9 IV - 13 IV

max1224kom / 195.117.209.* / 2012-04-10 07:53
Już nawet nikomu się wątków nie chce otwierać oj niedobrze, niedobrze
Wyświetlaj:
Zeus52 / 2012-04-13 11:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
Chiny nie stanęły na wysokości zadania i dynamika PKB okazała się mniej wysoka,niż przypuszczenia. Za to produkcja i sprzedaż wzrosła zdaje się zgodnie z oczekiwaniami. Poza tym chodzą plotki o dalszym luzowaniu polityki pieniężnej przez L.B.Ch.. Co do par PLN...ta potencjalna,szykująca się RGR(nie wiem,czy max to zamieścił,bo nie znalazłem),to obraz na długi termin. Co najmniej na następne miesiące, kwartały,a także przyszły rok. W bliskim terminie warto dorysować taki lekki kanalik wzrostowy(w szerszym boczniaku). Teraz mamy ruch do dolnej bandy. Ale wymowa takiego lekko wzrostowego kanału(pary z USD i EUR) jest i tak negatywna. To jak konsola przed dalszymi spadkami,rodzaj prospadkowej flagi. A nawet odwrotne wybicie z niej,w górę,nie likwiduje szerszego boczniaka,lub budowy wtedy prawego ramienia RGR.... I jak tu można być bykiem na walutach,a niedźwiedziem na akcjach i indeksach....po prostu się nie da...strach się bać być niedźwiedziem. Nie dziwię się więc szalonemu,który mimo pesymistycznego nastawienia woli być poza rynkiem,a nie w shortach. Z resztą pisałem to samo,że w razie czego,po większym ruchu up wolałbym wyjść z rynku na jakiś czas,ale w żadnym razie w eski,czy waluty. Ale to nie na teraz,pomyślimy później.
max1224 / 2012-04-13 15:49 / Tysiącznik na forum
ha ha ha właśnie analityk w tvncnbc przedstawił rozrysowany wczoraj na blogu kanał ... zaznaczając konsolidację i brak rozstrzygnięć
Zeus52 / 2012-04-13 19:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max,co jest grane? Jak tylko napiszę,że coś mi się nie podoba,to zaraz na drugi dzień robią zjazd...no kurna,jeśli nawet nas czytają,to nie muszą zaraz brać tak tego na serio.... :). Ale tak,poza żartami,to obserwując zachowanie GPW w dłuższym już czasie(mimo pozorów bardzo pozytywne) sądzę,że atak na 2400p.-1450p.na Wig20 nastąpi niebawem i to w tempie wręcz ekspresowym. Z wszelkimi późniejszymi konsekwencjami wybicia. To nie pocieszanie,to wynik obserwacji.
max1224 / 2012-04-13 19:53 / Tysiącznik na forum
zobacz tygodniową świecę i volumen, a później weź na dziennym jak ten volumen się tworzył ... ciekawe? :)
Zeus52 / 2012-04-13 20:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tylko obrotów brak. Ale to właśnie skutek nie zaliczenia luki hossy...kapitał tam sobie czekał,a tu tymczasem pociąg im zwiał. Chiny? Mój nos mi mówi,że to było dno w dynamice wzrostu PKB. I to już dno będące historią...a pod historię nie powinni już grać. Nie bardzo więc rozumiem tłumaczenia analityków,że Chin się przestraszono. To kuriozalne tłumaczenie,zwłaszcza,że sami chińczycy tym się nie przejęli...zobacz indeksy z nocy. Zwłaszcza na Shanghai B-shares widać ten strach...hi,hi,hi. Hiszpania? Cóż,widocznie ECB zaspał. Ale to się pewnie już nie powtórzy. Podobnie,jak tydzień temu Szwajcarzy przysnęli,dopuszczając do zejścia kursu(na chwilę)poniżej 1,20 franka do euro...i to też już się nie powtórzy....franków ci u nich dostatek,a drukarek też. Przypomniała mi się te zabawna dyskusja w TVN CNBC na ten temat w ubiegły czwartek. Tak,przy okazji. Jak widać,nawet zawodowcom zdarzają się głupie błędy....tylko po co się z tym obnosić w T.V.? Wiesz,o co chodzi,pisałem Ci jakiś czas temu na priva. Ale to tak przy okazji,bo skojarzyło mi się z ECB.
Zeus52 / 2012-04-13 00:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
A tak w ogóle to dobrej nocy wszystkim... Nieco mnie martwi,że nasi tak po prawdzie,nie dotknęli styczniowej luki hossy(niedźwiedzie wymiękły na tych cieniach ponad luką)...dlatego obroty,choć nie małe,to jednak nie za bardzo wystrzałowe.Popyt pewnie czekał na luce,a tymczasem wyrwali w górę tuż ponad...Mogą przez to jeszcze wrócić po spóźnialskich. Ale te dywagacje zostawmy sobie na jutro,Pora spać.Karaluchy pod poduchy...
Zeus52 / 2012-04-12 22:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
Google po sesji atakuje szczyt z marca...
Zeus52 / 2012-04-12 22:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nioo...nie da się ukryć...mocna jazda.
elwirka35 / 83.22.41.* / 2012-04-12 23:19
Dziekuje MAX1224 i Zeus52 za wykresy RGR ,juz teraz rozumiem jak wpakowałam sie kupujac dolara pod wpływem profesora Rybinskiego teraz tylko trzymac musze trzymac kciuki aby mi sie udało prysnac z niewielka strata.Dzieki MAX 1224 za prowadzenie bloga teraz bede czesto tam zagladac i moze wybiore jakis fundusz i w koncu zaczne troche pomnazac swoje oszczednosci. pozdrawiam
Zeus52 / 2012-04-12 23:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jutro rano dane z Chin....ale "chińskie źródełko" już dziś mówi nam,że PKB Chin wzrosło o 9%. Zobaczymy rano,czy to też się sprawdzi. Poza tym J.P.Morgan,jutro przed sesją u Janków powinien zaskoczyć mocno na plus wynikami. Tego dowiemy się o 13.00. Ale dolara bym nie skreślał.Owszem,ja w to bym nie wszedł,jak i w eski.Jak pisałem...strach i zgroza...co może dziwnie brzmi u kogoś,kto siedzi w longach z lewarem razy dwa...ale to fakt,dla mnie dolar i eski to strach i zgroza.Może powinienem położyć się na leżankę u psychologa... :) Ale cóż,tak to widzę. Jednak nie zakładam,że to już koniec korekty u Janków...zygzak a,b,c wciąż jest aktualny.Wszak to właśnie przewidywaliśmy i na to czekaliśmy...więc nie dajmy się zwariować.Janki muszą pokonać szczyt,by zakończyć korektę,a naruszenie dolnej bandy Keltnera sugeruje,że to nie koniec kłopocików.Choć więc sam bym w to nie wszedł,to jeśli już ktoś siedzi w dolarze...to trzeba chyba poczekać.Właśnie na"kłopociki".Wtedy będzie okazja lepiej sprzedać.
max1224 / 2012-04-12 22:09 / Tysiącznik na forum
oby nie skończyła się przy górnym ograniczeniu tej "flagi" co mi wyskoczyła dziś na blogu
Zeus52 / 2012-04-12 22:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Taa...widziałem.Faktycznie,zgrabnie zrobione i podsumowuje wszystko,o czym była mowa na forum...zwłaszcza to,co będzie się działo po dotknięciu styczniowej luki hossy.
Zeus52 / 2012-04-11 11:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie wiadomo też,jakie będą skutki trzęsienia ziemi pod dnem Oceanu Indyjskiego o sile 8,9 Richtera(to około połowa tego z Japonii,ale i tak bardzo duża energia) i ewentualnego tsunami na rynki finansowe...to było tuż przed 11.00 naszego czasu.
elwirka35 / 83.22.40.* / 2012-04-11 12:56
Mam ogromna prosbe czy mozesz wkleic link do tego RGR O ktorym piszesz
Zeus52 / 2012-04-11 13:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
Teraz nie dam rady. Jestem w pracy,gdzie mam dostęp jedynie poprzez telefon. Ale podeślę później maxowi i mam nadzieję,że zamieści to na blogu.
max1224 / 2012-04-11 15:30 / Tysiącznik na forum
OK też czekam:)
Zeus52 / 2012-04-11 22:58 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sorki.że dopiero teraz,ale zajrzyj do skrzynki.
max1224 / 2012-04-11 23:20 / Tysiącznik na forum
Ok choć już coś nabazgrałem
Zeus52 / 2012-04-11 23:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
Przyda się? Mam nadzieję,że czytelnie to wyszło?
max1224 / 2012-04-11 23:34 / Tysiącznik na forum
chłopie zawstydzasz mnie muszę popracować nad stylistyką ... a efekt sam możesz sprawdzić właściwie trudno więcej pisać obraz mówi o wiele więcej przeliczyłem tylko wartości wynikające z formacji
Zeus52 / 2012-04-11 23:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
2,64...pomyliły mi się klawisze. Tyle,że to na bardzo długi termin.Z resztą,rozmiary mówią same.Także o terminie.
Zeus52 / 2012-04-11 23:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tam minimalna wartość spadku jest zaniżona.A to z powodu wsparcia występującego na 2,84.No i oczywiście to na razie hipotetyczna RGR,choć uważam ją za wysoko prawdopodobną.No i czas...timing...różnie to może przebiegać.Weż pod uwagę obecne strachy w strefie euro...prawe ramię,a następnie"Euro-2012"...wybicie w dół linii trendu i LS RGR.
max1224 / 2012-04-11 23:56 / Tysiącznik na forum
dlatego czerwiec lipiec sygnalizuję no i liczby inne być nie mogą 2,64 cel celów:)
szalony inwestor / 2012-04-12 09:55 / Tysiącznik na forum
narazie waluty rosna
miedz spada
kghm pociagnie wig 20 w dol
trend na w20 jest spadkowy
teraz beda podbicia w gore i potem mocniej w dol
co z tego ze usa ma trend wzrostowy.jak u nas jest odwrotnie?
tedchom / 2012-04-12 12:20 / Tysiącznik na forum
Dopóki nie przebijemy 2214 na tygodniowym to jeszcze dalej jesteśmy w trendzie wzrostowym. Dopiero przebicie jego poziomu zrobi ze mnie niedźwiedzia.
tedchom / 2012-04-12 12:29 / Tysiącznik na forum
i jeszcze jedna sprawa to okres w jakim musi określić się kierunek: ok 2 -2,5 miesiąca najpóźniej i albo pokonamy ten opór na 2400 albo dalsza powolna obsuwka. Jak daleko to nie mam pojęcia gdzieś okolice 1800 minimum 1550 na teraz ale to zależy od czasu kiedy taki scenariusz miałby się sprawdzić. Natomiast na północ czyli poziom który póki co dalej zakładam to minimalny poziom 3000
szalony inwestor / 2012-04-12 13:36 / Tysiącznik na forum
nasz rynek jest bezdyskusyjnie slaby
mielismy dobry styczen od tamtej pory opadamy bardziej prawdoppdobne sa spadki , 3000tys. na wig 20 wg mnie to niepoprawny optymizm (obym sie mylil)
teraz najlepiej pozostawac z kasa w gotowce
tedchom / 2012-04-12 13:48 / Tysiącznik na forum
Patrząc na jankesów to już nie daleko pod sobą jeszcze około 50 pkt niżej mają dosyć mocne wsparcie od którego mogą znowu odpalać w górę, więc dalej ten spadek może nie być zbyt głęboki.
szalony inwestor / 2012-04-12 14:13 / Tysiącznik na forum
pomimo sily usa u nas slabosc, ogromna slabosc
mi osobiscie szkoda czasu nerwow i pieniedzy zeby grac na wzrosty naszym straganie
moim zdaniem szybciej zobaczymy
1800 na wigu 20 i 1800 na sp500 w tym roku niz 3000 pkt u nas
fajnie by to wygladalo:-)
tedchom / 2012-04-12 13:41 / Tysiącznik na forum
Jeśli zakładasz spadki to bądź konsekwentny i zamiast gotówki zapakuj się w shorty no przynajmniej połową
szalony inwestor / 2012-04-12 14:04 / Tysiącznik na forum
wlasnie wyszedlem z shortow i czekam az podrosnie to znowu wejde
do akcji sie nie dotykam
nasz rynek slabo reaguje na wzrosty w usa zle to wrozy
Zeus52 / 2012-04-12 13:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Trochę chyba przeholowałeś z tymi poziomami spadków....musiałaby cała strefa euro paść na twarz....a i wtedy nie liczyłbym na aż tak duże zjazdy u nas. Nawet wtedy! Na długoterminowych faktycznie wydaje się,że mamy prospadkowy klin...ale to się"wydaje",bo w razie wybicia go w dół na miejscu niedźwiedzi szybko bym zwiewał,przed utworzeniem wielkiego"W"... Tyle,że na teraz,to my mamy utworzoną w styczniu lukę hossy. Utworzoną przez kapitał z zewnątrz(pary PLN w tym czasie),najprawdopodobniej jankeski....bo to była gra na średnich MA,a Jankesi właśnie tak grają.
Zeus52 / 2012-04-12 00:14 / 10-sięciotysiącznik na forum
Co nie oznacza,że po drodze nie będzie 3,30... A poźniej,po wyłamaniu...tam poniżej też czekają wzloty i upadki. Tak,że całość to nawet nie na koniec tego roku...ale gdzieś dużo później. Raczej 2013 i to nie na początku. Na razie ważne byłoby wybicie linii trendu. Ale robiąc prawe ramię dolar będzie miał do niej stale blisko...ona się tak ładnie wznosi. Niech się wznosi. Wyżej będzie łatwiejsza...:)
Zeus52 / 2012-04-11 16:32 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zobacz,co robi Alcoa! Już dobierają się do trzeciego tygodnia wstecz. Jedną białą świecą po luce hossy-gigancie.
elwirka35 / 83.22.40.* / 2012-04-11 15:08
Dziekuje i czekam , pozdrawiam
Zeus52 / 2012-04-10 23:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurka wodna...miałem nie ślęczeć,bo pora spać...ale nie mogłem się powstrzymać. Alcoa dziś podczas sesji zjechała czarną gromnicą,większą jeszcze niż S&P500,czy inne indeksy. W tej chwili wystrzał w górę jest już taki,że połknął nie tylko dzisiejszą gromnicę,ale przy okazji, te czarne z kilku wcześniejszych sesji.
quest77 / 87.204.51.* / 2012-04-17 08:35
Zeus - krótko zwięźle - myślisz że warto teraz kupić ml5? wystrzeli na północ czy nie?
tedchom / 2012-04-11 02:07 / Tysiącznik na forum
Kurka Zeus gdzie ty to śledzisz? Ja jakoś tego nie znalazłem niestety. Chyba mi mózg już się wyłącza.
Zeus52 / 2012-04-11 07:24 / 10-sięciotysiącznik na forum
Alcoa prognozowano stratę na akcję:5 centów,a zrobiła 10 centów...ale zysku. Przychody zamiast 5,9 mld wypadły 12,1 mld...to z TVN CNBC. A jazda Alcoa po sesji...na stooq.pl...podawany był u góry wykresu AHI. Ogólnie AHI dla NYSE:+0,38%(za Piotrem rano),a sam S&P500:+0,44%.
elwirka35 / 83.22.40.* / 2012-04-11 10:15
Witam , do ilu widzicie usd/pln bo sie wpakowałam w ten papier kupujac po 3,30 ale czy bedzie jeszcze ten poziom aby sprzedac bez strat czy uciekac juz teraz a moze jest sznsa choc na 3,26 .Prosze podpowiedzcie cos do ilu ta korekta moze podciagnac .
