Forum W wolnym czasieKomputery i nowe technologie

Abonament RTV sprzeczny z konstytucją?

Abonament RTV sprzeczny z konstytucją?

Money.pl / 2010-03-16 09:41
Komentarze do wiadomości: Abonament RTV sprzeczny z konstytucją?.
Wyświetlaj:
Kinol u / 83.30.166.* / 2011-03-12 09:31
proponuje abysmy jasno powiedzili ,że mamy Panstwo Polskie z jego nieporadnościa i głupactwem gdzies. Szkoda czasu na bajdurzenie.o patrityzmie. Liczy sie tu i teraz ,bo nic innego nie istnjee.
abonent płacący / 195.245.213.* / 2010-05-27 13:49
Planowy i konsekwentny plan rządu związany z wyniszczeniem Telewizji Publicznej.
Odpolitycznienie dla UPOLITYCZNIENIA ostatniego bastionu niezależnego od rządu czyli... niezależnych informacji.
Gdy przejmą, okaże się, że będą dotacje, subwencje, a i ściągalność abonamentu znacząco wzrośnie pod rygorem kar po nowej interpretacji TK.
SŁUCHACZ / 77.254.38.* / 2010-03-16 17:32
NAJLEPSZYM SPOSOBEM POPRAWY POBORU OBONAMENTU TO ODCIĘDCIE DOSTĘPU DO PROGRAMÓW RTV POPRZEZ ICH ZKODOWANIE, JAK TO ROBIĄ NADAWCY NIPUBLICZNI.
TikTak...TikTak / 195.238.227.* / 2010-03-16 13:26

Prezes Polskiego Radia Jarosław Hasiński podkreśla, że radio publiczne w blisko 80 procentach utrzymuje się z abonamentu. Pozostawione bez pomocy będzie musiało się komercjalizować, a działalność misyjną ograniczyć do minimum.


Szybko im sie wszystkie cyferki zmieniają w zależności od potrzeb wczoraj na MONEY można było przeczytać: http://manager.money.pl/styl/media/artykul/telewizja;i;radio;doplacaja;do;misji;z;reklamy,137,0,599433.html

W Polskim Radiu abonament stanowił niecałe 70 proc. całości przychodów spółki. Pozostałe to: przychody z reklamy i sponsoringu, sprzedaży usług, dotacje.

Co to znaczy będzie się musiało skomercjalizować, skoro juz teraz pokrywają koszty z reklamy do tego w tym samym artykule czytamy
Z zestawienia przedstawionego przez Polskie Radio wynika, że ogółem w pięciu programach (Program I, II, III, IV oraz Polskie Radio dla Zagranicy) najwięcej czasu antenowego zajęła muzyka - 46,1 proc., na drugim miejscu znalazła się informacja - 17 proc., dalej audycje publicystyczne - 16,1 proc..


Także ciekawe co za misję bedą ograniczać? Jesli dzis jest to zaledwie 16,1% czasu antenowego.
esu / 78.8.158.* / 2010-03-16 10:54
napełniają kieszenie setek byłych komunistycznych papug, które śpiewały latami co kazał Jaruzelski, Gomułka i Kiszczak i co dziś każe Tusk, Kaczyński albo inny polityczny protektor.
esu / 78.8.158.* / 2010-03-16 10:56
Bez abonamentu Ci ludzie jeszcze zaczną sypać swoich protektorów, więc politycy będą musieli jak najszybciej zatkać im gęby tonami papieru zwanego pieniądzem.
bananewa / 2010-03-16 10:21 / Bywalec forum
- dokładnie... Jaka to melodia - brązawy PAN kłamie jak z nut - dzieki jakiej to melodii dzieci zamiast 30 minut dobranocki maja jedną bajkę - czasami 5 minutową - takie to wymyślili goście z TVP rozwiązanie problemu - dzieci mają przeje(...) w tvp - są produktem ubocznym, który można traktować (oczywiście reklamami) i jedna bajką -
PAMIĘTAMY i NIEZAPOMNIMY i NIEWYBACZYMY
ps.
w polsacie jest lepiej w sobote bajki (jakość disneya - są + i -) jednak są i jest to 1,5 godziny - rodzice mają trochę więcej luzu.
konserwa / 2010-03-16 12:00 / Tysiącznik na forum
Mam propozycję jest Disney Channel, jest MiniMini i kilka innych programów można posadzić dziecko na cały dzień. Telewizor wykształci i wychowa.
bananewa / 2010-03-17 08:45 / Bywalec forum
Ty i te twoje konserwowe propozycje...

chodzi o to, że TVP nie ma pomysłu jak ściągać abonament - bo nic nie daje w zamian, a mogłaby - np. na podstawie opłacanego abonamentu dawać możliwość (kupna!) starych archiwalnych materiałów (cos takiego we Francji jest za darmo).

próba doścignięcia czy kopiowania polsatu or tvn niewyszła
- ogólnie papka dla mas:
- kevin sam w domu (16 razy)
- dobre filmy puszczane około 24.00 bo statystyczny polak nie zrozumie - bo to debil - jako, że mamy mozliwość podsuwamy mu proste filmy w stylu bananowy doktor (i znów jakby kopia doktora Hałsa - z tym, że bez ostrości i sarkazmu - taki lekarz 007 z licencją na ratowanie)

Moim zadniem TVP toczy nadmierna ilość etatów, kolesiostwo, partyjność i większość grzechów głównych oraz brak jednego stałego HEGEMONA, pseudo-prezes jak w większości tego zarządzanego odgórnie czegoś zmienia się na równi ze strukturą firmy (na MBA chyba uczą tego na samym początku ("żeby podwładni nie mieli czasu - zmień strukturę - po roku i tak pójdziesz gdzie indziej")).

A to, czy puszczam Disneya czy Ziarno to już sprawa mojego sumienia
(choć ziarno jest drętwe jak ziemia, kiedy była jeszcze płaska, Disney agresywny - jednak w sobotę rano niestety czasami boli mnie głowa.)

Twój komentarz nic nie wniósł do rozmowy - program TV jest ogólnie dostępny.

Nie jest moim zadaniem chronienie kultury - komu na kim zależy - zastanów się KONSERWO. Temat nie do rozwiązania.
wolnomyśliciel / 195.245.213.* / 2010-05-27 14:04
Jak słusznie zauważyłeś, (jeden raz wyszło ci logicznie), "na podstawie płaconego abonamentu". Ale ludzie NIE PŁACĄ, szczególnie, po WEZWANIU premiera do niepłacenia. Moim zdaniem to wezwanie było początkiem planu podporządkowania mediów publicznych poprzez działania na szkodę Spółki.
Cóż, kolejna fala wyniszczenia polskiego biznesu.
Niepokorne stocznie i już ich nie ma (paradoksalnie, kolebka dzisiejszych elyt, teraz TV. Chyba, że zostanie przejęta przez jedynie słusznych, to i dotacje się znajdą, a opozycja będzie całkiem odcięta od mediów. I tyle przeciwwagi w kształtowaniu opinii publicznej.
Tworzyć jednomyślnych idiotów. I o to chodzi.
antysekciarz / 83.30.48.* / 2010-03-16 09:41
Sprzeczne z konstytucja jest nakładanie HARACZU na społeczeństwo by utrzymywało wbrew swej woli ogłupiajacych go hucpiarzy zasłaniajacych sie wyimaginowana misyjnościa i polityczna poprawnościa...
konserwa / 2010-03-16 11:56 / Tysiącznik na forum
Mam propozycję to zamknij szkoły publiczne niech będą tylko prywatne bo one same się utrzymują. Czy do k.... nędzy nikt nie rozumie, że Chopin czy Czajkowski nie będzie sprzedawał się jak Doda czy Feel. Może mnie się nie podobać wiele programów w TVP, ale gdzie zobaczysz jeszcze teatr telewizji. Pewnie 90% ludzi nigdy nie wybrałoby się do teatru, bo albo ich nie stać , albo olewają to. Ile jest misji w TVN w Polsacie lub innych telewizjach komercyjnych. Ten HARACZ to jest twój obowiązek wobec tego kraju niezależnie kto nim rządzi czy PO, PIS, SLD czy PSL. Telewizje komercyjne kształcą debili, głupie komedie lub krwawe filmy to dzień powszedni programów. Widziałeś kiedyś koncert Jazzowy w TVN ??? W cyfrze ambitniejszy program miewa TVP, czasami TVPkultura i zakodowane MEZZO. Ile filmów z festiwalu filmowego w Gdyni z ostatnich 10 lat było przedstawionych w telewizjach komercyjnych. Jeden no może trzy. Niestety ambitniejsza muzyka, teatr, film nie utrzyma się w komercyjnych stacjach a już z pewnością znikną programy historyczne czy popularnonaukowe (szczególnie dotyczące naszego kraju). Nie wiem jak, ale jakoś trzeba utrzymać TVP tak jak Brytyjczycy utrzymują BBC.
No chyba, że chcemy zostać na poziomie Mam talent, jak oni śpiewają czy tańca z gwiazdami.
xxxc / 83.30.166.* / 2011-03-12 09:33
pamieci polskiej jeden Rusek przywrócił Chopina a nasi zamozni wspoolobywatele mieli to w d**ie.
bananewa / 2010-03-17 08:52 / Bywalec forum
hm - od ilu lat są komercyjne tv - a od ilu lat są debile?
Ile wynoszą procentowe koszty zarządzania BBC a ile TVP,
ile kosztuje utrzymanie stacji BBC, a ile TVP,
ilu ludzi zatrudnionych jest BBC, a ile w TVP,
jak zarządzana jest BBC, a jak TVP,
ile czasu antenowego w BBC zajmują programy popularno nukowe, a ile w TVP,
ile debili (za konserwą) jest GB, a ile w PL,
->czy ilość debili jest wprost proporcjonalna do ilości prywatnych stacji telewizyjnych
czy są reklamy w BBC?

konserwa marzy - ja mówię TVP musi zginąć i się odrodzić :) ale wiadomo, że musi to na Rusi (n).
:-P / 89.76.138.* / 2010-03-16 19:25
komercja pokazuje to co statystyczny "polak" chce podobno oglądać, a oglądać chce to czego go nauczyło wychowanie w pop kulturze i kółko się zamyka. jesli nauczyciel (hahahahaaa nauczyciel, którego trzeba nauczac) nie umie wyrazac mysli, popełnia błędy ortograficzne, drze gębę zamiast wytłumaczyc.... nie jest żadnym autorytetem dla nikogo.
jeżeli rodzic, kótry nie ma czasu (bo nie chce go miec) dla swoich dzieci, wmawia dziecku ze tylko forsa się liczy, to czego tu oczekiwać, jakie społeczeństwo rośnie? i czego chce od telewizji? własnie chłamu komercyjnego prymitywnego chłamu! a publiczna (hihi) telewizja jest komercyjna po kokardę. od bełkotu reklam już głowa pęka. najlepiej wyrzucic telewizor na śmietnik! będą z tego tylko korzyści
ale_o_co_chodzi / 212.160.172.* / 2010-03-16 14:47
konserwa, piszesz o czymś co powinno być ale tego nie ma...


Prezes Polskiego Radia Jarosław Hasiński podkreśla, że radio publiczne w blisko 80 procentach utrzymuje się z abonamentu. Pozostawione bez pomocy będzie musiało się komercjalizować, a działalność misyjną ograniczyć do minimum.


...i dobrze, bo im prędzej ograniczą działalność misyjną tym lepiej.

Jedyną stacją radiową, któej słuchamy w domu jest Trójka, w TVP oglądam czasami dziennik i pogodę, ale to co mnie interesuje dostarczają mi kanały Discovery i im podobne, a nie TVP.

Każdy powinien mieć wolność wyboru.
Jeżeli nie chcę oglądać durnych, bezwartościowych krwawych filmów, czy programów takich jak "mam talent" czy "jaka to piosenka" to ich nie oglądam. Jak mam ochotę oglądać coś czego mi nie dostarcza radio czy telewizja, to oglądam lub słucham z płyt, które kupuję w pełni świadomie.

Naciąganie mnie i innych na abonament jest nadużyciem zaufania społecznego.

Dlaczego mamy dać szansę tylko jednemu towarzystwu misyjnemu?
...a inni ze swoimi misjami to co, są gorsi?
WYBORCA007 / 83.11.45.* / 2010-03-17 14:01
Zdecydowanie popieram. TVP nie nadaje z załozenia np programów popularbnonaukowych tylko jakieś durne seriale z księżmi w rolach głównych. Wszystko jest podporzadkowane sekcie która opanowała TVP i z naszych opłat chcę indoktrynować dzieciaki i młodzież. Przeciez to jest chore od a do z. Zamknąć tę farse albo przekształcić w normalną komercyjną stację jak TVN albo Polsat- będzie przynajmniej konkurencja dla dobra nas wszystkich.
antysekciarz / 83.30.48.* / 2010-03-16 13:42
TVP to darmozjady zasłaniajace sie misją. KULTURA jest dostepna - jak ktoś jest zainteresowany to moze sobie kupić za mniej niż wynosi abonament za to badziewie które TVP serwuje. TVP realizuje opcje polityczne i wspiera i propaguje wbrew konstytucji sekciarstwo wiadomej opcji.
jaminodancing / 95.51.80.* / 2010-03-16 12:05
Chętnie pójdę do teatru, a może nawet do opery, ale mnie na to nie stać na razie. Jak czerwone s-syny zwolnią mnie z tego haraczu zwanego "abonamentem" to chętnie odłożę pieniądze i będę sam przez to wspierał kulturę i "Misję".

Najnowsze wpisy