Forum Polityka, aktualnościGospodarka

A jednak Internet drożeje

A jednak Internet drożeje

Matrix / .* / 2004-05-13 13:15
Komentarze do wiadomości: A jednak Internet drożeje.
Wyświetlaj:
Geno-typ / .* / 2004-05-17 07:55
Witam!Mojemu dostawcy(mam LANa osiedlowego) łącza dzierżawi TPSA. I Internet staniał! Z 49 na 46!(łącze 128Kb/s)Wpływy do budżetu z VAT wcześniej były rozłożone na "użytkowników indywidualnych"(ustawa o VAT nie zakłada takiego sformułowania, chodzi o nas) i podmioty gospodarcze po 7% w sensie kosztów jakie były doliczane do cen usług.Teraz cały ciężar jest przeniesiony na podmioty gospodarcze, które mogą wliczony podatek "dostać z powrotem" oferując usługi związane z dostępem do Internetu. Powinno to rozwijać ten sektor gospodarki i chyba o to chodziło ustawodawcom. Tylko tyle, że ustawa spóźniona o parę lat. A w rezultacie firmy zdając sobie sprawę z nikłego zainteresowania podmiotów podnoszą ceny zwykłym użytkownikom żeby zamortyzować swoje koszty. I w rezultacie wcale to nie służy rozwojowi przedsiębiorczości. Nic nie wnosi po prostu. Nawet gdyby zablokowano stawki na zwykłych użytkownikow to skrupiło by się to w rezultacie na dostawcach ostatnich w łańcuszku...dalej lipa.Szkoda gadać!
Riil / .* / 2004-05-15 19:13
W TKK w Koszalinie narazie cicho i bez podwyżek ale z wypowiedzi reszty osób może to być tylko cisza przed burzą :(((
Piotr / .* / 2004-05-15 17:20
Teraz nalezałoby zapytac jednego z twórców tego konia trojańskiegot. Pana Marszałka Borowskiego. Najwiekszego przekretasa.
z00h / .* / 2004-05-14 12:13
Ja bym sie chcial dowiedziec jak wyliczyliscie te cene 144,4.
chr / .* / 2004-05-15 22:07
Trzeba było w szkole uwazać na lekcjach - jasniej niż w tekście jest wyjaśnione już wyjaśnić nic się nie da. Jeśli kalkulator jest magią proponuję użyć liczydła lub kamyczków. Moja córka przerabiała to w szkole w V klasie szkoły podstawowej.
wiesiek / .* / 2004-05-14 11:35
o czym ten artykuł, nie mam kablówki bo nie mogę mieć netia oferuje pakiet za ponad 100zł i mam pytanie czy zwykłych ludzi na to stać? bo mnie nie, korzystam tylko z e-maila i wyjatkowo z internetu bo niestety płacąc za 3 min. połaczenia mam najdroższy internet w Europie, a cyrk na Wiejskiej nic nie robi aby ludzie z tzw."prowincji" mieli szerszy dostęp do świata i różnice sie powiększają Dopóki społeczeństwo będzie traktowane przez Elity jak dojna krowa nic sięnie zmieni...
Szczuka / .* / 2004-05-14 08:41
Warszawski Aster City podniósł ceny netto tak aby po zniesieniu VAT dla osób fizycznych cena brutto pozostała bez zmian. Można wieć delikatnie powiedzieć, że "zachował dla siebie" to co ustawodawca chciał "podarować" podatnikom.
Natolińczyk / .* / 2004-05-14 21:56
I zrobił to po raz kolejny. Gdyż my jako klienci zachowujemy się jak przysłowiowe barany. Tylko rżnąć... Mamy to na co zasługujemy ale czy napewno? !!!
Artur / .* / 2004-05-14 08:17
To jest BAJKA ! Mamy najdeoższe usługi telekomunikacyjne w EUROPIE! Drożej jest tylko w Japoni. A jednak większość dąży do podłączenia sieci za ogromne pieniądze ! POLAK JEST BOGATY! A politycy ze słomą w butach bardzo pazerni ! To Ja i TY wybraliśmy ich o porlamentu. Dzięki nam dorabiają się ogromnych fortun, i to nam za każdym razem biją po d***** i po kieszeni !! A jednak się to wszystko kręci?
Grześ / .* / 2004-05-13 19:42
Drogi autorze, nie ponownie zwyciężyła krótkowzroczność naszych kochanych parlamentarzystów, ale ich głupota, tępota i nieuctwo. Ci ludzie, którzy zasiadają w naszym parlamencie nie widzą i nie rozumieją po prostu różnicy pomiędzy sformułowaniem ‘usługa zwolniona z VAT’ a ‘zerowa stawka VAT’. No, ale cóż, jeśli w większości są to ludzie nie posiadający nawet matury, co widzieliśmy ostatnio. Głosujmy dalej na takich głąbów.
Anna / .* / 2004-05-15 23:01
A może jednak rozumieją różnicę między O% a zw. i właśnie dlatego tak postąpili - na zasadzie "chcieli to niech mają (a raczej nie mają 22% stawki) ale my i tak pokażemy kto tu rządzi i kto jest górą (a także kto za to wszystko zapłaci)
Renia B. / .* / 2004-05-13 22:37
Wypraszam sobie. Właśnie zdaję maturę, a w przyszłym roku skończę studia. Zanim szef zostanie prezydentem, zrobię doktorat.
white / .* / 2004-05-13 23:21
mam nadzieje ze nigdy nie zrobisz doktoratu, zatem szef prezydentem nie zostanie??
pejot / .* / 2004-05-13 19:27
Cała ustawa o VAT jest jednym wielkim nieporozumieniem. Proponuję masową akcję na rzecz uznania ustawy jak i trybu jej wprowadzenia jako niezgodnego z Konstytucją.
yen / .* / 2004-05-14 12:25
Jeśli taką akcję zdecydujesz się zrobić, możesz liczyć na mnie...
sarmata / .* / 2004-05-13 17:02
Tymoteusz Biłyk pokazuje jak zlodziejska polityka i propaganda jest prowadzona w firmach: "ceny powinny wzrosnac o 22%" hmmm... to albo on nie zna podstawowej matematyki albo klamie w zywe oczy.
malkontent / .* / 2004-05-13 19:13
Racja, śćemnia jak rasowy, pełnokrwisty marketingowiec :)A za wysokie ceny internetu w Polsce możęmy podziękować politykom, tym z prawa i lewa za to że utrzymywali monopol Telepsy
ekonom / .* / 2004-05-13 16:37
a wszystkiemu winna polska ekonomia - jak sie tylko da to przedsiebiorcy zrzucaja WSZELKIE koszty na koncowego odbiorce, czyli na koncowego szarego odbiorce. I nie ma nic do rzeczy czy VAT czy cokolwiek inego - i tak my za wszystko placimy.
Krzysztof Kałębasiak / .* / 2004-05-13 17:37
Postepuja racjonalnie.To nasze "elyty" szukaja kasy dla siebie i rodzin.]Prosze popatrzec. Belka w ogole sie nie wstydzi tego, ze premieram nie byl, a korzystla z rzadowych przywilejow. Moze zaczniecie panstwo glosowac w koncu przeciwko lewicy laickiej i katolickiej?W panstwie minimum "specjalisci od ekonomii" nie beda mieli wziecia. Byc moze znajda robote w prywatnych firmach, po przekwalifikowaniu.
Max / .* / 2004-05-13 15:31
Ja jestem i tak zadowolony 2 lata temu za internet placilem 210z/mies. a teraz 52zl/mies. i mam transfer 256kb/s. Uwazam, ze w Polsce powinien rozwijac sie internet mobilny za 180mln euro moznaby zapelnic kraj calkowicie dostepem mobilnym i weyliminowac kable. Dodatkowy spadek cen laptopow o 10-15% i juz dogonilismy USA. Problemem jest tylko owa suma.
Krzysztof Kałębasiak / .* / 2004-05-13 17:42
Musi byc spelniony jeden podstawowy warunek. A wlasciwie dwa. FIrmy musza byc prywatne.PAnstwu nie wolno bedzie wtracac sie w gospodarke.Prosze popatrzec na USA. Tam sie jednak panstwo wtracilo. :)I zwolnilo z podatkow biznes internetowy. :)U nas za braklo pewnie na KRUS albo skladke do UE.WLasnie ogladam tvn24. Pochanke rozmawia z Zakowskim. Prosze mi powiedziec (glos wylaczony) o czym moze mowic lewicujaca dziennikarka lewicowej telewizji "informacyjnej" z lewicuujacym dziennikarzem?
Arek / .* / 2004-05-13 14:30
Ale ile nowych userow sie nabilo w tym czasie. To jest przeciez wazne ! Czysta marketing propagandowy :)
Matrix / .* / 2004-05-13 13:15
Czyli wprowadzenie 22% Vatu było czymś rozsądnym, ale Money.pl chciał chyba zrobić sobie dobrą reklamę akcją "Nie dla droższego internetu"."nasze zwycięstwo w batalii przeciwko 22 proc. stawce na Internet okazało się zwycięstwem pyrrysowym – niby wygraliśmy, ale w rzeczywistości zwycięstwo okazało się porażką." - a wcześniej tego nie wiedzieliście?? Jakich macie specjalistów, że teraz po wszystkim dopiero to zauważyliście. Powinniście się oficjalnie przyznać do błędu.
REDAKCJA / .* / 2004-05-13 14:29
Przypominamy, że nie walczyliśmy o zwolnienie dostępu z Internetu z VAT. Chcieliśmy, aby nic się w tej materii nie zmieniło. Pana zarzuty są więc bezpodstawne. A - przypominamy - rolą mediów jest walka o dobro społeczne. I tak też walczyliśmy. Zabiegaliśmy o to, by m.in. dla Pana nie zdrożały usługi dostępu do Internetu.
Dorka / .* / 2004-05-13 17:45
A na Ursynowie jest internet Wi-Fi za darmo oferowany przez firmę Atcom. Ja z usług tej samej firmy korzystam za 39 zł miesięcznie. Od czerwca podnieśli 3 zł w górę.

Najnowsze wpisy