Zeus52 / 2012-04-11 10:59 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na razie wzrost USD/PLN jest możliwy. Mówiąc o szeroko rozumianym boczniaku na parach PLN mam na myśli wszystko to w dole,aż do luki bessy w górze....możliwe,że z wbiciem się w nią i nieco ponad nią, w ramach tworzenia jednak,jak by nie było,tworzenia prawego ramienia ogromnej RGR na parach PLN. Czy już teraz ten ruch w górę(prawe ramię RGR)? Technicznie to byłoby możliwe,bo na parach mamy wybicie w górę. Ale praktycznie,to dopiero się przekonamy o prawdziwości tego wybicia. Potrzebny jest ruch powrotny do wybitego oporu. Co do Janków...wczoraj z privym dyskutowaliśmy na ten temat...w trakcie sesji był taki punkt,z którego zwrot dawał szanse na to,że powstanie zygzak a,b,c który zakończy się na 1340p.,LS hipotetycznej RGR,w innym razie wzrostowe"b"będzie tylko prawym ramieniem RGR. Niestety,ten punkt został w trakcie sesji pokonany w dół. Ale sezon wyników mocnym akcentem rozpoczęła Alcoa rosnąc po sesji w ten sposób,że skasowała cały tydzień spadków. Za Alcoa poszedł cały handel posesyjny...+0,44% to bardzo duży,żadko spotykany wynik AHI...to może skutkować(i powinno)całkowitą negacją wczorajszej świecy. Albo co najmniej wyjściem ponad 1370p.,co dałoby podobny efekt do wczoraj sugerowanego(korekta a,b,c...cała ponad 1340p.)...łączone świece,wczorajsza i możliwa dzisiejsza dawałyby świecę zastępczą,szpulkę ponad 1370p.,z długim cieniem pod spodem. Nie wiem,czy tak się stanie,ale to wielce prawdopodobne. Jednak dopiero Janki o tym zdecydują. A kierunek indeksów wpłynie na ED,inne pary walutowe. Na Twoim miejscu,mając już dolary,ja bym czekał. Bo jeśli nawet korekta zostałaby teraz zastopowana,to jednak problemy nie znikną od razu...wybory w Grecji,Francji itp,itd. Po prostu. Jeśli mam dolary,to je trzymam.
elwirka35 / 83.22.40.* / 2012-04-11 11:33
Dzieki Zeuss52 za odpowiedz podtrzymałes mnie troche na duchu , pozdrawiam
Zeus52 / 2012-04-11 11:46 / 10-sięciotysiącznik na forum
Po prostu. W dłuższym terminie,do końca roku,dolar powinien spaść do 2,86-2,94,a euro do okolic 4.00-4,05...realizacja RGR(do tego czasu zaledwie częściowa,ciąg dalszy w 2013r.). Ale w terminie średnim wyjazd w górę-budowa prawego ramienia tejże RGR. Na krótko...to najgorzej wyczaić...może jeszcze zjazd w ramach boczniaka(na to znowu ja liczę).
Zeus52 / 2012-04-10 22:44 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale oczywiście,jak pisałem przy privym,na razie temat gold i ML5 jest tylko do przemyślenia. Bo na razie mamy symboliczne otwarcie sezonu raportów kwartalnych jankeskich spółek. Dziś po sesji zaczeła Alcoa. Tradycyjnie z resztą. Miała poprzednio nędzne prognozy,więc miła niespodzianka jak najbardziej byłaby wskazana. I zdaje się,że coś z tego wynika...nie znam jeszcze raportu,ale sądząc po wystrzale a la rakieta Ziemia-Kosmos na Alcoa w handlu posesyjnym,to jakaś niespodzianka musiała być. Oczywiście Alcoa nie ma znaczenia,poza symbolicznym otwarciem sezonu...to jednak,sądząc po tym,co dzieje się w handlu posesyjnym na S&P500,wygląda na to,że Alcoa ciągnie w górę całość...humory Jankom po sesji odwróciły się w zupełnie przeciwną stronę. Jak na razie,nieźle to wygląda. Zobaczymy rano(bo nie chce mi się już ślęczeć,czas spać),czy to było tylko chwilowe.
Zeus52 / 2012-04-10 22:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
Właśnie przeglądałem"wieczorny"Piotra. To tak a propos rozważań z priym na temat gold i oczekiwań rynku. Piotr wprawdzie pisze,że na złocie to jeszcze nie oficjalny sygnał kupna,ALE... No właśnie. Ale do niego dąży. Poza tym zwraca uwagę na trzy rzeczy,jakby wzajemnie potwierdzające oczekiwania. Chodzi o masowy"dodruk". Piotr co prawda pisze tylko o FED i QE3,ale to dotyczy także z pewnością ECB... Chodzi o zachowanie się EUR/USD,nieco dziwne wobec spadków CAC40 o 3%(kontrakty ETF już ponad 4% na czerwono),podobnie IBEX,DAX minus 3%...a ED po swojemu,spoko. Druga rzecz,to właśnie gold. A trzecia,to dramatyczny spadek rentowności jankeskich 10Y...mimo bardzo dobrych(choć jedynych dzisiaj) jankeskich danych o zapasach hurtowników. Graczy na tych rynkach nie interesuje,co było podczas historycznego już posiedzenia FED,co tam mówili członkowie FOMC w lutym,czy marcu,ale patrzą na bieżącą sytuację i liczą czas do ogłoszenia QE3.
Zeus52 / 2012-04-10 21:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max,wiem,że pewnie widziałeś CAC40. Ale przyjrzałeś się indeksowi IBEX? Do pewnego momentu podobnie wyglądał,jak Wig20. Pozostaje nadzieja,że to podobieństwo było tylko do pewnego momentu....my nie mamy takich problemów,jak Hiszpania,więc nie tak powinno się to u nas rozwijać.
privy / 2012-04-10 17:55 / Tysiącznik na forum
No i jak tu pod Ciebie nie grać Max?
max1224kom / 195.117.209.* / 2012-04-12 16:07
Podobnie jak nie wierzyć w szalonego ... tylko się pojawi koniec spadków murowany :)
szalony inwestor / 2012-04-12 20:52 / Tysiącznik na forum
ja juz zarobilem teraz pora na was:-)
ale dla mnie obecne wzrosty to podbitka przed kolejna zwałą
u nas nie ma hossy
max1224 / 2012-04-12 21:03 / Tysiącznik na forum
OK grunt to dobra współpraca :))
tedchom / 2012-04-12 16:42 / Tysiącznik na forum
Właśnie może to już ten czas Szalony również witam;)
max1224 / 2012-04-12 17:55 / Tysiącznik na forum
to looknij na bloga ... co sądzisz?
tedchom / 2012-04-12 18:16 / Tysiącznik na forum
Właśnie coś podobnego miałem w głowie chociaż nie miałem czasu tego rozrysować. Dobra robota może również jesteśmy szaleni jak szalony tylko nastawienie naszego szaleństwa jest na drugą stronę kto to wie?
tedchom / 2012-04-12 18:23 / Tysiącznik na forum
Patrząc na nasz stragan tygodniowo to MACD choć tu najmniej + %R + ROC + RSI są w podobnych prawie figurach jak w styczniu 2003 a co było potem wiadomo
Zeus52 / 2012-04-10 19:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Może,do wpisu poniżej,coś na temat samego złota. Otóż złoto jest ciągle w długoterminowymtrendzie wzrostowym(w 3 letnim kanale). Jednocześnie od ubiegłego roku buduje kanał średnioterminowego trendu spadkowego(stale wewnątrz długoterminowego-wzrostowego!),który to kanał tworzy rodzaj długoterminowej prowzrostowej flagi o ogromnej sile rażenia(potencjale wzrostu). Ostatnio uderzyło w długoterminową linię trendu i obecnie mamy tego efekt. Sam kanał spadkowy-prowzrostową flagę można też rozpatrywać inaczej,to co się w nim dzieje. Otóż mamy wewnątrz jakby flagę prowzrostową o krótszym terminie...podstawa masztu w grudniu,kiedy to powstało coś w rodzaju podwójnego dna,takiego"W"z prawym,niższym dnem. Razem,jeśli te"W"(sama flaga krótkoterminowa,to był powrót do jego linii szyi,a jednocześnie do długiej linii trendu) się zrealizuje...to utworzy prawe ramię ogromnej,tworzącej się wewnątrz średnioterminowego kanału spadkowego,odwróconej RGR...z ukośną linią szyi,równoznaczną z linią średniego trendu spadkowego. Tak,że na wiele sposobów można to rozpatrywać,a wniosek ten sam.
privy / 2012-04-10 20:17 / Tysiącznik na forum
Złoto jest w kanale wzrostowym, ale charakter tego co się ostatnio na nim dzieje jest patowy. 1730 to poziom, poniżej którego skłaniam się ku zakończeniu tego trendu kanałowego, ale wiemy, że łatwo go wybić nie będzie - prawo inercji. Co do staśka mogę powiedzieć, że to bardzo możliwe. Obecnie jednak dopóki jesteśmy poniżej 1380 obowiązuje u mnie zmiana trendu i gra do dołu.
Zeus52 / 2012-04-10 20:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Co do Staśka,to tylko jedna z opcji. Sam pisałem w święta,na zakończenie poprzedniego wątku,że kontrakty sugerują zjazd Staśka do potencjalnej linii szyi RGR,czyli w okolice 1340p. Tyle,że jeśli zwrot zacząłby się teraz,to byłoby lepiej,gdyż utworzyłby wzrostowe"b" i możliwość zakończenia całej zadymy,jako korekty a,b,c jeszcze ponad LS RGR...dopiero"c"doszłoby do linii szyi. Jeśli tak się nie stani i Stasiek poleci do LS już w samym ruchu"a"...to następujące po nim odbicie"b" będzie już tylko prawym ramieniem RGR. A może być gorzej...opcji różnych ruchów jest wtedy wiele. Co do gold...będę się jednak upierał przy prowzrostowej fladze. Jasne,że nie jest konieczna kontynuacja ruchu w kanale,ale to niewiele zmienia co do prowzrostowej flagi. Wyjście z kanału=jeszcze jedno zejście do dolnej bandy kanału średniego-flagi zmieni tylko poziom właściwego startu. Natomiast rozmiar"masztu",jego czas(3 lata)...pewnie górna część nie będzie tyle trwała...może 2 lata,może do końca 2014r..."Jak trwoga,to do boga"(metali)...a jak trwoga minie? Minąć może w jeden sposób...zmasowany"dodruk"przez ECB,FED...pewnie nawet w porozumieniu i wspólnie. Nie wnikam,czy"dodruk"jest be,czy cacy,bo to nie miejsce na to. Stwierdzam tylko fakt,że to jedynie kwestia czasu. Weź,zbierz to wszystko do kupy i pomyśl o wpływie na gold. Teraz trwoga...gold robi się cacy. A później? Chyba,że zakładamy,że jednak idzie ku lepszemu i że niebawem spotkamy się z wycofywaniem kasy przez banki centralne....czy tak jest? Idziemy w tę stronę? Mam na myśli trwały trend w gospodarkach.
privy / 2012-04-10 21:17 / Tysiącznik na forum
Mam wrażenie, że zbliża się uderzenie dolara.
Zeus52 / 2012-04-10 21:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
A nie mieliśmy już sumowania ML5+dolar...jednocześnie!? Mieliśmy. A samo złoto? Przypomnij sobie dokładnie rok temu,2 lata temu...co się działo gdy w Eurolandzie powiało niepokojem. Wtedy uciekali z euro w gold...a złoto nie zważało na spadki ED. W euro nawet momentami bardziej rosło,niż w zielonych. Poza tym wreszcie na spółkach($XAU)robi się ciekawiej. Fakt,że niekoniecznie już teraz muszą TRWALE odbijać. Ale wskaźniki...RSI szoruje po strefie 30,MACD nie potwierdza ostatnich spadków tworząc dywergencję(+)wielkości stodoły...Poza tym samo złoto. Na wykresach dłuższych daje się zauważyć,że początkowo to nie była flaga,kanał spadkowy,ale zniżkujący klin. Klin,z którego było już wybicie w górę. A cały ostatni spadek,takie obsuwanie,to do linii głównego trendu, można także rozpatrzyć,jako ruch powrotny. Nie tylko do linii szyi"W",ale do wybitej wcześniej górnej bandy klina zniżkującego. Nie mówię,że już na hurra wchodzę w ML5,ale piszę dla przemyślenia sytuacji...i zdaje się,że to robimy... :)
Zeus52 / 2012-04-10 19:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tutaj już powinien rozpocząć się ruch"b"(część wzrostowa)korekty u Janków. Tak,aby całość robiła za ruch powrotny do 1370p.(z czasowym naruszeniem w dół). Ale chciałem zwrócić uwagę na gold,a właściwie spółki. Złoto już pewien czas temu miało ochotę na ruch na północ...linia długoterminowego trendu(+inne znaki na niebie i ziemi). Ale nie szły za nim spółki...$XAU (na stockcharts.com)....czyli nasz ML5. Obecnie nadal są tanie,ale dają znaki,że będą rosnąć. A jeśli to połączyć z parami PLN,które najprawdopodobniej wiele już nie urosną,ale nadal mogą iść w szerokim boczniaku,to wydaje mi się,że nadarza się okazja. Podkreślam...są nadal tanie...dopiero proszą się up. I chodzi jeszcze o to,że nawet w trakcie odbicia na giełdach,odbicia na ED...ani gold,ani spółki już nie spadną...dopiero wtedy odpalą rakietę. To taka moja sugestia...bo coś mi na to wygląda...
Zeus52 / 2012-04-10 12:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
No tak...jesteśmy skazani na otwarcie maxa.... Ale myślę,że tym razem Ci się nie uda...:)) Dziś Alcoa podaje wyniki,a Apple pod koniec kwietnia. Prognozy samej Apple są wysokie,ale oczekiwania dużo i to bardzo dużo wyższe...do publikacji Apple może być więc całkiem znośnie. Tylko te wybory we Francji 22 kwietnia szkodzą.
miodek1 / 2012-04-10 13:28
Zeusie, czy zmieniles skore na niedzwiedzia?
Zeus52 / 2012-04-10 14:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeszcze nie. Planowałem już dawno temu. Liczyłem,że zdążymy przed 22 kwietnia bardziej urosnąć...ale jeśli do tej daty tak się nie stanie,to nie wiem...jak dotąd właśnie idzie pod włos...nasi nie chcieli wykorzystać szansy na wzrosty. Może jeszcze zdążą co nieco w najbliższym czasie podjechać...w każdym razie na zmianę skóry i tak nadejdzie czas. A przynajmniej na czasowe wyjście w drugiej połowie kwietnia. Zakładając,że do tego czasu będziemy wyżej...chodzi o ruch"b" w prawdopodobnej korekcie a,b,c u Janków. To byłaby ostatnia okazja. I tak jestem optymistą,jeśli chodzi o długi termin...na koniec roku,co by się nie działo wcześniej i tak liczę na okolice 3000p.na Wig20....ale po drodze może być ciężko,a do końca roku,a może do początku następnego...to bardzo długo. Różne dna możemy zaliczyć w międzyczasie. Ale chodzi o interakcję...sytuacja gospod.,problemy strefy euro,a politycy,a głównie to,co zrobi w razie kłopotów ECB...w końcu zostanie zmuszony do "nieograniczonego dodruku"...wcześniej,czy później. Także to,co było mówione na ostatnim posiedzeniu FED... To BYŁO mówione. Ale wcześniej również BYŁO mówione o podjęciu wszelkich działań,gdyby....w strefie Euro źle się działo! Tak,że ostatecznie raczej(po odbiciu,na które liczę) byłbym za wyjściem z rynku. Bo bałbym się zajmować pozycje jako niedźwiedź.
miodek1 / 2012-04-10 12:45
a moze paradoksalnie dobrze...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy