Forum Forum inwestycyjneForex

A to co? Kto oslabil PLN?

A to co? Kto oslabil PLN?

Shif / 89.75.154.* / 2009-04-25 21:18
Komentarz Kuczynskiego (24.04):

Przecena znacznie zmieniła obraz techniczny rynku. Sygnał kupna złotego (wyjście dołem z trójkąta) został anulowany. Mamy jednak nadal 3. miesięczny trend spadkowy EUR/PLN. Rządowi interwenci nie powinni pozwolić na przełamanie jego górnego ograniczenia (4,60 PLN), bo kurs błyskawicznie znajdzie się wtedy znowu na poziomi 4,90 PLN. Nawiasem mówiąc, jak już rząd osłabił złotego to powinien był bronić poziomu 4,40 PLN tak jak niepodległości. Powrót nad ten poziom nie tylko anulował sygnał kupna złotego – ostatecznie zdemistyfikował też znaczenie elastycznej linii kredytowej, którą mamy otrzymać z MFW.
Wyświetlaj:
Powolniak / 83.20.134.* / 2009-04-26 12:02
Zajefajna "wańka wstańka". Koniec miesiąca - osłabienie, początek - umocnienie.
Kto jest przy "korycie" to nieźle kase trzepie. I za chwilę pan Skrzypek powie "A ja wiem kto za tym stoi, ale nie powiem".
greenstar / 2009-04-25 21:59 / Pogromca jeleni
ma duży autorytet i może pozwolić sobie na niezależnośc, a do telewizorni przestali go zapraszać za wypowiedz o PEKAO, czarę goryczy przelala jego wypowiedz o przyszlych poziomach S&P 500- wypowiedz chyba z pażdziernika.............................
bax / 2009-04-25 21:25
to jeden z nielicznych analitykow ktoremu czasami udaje sie napisac prawde
sierota marycha / 2009-04-25 21:48 / Tysiącznik na forum
pytanie czy rzadowych interwentow stac na taka obrone, bo jezeli nie......to kazdy z nas zna scenariusz
Shift / 89.75.154.* / 2009-04-25 22:00
Czy mozna zakladac ze mozliwe sa dwa scenariusze?: albo max umocnienie PLN albo max oslabienie?
I jeden i drugi chyba dla interwentow niedobry?
Czy "przeciwnikowi" moze tylko chodzic o oslabienie?
sierota marycha / 2009-04-25 22:39 / Tysiącznik na forum
___________________________do SHIFT

zakladam jeden scenariusz, gdzie do przyslowiowego wziecia sa rezerwy bo sa chetni i mam wrazenie, ze interwenci tego faktu nie docenili pogrywajac ostatnio na PLN, byc moze zbytnio uwierzyli w bajania o przedsionkach, zachety MFW i wlasne sily a byc moze zabraklo im po prostu wyobrazni, chyba przyjdzie za te niefrasobliwosc zaplacic frycowe - czas pokaze
Shift / 89.75.154.* / 2009-04-25 22:49
_________________do Sieroty M
a moze interwenci czuja sie pewnie bo jak mowia rynek jest plytki a my mamy sporo kasy ?
sierota marycha / 2009-04-26 13:14 / Tysiącznik na forum

a moze interwenci czuja sie pewnie bo jak mowia rynek jest plytki a my mamy sporo kasy ?

____________________________do SHIFT

fakt, sa pewni, zbyt pewni siebie i swego bo rynek istotnie jest plytki ale dlugoterminowo takie pogrywanie z rynkniem nie zdaje egzaminu,
nie wykluczam umocnienia PLN na poczatku maja ale nie beda to dzialania interwentow a naturalny cykl na tej walucie, zobaczymy
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy