A kiedy skończy się hossa...

meXy / 83.8.22.* / 2006-12-08 22:46
Ładnie wszystko wygląda, ceny galopują jak szalone, ale wszyscy wiedzą, że korekta musi nastąpić. Pytanie tylko KIEDY. Jak się czujecie mając swoje wirtualne fortuny? Typowy dylemat: zjeść ciastko, czy mieć ciastko. Aby stwierdzić stratę/zysk trzeba upłynnić posiadane akcje. Wyszedłem z giełdy jakiś czas temu, więc pozostaje mi czekać na spadki cen, bo zakupy w obecnych czasach graniczą z samobójstwem. Niestety, czasy, na które czekam większości będą się kojarzyły z utratą swoich pieniędzy. Pocieszam się faktem, że każdy z nas zdaje sobie sprawę, że na kursie spółek aby ktoś zarobił, ktoś musi stracić. Gra na giełdzie to czysta spekulacja, jeśli ktoś jest ideowcem, niech założy własną firmę wytwarzającą dobra, wtedy będzie pożyteczny dla gospodarki. My jedynie "żerujemy" na wahaniach kursów, które niestety często nie mają wiele wspólnego z rzeczywistą kondycją firm. Tym optymistycznym akcentem kończę swoją wypowiedź, licząc jednak na owocną polemikę.
Wyświetlaj:
Mateo691 / 83.4.201.* / 2007-06-10 14:07
To spekulacja, bardziej prawdopodobienstwo, które zależne jest od ilości informacji na temat danej firmy. Im wiecej wiesz tym lepiej oszacujesz zachowanie danej spółki na giełdzie. W dzisiejszych czasach rynek przesycony jest informacją, co sprawia ze kursy zachowują się czasem jak pogoda w marcu. Hossa jeszcze potrwa. Jak długo? Niewiadomo..... Sądze że wzrost sie utrzyma. Będzie słabszy, ale będzie......:)
meXy / 83.27.182.* / 2007-03-01 20:28
Nikt nie raczył odpisać na mojego posta. Albo to, co napisałewm było dla Was oczywiste, albo całkowicie niezrozumiałe. Cóż, tak to jest. Może to i lepiej, bo tylko żywe ryby płyną pod prąd. Gdyby wszyscy zastosowali się do moich wskazówek, nie zarobiłbym na parkiecie ani złotówki... Ale to nie szkodzi, ja już nie muszę pracować w celach zarobkowych. Wszystko co robię, traktuję jako hobby. Szkoda życia na przymuszanie się do czegokolwiek, należy żyć w zgodzie z samym sobą i cieszyć się każą chwilą, bo ani jedna sekunda życia się nie wróci...
elendil69 / 2007-06-10 12:47
Polecam książkę "Inteligentny inwestor" autorstwa B. GRAHAMA - wszystko Ci wyjaśni :-)

Najnowsze wpisy