8X-12X

bierr / 2012-10-08 08:30
Widzę, że po ostatnich sprzeczkach nikomu się nie chce otwierać tygodnia. Obstawiam po ostatnich wieściach ze świata iż ten tydzień będzie wzrostowy.
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2012-10-09 21:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
Już nawet o Apple myślałem,że ciąży na NASDAQ i reszcie...ale nic z tego.Apple,po zaliczeniu planowego technicznie zrzutu...długaśnym,dolnym cieniem do wsparcia, ma się dobrze i jest nawet po zielonej stronie mocy...
privy / 2012-10-09 21:26 / Tysiącznik na forum
Może właśnie dlatego. Ja to samo miałem dziś z AUD/USD i wkońcu go porzuciłem, jakieś dziwne siły tu działają.
Zeus52 / 2012-10-10 08:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
No! Nareszcie niedźwiedzie ruszyły swoje tłuste cztery litery na palladzie i silver....sytuacja uratowana...stopy w dół i do pracy...ale spało się ciężko...oj nerwowo.
Zeus52 / 2012-10-09 22:35 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,jak można było przypuszczać...tak niskich prognoz nie można pobić inaczej,jak tylko w górę.Alcoa 3centy/ps,wobec 1centa prognozowanego,sprzedaż spadła,ale i tak była dużo wyższa od prognoz.Alcoa po sesji w górę,za nią ogólnie AHI.Ale Alcoa to tylko symboliczny początek,tak w ogóle,to mało istotna spółka...ale jeśli tuzy też tak mają poustawiane,straszące prognozy(a mają)...to pewnie efekt dodatni będzie wyraźniejszy.
tedchom / 2012-10-10 01:05 / Tysiącznik na forum
Zaglądam na nasz stragan i dzisiaj ładnie zatrzymali spadki tam gdzie powinni. Zobaczę jutro co będzie, bo miejsca nasi już za bardzo do spadków nie mają chyba, że grają niższe wsparcie.
Zeus52 / 2012-10-10 09:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wiesz,początek jest w normie,ponieważ wczoraj na zamknięciu mieliśmy już zjazd u Janków w cenach...dlatego niemożność powstania luki bessy,a do tego możliwość jazdy pod odbicie w Stanach...hi,hi,hi...to kamyczek do ogródka,tam niżej....
Zeus52 / 2012-10-10 07:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,ale zobaczymy. Chiński bank centralny dostarcza płynności,a jednocześnie obawy w Stanach o wyniki...stąd dziwne zachowanie surowców i AUD...
Zeus52 / 2012-10-09 22:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
Może też być po prostu...brak danych.A wystraszeni są wszyscy przez analityków niemiłosiernie.Wystraszeni prognozami wyników kwartalnych,które mają podobno być najgorsze od 9 lat! Tak się już zapędzili w prognozach.Wypada poczekać więc na te wyniki....wobec takich prognoz,chyba pobicie ich w dół raczej będzie trudne.
Zeus52 / 2012-10-09 21:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
Myślałem,że pogram na sell na silver,gold...a nawet platynie,czy palladzie...tam są dywergencje,jak diabli...taki pretekst,jak walący się ED...a tam...właściwie nic.Tak względnie patrząc. No szok.
privy / 2012-10-09 21:36 / Tysiącznik na forum
Może właśnie czekają na AUD
Zeus52 / 2012-10-09 21:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
A wiesz! To jest chyba właśnie to! No kurna...gold wymalowało prospadkowy układ intra...na pewno to też widzisz.Silver robi takie manewry,że w żadnej chwili nie wiadomo,o co chodzi...niby chce spadać(bo przecież także powinno)...ale w każdej chwili to może się zrobić prawe ramię o-RGR intra,na choćby 15-minutówkach. Najlepszy numer to taki,że włączyłem się w spadki ED,ale później...w końcu po jego również dziwnych zachowaniach wyłączyłem,bo musiałem wypaść od kompa....a jak wróciłem....no rany,jaki piękny zjazd...i kurna,beze mnie! Co za złośliwość losu... :))
Zeus52 / 2012-10-09 20:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ma ktoś jakiś pomysł na przyczyny dzisiejszych ruchów...bo ja już dostaję kompletnego bzika,gdy próbuję to wszystko zebrać do kupy.Grecja,Hiszpania....eee,tam...przecież Merkel nie pojechała do Grecji,by nabruździć...to w ogóle odpada,a jeśli to raczej na plus.Hiszpańskie i inne rentowności...spoko,brak obaw. MFW...obawy o gospodarkę światową...też lipa...komunikat był znany wcześniej.A stan gospodarki jeszcze lepiej bez MFW.MFW np prognozuje PKB Chin:+7,8%....no to wręcz sukces wobec znanych inwestorom prognoz samego rządu Chin,mówiących o +7,5% lub poniżej...po takiej prognozie MFW wszystko powinno wręcz wyskoczyć w górę,a nie spadać.Czyli te powyższe sprawy odpadają.Z resztą,gdyby o spowolnienie sugerowane przez MFW chodziło...to czemu nie spadają surowce. No i...a kto dotąd przejmował się wizjami MFW.Nikt. Biorąc to wszystko razem...nadal nie znam przyczyny,bote wymienione powyżej jakieś bzdury.Ropa rośnie,jak szalona,złoto nie chce spadać,choć powinno.
Podobnie platyna,srebro...wszędzie negatywne dywergencje RSI na daily,a nawet przy spadającym EUR/USD,w dół im się nie chce.Srebro nawet odrabia z nawiązką chwilowe straty intraday.Nie,coś tu nie gra...można by pomyśleć,po korelacji spadków indeksów,walut,z rosnącymi,lub nie chcącymi spadać surowcami,zwłaszcza ropą,gold...że wojna nadchodzi...ale nic mi o tym nie wiadomo.Może ktoś,coś wie,co się dzieje...
al_albo wierny czytelnik / 89.68.244.* / 2012-10-09 21:32
dax7100 sp 1407-8 powiadam
szalony inwestor / 2012-10-09 21:52 / Tysiącznik na forum
Zeus i tak nie zrozumie on widzi tylko wzrosty.
szalony inwestor / 2012-10-09 21:19 / Tysiącznik na forum
Nalezy spodziewac sie zalamania na rynku akcji.
Niektorych rzeczy poprostu zeus nie ogarniasz.
Jutro luka w dol na gpw lub w najlepszym razie mozolne osuwanie sie.
Zeus52 / 2012-10-09 21:28 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ty niczego nigdy nie ogarniałeś, nie ogarniasz,i nigdy nie ogarniesz swoim ptasim móżdżkiem,więc ciebie nawet się nie pytam...jak zwykle...nie na temat,bo na temat nie jesteś w stanie nic napisać.
szalony inwestor / 2012-10-09 21:45 / Tysiącznik na forum
Obrazasz ludzi o odmiennym zdaniu. Ale czego sie mozna spodziewac po budowlancu co maluje kioski.
Straszny z ciebie prymityw.
Zeus52 / 2012-10-09 22:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nawet przyczyny nie rozumiesz.A może zacząłbyś wreszcie pisać coś z sensem...może o to tylko chodzi. Co? Chcesz powiedzieć,że zjazdu u Janków nie mamy w cenach...
Zeus52 / 2012-10-09 14:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
To co robimy? Gramy,czy oglądamy skok? Co prawda,to żadna nowość,takie skoki były już z powodzeniem przeprowadzane przez wojskowych pilotów z NASA,jako jeden z testów podczas programu kosmicznego...tyle,że bez rozgłosu,telewizji i bez kasy...za zwykłą pensję pilota.Tak,że szokuje mnie w tym głoszenie wszem i wobec,że to pierwszy taki skok....chyba,że pierwszy cywila...
Zeus52 / 2012-10-09 08:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wig20 jest w konsolidacji(po wzrostach) w zakresie 2345p.-2420p. Ale układ świec pokazuje dużą przewagę byków,i to one powinny doprowadzić do opuszczenia tego zakresu górą. Oczywiście możliwy jest inny wariant,ale jest mało prawdopodobny. Podobnie u Jankesów. Na Staśku MOŻE powstać podwójny szczyt...ale również jest to wariant świecowo o bardzo małym prawdopodobieństwie. To byki mają większe,dużo większe szanse na wybicie górą. Ten piątkowy górny cień sam się prosi by go zaatakować. Najpóźniej jutro.
al_albo wierny czytelnik / 89.68.244.* / 2012-10-09 08:57
sp zapewne dzis zakryje luke,cel 1461-2 i zapraszam na 1408 cel w doł...
Zeus52 / 2012-10-09 09:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zaraz,zaraz...po Twoim wpisie przeglądam jeszcze raz...o jaką lukę Ci chodzi...
Zeus52 / 2012-10-09 09:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
Szpulka,a następnie atak na górny cień i następne szczyty. To nieco inna,ale bardziej moim zdaniem prawdopodobna wersja.
Zeus52 / 2012-10-09 08:17 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeszcze jedno. Pisałem swego czasu o gwieździe wieczornej na parach PLN. Z tego też tytułu sugerowałem jazdę na EUR/PLN w okolice 4,00 PLN i że wtedy dopiero należałoby się rozejrzeć za QUE3,SKAN2(dolar)...to było pewne uproszczenie,taki poziom"na oko". Dokładniej,jeśli pęknie 4,0590 to następny rozsądny przystanek dla EUR/PLN jest na 3,90-3,92. Z tamtego poziomu może nastąpić już większy i trwalszy zwrot w górę.
Zeus52 / 2012-10-09 07:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
Cóż....sugerowana ostatnio Akcja Bank of China+prognozy spółek tak horrendalnie zaniżone,że wyniki mogą być już tylko lepsze...cóż,czekamy na dalsze osuwanie się... :) hi,hi,hi...
Zeus52 / 2012-10-08 20:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jedno nie ulega wątpliwości...ciekawy okres na FRX się szykuje. W tej chwili jakaś totalna lipa...na silver,palladzie,platynie i nie tylko, spread mam taki(a na dodatek nic się nie dzieje),że wszelkiego handlu się odechciewa...w nocy było zajefajnie,teraz lipa. Janki świętują...już w piątek się wycofywali...dla części to miał być pewnie długi weekend...za diabła nie wiem,po co dziś trwa u nich sesja...
szalony inwestor / 2012-10-09 12:34 / Tysiącznik na forum
Osuwanie sie trwa w najlepsze. Powoli malymi kroczkami aby byki ciagle uwazaly ze to zjawisko chwilowe....
Zeus52 / 2012-10-09 13:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak,tak...a świstak siedzi,i zawija wszystko w sreberka...taaa,prawda,wierzymy w tooo... zwłaszcza w te "osuwanie" w zeszłym tygodniu...ładnie się"osunęło"...teraz ma być ciąg dalszy zeszłotygodniowego"osuwania"???...czemu nie,oby tak dalej. Niech się nadal"osuwa",byle do góry.
szalony inwestor / 2012-10-08 16:58 / Tysiącznik na forum
Alcoa nie zmienia faktu ze moment zalamania powoli nadchodzi. To juz pora zeby pozbywac sie funduszy akcji.
Zeus52 / 2012-10-08 19:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Gdzieś,w trakcie sezonu...pewnie tak...To wtedy może nawet nastąpić gwałtownie.Tyle,że sezon jeszcze się nie zaczął
szalony inwestor / 2012-10-08 09:38 / Tysiącznik na forum
Wszystko co dobre kiedys sie konczy. Wzrosty juz byly pora na pwowlne osuwanie sie.
Zeus52 / 2012-10-08 16:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak się rozpędzili w osuwaniu,że aż zatrzymać się nie mogą... :))
tedchom_nielog / 194.177.29.* / 2012-10-08 15:28
Na razie masz racje, ale te wątki są tygodniowe. Sam liczę na północny kierunek
szalony inwestor / 2012-10-08 15:52 / Tysiącznik na forum
Problem polega na tym ze polnocny kierunek zalamuje sie w usa. Oni zrobia podwojny szczyt lub nadbija obecny i nastapia bolesne spadki. Lepiej teraz ograniczyc zaangazowanie w akcje o np polowe.
Zeus52 / 2012-10-08 16:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wreszcie coś niby rozsądnego...zatrzymać zaangażowanie,to brzmi rozsądnie. W przeciwieństwie do wieszczenia obsuwy. A dlaczego"NIBY ROZSĄDNIE",a nie"ROZSĄDNIE"? Proste. To dlatego jest tylko rozsądne na niby,bo jutro Alcoa rozpoczyna sezon wyników....
1 2
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy