Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Abonament rtv. Większość Polaków opowiada się za likwidacją

Abonament rtv. Większość Polaków opowiada się za likwidacją

Wyświetlaj:
saks / 37.209.149.* / 2012-11-10 18:36
Może w końcu ktoś zrobi porządek z abonamentem.Nie może być,że część społeczeństwa płaci,a druga część ma to gdzieś.Czy rto ma być równość wobec prawa?
i co wy na to / 91.102.104.* / 2012-11-10 16:08
I jeszcze jeden absurd w Ustawie, i moje pytanie, w związku ze sformułowaniem: "za używanie odbiornika", a mianowicie :

"Art. 3. 1. Wysokość miesięcznej opłaty abonamentowej w danym roku kalendarzowym wynosi:

1) za używanie odbiornika radiofonicznego - (...)

2) za używanie odbiornika telewizyjnego albo odbiornika radiofonicznego i telewizyjnego - (...)"

- w związku z tym mam problem : moja babcia UŻYWA stare radio jako podstawkę pod dużą donicę z kwiatkiem - czy za takie UŻYWANIE też powinna płacić abonament?
XXXY / 83.21.179.* / 2012-11-10 16:03
Nie kupuję tandetnych towarów. A jako, że program TV jest towarem, który usiłuje się na siłę sprzedawać, a w dodatku tak nędzny, że aż chce się płakać, to go po prostu nie kupuję. Setki głupawych seriali powtarzanych już chyba kilkadziesiąt razy. Jakieś durnowate tańce albo śpiewy. Wieczne reklamy. Nędzne aktoreczki, które są opłacane grubymi tysiącami złotówek. Nie wspomnę już o pensjach takich "pasibrzuchów" jak wszelcy szefowie TV. Na te barachło ja mam płacić?.
wolny człowiek / 83.22.134.* / 2012-11-10 14:53
Abonament RTV narusza moje prawa obywatelskie.
Być może chcę słuchać/oglądać WYŁĄCZNIE stacje komercyjne, do tego celu muszę mieć odbiornik.
Obecnie sam fakt posiadania sprawnego odbiornika obliguje do płacenia abonamentu.
Tym samym jestem zmuszany do płacenia za usługę której nie zamawiałem i z której nie korzystam.
Ogranicza to moje prawa obywatelskie do wolności słuchania/oglądania tego na co mam ochotę.
Jeśli "właściciel sygnału" nie chce aby nieuprawnione osoby korzystały z jego sygnału powinien ten sygnał zakodować.
Obecnie to żaden problem z technicznego punktu widzenia, a nawet jeśli byłby to problem - to jest to problem nadawcy.
s************************ / 89.69.54.* / 2012-11-10 14:21
Dobre, przeciwni likwidacji abonamentu są stare pryki co jego nie płacą! Reszta to tylko i wyłącznie pasożyty co żerują na abonamęcie a jest ich od groma, całe rodzinki tam siedzą i nic nie robią całe zycie... Jedyne co robia to p****** w stołki... wiem poniewaz raz byłem w siedzibie i waliło za przeproszeniem gównem...
zmk / 46.238.68.* / 2012-11-13 14:55

Reszta to tylko i wyłącznie pasożyty co żerują na abonamęcie


Czyż nie byłoby poprawniej "abonamencie"??? Powinszować edukacji.
dgen / 2012-11-10 13:00 / Tysiącznik na forum
donald tusk, kwiecień 2008 rok:
– Abonament radiowo-telewizyjny jest archaicznym sposobem finansowania mediów publicznych, haraczem ściąganym z ludzi. Dlatego mój rząd będzie zabiegał o poparcie prezydenta i opozycji dla jego zniesienia. (...) Nie wyobrażam sobie aby ten niesprawiedliwy, a kosztowny system. (...) Mamy zbyt wiele informacji na temat nieracjonalnego wydawania pieniędzy publicznych, pieniędzy podatnika, jeśli chodzi o media publiczne .......
dgen / 2012-11-10 12:55 / Tysiącznik na forum
a co na to ci debile, co najpierw słuchali tuska, który abonamentu kazał nie płacić a teraz ten nasyła na nich kontrole i komorników
ottoliman / 89.72.81.* / 2012-11-10 12:00
Polacy to jednak glupki. Z budżetu czy nie i tak z ich kieszeni. W niemczech płacimy wszyscy i mamy super tv.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
kola z opola / 82.115.83.* / 2012-11-10 12:17
co za logika godna leminga, nie porównuj Niemiec i Polski, to dwa różne światy, TVP gdyby miała nawet 100% ściągalności abonamentu to i tak wszystko by przeżarła, mógłbym im płacić max 50zet na rok razy ok. 10mln gospodarstw daje 500mln czystej-darmowej kasy rocznie, wystarczy?
Floyd / 2012-11-10 13:34 / Tysiącznik na forum

nie porównuj Niemiec i Polski, to dwa różne światy

I tu masz rację bo tylko w Polsce są takie ciemniaczki którzy nie rozumieją np. skąd się biorą wysokie zarobki niektórych dziennikarzy.
Zarówno w TVP jak i w tv prywatnych zarobki dziennikarzy zależą od oglądalności programów autorskich tych dziennikarzy, a im większa oglądalność tym większe wpływy z reklam czyli tak naprawdę to za te wysokie zarobki płacą reklamodawcy. Pojmujesz.
Jest paru milionerów także w tv prywatnych jak Wojewódzki czy do niedawna Majewski bo ich programy miały wysoką oglądalność.
Dziennikarze chętnie przechodzą do TVP bo oglądalność TVP jest większa niż wszystkich telewizji prywatnych łącznie, to i zarobki są wyższe. Licz na to że w tv prywatnych będziesz miał wszystko za darmo super znawco w każdym temacie, od katastrofy Smoleńskej począwszy, a na kosztach telewizji publicznej skończywszy.
EGO507 / 46.204.56.* / 2012-11-10 11:35
za fakt posiadania TV należy płacić abonament?Mieszkam w Głownie/25 km od Łodzi/i sygnał cyfrowy raz jest ale częściej nie ma.O problemie powiadomiłem EMITEL.,który odp.że abon.nie jest umową stricte handlową lecz daniną na rzecz państwa/sic/.łódzki nadajnik ma moc 0,7kw ijest najmniejszy w kraju.
Rollo617 / 178.37.150.* / 2012-11-10 11:31
Gdy dojdzie do władzy jakaś normalna, liberalna partia prawicowa na wzór Tea Party w USA, to wyślą KRRiTV i ich gwiazdy z czerwonym kołtunem Lisem na MISJĘ na Ural.
Floyd / 2012-11-10 13:50 / Tysiącznik na forum
Dla takich jak ty to znajdzie się odpowiednie miejsce znacznie bliżej choć nie tak wysoko jak na Uralu. :)
Floyd / 2012-11-10 11:29 / Tysiącznik na forum
Polskie kmiotki nie chcą płacić abonamentu, a potem będą oglądać transmisję z walki Wach - Kliczko na niemieckiej RTL.
Jak już wszystko będzie prywatne to chyba trzeba będzie całkiem przerzucić się na niemiecką publiczną tv albo bulić prywaciarzom 20 razy więcej niż wynosi abonament jeżeli będzie się chciało obejrzeć coś sensownego. Tak trzymać.
kuna 60 / 91.232.175.* / 2012-11-10 11:29
NIech przestaną płacić kolosalnych sum pseudo dziennikarzą jak Lis ,Lisica ,Kraśko i wiele innych niby gwiazd ,Rogalska jest tak brzydka ma wstrętne zęby powinna pracować w radiu nie na wizji i to nowe "objawienie" w pytaniu na śniadanie blondyna w parze z Kamellem kto to wybrał ,czy to czyjaś protegowana .W TVP jest straszny nepotyzm.
zby79 / 2012-11-10 11:14 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

Opłaty abonamentowe w Polsce należą do najniższych w Europie.

Heh. A zarobki to niby najwyższe mamy?
Amarez / 89.67.151.* / 2012-11-10 11:13
Proponuję połączyć opłatę za wywóz nieczystości z biletami komunikacji publicznej, nikt się nie uchyli, nie będzie lewego wywożenia śmieci
Zbyszek1957 / 77.89.125.* / 2012-11-10 10:59
zlikwidować KRRiT- wyrzucić rudego lisa, smoktunowicz,kraśko -zobaczcie jaka oszczędność
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy