Forum Forum ubezpieczeńInne

94 proc. nie chce ubezpieczenia zdrowotnego. Pomysły Kopacz nie przejdą

94 proc. nie chce ubezpieczenia zdrowotnego. Pomysły Kopacz nie przejdą

Wyświetlaj:
dfdfdf / 83.23.209.* / 2011-03-27 12:51
jeszcze dopłacać? płacę ponad dwie setkiy i nie korzystam , gdzie to idzie?
lusticus sardonicus / 195.114.163.* / 2011-03-27 11:51
Wątpię ,że to jej pomysły.Ona jest naczyniem w które kto inny (hm..) nalewa.
reznik / 83.1.186.* / 2011-03-27 11:35
Niech oddadzą pieniądze na ubezpieczenie zdrowotne. Każdy będzie wykupował polisę ubezpieczeniową za pieniądze, które marnotrawi NFZ.
Brygida Kamienska / 80.39.253.* / 2011-03-27 11:14
niedziwi mnie to od dwoch lat mieszkam w polsce ,maz pracuje w firmie zarabia z sobotami 2500 na 3 osoby ,oplaty za mieszkanie wynosza mnie 1550 zl w zime z opalem ,wiec z czego placic ubezpieczenie ,jak nie starcza na zycie ,mieszkalam w hiszpani 8 lat tu pracujac czlowieka stac na dodatkowe ubezpieczenie niestety w naszym kraju niestac ludzi ,gdysz ceny ida w gore zarobki stoja w miejscu ,pozdrawiam...
maciekkkk / 2011-03-27 10:52 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Nie dziwi mnie to, bo żeby Polak dał choćby jedną złotówkę więcej, to najpierw nawyzywa się jak diabli. Dlaczego zawsze musimy uczyć się na własnych błędach, a nie brać przykład z innych. Czesi już dawno wprowadzili opłaty za pobyt w szpitalu, a teraz robią porządek z Vatem i pewnie zaraz będą mieli jeden z najlepszych systemów podatkowych w UE. A my? Przecież najpierw musi być przeciąganie liny pomiędzy głupimi politykami i wyjdzie z tego gniot nie do zastosowania w praktyce. Proszę o pobudkę polityków wszystkich opcji, a nie puste "polskie gadanie" jak to określa się w innych krajach.
Oszołomowaty / 89.229.238.* / 2011-03-27 11:19
Przy tych pnsjach jakie ma 3/4 Polaków mnie tez nie dziwi, że walcząo każdą złotówke. Tym bardziej, że w Tuskolandii te złotówki na pewno zostana w wiekszej częsci "zuzyte" przez POSobiesiaków.
Co zrobili Czesi również - ujawnili i wyczyścili państwo z czerwono-rózowej zarazy a ostatnio dobrałli sie do dupy swojej budżetówce (ciecia w pensajch i redukcje). A co zrobił pajac Tusko? Odwalił kilka przestawień za pomoca POmedii coby tych "najinteligentniejszych" POlaków trzymac w ogłupieniu całkowitym. Róznica jest jakaś, no nie?
Budyń / 89.72.232.* / 2011-03-27 18:47
"Polacy walczący o każdą złotówkę" - dobre ! 80% nie rozumie różnicy między pensją brutto, a kosztami płacowymi pracownika, niektórzy nawet netto vs. brutto nie kumają :D Nie wiedzą gdzie idzie 40% ich nominalnego wynagrodzenia.
J.D. / 83.10.219.* / 2011-03-27 10:37
Dodatkowe ubezpieczenie to tylko dodatkowy zysk dla firm ubezpieczeniowych. Skomplikuje też już i tak niełatwe rozliczanie z NFZ za świadczenia zdrowotne , zmusi do zatrudnienia dodatkowych urzędników do obsługi rozliczeń tych świadczeń. Zdecydowanie prościej wprowadzić w rozsądnej wysokości współpłacenie za wizyty , a ukruci to wizyty chorych z urojenia których w przychodniach jest codziennie kilkanaście procent . A jeśli będą nadal niech płacą .
Andiii 5 / 83.31.77.* / 2011-03-27 10:33
http://www.gazetapolska.pl/artykuly/kategoria/54/4837/wykradli-tajne-informacje
Maria Wator / 195.88.114.* / 2011-03-27 10:20
SZCZERE

Witam Bardzo Serdecznie Wszystkich.

Jest możliwość wypowiedzenia się więc i ja to zorbie...
Uważam , że ZUS nie dba o swoich podopiecznych, lekceważy ludzi poniża. Pieniądze do ZUS-były wpłacane na ubezpieczenia i pytam się, gdzie one są? Zapytam , tak z Bogiem, powiedzcie czy w ogóle macie sumienia, tak żyć za cudze. Przeszłam przez ten ZUS i widziałam , patrzyłam Wam prosto w oczy. Widziałam takie same osoby, jesteście tacy sami jak inni ludzie. Dlaczego nie umiecie podchodzić do innych z sercem , czyżby u Was było ono martwe??... i nie czułe na innych problemy. Zastanawiam się , bo przecież widzę , że wielu z Was chodzi do kościoła.... i nie rusza to Waszych serc???

Proszę zwróćcie uwagę, na Tych niżej, bo Oni przecież tacy sami są.
Nie mogę już naprawdę słuchać tych Waszych debat. Bo moim zdaniem jesteście Wszyscy jacyś tacy skamieniali. Te Wasze serca tak działają jakoś na opak...

Moim zdaniem ZUS tak powinien gospodarować pieniędzmi , aby miał na wszystko; na godne emerytury i renty,czy też na odszkodowania jeśli jest taka potrzeba, a gdyby zaistniała jakaś tragiczna sytuacja, to pieniądze powinny zostać przekazane Rodzinie.

OFE też nie powinno iść do ZUS-u...Niby dlaczego?
Przecież to widać, że ZUS źle gospodaruję pieniędzmi...

POZDRAWIAM WSZYSTKICH SERDECZNIE
WRY / 213.158.217.* / 2011-03-29 19:40
" Szanowna Pani uwierzyła Tuskowej "zielonej wyspie" i II Irlandii ale nasz kraj jest w trudnym połozeniu również z powodu tumiwisizmu mego, pani i innych naszych kochanych współobywateli. PO i tzw elity -głupoty naopowiadaja i to ludziom wystarczy. Obiecywali Bóg wie co a teraz leja w morde podatkami . A ludzie łzy przełykaja i mówia ;- " no jest kryzys" - Ja nie mam kryzysu ale głupota i m,iekolenie mnie juz męcz
(@) / 89.79.219.* / 2011-03-27 11:08
ble,ble,ble a głupi to kupi.................................................sama Mario nie wierzysz w to co piszesz !!!!!!
Andiii 5 / 83.31.77.* / 2011-03-27 10:31
http://www.gazetapolska.pl/artykuly/kategoria/51/4836/ponad-milion-zlotych-wydalismy-juz-na-pitere
Budyń / 89.72.232.* / 2011-03-27 10:16
Tak samo z OFE, tak samo z ubezpieczeniami zdrowotnymi -> Państwo zrobi koślawo, a potem ma kozła do bicia z sektora prywatnego.
Pomysły Kopacz obliczone są na jedno: wymuszenie płacenia 2x za to samo i udowodnienie, że niepaństwowe _nie_może_ działać.
TAK BĘDZIE / 79.185.187.* / 2011-03-27 10:12
PO CO TO DODATKOWE UBEZPIECZENIE. WYSTARCZY ŻE ZEZWOLĄ NA DOBROWOLNE CZĘSCIOWE PŁACENIE BEZPOŚREDNIO W SZPITALU I SPRAWA ZAŁATWIONA . KOLEJKI ZNIKNA.
Budyń / 89.72.232.* / 2011-03-27 10:18
Po to, aby Ubezpieczyciel mógł "negocjować" stawki ze szpitalem - czyli jak np. w opisanym przez prezesa NFZ przypadku, gdy refundacja PODNOSI DWUKROTNIE koszty leków. Albo nie zapłacić w ogóle.
W tym przypadku kasy nie miałby ubezpieczyciel, tylko pacjent albo szpital.
GŁUPI GRAŚ / 85.198.213.* / 2011-03-27 10:12
Ta tępa baba Kopaczowa najpierw niech unormuje swoją sytuację małżeńską , a później niech robi coś ,co nam pomoże ,ale nie kosztem wyciągnięcia kolejnych pieniędzy z naszej kieszeni...
m-53 / 83.24.40.* / 2011-03-27 09:37
Dodatkowa składka - baaaardzo dobry pomysł. Suuuper.
- i dodatkowa składka na emeryturę
- i lada moment podwyższona (przywrócona ) zostanie rentowa
- a i VAT 25% nasz czeka

Jeszcze jedna kadencja tych geniuszy i z przeciętnej pensji zostanie tylko na VAT
Precz z zusem / 195.150.22.* / 2011-03-27 09:19
Po co prywatne ubezpieczenie za 60 zl ña miedica ña wizyty lekarskie a ña leczenie szpitalne i tak potrzeba to z zusu glupota albo jedno albo drugie, po co plació jak sie podatek zdrowotny plací, zlikwidowac podatek zdrowotny i tyle. Ponadto medycyna nie jets taka wspaniala sam choruje i wiekszosx chorob dzieli sie albo ña lateo i taño uleczelne, albo powodujace problema przewlekle nieuleczelne ktore poza ich wszechstronnym zdiagnozowaniem i tak sa nieuleczelne wiec po co ponosisc koszty jakmi tak cié nie wylecza gluopota lepeiej na basen albo ña pacer pojsx i zdrowo sie odzywiac. Moim zdaniem wszystkie wizyty u lekarza powinny byc platne tylko pobyt w szpitalu moglby byc finansowany z zusu a resta to jets wizyty z kieszeni albo z prywatnych, i tak ludzie tylko po aspiren choza albo pogadac sobie
rrr23 / 178.36.84.* / 2011-03-27 08:51
Dosyć już podatków i para podatków płacimy. Może wystarczyło by ograniczyć horrendalne wysokie płace lekarzy, to i pieniędzy w systemie zostało by więcej. Czy np. lekarz z II stopniem specjalizacji musi koniecznie zarabiać wraz z dodatkami 20 tys złotych?
m-53 / 83.24.40.* / 2011-03-27 09:46
No cóż,
- Dorna za "kamasze" zmieszano z błotem
- Kaczyńskiego z "zagłuszanie"
- Ziobrę za łapówkarzy - wręcz wyniesiono ich na piedestał.

Wykreowano nową klasę "celebrytów" - wierny elektorat
Obama = terrorysta / 77.237.3.* / 2011-03-27 08:51
Najpierw niech zrobią kapitalizm na rynku pracy a dopiero potem w rozszerzają ją na koszty funkcjonowania (bo życiem nie zawsze można to nazwać).

To był najgorszy błąd, uwolniono ceny żywności i utrzymania ale wolność gospodarczą szybko zastopowano, bez uwłaszczenia zwykłych ludzi którzy w końcu całe lata rozwijali i budowali zakłady i firmy w PRL. Przez lata rozprzedano i przejedzono wydając na autostrady których nie ma a jak są to trzeba je generalnie remontować co 5 lat.
esu / 78.8.2.* / 2011-03-28 02:53
Dla władzy to nie był błąd, tylko sukces. Okradła naród z powodzeniem jak jeszcze nikt, a dzisiaj już tylko odcina kupony.
Budyń / 89.72.232.* / 2011-03-27 15:01
Uwłaszczenie już masz. Lemingi rzuciły się na wykup mieszkań komunalnych za grosze, ale nie liczyły ile będzie ich kosztować ich utrzymanie. Teraz dostaną podatek katastralny i tyle będzie :D

Najnowsze wpisy