Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

A po wzrostach przychodzi korekta

A po wzrostach przychodzi korekta

Money.pl / 2007-02-02 17:41
Komentarze do wiadomości: A po wzrostach przychodzi korekta.
Wyświetlaj:
de havik / 2007-02-03 11:54 / portfel / "Tysiącznik na forum"
w tym tygodniu moje jastrzębie odpoczywały, jedynie MSZ na + w ujęciu tygodniowym
TUP i BDL na minusie, łagodnym i zdrowym myślę. Protfel włąściwie na zero, jako całość też odpoczywa :)
Obecnie posiadam
MSZ 40%
TUP 26%
BDL 18%
UNIMA 8%
LZP 4%

gotówka tylko 4%, w tym tygodniu zmniejszyłme stan posiadania LZP o połowę, z dużą stratą (-20%), trochę szkoda ale realizuję plan wyjścia z inwestycji stratnych i dokładania spółek które posiadam i są na +.

Choć liczę się z korektą, nie zamierzam w najbliższym czasie zmniejszać zaangażowania, nie sądzę by była na tyle duża by warto było narażać się na 19% podatek od wypracowanych zysków.

Styczeń był dla mnie najlepszym do tej pory miesiącem na gpw i pewnie kilka kolejnych będę musiał czekać na taki następny, ale pozekam, warto.

Co do wyjścia z akcji pod wyniki, rezeygnuje z tego rozwiązania w przypadku 3 pierwszych spółek (podatek - nie opłaca sie moim zdaniem), zmierzam spróbować z UNIMĄ (jak juz dowiem się kiedy podają wyniki za 4q) oraz LZP.

Pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-02-03 11:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
przed chwila obejrzalem na nt-v analize techniczna dla DAX i wysluchalem komentarza -specjalita powiedzial ze dax jest w silnym trendzie wzrostowym i zaleca inwestorom czynny udzial we wzrostach- mysle ze to samo bedzie z naszymi wigami...
brydzia / 2007-02-03 17:22 / 10-sięciotysiącznik na forum
a nasi specjaliści mówią że bedzie 30 % korekta , to którym kometarzom wierzyć

Niestety , co będzie nikt nie wie i nie piszmy o naszych nastrojach bo ułatwiamy pracę grubym rybą

jeszcze niedawno pisali żeby stawiać na sektor IT a kupowali banki i budowlanke

Jak duzi będą chcieli korekty to będzie jak nie to nie będzie bo jest mnóstwo pieniędzy a akcji mało , ale jak tylko na innych rynkach by się pogorszyło to niedźwiedzie się ujawnią , bo co to są byki i niedźwiedzie , ci sami , tylko przy spadkach wywalają akcje i są niedźwiedziami a przy wzrostach kupują i są bykami ,
Big Lebowski / 2007-02-03 17:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Brydzia - jak juz pisalem swoje robic , swoje...
Eres / 2007-02-03 18:22 / portfel / Wieczny debiutant
"Najtrudniejszą z rewolucji, jest rewolucja w mentalności" :)
orzeł / 2007-02-03 13:38 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
brawo:)
mmy / 83.11.51.* / 2007-02-03 11:42
zaczynacie wierzyc zle
mmy / 83.11.51.* / 2007-02-03 11:42
zaczynacie wierzyc zle
Krzych / 2007-02-03 11:10 / Płoteczka na forum
www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070203/ekonomia/ekonomia_a_3.html
czekam na korektę na tych spółkach.
Krzych / 2007-02-03 11:16 / Płoteczka na forum
a na gadu-gadu kto się zapisał będzie ciężko już któryś z koleii artykuł czytam.
www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070203/ekonomia/ekonomia_a_5.html
Krzych / 2007-02-03 11:50 / Płoteczka na forum
DPL - większość akcji została obięta przez 9 podmiotów zarządzających różnymi funduszami , były to TFI , OFE , Asset Management i fundusze ubezpieczeniowe.
Zarząd podjoł wszelkie niezbędne działania by akcje serii E mogły być jak najszybciej notowane , w razie opóznień by mogło dojść do notowań PDA.
orzeł / 2007-02-03 11:07 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
WITAJCIE
NIE WĄTPIĘ ŻE JEST TU JAKIŚ BANKOWIEC KREDYTOWIEC :) POSZUKUJĘ NAJLEPSZEGO NA RYNKU KREDYTU HIPOTECZNEGO !!
CHĘTNIE RADY PRZYJMĘ WSZELKIE :)
POZDRAWIAM I DZIĘKI Z GÓRY
EDiS / 2007-02-03 20:32 / Tysiącznik na forum
Najlepiej unikać banków w myśl zasady -"Pożyczasz cudze, oddajesz swoje" ale jak mus to mus. Tylko pamiętaj, że należy zadłużać się na tyle, aby można było oddać w każdej chwili nawet cały zaciągniety kredyt . Życie płata często figle i wszystkiego nie można przewidzieć. Życzę powodzenia i rozwagi.
bebe / 83.29.75.* / 2007-02-04 01:44
Bardzo madre to co powiedziales, taka strategia bedzie kazdy spal spokojnie i nadal robil swoje - robil pieniadze.
Eres / 2007-02-03 18:25 / portfel / Wieczny debiutant
Sprawdź ewentualnie BGŻ.
bollullos / 2007-02-03 17:34 / portfel / Uznany Muł Pancerny
Ważne: w BPH jako udział własny przynajmniej dotychczas był a liczona cała różnica między wartością przyszłej inwestycji z operatu=kosztorysu a kwotą kredytu. W innych bankach udział własny musi być udokumentowany. Jeżeli więc zbudujesz/kupisz po prostu taniej niż w kosztorysie stoi, reszta to Twój udział własny, a więc masz dzięki temu mniejsze oprocentowanie i prowizję chyba. Właściwie najlepsza oferta to Millennium ale odstrasza biurokracja, niezły jest Reiffeisen, BPH (mój kredyt), można sprawdzić ING (tylko w zł) reszta ma mało konkurencyjną ofertę lub za wysokie wymagania. Santander jeden z najdroższych kredytów, ale małe zabezpieczenia. Pozdrawiam
brydzia / 2007-02-03 17:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
ja kredytu nie mam ale w mbanku jest mplan , płacisz tylko od wykorzystanej kwoty , tak jakbyś miał kredyt w rachunku , najlepiej udaj się do expandera albo jakiegoś innego pośrednika dysponującego ofertami różnych banków , oni dopasowują kredyt do bardzo wielu czynników kredytobiorcy , bo każdy ma inne potrzeby

ale przy twoich stopach zwrotu , lepiej poczekaj rok i za pieniądze zarobione z giełdy kupisz co chcesz , skoro w miesiąc zarobiłeś co planowałeś na pół roku to za 12 miesięcy zarobisz tyle co przez kilka lat

po co ci kredyt , będziesz 30 lat się męczył

pozdrawiam
orzeł / 2007-02-03 17:41 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
ja mam małe wymagania procentowe
podziwiam tych dla których 10 % wzrostu do nic specjalnego :)
dla mnie 10 % wzrost portfela to bardzo bardzo dużo - jeśli go robię w miesiąc to dotyka to mojego punktu zadowolenia :)
Brydziu Ty sobie kochana jakiś obraz mój wykreowałaś który się chyba nie do końca godzi z rzeczywistym :)
nie jestem bogaczem słowo humoru
jestem orzełkiem najzwyczajniejszym na świecie:)
pozdrawiam i dzięki
bollullos / 2007-02-03 17:36 / portfel / Uznany Muł Pancerny
Ekspandery i takie inne mają ofertę tylko z kilku banków (nie wszystkich) i wciskaja to na czym mają większą prowizję. Lepiej poświęcić 2 dni i odwiedzić parę banków.
chris / 2007-02-03 14:06 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
orle to za mało
więcej info
ile, na co, na jak dlugo, waluta
jaki udział własny, wartość inwestycji
ile masz/cie lat itp ;)
--------------------------------
ale licz wszystko:
- negocjuj kurs waluty - warto - przy przeliczaniu pln na walutę
- rozpiętość pomiędzu kursem kupna a sprzedazy waluty lub dewiz (różne banki różne biorą przy przeliczaniu) spread
- jaka prowizja - jest płatna jednorazowo ... ale zawsze
- oczywiście marża banku
- im wyższy wkład własny tym mniejsza marża banku - więc warto aby do wkładu własnego zaliczyli jak najwięcej np. przyszłą własną kasę którą chcesz przeznaczyć na inwestycję, tą już wniesiona także np. działka, projekt itp.
- oprocentowanie - wibor 3 czy 6 m-czny
- dodatkowe koszty jak:
- opłata za inspekcję (za ile i ile razy)
- operat szacunkowy - czy potrzebny a jeżeli tak ... to czy po Twojej stronie i czy moższ sam wybrać rzeczoznawcę
- opłata za rachunek otwarty do spłaty kredytu
- dodatkowe poza hipoteką zabezpieczenia kredytu np. płatne ubezpieczenie na życie
- koszt ubezpieczenia przejściowego do momentu założenia hipoteki
- ewentualny koszt ubezpieczenia brakującego wkładu własnego
- ewentualny koszt przewalutowania kredytu,
- prowizja od wcześniejszej spłaty kredytu, w razie czego ... chociaż z tym żyje się jak z czynszem ;)
- ile można nadpłacić za free
- np. czy można sobie zrobić darmowe wakacje w spłacie
... kończę bo się rozpisałem ... jest trochę tych szczegółów i detali ... powodzenia
Big Lebowski / 2007-02-03 10:40 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
specjalisci z banku Merill Lynch przewiduja cene miedzi w tym roku 5300 dolarow w nastepnym roku ceny spadna do 3700 dolarow , to dla inwestorow majacych akcje KGHM, jak i zamierzajacych inwestowac w te akcje...
Eres / 2007-02-03 18:28 / portfel / Wieczny debiutant
To lepiej niż przewidywania KGHM w "Strategii".
niebieski / 2007-02-03 10:28 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Mam znajomych, kupili akcje firmy X (wzkaźnikowo drogiej jak cholera). W poprzednim tygodniu akcje firmy X spadły o 8 %. Moi znajomi oniemieli że na giełdzie nie tylko się zarabia ale można też stracić. Wniosek: w obecnej sytuacji na giełdzie jak ktoś potoczy kulkę to się zacznie niezłe bagno.
Mój portfel to wykupione PP MNI, ale zredukowane o 75 % reszta cash.
orzeł / 2007-02-03 11:06 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
a ja mam prawie 100 % akcji hehe
warren buffet / 2007-02-03 11:11 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
pamietasz jak 28 listopada chciales z wszystkiego wyjsc ? odradzałem. teraz tez odradzam 100% akcji :) ale ja sie czesto myle.
radekidz / 2007-02-03 11:50 / Mazur z Mazur
to będzie znowu "test na nerwy" , coś wieszczą na WIG20 -30% (do końca kwartału) , a teraz już nie odpuszczam co będzie to będzie .
orzeł / 2007-02-03 11:16 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
Warren wybrałem spółki pokrzywdzone przez hossę i te za moją troskliwość się odwdzęczają hehe
jak padną to na spadku sprzedam :) na ten moment zarobiłem tyle ile zakładałem na całe półrocze tego roku więc nie tylko nie jest źle ale jest dobrze :)
spin, wandzia (odkupiona o czym pisałem), śrubki,ciech, eurofuck, sfinks i reszta drużyny dały bez hitowych uniesień sympatyczny stały zysk
na 34 ostatnie sesje miałem 4 spadkowe o wymowie niezabójczej tak więc jakoś sobie radzę
tak czy inaczej dzięki za troskę :)
dam radę obiecuję !
warren buffet / 2007-02-03 11:19 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
alez prosze bardzo... wiesz... nawet bym nie chciał zebys mnie posłuchal :)
Krzych / 2007-02-03 11:00 / Płoteczka na forum
czy dobrze zrozumiałem nie zapisałeś się na całość pp. czy sprzedałeś pp. jak były notowane.Ja 50%portwela przeznaczyłe na dodatkowy zapis.
warren buffet / 2007-02-03 10:55 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
moi to tez zauwazyli, ale jak to stwierdzili - jak rośnie to będzie rosło. perspektywy swietlane. we'll see
Big Lebowski / 2007-02-03 10:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
witam wszystkich...moim zdaniem korekta przyjdzie czy nie przyjdzie-kazdy powinien trzymac sie swojej strategii - swoje robic ,swoje...
slaw / 2007-02-03 09:57 / Uznany Gracz Giełdowy
Warren co prawda piwko sobie kupiłem ale wygrać od ciebie ---- bezcenne!!!!! Wec odpowiadam. Moim zdaniem w tych transakcjach członków zarzadów nie doszukiwałbym sie nieczeg nadzwyczajnego. Zawsze ludzie akcje kupowali i sprzedawali tak samo jest z zarzadajacymi. Dla mnie to nie jest sygnal osłabienia - ale mogę sie mylic. Popatrz na ElstarOil ktoś ciagle sypal i sypał akcjami w pakietach - i po wczorajszym info chyba juz wiemy ze był to czlonek zarzadu który zrezygnował z pracy. A że robił to w sposób ohydny nie baczac na ceny po jakichsprzedawał to jego sprawa.
Wygrałem ??????
warren buffet / 2007-02-03 09:59 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
w sumie moze byc. piwko masz. co nie podważa tego, iż jestesmy na bezwzglednych szczytach, a midwig jest juz u Pana Boga za piecem...
gabrik / 2007-02-03 09:03 / portfel / Wierny Forumowicz
P4-nowa nazwa PLAY...podoba mi się pewnie zmienię PTC na PLAY -a ;-)
perpetoom / 2007-02-03 09:15
pewnie ich pozwie wydawca gazety, bo bodajze juz się taka, o grach komputerowych nazywala
człowiek znikąd / 2007-02-03 09:21 / portfel / "Trillium"
jeżeli nazwa nie jest zastrzeżona, tudzież znakiem towarowym to nie ma problemów - tak sądzę
perpetoom / 2007-02-03 09:57
Pomijajac ewentualne problemy prawne to beda mieli maly problem. Ich grupa docelowa, to maja byc ludzie obeznani z internetem i nowymi techlologiami. Co taki potencjalny klient zrobi? wejdzie na strone www.play.pl -- a tam zonk, inna branza. Niewatpliwie sklep internetowy zanotuje wzmozony ruch na swojej stronie internetowej, a watpie by latwo sprzedali domene na rzecz p4.

Wg. mni nazwa jest nie trafiona. Mimo ze łatwa do zapamietania, to nazbyt oklepana i nie pasuje do telefonii komorkowej. Chociaz biorac pod uwage nazwy obecnych operatorow, to tez mozna sie przyczepic...
gabrik / 2007-02-03 10:04 / portfel / Wierny Forumowicz
nie ta branża więc nie ma mowy o pozwie
. / 2007-02-03 08:51 / ................
Dziekuje Redakcji!
Zauwazylem teraz,ze juz sie zrobilo prawie 600 wpisow,a ja nie mam nic na niebiesko przy loginie.
Wiec moge zostac na stale kropka na niezmierzonym obszarze gieldy.
. / 2007-02-03 06:36 / ................
Kenobi:
-nie jestes inwestorem
-nie umiesz czytac co pisza ludzie
-nie rozumiesz nawet ,ze sam piszesz sprzeczne ze soba posty
-nie umiesz interpretowac danych,ktore przytaczasz
-twoje wypowiedzi sa szkodliwe,poniewaz niektorzy traca realne pieniadze sugerujac sie nimi

Przyklad z nocnych postow,ktore wlasnie przeczytalem:
- napisalem,ze zagranica NIE wychodzi z naszej gieldy,bo jej nie ma.A wczesniej pisalem,ze jest jej bardzo malo.
Ty na to ze w CALYM 2006 wyszlo 4,9 mld.
Wiec Cie pytam:co ma caly rok do mojego wpisu ze teraz jej juz nie ma? Nie ma,bo SAM napisales,ze wyszla.
I jakie ma znaczenie 4.9 mld $ w CALYM roku do dziennych obrotow naszej gieldy?
-przyklad drugi:RPP twierdzi,ze podwyzka stop jest niepotrzebna,Ty ze musza byc podniesione.
- napisalem wczesniej patrz na kontrakty.Ty wypisujesz banialuki o kupowaniu zeby odsprzedawac itp.Juz Gabrik Ci podpowiedzial co do kontraktow,a Ty dalej swoje.
- zalogowales sie 22 lipca /bardzo ciekawe/ a teraz mamy
luty.I non stop wypisujesz dokladnie to samo,a to juz 7 miesiecy.Zero nauki,zero wnioskow,zero intuicji,zero zdolnosci interpretacji faktow,zero sympatii do ludzi na forum,zero odpowiedzialnosci.
Jak zwykle,to oczywiscie moje zdanie.
Kazdy tutaj moze miec inne,na tym polega forum
brydzia / 2007-02-03 16:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
napisz coś ciekawego jak chcesz o inwestowaniu a Kennobiego zostaw w spokoju , każdy pisze co chce a Ty chyba trochę zacząłeś się wywyższać

przedstaw jakąś analizę spółki a nie marnuj czasu na spory z Kennobim , rynek składa się z optymistów , pesymistów i obserwatorów , jeszcze nie widziałam żeby na giełdzie ktoś był nieomylny

Ja go lubię czytać i nie muszę czytać np. ciebie ale tego nie komentuje
. / 2007-02-03 06:42 / ................
acha,jeszcze jedno: wlasnie dostalem 2-e nowe propozycje pracy dla funduszy ,teraz juz nie jako zewnetrzny doradca,lecz jako wiodacy manager.Wiec bedziesz mogl wypisywac juz swobodnie te wszystkie bzdety,nie bede juz mial czasu na pisanie.
Pozdrawiam wszystkich i zycze samych sukcesow.
Bylo tu bardzo milo,a ja duzo sie nauczylem .Rowniez o
/to do P.Daniela/ psychoanalizie zachowania graczy.
człowiek znikąd / 2007-02-03 07:42 / portfel / "Trillium"
a Ty jeszcze nie śpisz, czy już nie śpisz?
Kenobiego trzeba traktować jako antywskaźnik co wielu już tutaj pisało
pozdrawiam
ps. powodzonka w nowej pracy i wpadaj na to nasze zwariowane forum :-)
. / 2007-02-03 07:52 / ................
Witam Cie,ja wogole nie spie,mam taki defekt.Z jednej strony to fajnie,bo mam mnostwo czasu,z drugiej ogromnie utrudnia zycie.
Wogole nie powinienem Go punktowac,to w sumie nieladnie,tylko zal mi tych,ktorzy w to uwierza.
zaczynam od poniedzialku,moze uda sie czasem zajrzec----:-)))) Trzymaj sie !!!!
człowiek znikąd / 2007-02-03 07:59 / portfel / "Trillium"
narka,
a z tym "defektem" to faktycznie ciekawa sprawa, sam nie wiem czy chciałbym mieć taki "defekt" - z jednej strony wolność a z drugiej niewygoda(zwłaszcza jak żona mówi "gaś to cholerne światło i chodź spać")
Krzych / 2007-02-03 08:20 / Płoteczka na forum
witam , mam to samo z moją żoną ,ale fakt jest taki że za długo siedzimy w sieci.
Krzych / 2007-02-03 08:26 / Płoteczka na forum
apropo bessy :Polacy pędzą do funduszy z miliardami.
gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/0,0.html
specjaliści szacują że w 2007 r. w funduszach ulokujemy kolejne 20-30mld.zł.
człowiek znikąd / 2007-02-03 09:18 / portfel / "Trillium"
no to jedyne wyjście, żeby nie przepompować balonów - to jak najwięcej nowych spółek na giełdzie - to raz, a dwa giełda nabierze wartości w regionie - już prezes giełdy rozgląda się co by tu przejąć
. / 2007-02-03 08:38 / ................
Arka w ciagu 2 tygodni zgarnela 1,4 mld.zl
valjean / 2007-02-03 00:17 / Galernik
2007-02-02 23:12:21 | *.*.*.* | warren buffet [ Uznany Gracz Giełdowy (12689 postów) Bloguje na bblog.pl ] | komentowany artykuł
Re: A po wzrostach przychodzi korekta [8]
"Jest zasadnicze pytanie: JEŚLI PERSPEKTYWY SĄ TAK WSPANIAŁE TO CO ZA FRAJER
SPRZEDAJE TERAZ AKCJE? samarytanin jakiś czy co?
Przecież indywidualni nie sprzedają pakietów po kilkaset czy kilkadziesiąt
milionów złotych.
No ale nie ma co pisać - jest hossa i tyle."

elamigo

==========
i to pytanie, będzie pytaniem weekendu tego forum. kto ładnie odpowie - postawie piwo. skomentuj

w maju pretekstem do korekty był pewien komentarz w pewnym forum. kto zgadnie tytuł?
warren buffet / 2007-02-03 09:50 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
za siedmioma gorami, za siedmioma hossami :)
. / 2007-02-03 06:13 / ................
nie ma zadnej roznicy miedzy operacja za 1000 zl i za 10 mln.Tak jak nie ma miedzy sprzedaza malucha i mercedesa.Sprzedaje sie,gdy wg. wlasciciela przyszla na to pora.
Ja wczoraj wycofalem zarobek z funduszy i prawie wszystko z gieldy /duzo/ poniewaz mam pilne platnosci /duze/ a moi kontrahenci jak zwykle przeciagaja platnosci do ostatniej chwili.
Wiec to nic nie znaczy
człowiek znikąd / 2007-02-03 08:05 / portfel / "Trillium"
no właśnie skoro dużo wycofałeś wczoraj to już wiadomo kto zrobił tą korektę
dzięki ja przy okazji skubnąłem coś na krótkich, he he.
"przecież nie będziesz w nocy po ciemku siedział jak kret"
. / 2007-02-03 08:40 / ................
w nocy pracuje,moge spokojnie przygotowac analizy,jestem animatorem.I rowniez pacekeeper'em /co za slowo ,ten,ktory wyznacza kierunek.
W dzien juz zasadniczo moge robic co chce,2 czy 3 godziny pochlania mi gielda i moi klienci,reszte mam dla siebie
Big Lebowski / 2007-02-03 00:58 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
przeceniasz forum-korekte w maju zrobily USA i tak bedzie nastepnym razem a napewno nie spowoduje jej jakikolwiek komentarz...
Mozart / 2007-02-03 00:31 / Tysiącznik na forum
la lala lalalala la lala lalalala lala ..... lala Serenade

Co to będzie, skomponujmy przyszłość ?

Kilka faktów:
- jesteśmy coraz lepsi w grach zespołowych (szczypiorniak),
- rosjanie wprowadzają inspekcję sanitarną,
- tarcza antyrakietowa USA,
- wojna domowa w Iraku,
- kolejna aktywność Słońca - co 11 lat,
-dzieci to przyszłość Narodu,
-JP2
dsz12 / 2007-02-03 01:18 / Bywalec forum
A moge zapytać cie Big Lebowski czy posiadasz MSZ i STX??
Pozdrawiam
Big Lebowski / 2007-02-03 10:33 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
jestem w posiadaniu obu walorow - z tym ze nie chce zeby bylo ze naganiam, wypowiadam sie na temat tych firm na wyrazna -prosbe...
dsz12 / 2007-02-03 13:19 / Bywalec forum
JA chcialem zapytac, bo bylem ciekaw:)
dzieki i pozdro
kazelot nielogo / 83.142.72.* / 2007-02-03 11:48
Na przykłd moją.Dzięki człowieku z filmu
hajdi / 2007-02-02 23:45 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Czy ktos z MNI w portfelu przetrwał?
Czy ktos z PP MNI w portfelu zapisal sie na NE?
dorotab68 / 24.13.41.* / 2007-02-03 03:59
witam Hajdi zapisalam sie na PP MNI mysle ze warto
niebieski / 2007-02-03 10:21 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ja mam
szczypiorek / 2007-02-03 00:09 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ja się zapisałem na NE w ramach PP które posiadałem. To mój pierwszy raz, kiedy realizuję PP ;) Oprócz zapisów na mocy wcześniej posiadanych nie odmówiłem sobie pospekulować na PP- kupiłem, sprzedałem, miło było.
Mozart / 2007-02-03 00:35 / Tysiącznik na forum
2007-02-03 00:31:46 | *.*.*.* | Mozart
la lala lalalala la lala lalalala lala ..... lala
Serenade

Co to będzie, skomponujmy przyszłość ?

Kilka faktów:
- jesteśmy coraz lepsi w grach zespołowych (szczypiorniak),
- rosjanie wprowadzają inspekcję sanitarną,
- tarcza antyrakietowa USA,
- wojna domowa w Iraku,
- kolejna aktywność Słońca - co 11 lat,
-dzieci to przyszłość Narodu,
-JP2 skomentuj
valjean / 2007-02-02 23:19 / Galernik
do kropka - omawiając debiut p4 w tvn24 powiedzieli że to operator wirtualny, więc może te maszty to na flagi przed firmą sobie stawiają?
. / 2007-02-03 06:15 / ................
jednak nie.Nie wiem,co kto mowil,ale jak sobie wyobrazasz wirtualne rozmowy przez komorke?????
Zreszta wystarczy zajrzec na ich strone kliknij p4
dd / 87.96.68.* / 2007-02-03 09:40
Wirtualny operator to firma która kupuje duży pakiet rozmów ( ruchu w sieci ) od zwyczajnego operatora i sprzedaje to pod swoią marką.
warren buffet / 2007-02-02 23:12 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
"Jest zasadnicze pytanie: JEŚLI PERSPEKTYWY SĄ TAK WSPANIAŁE TO CO ZA FRAJER
SPRZEDAJE TERAZ AKCJE? samarytanin jakiś czy co?
Przecież indywidualni nie sprzedają pakietów po kilkaset czy kilkadziesiąt
milionów złotych.
No ale nie ma co pisać - jest hossa i tyle."

elamigo

==========
i to pytanie, będzie pytaniem weekendu tego forum. kto ładnie odpowie - postawie piwo.
my / 83.11.51.* / 2007-02-03 11:31
masz racje, warren. Co bardziej nerwowi pozbhywają sie akcji, widząc w kazdym zjezdzie usiakow zwałe.
I dopoki ta nerwowka jest nic nam nie grozi. Dopoki kasa plynie do TFI nic nam nie grozi. Dopoki gospodarka sie kręci tez nam nic nie grozi. Dojdziemy do 4700 pkt na wig 20 kiedy? nie wiem , będą korekty , ale kierunek jest jeden.
Problemem obecnych inwestorow , jest zakotwiczenie w umysle cen akcji. Drogie, tanie, to kwestie umowne.
Czy ktos by pomyslał iz MSX bedzie chodzil po 6 zł? 6 miesiecy temu? Dziś wszystko jest relatywnie tanie, do pedzącej gospodarki. Pozdrawiam.
P.S Jeszcze nie czas korekty , odezwe sie kiedy bedzie nadchodzic.
Big Lebowski / 2007-02-02 23:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
jeszcze na jedno zwracam uwage ze na wzrostach chodza duze pakiety- moim zdaniem nastepuje rotacja walorow, jak wiadomo np. na hosse najlepsze sa banki ,budownictwo , dobra materialne, na besse akcje defensywne tzn. farma, zywnosc...
07 długo dystans / 83.28.118.* / 2007-02-02 23:30
ja wiem czy frajer jeśli ktoś zarobił swoje i widzi lepszą okazję na zarobek to realizuje zysk jeśli ja zarabiam np od 10 do 20 lub więcej procent zalezy jak się uda w tydzień lub dwa tzn na krótko to sprzedaje zakładam przewidywany zarobek i wychodzę duzi chyba grają podobnie ale obroty faktycznie duze ostatnio chciałbym -2% na wig 20 na przyszły piątek w skali tygodnia to było by najlepsze moim zdaniem dla rynku
Warren z arki realizuje od 1 miesiąca zyski od lutego ubiegłego roku chyba wiem co z tym zrobię mają być w arce nowe fundusze nieruchomości zamkniętę inwestujące w rumunii i bułgarii miedzy innymi gdzieś się dowiedziałem o tym myszę to sprawdzić i chyba w to wskoczę
07 długo dystans / 83.28.118.* / 2007-02-02 23:34
jeszcze jedno tak strasza głeboką korektą od kilku miesięcy w ubiegłym roku przed majem nie pamiętam żeby o tak głebokiej ktoś mówił dokuki ludzie się tego boją to dobrze im wiecej ludzi się boi tym mniejsza ta korekta bedzie to moje skromne zdanie tak psychologicznie po swojemu do tego podchodze ciekawe czy mam racje ,czas pokaze
warren buffet / 2007-02-02 23:52 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
i tu masz w sumie racje. przed majem nikt o takim czyms nie pisnał. jesli sie czegos dowiesz o tej bulgarii i ruminii - daj znac
Big Lebowski / 2007-02-02 23:20 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
takie samo pytanie mozna bylo zadac kto po takich cenach przed kilku laty sprzedawal grunty pod budownictwo - instytucje sprzedajac np w Warszawie przed pieciu laty byly przekonane ze robia swietny interes- bo przecierz tak wzrosly, teraz po pieciu latach mysle ze sie zorientowali ze zostali -wydymani, mysle ze to mozna porownac z akcjami...
gabrik / 2007-02-02 23:19 / portfel / Wierny Forumowicz
myślę ze Kenobi będzie pretendentem(bez złośliwości)

A co do pytania mozna je odwrócić kto kupuje te akcje kamikadze jakis?
warren buffet / 2007-02-02 23:53 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
gabrik - fundusze......... bo im kasa plynie a statut ostrze trzyma nad gardłem..........
gabrik / 2007-02-03 00:21 / portfel / Wierny Forumowicz
jasne tylko nie wiem dlaczego zakładacie że w TFI idioci pracują?
warren buffet / 2007-02-03 09:34 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nie no za idiotów ich nie mam, ale jesli szef każe kupować akcje bo kasa plynie ?
IAM23 / 2007-02-02 23:25 / Bywalec forum
wlasnie to mi sie nasunelo na mysl, bo przeciez niemozliwym jest, ze drobni tak wysysaja...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy