Forum Forum inwestycyjneFundusze

a co z fortis sprzedac czy czekac stracilam juz polowe oszczednosci !!!!!!

a co z fortis sprzedac czy czekac stracilam juz polowe oszczednosci !!!!!!

Wyświetlaj:
Pilsener / 2008-06-16 15:26 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Gdy złapał nas dołek na akcjach to nie ma dobrych rozwiązań. Dlatego ja każdemu mówię, żeby nie pchał się z akcjami na górkę na zasadzie "załapię się na koniec hossy" - to jest dobre dla doświadczonych inwestorów obracających akcjami i kontraktami, a nie klienta funduszu inwestycyjnego.
gorzej już nie będzie - jeśli myślisz, że gorzej już być nie może, na pewno będzie. Wg niektórych moich obliczeń możliwy jest nawet scenariusz, że W20 zjedzie za dwa lata w okolice 1000 punktów.
Zminimalizować udział akcji w portfelu do 10-20%. Albo sprzedając akcje, albo dokupując bezpieczne fundy.
Viti44 / 83.21.246.* / 2008-06-15 20:35
Niestety ja mam ten sam problem ale na razie nie potrzebuje gotówki więc nie sprzedaję mam nadzieje , ze gorzej juz nie będzie ale co by nie powiedzieć jest to badziewie i jak do jesieni nie ruszy trzeba wiać tak uważam .
fazik / 2008-06-15 21:22 / "Gpw-racer"
A co zrobisz jeśli do jesieni jeszcze zleci?
A co zrobisz gdy po takim spadku od zimy się odbije?
A co zrobisz gdy się okaże że to zimowe odbicie na wiosnę okaże się fałszywym i zacznie spadać?
A co zrobisz gdy wiosenne spadki będą krótkotrwałe i miesiąc później się okaże że idziemy w górę?

Taka właśnie jest giełda i do tego trzeba przywyknąć. Ważne jest by wiedzieć co robić gdy się tręd zmienia, gdy zawiruje rynek. Mieć jasną strategię, podpartą analizą i tej strategii się trzymać i to twardo.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy