mordeczki szyderczy uśmieszek, że będzie mu teraz trudno go powtórnie umieścić na fałszywej facjacie. Mogłeś to wszystko przypuszczać, a nie podejrzewasz czym to się może skończyć?
dfhdhd / 87.207.211.* / 2010-04-10 22:21
Nie wierzę nie wierzę nie wierzę......

Żeby uwierzyć że to był przypadek trzeba wierzyć w CUDA.

Jak to zykle bywa tylko w polsce możliwe są rzeczy które nie są mozliwe.
Madrift / 78.8.3.* / 2010-04-10 22:27
a co ty na to ze na filmie zaraz po zdarzeniu operator znajduje czarna skrzynke a ruscy znajduja ja oficjalnie o 13?
Lysy 25 / 77.255.187.* / 2010-04-10 22:45
Czy dziennikarz na prawdę wie jak wygląda "czarna skrzynka".
Każde osmolone pudełko może on tak zinterpretować.
Trochę żenujące dywagacje powyżej.
Madrift / 78.8.3.* / 2010-04-10 23:05
tak wyglada: http://www.focus.pl/jak-to-dziala/zobacz/publikacje/czarna-skrzynka/nc/1/ sprawdz na filmiku ze to to samo
ojro / 91.193.208.* / 2010-04-10 22:55
Dokładnie. Zwłaszcza że nazwa "czarna skrzynka" nie pochodzi od koloru - bo czarna jest tylko w środku, a obudowa jest zwykle pomarańczowa lub (rzadko) czerwona.
miki778 / 88.199.134.* / 2010-04-11 19:50
jacy kierowcy tacy piloci. co z ta polska ?
Lysy 25 / 77.255.187.* / 2010-04-10 21:58
Jedna rzecz jest dość przykra w reportażach dotyczących tej katastrofy.
W listach wyświetlanych w TVP członkowie załogi i funkcjonariusze BOR traktowani są tak jak by ich wcale nie było.
No cóż... małe Polaczki zginęły wśród wielkich Polaków i media nie raczą ich zauważyć.
A wstyd!!!
Równi i równiejsi.
Wszyscy powinni być przedstawieni bez niepotrzebnych opóźnień!
bezpartyjny / 109.243.51.* / 2010-04-10 21:54
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
bezpartyjny / 109.243.51.* / 2010-04-10 22:21
Cenzura działa szybko - byłem prawda jest niewygodna ...
sceptyk / 2010-04-11 21:21 / Tysiącznik na forum
Powtórz wpis.
Może łajzy cenzorskie z money.pl nie nadążą?
Wacus Młody Demokrata / 83.4.16.* / 2010-04-10 22:41
Bez TAMTEGO Katynia nie byłoby PRLu, a bez TEGO byłby jego koniec.
Madrift / 78.8.3.* / 2010-04-10 21:41
ciekawe: www.globalnaswiadomosc.com/
justi2278 / 83.29.243.* / 2010-04-10 21:39
No tak, jak zwykle, wzajemne obrzucanie sie obelgami, my chyba jako Polacy sie nigdy nie nauczymy, do konca swiata pozostaniemy w naszym "polskim piekielku" - wymadrzania sie, nienawisci, obrzucania blotem, fanatyzmu, braku tolerancji, itd.

Wstyd mi, ze jestem Polka!

Ciagle mam nadzieje, ze cos sie zmieni, ale jak na razie laczymy sie tylko w obliczu wojen i katastrof, niestety...........
Amii / 2010-04-11 08:25
Zgadzam się z Tobą w 100%. Ale jeżeli uwierzymy w zjednoczenie i wszyscy bardzo będo tego chcieli to kraj się zjednoczy-prawo przyciągania:)
pókico / 213.238.73.* / 2010-04-10 21:49
natasza daj sobie na wstrzymanie
Lysy 25 / 77.255.187.* / 2010-04-10 22:54

natasza daj sobie na wstrzymanie

Natasza pisze się z dużej litery.
Do tego u nas przy pobliskiej autostradzie (pardon - drodze międzynarodowej, którą w bliżej nieokreślonej przyszłości mają zamienić na autostadę) mówi się "Natasza dawaj" a już broń Boże nie "Natasza daj sobie na wstrzymanie".
HeHeHe
Madrift / 78.8.3.* / 2010-04-10 21:37
http://wolnemedia.net/?p=21018
Addo / 178.37.221.* / 2010-04-10 21:33
...przeleciał ptak przepływa obłok

upada liść kiełkuje ślaz

i cisza jest na wysokościach

i dymi mgłą katyński las...

Zbigniew Herbert „Guziki”

Najnowsze wpisy