Forum Forum inwestycyjneFundusze

A co w poniedziałek?

A co w poniedziałek?

wyborca / 62.179.91.* / 2007-09-08 00:29
Witam Wszystkich
Jak wiemy zawirowania na scenie politycznej ostatnio nie wpływały znacząco na polską gospodarkę. Parlament został jednak rozwiązany. To na pewno odbije się na inwestorach. Pojawi się niepewność i ostrożność, co może doprowadzić do wyprzedaży portfeli.
Nie najlepsze informacje z niemieckiej gospodarki. Złe newsy z USA na pewno wpłyną na nastroje. 18.09 FED zrobi, co ma zrobić. Cokolwiek jednak nie zrobi, sytuacja nie wygląda dobrze. Szczególnie w globalnej perspektywie.
Co zatem robić? Czy czeka nas fala konwersji funduszy akcyjnych i dalsze spadki cen akcji?
Dla funduszy w dłuższej perspektywie przecena dobra rzecz. Dla ich klientów nie za wesoła informacja. Szczególnie dla tych, którzy uwierzyli w odbicie i dalsze wzrosty po ostatnich korektach i zaczęli kupować. Jest ich sporo, wystarczy spojrzeć (może na nie miarodajne) tak zwane gwiazdy SFI w mBanku. Same fundusze akcyjne, w tym misie. Okazało się jednak, że to jedynie korekta w korekcie i powracamy do fali spadków. Teza, że to, co się kupi we wrześniu musi zarobić przestaje być wiarygodna.
Pytanie, co robić może nie do końca dobrze postawione. Zrobię, co będę uważał za słuszne i tylko ja mogę podjąć decyzję. Chciałem jednak poznać Wasze decyzje na najbliższe czasu. Może to ułatwi mi podjęcie mojej.
krzysiek29 / 2007-09-09 14:54 / Uznany Gracz Giełdowy
masz racje sytuacja nie jest zaciekawa a co do obnizki stop to rynek mozliwe ze ja juz zdyskontowal wiec to nie koniecznie pomoze rynkowi koniec tyg szczegolnie przedstawia sie ciekawie istotne dane makro
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy